Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   24.03.2024 18:11 R Muž ctibum [6870] Re: Dominik8554
Až ti betta krevetky požere, tak ti v akvaristice rádi prodají nové...
Akvaristé zpravidla radí podle svých zkušeností. Ale jestli pochybuješ, tak získej vlastní zkušenosti, pořiď krevetky a uvidíš, ono to nějak dopadne ;-)
Na likvidaci bordelu z akvária bys měl být především ty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2024 17:11 Muž Dominik8554 [0] Re: Lojza007
je to tak 50 na 50 každý povie niečo ine :-D v akvaristike mi povedali že s dospelými krevetkami je to uplne v pohode a zasa akvaristi mi hovoria že to bude problem tak neviem či mám isť do toho alebo nie::-D hladam nieco co mi zlikviduje riasi zhnite rastliny a jedine krevetky su take najviac pracovité.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.03.2024 15:42 Muž Lojza007 [1180] Re: Dominik8554
Ne, nebude. Navíc k čemu chceš krevety, když pravděpodobně ani nebudou vidět, protože je bojovnice bude lovit?
Pokud chceš nevystresovaný krevety, který se celý den prohání po akváriu, tak je musíš dát k rybám, který je nechají na pokoji. Obecně ryby podobné velikosti jako krevety, ale i tak se můžou snažit lovit mláďata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2024 15:00 Muž Dominik8554 [0] Re: PetrO
myslíš že budu stačiť moje rastliny? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2024 14:51 Muž PetrO [752] Re: Dominik8554
No, já mám bojovnici s krevetkami, ale vždycky je to risk.
Taky to chce dostatečně zarostlé akvárium.
Je to lepší pro krevety i rybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2024 12:44 Muž Dominik8554 [0]
možem chovať krevetky neocaridina red sakura spolu s bojovicou? mam 30l akva. krevetiek by som chcel 11 kusov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2024 11:16 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Dominik8554
Bacopa je taková že někdy roste a někdy ne. A není to ani čistá podvodní rostlina myslím. Ale mohu se mýlit.
Prostě pro jistotu bych tam přidal ještě něco.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2024 20:40 Muž Dominik8554 [0] Re: Passenger77
Bacopa monieri
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2024 18:23 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Dominik8554
Hmm...a kterou máš na mysli? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2024 17:58 Muž Dominik8554 [0] Re: Rovano
Však mám tam rychlorastucu
;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2024 17:10 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Dominik8554
Molitan vymáčkneš v akvárku až se přicpe a jedeš dál.
Mně na něm hodují krevetky a šneci rostlinné tlející zbytky.

detail tvého sání:
rybicky.net/fotogalerie.php…

A přidal bych tam nějaký rychlerostoucí druh rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2024 16:25 R Muž ctibum [6870] Re: Dominik8554
Případně kus černé punčochy "silonky" na sání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2024 16:18 Muž PetrO [752] Re: Dominik8554
Stačí na sání nasadit kostku molitanu a je po problému ;-)
Popř se prodávají ochranné nástavce na sání


krevetkarium.cz/…


ale molitan stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2024 16:05 Muž Dominik8554 [0]
Ahoj, chcem začať chovať krevetky red cherry a mam problem ci sa mi nenasaju do filtra. Pridal som fotky nasávania do prezentácie takže si to mozete pozrieť. :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.03.2024 19:58 R Muž ctibum [6870] Re: Graylag
Aktualizuj prezentaci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2024 18:12 Muž vlka [3441] Re: Graylag
Čauky, jako první bych vyzkoušel dát na dno spařený konec čerstvé kopřivy. Pokud tam Krevetky máš, po nějaké době bude spařená kopřiva obsypána Krevetkami. A pokud ne, Krevetky tam nejsou a hledal bych příčinu proč. Šneci zdravé Krevetky ,,nevytlačí,, ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2024 10:04 Muž Graylag [9]
Potřebuji poradit s ubývajícími krevetkami v akváriu. Teoreticky by měly mít prakticky ideální podmínky a nějakou dobu se i bez problémů množily, ale v posledních měsících pozoruji setrvalý úbytek. V současnosti už pravidelněji pozoruji jen dva kusy, takže už jsem dost možná za hranicí populační udržitelnosti. Neumím říct, jestli se nějaké schovávají mimo můj dohled, akvárium je dost zarostlé.

Jediná teorie která mě napadá je, že postupně prohrávají konkurenční boj se šneky. V akváriu je vždy relativně dost okružáků i piskořek, takže se snažím omezovat krmení. A je vidět, že mezi osádkou je o potravu tvrdý konkurenční boj, protože celé akvárium (mimo filtru kam se nedostanou) je dokonale vyluxované od řas. A to včetně toho, že zmizel občas se vyskytující staghorn. A taky se mi zdá, že většina šneků už nedorůstá ani zdaleka plné velikosti.
Jinak se rostlinám i razborkám podle všeho velmi daří.

Čím může být úbytek způsobený a jak krevetky zase podpořit? Může být něco na teorii, že je vytlačují šneci? Nějaké tipy jak podpořit krevetky aniž bych tím podporoval šneky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2024 15:33 R Muž Anthrax [4739] Re: Passenger77
Muselo to tam být už před zimou. Ale v míře že to nebylo vidět a poznat. Až cca po měsíci v nižších teplotách se problém projevil. Dost nemocí a parazitů je v akváriu v nějaké formě a míře setrvale. Projeví se však, až když je živočich nějak oslaben. Tady si právě myslím, že ta nízká teplota krevetky oslabila.
Nějaký týden po oteplení problém s vorticellou odezněl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2024 13:49 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Anthrax
No ale to je parazit, ne? Ten jsi tam musel mít nebo tam byl s něčím zanesen.
Asi by ty krevetky napadl tak jako tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2024 11:53 R Muž Anthrax [4739] Re: Rovano
Potom se postupně zmátožily a množily se. Jen bylo vidět, že zimu spíš přežívají a není to druh, který by pro chov vyžadoval období nějakého zimního klidu.

Edit: Přiměřené postupné výkyvy tepoty jsou podle mě při chovu ku prospěchu. Ty nejslabší kusy z populace odpadnou. Ale dlouhodobější pobyt v takto studené vodě se u mě projevil menší aktivitou krevetek a výskytem nemocí. Např. se na krevetkách objevilo to, čemu se říká vorticella (nevím, jak se to jmenuje správně) a to jsem do té doby při pokojových teplotách neznal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2024 10:28 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Anthrax
Jakože se ta populace už nevzpamatovala ani při vyšší teplotě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2024 09:32 R Muž Anthrax [4739] Re: Passenger77
V atlase nejsou uváděny teploty, ve kterých živočich dokáže přežit (A že tyhle krevetky zvládnou široké spektrum teplot). Jsou tam teploty zhruba vhodné k dlouhodobému chovu, tak aby ho zvládl i začátečník... :-)

Měl jsem neocaridiny taky přes zimu v chladu. Cca 8 - 12 °C. Ne že bych chtěl, jen jsem je nezvládl všechny odlovit. Ale nebylo to pro ně asi nic moc. Přestaly se mi v takových teplotách množit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2024 00:23 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Passenger77
V Asii jsou oblasti s výskytem krevetek,i tam kde se v zimním období lyžuje a bruslí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2024 23:05 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: vlka
Ahoj, pěkný, tzn.že si dlouhodobě lebedila při ~0°C? Nebo to bylo po té, co se probrala ze stáze :-D Co to bylo za otužilce...Neocaridina? Pak asi v atlase nebude ten rozsah teplot úplně OK smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.02.2024 20:32 Muž vlka [3441] – ...studený odchov...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku V dílně, se v té zimě v akváriu vytvořil velký, zmrzlý, plovoucí kvádr. Dnes už tam není, zato mě velice překvapila modrá, živá Krevetka. Musela se tam dostat s Růžkatcem. I Levatkám se v ledové vodě daří a hezky rostou...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.01.2024 23:18 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Tomaas
Je to svlečka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2024 22:48 Muž Tomaas [36] – Svlečka???
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chci se zeptat znalých. Mám v akva již rok 5 japonik, které občas vidím, občas jsou zalezlé. Když byly malé, tak jsem pravidelně nacházel svlečky.Ted už jsou ale velké a nevím, jak často se svlékají. Každopádně jsem po víkendové nepřítomnosti našel v akva toto (foto) a nejsem si jistý, jestli je to svlečka nebo spíš pozůstatek uhynulé krevetky? Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2024 20:01 R Muž Anthrax [4739] Re: KarásekLut
Zrovna teď (ani v blízké době) ti je kvůli nízkým teplotám nepošlou. E-shop ti nyní nabídne asi jen osobní odběr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2024 18:24 Muž Freedlo [208] Re: KarásekLut
Ahoj
Jj je to proste jen jina barevna varianta. Mam jich plne krevetarko - moc pekna, syta barva ta modra: )

Rad ti v osobnich zpravach doporucim chovatele od ktereho je mam. Posila je i zasilkovnou. S dopravou od profiplants zkusenost nemam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2024 18:14 Muž KarásekLut [90] – Neocaridina davidi var. Topaz blue
Ma nekdo zkusenosti s temito krevetkami? Predpokladam ze jsou stejne nenarocny jako jakekoli neocaridiny ze? Ma nekdo zkusenosti s dopravou krevetek ze stranky www.profiplants.cz/… ?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2024 18:01 Muž Freedlo [208] Re: hrábě
Me nedavno nekdo doporucoval: www.rostlinna-akvaria.cz/…

Nakonec jsem od metody ustoupil a redukoval sneky prirozenou cestou. Uplne puvodni zamer byla redukce plostenek, ale produkt funguje i na plze

Dokonce u nej pisou, ze krevetkam pri sprsvnem davkovani neublizi, ale tuku do ohne bych za to nedal. Mozna poradi nekdo kdo ma s chemii na sneky zkusenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2024 17:38 Muž hrábě [0] Re: Freedlo
S krevetkami tedy počkám, měl už jsem je připravené na nasazení do akvária, ale počkám. Jsou to okružáci a kružníci, zalezli mi do trsů s rostlinami, a tak se k nim Helena nedostane, chci to vyřešit rychle, protože mi za víkend sežrali 2 rostliny. Na okurku nelezli, to už jsem zkoušel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2024 17:12 Muž Freedlo [208] Re: hrábě
Zdravicko
Dle diskusi pod vyrobkem na invitalu ho nedoporucuji aplikovat ke krevetkam.(vyrobce skodlivost vuci krevetkam neuvadi..) Nicmene osobni zkusenost nemam. Osobne bych ho nedaval. Jestli ti jde o redukci sneku, jsou jine zpusoby jak omezit jejich rozmnozovani. Ubrat na krmeni, sneky vybirat( na okruzaky mi krasne funguje okurka - platek je do druheho dne uplne obsypan sneky a pak ho jen vyndas) nebo nasadit surmovku napriklad. Nicmene i surmovka se muze rozmnozit: ). U me zabralo ubrat na krmeni pro rybky u dna.. do par tydnu byl videt znacny ubytek sneku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2024 16:55 Muž hrábě [0] – krevetky a šneci
Dobrý den, lze mít v akváriu krevetky a použít toto: www.rostlinna-akvaria.cz/… ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2023 18:24 R Muž afc1886 [14655] Re: Jana V.
Všechny ryby co tam máš si rády zobnou chutné krevety, proto bych je tam vůbec nedával. Stejně jak píše Lojza si je vůbec neužiješ, protože budou většinou zalezlé v rostlinách. Jestli chceš krevetky, je lepší jim zařídit samostatné akvárium, kde si je užiješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.08.2023 10:07 Muž Lojza007 [1180] Re: Jana V.
Pokud v akváriu budou mít přirozeného nepřítele, který je bude lovit a pokud se nepletu, tak to čichavec je, tak to nemá význam. Krevetky budou, přežijí, ale skoro nebudou vidět, protože se pořád budou před predátory schovávat. Jaký to má význam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2023 07:45 Žena Jana V. [3]
Dobrý den, ráda bych do svého již zaběhlého akvária časem pořídila krevetky. Mám tam razborky, neonky a cichavce. Teprve zkoumám co a jak, ale tuším při dostatku skrýší a zarostlém akvarku je to možné.. ale chci se zeptat. Je potřeba je nejprve dát po nákupu do karantény. Nerada bych si do akvárka cokoliv nepekmého zatáhla.. jak je pak pochytam? Taky sem tu někde zahlédla info, že je lepší je nechat ,,vyrůst,, aby byla šance, že je ryby hned nesezerou. Jak dlouho rostou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.06.2023 17:03 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: KarásekLut
...ke krevetkám mi v obchodě dali i nějaký dvě malý rybky tak sem zvědavej co z nich vyroste?
Krevetožrouti. (Kšefty se musí hejbat!) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2023 06:28 Muž KarásekLut [90] Re: Anthrax
Děkuji všem za odpovědi. Vzduchování jsem nechal trochu zapnutý (ne na plný výkon) a krevetky se hezky po aq prohání. Na to že sem jich koupil 15 jich vidím cca max. 8 kousků. Ke krevetkám jsem koupil ještě jednu egerii kterou mají krevetky rády a ještě jednu rostlinku tak můžou být schovaný v nich. Už se těším až uvidím krevetky březí :-) ke krevetkám mi v obchodě dali i nějaký dvě malý rybky tak sem zvědavej co z nich vyroste? smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2023 18:55 Muž vlka [3441] Re: KarásekLut
Bez vzduchování si osobně akvárium neumím představit a Krevetky se mi množí celkem slušně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2023 15:08 R Muž Anthrax [4739] Re: Rovano
Nechci dělat hnidopicha ten internetový omyl spočívá v tom, že kyslík vytěsňuje CO2. Což není pravda. Ale vzduchování pochopitelně na koncentraci CO2 vliv má. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2023 14:45 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: KarásekLut
Vzduch nevyhání CO2. To je takovej hoax, co koluje po Internetu.
Možná vznikl kvůli tomu jak někdo distribuuje CO2 do vody.

Podle pozorování můžeš určit, od jaké teploty vzduchovat. Hlavně ráno při rozsvícení, kdy je hladina kyslíku nejnižší.
Doporučuji vzduchovat nad 28C v rostlinné nádrži, pokud si nejsi jistý, že tvé akva má kyslíku dost.

Navíc vzduchování ochlazuje vodu, pakliže nad hladinou nemáš uzavřenou nádobu s topidly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2023 14:27 R Muž Anthrax [4739] Re: KarásekLut
Krevetkám vzduchování rozhodně vadit nebude. Na druhou stranu ho nepotřebují. Pokud není opravdu vedro.
A nenáročné rostliny, těm to taky vadit nebude. Vzduchování skutečně urychluje výměnu plynů. Ale to také znamená, že se při opravdovém nedostatku CO2 rychleji doplní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2023 11:39 Muž KarásekLut [90] Re: Anthrax
Netuším. Četl jsem že vzduchování "vyhání" z akvária CO2 takže rostlinky nebudou mít tolik živin a tím pádem se nebudou mít krevetky kam schovat. Zkusím jim tam nastavit lehké vzduchování a uvidím jak budou reagovat? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2023 11:18 R Muž Anthrax [4739] Re: KarásekLut
Zvládnou. Proč myslíš, ze by měly mít problém? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2023 11:05 Muž KarásekLut [90] – krevetky a vzduchování
Zvládnou krevetky neocaridina vzduchování nebo bude lepší vzduchování nedávat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2023 09:56 Muž cz1khc [207] - a rybky a krevetky a substráty a hnojiva a světlo a focení a PCRe: Lojza007
Děkuju moc
A jo.To je taky možnost,to mě nenapadlo.Že by endlerky?Moc dik.Počkám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.04.2023 09:00 Muž Lojza007 [1180] Re: cz1khc
Míň pravděpodobná možnost je, že se změnila chemie vstupní vody. Pravděpodobněji se endlerky přiživovaly na mladých krevetkách, takže zatímco starší časem mizí, mladší se neobjevují. Bez endlerek by to mělo být za pár týdnů vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2023 21:04 Muž cz1khc [207] - a rybky a krevetky a substráty a hnojiva a světlo a focení a PC – Prosba o radu
Prosím o osvětlení problému s krevetkami.V mém krevetariu se přestaly množit krevetky a dokonce vymizely.Stejné akvárium,stejná voda,stejná udržba,osvětlení,krmení i společnost rybek,filtrace.Společně s endlerkami (které se množily-nepožíraly mladé) Kde hledat chybu,přip.co změnit aby se krevetky opět začaly množit.Zatim jsem odlovil (snad všechny) endlerky.Prosím rady,tipy nápady.Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2023 22:25 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: unikitty158
Malé krevetky si všimnu někdy jen když se teleportuje. Jsou průhledné. Takové predátorky nenajdeš jen tak. Až jsou větší jsou vidět lépe.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88581x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov