Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 44 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 15:32 Eva – betta
Dobrý den, zakoupila jsem si v týdnu samce betty i s bettárkem, objem 3l. Má tam štěrk, malou živou rostlinku a kamen. Vidím, že toto akvárko je pro bettu podle všeho co píšete malé, tak by mne zajímalo, proč se tedy bettárka vyrábí, když je to takové zlo? Jinak mám již objednané pro samečka 8l akvárko, v tom mu bude asi lépe.
Máte také nějaké zkušenosti s chováním samečka, když se mu pořídí pouze 1 samička? Všude se píše, že mají být minimálně 2. Děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 19:15 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: bobik
Pokud budeš chtít odemne, tak vše je odchov, vlastní. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 13:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: bobik
Někdy tak, jindy onak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 09:51 Muž bobik [15] – bety z dovozu?
Ahoj,co myslíte? Ty bety- pěkní výstavní samečci-co se prodávají na burzách, to je dovoz nebo odchované u nás?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 10:35 Muž MrHu [300] Re: Pasuliatko
A já bych k tomu ještě přidal pořízení krycího skla, hlavně kvůli teplotě vzduchu nad hladinou...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 09:26 - Re: Pasuliatko
Ako píše romant.Tvoj popis nám Bohu žiaľ veľa nepovedal.,,Drží sa pri dne a vyskakuje,,
Zameral by som sa hlavne na tú vodu.Menej kŕmiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 22:11 Muž BlueCactus [0] Re: p7701
Tak ten u kterýho sem měl podezření,byl nakonec samec. Hned jak jsem ho přelovil tak se začali se samcem co už v akva byl naparovat, a narážet do sebe. Tak jsem ho šoupnul zpátky.A přitom vypadal identicky jako ta druhá betta, jen měl jinou barvu. No nic, bude muset bejt v zavařovačce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2012 12:35 R Muž romant [27982] Re: Pasuliatko
Ten problém s vodou může být třeba ve zvýšeným obsahu N látek ve vodě, nebo třeba došlo k nějaký skokový změně Ph a ryba reaguje, jak reaguje. Vyměnil bych klidně polovinu vody a sledoval reakce ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 12:11 Pasuliatko Re: prasan
A aký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 21:10 - Re: Pasuliatko
Asi problém s vodou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 19:56 Pasuliatko
Ahojte, prosím vás mám otázku, môj Betta splendens sa správa divne, drží sa pri dne akvária medzi rastlinami, a dnes 2x vyskočil z akvárka von, prvý krát len nad akvárkom, druhý krát vyskočil do vedra čo mám pri akvárku (našťastie je v ňom voda). Prečo to môže tak zrazu robiť?Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.03.2012 12:56 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe. BlueCactus
Vubec to neřešte. Ja mam samice pohromadě a naparujou se před sebou uplně normálně. Je to naprosto běžné i u samic at se daří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 12:44 Muž MrHu [300] Re: BlueCactus
Pravda, to asi vyfotit nepůjde...ale jinak, že se před sebou předváděj nemusí nutně znamenat, že to nejsou samice...:-) Někdy to dělaj i ony...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 12:37 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: BlueCactus
A co takhle bílá močopohlavní bradavka u samic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 12:33 Muž BlueCactus [0] Re: MrHu
No oni jsou v těch kulatejch zavařovačkách, tak to nejde vyfotit moc dobře. Ale co jsem četl, tak samice mají mít podélné pruhy, což měly, ale pak se vybarvily a pruhy zmizely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 11:56 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: BlueCactus
Švagrová si taky koupila krátkoploutvého samce jako samici a přidala ho k jinému samci.ten krátkoploutvý samec se choval tak nějak podřadně,byl vybledlý a schovával se.asi to nějakou dobu jde.. Potom,co jsem si ho vzala k sobě se nádherně vybarvil a později i vytřel se samicí.
