Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 53 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 22:22 Lucie – týrání
Dobrý den chtěla bych upozornit na jeden zverimex v Táboře. Mají tam samečky bojovnic v hrozných podmínkách. Jsou v krabičkách od salátu, ale kulatých, neprůsvitných a rybičky tam mají cca 20ml vody ani snad ne.. Rybičky jsou celý den zkroucené, mají špatný stav ploutví a ty co jsou zrovna méně zajímavější a nejdou ,,na odbyt" jsou polomrtvé. Pořídila jsme si tu samečka s poškozenou ploutví a vyrostl mi zhruba a dva cm a krásně se mi vlní v akvárku i přes jeho postižení. Prosím jestli máte soucit a bydlíte v jižních čechách pomozte těmto rybičkám. Hrozný stav rybiček mě tak zděsil, že si v nejbližší době pořídím dalšího samečka ať aspoň něčím pomůžu. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 10:18 kamík Re: Semtex
Ano sameček byl menší. Foto se pokusím dodat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 10:17 kamík Re: katterinecka
Ano mají dost úkrytů. Vůbec to nechápu. Ale stalo se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 22:35 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kamík
Je sameček menší než ta samička? Asi by to chtělo dobré fotky těch dvou aktérů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 21:31 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: kamík
A mají tam dost úkrytů? Živé rostinky a tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 20:51 Žena Merkur [99] - LabyrintkyRe: kamík
Na pár Bojovnic je velikost akvária dobrá. Samička může okousat ploutve samci, jako naopak. těch důvodů, vysvětlení může být i několik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 20:46 kamík Re: Semtex
Akvárko má 54l vody. Myslím 60 x 30 x 30 cm. A když jsme samici oddělili, tak byla úplně agresivní. Sameček je už v pohodě :) Ale nevím kdy mu vyrostou poškozené ploutvičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 16:48 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kamík
Je to možné. Řeší se to tu stále dokola.
Velkou roli hraje vyspělost ryb, velikost nádrže, a taky ona dotyčná samice nemusí byt samice, ale samec.
V jak velké nádrži je máte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 16:42 kamík
Mám dotaz. Koupili jsme si Betu samce a samici:( Ale když jsme je dali spolu do akvária, tak přes noc samice napadla samce. :( Ráno jsme našli samce bez ploutví. Je možné, aby samice napadla takhle samce? Děkuju za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 11:38 Naďa Re: Merkur
Mému samečkovi společnost celou dobu nevadila, jen poslední dny mi zahání samičky z "jeho poloviny" akvária na druhou stranu. Zatím je hlídám, aby si neubližovali a uvidím, jak se budou chovat v nové nádrži.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.10.2010 11:06 Žena Merkur [99] - LabyrintkyRe: Naďa
Moc děkuji za důvěru. Také jsme začínali. A vidíte, když přijde zákazník do nějakého obchodu, nejen do akvaristiky, věří, že zaměstnanci obchodu jsou seznámeni se svou prací minim. dobře, že se také stále učí, ale opak je bohužel pravdou. Pozitivní je ale to, že Vás to přinutí si sama zjistit co potřebujete. Jde-li o živý tvory, o to více to člověk vnímá. Artémii si necháváme líhnout pro prcky Betty, ale je možné koupit i mraženou. S tím učením, stále se člověk učí a dřív či později přijde něco, s čím se ještě člověk nesetkal. Do 200l akva můžete dát 1 samce a samiček může být více. ;-)

