Axolotl mexický
Já bych to nepovažoval za vadu,spíš neškodnou odchylku od tzv.normálu.Kromě toho to vypadá zajímavě.Dědičné to zcela jistě bude,ale pravděpodobnost,že by to měla všechna mláďata je mizivá.Naopak si myslím,že to vyfasuje menší část či dokonce jednotlivci,ovšem jak dlouho se gen přenáší a nakolik je dominantní prostě nevíme.
Jestli se ti na něm něco nezdá, tak třeba vyměň část vody za odstátou, koukni, jestli mu tam nehnijou zbytky jídla.
Jinak axolotlové moc akční nejsou, vydrží třeba hodiny bez pohybu viset u hladiny
0 29.12.2013 11:18 tom Dobrý den, muj axolotl stale jen tak lenivě chodí po dně avaria, a emeř vubc neplave, je takový líný, nechybí mu něco? je to normální?
Aladare, píšeš o deformaci žaber. To jedno malé, co jsem si nechala, má úplně stejně roztřepené žábry jako jeho máma, je to asi vada, co se přenáší dál? Kdybych někdy v budoucnu třeba chtěla odchovat pár prcků, tak bych ráda věděla, jestli do toho jít nebo ne
Samozřejmě mě taky napadlo,zda je dobré křížit je.
Ale vzhledem k tomu,že nechci odchovávat mladé,tak jsem brala,že společné soužití by problém být neměl.
Viděl jsem na Tvém profilu,že hodláš spojit zlaťase s přírodním.Poslední léta se místo ustalování forem vytváří genetické (a samozřejmě fenotypové)mixy,u kterých se velmi těžko odhaduje,jaké mají dispozice pro další generace.Jejich spojení může přinést posílení genů,stejně jako mutace bez budoucnosti,které ještě stihnou "nakazit" další.Nejčastěji jde o poruchy imunitního systému,deformace nohou či žaber.Jen upozorňuji,že to vyjít může a nemusí.Je to sázka do loterie,jejíž výsledek si vyzvedne někdo jiný.
Pořiď si odkalovač (např.
www.zbozi.cz/… ale je to jedno, dá se i doma vyrobit), tím se zbavíš všech zbytků.
Díky. Raději se ptám. Normálně to nebylo až tak vidět,až při zkoumání toho škrábance jsem si toho víc všimla. Nechci zbytečně plašit,ale ani něco prošvihnout.
Ty skvrnky patří do genetické základny přírodních forem,teprve u goldenů hezky vynikly.
Když já žádné další podrobnosti nemám :(
Ten kámoš co tam byl mi hned volal,ale žádný název si nepamatoval, možná ani žádný konkrétní nedostal...a to co mi pak přišlo mailem přímo od té paní,to jsem sem nyní defakto přepsala.
Do telefonu mi řekl,že tam mohu dát rybky,ty to taky žerou....hm,ale žádná rybka u nich nevydrží tak dlouho aby se nažrala...axíci jí sežerou rychleji.
Další kytky tam dávat nechci, když tam není vhodné světlo. Nechci aby mi začala nádrž ještě ke všemu zahnívat.
Když vím,že mi to axíky nezahubí, tak jsem samozřejmě klidnější a v pohodě si počkám
Díky
Zjistil jsem,že foto bylo skutečně posláno jinam,proto nepřišla odpověď,co je zač ten pytel vajec.Žádné rozuzlení jsi nenapsala,že jsou neinvazivní víme,to ostatní také.Mě zajímá taxon.název a jasně podané řešení.Jakmile se toho tímto zbavíš,nemusíš dělat nic z těch,promiň,hloupostí,které jsou v návrhu.Já mám substrát,neodkaluji,i když bych občas mohl
,v nádržích musí být tolik živin,že bych tam mohl pěstovat brambory.Ale ty rostou do země a naše myšlení a zkušenosti musí mít opačný směr.Jediné opravdové,selské řešení je určení druhu a jeho likvidace,abys mohla mít takové akvárium,jaké se ti líbí.Pokud s tím nemáš větší trable,tak počkej,po Novém roce to vyřešíme.
