Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 70 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 22:04 12Mattiew12
Ahojte. Mam taky problem s tou mojou bojovnicou. Nechce moc jest. Ked hodim papanie, tak ani nejde hore ked papaju ostatne rybky. Iba ked je nahodou hore tak to hodim pred nu a sem tam si nieco uhryzne. To nie je s nou nieco zle? Mam ju ani nie tyzden. Poradte mi niekto prosim. Nechcem o nu prist. Vacsinou dna stravy dole alebo v strede akva. Ale predsa bojovnice plavaju vacsinou hore.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 16:00 Joecz Re: Klááááár
pokud dá do jeho akvária (33l) samce a 2 nebo 3 samice, tak mu samce během noci pravděpodobně otrhají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 15:24 Klááááár Re: marek
Kup si jednoho samce a dvě (nebo tři) samice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 14:05 marek
Ja si chcem kupit parik bojovnic.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2008 18:39 Joecz Re: Dedys
Já osobně bych mu žrádlo pro závojnatky nedával (co jsem pozoroval u svých ryb, tak je žrádlo na dně nezajímá, a žrádlo pro závojnatky neplave) a poohlédl se pro něčem pro betty nebo mraženém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2008 18:23 palo Re: palo
Už sa ten samec bojovnice správa normálne, reaguje aj na odraz v zrkadle, ale doteraz neviem čo mu bolo. Ale hlavne, že je zdravý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2008 17:47 Šámes Re: Dedys
Nejdřív číst a pak kupovat.. Samce JEN SAMOSSTATNĚ!!!!!!! Servali by se spolu. A stim žrádle je možné že mu prostě nechutná ale časem si zvykne. Nech ho vyhladovět a pak sní všechno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2008 12:50 Dedys
Ahojky,chtěla jsem se zeptat.Koupila jsem si rybyičku Betu a mám ji ve vetším akvárku bez filtru,nevadí to?Dala jsem jí tam rostlinku a dospod skleněné korálky a mušličky,které jsem samozřejmě vyvyřila ve vodě.Taky jí dávám krmení pro závojnatky -TetraAniMin,protože pro Bety už neměli,ale přijde mi,že to nejí,že to dá do pusy a pak to zase vyplivne zpátky-nevíte,čím to je způsobené?A jak je to s výměnou vody?Můžu jí měnit celou a nebo tam vždycky trochu nechat?A ještě jeden dotázek.Když mám samečka,tak asi musí být pouze sám,že?Předem strašně moc moc děkuju!D.
Edit: Už je v pořádku ale zase když sem jí tam dal zrcátko je živá až moc a bojim se že mi zabije ty sumečky:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2008 18:37 Joecz Re: filipsi
nemusí to být CT (korunoviitý ocas) ale jen prostě otrhaný samec, kterému ten ocas znova dororste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2008 16:32 Muž filipsi [1295] Re: pakozdy
Druh (varieta), vice treba na splendenspower.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2008 16:18 Muž pakozdy [17] Re: filipsi
V poslednom case som videl v obchode iba take otrhance - teda aspon v bratislave. Je to standard alebo proste iba druh ? o bojovnici som mal som predstavu ze ma zavoj plutiev zatial co som videl boli len take trne a medzitym nejaky naznak plutiev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2008 15:57 Muž filipsi [1295] Re: david
Hlavne ji tam pravidelne, alespon obden, men cast vody. 5l je na trvaly bezproblemovy chov zalostne malo (nemluvim o odchovu stovky samcu s dennimi vymenami vody, pripadne prutocnymi nadrzeni).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2008 15:26 david
Musí mít beta v malém akvárku 5 L vodní kytku???Jo a dal sem jí tam mušle z egypta ale vyvařil sem je tak by se snad nic stát nemělo že???Příjde mi porád taková nějaká skleslá...Dal sem jí tam i dva malí pancéřovaný sumečky ale pořád je nějaká mrtvolná....Prosím o radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2008 15:36 Žena Dinamit [68] Re: tufiki
Nedostatek kyslíku ve vodě = dostatek kyslíku ve vzduchu. To je jako u ampulárií, když jim dochází kyslík ve vodě, tak jdou dýchat nad vodu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2008 15:31 tufiki Re: Tonys
Já nechápu, co tady někdo říká o nedostatku kyslíku. Bojovnice je stejně jako Rájovci a Čichavci labyrintní ryba, tzn. že kromě dýchání žábrami dokážou dýchat i atmosferický kyslík, jelikož mají tento tzv. labyrint. Nedostatkem kyslíku tento problém podle mě nenastane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2008 12:27 Šámes Re: palo
To se jenom přebarvuje a vyšlo to asi jen na tohle období..s tím si hlavu nelámej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2008 12:12 palo Re: Joecz
Ale zatiaľ ich nemal nikdy čierne. Len teraz ich má čierne, odkedy trpí krupičkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2008 10:34 Joecz Re: palo
To bude dáno v genech, mám taky ryby s černým okrajem ploutve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2008 08:10 palo Re: Yirka
Ohrievač je pod vodou, ale nad vodou som mal len ten čudlík na termostat. A bol tak šikmo na skle a preto vyliezol ten samec. Ale už nevie lebo je úplne pod vodou.
