Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 20:34 Deepinpeat Re: lemura
V ideálním případě je u tlamovcových labyrintek stejně jako u cichlid vidět nějaké zvětšení toho hrdelního vaku, ale stejně jako u cichlid tlamovců třeba mladé ryby budou mít málo jiker a tím neznatelný vak a poznáš to právě jen tak, že nežere a většinu času tráví někde v bezpečí. Pokud je ryba aktivní a reaguje na dění kolem sebe, tak spíš nosí. Podle toho co popisuješ bych byl v klidu a co se týče odchovu bych byl taky v klidu, úspěšnost první výtěrů bude dost malá, asi to dřív nebo pozdějc spolkne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 20:27 lemura
Ahoj lidi, chtěl bych se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s Bettou falx? Konkrétně se mi jedná o to, jestli se dá poznat, že má samec jikry v tlamce? Ten můj už totiž sedm dní nežere, což by tomu napovídalo. Navíc vypadá zdravě a k žrádlu vždycky plave, ale na poslední chvíli jako by si to rozmyslel. Ale chtěl bych si být jistý, nerad bych o něj přišel.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 07:39 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: LiborSprysl
Aha tak to by mě vůbec nenapadlo, mně vždycky přijdou spíš takové pomalé, než na něco zareaguji a zapomněla jsem, že v přírodě chytají i ten hmyz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 04:02 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: deck
Betta bez krytu radši ne. Uvidí něco, co se jí zlíbí a vyskočí. Rájovci takto běžně skáčou za potravou (i do pixle s krmením). Betta je hodně podobná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2015 03:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: Belisana
Betta samozřejmě stejně jako každá ryba z uzavřeného prostoru vyskakuje, pokud k tomu přijde nějaký impuls. V jejím případě stačí například proletující hmyz.
V případě stabilní teploty to bez krytu jde, pokud je tomu naopak, bude to nejspíš problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2015 23:54 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: deck
Vyzkoušený to samozřejmě nemám,protože si holky rozmazluju :) , ale podle mě je to velký rozdíl. A ještě to ber tak, že se v kuchyni určitě větrá, tak tam bude teplota lítat. Nedoporučovala bych to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 23:46 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Belisana
Nad tím jsem taky přemýšlel. V akva by měla 25 a v kuchyni tak 20. Je to pro ní velký rozdíl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   29.12.2015 23:39 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: deck
Betta nevyskakuje, ale kryt potřebuje, protože dýchá kyslík,je to labyrintka, mohla by se nachladit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 23:26 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria
Ahoj lidi, má betta tendenci vyskakovat z akva? Přemýšlíme nad nima do akva bez krytu. Díky X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2015 18:05 R Muž romant [27987] Re: Mia
A jéje, nečekaný dárek. ;-) Bez krmení vydrží zdravá ryba vcelku dlouho, i třeba tři týdny, ale pozor na podmínky, tedy kvalitu vody. Teplotu vody držet na min. 25 stupních, ideál je kvo mít přikrytý, pokud není filtrace, tak obden měnit polovinu vody, pokud je tak měnit vodu jednou týdně, mít v akváriu živý rostliny, krmit střídmě, ale pestře, vločkový krmení, granule, mražený(patentky, koretry, artémie), nepřekrmovat, krmit jenom tolik co ryba do 20 vteřin dokáže skonzumovat, spíš než rybě dopřát, aby neměla hlad, je lepší jí nedat nic, čímž narážím na takovou tu péči v nepřítomnosti majitele. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 17:46 Mia – co jí betta
Ahoj, chtěla bych se zeptat. Dostala jsem k Vanocum bettu. Vubec jsem jí nečekala a tak nevim co jí dat k jidlu a zajimalo by mě jak dlouho vydrží bez jídla. sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2015 15:19 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: betty muliju
Už to psala Belisana - ke tření 26-30, jinak ne pod 25°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2015 15:00 betty muliju Re: Wendy2
Ale nejvic na 30 stupnu ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.12.2015 07:00 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: betty miluju
Teplotu zvedat postupně, ne skokově.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2015 22:38 betty miluju Re: Belisana
