Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2023 15:18 Muž hrábě [0] – Betta a štikovec
Dobrý den, je možné chovat v jedné nádrži Bettu splendens a Štikovece pruhované? Jednalo-by se o nádrž o velikosti 50l

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2023 13:18 Žena Starka [114] Re: Lojza007
Ano, zde opravdu bylo selhání obsluhy. A chtěla jsem napsat, že i samice jsou agresivní, protože jsem to zde několikrát četla, ale nebyla jsem si tím 1oo% jistá, tak jsem se radši pozdržela. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2023 10:37 Muž Lojza007 [1063] Re: Starka
Ve Sklorexu ti taky ryby neprodají do akvária, který si tam zrovna kupuješ. Buď musíš zalhat nebo ti je prodají nejdřív po několika týdnech.
Ale v tomto případě si obsluha zjevně popletla druh ryb. I samice betty dokáží být vůči sobě velice agresivní a slabší kousek to nemusí přežít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2023 10:37 Muž Rovano [183] - RostlinyRe: Tojefuk
Berte to jako selhání jednotlivce. Za měsíc tam může prodávat někdo jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.09.2023 10:11 Žena Tojefuk [2] Re: Starka
No ona byla vyloženě až nepříjemná. Bavila jsem se s pánem v jedné akvaristice na toto téma a sám kroutil hlavou, že je to blbost a bavily jsme se,že spíš naopak i ty samice se mezi sebou kolikrát rubou. Mě to spíš zamrzelo, protože předtím jsem tam měla jen kladné zkušenosti a tahle slečna byla evidentně nová a taky mě to mrzelo z toho důvodu, že jsem si tam vyhlédla nejošklivější a dost zbídačenou samičku, která vypadala, že do měsíce stejně zkape a chtěla jsem jí aspoň poskytnou hezký domov, protože by jí stejně nikdo nekoupil. Ale tam půjdu už maximálně jen pro granule pro psa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2023 21:18 Žena Starka [114] Re: Tojefuk
Za mě Ti rybu měla prodat. Kdybys řekla, že máš doma další samici Betty, tak by Ti ji prodala. Spíš mě zaráží, že byla prodavačka takhle striktní. Na jednu stranu je fajn, že nechce, aby zvířátka byla ve špatných podmínkách, na druhou stranu toto není náplň její práce, aby zjišťovala podmínky, kde zvíře půjde. Stejnak reálné podmínky, kde zvíře bude, nemá šanci zjistit.

Navíc mě zaráží odpověď zverimexu. "V hejnu jsou klidnější". No, nevím jak ostatní, ale pro mě hejno ryb = sakra hodně ryb, přičemž když si představím bídné hejno, tak aspoň o 1o rybách. Nikoli o dvou rybách, což je jeden pár tedy dvě ryby, nikoli hejno. Takže si myslím, že jejich odpověď na Tvou situaci smysl nedává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2023 14:33 Muž Rovano [183] - RostlinyRe: Tojefuk
Aha. Přehlédl jsem, že jste kupovala vyloženě samičku. Více k tomu nedisponuji znalostmi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2023 12:04 Žena Tojefuk [2] Re: Rovano
Psala jsem jim i na email a přišlo mi tohle, ale popravdě tohle má docela hlavu i patu: Dobrý dopoledne,
osobně mám vypozorováno, že jsou samice v hejnu klidnější a lépe prospívají. Bojovnice sice nejsou typicky hejnové, ale pravděpodobně je samicím v otevřeném prostoru akvária lépe, když jich je víc. V přírodě žijí v hustě zarostlých mělčinách a nevýrazným kontaktem. Není tedy nezbytně nutné mít samic více, určitě je to ale lepší. V zájmu prodavačky bylo pravděpodobně dopřát rybičkám co nejlepší nový domov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2023 10:43 Muž Rovano [183] - RostlinyRe: Tojefuk
Asi potřebovala zvýšit prodeje. Nebo má nakázáno prodávat do páru.
Samozřejmě tyto rady ignoruj a popřemýšlej zda takovému obchodu chceš dělat kšeft.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2023 09:05 Žena Tojefuk [2] – Samice nemůže být sama?
Dobrý den chtěla bych se zeptat. O akvaristiku se zajímám krátce ( něco přes 2 roky) proto mě dost šokovalo info co jsem včera obdržela v jedné prodejně zvířecích potřeb a zvířat a zajímalo by mě zda-li je to pravda. Jde o to, že jsem si včera chtěla pořídit samičku betta splendens, ale slečna prodavačka mi řekla, že prý 1 ani omylem, že musí být minimálně 2 jinak mi jí neprodá, že sama by umřela (asi na smutek , netuším zapoměla jsem se zeptat). Jako osobně mi to přijde jako blbost, co vím Betta opravdu není hejnová ryba a nemělo by jí vadit, že je sama, ale třeba se mýlím a strašně mě to zajímá jak to je. Budu ráda za každou odpověď, děkuji.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2023 10:01 Muž stodic [34] Re: Graylag
Takřka souhlasím s "Lojza007"...Betta podle popisu a fota měla velice slušné podmínky. A podle mě těžko již rozklíčovat, proč došlo k úhynu. Někdy má člověk holt smůlu a ryby hynou, i když mají takřka vše v pořádku. A třeba bakteriální rozpad ploutví může určitě nastat a občas nastává i u slušně udržovaných nádrží. Držím palce, ať máš příště více štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.03.2023 18:39 Muž Graylag [9] Re: Rybar
Pokud můžu věřit výrobci, tak je bez přidaného jódu. Jaký je skutečný obsah jódu nevím, nejsem laboratoř. Ale opravdu si nemyslím, že by problémem bylo složení soli, protože problém se vyskytl před začátkem jejího přidávání a po začátku přidávání pokračoval s podobnou progresí.
Čajová lžička je cca 8 gramů, u hrubozrnné soli spíše méně, takže pro dávkování lžička na 10 litrů je koncentrace 0,8 g/l, čili cca totéž co píšeš.
Že jsi nikdy neměl problém s krmivem z louže ti gratuluji. Ale já to prostě riskovat odmítám.
No a ohledně toho páru - nezlob se na mě, ale všechny seriózní návody na chov bojovnic uvádějí 20 litrů/5 galonů jako minimální doporučený objem pro samotného samce a pro pár se opatrně uvádí doporučení od 100 litrů. Že máš ty jinou zkušenost respektuji, ale pokud mi tvrdíš, že mi umřela ryba protože jsem si NEpřerybnil nádrž, tak mi jde jen ztěžka brát tě aspoň trochu vážně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2023 16:25 Muž Rybar [-29] Re: Graylag
To přesně ono . Hrubozrnná sůl a obsah jódu ? Tu mořskou sůl koupíš i v menším balení . Doporučená dávka 0.5 g/l soli . A louže s z živým krmivem . Žádný problém. A ryby se většinou kupují do páru . A 20 l tak v tom nevidím ,žádný problém .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2023 15:21 Muž Graylag [9] Re: Rybar
Hrubozrnnou mořskou, která by teoreticky měla být bez jódu i fluoru. Nebyla to přímo akvaristická sůl, protože koupit celý kýbl za přepálenou cenu se mi nechtělo, ale nemyslím si, že by v podstatě soli byl zásadnější problém. Dával jsem lžičku na deset litrů, čili půl lžičky na každou výměnu vody.
20 (hrubých) litrů na jednu bojovnici, krevetky a hrst šneků je myslím už tak na dolním limitu toho, co je ještě humánní, takže cpát tam další ryby, zejména další bojovnice, to fakt ne.
Ohledně živé potravy z nejbližší louže - betta mi umřela na infekci i ve stabilním prostředí bez jakýchkoliv změn. Natahat si tam k tomu ještě parazity - děkuji nechci. Možná jsem mohl zavčas zkusit artémii, ale nic dalšího si do akvária tahat nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2023 14:59 Muž Jozef [285] Re: Rybar
A kto sa baví o množení. Bavíme sa o dlhodobom chove v adekvátnych podmienkach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2023 14:47 Muž Rybar [-29] Re: Jozef
Každý má jiné zkušenosti proto ,jsem zrušil veškeré čerpadla! A v čem je problém mít ve 20 lirech dvě ryby ? Na to ,aby se rozmnožily stačí daleko meší nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2023 13:19 Muž Jozef [285] Re: Rybar
Prečo by mal vadiť primeraný prúd (nie vírivka), to by sa mojej neteri 3 roky nikdy nedožili.
A do 20 litrov by si mu chcel pridať samičku, alebo dokonca samca?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2023 13:09 Muž Rybar [-29] Re: Graylag
Jakou sůl si dával do vody? A kolik soli ? Po sérii neúspěchů s betama jsem zrušil jakékoliv čerpadla . Rok bez filtrace a teď jsem zapojil vzduchovaní. Proč beta byla sama? Živá potrava ? Zkaždé louže , kromě chovných kaprových rybníků .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2023 11:17 Muž Graylag [9] Re: Lojza007
Ano, to jak rostliny rychle rostou mě taky zaráží. Zejména v případě mechu a salvinie které si nemohou brát ze substrátu. Ale bral jsem to tak, že zpracovávají odpad po živočiších. Pokud si většina kytek bere ze substrátu, tak to mechu a salvinii možná stačí. A řasy mi v poslední době zmizely úplně, včetně něčeho, co mohl být malý jelení paroh. Naopak krevetky zvýšily tempo množení a nějaká s vajíčky je tam prakticky neustále (ačkoliv to může souviset i s tím, jak je chřadnoucí bojovnice přestávala stresovat).

Připadá mi, jako bych té rybě svého času nějakým zásahem narušil imunitu a od té doby se už nikdy úplně nevzpamatovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2023 10:47 Muž Lojza007 [1063] Re: Graylag
Oproti tomu, v čem většina bett přežívá, tohle bylo skoro ideální. Napadá mě, že to mohla být ta salvinie, mohla bránit nádechu na příliš velkém prostoru a mohlo to způsobovat stres. V teplotě bych problém neviděl a pokud testy nekecaly, tak ani v chemii vody by neměl být problém. Trošku mě zaráží, že rostliny rostou jak divý a přesto jsou hodnoty dusičnanů a fosforečnanů na nule.
Možná to byla jenom smůla a přešlechtěný jedinec, který to prostě nezvládl. Pokud se daří krevetkám, nemůže být v chemii vody nic zásadně špatně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2023 10:28 Muž Graylag [9]
Po týdnech trápení jsem se včera rozloučil se svou bojovnicí a i když teď už to nic nezmění, tak bych se chtěl poradit se zkušenějšími, kde se vlastně stala chyba.
Ryba byla v 20 l akváriu spolu s krevetkami, šneky a spoustou rostlin a nějakou dobu vypadalo všechno v pořádku. Trochu jsem bojoval s příliš silným proudem od filtru, ale ten jsem záhy utlumil tak, že se ve většině akvária hladina jen sotva hýbala. Ryba byla krmena primárně Tetra Betta vločkami, zkoušel jsem i Sera Bettagran a Hikari Betta granulemi, ale o první nejevila větší zájem a druhé vyplivovala. Krátce před koncem jsem zkoušel i lyofilizované nitěnky a pakomáří larvy, ale neprojevil větší zájem.
Vodu jsem pravidelně testoval a vždy byly nulové hodnoty dusičnanů, dusitanů i fosforečnanů. Rostliny poměrně intenzivně rostou, jednou jsem měl invazi vláknité zelené řasy, jednou pravděpodobně sinic, ale v obou případech přičiněním šneků relativně rychle zmizela. Vodu jsem měnil 1/3 týdně, poslední možná měsíc až dva jsem ale postupně zvyšoval až na 1/3 co dva dny. Jediná anomálie kterou jsem zaznamenal byl pokles pH na cca 6,3, ale to pravděpodobně souvisí se změnou vstupní vody, protože jsem nízké pH změřil i u ní.
V akváriu se relativně dobře množí krevetky a okružáci. Ti se v poslední době začali přemnožovat, pravděpodobně s tím, jak ryba přestávala žrát.

A teď co se vlastně stalo - první příznak byl rozpadající se okraj ocasní ploutve. Rozpadání se postupně šířilo a začalo napadat i další ploutve. Několikrát to vypadalo, že se mi podařilo rozpad zastavit a že ploutve dorůstají, jen aby se po pár dnech objevil zase na jiném místě. Zhruba před týdnem se pak začaly objevovat příznaky vodnatelnosti a už to šlo rychle od desíti k pěti. Na poslední chvíli jsem ještě zkusil nasadit Baktopur, ale už se na něj nedalo dívat a tak jsem to raději ukončil.