Edit: Našiel si nové miesto a teraz leží na liste echinodorusu argentinensis, ktorý je tesne pod hladinou. Už ho nechám tam, veď niečo s ním bude. Možno keď vyliečim tú krupičku tak sa spamätá a bude sa správať normálne. Veď uvidím, ale ďakujem za všetky vaše názory.
Edit2: Ešte jedna otázka k samcovi bojovnice: Dnes ráno som zistil, že mu končeky plutiev černejú. Čo to znamená? Nikdy sa mi to ešte nestalo. Ďakuujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2008 08:02 Muž Yirka [9118] Re: palo
Jen jednu technickou poznámku. Topítko (ohřívač) by mělo být VŽDY celé ponořené ve vodě. Jinak hrozí poškození tohoto přístroje. Určitě to máš napsané v manuálu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2008 21:22 Šámes Re: palo
Já fakt nevim. Tohle se mi v životě nestalo. Je to divný. Příde mi to jako kdyby se chtěl sám zabít.. Je to sice ptákovina ale nic jinýho už mě nenapadá. A nebo na něj útočí ostatní ryby a proto se snaží uniknout co nejdál. To se mi taky stalo ale bylo to tak že se schovával pod molitan kam žádná ryba nemohla. Tak pokud je v jinym akva v pohodě možná to bude ostatníma rybama..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2008 20:53 palo Re: Šámes
Ale zatial sa mu tam pačilo? Už je tam 4 mesiace a všetko bolo v poriadku. Ale teraz som dal pod vodu celý ohrievač takže tam nevie vyliesť. Uvidím čo s ním bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2008 19:57 Šámes Re: palo
Tak se mu tam asi prostě nelíbí.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2008 19:54 palo Re. tonys
Hneď ako som dal toho samca bojovnice spät do akvária na liečenie s ostatnými rybami tak to robí znova. Ešte skúsim ponoriť ten ohrievač tak aby naň nemohol vyliezť, lebo keď je tam dlhšie tak mu už uschína koža. A v tom malom akváriu toto nerobil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2008 17:04 Joecz Re: Nik
Já mám samce v cca 4,5 litrech a taky jsem ještě neviděl spokojenější bojovnice ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2008 14:44 Muž Tonys [16] Re: palo
Myslím si že klidně jo a doléčit ho s ostaníma. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2008 12:15 palo Re: Joecz
Ten samec bojovnice prežil noc a v tom miniakváriu normálne pláva. Má tam aj vzduchovanie. Môžem ho dať k ostatným rybám kde liečim krupičku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2008 10:54 Muž Nik [191] Re: pavliina
Čím více, tím lépe - mám betty ve 200 litrech a neviděl jsem spokojenější bojovnice. Nechtěl bych ale vědět, co by dělaly, být z takového prostoru přesunuty do 7 litrů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 23:15 Žena pavliina [50] Re: Nik
A těch 12 litrů bude taky málo??? Co jsem takhle pročítala fóra, tak chovaj bety v 7 i 5 litrovým akva a tvrdí, že je to dostačující a že je rybka spokojená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 21:17 Joecz Re: palo
Já bych ho dal do karantény. Pokud je to parazit na žábrách mohl by být nakažilvý, a chtělo by to nějaký lék nebo alespoň osolit vodu, vzduchování myslím není potřeba.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 21:17 palo Re: Tonys
Tak ju prehodím do toho miniakvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 21:16 Muž Tonys [16] Re: Joecz
To máš jako u léků. Taky nezaberou hend. Mezitim se ta potvora rozlezla a napadla žábry. Teď se dusí. Udělal bych to, co jsem říkal. Nádobu a vzduchovat. Pokud přežije tuto noc tak by měla být ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 21:14 palo Re: Joecz
Ešte tam mám gupky, platy, black molly(sú v pohode) . A neviem či to s tým súvisí, ale dnes popoludní mi vyskočila prísavka thajská a našiel som ju na koberci usušenú. Takže mám ju dať do malého 8 litrového akvária a dať jej tam vzduchovanie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 21:13 Joecz Re: Nobody
no, ale sera costapur by měla zabrat i proti tomu parazitu na žábrách pokud se nepletu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 21:08 Nobody Re: Joecz
Teď jste to skoro trefil.Proč jste nepokračoval v dobré myšlence a napsal jste-špatná voda?
Co takhle onemocnění nebo napadení žaber? ;-) Jen u této jedné rybky-zatím,i když je tam krupička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 21:08 Joecz Re: Dinamit
Pokud se snaží dostat ven, je něco špatně a tím že mu dáš to topítko pryč to nevyřešíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 21:06 Žena Dinamit [68] Re: palo
A co zkusit dát teploměr tak, aby na něj nemohl vylízt? Třeba mu to pomůže :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 21:04 Muž Tonys [16] Re: Nobody
Podle mě bychom se měli držet toho že nemuže dýcaht žábrama... :-O
Na tvrdost vody kašlete ta nehraje žádnou roli. Ta ryba se dusí a to protože jí ten parazit jistě napadl dýchací ústrojí. Jendním ze symptomů krupičky je dušnost. Obavám se že s tou rybičkou je veta. Dal bych jí do nějaké 8<x litrové nádoby a pustil vzduchování na plno!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 21:02 Nobody Re: Šámes
Teda Vy jste tomu dal korunu. :)
Málo kyslíku u bojovnice? Špatné pH nebo tvrdost?
Proč potom žijí ostatní rybky bez problémů, a to i samička bojovnice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 20:59 Joecz Re: palo
Máš možnost dát ho někam jinam? Protože jestli má celou hlavu nad vodou tak nemůže dýchat žábrama.
Nevím moc se mi to nezdá. Důkladně ho prohlídni jestli není nemocný, ale řekl bych - špatná voda podle chování.
Edit: Ale ostatné ryby sú v pohode, ale on má najviac tých bielych bodiek na tele.(krupička)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 20:58 palo Re: Šámes
Už tam je asi 4 mesiace a nikdy to nerobila. Len odvtedy odkedy liečim krupičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 20:56 Šámes Re: palo
Asi bude málo kyslíku a nebo špatné ph.. Moc tvrdá voda nejspíš. ano 25 stupńů je totiž akorát. Ale že by mi ryby lezli z akva ven? smich A nebo už je prostě jenom starej.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 20:56 palo Re: joecz
No však to je na tom, že polovičku tela má nad vodou. A keď ju dám prstom späť tak sa vráti. Ale toto robí len samec. Samica normálne pláva. Tak ja neviem čo s ním môže byť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 20:54 Muž filipsi [1295] Re: palo
Ja to jednou zazil. Chovala se velice podobne, vyskakovala si na rozstrikovaci trubku. Po shozeni do vody okamzite vyskocila zpet. Ostatni ryby uplne v pohode, nic zvlastniho. Vsechny hodnoty co jsem mohl zmerit v poradku.
Za par dni uhynula. Nevim, jestli uhyn a zvlastni chovani byl dusledek nejake nemoci, nebo jestli byl uhyn dusledkem zvlastniho chovani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 20:48 Muž Tonys [16] Re: palo
Kurňa tak to je něčo coze já bych se tak choval kdyby se mi ta voda nelíbila... jestli jí třeba nevadí chemie...nebo nedostatek kyslíku... vzduchuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 20:47 Joecz Re: palo
To je hodně divný, chtělo by to foto. A to má fakt celou půlku těla nad vodou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 20:45 palo Re: Silent
Ani ja som také niečo ešte nezažil a krupičku liečim prípravkom sera costapur. Teplota je 25 stupňov. Ale neviem čo mám s tou bojovnicou robiť teraz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 20:31 R Muž Silent [5949] Re: palo
Tak s tím jsem se ještě nesetkal. Není v nádrži příliš vysoká teplota a v návaznosti na to nedostatek kyslíku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 20:07 palo – Prosim o pomoc - BOJOVNICA
Zdravím. Už som to tu spomínal, že v mojom 30 litrovom akváriu zúri krupička, ale mám jeden problém s bojovnicou. V akváriu je ohrievač pripevnený šikmo na predné sklo a bojovnica naň vyleze až hore k hladine tak, že má hlavu a polovičku tela von z vody. Keď ju prstom dám späť tak tam vyleze znova. Ale neviem prečo a neviem či to súvisí s tou krupičkou, lebo toto robí len odvtedy odkedy je v akváriu krupička. Neviem či je to normálne, lebo toto nerobila nikdy. Čo s ňou mám robiť? Ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 18:28 Joecz Re: pavliina
Určitě, čím větší nádrž tím lépe.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [70] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67622x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov?od=3451