Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.01.2019 11:47 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Martin Karviná
Třeba Torben. Obsahuje látky, které rybám prospívají a zlepšují náladu, prostě by se potom mohly trochu zklidnit. Plus to chce častější údržbu a zvýšit teplotu, jak už Ti radil Ctibum. :-)
Edit: A taky by prospělo víc to zakytkovat, aby na sebe ty dvě tolik neviděly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 11:24 Muž Martin Karviná [19] Re: ctibum
Každopádně to zkusím a přitopím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2019 11:18 R Muž ctibum [6909] Re: Martin Karviná
Vždyť už tam máš samce a u něj 24° neřešíš... hmm Tak prostě trochu přitop alespoň na 26°. ale dřív, než je tam dáš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 11:15 Muž Martin Karviná [19] Re: Kaira
Rád bych poděkoval za názory.
Zkoušel jsem do té 50l přidat jednu rybku a hned začli utočit obě dvě. Ale to je asi cca měs. zpátky a při přectavě je vyměnit za samce do společného kde je teplota 24stupnu to nevím nevím. Ale zamlouvalo by se mi to taky, možná že samec by si stavěl hnízdo v teploučku a v klidu sám, ale co ty dvě samice v tom společenským to fakt netuším. Asi to bude pokus omyl. A stou výměnou té vody. Pro dvě rybky které tam moc nenadělají jsem myslel že jim to stačí. Krmím jednou denně.
rosím tě a jaký výluh a z čeho. Nebo ty šišky suché hodit do vody?
A proč ??? Opravdu nevím začínám a na ty samice jsem podlehl dceři která byla smutná že samec je sám a je smutný. Jinak samec ve společenském je ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.01.2019 11:06 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: ctibum
ctibum napsal: Třeba se jim tam taky nemusí líbit a jsou z toho nervní. Ryby tam šly hned po založení, výměna vody jen jednou týdně třetina, akvárko si teprve sedá... To bych viděla jako možnou příčinu, stres nikomu na náladě nepřidá. Měnila bych vodu častěji a přidala bych jim nějaký výluh nebo olšové šišky třeba. Mohlo by si to sednout. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 10:46 R Muž ctibum [6909] Re: drvi
No já bych to aspoň zkusil, síťka nic nevyřeší, řekl bych... Ale je to na Martinovi... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2019 10:10 Žena drvi [2894] Re: ctibum
Vůči ostatním rybám budou v pohodě (to si trochu hraju na věštírnu, ale mám to tak vyzkoušené). Měla jsem ve velkém akvu 10 samic, občas se prohnaly, ale jinak byly úplně v klidu a ostatních ryb, tj. ani malých teter a otíků, si nevšímaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 09:07 R Muž ctibum [6909] Re: Martin Karviná
No asi jo, když to dělá... Třeba se jim tam taky nemusí líbit a jsou z toho nervní. Ryby tam šly hned po založení, výměna vody jen jednou týdně třetina, akvárko si teprve sedá...
Já bych na tvém místě dal obě samice do velkého a sem samce. Třeba se ve větším prostoru ta vzájemná agrese vytratí. Otázka je, co by udělala vůči ostatním rybám...
Nevím, jen uvažuju nahlas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 08:14 Muž Martin Karviná [19] Re: ctibum
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku To ji jako po měsíci rupne v bedně a začne napadat jo?
Tak jsem rozdělil a budu sledovat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 07:32 R Muž ctibum [6909] Re: Martin Karviná
Děje se to, že jsou to Betty... Nenaděláš nic. Buď dej jednu pryč, nebo počkej, jak to dopadne... Mně samice zavraždila samce. Taky soolu celkem vycházeli a pak mu oškubala pmoutve, pak zas klid a pak ho během půl dne umlátila pod kořenem...
Podle mě je nejlepší počet Bett jedna. Neříkám, že to jinak fungovat nemůže, ale je to loterie...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 00:44 Muž Martin Karviná [19] Re: drvi
Ty Bety tam jsou jen 2 samice.
Tak že máme 2 samice červenou a fialovou. První 2 týdny cca proháněla červená fialovou a teď je to naopak a fialová prohání no spíš utočí. roztáhne žábra a normálně do ní udeří. Červená samička se schovává nebo leží na dně zamaskovaná. Co to má znamenat tohle chování a byly časy kdy si spolu plavaly v klidu. že by některá měla jikry tak je agresivnější. stáhl jsem ještě teplotu na 26-25 stupnů. Oddělím je síťkou než zjistím co se děje. Děkuji za rady nápady. Martin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.01.2019 23:01 Žena drvi [2894] Re: Martin Karviná
Tři betty v 50 litrech, to většinou nedopadne dobře. Samce a samice doporučuju dávat dohromady jen když jsou připraveni na tření a očekáváme odchov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 21:40 Muž Martin Karviná [19] Re: Králík
Ahoj ne v pohodě jsou tam od Vánoc Tuším. Krmíme jednou denně pro Bety krmivo potom patentky a někdy cyklop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 21:05 Králík Re: Martin Karviná
Jestli jsou tam bojovnice alespoň tři týdny a nic se nedělo, tak se pravděpodobně zase zpamatuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 20:46 Muž Martin Karviná [19] – dotaz
Ahoj dnes jsem si všiml že jedna samička leží a jako by se schovává před tou druhou která je asi dominantnější. Tak se chci zeptat jestli třeba odpočívá od té honičky nebo je ve stresu z té druhé. Jinak mají 54l filtr teplota 27

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.12.2018 11:23 R Muž afc1886 [14682] Re: anička
Zaregistrovat se zde a založit prezentaci akvária. Ale ty betty budeš muset rozdělit, nebo jim pořídit mnohem větší akvárium. Myslím, že tam nebude patřit více těch rybek, ale to až po té prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.12.2018 11:21 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: anička
3 betty ve 30l s dalšími rybami je už sám o sobě průšvich. To skončí i hůř než orvanými ploutvemi. Doporučuji zaregistrovat se, založit pravdivou prezentaci nádrže a nechat si poradit. A třeba něco vymyslíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 11:00 anička – betta samice okusuje samce
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat co mam dělat, když má samec betty bojovnice okousanou nebo utrhanou ocasní ploutev. Zřejmě od samic betty bojovnice(mam je 2)a viděla jsem je při činu. Mám je ve 30 litrovém akváriu. Ještě s ostatními rybkami, ale ti nic nedělají a drží si od bojovnic odstup.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2018 21:22 Žena Miruš [15] Re: vero-ni
Kosokvet je krásný, ale už náročný na světlo. Nevím jak by se mu tu dařilo. Kor když teď je u hladiny Egeria a stíní.. Nebo to jim nevadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2018 19:33 Žena vero-ni [134] Re: Miruš
Já ještě doporučím rostlinu "kosokvět"- je to rychle rostoucí stonkovka, po zastřižení se krásně větví a pro beťáka to dobře zaroste :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2018 15:06 Žena Miruš [15] Re: ctibum
Fotka k příspěvku Ahoj, tak jsem dnes koupila Egerii. Růžkatec neměli.. Myslim, že takhle mu to nechám.. Jen na tom Anubiasu se mi začaly dělat hnědé skvrny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.12.2018 21:43 Žena wolavka [48] - LabyrintkyRe: Miruš
Zdravím a fandím :-) Se slepou hladinou, tím povlakem, ti mohou ještě pomoci šneci Levatky. Já si je zdarma zavlekla s rostlinami, ale jistě budou k sehnání. Určitě přidej rychle rostoucí rostliny, později je můžeš klidně z akva odstranit. Jsou to např. Limnophila sesiliflora, Egerie densa - tu můžeš dát i jen na hladinu, ale krásně na hladinu doroste, stejně jako růžkatec alias Ceratophyllum demersum. Ty ploutve se rozlepí a dorostou časem. Zrcátko bylo myšleno samozřejmě pouze k tréningu, nikoli k trvalé instalaci v akváriu. Navíc, takhle můžeš ploutve zkontrolovat, když se ti něco nezdá. Hodně zdaru. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2018 11:56 Žena Miruš [15] Re: lenkalor
Zrcátko používat nechci.. Stačí mu odraz ve stěně akvária a moc nesouhlasím s umělým vystavovanim stresu.. Ale vím, že se to dělá.. Děkuji za podnět
Ve čtvrtek jedu pro růžkatec. A mysliš, že tam mužů dát šneka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 09:28 Žena lenkalor [580] Re: Miruš
Na trénování ploutviček se používá zrcátko přiložené zvenku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2018 15:15 R Muž ctibum [6909] Re: Miruš
Tady se můžeš inspirovat ;-) rybicky.net/nadrze/26432
Jinak za mě palec . Začátek nicmoc, ale teď na to nejdeš špatně. Ještě bych tak týden dva měnil častěji vodu, míň krmil a přidal rostliny, jak radí Eillen...
Povlak je tzv. slepá hladina. Může být třeba z krmení. Beťákovi by asi vadit neměla, i když se chodí nadechovat na hladinu. Zkus nasměrovat filtr tak, aby hladinu trochu čeřil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.12.2018 14:57 Žena Eillen [645] Re: Miruš
Sežeň mu i nějakou rostlinu na hladinu - pistie nebo růžkatec budou ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2018 14:22 Žena Miruš [15] – Co víc pro Bettu udělat?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, před necelými 14ti dny jsem neplánovaně koupila čtyřleté dceři Bettu. Když jsem viděla jak v tom málem prostoru trpí, je ohnuty a nehýbe se, chtěla jsem si nafackovat. Byla mu i zima nemáme doma vedro.. Hned jsem i googlila co je třeba.. Ano vim, že to jsem měla udělat jako první, ale všude přeci říkají jak jim tohle stačí.. Ihned jsem koupila 19l set s topením.. Filtr je na nejnižší výkon a tak že vůbec neceri hladinu.. Bettacka jsem zachránila, je čily, pěkně papá a je aktivní.. Na dnešek udělal 2 hnízda.. Jen ploutvicky se mu nenarovnaly.. Ale proč píšu.. Na hladině je jemný povlak.. Vadí to malému a co to může být? Ještě plánují vysokou kytičku ale měli je probrane.. Budou tento týden.. Co pro malého můžu ještě udělat aby mu bylo dobře?
Děkuji za odpovedi..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 22:55 Genovesa Re: drvi
Děkuji. No, mě to právě překvapilo, ale bylo mi řečeno, že jim přitápí jen tehdy, pokud chce, aby se vytřely. Ptala jsem se na to, protože jsem na fotce volného samečka zahlídla neonku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 22:52 Žena drvi [2894] Re: Genovesa
Pokud je tak odchovaná, tak ji s klidem nechej ve 24 stupních. Přitápěním nic nezkazíš, ale je to podle mě zbytečné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 22:40 Genovesa
Dobrý den, mám možnost zakoupit Bettu - samečka, stáří cca 6 měsíců, od chovatele, tedy z místního chovu. Chovatel ale rybku chová cca při 24°C. Já jsem počítala s tím, že budu nádrž vytápět, teď tedy nevím. Když je rybka odchovaná při nižší teplotě - nechat tak, jak je zvyklá? Nebo přitápět? Děkuji.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2018 12:57 Žena drvi [2894] Re: Jera
Někteří jedinci druhu betta splendens jsou dost agresivní a ani nezáleží na pohlaví. U mě většinou žily samice společně v míru, ale měla jsem je v extrémně velkém, společenském akvu, které bylo silně zarostlé rostlinami, tam se podstatě ani nemusely potkat. Ale žily si tam spokojeně čilým společenským životem, občas jedna druhou prohnaly, ale neměly šanci si ublížit. Ale bylo to v 700 litrech, společně i s Denisonkami a dalšími rybami, takže měly dost starostí se nakrmit nebo se větším rybám vyhnout. Viz rybicky.net/nadrze/22079-drvi&…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2018 11:33 Jera Re: drvi
Jsem je oddelila a starsi pokousala mladsi. Do ted byl klid... Nvm se asi zblaznila. Mam je 2 tydny. Ta starsi mi prijde, ze se zakulacuje, ale samec nic nestavi.
Jeste k tomu stihla zlikvidovat pulku rostlin a zradlo pritom dostavaj :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2018 11:01 Žena drvi [2894] Re: Jera
Doporučuju trvale oddělit samce a samice nechat spolu, pokud je nádrž opravdu dost zarostlá. Když nechceš odchovávat potěr, doporučuju nikdy nedávat samce se samicemi do jednoho akva - většinou to končí tragicky ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2018 09:41 Jera – Okousany betta samec
Ahoj. Potrebovala bych poradit. Mam akvarko 40l a 2betta samice a samce. Do ted byl klid. Obcas nejakou pohonil. Schovek maji dost. Dnes rano jsem samce nasla s pokousanou ploutvy. Myslim, ze mu to udelala starsi samice. Mam oddelit samce na nejakou dobu a casem ho vratit a tu samici chovat zvlast? Any zase tu mladou neutyral :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.10.2018 22:31 R Muž ctibum [6909] Re: Králík
Betty jsou nevyzpytatelný a už bych nedal jinak, než sólo na samotku. V "61" mi samice samce zabila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.10.2018 20:25 R Muž afc1886 [14682] Re: Králík
To je jako z deště pod okap, je to žalostně málo pro 3 betty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 19:16 Králík Re: afc1886
Ne tu mám zvlášť s krevetkami. Tyto mám ve 35l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 19:04 R Muž afc1886 [14682] Re: Králík
Ano, může se to dít, ale prezentace akvária by hodně pomohla.
EDIT- Jestli máš ty betty v těch 25 litrech, tak se není co divit.
rybicky.net/forum/10787…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 19:03 Králík
Mám otázku. Mám bojovnici se dvěma samicemi. Samec na ně někdy jako útočí, prostě do nich hryzne. Je to normální?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2018 01:45 Jan Bísek Re: Anna
Podle fotky nepoznáme, co je to za set a jaký má filtr, ale je tu vysoká pravděpodobnost, že to bude nějaký levný, neregulovatelný, honič vody, který beťáka spolehlivě udolá. Na rozdíl od samic, které se vtipně vozily v proudu a na spaní se schovaly za filtr, to samec těžko zvládne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2018 20:32 R Muž ctibum [6909] Re: Wanderer
Mám v obýváku set "61" s krytem (světlo LED) a bez topení a teplota se tam v létě i v zimě stabilně udržuje na 27° (v místnosti je cca 24°). Takže bych klidně nejdřív jen sledoval teploměr, až pak kupoval topení... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2018 18:40 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Anthrax
Má teploměr,to jí musí stačit. Když bude dostatečně dýchat na teploměr, tak to určitě vyžene na těch požadovaných 26°C, což už se dá vydržet. :)

Vážně, bez toho topítka nemůžeš dlouhodobě fungovat. Jestli nemáš finance, dá se koupit bazarové. Adresu bych když našel, tak do zpráv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2018 14:55 Andaska Re: Anna
Betta by mela mit v akvarku min. 26°C, takze topitko urcite porid. rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.09.2018 13:30 R Muž Anthrax [4762] Re: Anna
Jako první krok dobrý ale stále to není odpovídající prostředí pro chov ryb. Chce to ještě topítko. Betta v pokojové teplotě prosperovat nebude. A měn teď často vodu. Protože ta nádrž je čerstvě založená budou se ti tam hromadit jedovaté látky. Krm minimálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2018 13:25 Anna Re: ctibum
Akvárium je už hotové a rybka vypadá šťastněji (schovává se do rostlin, někdy už i něco sni atd.) Má tam světlo , teploměr a filtraci palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   18.09.2018 21:17 Žena drvi [2894] Re: Anna
Snad jsem to napsala jasně, že pár se dává jen když plánuješ odchov , jinak to skoro vždycky dopadne blbě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2018 21:01 R Muž ctibum [6909] Re: Anna
Já kdysi Beťákovi taky koupil kámošku. Nejdřív mu postupně okousala ploutve a pak ho zabila... Neriskoval bych to, u Betty je to kus od kusu a vždycky bude riziko, že koupíš rapla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2018 20:55 R Muž Anthrax [4762] Re: Anna
To dno co je na fotce obsahuje vápník. Takže je pro tvé akvárko nevhodné. Přečti si ten článek. 7 rostlinek je celkem malo. Důležité je aby byly rychlerostoucí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.09.2018 20:50 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Anna
Peníze co bys dala za kámošku investuj raději do rostlin. Uvidíš, že těch 7 bude málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2018 20:48 Anna Re: Anthrax
Akvarium ještě neni hotové a písek tam budu pravě sypat (a dělat dno) kytek tam mám 7 tak snad stačí. Dám tam jenom Darka a mozná mu koupím ještě kámošku :) .

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67764x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov?od=201