Tvůj ax je s největší pravděpodobností v pořádku.Nejsou to myši,aby utíkali před světlem.Na nárazy do stolu reagují vyjímečně a většinou notoričtí plašani,kteří dokáží svou hysterií rozbourat akvárium a probudit i ty největší axospáče.Druhý extrém je jeden můj golden,kterého jsem opatrně podebral,položil na navlhčené parkety,různě ho něžně nastavoval a dělal pseudoumělecké fotky a nemohl jsem uvěřit tomu,jak je klidný.Realita? SPAL!!Ovšem cca po minutě se náhle probudil a to rodeo byste měli vidět
.Spící axové jsou běžná věc,ovšem nemají víčka,takže do poslední chvíle víš prd.Patentky ano,ale střídat s jiným krmením,dlouhodobě jsou velmi rizikové.Pangas jim nevadí,ale nadšením neskáčou.Takoví okouni od Evy,to byla jiná káva,málem mi vytrhli pinzetu
Takže mi byla doporučená nějaká osoba,která se tím přímo zabývá. Kamarád jí odvezl do Prahy brebery a ona na to koukla.
Takže závěr :
Brebery jsou neparazitické, škodit mohou pouze při masivním úhynu.
Kromě nich je voda plná vířníku,kterýma se tyto hadíčci živí.
Takže závěr je takový,že je v akváriu moc živin.
Mám prý několik možností jak to řešit....
- Mít akvárium bez substrátu na dně aby šlo lépe čistit a nic tam nezůstávalo.
- Dále neodkalovat jednou za 3 dny jako jsem dělala,ale častěji.
- Další možnost je prý dodat další rostliny,co budou živiny odebírat...tam bohužel nevím,zda mi ještě nějaké rostliny zvládnou akvárium bez osvětlení.
- Poslední možnost byla krmit a nechat vyměšovat mimo základní akvárium.....To je jediná možnost,co mi díky stresu z neustálého přenášení připadá nereálná. Nemluvě o tom,že buď žerou nebo vyměšujou,tudíž by si podle mě své základní akvárium ani neužili.
Pokud bys k tomu měl Aladare další radu,sem s ní, budu ráda. Potěšilo mě,že to není žádné drama,ale snažím se s tím dělat co se dá.
Ahojky. Mám dva dotazy a jeden speciálně na Aladara.
Na těle Axinky se objevil necelý cm dlouhý škrábanec. Vidět je jen díky tomu,že je místo kolem světlejší (viz červený kroužek na fotce). Chtěla jsem se zeptat,zda jde o běžné poranění,které se v rámci regenerace samo zahojí,či zda to bílé znamená nějakou komplikaci,nedej bože plíseň v ráně.
A dotaz druhý : Aladare,vím,že rodiče Axinky je jeden hnědý a druhý albín. Je možné,že by ten albín měl i perlové geny? Na Axince se objevily flíčky podobné těm,co má ten zlatý perlový (jdou jen od ocasu a jsou též vidět na té fotce). Nejsou nijak nápadné, ale všimla jsem si jich až nyní,když jsem zkoumala ten škrábanec. Doufám,že jsou to perličky a ne nějaká choroba :(
Díky za odpověď.
0 27.12.2013 09:16 Tommy21 Děkuji za rady, kořen jsem vyndal a zkusím to bez něj, v pondelí bych chtel dokoupit pár živých rostlin, které byste mi doporučili? A Jeste bych mel jeden dotaz, když chodím kolem akvária nebo když mi na stole na které akvárium je něco spadne, tak axolotl vubec nezareaguje, v podstate na žádný pohyb nereáguje, ani když mu rozsvítím zářivku, tak ačkoliv jsem všude četl, že je citlivý na svetlo, tak se vubec nelekne a ani ne neběží schovat do ukrytu, je ot normální? není treba možné že ten muj je slepý? No a zatím jsem axolotla nakrmil dvěma neonkama(chteli jsme se jich zbavit) a ted plánuju krmit patnetkama.Jo a mužu krmit i třeba pangasiem?
Nevím, z čeho je Aquasafe, zkoušela jsem to rychle hledat. Nemělo by to škodit, ale pro jistotu bych to taky, z důvodu citlivosti axolotlů, nedávala, je to zbytečný.
