Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 49 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 14:53 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: mates
Protože je to Betta. Přesněji druh co staví hnízdo. Ostatní Betty jsou tlamovcové, odchovávají mladé v tlamě podobně jako Tlamovci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 12:40 Muž Mates [0] - Tetry – Hnízdo
Ahoj, mám doma akvárium s bojovnicí samečkem. On staví pěnové hnízdo i když tam zatím samička není. A já bych se chtěl zeptat proč ho staví?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 21:06 Žena Linduš [166] Re: patrik110
Když tak hodně čteš, určitě ses dočetl, že na jednu bys měl mít větší akvárko, s filtrem a topítkem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 21:06 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: patrik110
Když si zařídíš tak dvacítku, s živými rostlinami a menším filtrem (nejlepší je molitanový se vzduchovacím motorkem), tak bude stačit ta výměna části vody jednou týdně. A i kdybys zapoměl tak už to pro rybu nebude tak zlé. ;-) Nemluvě o tom že, bude mít trochu zajímavější život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 20:03 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: patrik110
Tak když jsem psal že potřebuje teplou vodu, nejvodnější asi bude topítko.
A čistá voda vždy neznamená, že je čistá. Třeba takové sloučeniny jako NO2, NO3 moc vidět nejsou. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 19:55 patrik110 Re: Semtex
Fakt tak brzo? On bettak nemá zastak špinavou vodu.
Mmám si koupit ten ohřejvač nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 19:32 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: patrik110
Tak teplotu nevím kde jsi vyčetl, ale měla by být tak kolem 26-27°C.
A měnit vodu po týdnu je málo, spíš minimálně po 3 dnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 18:52 patrik110 Re: katterinecka
Tak různě. Rostlinky nemam živý a většinou vodu vyměňuju po týdnu. Je to špatně?
A k topítku jak jako funguje? Moc jsme se o tom nedočetl. Topítko chci protože betty maj mít vodu 23 až 27 a já mám většinou vodu 20 až 21. Tak poradte prosím. :)
Edit: Jo a s tim filtrem jsem se dočetl že ho nepotřebujou. Že jim to moc nedělá dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 18:47 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: patrik110
A to "jak má špinavou vodu" zjišťuješ tak že se podíváš jak ji má zakalenou, nebo kolik jí tam plave bobků?
Asi tam nemá filtr co? A živé rostliny? S takovou ti to tam opravdu moc dlouho nezvládne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 18:45 patrik110 Re: katterinecka
Jednou týdně podle toho jak má špinavou vodu. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 18:38 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: patrik110
Co tak betě pořídit větší akvárko, určitě bude ráda ;-) Mimochodem, jak často jí měníš vodu? Abys pak měl ještě komu topit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 18:33 patrik110
Ahoj, můžu se zeptat na topítko pro bettu? Co si o tom myslíte a jestli ho používate. Já mám 3 litové akvárium a topítko 25w je pro akvária 10-25 litrů. Vadilo by kdybych to dal do akvária s objemem 3 litry? Předem díky za odpovědi :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 11:38 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: poster88
Ty jsi o Bojovnicích asi moc nečetl co?
12l je buď jen na chov jedný bojovnice, nebo jako vytíračka. Pokud je chceš nechat vytřít, tak jednu samičku odlov. Na hladinu dej buď nějakou plovoucí rostlinu (Pistia a pod. ) nebo čtverec pěnového polystirenu o velikosti min. 5x5 cm. Ideální je tak 10x10 cm. Dobré je mít v nádrži i rostliny jako je Růžkatec nebo Řečánka.

Pokud chceš vědet víc, mrkni na www.splendenspower.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 07:30 Žena Kajka99 [229] Re: poster88
Wow, 12l na tři betty. No, doufám že se tak nestane, ale pokud tvé ryby mají standartní povahové vlastnosti bojovnic a nejsou vyjímečně flegmatické, tak se obávám že můžeš očekávat problémy. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 06:22 poster88 Re: Semtex
Diky. Akva má 12l a v tom akvu uz nejsou zadne jine ryby. Jikry zatim nevidim. Nejsem si jist jestli ten par naprdne jikry do hnizda, kdyz je tam jeste jadna samice. :-O Nekdy mi prijde, ze samec neco uzira. Ale to on asi jen dela dalsi bubliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 17:42 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: poster88
1) nemusí
2) jak je to akvárko velký?
3) to že je tam jen pár bublinek, může znamenat, že hnízdo začíná stavět
4) v čem jako chceš pomoct?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 17:34 poster88
Potreboval bych se zeptat na par veci.