Během těch týdnů jsem vyzkoušel esha 2000, časté výměny vody, sůl do vody, ale nic z toho nemělo dlouhodobější efekt.

Co tedy bylo špatně?
Kvalita vody? Mám papírkové testy plus klasický test na fosforečnany, ale nemusí měřit dobře nebo může být problém v neměřené veličině.
Krmení? Živého se bojím a vločkové nemusí být dostatečné.
Hustota rostlin? Abych podpořil krevetky jsem nechal nádrž silně zarůst. Bojovnice vypadala, že tou džunglí nemá problém proplouvat, ale jak to vnímá nevím.
Pohyb hladiny? I přes utlumení filtru při té velikosti akvária s tímhle filtrem nejde dosáhnout toho, aby v akváriu nebyly vůbec žádné proudy. Neměl jsem pocit, že by se ryba s proudy musela nějak prát, spíš se někdy nechávala volně unášet pod hladinou, ale opět to jak to vnímá nevím.
Přístup k hladině? Na hladině mi roste salvinie. Nikdy neměla k růstu vyhrazené víc než 2/3, takže ryba vždy měla prostor pro nadechnutí, na druhou stranu kořínky salvinie mu určitě pohyb těsně pod hladinou omezovaly.
Teplota vzduchu? Na akváriu je kryt, ale na krmení ho musím alespoň částečně odklopit, čímž se pod něj určitě dostane chladnější vzduch (23°C)
Něco jiného?

V nejbližší době si další bojovnici pořídit neplánuji a do budoucna si to ještě pořádně rozmyslím, ale stejně bych rád chápal co se stalo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2022 21:48 R Muž ctibum [6703] Re: Chovatel
Pokud nemáš kam ji separovat, tak jak píše Silviebaris, můžeš ji darovat buď tady ve vlákně darování, nebo v inzerci, nebo to zkus v nějakém zverimexu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2022 21:05 Silviebaris Re: Chovatel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2022 20:36 Chovatel – Jak se zbavit bojovnice
Ahoj ja potřebuji pomoct.
Pořídila jsem si 3 bojovnice pestré, jednoho samce a dvě samice. Samce jsem měla dřív byly mu cca dva roky ale byl zdravý.
Po několika dnech samec zemřel. Pořídila jsem si dalšího a po dvou dnech byl v tahu. Mám silné podezření že jedna z těch samic je příliš agresivní ale vím co s ní mám dělat. Potřebuju se jí zbavit ale nechci zabít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 19:18 Pertinax Re: Saidhi
Dívám se, že máš topítko těsně pod hladinou. To je chyba. Teplo stoupá nahoru, takže ohříváš jen pár centimetrů pod hladinou. Pokud je topítko celoponorné, uděláš mnohem líp, když ho takhle naležato posuneš dolů až ke dnu. Tím vyhřeješ všechnu vodu, ona bude pomaličku proudit dokola po celém akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2022 09:53 Žena Saidhi [6] Re: Jančaa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak to mě moc mrzí :-O :-( Navíc za takovou chvilku...