Souhlas s Týnou, teď bych častěji měnila vodu. Ta hnědá barva může být od kořene. S povlakem většinou pomůže, když se nenechají na dně kazit zbytky potravy a vývod filtru se vyvede k hladině, aby se jemně čeřila.
Chov axů není vůbec složitý, ať se daří
Za 1. nově zařízené akvárium je dobré nechat minimálně 7 a víc dní zaběhnout BEZ živočichů... za 2. axolotlové a chemie NEJDE k sobě
tak že pokavaď si tam nalil cokoliv doufej aby to axovi neublížilo a už to tam nelí!!!
Beru že jsi začátečník ale aspoň to minimum bys mohl vědět než se do něčeho pustíš... nahnědlá či nažloutlá voda bude nejspíš způsobená tím kořenem... vyndej ho z akvária dej do hrnce s vodou a vyvař ho pak přestane pouštět a měla by být i voda čistější a nebo ho tam nech a ono to časem taky přestane ale trvá to déle... Jen teda nevím co s tím povlakem... napadá mě že by se ti tam tvořila silice ale ta se spíš tvoří na stojaté vodě a musel bys ještě k tomu hodně svítit než na vodě s filtrem... no já bych povlak zkusila odstranit a uvidíš co se bude dít...
0 26.12.2013 23:28 Tommy21 Zdravím, jako začátečník s axolotly bych potřeboval trochu poradit, mám 54l akvárium, je zařízené asi týden, voda je z vodovodu ošetřena přípravkem aquasafe, ve vnitř je jeden axolotl, stáří přesně nevím, má zhruba 17 cm, a pravdepodobně samec. Na dno jsem dal propraný šterk, zatím jednu umelou rostlinu ale chci koupil živou, dále jedne ukryt a dal jsme tam takový kus dřeva či kořene koupený v akvaristice. Filtr mám Pacific p-f301(regulace nastavená na minimum - 200 l/hodinu). No a mám problém s vodou, je taková nahnědlá či nažloutlá a na povrchu je vidět takový velice jemný neco jako mastný povlak. Také máme jedno menší akvarium čistě s rybičkami a tam je voda krásně pruzračně čirá. Poradí mi nekdo? dekuji
Tobě taky šťastné a veselé a zároveň i všechno nejlepší k svátku...
Přeji všem krásné Vánoce!
Starší reakce
To byl blbý vtip
souhlasím s Evou kdo by tobě radil...
Kdo by tobě tady radil
Fuj, ale lekla jsem se
Starší reakce
Záleží na velikosti zvířat,u mladých prostě jemný štěrk (písek nedoporučuji),u dospělých je ideální frakce kolem 1 cm.
jakou frakci na dno bys doporučil? Že to má být štěrk říční a ne lomový, kvuli absenci ostrých hran, vím.
Axové žerou kameny běžně,ale v tomto případě nemá cenu rozebírat detaily.Pokud máš štěrk na dně větší,než si může dovolit jejich trávicí ústrojí,můžeš si za to sám.Ve většině případů to nakonec vyloučí,ale záleží na jeho zkušenosti a poměrové velikosti.Vzhledem k tomu,že nic bližšího nevím,nezbývá než doporučit Nekrmit.
0 07.12.2013 18:57 makopako111 – axolotl
ahojte, nevite co delat kdyz axolotl sni kameny ?? ten muj jich nekolik snedl a porad se mu nadnasi bricho a bojim se aby nezemrel.
To je škoda že je nemáš kam dát, právě na to zda je to v axíkách nebo v akvárku jsem narážela...
Já to měl jen u axolotlů a pak to bylo i v ostatních akvariích v někerejch míň někerejch víc. Minule mi někdo řikal že tak se pozná dobrá voda a když sem se ptal jak je zmizet tak řikali že jedině vyčistit celý akvarium nový písek nové rostliny a nový ryby. Co si budem povídat to nikdo neudělá že by jen tak spláchnul ryby.
