Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 48 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 11:30 Monika Re: katterinecka
Mám jí ve 20l akvárku,je tam sama a má umělé kytičky, vodu jí pravidelně měním, nemyslím si,že by byla špatná..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 09:02 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Monika
Ono taky záleží v jakém akvárku ji máš. Jestli je to větší akvárko s rostlinami tak si tam něco najde a vydrží docela dlouho.
Jestli je to jen nějaká malá krabička s vodou tak bych se spíš bála špatné kvality vody než že by trpěla hladem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 08:54 Monika
Ahoj, chtěla jsem se zeptat,jak dlouho vydrží Betta bez jídla - když jedu na dovolenou,tak abych jí nějak netrápila. Jak to řešítě vy?

Děkuju za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 07:57 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Musashi
Nedělal bych s tím nic.
Je to přirozené pro tyto ryby. Tak proč jít Proti Přírodě, když nemáme šanci vyhrát?
To stavení hnízda a naparování se mu jen prospěje. Nenudí se a utužuje zdravý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 01:29 Musashi
Ahoj, mám takový dotaz (asi pro většinu z vás naprosto hloupý :) ).
Zařídila jsem si malé akvárko s bojovnicí, protože se mi při stěhování kompletně zrušilo velké akvárko a musela jsem se zbavit všech rybek. No a protože jsem měla pocit, že je tu prázdno, musela jsem mít alespoň tu jednu rybu.
Nemám s bojovnicemi žádnou zkušenost, ale před pořízením jsem si o nich něco přečetla.

Samečka jsem pořídila asi před čtyřmi dny, a dnes jsem si všimla, že začal stavět hnízdo a útočí na svůj vlastní odraz ve skle.
Tak jsem se chtěla zeptat, co s tím.
V pořádku to asi nebude, protože žádné samičky nemám a ani mu je teď pořizovat nemůžu. :-(
Říkala jsem si, že až znovu přijdu k penězům, tak že si velké akvárko znovu pořídím a 'přesadím' Lennona do většího ... Možná bych mu pořídila i nějaké ty holky stydim

Díky za případnou radu hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.08.2011 19:12 R Muž romant [27981] Re: simona
Před chvilkou to byla závojnatka. Stále stejná taktika, je dost průhledná, zkus to jinak. Doporučím Ti to samý co ve vláknu o závojnatkách. Založ si prezentaci a pokládej dotazy k věci, takhle to vypadá na jinej smysl pro humor. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 19:07 simona
Ahoj chci se zeptam mám Bojovnici pestrou.Které se nechce plavat,když nestojím u akvárka a je klid tak leží na dně a nehýbe se,pokuď však zaťukám na sklo tak vyplave a chvíli plave,ale potom se zase potopí...............Nevíte co to může být setkal jste se někdo stim?A nevíte jak se toho má ta rybka zbavit,jak ji mám pomoci.Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 17:53 Žena RedCube [0] Re: Daw
betta.wz.cz/…
Bojovnice mají mít klidnou hladinu, díky svým závojnatým ploutvím nejsou moc dobří plavci a prou by jim mohl ublížit. Jestli chceš samičku tak si kup aspoň 30l akvárko a ty samičky si pořiď dvě X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 16:02 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Daw
Sabulko, doporučuju něco o nich pročíst. ;-) rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra www.splendenspower.cz
Bojovnice vzduchování nepotřebují, dýchají převážně vzduch nad hladinou. Do té desetilitrovky už k němu žádnou samičku nedávej, leda do většího akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 15:50 Daw
Potřebuji radu. Mám Bojovnici v 10litrové nádrži s rostlinami na dně kamínky a filtrací se vzduchováním. Vzduchování mám zapnuté pořád a rybka, když vletí do proudu tak lítá sem a tam a potom zase odplave chci se zeptat je to správně nebo mám vzduchování zapínat jen na pár hodin. Mají vůbec Bojovnice rádi proud a myslíte, že bych měl přidat samičku? Děkuji za odpověď!!!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 22:00 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Sabulka
Krycí sklo a topítko. Jako potrava alespoň mražené krmivo (ne li živé), necpat ji jen vločkami. A pak už jen měnit část vody klidně dvakrát týdně.