Toť má zkušenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 11:44 Muž MrHu [300] Re: BlueCactus
Zkus je nafotit a pak sem fotky nahraj, třeba ti tu někdo poradí...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 11:41 Muž BlueCactus [0] Re: LiborSprysl
Ale vždyt by se tam pomlátily ne?Jako jestli jsem si vybral dva samce tak tone Zkusim je ještě nějak rozeznat ale nejsem zrovna biolog :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 07:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: BlueCactus
Že mají krátké ploutve a byly s ostatními dvaceti v nádrži vůbec nic neznamená. Jsou krátkoploutví samci.Píšeš - První den byly bledé bez barvy, ale druhý den se krásně vybarvily....Ti krátkoploutví samci jsou často přimíchaní mezi samicemi. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 00:18 Muž BlueCactus [0] – samice
Ahoj, po půl roce jsem sehnal bettákovi samice,rovnou 3.První koupená o trochu dřív má za sebou týdenní karanténu, tak jsem jí udělal ze sítě do oken takovou vaničku,asi 3l objem, do které jsem jí dal už do velkého akva, aby na ní zatím nemohl samec a neuhonil jí.Další dvě samice jsou v karanténě ve dvou 5l zavařovačkách a ještě tam pár dní budou.První den byly bledé bez barvy, ale druhý den se krásně vybarvily a vypadají zdravě.Jen mě překvapilo že jak mají ty zavařovačky vedle sebe, tak na sebe začali roztahoval ploutve jako to dělá samec na zrcátko.Tak jsem ji tam dal papír.Přitom po koupení v pytlíku byli ok, to bylo asi tim stresem.Samice to jsou snad určitě, byli v nádrži s dalšími 20 a mají krátké ploutve.Máte s tím někdo zkušenosti?Díky X-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2012 19:52 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Golem
Je to pěkný zdravý samec.To micranthemum je náročnější na světlo a chtělo by přihnojovat PMMD hnojivem a pravidelně zastřihávat.Daří se mu v jemném písku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 14:56 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Golem
Betta je naprosto zdravá. Nemusíš mít strach a vyměna vody 1/3 týdně. At se daří. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 11:09 R Muž romant [27982] Re: Golem
Té vody můžeš měnit klidně víc, když vyměníš týdně 1/3 tak tím nic neskazíš. Rostliny bych volil nějaký nenáročnější. Bety mají rády plovoucí rostliny, ty bych tam Golemovi pořídil taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 10:54 Golem – Nové akvárium
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, Golem (betta) je už asi týden v novém akvárku (25l) a snad si tam už i zvykl. Asi před měsícem jsem psal do tohoto fóra ohledně jeho bílého břicha. To se po týdnu v novém ani trochu nezlepšilo, ale napadlo mě, zda to nemůže být součástí jeho zbarvení, protože od koupi mu konce všech ploutví lehce zmodraly a břicho začíná být jakoby perleťové. Dále bych se rád zeptal, jak často a kolik vody mám v akv. měnit (kamarádka mi poradila 1/4 vody 1 za týden). A ještě bych se zeptal, jestli má někdo z vás zkušenost s rostlinou Micranhemum micranthemoides, uhnívají mi totiž listy a nevím jak tomu zabránit. Předem děkuji za reakci.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 15:54 Pasuliatko Re: marťan
Od soboty je vonku z izolačného boxu. Naháňa ich ale už nie tak intenzívne ako predtým.
Už samé k nemu prídu a štuchajú do neho keď je k ním chrbtom. :) Ale stále sa schovávajú.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 17:55 Muž Martin99 [0] - MiniakváriaRe: Pasuliatko
Oni si na sebe musí zvyknout já mám ve 30l to samé a zvykli si ano a zezačátku jim taky nedal pokoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 21:07 Pasuliatko Re: Nympheas
Ale ja ich nemam na chov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 20:16 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Pasuliatko
To je bohužel normální,třeba samičky ani samec nejsou k páření připravené,stejně je někdy nezbytné samice odlovit.Pokud se nemohou ukrýt může je i zabít.Mám páry,které se snáší úplně bez problémů,některé páry si na sebe déle zvykají a některé nelza vůbec mít pohromadě. A samice jsou plné jiker?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 20:07 Pasuliatko Re: Nympheas
On si postavil penové hniezdo ale nič sa na jeho chovaní nezmenilo. Naháňa ich stále. Dala som ho do izolačnej nádržky a okamžite samičky vyplávali von do priestoru akvária a pekne si plávajú. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 20:03 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Pasuliatko
Betty mám také v 30ti litrových nádržích,jako chovná nádrž je postačující,důležitá je výška sloupce,ta by měla být do 30cm.Samec je agresivní dokud nepostaví hnízdo tak samici bude odhánět,proto by měla mít možnost se ukrývat.Až když samec hnízdo dokončí začne samici imponovat a ona sama mu začne nadbíhat.Někteří samci jsou víc agresivní,někteří míň a někdy je to samice,která samce pořádně oškube.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 19:45 Pasuliatko Re: Cosmogagy
To ma nenapadlo im urobiť nejaké úkrtyty ale vyskúšam to. Nečakal som ,že bude až taký protivný aký je. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 19:43 Pasuliatko Re: HaDaS
Schovávajú sa medzi rastlinkami, majú plávajúce rastlinky kde sa schovávajú. Ale to by mu nesadla ani jedna z dvoch?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 19:03 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Pasuliatko
Podle mně je ta 30L krychle po ně malá a nemají se před samečkem kam schovat, proto je on pořád otravuje. Ona je navíc i každá ryba jiná, tak máš nejspíš "smůlu" na agresora. Někteří samci jsou zase naopak jako beránci...
Pokud nechceš zkusit vyměnit samce, tak doporučuju jedině přestavět akvo a udělat tam daleko více různých úkrytů, i když mi je jasný že na na to ploše dna o rozměrech cca 30x30cm lehko řekne ale hůř udělá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 18:58 HaDaS Re: Pasuliatko
Izolační vanička byla umístěna v akva? Dej ho tak na týden úplně mimo akvárium. Pak jej šoupni zpět. Nemusí ale pomoc ani toto. Prostě mu samičky nemusely jenom sednout. I to se stává. Mají samičky dost úkrytů? Je akva dostatečně velké?
Edit : Už jsem se kouknul k tobě. Chtělo by to více úkrytů a nějaké plovoučky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 18:52 Pasuliatko
Ahojte, mám jeden problém.
Minulý týždeň v stredu som si doniesla do môjho akvárka Betta splendens samca rozzureny , zabýval sa celkom dobre. Vo štvrtok som si doniesla 2 samice Betta splendens. Problém je v tom,že ich veľmi uháňa, naháňa a podobne. Kúpila som si izolačnú vaničku kde pobudol od piatku do dnes aby sa samičky zabývali, dúfala som,že ho to prejde no márne. Chúdatká sa nemôžu nai nadýchnuť, ani najesť. Schovávajú sa pred ním stále kade tade po akvárku... On vleze za nimi a vystraší ich aby plávali von z úkrytu a aby ich mohol naháňať. Viete mi poradiť čo mám urobiť aby prestal? Ďakujem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 18:11 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Golem
Pokud to máš pro bettu, určitě by ocenila třeba riccii, pistii na hladině. Klidně přidej víc rostlinek. Nech akvárko cca 10 dní zaběhnout a zvyš pak pro tu bettu teplotu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 18:08 Žena FelidaeS [61] Re: Golem
Taky mám v jednom akva rostlinu, kterou jsem až doma zjistila, že není určena přímo do akvárií. Mám jí už dva měsíce a je pořád stejná. Nic s tím nedělej, jen ti prostě třeba nevydrží tak dlouho, jak by to vydržely rostliny, které jsou do akvárií vhodné. Jinak k tvému akva. Klidně víc rostlinek, čím víc, tím líp. :o))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 18:01 Golem – Nové akvárium
