Krevetky - chov
No, chem to sice popsal skvěle, ale na jídlo si fakt kup krevety raději mražené v rybárně.... a to pro sebe i pro želvy či pro koho bys to chtěla jako krmení.
Edit: Aha, on to byl zas jen nějaký vtípek, ne vážně myšlený příspěvek.

Chem -

super reakce
a abychom se jen nesmáli -
pro slečnu/paní irenu - na případné zkrmení mladých některý z nenáročných lehce chovatelných a množících se druhů (např.Red Cherry), bude stačit setové akvárko na 54 litrů dobře zarostlé jemnými rostlinkami.
Na jidlo se ze sladkovodnich druhu nejcasteji zpracovava Macrobrachium rosenbergii. Pomerne hutny a podrobny popis jak tento druh chovat na jidlo je zde:
library.enaca.org/…
V pripade chovu krevet na jidlo bych se nebavil o akvariich, ale spise o vyhrivanych halach s káděmi. 15 - 20 techto krevet potrebuje vzhledem ke sve agresivite cca 1000 litrovou nadrz, aby se mensi samci a samice meli kam ukryvat pred dominantnejsimi jedinci.
0 25.06.2012 12:48 irena – :))
dobrý den, chtěla bych si pořídit cca 15-20 krevetek na chov a mlady na jídlo. Ale moc se v tom nevyznám chci se jen zeptat jaky druh krevet si mam pořídit a jak velkem akvarko budu potřebovat

)
Starší reakce
Vieš ako majú poniektorí premnožené slimáky...

Já teda bych řekl, že by těch ulit šneků muselo bejt jako zrnek šterku, aby to mělo nějakej vliv na chemismus vody, ale můžu se mýlit a třeba jsi to myslel jinak.
Pokiaľ ich nie je veľa nemusíš.Ak ich je viac vyhodiť.(bude sa z nich uvolňovať vápnik do vody).
0 14.06.2012 19:05 RedCherry takže je mám z akva vyhodit?
Především krevetky toho vápníku až tak moc nepotřebují. Ony nemají krunýře z vápníku.
to určitě zdroj vápniku je, ale v jedné z nejtvrdších odob co existuje.... Krevetky by si na tom jen vylámali zuby

0 14.06.2012 14:18 RedCherry sežerou krevetky časem ulity od mrtvejch šneků? logicky by to měl být zdroj vápníku, ne?
Starší reakce
Není vůbec žádný problém.

Taky jsem to neměřil. Jen tak uszuji z toho, jak rychle seerou spařenou kopřivu red cherry a za jak dlouho ji sežerou crystalky.... ale spíš mi to připadá jako slovíčkaření a život mne už poučil, že se ženskou nemá cenu hádat se o slovíčka, vždycky chlapa utluče

Takže končím debatu na téma stopky z listů Mně prostě krevetky stopky z listů žerou, a ty si je klidně dále vyhazuj. Ani jedno není protizákonné. Howgh, domluvil jsem.
Tak to jsem nezaznamenal, ale beru vás za slovo. Rád si pro sakury přijedu, do Opavy to mám opravdu co by kamenem dohodil a zbytek dojel autem

No vida, to je zajímavé, nikdy jsem to nepozorovala

Zatím mýma akvárkama prošly sakury, yellow, crystal red a propinqua, no ale taky je fakt že prostě nemám jak změřit kolik která sežere, zdálo se mi vždycky že po akvárku šmejdí všechny stejně aktivně, a na granulky se seběhly vždycky všechny

Jak tedy poznáš která je žravější?
Už jsem Vám to psal,ale nevím,jestli jste si to přečetl.Jste od Opavy za rohem,tek jestli budete mít cestu,stavte se a já Vám dám na chov nějaké Sakury red.Nenáročné a nádherné krevetky.
Tak to bych si dovolil nesouhlasit. Dle mých pozorování se jednotlivé druhy v apetytu značně liší. Samozřejmě nejžravější jsou největší japoniky, ale potom následují Neocaridiny. Malé Caridiny, jako červené krystalky tak žravé nejsou. Ale možná je to jen u mne, já red crystalky už nemám. Nedaří se mi. Ale asi je zas zkusím, jakmile se mi uvolní padesátka a já ji celou předělám.
No vida, tak možná mi zbývají kostry listů jen proto, že je vyberu ještě než je krevetky stihnou zbaštit taky, i když jsou tam někdy i docela dlouho