Nema vodnatelnost ma jikry aj svisle pruhy a bettak ma velke hnizdo a psal sem 23 protoze mel sem stareho bettaka a tomu jsem dala 30stupnu a na druhy den umrel a nevim jestli to bylo starim nebo jestli jsem ho uskvaril :-( a samici mam uz od byvaleho samce ale je plna jiker snad ale ma zvetseny i mocopohlavni organ tu bilou tecku a cetla jsem o tom spousta :) dwkuji za rady vazim si toho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   16.12.2015 10:46 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: betty miluju
Sice máš nick "betty miluji", ale četl jsi o nich vůbec něco? Tady nahoře je odkaz na článek,kde se leccos dozvíš. Kolik stupňů tam teď máš, když se ptáš, zda přitopit na 23 st.? Betty mají rády teplo, pod 25 st. bys tam mít neměl. A ke tření potřebují 26 až 30 st.
Už když jsem četla, že je samička nafouklá jak balon, tak jsem si říkala, jestli je to vůbec jikrama. Mohla bys sem dát fotku? Přijde mi spíš, jestli nejde o infekční vodnatelnost, ale takto jen z popisu se toho moc nepozná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2015 09:25 betty miluju Re: Turbínka
Dekuji vse udelam a na kolik mam zatopit do 20l akva... mam napustenych 16-17 l tak mam zatopit na 23? :-O
Jesté se chci zeptat co znamena kdyz samicka od betty odpociva na zemi a vuvec se ji nechce plavat co to je za nemoc nebo co mam podniknou?? Prosim poradte ale neni otocena je normalne na brisku polozena cim to je? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2015 07:20 Žena Turbínka [2558] Re: betty miluji
Zkus krmit živou potravou, hezky jim zatop, dopřej jim klid (rostliny, skrýše), kvalitní vodu a čas. Když budou ryby v kondici a v dobrém prostředí, mohlo by to jít :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2015 21:39 betty miluji – mam dotaz!
Dobry den,chci se zeptat jaktoze stale mi betta nechce trit mam 20 l akvarko a betta ma svisle pruhy dolu mocopohlavni bilou tecku ma nafouklou a je kulata jak balon zdrejme je plna jiker samec nahani nahani a nic co mam delat aby k treni doslo? Prosim poradte ;-) a beťtak stavi hnizdo furt ...ale asi to bude tim ze jsem mela fakt stareho samce a tuhle mladou samicku ale samec bohuzel zahynul ( starim) koupila jsem si noveho a ten ji nahani a nahani a stale nic co mam delat? Poradte ano hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 23:17 Pasyok Re: Belisana
Pod videom asi ešte nečítal, ale na fb som mu písal, že toto vhodné rozhodné nie je a že nech sa ozve, že poradím. Lebo takých ako on je veľa. Vidia, že ryba je v obchode v maličkej nádobe a myslia si, že ju tak majú mať aj celý jej život doma. Napísal mi: "už som mal bojovnicu cca 4 roky tak že easy , ona je z čelade ktoré si vedia zabezpečiť kyslík zo vzduchu, lebo žijú v močiaroch, tak že niekedy je chyba tam že sa one až moc ludia starajú...", predpokladám, že vtedy ju mal zhodou náhod v lepších podmienkach alebo bojovnica ozaj bojovala a mal viac šťastia ako rozumu. V skratke som mu ešte napísal, nech ju dá do akvária min. 10litrov (ideálne 2-3x viac) a nech aj zmení umiestnenie terária v izbe. Na to ešte zatiaľ neodpísal. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 23:07 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Pasyok
Panejo, co je to za exota? :-( Chudák beťák .. a ještě to dává na youtube, aby ho lidi následovali? rozzureny Odepsal ti něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 22:44 Pasyok – Čo na to poviete?
Čaute,
odbehol som z teráriek na minútku sem, lebo som narazil na video, kde si chalan, youtuber, zaobstaral bojovnicu a ...No veď si to sami pozrite a napíšte svoj názor. Už som mu písal, takže snaď tie podmienky zlepší. Verím tomu, lebo ho sleduje veľa detí, takže by nebolo najlepšie, keby si z toho vzali príklad.
Stači pozrieť 0:50-1:20 a potom 3:50-4:10.
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2015 13:47 R Muž romant [27987] Re: danie
Velikost nádrže, kvalita vody, telota, tedy věci spolu související, takže i bez znalosti nádrže bych radil častější výměnu vody a samozřejmě tu prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2015 13:42 Žena Turbínka [2558] Re: danie
Není moc normální, že se ryby stále schovávají, otázkou je proč - malé akvárium, nedostatek úkrytů, silná agresivita samce. Důvodů může být hned několik, více by napověděla prezentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2015 13:37 danie – chování betty
Mám jednoho samce a dvě samice. Jsou to dva dny, co se schovávají do keře. Jedou se nadýchnout a up zpátky. Je to normální? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 17:49 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: popinka
Máš nějaký opravdu vážný důvod nepořídit alespoň o něco málo větší akvárium? Např 15-20l aspoň? Nepořizuješ si plastovou rybu ale živého tvora...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 18:12 R Muž romant [27987] Re: popinka
Stačí, ideál bude rostlinstvo živé pokud nebude filtrace(možno bublifuk), tak měnit vodu klidně obden, tedy min. 1/3 objemu akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 17:43 popinka – otazka
Ahoj chtela jsem se zeptat jestli bojovnici staci 9 litrove akvarium? :-( A muze mit v tom 9 litrovem akvariu zivou nebo umelou kvetinu??? :-( :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 11:52 Adéla Re: Jifi
Ano zkousela. Ji jenom ty granule. Ale mate pravdu alespon neco :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 10:23 Muž Jifi [675] Re: Adéla
Buď ráda, že žere aspoň ty granule :-)
Zkoušela jsi i něco živého?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.08.2015 10:17 Žena Turbínka [2558] Re: Adéla
Baští to co jí chutná :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 10:15 Adéla – otazka
Dobry den nevite proc moje betta nechce jist vlocky? ale jenom granule? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 00:06 Muž ivo1339 [161] - Amerika
Jak poznáte stáří samce? Mám ve svém chovu plně vzrostlé jedince ve stáří 75 dnů. Stejně vypadají osmiměsíční kmeti; rok a půl staří vysloužilci nabízení na "burzách" v kelímcích v půl deci vody jsou na tom o poznání hůř. Samci tohoto druhu po osmi měsících stáří a po roce života viditelně ztrácejí nejen barvy, ale i chuť k životu. Není to díky chovatelům, ale díky původním podmínkám výskytu. A samice jsou na tom ještě hůř; ani "profesionálním" chovatelům se nevyplatí opakované tření, pokud nesledují konkrétní cíl šlechtění a nepotřebují maximum jakžtakž životaschopných mladých rybek pro další výběr. Co to znamená? Mám vzrostlé jedince plakáty: červená - bílá; bílá - červená; červená - šedá atd. Ze stejného výtěru Kaliko 100%; bílá - světle modrá; bílá - kaliko tricolor (modrá, červená a žlutá kresba na ploutvích) atd. Jen ty druhé jsou o polovinu menší, ne tělem, ale plochou ploutví. Takže v nabídce o polovinu mladší samci; pro chovatele sice "krev", ale chovatelsky bezcenná. Pro trh a běžné zájemce "super ryby". A typ ploutví pro "závistivce"? HF s úhlem >180° ano
Izolovaný chov - obden 100% výměna vody, krmení pouze živou a mraženou potravou - po krmení vločkami a granulemi po cca třech týdnech výrazné zaostávání vývoje izolovaných ryb! Optimální objem izolace je 10 litrů vody na 1 rybu; menší objemy jsou k ničenu a je jedno, jestli je to půllitrový kelímek na pivo nebo 4 litrová láhev na okurky. Bušte do mě tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 16:43 R Muž romant [27987] Re: Gremlin
Denně měň min. 1/3 objemu vody jinak bude zle. N látky rostou a bude problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 15:22 DanH Re: Gremlin
Cože? Ty tam chceš dát ještě nějaký ryby? :-D. To sice můžeš, ale sedm ryb ve 45L není zrovna záběhové množství, na to by stačila ta betta. Ale to je mimo téma. Nechci zpochybňovat akvarisiku, do které chodíš, jestli si myslíš, že je fajn, tak nic proti, ale do takhle malýho akvária se spolu fakt nehodí. Třeba ve 200L by to problém asi nebyl, protože dánia budou mít dost prostoru na lítání a betta bude mít pro sebe dost prostoru, kde nelítají, takže je možný, že za tím omylem stojí neznalost velikosti tvého akvária ( na což by se ovšem ideálně mali zeptat ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 13:17 Muž 3CK [49] Re: Gremlin
Tak já taky neříkám, že to fungovat nemůže. Viz koment od mamlon123.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 10:54 Muž mamlon123 [8] Re: Gremlin
Tak ono jde asi o to, že dánia jsou superhyperaktivní :-D Zato Beťák je spíš kliďas(aspoň ten můj). Tak se hodíjou spíš za podobně aktivními rybami. Ale to si myslím já, nevím jestli to tak opravdu platí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 10:44 Gremlin Re: 3CK
U mnohých lidí jsem Betty a Dania pospolu viděl. V akvaristice (a toto není žádná špatná) mi bylo řečeno že Betta a Danio by si vadit neměli. Dokonce na betta.wz.cz
je řečeno že Betta a Danio k sobě jdou... tak tedy už nevím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 10:39 Gremlin Re: niky
Postupuji podle: www.akvarijni.cz/…
Odstáto týden, už jsem ve fázi prvních rybek a rostlinek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 10:16 Žena niky [13] Re: Gremlin
Jak moc čerstvě založené?:-| Do čerstvě založených nádrží ryby nepatří. tone Betta to rozdýchat může, ale o dánia bych měla obavy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 09:47 Muž 3CK [49] Re: Gremlin
Dania a Betta nejsou moc dobrá kombinace. Takže odpověď na tvoji otázku: Snížit počet dánií, ideálně na nulu :)

Což jsi ale asi slyšet nechtěl, takže jinak: Mohlo by pomoct, když mu tam uděláš pořádnou džungli, čímž ale zase nebude prostor na plávání pro dánia. A jsme zase na začátku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 09:32 Gremlin – Betta a strach
Zdravím,

mám čerstvě založené 45 litrové akvárium, v něm se od neděle nachází samec Betty pestré a od včerejška šest Danio rerio.

Můj samec asi mezi dominantnější a agresivní jedince nepatří. První den soužití s Dánii byl v pořádku. Vzájemně si sebe nevšímali a normálně kolem sebe proplouvali.

Dnes, ale jedno Danio- samička proháněla chvilinku Bettáka (takhle rychle jsem ho plout zatím neviděl), ten se jí ale schoval. V této skrýši se zatím snaží držet- u dna za Lomariopsis lineata a Limnophila sessiliflora a před sklem (popis jednoho místa).

Odtud občasně vykouknul, chvilinku si zaplaval a pak se zase vrátil... mimo tuto skrýš se opět začal více pohybovat až když jsem zhasl světlo nad akváriem (ale stejně se tam vrací).

Jak lze jeho strach potlačit? Více rostlin (úkrytů)?

((Pozoroval jsem cca hodinu))

Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.05.2015 16:26 Muž 3CK [49] Re: Ptackovi01
Svítíš spíš kvůli kytkám - takže se orientuj podle nich. Bettě samotné - myslím - by stačilo i jen standardní denní světlo v místnosti k tomu, aby se tím nijak nestresovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2015 16:06 Ptackovi01 – Betta
Chtěla jsem se zeptat kolik hodin denně se musí svítit Bettě nad akvarkem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.05.2015 09:36 zvedavka Re: petrýsek
Staví si "hnízdo", je to úplně normální, ačkoliv je sám. Rozhodně se nejedná o nemoc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2015 09:07 petrýsek – Bublinky
Ahoj mám dotaz. V poslední době my Betta samec dělá bublinky v rohách akvária. V akváriu je sám. Tak proč to dělá?díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2015 08:57 Muž P [125] - Betta splendensRe: Makky
Už na to koukám, vypadá to opravdu na samici. Velikostní rozdíl nemusí hrát roli, záleží na tom, jak byly rybky odchované. To, že samice projevuje známky agrese není nic neobvyklého. Jsou případy, kdy samice srovná samce bez obtíží do latě. Často to ale bývá tak, že samička dělá frajerku přes sklo a když je dáš k sobě, stáhne se. Za zkoušku nic nedáš, když je budeš kontrolovat, můžeš včas zasáhnout. Pokud budou v zarostlé nádrži, neměl by to být problém.
Jinak o bojovnicích toho načteš nejvíc (co se týče českých stránek) na forum.splendenspower.cz :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 05:50 vlkvlk Re: vaaclav
Do každého jsem dal ctvrtku listu a pro jistotu jsem je před vložením do aqua přelil horkou vodou, nerad bych tam za lekl něco nežádoucího , a navíc alespoň tak dlouho ne plavou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 23:00 Žena Makky [101] Re: P
Davala jsem sem i fotky samicky....dokonce ji mam nekolikrat vyfocenou v albu. Ale to chovani mi nejak nesedi.Samec dlouhe krasne ploutve -stale stavi hnizdo ( to je v pohode). Samicka je okrapinek vetsi , stredne dlouhe ploutve, vyrazne modre zbarveni. Vypada jak maly titanik. Velka tlama,vyhruzny postoj vuci samci.Je starsi ,ale ze by mela byt samicka otolik vetsi? A tak vyrazne zbarvena? Mate nekdo odkaz-popis chovani Bett?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 22:50 Žena Makky [101] Re: vrkal
Fotka k příspěvku Joo stavet muze i bez samicky. Tohle mame kazdy den .
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67764x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov?od=801