Fotka k příspěvku Dobrý den, do toho 25l akv. jsem koupil jemnozrnný písek a i pár nových rostlin, ale když jsem se podíval tady do databáze rostlin, zjistil jsem, že jedna z nich nemůže být dlouhodobě pěstována pod vodou. ( Ophiopogon japonicus ) Mám ji přendat a trochu ubrat vodu, aby měla listy alespoň trochu nad vodou? A pak se chci ještě zeptat, jestli mám do akvária ještě něco dalšího dokoupit ( viz. foto ). Předem děkuji za odpověď.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   14.02.2012 14:24 R Muž romant [27982] Re: Andy
A v tom je ten problém, v těch 7 litrech. V tom odkazu na atlas ryb se dočteš o minimálních nárocích pro jednotlivce a pár. Začti se, zamysli a pokud chceš mít nějaký párek, tak jim pořiď normální akvárko o objemu 30 litrů s komplet výbavou. V té kouli měň velmi často vodu, klidně denně, přikrej tu kouli nějakým sklem, aby se nad hladinou držela stejná teplota jako v akvárku, pořiď si teploměr a podle toho jakou teplotu budeš v té kouli mít, dej tu nádržku někam k teplu, tak aby jsi tam měla alespoň 25 stupňů. Tak asi tak, ode mne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.02.2012 14:24 Muž MrHu [300] Re: Andy
Pro pár alespoň 30l (lépe 40)...:-) A raději klasický hranatý tvar (kvádr), ne kulaté...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 14:19 Andy Re: romant
Mám asi 7 l guľaté akvárium. Sú v ňom živé rastliny. Je možné že majú málo priestoru dohromady? Som začiatočník, preto prosím o radu. Ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 14:06 R Muž romant [27982] Re: Andy
Bude velmi záležet na velikosti a členitosti dané nádrže, kde se ty bety nacházejí, dostatek úkrytů v podobě plovoucích rostlin je žádoucí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 14:04 Andy Re: Semtex
Nerozumiem. Všade som sa dočítala,že k samiciam sú znášanlivý.
Dodatok: Mala som dve samice, ale jednu uštval k smrti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.02.2012 13:56 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Andy
rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra

číst, číst, číst než si něco pořídím....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 12:57 Andy
Ahojte. Chcela by som vedieť prečo je môj bojovník neznášanlivý k samiciam. Každú naháňa. Ona je potom v strese,leží na dne akva a bojí sa ísť aj nažrať.Môže byť že je prehnane agresívny, alebo sa časom zblížia. Už je to asi týždeň. Ďakujem za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2012 19:52 R Muž romant [27982] Re: Golem
Velmi jednoduše. Na dno křemičitej písek a jako rostliny budou postačovat plovoucí, to mají Bety velmi rády, teplotu nastavíš na 26 stupňů, zapneš filtr a akvárko necháš alespoň 14 dní zaběhnout a můžeš při tom často měnit vodu, tím nic neskazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2012 19:52 Muž MrHu [300] Re: Golem
Substrát-nejlepší zkušenosti mám s hrubostí 2-4mm...plovoucí rostlinky (např Pistia, Riccia...)... pak do začátku nějaké rychle rostoucí rostlinky...hledal bych inspiraci tady v nádržích, kde jsou Betty...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2012 19:43 Golem – Nové akvárium
Dobrý den. Dnes jsem konečně obdržel nové akvárium a chci se zeptat, jak ho mám pro Golema zařídit, co koupit, a jaké rostlinky. Akvárium má 25 l (40x25x25), bylo v sadě s filtem i topítkem (50W). Předem děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 18:21 HaDaS Re: Golem
V přírodě musí být také připravený. Čeká na příležitost, kdy okolo popluje ochotná samička. Vždy připraven love .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2012 17:43 Muž MrHu [300] Re: Golem
Asi chce být Golem na všechno připravený...:-)
EDIT: Můj betťák má třeba svoje hnízdo pod riccií a hezky si o něj pečuje...když zrovna samička nemá migrénu a je v náladě, tak na to hupsnou a je to...:-) Kdyby tam to hnízdo neměl, tak má chudák smůlu...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [44] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67622x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov?od=2151