Samec Betty je spíše samotář, takže s paní bych si někdy ráda popovídala, kde na to přišla?!
Ale, máte-li dostatečně velké akvárium, zvolíte-li vhodné obsazenstvo jiného druhu, plus i nějaký samičky Bojovnic, není problém. Většina si to užívá. Měli jsme hodně Bojovnic, stále máme, ale setkali jsme se asi ve dvou případech, kdy samci se cítili dobře sami oddělení v Bettáriu, než ve společnské nádrži. Tak jsme je nechaly tam, kde se cítí lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2010 10:55 Naďa Re: KAKTUS1010
Koupila jsem si akvárium, dala jsem do něj kytky, dekoraci, filtr, vodu atd.. Po týdnu jsem si šla do obchodu pro samečka. Paní v obchodě mne přesvědčovala o tom, že samec v akváriu nesmí být sám, že je pro něj nutno alespoň 3 samičky a že do mého akvária je to takto ideální. Pro jsem si je pořídila. A proto teď plánuji právě to 200 l akvárium s tím, že přikoupím ještě neonky :-) I když možná bych si větší akvárko koupila stejně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 10:42 KAKTUS1010 Re: Naďa
Na jeden par bojovnic ma byt minimalne 30 litrov. 10 litrov je extremne male pre 4 bojovnice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2010 10:30 Naďa Re: Merkur
Dobrý den.
Akvárko mám 10 l a zařizovala jsem ho s paní v obchodě, je v něm 1 samec a 3 samičky. Je to mé první akvárium, ale zdá se mi pro tolik obyvatel malé, proto plánuji pořídit 200 l a přikoupit do něj ještě cca 10 neonek a nějakého korýšovce. Krmení jsem dnes přikoupila krom Artemií, netroufám si je nechat líhnout. Veškeré informace čerpám z knížky a z internetu. Jsem vděčná za Vaší radu. Akvárko mám prvně v životě a považuji za úspěch, že mi ryby za ten měsíc nechcíply. Vidím, že je stále co se učit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.10.2010 20:25 Žena Merkur [99] - LabyrintkyRe: Naďa
Dobrý večer! Bude to samička a je opravdu lepší uveřejnit i fotku. Obvykle bývá velký břicho znamením, že je plná jiker. Jen k tomu krmení, doporučuji krmit i jiným krmivem, střídat vločky, patentky, černý a bílý komáry ( ty stačí 1-2 týdně , granulky, Artemie.. Čím pestřejší strava, tím lépe. Budete-li krmit mraženým, příklad - tak první nakrmit suchým a jako druhé krmení v jeden den trochu mraženého. Když uvidíte, že je třeba odsát akvárko, tak ho odsajte. Nevím, jak velké máte akvo. Ty ostatní Betty jsou také samičky nebo nevíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 19:04 Naďa Re: JagerMaister
Na konci zadečku mí bílou skvrnku. Vyfotit se mi ji, bohužel, nedaří. Krmím je dvakrát denně malým množstvím vločkového krmiva tak, aby nezůstávalo na dně akvária. Poslední dobou se mi zdají hladovější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 18:50 JagerMaister Re: Naďa
Keď má na konci zadočka bielu škvrnku, tak má ikry a je pripravená k treniu. Ak nie, tak môže byť prekrmená alebo má (vodnatelku). Fotky by bodla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 18:48 Naďa – Tlustá samička betty bojovnice
Dobrý den.
Asi před měsícem jsem koupila 3 samice betty. Včera jsem si všimla, že je jedna samička podstatně tlustší - těsně za hlavičkou vypadá její tělo jako korálek. Jsou to mé první rybičky. Je možné, že je překrmená a měla bych jí oddělit, nebo je to normální? Zbývající 2 samičky mají normální tvar. Nerada bych, aby mi chcípla.
Děkuji za radu. Naďa