1) Musi byt samec sam aby udelal hnizdo?
2) Mam smace a dve samice v jednom akva. Zda se mi ze udelal penove hnizdo. Bubliny ale maji min nez 1cm. V pěně ale nic nené a jikry nevidim. Jde o penove hnizdo nebo ne? Taky se samec okolo tech bublin neustale toci do kola a kdyz sou samice blizko ohrozuje je zabrami. Prosim pomozte mi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 19:33 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Mito
Tak tos tomu dal. Když se podíváš do atlasu na acorus, tak zjistíš že je to kytka do terárií, pod vodou neporoste a zhnije. Jestli ti prodavač tvrdil že je to kytka do akvária tak to ještě můžeš zkusit reklamovat a vyměnit za jiné vhodnější.
Zas tolik bych to nekombinovala, když krevetky tak tam dej zatím jen je. Ale až doděláš akvárko a necháš ho dostatečně dlouho zaběhnout!! (po přestavbě minimálně 2 týdny, ale radši déle)
Nenáročná a pěkný druh je krevetka red cherry, stačilo by tak 5-10kousků, brzy se zormnoží, ale přemnožení se moc obávat nemusíš. Krevetky by měly mít dost rostlin, vhodný je například jávský mech, aby se měly kam schovat. Hlavně je tam nedávej teď, nemělo by to smysl, mohlo by to zase dopadnout špatně. Jenže betta ti je sežere, takže buď a nebo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 15:13 Mito Re: katterinecka
Dakujem za rady a tipy :) Dneska som dokupil dalsie rastilnky, jedna sa o: Cryptocoryne parva, Acorus decoratus 2x a Acorus pusillus. Piesok som tiez dokupil, je to piesok do akvarii ale prirodnejsi. Nie je ostry ale je trosku viac svetlejsi. Neskor pridam foto. Rozmyslam o tych krevetkach, kolko by sa mi ich zmestilo do 20l nadrze a budu sa mi rozmnozovat? Bettak by mohol byt s nimi? Dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 21:22 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Mito
To i normální molitan se vzduchovacím motorkem filtruje líp. Ale to ti v obchodě neřeknou. Jak už jsem říkala, máš si to namyslet dopředu a ne až co ti řeknou v obchodě. Písek klidně můžeš sehnat stavební, kolem 2mm, ale neměl by být moc ostrý, ani nějak extra špinavý. Dobrý je čistě křemičitý písek (filtrační) ale nevýhodou je že je hodně bílý. Taky se dá koupit říční štěrk, ale většinou bývá dost hrubý, tak jestli seženeš jemnější, a někdy obsahuje vápenec (to není moc dobré), to poznáš že když pár kamínků hodíš do octa tak šumí.
Pak jsou ještě speciální substráty u kterých máš docela jistotu, třeba docela nový Rataj Profi soil, ale osobní zkušenost s ním nemám. (Aquaclay by mi do tak malého akvárka přišel docela velký)
Edit: Zadala jsem čištění filtru a hned mi vypadlo tohle: rybicky.net/forum/7254
Ber to tak že nemáš žádný ryby, to je dobře, máš plno času si to projít, co by bylo nejvhodnější. Dokupuj kytky a čti a vymýšlej co bys chtěl. Ryby tam klidně můžeš dát až za dva měsíce, není kam spěchat, nebo se třeba rozhodneš pro krevetky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 21:16 Mito Re: katterinecka
V tom obchode mi dala na vyber s tych filtrov. Ukazalami 3 a povedala, ze tento je najkvalitnejsi, stal 12,50€ a je urecny do 3-50l nadrzov. Zajtra planujem dokupit nejake tie rastlinky, co ste mi poslali a piesok si mozem kludne popytat v obchode? A este jedna mensia otazka, ten filter by som mal ako casto menit? Nikde to v tom navode pri tom nepisu a na internete som to nenasiel. Dakujem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 21:09 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Mito
Dala bych tam písek trochu přírodnější barvy a o něco jemnější. Bude se ti pak do něj líp sázet, nejlíp si sežeň nějakou delší pinzetu. Písku by mělo bý minimálně 2cm vepředu a tak 4 vzadu, na tak malé akvárko.
Trs rostlinek pak rozděl na jednotlivé rostlinky (nebo alespoň po méně kusech) a zasázet kousek od sebe. Nejlíp stejné druhy k sobě, vypadá to líp.
Vodu dopusť celou, vůbec ju nemusíš převařovat ;-)
Tenhle filtr bych jako moc kvalitní nenazvala, dle vzhledu se do něj vejde dost málo filtračních hmot, ale nechci ti kazit náladu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 21:00 R Muž romant [27982] Re: Mito
Z těch fotek mě to není moc jasný, ale dělá to na mě dojem, že jsi ty rostliny zasadil i s tou vatou, která byla v těch košíčkách, ale možná se pletu. Pokud by to tak bylo, tak tu vatu vyhoď a nech tam zasazený jenom ty rostliny a podívej se na tyhle.
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora
Jsou to nenáročný rychlerostoucí stonovky, který jsou do začátku akva velmi vhodný. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 20:48 Mito Re: romant
Dakujem,filter som posunul.Rastlinky sa mi nejako "zakotvia" o ten strk?A ake rastinky by si mi odporucil? Dakujem a pridavam aktualne foto.Svetlo som uz vypol a planujem to tak ze od 7:00 - 17:00,ze bude svietit.

Aktualne foto:
img863.imageshack.us/…
img847.imageshack.us/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 20:27 R Muž romant [27982] Re: Mito
Ten filtr posuň výš k hladině, tak aby ta vytékající voda z něho jenom tak lehce čeřila hladinu, čímž se bude zároveň ta voda v akva provzdušňovat.
EDIT: To světlo nechávej zapnutý max. 10 hodin denně, jinak budeš to akvárku mít zakalený neustále. Rostlinek tam můžeš klidně přidat, těch není nikdy dost. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 20:27 Mito Re: romant
Svetlo je stale zapnute,v obchode povedali,ze moze byt.Kolko by malo svietit denne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 20:20 R Muž romant [27982] Re: Mito
To je v nově založených nádržích naprosto normální. Nech všechnu techniku běhat a za 2-3 dny by se to mělo dočistit. ;-)
EDIT: To světlo není zapnutý neustále? Jenom ten fitr, že.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 20:17 Mito Re: katterinecka
Zdravim, po 24hod. mi zacalo v akvarku voda mutnut neviete preco to moze byt? Svetlo a filter mam stale zapnuty, ziadne pripravky tam niesu a ani rybky. :-( Voda je prevarena a ma 25 stupnov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.04.2011 19:08 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Mito
Základní poučka je nevěřit lidem v akvaristice. A když už tak si to ověřit předem na internetu, nebo se zeptat na foru. ;-) K bettě bych už do tak malé nádržky nic nepřidávala. Ony maj docela rády svůj klid. Možná tak nějaké menší šněčky (ale rozhodně ne amlupárie).
Kdybys tam neměl bettu, tak bys tam mohl mít krevetky (nevím možná by se snesly i s betou a možná by je slupla), a ke krevetkám treba razbory skvrnoocasé nebo jiné minirybky. Taky může tak být ta nádrž zajímavá a nebude ti tolik líto když nějaká umře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 18:44 Mito Re: Chalybda
Dakujem vsetkym. :-(
V obchode som sa pytal a povedali, ze ju tam mozem rovno dat. Ale ze by som mal vliat aj tu staru vodu zo stareho akvarka. Cital som tu, ako ste uz pisali, ze by som mal pockat a vlozit ju tam az po tyzdni. Ona povedala, ze to nie je treba. :-( Dneska som z toho zniceny. Oddychnem si a pozrem si potom nejake clanky, mohli by ste mi poradit rybky ktore by neboli moc narocne na udrzbu a ktore by potom neskor Bettak nenapadal?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2011 18:38 Žena Chalybda [55] Re: Mito
Nic si z toho nedělej, snažil ses. Je možné, že nebyla vpořádku už z obchodu. Nech si to projít hlavou, nakoupil si spustu vybavení, tak to hned nevzdávej! Zkus si tu nastudovat co nejvíc info o zakládání akva, za pár dní se do toho třeba pustíš s chutí znovu. Hlavně teď nekupuj žádné nové rybky a zkus počkat, až budeš mít své nové akvárko POŘÁDNĚ zaběhnuté. O rybkách přemýšlej do budoucna - podle velikosti nádrže spíše nějaké maličké, krevetky nebo pak nového beťáčka! Každýmu někdy něco umřelo... Držím ti palce! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 18:37 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Mito
Byla vyhladovělá, zesláblá, jak jsem psal níž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 18:35 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Mito
Tak to bývá když člověk neposlouchá rady nebo čte každej druhej řádek. Já jsem říkala že ji tam máš dát po třech týdněch a semtex říkal že po týdnu. V čerstvě napuštěné vodě může být plno plynů z vodovodu, které by se jinak časem dostaly pryč. Ale možná už byla rybka tak zesláblá že už toho moc nezvládla. NO2 snad tak rychle ani stoupnout nemohlo, ale stouplo by časem. Ale opravdu mě to mrzí :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 18:23 Mito Re: Semtex
18:13 - Teraz mi zomrela :-( Neviem co som spravil zle. V starej 3litrovej si plava tak smutne a vzdy sa drzala pri hladine. Kupil som novu 20litrovu, vody som nalial asi 17litrov. Zapol filter a pockal asi 10minut. Potom som si doniesol sacok, zobral donho vodu (zo stareho akvarka) a preniesol som do sacku rybu. Sacok som ponoril do noveho akvarka, po 3minutach som jej dolial trochu vody z noveho akvarka. Po dalsich 3minutach som dal dolial dalsich a uz si to tam tak obzerala. Potom som ju pustil do toho noveho akvarka. Plavala celkom dobre, zivsie... Potom zrazu iba si zaplavala hore a tam si chvilu plavala. Isiel dom zaniest na spodne poskochodie veci aby som nemal spinavo v izbe. Ked som sa vratil iba som videl rybku ako je na dne pri skalach a lezi bokom. Rychlo som utekal zobrat sietku. Nalial som vodu do stareho akvarka (vodu som bral z noveho) a prelozil som ju tam. Uz sa neprebrala. Teraz tam iba tak lezi na dne. Ani neviem kde ju mam pochovat a pod. Planoval som, ze jej dokupim ine rybky nech tam nieje sam ale teraz ma presla chut. Co ak aj tie zabijem. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 18:09 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Mito
Bojovnicím je většinou nějaký kámen ukradený. Ale co ocení nejvíc jsou plovoucí rostlinky jako je Pistia, Riccia, Řečánka, Růžkatec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 17:48 Mito
Zdravim, dneska som kupil 20l akvarko, strk na spod, dve male rastlinky a jednu vacsiu, su to zive rastilnky tak aj budu rast. Ma tam 10W lampu, kvalitny filter a teplomer plus ma tam aj lavovy kamen... Niekde som cital, ze ten lavovy kamen jej nerobi dobre. Ze sa moze on poskriabat a ublizit si. Dakujem popripade pridam foto. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 15:51 HaDaS Re: lucie
Přesně tak jak píše katterinecka. Dle mých zkušeností je sice betta ... bojovnice, ale ne mezidruhově. Alespoň ty mé nebyly. Při nevhodném složení může být napadána. U mně se příliš nemusela s rájovci a parmičkami čtyřpruhými. Byla neustále zalezlá v houští. Ani přílišný proud jí nedělá moc dobře, hledá si klidnější místo v akva a pak neviniknou její přednosti a krásy.
Samozřejmě se také uvádí, že může napadat jiné menší druhy rybek, ale jak říkám, já jsem se s tím nesetkal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 14:09 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: lucie
Výška hladiny není problém, ale záleží samozřejmě i na zařízení nádrže a dalších obyvatelých. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 11:29 HaDaS Re: lucie
Betty v přirozeném prostředí žijí i v hlubších vodách. Viděl jsem na vlastní oči. Problém je kdyby jsi chtěla odchovat malé. Ti potřebují větší mělčinu, aby dokázali vyplavat k hladině v prvních dnech života zpět do hnízda, když je nenajde taťka. ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 10:06 lucie – prosim o radu
Dobry den,mám otázku,mám akva vysoké 60 cm,můžu v tak vysoké nadrží chovat bety?dočetla jsem se tady že to příliš vhoné není, děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 15:31 Mito Re: Semtex
Ok,dakujem.Uz take 2 hodinky pozorujem Bettu a stale si iba tak ku vrchu plava,nastastie zije.Vodu som mu menil dneska rano a dolieval som trochu prevarenej vody.Ked slabsie poklepem po skle tak iba sa trosku pohybe vsetko to skoncilo...myslite,ze je unaveny alebo sa mu chce spat? Alebo zomiera? :-( Poradte co mam teraz spravit. Dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 11:43 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Mito
JJ to jsou Betta shity.... Pro jednoho samce by měla mít nádrž minimálně 12l.

Akvárko si raději založ sám. Uděláš si jej podle sebe. Ze začátku je důležitý topítko, voda by měla být tak 26°C, potom filtr a důležitý je to mít dobře zakrytý. Světlo stačí slabší. Klidně i později. Nej bude s teplotou barvy 6000 K a víc. To nejlíp vyniknou barvy Bojovnic.

Pokud tam budeš deně/obden měnit polovinu vody, tak jej tam můžeš dát i po týdnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 11:29 Mito Re: katterinecka
Dakujem uz som si daco nastudoval z toho co si mi poslala.Co by si mi odporucala viacj? Kupit zariadene akvarium alebo si ho zariadit sam? Moc sa do toho nevyznam,ani neviem ci tam je ta "lampa" potrebna :(
Nasiel som akvarko ktore teraz mam im9.cz/… .Je celkom male :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 00:30 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Mito
Jak už jsem psala "Zařízení akvária je stejné jako pro jiné ryby, článků je tu o tom hodně i ve foru toho hodně najdeš, jen si všechno dopředu dost nastuduj"
V akvaristice je uspěchanost a nedočkavost tím nejhorším. Radši nech bettu ještě 3 týdny v téhle nádobce (při časté výměně vody jak už jsem psala) a mezitím nechtej zaběhnout vybavené akvárium se vším všudy.
A ještě jednou: na netu nebo tady na webu je článků a témat ve foru habaděj, stačí se jen kouknout.
Tady máš hned několik návodů:
rybicky.net/clanky/536-zaciname-s-akvaristikou--zakladani-akvaria
rybicky.net/clanky/452-zalozeni-akvaria
rybicky.net/clanky/451-zakladame-akvarium-krok-za-krokem
jak sám zjistíš, každý se trochu liší, a všechny věci nemůžeš brát jako dogma, kdybys chtěl něco konkrétního, třeba osvětlení, filtr, dno, tak doporučuju zadat do vyhledávání ve foru, tam bude názorů jistě hned několik
A ještě něco co určitě stojí za přečtení horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 23:14 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Mito
Nikdy se nemění vsechna voda. Stačí tak půlka. Ale v dobře prosperující nádrži i miň třeba třetina. Když se nepřekrmuje tak u Bojovnic není problém. Moc svinčíku nenadělají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 23:10 Mito Re: katterinecka
Vidim to tak,ze asi kupim 20-25L akvarko,to ked si menila vodu tak si musela cele akvarko vyprazdnit? A ako to je s tym filtrom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 22:57 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Mito
Má 20 litrů, už je zrušené. Měnila se tam voda jednou týdně ale i to bylo docela málo. Větší je lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 22:52 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Mito
To krmení co pro ní máš vyhoď (lupínky) to žrát moc nebude. Už teď je hladavá, tak se nediv že smutně kouká.
Kup jak tu už padlo mražený krmivo. Nej jsou patentky, pak Artémie. Krm každý den stačí kousek a vyjde tě to levněji než ty sušený vločky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 22:50 Mito Re: katterinecka
Aha,to akvarko co si poslala ma kolko litrov? A tam sa voda musi menit celkom tazko,ako casto ju tam menis? :) Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 21:16 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Mito
Zatím než jí zařídíš nové akvárko, tak jí měň vodu nejlíp každý nebo každý druhý den. Půlka by měla stačit. Nemusí být převařená, nalij si ji třeba do pet flašky a nech ji do druhého dne odstát, můžeš si ji nalít prímo po výměně vody a nechat dostát do dalšího čištění (není to přímo nutnost ale je to lepší).
Koukni se v obchodě po mraženém žrádle, například černé komáří larvy, patentky, artemie. Nepohrdla by i živými patentkami a nitěnkami.

Takhle jsem zařizovala akvárko pro bettu známým rybicky.net/nadrze/7690 není zrovna ideální. Pro příště bych zvolila větší akvárko, aspoň tak 30 litrů, v tom už se dá udělat docela rovnováha. Tam už jí můžeš přidat nějaké rybí spolubidlící, třeba pancéřníčky na dno nebo nějaké hejno.
Zařízení akvária je stejné jako pro jiné ryby, článků je tu o tom hodně i ve foru toho hodně najdeš, jen si všechno dopředu dost nastuduj a když si nebudeš jistej tak se zeptej. U akvárka pro betu je důležitý oproti jiným akvárkům aby měly krycí sklo a jsou pro ně vhodné i plovoucí rostliny ;-)

Samozřejmě jestli bys měl možnost většího akvária tak je to lepší

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [49] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67622x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov?od=2401