Pokud chceš udělat nejlíp tak si tu zařiď prezentaci, to se bude radit líp a konkrétně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 20:39 Sabulka
Ahoj, chtěla bych se zeptat zkušených akvaristů jestli by mi neporadily nějaké rady pro začátečníka v chovu jedné bojovnice. Mám pro ni připravené akvárium od 10litrech s rostlinami a filtrací se vzduchováním.Co si mám ještě pořídit? Máte někdo nějaké rady a fígle?
PS:Co používáte za krmení? Já si přečetla celou stránku o bojovnici, ale vaše rady ze života jsou vždy lepší. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 12:01 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Anča
To že je na filtru napsáno že je do 30ti litrů ještě neznamená že je vhodný, prodává se plno filtrů do menších akvárek které mají minimum filtrační hmoty a k tomu obrovský výkon a do většiny běžných akvárek jsou nevhodné (prostě nemůžou zvládnou zátěž s průměrným počtem ryb a rostlin). Zvláště pak filtry k setům, výrobce chce ušetřit kde se dá.
Takže bych se i zamyslela jestli je ten co máš opravdu vhodný a rozhodně ho už nevypínej ;-)
Btw.: koukám že máš 20ti litrové akvárko, tam by byl dobrý obyčejný bublifuk (vzduchovací motorek a molitan)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 09:20 R Muž romant [27981] Re: Anča
Filtr rozhodně na noc nevypínej, tím svému akváriu vůbec neprospíváš. Mrkni se třeba na tyhle odkazy a nasaj další informace a pochopíš i další souvstažnosti. ;-)
rybicky.net/clanky/373-zakladni-pouziti-filtracnich-hmot
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 08:53 Anča TO RedCube
Díky moc za informaci. Zatím tu filtraci vypínám na noc, protože mi přijde, že rozvibrovává akváro a to by jí mohlo škodit. Dělá to každá filtrace? Přitom je velikostně v pořádku (do 30 l).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 17:38 Žena RedCube [0] Re: Anča
Ahoj, nejsem sice žádnej odborník a doufám, že mě tu nikdo nesprdne, ale filtr má běžet pořád tvoří se v něm užitežné bakterie, které prospívají rybce, když filtr vypneš tak tyto užitečné bakterie odumírají. A ty bublinky to je s největší pravděpodobností pěnové hnízdo, to mu tak klidně můžeš nechat :-) Filtr měj pořád zapnutý a jednou týdně vyměň 1/3 vodu, kterou si necháš aspoň den předem odstátou v kýblu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 08:44 Anča – Filtrace
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat,jestli filtrace musí Bettě běžet pořád? Mám jednu rybku v 20l akvárku a 1/3 vody pravidelně měním. Dále jsem se chtěla zeptat, sameček začal dělar bublinky - mám mu je tam nechávat nebo odstraňovat? Měla bych mu pořídit samičku? Četla jsem,ale že 1 není dobrá..ale 20l akvárko pro 3 rybky je podle mého malé a chov stejně neplánuji. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 15:50 HaDaS Re: Ella
Že se mění kompletně voda v celém akva snad nikde neradí?! Nebo ano? To je nesmysl. Filtraci bych použil v každém případě. Kryt také - betty hopsají jak divé - hlavně když je tam samice se samečkem, tak holka zdrhá nad hladinu o sto šest.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 11:11 Ella – Děkuji za rady
A jak se to dělá s výměnou vody? Někde čtu, že stačí třetina, když je filtrace, někde radí, že celé akvárko. Přece rybka nebude ve skleničce celý den, než se voda ustojí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 10:45 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Ella
Betty často vyskakují, je nutné mít kryt nádrže. Ploutve dorostou, ale už ne vždy v barvě jakou měli.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 10:38 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Ella
Radila bych pročíst ještě něco a založit si tady prezentaci s akvárkem drív než tam ta rybka bude (ryba by neměla přijít do čerstvě založené nádrže).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 10:33 Ella Re: Semtex
Děkuju za rady.. Na webu o bettách jsem četla, že lávový kámen mají rádi. Ještě že to vím. Když už se ale betta o něco poradí, je šance srůstu ploutví? A je třeba kryt na akvárko nebo betty nevyskakují? Děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 10:12 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Ella
Lávovej kámen Bojovnice neocení. Naopak si o něj muže potrhat ploutve.
Rostlinky ocení hlavně plovoucí jako je Ricia, Pistia, nebo řečánka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 08:53 Ella – Rybka
Ahoj, ráda bych si pořídila bojovnici pestrou - už mám pro ní akvárko - 20l, lávový kámen, filtraci, písek na dno, tapetu na pozadí a ještě sháním rostliny - nemáte tip na njěkou, která je poměrně odolná? Nechci mít v akvárku "nějaké jiné čističe" např. šneky. Potřebuji ještě něco jiného? Stačí v akvárku jedna rybka - samec? Nebude mu tam smutno? Slyšela jsem,že je dobré mu tam dát zrcátko a on s tím bude bojovat,ale neublíží si. Děkuji Vám za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 11:48 xxx Re: Semtex
Aj z vnutra to tak vyzera. Teda ked dam dole krycie sklo a trochu sa nahnem. Tak sa to stale odráža. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2011 23:46 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: xxx
A to jsi se díval i zevnitř, jestli se to odráží, nebo jen z vnějšku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2011 22:51 xxx – zrkadlo
Dala som bettu do 20l a vcelku vyzerá spokojne. Ale steny akvária su ako zrkadlo. Čiže do nich neustale naraža a díva sa na svoj obraz. Problem je že betty by nemali mat pristup k zrkadlu nonstop lebo sa vraj unavia. Možno je to tak len z môjho pohladu. Ale všetky steny s akva sa odražaju a bojim sa že sa vyslili tym stalim bojom sama so sebov alebo sa scvokne. Možno je moj problem hlupy alebo je to tak vo všetkych akvarkach (bolo by mi čudne,kebyže moje akva je nejake zrkadlove) ale kedže je chuderku nechcem utrápit. Potrebujem názor niekoho, kto tieto potvorky chová, aby som sa ukľudnila. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 12:36 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: potapac
Betta ocení plovoucí rostlinky a ty jak víme na substrát prdí.
Ale pokud chceš mít i klasické rostlinky, tak Flexiobklady. Můžeš si i vybrat barvu písku, tak aby ladila s barvou ryb.
Pokud chceš jakýkoli tento písek tak mi nápis SZ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 11:43 R Muž romant [27981] Re: potapac
Čedičové drti mají dosti ostré hrany a tam se moc dobře nebude dařit rostlinám, který se do akvárií k Betám velmi hodí a tak bych použil nějakej klasickej křemičitej písek(štěrkopísek), jako substrát na dno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 11:37 Žena potapac [2]
Aky substrat sa hodi pre bettu? Mozem pouzit čadičovy?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 19:58 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: hutch
Takhle, no může být. Vše ale záleží na tom, jakou oba samci budou mít povahu.
My např. máme ve 180l samce hned 3 a je to OK. Zkus to, ale počítej s tím, že jeden možná bude muset jinam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 19:52 Muž hutch [3] - Sumci – dva samci bety bojovne v jednom akvariu
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, zda lze chovat dva samce bety bojovné ve 250l akváriu, pokud bude dostatečné množství úkrytů.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.06.2011 17:36 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: katterinecka
O tom, kolik kyslíku si labyrintky "vezmou" z vody a kolik pomocí přídavného dýchání ze vzduchu, rozhoduje jeho aktuální potřeba a dostupnost.
BTW: Zkusil jsem odměřit dobu mezi dvěma nádechy u svých labyrintek (1.0+0.1 Betta slendens a 1.0+0.1 Colisa lalia) v rostlinném akva (T = 27stC, O2 dostatek). V průběhu 5 minut jsem viděl 1 nádech u samice čichavce, pak mě to přestalo bavit... :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 13:50 Lukkk Re: katterinecka
ved to že čo s tým potom...do obchodu mi to potom asi nevezmú...tak neviem radšej by som to nechal bez rýb ...jediná by tam šla betta...a ak by sa cítila smutná dam jej tam na chvílu zrkadlo..ale ak by jej ani to nestačilo tak aku rybku? či krevetku? (to by si na nej asi betta pochutnala čo :-D) či šnečka? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 13:43 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Lukkk
horkou vodu tam nelij, kamošce už takhle praslo dno. Jestli chceš desinfekci tak třeba octem nebo zředěným a pak vypláchnout, ale většinou to ani není nutné.
Taková zrnitost je dobrá, ale dej tam dost vysokou vrstvu, aspoň 3 cm vepředu, vzadu klidně trochu víc.
Rostlinky můžeš sázet i přímo při zakládání, voda tam buď nemusí být vubec (jen mokrý písek) nebo část vody aby ti nepřetekla až to budeš sázet.
Vodu můžeš měnit v průběhu toho zabíhání třeba každý týden. Bylo by dobre tam dát třeba nějakého toho šnečka (třeba neritiny), nebo nějaké menší živorodky na záběh (ale vymyslet co s nimi pak)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 13:34 Lukkk Re: katterinecka
Dobre...takže postup bude približne takýto: riadne umyjem to akvárko horúcou vodou (asi aj mysldom ale to riadne zmyjem)...dám štrk (inak kedže sadim rastlinky...stači taky asi 3mm velky?..a treba ho rpevarit?) potom pojdem kupit rastlinky a dám ich tam...samozrejme ked tam bude voda už :-D a spolu s tým aj bublicuk...nechám ...asi mesiac zabehnút? a potom po mesiaci tam dám bettu..(do tej mesačnej vody?????) a budem pozorovať...a keď bude vyzeraŤ zdravo a spokojne...tak mám(pre začiatok) vyhraté :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 13:22 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Lukkk
když tam budeš mít dno s rostlinami tak hlavně do toho dna moc nerýpej a nevymívej akvárko celé. Vody můžeš měnit hodně, když bude ostátá tak to bude jedině dobře, stačí do druhého dne.
Za 5-10 dní ani nepoznáš jestli se rostlinkám začlo dařit a bakterie asi taky ještě nebudou úplně rozjeté, nikam nespěchej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 13:14 Lukkk Re: katterinecka
Dakujem všetkým za rady---takže to vyzerá na jedného beťáka. Samca samozrejme :)(inak nie je to zločin ho nechaŤ cely život bez...ehm..potešenia zo samičky? :-D) Akvárium teda 20l...krycie sklo mám...ale v zime asi budem musieť prikúpiť "topítko"..veď uvidim...keby niečo teplomer mám a teplotu vody vždy môžem odmeraŤ :) Rastlinky určite nasadím nech mu je tam dobre a hlavne nech sa má kam v noci schovaŤ..osvetlenie..no akvárko je na dost svetlom mieste ale aj tak nejakú lampičku mu tam dám kvôli tým rastlinkám..a asi nejaký filter alebo no ten...bublifuk..by to chcelo...možno by som potom tak často nemusela meniť vodu...oo a to som sa ešte chcel spýtať...voda sa mení naraz či po častiach? u bety teda---aaaa ako dlho musi byť zabehnute akvarko z rastlinkami...5...10 dní?voda tam stačí dať z vodovodu odstatu asi...4 dni? aa..krmivo teda nie len vločky? mám striedaŤ mrazené, živé a vločky či ako? ešte raz ďakujem vopred za rady (už mi začína to miniakva pripadat realnejšie ked ste mi tu napisali rady :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 09:35 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Sid
tak část kyslíku asi jo, ale když jim zamezíš přístup k hladině tak se udusí, nebo snad ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 06:39 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: katterinecka
...Labyrintky nepřijímají kyslík z vody... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.06.2011 01:08 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: jamap
jamap napsala: Do akvárka k bettám filtr mít nemusíš, jsou to labirintky a jsou zvyklé přijímat kyslík z vody, takže přežije i bez techniky, ale asi to pro ni nebude úplně ideální.
Trochu zmatek, ne? Labyrintky nepřijímají kyslík z vody, ale ze vzduchu, proto nepotřebují vzduchování. Filtr je ale v akvárku hlavně proto aby se v něm usídlily bakterie které "čistí vodu" , takže zrovna pro betu docela výhodné ho tam mít.
Kupovat vzduchovací motorek a k němu kamínek, mi příjde taky docela zbytečné když filtr na ten motorek stojí pár korun a je mnohem užitečnější.

Dobré je taky mít u bety topítko, pokud v místnosti bývá chladněji a hlavně krycí sklo které tu bylo zmíněné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.06.2011 00:57 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Lukkk
dej tam aspoň molitanový filtr na ten vzduchovací motorek, je mnohdy lepší než prodávané filtry do malých akvárek (které většinou mají obrovský průtok a skoro žádnou filtrační hmotu)
Živé kytky budou určitě užitečné, pro bety se hodí hlavně plovoucí (pistie, limnobium...), jinak jaké chceš a jaké ti tam porostou. Čím víc prosperujících kytek, tím méně starostí s vodou.
Já bych tam dala jen toho jednoho beťáka, nemusíš se bát že by strádal, občas mu můžeš dát ke sklu zrcátko. Hlavně mu dávej živé nebo mražené žrádlo, ne jen vločky.
Doporučovala bych zařídit akvárko, dát tam rostliny, uvidíš jestli se jim na tom světlém místě bude dařit a až bude akvárko dobře fungovat tak teprv přemýšlet nad bojovnicí. Do začátku tam můžeš dát nějaké menší šněčky (ale aď jich není moc a ne ty co příliš znečišťují vodu) i krevetky by šly, když oželíš že si na nich možná poždeji betka pochutná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 23:21 Žena jamap [11] - ŽivorodkyRe: Lukkk
Ahojky Lukkk, no ja začla s 20l a bojovnicí...teď 100l. Takže aspoň sdělím svoje postřehy.
Sameček Betty do 20L je v pohodě...akorát kombinace 1 sameček a jedna samice, nemusí být moc dobré řešení, hrozí že ji sameček "uhoní" v rámci sexuálních hrátek...doporučuje se 1 samec a 2 samice. U dvou samic, to těžko říct...i tam se může projevit "hierarchie a povaha" a jedna samička může napadat druhou. Můj osobní poznatek je, že akresivita u bojovnic je spojena převážně s velikosti akvárka...u menších mají potřebum svoje uzemí hájit víc jak u akvárek větších. Ve 100L mi plave teď beťák s dvouměsíčním potěrem guppky (plavou tak už měsíc a žádné uhyny nebo zranění).
Do akvárka k bettám filtr mít nemusíš, jsou to labirintky a jsou zvyklé přijímat kyslík z vody, takže přežije i bez techniky, ale asi to pro ni nebude úplně ideální. Pokud nechceš investovat do filtru, tak rozhodně bych doporučila aspoň vzduchovací motorek nebo čerpadelko, aby vodu promíchaval ať se líp provzdušňuje (ale pokud ani jedno nevlastníš, tak finančně tě vyjde na stejno...já osobně v té 20 mám aquael micro fan, cena 250,- a večer ho neslyším) Samozdřejmě, když budeš mít jen vzduchovací motorek, tak to chce hlídat víc vodu, měnit jednou týdně může být v pohodě, ale nemusí, bude záležet jak bude fungovat akvárko...poznáš to jednoduše, zakalená nebo páchnoucí voda, případně bakteriální rozpad ploutví apod. Rozhodně doporučuji dobře zajet akvárko bez ryb...ono dle moji zkušenosti Betty jsou na vodu docela citlivé, a pokud jsem hodně narušila rovnováhu (překopávaní akvaria) tak skoro okamžitě nastal BPR a nevylečila jsem ho do té doby než se akvarko zaběhlo.
Samotný samc není problém, jako že by se cítil moc opuštěný...i když moje bettka pookřála, když dostala do akvárka samce a samičku mečovky. Kupodivu spolu vycházeli naprosto bez problému, společně se proháněli po akvárku aniž by na sebe útočili...ale mečovky už byli dospělé, u mladších gubek které tam byli dočasně a byli menší už měla jako kořist.
Jinak osvětlení...záleží, kde bude akvárko umístěné...když bude u okna na světle tak světlo nepotřebuješ, ale pokud tam chceš živé rostliny (doporučuji, kvuli fungování akvárka) tak bych dala k akvárku obyč lampičku s úsporkou, kterou budeš přisvětlovat...krycí sklo nebo plexi je samozřejmost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 20:05 Lukkk – Help
Trochu možno od aktuálneho smeru témy...mám 20l akvárium (keď som bol malý, mal som rybky..ale uhynuly a fakt ma to mrzí že tie chúďatá prišli o život kvôli mojej nevedomosti a nedostatočnej informovanosti). Rozmýšľal som o bojovnici, teda buď jedného samčeka (ale nebude mu trochu smutno samému v akvárku?)alebo samička samec (tak sa zas bojím že sa nebudú znášať..alebo ak sa---rozmnožia..čo s malými..asi predaŤ čo?)a rozmýšlal som aj nad kombináciou samička samička..ale vôbec neviem. či by dokázali spolu v kľude žiť. Viem, že tu bolo dosť otázok ohľadom bojovníc ale predsalen by som sa cítil lepšie, keby ste mi poradili priamo. Ak máte nejaké skúsenosti, píšte...chcem 1-2 rybky a posledné čo chcem je týrať ich v zlých podmienkach ...plus..k 2 alebo 1 bojovnici treba filter? (jasné že treba...len či je tak veľmi nevyhnutný) a svetlo? keĎ budú na dostatočne presvetlennom mieste...vodu či stačí meniť bez filtra 1x do týždňa ?(pochybujem ale možno sa to dá:) ) a či je potrebné sadiť rastlinky (s tým by som nemala problém) aha a ešte že aké k bojovniciam :) (pardon za moje prvácke otázky ale fakt...potrebujem poradiť:)nechcem spraviť chybu a týrať tie chúdence )

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 18:29 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Kocajs
CT (Crowntail)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 12:18 Kocajs
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim mam novyho bettaka. A chcu se zeptat co je to zac? :-D Diky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 22:08 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Kocajs
Můžeš, pokud tam budeš chtít mít nějaké menší rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 19:29 Kocajs Re: Semtex
A na dno bych mohl dat pisek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.05.2011 19:07 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Kocajs
Četl jsi asi zle, nepotřebují vzduchování!!! Filtraci určitě.
Taky ocení plovoucí rostlinky a vodu o teplotě 26-27°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 18:56 Kocajs – betta
Zdravim. Mam 12 litrove akva a chtel bych si tam dat jednoho bettaka. A chcu se zeptat, co by tam melo byt? Co maji radi atd. Docetl sem se ze nemuseji mit filtraci. Je mozne ten filtr tam nemit? Dekuju

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [48] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67620x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov?od=2351