0 04.12.2013 19:43 Ondřej Zdravím,
rád bych radu, případně alespoň nasměrování, je-li možné. Mám Axolotla, stáří
zhruba 9 - 10 měsíců. Do tohoto týdne vše ok. Tento týden (pondělí) jsem si všiml ve středu hlavy jakéhosi
hrbu/otoku/vybouleniny. Nevím, zda to souvisí, ale ve stejnou chvíli jsem si všiml, že má axolotl
stabilně více pootevřenou tlamu. Po víkendu moc žrát nechtěl, oproti normálu. Popisovaná prominence
není nějak ostře ohraničená, ani nemá jinou barvu. Prostě něco jako otok. Nemá někdo zkušenost co
by to mohlo znamenat?
Doplnění: během dneška se na bouli vytvořily jakési "šupiny". Axolotl má čím dál více žábra natočené dopředu (stres z daného problému?), nežere a pohyby má "nemotorné".
Fotky jsou zde :
www.spir.ic.cz/…
Případně neznáte někdo člověka z Brna, který by se vyznal?
Díky za názory.
Napadla mě ještě jedna možnost.Že to má přímou souvislost s axíkama.Že jsem to přinesla s nima.Tudíž i po vymytí to zůstalo na nich nebo přímo v nich.Proto to ve druhém akvárku není,i když je stejná péče,stejná voda,stejné krmení.
Taky je mi to divné.Bohužel další větší prostor kam bych je na několik týdnů mohla dát nemám.A vzhledem k tomu,že se to objevilo znovu až 2-3 týdnech.....tak bych je nerada tak dlouho nechávala odležet v kyblíku :(
příjde mi to dost divný že se TO tam objevilo znovu... Co zkusit nechat axíky v jiným akváriu a tohle akva nechat založený bez nich???
Psala jsem,že jsem Savo nechala vyprchat. Ale fakt je,že nemám problém s umírajícím axíkem po Savu.
Problém mám s těma breberama.
Ať by byly zalezlé kdekoliv, těžko mohly jen tak uniknout. Do dna se těžko mohly ukrýt, když jsem písek i kameny převařila.
A jestli lezou po axolotlech, to buhužel jaksi nevidím. Pro mě je nyní hlavní to, zda mohou axíkům ublížit. To je vše.
Nerada bych nějaké zbytečné zdravotní problémy.
Pokud akvarium pouze vysprchuješ a pak ho napustíš tak to docela vadí
savo musí vyprchat
ale to je detajl.
problém je že ty potvory jsou nezabitelný jsou tak malý že si jich všimnout nemusíš. jsou na kamenech v úkrytech ve dně zahrananý. Díky bohu za to že nelezou po axolotlech ale jen poskle a tak na jednu stranu buď ráda.
I když sem čistil pravidelně akvarium ty vytáhnutý z vody nechal na skle po týdnu uschlý dal do vody tak se rozmnožili a jeli dál
Přestože jsem dělala co šlo,mám ty potvory v akvárku zase.
Akvárko jsem vymyla dokonce Savem, pak znovu horkou vodou a nechala Savo vyprchat abych neublížila axíkům.
Písek i kameny jsem vyvařila. Kořen kvůli květině vyvařit nešel. Tak jsem jen část bez kytky zalila vařící vodou. Anubis jsem omyla a osprchovala.
Krmím je stejně jako Axinku a ta to tam nemá. Viditelné zbytky odstraňuji hned. Odkaluji cca 2-3x týdně.
Hlavně bych chtěla mít jistotu,že to neublíží axíkům :(
Asi se mi nepovede se toho zbavit :(
Starší reakce
Tak to bude z lásky
,dělá to spousta zvířat,suchoželvy mají na předních nohou pořádné chrániče a myslíš,že je to kvůli predátorům?Houby,nadržení samci jsou schopni samicím ty nohy zobákem zulíbat do krve
Je rovněž pravděpodobné,že si od počátku zařizuje vztah podle svého,jako podpantofláka by ho mohla připravit o všechno a skončil by jako bezakvárec
Aha, otec Aladárka, takže je to dědičný a je šance, že se zklidní
O oddělení taky uvažuju, ale zatím rafnul "jenom" dvakrát (nebylo to při krmení), mimo to jsou skoro pořád u sebe, vypadají spokojeně.