Jinak já je předtím nemáčím, hodím je tam rovnou at plavou, a potom co klesnou je jen přesunu na místo kde mají být

Myslím že v apetitu mezi trpasličími krevetkami asi nebudou velké rozdíly

No, já je mám taky jen v jednom akvárku. Ale je fakt, že mi krevetky sežerou i stopky, a to jak od listů dubu či mandlovníku, tak i od olšových šišek. Nejdříve sežerou listy a šišky, pak i stopky. A zajímavé, že starým stopkám dají přednost před novými listy.... asi jsou měkčí nebo je v nich víc mikroorganismů, které krevetkám chutnají, nevím přesně. Na druhou stranu nevím přesně, jaké krevetky máš. Já mám jen Neocaridiny red cherry a sakura, pak white pearl a C. babaulti. Mám nově i palmaty, ale o jejich chování ještě moc nevím, protože je mám jen od soboty. Ostatní chovám a pozoruji přes rok

MP napsal: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kolik krevetek (asi red cherry) by se mohlo dát do 25l AQ, a jestli krevetkám nevadí šneci. Mám v plánu je tam dát tak za měsíc s endlerkama. Děkuji za reakce.
Šneci krevetkám nevadí. Ovšem endlerky, to je jiná. Pokud chceš zajistit endlerkám kvalitní stravu, klidně je dej ke krevetkám. Pokud chceš chovat a odchovávat cherrynky, nedělej to. Endlerky jsou jako každá živorodka hmyzožravé a milují lov na cokoliv živé. A díky své malé velikosti se vlezou i do trsu jemnolistých rostlin nebo do chomáče mechu a vyzobou všechny tam ukryté mladé krevetky. To nemám vyčteno z žádné odborné publikace, to je realita vypozorovaná na kancelářském stole. Taky jsem dal na doporučení, že endlerka je vhodná ryba ke krevetám.... a měl jsi vidět, jak si pochutnávaly. Takže šneky ke krevetám ano, endlerky v žádném případě, je-li ti život krevetek milý.
Nemám pagody ani tylomelanie, a kostru listu mi krevety nežerou

Mám anciky asi 6cm velké společně s 30 krevetkami v 60l akva a absolutně v pohodě. I když se tlamičky občas mezi sebou honí, tak se krevetky nelekaj, prostě je úplně ignorujou a hemžej se po akva. Mláďata se taky začínaj rodit a běhat po akvárku. Dokonce se někdy stane, že krevetka přistane na ležícím ancikovi a on dělá, že nic.
petulinakk napsala: Dávám je do akva bez jakékoliv úpravy, vytáhnu je až je z nich "kostra", prostě to co krevetky nezužitkují, a bez problému
A tobě z listů mandlovníků v krevetkárku něco zbyde??? Já je tedy taky neupravuji, jen teď jsem se naučil je před vložením do akvárka namočit do vody, aby klesly na dno. Tu vodu, ve které se máčely, tam přidávám s nimi. Ale mně v akvárku nezůstane z listu mandlovníku ani stopka. Co nezbaští krevetky, to zvládnou Brotie pagoduly a Tylomelanie

Starší reakce
pokud by jsi jej nesehnal do Burzy, tak něco Jávského ti mohu přivézt na Burzu.
0 24.05.2012 14:47 bohda – jávský mech
Starší reakce
Díky moc za reakci, to jsem ráda, zkusím něco nalovit pro neonky

je to v pohode... ja krevetarko pouzivam jako jesle pro poter.... hlavne kvuli tomu planktonu
Ještě jednou zdravím akvaristy a prosím o radu... Nějak se mi teď na jaře přemnožily v akváriu s krevetkami zřejmě buchanky. Je jich plno na předním skle, ale vidět jsou i ve vodním sloupci. Akvárium 28 litrů, půl roku založené, odkalování 1xtýdně plus výměna cca 3 litrů vody. Dno je říční jemný štěrk, spousta kytek, filtrace bublifuk. Kdyby tam byly rybky, tak by si asi pochutnaly, ale takto je nemá kdo konzumovat. Co s tím? Mohou svou přítomností ohrožovat krevetky? Taky sem tam na skle vidím člunky, ale těch není moc.
Ani tři měsíce, když tam vydrží.

Ok, takže nevadí když to tam bude třeba i 3 týdny??
Dávám je do akva bez jakékoliv úpravy, vytáhnu je až je z nich "kostra", prostě to co krevetky nezužitkují, a bez problému

Naopak, tohle rozmazlování je následováníhodný.

0 14.05.2012 21:51
Drahoš . [389] - Rostliny Zdravím, prosím vás potřebuji poradit. Mám nano krevetárium 30l a koupil jsem si listy mandlovníku mořského. Zajímá mě jestli je můžu nechat v krevetárku dokud je krevetky nespořádají a nebo je lepší je po čase vytáhnout? Před vložením do krevetárka je opláchnu v horké vodě, pak je dám tak na pár minut do hrnce s horkou vodou (nevyvařuju, jen teplá voda z kohoutku). Do krevetárka dávám tak 1/3 většího listu.
Děkuji za radu.
Starší reakce
Děkuji moc za reakci, nechám jim to tedy a v pondělí odkalím a vyměním část vody.
bude to v pohode cherryny jsou dost odolny
Zdravím akvaristy, mám jednu otázku... V práci mám malé akvárium s krevetkami (28 litrů, půl roku). Včera jsem krevetkám dala spařené kopřivy a ony na nich vytrvale hodují. Otázka zní: nechat jim ty kopřivy přes víkend nebo raději zbytek vytáhnout, než půjdu z práce domů?
Starší reakce
Úkrytů mají dost, jinak bych je nepořizoval. Vzhledem k jejich ceně u rataje, a neznalost nějaké chovatele tady u nás jsem vzal jenom 5
u tech zivorodek bych doporucoval dost ukrytu a dostatecne velkou nadrz...
jinak se obecne doporucuje kupovat aspon 10 kousku a snazit se o vyvazenost pohlavi (cim vic kousku tim je vyssi pravdepodobnost, ze nebudes mit vsechny jedince stejneho pohlavi) a radsi mladsi jedince, lip snaseji zmeny
Ja mam s jedním ancíkem red cherry a v pohodě. Stejně jako mečovky a pancéřníček kropenatý, ale to nemusí být pravidlo
0 23.04.2012 19:35 vovo ahojky lidi chci se zept at mohou být spolu neocardinie a ancistrusove ? ancici podle literatury sou poměrně mírumilovní . Děkuju za rady děkuji
0 23.04.2012 14:57 Luciie –
Re: MP Klidně jich tam dej jenom 5, časem se ti namnoží

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kolik krevetek (asi red cherry) by se mohlo dát do 25l AQ, a jestli krevetkám nevadí šneci. Mám v plánu je tam dát tak za měsíc s endlerkama. Děkuji za reakce.
dej tam víc kytek než do té 54 co máš a zařiď aby se jim dařilo, pak nemusíš řešit nějaký požírače řas
Krevetky riasu požierajú,no nie všetky druhy.A nie je to zas v takej miere,že by ťa striasli rias úplne.Treba odstrániť príčinu vzniku.Trpezlivosť ono to pôjde.Krevetky hlavne neocaridina sa množia rýchlo a pri likvidácii určite pomôžu.
Tu 115l.budu zakladat,...
Ja si za ne asi taky muzu sam,..ale nevim v cem delam chybu.Kazdopadne mam novou 115l a tam si z rybek chci nechat jen parmicky siam. a pancernicky.Premyslel jsem jeste nad krevetkama,...zkousi vse jen abych se zbavil rasy
Ak máš však dostatočne zarastené a členité akvárko,kde sa v prípade potreby krevetky vedia schovať tak áno.
SAE krevetky nežerou, nebo aspoň ne nějak extra. Já mám jak SAE tak krevetky, tak vláknitý řasy

ale za ty řasy si můžu sama
Tak to neni dobry,...myslel jsem,ze by byly dobry na dlouhou zelenou rasu.SAE ji nechce
Přidat reakci
1 ...... 111 112
Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 89480x