Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 21:39 R Muž romant [27987] Re: doppelp
Tak nějak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 21:37 doppelp Re: romant
Takze pokud se nachladla,at uz teplotou vody nebo nadechovanim chladnejsiho vzduchu(nemela jsem ten poklop)tak neni,co bych mohla delat?musim proste pockat,co bude dal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.10.2012 21:23 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: romant
U malých bettarii koulích a podobných malých nádrží bez filtrace a vytápění je velmi důležitá častá výměna vody sám jsem měl s tím potíže než jsem si zřídil průtoková betárka ryby byly nějaký čas v poho ale pak následoval rychlý konec ačkoliv se to nezdá řekl bych že betty jsou velmi choulostivé na bakterku a plísnová onemocnění což je spůsobeno špatnou péčí nicméně nestrácet hlavu myslím si že jsme tim prošli každý a ne jednou žádaly o radu přeji hodně úspěchů palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 21:05 R Muž romant [27987] Re: doppelp
Podle mě tu rybu postupně deptá ta teplota. To že je teď už tzv. v normálu neznamená, že ryba bude hnedka křepčit, je docela dost možný že jí ta nižší teplota načala a už jí nebude pomoci. To není strašení, to je informativní seznámení se s možným scénářem vývoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 21:02 doppelp Re: romant
Ahoj.Ryba ma uz druhy den spravnou teplotu vody,sehnala jsem topne telisko i teplomer.Ale porad nezere.Zapichuje se hlavou do dna mezi kameny popripade se zavrtava do te rostlinky.Chapu,ze to akvarko asi neni uplne idealni a ze cisteni probihalo spatne.To napravim.Ale pres vsechny ty chyby,co tu ted zaznely,se mu az do ted darilo dobre.Pekne povyrostl,pestre se zbarvil,plaval,zral atd.Nic krom teploty vody neni vyrazne jinak,nez jak to bylo cely uplynuly pulrok.Tak co se muze z niceho nic objevit u jinak zdrave ryby za problem.Uz par tydnu pozoruju,jak se den ode dne zhorsuje a nevim,jak mu pocmot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 15:12 DREDRA Re: doppelp
Jen k té kouli,vypadá to poměrně designově ale po přidání krytu a topítka to bude pěknej paskvil...jak píší ostatní pokud chceš aby byla ryba v pohodě,tak zainvestuj do klasickýho akvárka. Můžeš ho pěkně osázet a technika se v něm ztratí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.10.2012 17:29 R Muž romant [27987] Re: doppelp
Odkalovat dno a doplňovat vodu a vodu měnit, to je jediný co dělej. Už žádný experimenty s čištěním tak jak to děláš, to je špatně, špatně, špatně. Jinak můj názor na velikost nádrže je ten, že když tomu člověk dá tu správnou péči, tak to musí fungovat i v tom co máš. Samozřejmě že nějakej 30 litrovej vybavenej set by byl lepší, ale stále je to o té péči, i tam se bude muset měnit voda(týdně) a o akvo se starat, bezúdržový chov ryb nefunguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 15:02 jake98 Re: doppelp
Nech akvárko jak je. Jen měn vodu. Pro rybu i celkově je to lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 14:52 doppelp Re: romant
Tak dekuji moc za radu.Docerpala jsem mu teplejsi vodu.Vymyslela provizorni deklo.U sklenare objednala sklenené deklo,takze v pondeli si ho vyzvednu.Teplomer nebude problem a topne telsiko taky nejak nainstaluju.Ale bohuzel az po vikendu,tak snad vydrzi.Rostlinku,do ktere se muze zavrtat ma,mozna prikoupim jeste jednu.Takze si Romane myslis,ze nemam co tyden-14 dnu cistit akvarko tak peclive?Co teda?Mam ty kaminky a rostlinky jen proplachnout v ciste vode a akvarko osprchovat?nedezinfikovat?Nebo to mam delat min casto,kdyz mu obden v podstate ze dna odsavam necistoty a a doplnuju mu cistou vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 14:42 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: doppelp
Ja bych se zbavila kulateho akvaria... Nemas moznost zakoupit 40l? Pro rybu i tebe lepsi... Prace je s tim mensi, vejde se mu tam vic veci. Ryba bude spokojenejsi v komfortnejsim nevyboulenem prostredi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 14:14 R Muž romant [27987] Re: doppelp
Kořeny těch plovoucích rostlin jim poskytují ukryt a oni si tam velmi často jen tak hoví a odpočívají a plovoučky plní i dobrou funkci spotřebitelů dusičnanů, který vznikají při nitrifikaci, jako výsledký produkt rozkladu oněch pověstných N látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 14:10 doppelp Re: romant
Rychle... hosi to se vam povi :o) udelam,co budu moct. Tak doufam,ze ma tuhy korinek a precka to bez vetsi ujmy.jo a jeste jeden hloupy dotaz,proc se vsude pise,ze maji radi plovouci rostlinky?pisou,ze je maji radi,ale uz neudavaji duvod.tak me to zajima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 14:07 R Muž romant [27987] Re: doppelp
Ale žádný trápení, chce to jenom dělat správně a bude to fungovat, zařiď se jak jsem Ti napsal, ale konej rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 14:04 doppelp Re: Gladilaf
Trapeni? Nechci ho trapit. Je to jediny zivy tvor v mem byte,oblibla jsem si ho. Ale dostala jsem ho takhle s tim akvarkem (pry mu velikostne staci)a zakladnimi pokyny,co mam delat. O rybach nic nevim. Ale kdyz ho uz mam tak chci,aby se mu dobre darilo. Tohle je presne ten duvod,proc se nemaji jako darky davat zvirata. achjo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.10.2012 13:45 Gladilaf Re: doppelp
Abych řekl pravdu, myslím si, že ideální je pořídit jí větší akvárko. Tohle je trápení. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 13:45 R Muž romant [27987] Re: Doppelp
Je možný to akvo umístit někam ke zdroji tepla, ten teploměr sežeň, kryt má funkci tu, aby se udržovala stejná teplota jak vody, tak vzduchu nad ní, protože když se rybka nadechuje studenějšího vzduchu tak se může nachladit. Co určitě nedělej, je ta desinfekce, to je špatně, jenom měň tu vodu, to je naopak velmi dobře. Ono i když tam není filtrace, tak nitrifikační bakterie, který Ti pomáhají s odbouráváním škodlivin z vody, tak nějaký jsou a žijí tzv. přisedle na předmětech a stěnách akvária a tím jak to dočista dočista vyčistíš, tak to akvárium neustále zakládáš a začínáš znovu a znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 13:42 doppelp Re: romant
Dekuji za reakci.Akvarko mam male kulate pocitam cca do 10L.Na dne mam kaminky a rybka tam ma jeste dva vetsi kameny.Mam jednu plovouci rostlinku + jeste jednu,za kterou se muze schovat.Vodu menim z 1/3 obden (akvarko je bez filtrace a bez provzdusneni)+ cca co tyden cistim akvarko kompletne.Vse desinfikuju horkou vodou, pripadne hypermanganem.Krmeni davam spetku kazdy den,vetsinou to hned sni.Co teda nemam je ten kryt na akvarku,ani nevim,jak to na kulate nadobe vyresit,aby mu tam proudil vzduch.Budu se ptat uplne hloupe,ale jakou deklo plni funkci?Rybku jsem nikdy nemela,tuhle jsem dostala pred pul rokem i s akvarkem,takze se ucim za pochodu.Ale z toho,co pises odvozuju,ze asi bude problem s teplotou vody.Je mozne,ze kdyz se ted ochladilo,tak ma prilis studenou vodu.Pokusim se sehnat nejaky teplomer a predpokladam taky nejake topne telisko,i kdyz vubec netusim,jak to do toho kulateho akvarka nainstaluju.Kazdopadne ji zatim budu dolevat teplou vodu,to by nemelo uskodit,ne?Jeste jednou dekuji za reakci.Tu teploty vody brzo poresim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 08:32 R Muž romant [27987] Re: doppelp
Nevíme ani zbla o akváriu, tak jenom obecně. Teplotu min. 25 stupňů, pokud není filtrace tak vodu(1/3) měnit denně, či obden, když je filtrace tak jednou týdně, krmit spíš míň než víc, mít akvárium přikrytý krycím sklem, živý rostliny, ideál jsou plovoucí, tak to co jsem napsal vyhodnoť a třeba najdeš chybku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 23:08 doppelp – prosim o radu
Ahoj.Mam bojovnici pestrou.jednu v akvarku.Uz par tydnu se drzi u dna,prestava reagovat.Posledni dny prestava jist.Kdyz neco sni zase to vyplivne.V akvarku se objevili chomace cehosi,neco jako sliz asi.Neumim to identifikovat.Je to moje prvni rybka,takze nemam zadnou zkusenost.Mam strach,ze o ni prijdu.Umite mi prosim nekdo poradit?Budu rada,ze kazdou radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.10.2012 18:01 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: hannyy
Hmmm... Ja jsem si to myslela. No, jak rika Libor, prerybneno. Chce to zvetsit aspon na 120l.

Doufam teda, ze nemas krunyrovce sitovane. : coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.10.2012 16:39 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: hannyy
Ani jedno tvé akvárko není dostatečně velké na 4 betty... i když jsou tři samice.. a ani jedno z tvých akvárek není dostatečně velké na dánia, pokud se nejedná o galaxky. O krunýřovcích nemluvě. Stres z příliš malého akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 16:33 Žena hannyy [13] - LabyrintkyRe: kyo
45l mam tam 2 bojovnice, 5 Danio, 2 Krunýřovce a 2 ráčky. Už jsem tam měla i předtím 2 samice i se samcem a byli v klidu jenže jedna z nich zemřela a od té doby ta velká zlobí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 16:28 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: hannyy
Jak je ta nadrz velika a kolik je tam ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 16:27 Žena hannyy [13] - LabyrintkyRe: kyo
Tak děkuji za rady. Asi budu muset vyměnit obě, jelikož jsem měla v akvárku ještě jednu samici a tu terorizovali obě. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 16:24 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: hannyy
Moje tri samicky z patnacti musi byt natrvalo oddelene v bettarku, stresovaly, praly se a trhaly si ploutve dokonce. Jedna z tech chudinek napadenych mela neustale stresove pruhy. Po oddeleni tehlech tri se to uplne srovnalo, ale uz bych je k sobe nedala. Pokud neni moznost oddeleni, zvazila bych moznost vymeny dominantni samicky za jinou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 16:00 Žena hannyy [13] - LabyrintkyRe: DREDRA
Ta první je honěna tou druhou. A ty pruhy ji pomáhají se schovat mezi dania.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.10.2012 15:54 DREDRA Re: hannyy
I samice si poměrně často imponují,na fotkách bych to viděl pravděpodobně na obě samice. Ta první je evidentně hodně vystresovaná(podle napruhování).Na druhé fotce je patrná samiččí močopohlavní bradavka. Vím,můžou ji mít i samci ale tady bych fakt řekl obě samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 15:25 Žena hannyy [13] - LabyrintkyRe: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prý jo. Aspoň a akvaristice to tvrdili. Tady jsou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 15:08 R Muž romant [27987] Re: hannyy
A jsou to opravdu samice? Nejedná se o krátkoploutvý samce, ale to by snad ozřejmila nějaká fotka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 15:05 Žena hannyy [13] - Labyrintky – soubij samic
Ahoj je běžné že se mi perou samice? Jedna na druhou neráží a nebo plavou vedle sebe jako by se předváděli, která má hezčí ploutve, vypadají zajímavě :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.10.2012 09:16 R Muž Mrakoplash [1776] Re: malyLibor
Travancoricusové zvládají okusování ploutviček docela bravůrně. U razbor lysých ( rybicky.net/atlasryb/razbora_sawba ) okusovali červené konečky ocasních ploutví. Tak bych byl opatrný co se týče spolubydlících :-)

Jinak jsou bezvadní palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 12:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
Četl jsem o nich, že napadají i větší šneky, které zabijí, i když nesežerou. Ale údajně nenapadají ostatní ryby ani krevetky, a ty (tedy krevetky) se pak postarají o zbytky šneků, aby nezahnívaly v akvárku. Údajné nenapadání je podméněno tím, že mají dostatek prostoru a dostatečně členité akvárium, aby nebyli ve stresu. Je mi jasné, že v malém a přerybněném akva se dokáží vystresovat i gupky tak, že si navzájem okoušou ocásky. Mně se ti čtverzunbci trpasličí moc líbí, proto bych rád věděl, jaký to byl druh čtverzubce, který napadl onu betu... Ale odpověď se asi už nikdy nedozvím, protože tazatelka zřejmě přišla, založila nick, položila otázku a už se tu neukáže. Škoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 11:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
O té mírumilovnosti lze důvodně pochybovat...co se jim vejde do huby - i když ji mají malou - to sežerou. Jenže oni si často nejsou sichr jistí, jestli se jim vyvolená oběť do tlamky vejde...Následky pokusů bývají fatální...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 07:52 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lucikam
A jaký čtverzubec ji napadl? A v jak velkém akva? Uvažuji nad čtverzubci trpasličími a o nich se všude píše, že jsou to mírumilovné ryby. Chci pro ně vlastní nádrž, ale říkal jsem si, že bych je využil i k likvidaci šneků ve třístovce... ale byl bych velmi nerad, kdyby mi měli napadat jiné rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 12:00 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: lucikam
Doroste,je možné,že okraje zůstanou trochu světlejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 18:22 lucikam – bojovnica a jej potrhaný chvost
Neviete náhodou, či bojovnici môže dorásť vejárový chvost? Bola napadnutá štvorzubcom a celkom dosť ju potrhal.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2012 17:41 R Muž romant [27987] Re: majka0007
Hlad na něj, to většinou zabere, kdyžtak mu můžeš zkusit trošku podstrojit patentkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.09.2012 17:28 Žena majka0007 [108] - Amerikabeťááák
Zatiaľ bez zmeny... Aj na jedlo si asi ešte zvyká, lebo zatiaľ čo jeho predchodca granulky jedol ako divý (neviem, či vôbec niečo iné okrem granuliek jedol) on len jednu ochutnal a vypľul, priplával k ďalšej, kukal ako puk a odišiel... ta ja zvedava :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 11:14 Žena majka0007 [108] - AmerikaRe: romant
Fotka k příspěvku Nooo, keď som ho doma pozorovala, nič nemal... Tak snáď len aklimatizácia... :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 10:56 R Muž romant [27987] Re: majka0007
Pro sichr bych častěji měnil vodu, ale přisuzoval bych to aklimatizačnímu období. Je taky možný, že jsi si toho v obchodě nevšimla, ale to asi ne, vybíráš jistě svědomitě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 10:51 Žena majka0007 [108] - Amerika
Čaute rybičkári :-)
Vo vlákne som to akosi nenašla tak sa pýtam.
Včera som si doniesla modrého beťáka domov a ráno mu na hlave 1. buď chýba pás šupín alebo 2. stratili farbu. Pozorujem to od papuľky k chrbtovej plutve. Môže to byť z prenášania a adaptácie na nový domov (stres), alebo sa niekde šúchal, napr. o molitan či rastliny? Pláve si pod hladinou, neskrýva sa, nepozorujem divné správanie ani iné deformity či náznaky choroby. Je to bežný jav? Čítala som tu niečo o potýčkach rýb ale v akva mám len hejničko neoniek červených (tiež od včera), dve mrenky siamské (dlhodobí nájomníci), ktoré sa odvčera schovávavú do rastlín (?) a jedného mladučkého ancistrusa (asi mesiac doma).

Ďakujem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 13:02 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Pedro94
vůbec žádný.. stejně tak jako třeba s pískem z místního kamenictví, kterej je taky uplně stejný, a stál mně 275kč za 25kg ;-) je to jen o hledání, určitě najdeš levnější prodejce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 11:09 Muž Pedro94 [0]
Chtěl bych se zeptat, jestli zná někdo rozdíl mezi tímto pískem:
www.sklorex-akvarium.cz/…
a pískem od flexi obkladů. Předem díky za každou odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 12:34 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Vutus
Rozhodně to vyzkoušej. Pokud budeš slušný, je velká pravděpodobnost, že ti vyhoví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 12:20 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Vutus
urcite by meli, k zachovani sve povesti :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 12:08 Muž Ad@m [1051] Re: Vutus
To Ti neporadí nikto, to musíš vyskúšať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 12:05 Vutus Re: LiborSprysl
Dobře, teď pricházi dotaz. Pokud tam s ním půjdu, je možnost že mi ho vymění za samici ?:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 11:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: Vutus
Nedělala. Kraťasi se vyskytují v dodávkách samic celkem běžně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 11:46 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: KAKTUS1010
urcite? me se to podle fotky moc nezda ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 11:44 Vutus Re: KAKTUS1010
děkuji, ženská ve zverimexu si ze mě udělala šprtouchlata

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67765x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov?od=1651