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.09.2010 18:41 Žena Merkur [99] - LabyrintkyRe: Veronika
To je opravdu málý prostor na 2 Betty. Pokud chcete, aby Vám vydržely co nejdéle, pořiďte si větší akvo. Když si pořídíte akvárium kolem 40l, tam můžete mít 1 samce a samiček už může být více. Záleží na tom, proč jste si pořídila Bojovnice?! Pokud neplánujete více ryb a stačí Vám 1 rybka, tak si nechte na koukání samce v tom 10l. Jinak doporučuji nádrž min. od 40l, kde můžete mít, jak jsem již psala jednoho samce a více samiček. My ty menší, jen v pár litrových nádržích máme, než nám vyrostou do velikosti, kdy už je nabízíme dál, ale hlavně je tam máme po 1ks a to myslím samečky. Samičky máme ve větších společně. Čím lepší podmínky jim dáte, tím budou rybky spokojenější, nebudou nemocní a hlavně nebudete muset každou chvíli kupovat novou Bojovnici. Je lepší, než si pořídíte něco takové, předem se pořádně informovat. Raději od chovatelů Bett, než z akvaristiky. Ale to je má zkušenost a názor. Je dobře, že se zde informujete, že to nenecháte jen tak. :-)
Jo a jen živé rostlinky!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 16:51 KAKTUS1010 Re: Veronika
Tak sa nečuduj že sa ti napaduju. A je napisane minimalne 30 litrov pre par zodpovednost jak. Ved tie ryby len trapiš. Neviem načo si si ich kupovala.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 16:16 Veronika Re: Merkur
Samičku a samečka mám zatím v 10l akvárium (mini skála a umělé rostlinky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 20:21 Žena Merkur [99] - LabyrintkyRe: Veronika
Jak velké akvárium máte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 19:51 Veronika Re: KAKTUS1010
Samičku skusím tedy vyfotit ještě jednou. Nechávám je prozatím spolu protože jsem si už třikrát kupovala samičku ve dvou různých zverimexech a vyklubal se z toho mladý sameček a nebo to byla "agresivní samička". Jelikož jsem je dala tedy zvlášť tak už mi teď nezbyli akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 19:17 KAKTUS1010 Re: Veronika
Ta fotka je na prd. Neda sa z nej poznat či je to samec PK alebo samica. A nechapem prečo stale davate tie bojovnice spolu, kedže zakaždý ten samec alebo samica sa bud dotrhaju alebo zabiju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 18:29 R Muž romant [27987] Re: Veronika
V jak velkým akvárku ty dvě bojovnice jsou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 18:20 Veronika
Fotka k příspěvku Koupila jsem si samičku pojovnice pestré .Dala jsem jí k samcovi a zpočátku se snášeli dobře.Po několika dnech začala samička samečka napadat,zastrašovat ho a okousávat mu ploutvičky.Sameček se před ní schovává.Je to opravdu samička nebo mi ve zverimexu prodali mladého samečka ?
Za odpověď předem děkuji .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 22:32 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Pudlinka
Buď BRP (bakterialni rozpad), nebo ty ploutve někdo z něj otrhal....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 18:54 Žena Pudlinka [5]
Co znamená,když samečkovi odpadnou ploutve a jsou na dně akva? Viděla sem to u známých.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 16:23 jankaskodka Re: Stistko
Tiez mam podobnu skusenost. Akurat opacnu. My sme zacinali s jednou bojovnicou (samcom) a k nemu sme kupili razborky, tetry, neonky, black molly. No po 20 minutach spolu v akva zabil 2 neonky, 1 razborku v noci normalne im odkusoval chvosty aby nemohol plavat. Do jedneho dna sme mali o 5 rybiek menej. Tak to uz ma nahnevalo ze nebudem sa pozerat ako zahrdusi vsetko co sa hybe v akva. Tak sme ho darovali kolegovi, ktory ho choval sameho v akvariu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 21:36 Muž leontin [46] - CichlidyRe: Stistko
Pokud opravdu neuvidíš, že nějaké rybě ubližuje, nenech se zviklat jménem ryby. Byl bych rád kdybych měl tak sebevědomého samce. Black Molly spíše vrací oždibování svých ploutví. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 17:26 Stistko – Beťák napadá ostatní rybky
Ahoj, dostal jsme dárkem do společenského akva samce Bojovnice pestré. Sice jsem z toho zrovna dvakrát odvázanej nebyl, ale tak jsem si řekl, že to s ním zkusím. Nejdřív byl Beťák takovej "zaprdlej" a moc se neukazoval, ale poslední dva dny to rozjel ve velkým. Začal napadat všechny rybky, na které narazím během svojí pouti akvárkem.

Teda až na parmičky pětipruhé, ty mu to holky nedaj a hned se mu začínají vrhat na ploutvičky. Tak jsem se chtěl zepat, jestli s tím máte někdo zkušenosti...myslíte, že se umoudří?

Jinak nevím, co s ním budu dělat...snad jedině, kdyby měl někdo z Vás zájem nebo ho zkusím darovat do akvaristiky :-)

Díky za info a omlouvám se, jestli už tady podobnej dotaz byl.