Když byla smíšená skupina mladá,jeden samec rafal a byl oddělen přepážkou.Pak se zklidnil a od té doby nikdy nic,zřejmě jde o taťku aladárka.Občas mají všichni lovecké reakce při krmení,kdy se hryznou,ale zřejmě ne schválně (?),ale bez následků.Goldeni jsou úplně v poho
No je to obluda ze začátku se to nedá jako mládě se to koupí 5cm skrček mnohokrát se zaměnil za normálního ancistruse.. jenomže ten normální ancistrus roste a roste... za půl roku dá klidně přes 15cm navíc
Já je měl od února 3ks a měli po 5 cm 2 měli přes 20cm další zůstal menší asi 11cm tak toho jsem si ještě nechal. A někdy měsíc a kousek zpět sem ty 2 prodal tady do zveráku za pár korun ve skutečnosti měli hodnotu větší
hlavní je že šli do dobrejch rukouch a do většího akvaria. Jinak může mít i víc cm viděl sem 50cm u nás v akvaparku na vysočině ho maj teď sem tam nebyl tak 2 roky ale měli ho tam předtím.
Proboha,ten gibiceps by mě děsil ze spaní.Něco tak obřího se mi tam fakt nevejde.To by ty malé breberky snad ani nenašlo
Já dnes toho ancíka dostala a k tomu nějaké ty piskořky.
K Axince jsem se ho bála dát,přece jen je už dost veliká a mohla by si na něj troufnout,i když paví očka ignoruje a nejde po nich.Ale riskovat se mi nechce.
U prcků jsem si říkala,že je na něj dost velkej....ale opět nechci riskovat,tak se raději ptám.Vím já,co do tlamy dokážou nasoukat.
Piskořky mám zatím jen u Axinky,tak je tedy zkusím dát i k nim.Jen jsem si nebyla jistá,zda se jim to nemůže nějak vzpříčit nebo zapíchnout a tak.Ty prý zase vyžerou sajrajt...ale nerada bych aby ještě větší vykadily
Možná to prožívám víc,než je nutné,ale nerada bych nějaké zbytečné ztráty :(
Ahoj, docela pochybuju, že by ancistrus ty breberky sežral (a dost kadí, byl to další znečišťovatel vody). A jestli je dorost tak žravej, mohli by se pouštět i do většího, tlamu maj velkou dost
. Gibiceps je velká ryba do velkého akvária
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sitovany S těma piskořkama bych se nebála, když zjistí, že je to tvrdé, tak je vyplivnou. Ale třeba má někdo jinou zkušenost. A taky nevím, jestli by žraly breberky
mě osobně se osvědčil gibiceps ostny nemá dělá to samé co ancistrus všechno čistí a jí. nenapadl je nikdy ani oni jeho. I když je ten ancistrus menší stále má ty bodce za hlavou a kdykoliv je v ohrožení tak je použije. Pokud ho jen nasajou tak je vytáhne
Pokud prolistuješ tohle vlákno někde i Evča dávala fotky jak to vypadá když ho popřípadě i vcucne do tlamičky
Ahojky.Vím,že ancistrus k axolotlům ne,protože by si mohli jeho požitím ublížit.
Ale co když oni mají 15cm a ancistrus cca 7-8cm.
Mohl by u nich být aby požral tu havěť ze skla nebo je i v tomto případě riziko?
A co ty piskořky?Mohu je dát i k těm 15cm axíkům?A pokud ano,tak jen ty pidi nebo i větší?
Chci se zbavit případné nezvané havěti,ale zase nechci axíky nijak ohrozit.
Axinka má skoro 23 a prťata skoro 15.Včera jsem tam dala piskořky od Axinky.Ale pak jsem dostala strach,že mají přece jen malou tlamu a mohlo by se jim to tam vzpříčit,tak jsem je raději zase vyndala.Sežerou co můžou.
Překvapivě mi zase porodila gupka,tak až něco vyroste.....
No,Axinka si s rybičkama i piskořkama žije v pohodě
Přidat reakci
1 ...... [44] ...... 74
Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 73768x