Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 55 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 20:05 Žena Kastyn [0] Re: jajaapaja
A jak dlouho to trvá? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 20:01 Muž jajaapaja [174] Re: Kastyn
Po dobu tření není potřeba měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 19:51 Žena Kastyn [0]
Měla bych dotaz: Pořídila jsem si samečka Betty. Jak se postupuje, když si začne stavět pěnové hnízdečko s výměnou vody? Poměrně často měním vodu a kdyby postavil hnízdečko u hladiny, tak se přece při výměně vody zničí. Děkuji za odpověď hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 19:09 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Raider
Když se podíváte na mojí prezentaci Bettaria rybicky.net/nadrze/7104
Tak si můžete všimnout, že ti samci na sebe vidí neustále.
Ale není pravda, že by se pořád na sebe naparovali, když se jednomu nechce, tak si jde po svém, třeba odpočívat.
Ale většinou samci se v Bettariu neohřejí, málo kdy dýl jak měsíc. Poptávka je velká, a fotky co jsem tam dal nedávno, už z poloviny neplatí, jsou prodaní.

Pro ty co tu rozumují, že se sameček unaví a může uhynout, tak ať raději píši o tom, co mají opravdu odzkoušené, nebo odpozorované, potom jen šíří fámy. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 18:21 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Raider
Nuž vtedy som nemal inú možnosť než učiť sa na vlastných chybách hmm ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 16:31 Raider Re: RadioactiWe
To není dobrý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 10:06 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Raider
Mal som :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 08:59 Raider Re: RadioactiWe
Ty máš boijovnice a závojnatky v jednom AQ??? tone
Bojovnice voda by měla být kolem 25 až 27 stupnu
A závojnatka kolem 18 max 20 tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 08:55 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Raider
Kedysi som mal beťáka v akvárku na ktorého bočnici bolo permanentne zrkadlo. Po vpustení sa pred ním nadrapoval, ale po chvíli ho to prešlo a vôbec si to nevšímal. Zato si cez noc stihol všimnúť závojnatku :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 08:45 Raider Re: Bartolomiu
Já mu dávám zrcátko jen tak přes sklo. V AQ ho nenechávej, protože se unaví a umře. :-| Já mám beťáka a 3 samice. Ty se mu nabízejí a s ním to ani nehne.
Ale slyšel jsem už i o tom že samičky samečka trhají ale to jen v malých akvárijí :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 08:43 Muž Yirka [9126] Re: Bartolomiu
Přesně tak, zrcátko se přikládá pouze omezený čas. Při trvalém imponování by se rybka příliš vysilovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 08:36 Muž Bartolomiu [17] – zrcátko
A jak to děláte se zrcátkem pro betku? Já jim ho tam nalepil a sameček se od něj vůbec nechtěl hnout cca 14hodin. Mám mu ho dávat třeba jenom na 3-4 hoďky deně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 19:51 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Bartolomiu
Dvě bojující samičky není nic neobvyklého. Jedny se mi taky poprali. Tak šli hned od sebe.

Pokud nějaká samička napadá druhou, tak jí odlovte na den, dva a pak jí dejte z5. Někdy to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 15:29 Naruto1992 Re: Bartolomiu
Ja mam ten isty problem. Tiez sa mi samicky zacali "mlatit". Tiez som si kupil 2x samice a 1x samca. Vtedy mi samec obhanal oby dve samice takze boli vzdy schovane. Asi po mesiaci mi samec vyskocil z akvaria cez malu medzeru. Potom obhanala vacsia samica mensiu po case sa skamaratili a teraz to zacalo zase. Mala samicka uz ma cele plutvy znicene. Preto som ju neska prelovil do druheho akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 14:16 Muž Bartolomiu [17] Re: Snowy
Už se trošku uklidnily. Akorád mě mrzí jak si doškubaly ploutve potvory (žensky no) :) . A sameček byl opravdu BYL nádhernej. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 14:08 Žena Snowy [24] Re: Bartolomiu
I některé samičky bojovnic bývají bojovnice, samice nerovná se automaticky puťka. ;-) Buď se pošťuchují mezi sebou, ale jsou i takové, co vládnou samcům.
Hlídala bych jen, aby se nezranily, jinak si myslím, že až si to holky mezi sebou "vyříkají", bude klid. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 13:02 Muž Bartolomiu [17] Re: O.Tom
No snad se nějak skamarádí. Teď jsou každá v jiném rohu, ale naštěstí na ostatní rybky neútočí. Zatím :-) Asi počkám pár dní. Akorát mě zarazilo že si jdou po krku 2 samice. pročítal jsem si tu příspěvky než jsem je koupil a nikde sem tam nic takového nepostřehl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2010 12:52 Muž O.Tom [439] Re: Bartolomiu
Co beta to jina povaha :) jsou bety co si pomalu ani malych krevetek nevsimnou a mam betu co mi zrala ancitrusy kdyz se ji vesli do tlamy. Mel jsem 1x samce 2x samici, jedna samice porad plavala u samce a nabizela se kdyz stavel hnizdo, ale on porad prohanel tu druhou. Kdyz samec umrel, daly se dohromady ty dve, jsou porad spolu, kdyz dam jednu do sitky, obe zblednou a plavou usebe u steny sitky, kazda na jedne strane. Koupil jsem jim samce a vubec se snim "nekamaradi" :) Mozna je jeste mlady, jeste se nepokusil o prvni bublinu na stavbu hnizda :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 12:34 Muž Bartolomiu [17] – Nové Bety
Čuzte děcka,
mám takovej dotázek. Asi před hoďkou jsem si koupil 3 Bety 1 samce a 2 semice. Sameček nádhernej krásny ploutve. A než jsem dojel domů cca 20min., tak se mi dorvali jako psi a semeček je oškubanej jako slepice. sad tak jsem je radši hned pustil do akvária aby měly prostor. Sameček se okamžitě skoval, ale ty 2 samice do seme pořád jedou. coze Je to vůbec možny, aby na sebe útočily 2 samice?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 19:19 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Honza
V podstatě máme, nebo měli jsme vše jak máš ty, až na ty pestřence. A nikdy nebyl problém....
Bojovnice jsou individualní a každá má svoji osobnost. Jsou jako lidi. Některé mírumilovné, jiné ostýchavé, drzé a... a .... a jiné agresívní a jsou schopny třeba toho co popisuješ....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 19:07 Honza Re: grego
V tu dobu jsem měl jen dania, paví oko (jedno) 3 sumečky neonky a pestřence.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 11:49 Muž grego [1] Re: Hoza
Pravdepodobne sa k sebe rybky nehodia, napíš aké máš ostatná rybičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 10:07 Hoza
Ahoj. Mám jednu otázku. Proč mi samce hned po deseti minutách ožraly ostatní ryby? Táta říkal, že si tam udělá pořádek. Ale vždycky, když mam beťáka tak ho tak ožerou (ostatní ryby), že je poloviční.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 13:42 Muž MichalS [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: betta
Ahoj. Pokiaľ chceš niečo také ako poslal Smatts, tak to bude zrejme treba čistič častejšie (kal na dne, nespotrebované krmivo...). Ale ak chceš skôr tri malé akvárka kde v každom bude jedna betta a budú dobre zarastené rastlinkami, tak to až také časté nebude (až na odkalovanie a výmenu časti vody). Podľa mňa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 13:17 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: betta
Jj, špiní se hodně rychle. Je třeba často odsávat dno a měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 13:09 betta Re: Sm@tts
Ještě sem se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti z malým akvarkem? Voda se asi hodně špiní..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 12:14 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: betta
www.splendenspower.cz/… snad to pomůže :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 11:57 betta – bettárko
Ahoj. Viděla jsem že existuje akva pro tři betty. Je tam nějaká technika? filtr? Sou tyto akvárka vhodná? děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 18:59 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: pardalin
Bojovnice sa mozu utopit. Preto sa pise k labyrintkam ze potrebuju volny pristup k hladine. A ze pozor na slepu hladinu... Teta mala bojovnicu ktora sa akosi zasekla v dekoracii a ta sa utopila. Takze pozor na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 16:58 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: katterinecka
Taky tu knížku mám.

Ale je to jak pan Zukal píše "asi". Já si všiml, že bojovnicím se labyrint začíná tvořit už ve 3-tím týdnu. Je to pěkně vidět. Malá rybka připluje k hladině, lokne vzduch a pak po chvilce vypustí 2,3-4 bublinky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 16:42 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: katterinecka
Ještě lepší je filtrování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 16:32 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: NASREDDIN
Spíš tam bylo napsaný, že se má potěru vzduchovat. To sem četla já. A dávalo by to větší smysl. Proč by se potěr, který nepoužívá labyrint, potřeboval nadechovat u hladiny? :-)
Rudolf Zukal-Akvarijní ryby: Do stáří 4 týdnů přijímá potěr kyslík žábrami přímo z vody, proto se doporučuje v té době velmi jemně vzduchovat vodu v nádržce. Po 4 týdnech se potěru začíná vytvářet přídatné dýchací ústrojí - labirint. Je to pěkně stará knížka, z roku 1968 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 16:25 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: NASREDDIN
Tak tohle taky není pravda.

Nízká hladina je tam jen z toho důvodu, aby se rybí larvy před rozplaváním rychle dostali z5 do pěnového hnízda na hladině, pokud z něj vypadnou. Aby se zbytečně cestováním nevysilovali.
Po rozplavání se je naopak lepší hladinu zvednout do normálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 16:21 Muž NASREDDIN [1383] Re: pardalin
I ryba se může utopit.
Např. při odchovu potěru bojovnic je doporučováno udržovat nízkou hladinu, jelikož zpočátku k dýchání používá žábry a teprve poté se jim vytvoří labyrint a potěr by se nestihl vynořit a nadechnout. Ovšem kdy a v které knize jsem to četl si už nevzpomenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 16:17 Žena Imii [45] Re: pardalin
Neznamená to, že když to je ryba, že se nemůže utopit. Labyrintky (jakožto i možná pancéřníčci) se mohou utopit, pokud nemají přímý přístup k vzduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.05.2010 16:13 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: pardalin
Je to labyrintka, takže pravidelné nadechování u hladi je nutností. Jinak se utopí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 15:04 pardalin – Může se bojovnice utopit?
Zdravim. Chci se zeptat jestli se můžou labyrintky (bojovnice) utopit? Jestli tedy mají kromě labyrintu i žábry a můžou dýchat i kyslík z vody? A jestli, když jsou nemocné a nemají sílu vyplout k hladině se nadechnout, se utopí? díky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 18:05 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: petrys
Jo, četl jsem, ale nikdy tvůj případ jsem u bojovnic neviděl. Pokud to bude dělat dál, asi bude třeba opatření...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 14:44 Žena petrys [107] Re: Semtex
Jenže jemu nepraskla samovolně, nýbrž se do ní zakousla a pokoušel si jí ukousat. I když jsem ho pak vyrušila, tak jí měl pořád v tlamě a nechtěl ji pustit. Záměrně ji okusoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 14:42 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: petrys
Tohle čtu prvně.
Ale stává se, že i když máme samce oddělené v nádržích bez ostrých i tupích předmětů, jen pár rostlinek, tak jim při naparování se na souseda ploutve praskne mezi paprsky.
Ale není to žádný problém. Při dobrých podmínkách mají ploutve do týdne jako před tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 12:17 Žena petrys [107] – bojovnice si trhá ploutve
Ahoj, mám samce bojovnice pestré. Všimla jsem si, že má okousané ploutve. Tak jsem to připisovala sekavcovi, ale teď jsem viděla, jak si samec sám trhá ploutve. A to tak, že se pokouší ploutev si sám sežrat. Měl jí v tlamě a trhal ji. coze Jak je to možné? Napadlo mě jen to, že se vidí v odraze skla kde se předvádí a ploutev připisuje protivníkovi, máte podobné zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 21:45 Yana Re: samik002
A čo si čakal? Veď tí vo vedľajšej téme písali, že ich máš mať v taktko malom akváriu oddelene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 16:36 samik002
Ahoj všem. Jsem naštvanej. Dneska mi samička potrhala samce. Měl nádherný ploutve a má je uplně roztrhamý. Tak sem jí okamžitě odebral a bude na samotce, když se neumí chovat ;-) Dal sem mu tam druhou samičku ale ta je ještě dost vyplašená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 17:55 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Bejb
Nemyslím si, že by se unavila a pošla.
My máme samce vedle sebe 24hodin deně a nikdy se nestalo že by se unavil jediný samec.
Zato ploutve jim pěkně rostou a jsou nádherný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 16:36 Bejb
Dobrý den, moje betta si ve skle akva našla místo a v něm se odráží a na její odraz reaguje jak je zvykem já se jen bojím aby se neunavila a nezemřela. co mám dělat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 22:11 Muž jajaapaja [174] Re: Mike
Mám něco podobného. A stačí mi nato to nejmenší čerpadýlko co existuje. Plně se mi to osvědčilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 20:54 tch Re: Mike
www.splendenspower.cz/…
www.splendenspower.cz/…
www.splendenspower.cz/…
A určitě by se našla i další témata na splendens fóru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 20:47 Muž Mike [3] – Spojené nádrže pro betty
Fotka k příspěvku Čau.
Chci si založit chov bett. 7L akva 17 × 18 × 21 cm. Bude víc akvárek vedle sebe propojených. Viz foto. A mám pár dotazů.
1) Dennerle Nano Clean eckfilter XL. Jaké rozměry má tenhle filtr? Dá se na něj nasadit hadica? A pokud ho někdo máte tak spokojenost?

2) Jestli je tohle dobrý nápad. Nechci číst že to je na rozšíření nemocí. Existujou odchovny a jak to máte u společenských? :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 19:40 Žena Sirah [11] Re: Kerze
Hm, my mame spesl krmeni Hikari - ale tezko rict, jestli to staci nebo jestli betty nutne potrebuji zive krmivo...

A co se tyce doby krmeni, tak krmit 5 minut nasi bettu, tak praskne. A ve spolecenskem budu mit akorat zkazenou vodu, pet minut mi prijde fakt moc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 19:18 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Kerze
Jak jsem psal níž, nej je živé popř. mražené.

Ty skvrnky, no může to být tím, že se samičky mezi sebou pošťuchují. To že rostou před očima bude asi tím, že se plní jikrami.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [55] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67766x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov?od=2701