Kuba

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 14:46 nickisek Re: romant
To už jsem se dívala. Ale všichni mají velká akvárka, mají v tom kytky i jiné ryby.. a mě kamarádka, která je chová ve velkém tvrdila, že pro ně ty 3 litry budou luxus. Ona má ty prcky v petkách, což se mi nezdálo, tak jsem si to chtěla ověřit. KAždopádně moc děkuji a ještě pročtu FAQ a jiné diskuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 14:37 R Muž romant [27987] Re: nickisek
Mrkni se v sekci "Nádrže" na podobně velký akvárka a tam určitě načerpáš vědomosti stran vybavení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 14:24 nickisek Re: romant
V tom pádě si to musím promyslet. Protože si tu velikost deseti litrů neumím představit. A jediný místo, kam bych jí mohla dát je na stůl..
A můžu ještě poprosit o rady ohledně filtrace? Jestli do tak malé nádrže filtr vůbec existuje. Moc tomu nerozumím, tak pokud bych zjistila, že by rybka strádala, na pořizovaní se radši vykašlu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 14:16 R Muž romant [27987] Re: nickisek
Tohle nebrat. Na jednu rybku bude stačit 10-20 litrů. Pro pár 30 a víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 14:13 nickisek – Bettarium
Ahoj, chtěla bych si pořídit jednoho samečka Bojovnice, našla jsem bettaria o obsahu 3 litry, ale nevím, zda to pro rybku není moc malé a jak velké akvárium byste mi doporučili. Moc děkuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 12:31 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kobra76
Raději bych dal karanténu tak týden min. Ploutve dorostou, ale už nemusí být v původní barvě, jen průhledné. Dobře krm mraženou potravou a každý den vyměň tak 50% vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 12:07 kobra76 Re: semtex
A je lepsi ho dat do karanteny? Pre istotu, aby to nahodou nedostali ine ryby. Inak sused ma tez samca v miniakva a hovoril, ze aj jemu opadli plutvy a pak dorastli. Ale to se mi nezda. Nebo jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 11:24 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kobra76
Pokud je to nemoc BRP - bakteriální rozpad ploutví tak moc šancí na uzdravení nemáš.
Ale spíš to bude tou samičkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 10:29 kobra76 – olamane plutvy
Zdravim. Mam spolocenske akva. Bojovnicu tam mam 1 samce a 1 samici. Ryby nemaju medzi sebou ziadne konflikty. Vsimol som si ze samcovi odpadlo par lucov z plutvy. Je to normalni nebo to moze byt naka choroba? Cital som niekde o takej.. Ale ostatne ryby maji plutvy v poriadku. Ma to len samec bojovnice. Dik za odpoved.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 19:32 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: lubo3695
To záleží na spoustě okolností:
1. velikost nádrže - 85l.
2. zarostlé - máš.
3. ostatní ryby, gupky - kolik?
4. jak často měníš vodu a kolik?
5. krmivo - v prvních dnech života potřebují mladé hodně jemnou stravu
6. zapomeň že budeš mít v tomto akvárku nějaké mladé. A pokud ano, tak to bude spíš zázrak a jedinců tak jako prstů jedný ruky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 10:00 lubo3695 Re: Semtex
Zarastnute je dosť. Len je chudak taky zufaly, že nahana aj gupky. Protože samička sa mu schova do rastliniek.
Ako dlho vidrzia 4 bojovnice v akvarku bez filtra. Ked samček už stavia hniezdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 09:49 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: lubo3695
Klidně přikup i 2-3 samičky. Ale pokud nemáš akvárko trošku zarostlé, tak se budou honit pořád....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 07:16 lubo3695 Re: Linduš
85 litrove.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 22:23 Žena Linduš [166] Re: lubo3695
Jak velké máš akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 22:08 lubo3695 – bojovnice
Pred 5 dnami som kupil samca i samicu. On ju stale nahna a ona iba uteka. Nemal by som samičku ešťe jedn prikupiť? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 13:19 Tho0or Re: Forro
Já osobně po vlastní zkušenosti bych tam dal jenom samičky, pokud chceš 2-3 rybky. nebo samotného samce, ale nekombinoval bych to, mě se "prali" i v 50l akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 12:32 Žena Forro [3]
Ahoj nasla jsem maly akva na pude. Jeste musim zkus jestli je vodotesny. Ale uvazuji nad bettariem, rozmery jsou 53*25*25 cm. Tak chce si zeptat jestli by se tam dve betky az tri betky meli dobre. Hlavne se ptám kvuli velikosti. mam jednoho samecka ve strednim a je to nas mazlik. tak mu chci doprat. Dik za odpoved.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 20:30 Muž NASREDDIN [1383] Re: Lucka
Daleko rozumnější by bylo pořídit větší akvárko, ve 20 litrech něco chovat, si může dovolit ten, kdo už nějaké zkušenosti má.
Střídáním ryb v takovém akvárku mnoho zkušeností nezískáte a vaše ryby to odnesou za vás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 18:22 Lucka Re: Forro
Díky moc. Asi je dám pryč obě a koupím si zas paví očka, s těma neni žádnej problém...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [53] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67764x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov?od=2601