Já doufám že ten náš je prostě jenom trochu víc zvědavý a ještě víc hloupý - on byl lehací/laxnější už na prodejně, ale jinak vypadal na rozdíl od několika ostatních v dalších betáriích naprosto zdravě(žádné slepené ploutvičky, nafouklé bříško atd. - právě naopak). Tak jsme ho vzali s tím, že je s takovým temperamentem větší pravděpodobnost, že nám nepůjde baštit krevetky (zprvu byl zvědavý, teď už je neřeší a ony jeho taky ne - vesele se krmí hned vedle něj a i nad ním, dokonce i co se nám vylíhly maličké tak ty ho taky nechávají naprosto v klidu plus si od nich nechává krást žrádlo přímo před nosem smich ). Zatím to spíš vypadá, že se tímhle zásekem v prostoru probral - je ho víc vidět, aktivně si hledá krmení, hezky roztahuje ploutve a sem tam když je šero a vidí se v krátké stěně tak se na sebe nafukuje - dokud ho to nepřestane bavit. :-P Spí střídavě u topítka, nahoře u hladiny na listech kytek, nebo dole pod listy(což je už klasika :) ) Dneska hned po rozsvícení v pokoji se objevil a čekal na krmení. Tak doufám, že mu to vydrží a že se mu hlavně nic nedostane do té rány jak si serval ty šupiny. :-O

Kvalita fotek není nej - zaprvé světlo shora mu "vypaluje" tu perleťovou hlavu (takže není ani vidět jak se odřel) a taky drandí tak rychle, že ho mobil nestíhá aby nebyl mázlý.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2022 12:19 Žena Jančaa [16] Re: Saidhi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ja ti můžu jen říct že máme úplně stejného a během 5 dnů to tak začalo jako u tebe a ted ho asi budeme muset "propustit":-(
Takhle byl a ted....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2022 11:00 Žena Saidhi [6] – Odřené šupiny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem, tak se nám stala hned druhý den po přinesení nového beťáka dost nemilá věc - už včera bylo poznat že se bůhvíproč strašně rád cpe do těsných prostor - ať už mezi kytky nebo mezi topítko a stěnu atd. Ale že se na sílu narve někam kam by se jinak nevešel - to by mě nenapadlo ani v noční můře ne Ta se bohužel stala, takže má miláček orvané šupiny až na kůži - seshora kus hřbetu a ze strany skoro celý obličej (oko v pořádku). Používám ESHU 2000, má tam i dřevo z mandlovníku s taniny. I tak mám strach aby než se mu to zahojí (doufám alespoň že ano) nechytil nějakou infekci/plíseň a podobné co se pak rádo dělá. Neporadíte něco, co by mohlo hojení urychlit/preventovat podobnou komplikaci? Mockrát děkuju.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2022 15:27 Žena Jančaa [16] Re: Anthrax
Moc dekuju..budu pokračovat
..ten český dovoz bude těžký,jsem v bavorsku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2022 14:41 R Muž Anthrax [4621] Re: Jančaa
Ok, to zní dobře. Zmátla mě ta svačina. To mi evokovalo nekolik chodů denně. :)
Zkusil bych zvednou teplotu a pokračovat ve výměnách části vody ještě o kousek. Z obchodu... To bude nejspíš z importu. Příště to chce bettu z českého odchovu. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2022 12:40 Žena Jančaa [16] Re: Anthrax
Fotka k příspěvku Takže...nano běží teď 9 měsíců, stabilně Ph-7,2-7,5
GH - 9
Kh -6
No3-10mg
No2 -0
Krmení 2x denně,
Tubifex dostal poslední tři dny(vcera ne)
Teplota 25-26 stupňů.
Koupeno ze zverimexu kde kupujeme vše.
Vymena vody asi 5l vlazna a pomalu poustena :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2022 09:10 R Muž Anthrax [4621] Re: Jančaa
Ahoj, tezko říct takhle bez znalosti situace. Ale zničením hnízda to nebude.
V které nádrži ryba je? Byla nádrž zabehlá. Co teplota? Odkud ryba je? Některé importy bývají celkem choulostivé. Nebyla měněná voda příliš studená? A kolik té vody bylo?
Jinak betty občas odpočívají. To není nic tak divného. Ale aby ryba ležela pořád, to v pořádku není.
Edit: Kolikrát denně dostává krmení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2022 14:31 Žena Jančaa [16] – Betta chovani
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim...potrebovala bych radu,pred tydnem jsme si koupili noveho samecka ,na zacatku vse ok,stavel hnizdecko a pred dvema dny jsem menila vodu a hnizdeco sem vzala s vymenou....nevim.jestli to ma s tim co spolecneho ale ted je porad ve skalce nebo na dne,je kdyz se pohne hladina nebo cas svaciny tak priplave....pri zrcatku ŕádi jak divoch ...:,(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2022 12:18 Silviebaris Re: steph
Možná by stálo zato,dát to topítko na spinací hodiny, mám to nastavený každý 2 hodiny na 30 minut,abych ho chudáka nauvařila.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2022 12:14 Muž steph [0] Re: Anthrax
Děkuji za radu. Rybka vypadá v pořádku. Topítko se velikostně vleze, pokud přijdu na spolehlivý a pro rybu bezpečný způsob, jak jej do koule uchytit, tak ji tam nechám, s pár rostlinkami navíc. A stěhovat se bude až do finálního akvária. Ještě mám obavu, co provede to topítko v 3l objemu, zda nebude teplota příliš oscilovat. Počítám, že rychlé změny +/- 1-2 stupně nebudou až tak vadit, nebo ano?
Pokud bude s topítkem problém, přesunu bettu raději do boxu - jestli tomu dobře rozumím, hlavní problém je nízká teplota, zbytek může chvíli počkat. Samozřejmě s častou výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2022 04:54 R Muž Anthrax [4621] Re: steph
Ahoj. Je na rybě patrný nějaký problém? Každý přesun je pro rybu zátěž, pokud dojde ke skokové změně parametrů vody. Takže jestli není důvod rybu stěhovat vícekrát, tak bych jí zatím nechal kde je.
Nicméně pokud je ryba zdravá a bude se jí pravidelně (často) měnit část vody tak by to měla ryba bez problémů zvládnout i v nezaběhlém boxu i v kouli. Moc velký rozdíl v tom nebude. Tedy pokud se do koule to topítko vejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2022 23:27 Muž steph [0] – přesun betty z malé koule
Zdravím a prosím o radu.
Ve zkratce: děti chtěly rybičky… rada ze zverimexu… betta v cca 3,5 l kouli s trochou písku a pár stonky hygrophily z jednoho košíčku.
Mezitím jsem se pokusil si nastudovat, co vlastně starost o akvárium obnáší, přesunul kouli na teplejší místo (bohužel stále jen 22-24 stupňů), omezil krmení, přikryl ji a začal měnit obden polovinu vody. Taky jsem objednal cca 25 l akvárium (větší momentálně nemáme kam umístit), rostlinky, topítko, bublifuk atd. Problém je, že akvárium je vyráběné na míru, a dorazí až za týden až dva.
Mezitím mě napadlo rozběhnout akvárium v 20l plastovém boxu, až dorazí skleněné, tak tam rostliny, písek a filtr přesunout. S tím, že část rostlin a topítko zatím přidám do současné koule. Nebo bude lepší přesunout bettu už do toho boxu a často měnit vodu, nebo naopak začít až s finálním akváriem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.11.2021 11:07 Silviebaris Re: Jan Jonáš
Doporučuje se 2 samice na 50l,tak když tam dáš 3,mělo by to být v pohodě,ale zase,může se stat že jedna ze samic bude dominantni a uštve ti je,bude to o povaze,já mám samice ve 60tce na odchov a občas se proženou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2021 10:23 Muž Jan Jonáš [1255] - Drobné rybky – Kolik samic
Dobrý den,
kolik samic (k redukci potěru živorodek) můžu chovat ve 120 l akváriu? Jsou vnitrodruhově agresivní jako samci? Nebo se snese ve větším akváriu více samic? Samce v akváriu nemám.
Děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2021 19:40 Silviebaris Re: Martina
Fotka k příspěvku Tak bych to nijak neřešila..Možná bys jsi mohla,tu výměnu vody zintenzivnit,třeba každej týden..já betákovi měním vodu každý 5 den a to je tam sám..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2021 19:33 Martina Re: Silviebaris
Otevřené to není, ono to ani v reálu není nijak extra vidět ???? fotky jsou nejlepší co jsem měla. Bohužel zmrazit rybku nemůžu abych to vyfotila, nebo říct zůstaň a buď v klidu ????
Akvárium je momentálně prostříhané, rostlinky v něm jsou, není jich sice hodně, ale ani málo... + V něm mm krevetky co vodu čistí. I šneky, se kterými si spolu moc nerozumíme, ale tolerujeme se. A vodu měním cca každý týden a půl, měním dvě třetiny vodu, otřu vždy sklo, a filtr čistím podle potřeby.
Toto konkrétním akvárium mám zajetý od léta. Rybky v něm jsou od minulého měsíce. V nádrži kde byli předtím je stejná základní voda... Myslím tím, že když jsem zakládala toto nové, vzala jsem podstatnou část vody z toho společenského. Tam mi vše funguje jak má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2021 19:21 Silviebaris Re: Martina
Ono ti ancistrusy můžou s tím souviset. Špatný podmínky v akváriu a tím i třeba ta boule.. Je to nějak otevřený, nějaká rána? Moc toho na těch fotkách vidět nejde. Pokud ne, neřešila bych to..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2021 19:13 Martina Re: Silviebaris
Ano, vím jak samice vypadá když je připravená. Jen říkám že jsem si toho díky chození do práce pokaždé všimla až když už se třely.

Dle prosím neřešme nadále mě ancistrusy.
Ptala jsem se jestli někdo neví co je to za bouličku na hlavě, stále víc mi připomíná bradavici. Díky vřele všem za účast v této debatě, ale pokud nemáte nějakou radu nebo teorii o tom, co to je. Tak si prosím komentáře o mých akváriích nechte pro sebe.
Dále ke komentářům, šneci mi oproti ancíkům rostlinky skutečně ničili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2021 18:12 Silviebaris Re: Martina
Potřebujete nato zvlašt nádrž..a nebo mit samce samotnýho v nadrži..Staví hnízdo..
Jak jste poznal,že samice je připravena? když se podívate z boku,měla by být plná jiker..Můzete sem dat fotku tý samice?
Samice ma jikry stále,a tim jak se třou..omotávají a různé se mačkaj,tlači,samice jikry poušti na zem a spolecné je sbíraj a dávaj do pěnového hnízda..To nejde naplanovat,to se musí vystihnout,víte,kolik se načumim do hnizda lupou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2021 18:10 Martina Re: Silviebaris
Já nevím, možná je to jen nahoda, ale když byli ve společenské nádrži všichni. V pohodě se mi vytřeli, bohužel jikry spořádaly neonky ???? proto jsem je přesunula na čas sem.
U samice jsem si všiml že je připravena ale vždy až když už šli do toho. Snad by jste mi mohl poradit jak dlouho trvá než jim dozrají další jikry...? Abych to mohla časově jkz takž naplánovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2021 18:07 Silviebaris Re: Martina
Ale já psala,že já teplotu nehrotim,co se odchovu týče..
Na odchov je potreba samce pripravit,ja to dělam,že bettu mám zvlášt v nádobě,kterou dám tak,aby ji beťak vidél a v momentě kdy se samec začne naparovat,různě otačet natáčet,zkratka dvořit,teprv tam tu samici dám..nesmi ji honit..to není hop na krávu a je tele,někdy to trva i 20 hodin..nesmí být spolu a honit se,takhle se vám to nikdy nepovede..
Na netu je dost videii..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2021 17:58 Muž Roger [1857] Re: Martina
Spíš nevíš kolik dokáže sejmout neonek ;-) rostlinky hlavně širokolisté žere běžně ;-) to je známá věc. A to, že nepatří do malého objemu je taky pravda, celkem dost znečišťuje vodu osobně zastávám názor 1 ancitrus na min 100l čistého objemu. Ale, těžko říct, nemám je, z mého pohledu nemají žádný přínos. Jsou jiné mnohem užitečnější ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2021 17:55 Martina Re: _ucx_
To slyším poprvé, že by ancistrus zabíjel ryby a požíral rostlinky. Nikdy mi to nedělali, vždy to byli takový mírumilovný příšerky co se snesli s každou rybkou. ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2021 17:52 Martina Re: Silviebaris
Ano to vím, mám nádrže dvě pro tento případ :) plus ještě společnou s Neonkama.
Odchov chci zkusit, proto je tam mám. Ale u něj jsem si všimla té bouličky.
Edit: Teplotu hrotím z jednoho prostého důvodu. Máme starý kamenný barák, a ráno bývá klidně i jen 18 stupňů. To by mi rybky asi nezvládly :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2021 22:19 Silviebaris Re: _ucx_
Teplotu bych nehrotila..24-25 stačí..
Já topítka u bett nemám nikde,běznou teplotu máme kolem 24 stupnů a vždy se mi potěr vykulil..
Nedávno ve skupině chovatel bett radil,že vyšsi teplota pro odchované betty u nás moc dobrá není,ze jsou potom nachylnější na nemoci,přece jen se baktériim daři vice v teple jako v chladu,tak jsem to zkusila a už mám druhej odchov bett při 24 stupních..beze ztrát..
Něco jinyho bude asi import..

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67347x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov