Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 39 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 17:49 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: p7701
Já jo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 17:49 Muž xxviktor [4] Re: p7701
Mně šlo ale o to, jak to bezpečně poznat podle visuálu :) Tahle se od začátku i chová jako samec, mám ji odděleně. Otázkou je, co je tohle
images.megaupload.cz/…
images.megaupload.cz/…
images.megaupload.cz/…
images.megaupload.cz/…
images.megaupload.cz/…
Jasně, fotky jak lochnesky, ale minimálně silueta vidět je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.05.2012 17:34 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: xxviktor
Píšeš, že staví pěnové hnízdo. Samici jsem ještě stavět neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 17:25 Muž xxviktor [4] Re: p7701
A podle čeho konkrétně jsi to poznal? Ale tahle mi tolik žíly netrhá. Tu modrou vyfotit je problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 17:22 R Muž romant [27982] Re: xxviktor
Tak hlavně, že je z fotky prd poznat. :)
Edit: Doporučuji ke shlédnutí tuto stránku. www.splendenspower.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 17:20 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: xxviktor
Krátkoploutvý samec. A jestli staví hnízdo je to tutovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 17:18 Muž xxviktor [4] Re: romant
No mám "raubířky" dvě. Z fotky prd poznáš. Tu největší svini už jsem posílal - images.megaupload.cz/… . Řekni mi s jistotou, co to je za pohlaví. Vypadá jak samice, aktuálně se ale nesnese s žádnou jinou betou a ač je sama v akváriu, tak si tam ve volných chvílích staví minihnízdo :) Druhá vypadá podobně, akorát je tmavě modrá. U té jsem si pohlavím jistější, protože ta světlá šla po samečkovi pět minut po vypuštění do akvária. Modrá s ním byla schopna přes měsíc koexistovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 17:10 R Muž romant [27982] Re: xxviktor
Přestaň teoretizovat a ty ryby o kterých si myslíš, že to jsou dvě samice vyfoť a bude konečně jasno, jestli tam máš opravdu takovou raubířku a nebo je to třeba krátkoploutvej samec. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 17:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: xxviktor
Já když čtu ty vaše stesky, tak je to děsná detektivka...tohle snad neprožívá nikdo z těch, co mají bety...Možná jste to někde psal...vodovodní voda...vy musíte mít parametry, které ty ryby nabíjí, to jinak není možné. Já jsem míval dvě sta bet v jedné nádrži a to mám vodu hnusnou. Vám nefungují dvě,tři bety v akvárku...to je fakt divné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 17:07 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: xxviktor
Nevím, jak máš velké akva. Ale vždy je lepší pokud máš samice ze samcem dohromady mít jich víc 4,5 kusu. Já mám pohromadě 20 dospělých samic a v poho.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 17:01 Muž xxviktor [4] Re: xxviktor
Ještě k tomu mému problému - myslíte, že by mohlo být řešením koupit další samičku, aby to nebylo jen jedna honí jednu? Přemýšlím i o samci, ale nevím, aby nedopadl stejně, jak ten předtím. Ta druhá bojovnice musí mít jen svou nádržku, je to snad ejště větší potvora jak ta první. Když jsem dal tu "utlačovanou" v sáčku zkusmo do akvárka, tak kolem sáčku vydržela plavat naježená než jsem ho vytáh a vůbec sáček jen šustil jak na ni dorážela. Bojím se ale, že koupí další ryby bych jen přilil olej do ohně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 16:47 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Katha85
Ona jo. Ale mě u toho málem kleplo. Ono ho rozbít tak, abych jí neublížil... Prostě nervy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 16:44 Žena Katha85 [74] Re: p7701
Nechce se mi věřit, že takový zásah betta přežila :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 16:41 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Katha85
Mě už se to také stalo samice uvízla v květináči. Zásah byl rozbít květináč :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 16:36 Žena Katha85 [74] Re: Semtex
Jak ten zásah vypadal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 12:11 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: TomasP
Ono jde jen o tu díru v něm. Nedoporučuji ji tam mít ať už jde o kokos, nebo květináč, či cokoli jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 11:21 TomasP Re: Semtex
K te drti. To byl muj zacatecnickej omyl :) a moje chyba nechat si poradit v akvaristice ze je nejlepsi hrubsi strek jak ricni pisek. Takze jen ten kvetinac dat pryc a vymenit za kokos treba jo? dekuji za rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 10:22 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: TomasP
Já osobně bych řekl že ano.
jen nechápu tu drť tam v nádrži. Bettam je ale jedno co je tam za dno....
Jediné co by mohlo vadit je ten květináč, respektive ta dirka v něm...

Jde o to, že se nám jednou stalo, že jedna menší Betta se snažila právě takovou dirkou proplout a uvízla v ní.... ale byl to kokos, nebýt včasného zásahu, utopila by se....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 10:20 R Muž romant [27982] Re: TomasP
U mě dobrý. Jestli jsi nečetl, tak se mrkni na tenhle krátkej, ale o to výstižnej článek rybicky.net/clanky/963-betta-splendens-rozmnozovani-a-odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 10:15 TomasP – Akva
Fotka k příspěvku Dobrej chci se zeptat myslite ze je takhle zarizene akva vhodne pro bettu ? nemam s nima zadne zkusenosti a chtel bych zkusit i odchov dekuji za rady :)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 23:35 Muž xxviktor [4] Re: Semtex
Když jsme je kupovali, tak byli zhruba stejně velcí. Ten sameček byl teďka maximálně o půl cm menší. Ta samice prostě narostla nějak víc, či rychleji než ostatní.
Jsem si celkem jistý, že to bude samice. Vypadá jak samice, nikdy jsem ji přímo neviděl rvát se samečkem (maximálně vzájemné nahánění se) a když se na sebe porůznu dřív ježili, tak uměla vykreslit na boku pěkný pruh. Teď přemýšlím co s nima. Menší samička je totiž tvrdě šikanována tak, že nemůže vystrčit nos z rostlinek. Ta větší ji pak vždycky prožene po celým akváriu. Nějaké rady, co s tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 23:33 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: xxviktor
Problém máš v tom, že dotyčná samička je větší jak sameček. To zaprvé a za druhé, jsi si jistý, že je to samička???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 21:24 Muž xxviktor [4] Re: p7701
Tak buď to udělala ona, nebo 6cm ancík a nebo jedna z těch 6 pand. Ostatní ryby jsou v pohodě, takže na nějakou otravu asi nepošel. Plesnivej nebyl, normálně žral a nechoval se nijak divně. U samice je navíc vidět, že má ukouslých pár paprsků na řitní ploutvi. Minulý týden měl trochu pocuchaných pár šupin u hlavy (evidentně to mělo mechanický původ), takže je možné, že se občas servali. Naháněli se celkem často, ale vždycky to bylo tak, že se jedna ryba načepířila a druhá uplavala (aby se za pět minut role obrátily), takže jsem tomu nepřikládal význam. No a vzhledem k tomu, že samec byl o trochu menší a crowntail (takže mu plavání tuplem nešlo), mě jiný viník nenapadá. Teď mi zbyly tři samice (jestli ta světlá z předcházející stránky je samicí, do samečka šla opravdu tvrdě). Jedna je ta větší. S ní žije druhá trošku menší, ale s pudem sebezáchovy (s větší se nebije, raději se schová do rostlin) a ta světlá, co má vlastní akvárium. Když jsem ji vzal a zkusil dát do společného akvária, tak kolem sebe plavaly všechny tři naježené s tím, že se po chvíli začla světlá s tou největší bít ocasama a začaly se kousat.

Jako jo, je pravda, že bojovnice chovám měsíc a půl, ale užil jsem si s něma až až. Měl jsem asi dost smůlu na jedince. Rád se nechám poučit.

Hlavně budiž má zkušenost varováním pro ty, co mají beťáka a "aby mu nebylo smutno" mu chtějí mermomocí koupit partnerku, protože může skončit jako já. Kupoval jsem beťáka a tři samičky. Jedna "samička" se k němu měla jako sameček a chtěla se s nim servat i přes plastový pytlík (nakonec to vyeskalovalo v koupi akvária jen pro ni), druhá samička ho pravděpodobně umlátila a je na nejlepší cestě uhnat i tu třetí, která je z nich jediná klidná a nekonfliktní. Vlastně vždycky když ji zmerčí, tak se naježí a prožene ji po akvárku. Předtím se to trošku rozložilo i na šarvátky se samečkem. Teď jsou v akváriu jen dvě a nevím no. Slabší samička se má kam schovat, do rostlin ji ta větší nepronásleduje, nicméně nevím, jak dlouho to tak vydrží. Koupit další bojovnici se bojím, aby zase neskončila jako žrádlo pro pandy nebo aby nebyla ještě větší potvora jako ta stávající domina.

Jinak pokud by měl někdo nějakou jinou hypotézu, proč ta ryba chcípla a co může zabít zdravě vypadající a chovající se kus během pár hodin, tak sem s tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 21:07 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: xxxviktor
ja teda nevim. Ale ze by samice zniceho nic po mesici ubila samce... Nejak mi to nesedi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 20:51 Muž xxviktor [4] Re: Semtex
No nevím... dneska mi podle všeho samička umlátila samečka po měsíci a půl společného bydlení. Nijak extra do sebe nešli, sem tam se prohnali, ale to bylo tak všechno. Dneska přijdu z práce, podívám se do akvária, samička má potrhané ploutve a sameček už sloužil jako žrádlo pro pandy (ještě včera večer byl úplně v pohodě, takže jiná příčina úmrtí, než že ho o trochu větší a samozřejmě agilnější samička zabila, mě nenapadá). Já nemluvím o cíleném odchovu mladých, ale o tom, že pořízením více kusů jen tak, aby nebyl sameček sám, se člověk vystavuje riziku, že bude muset hledat pro některé ryby nové bydlení.

K té poslední poznámce - to by jsi nejdříve musel sehnat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2012 20:39 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: xxviktor
Fotka k příspěvku xxviktor napsal: Když se samičky bet začnou bít (tzn. z mlácení ocasama přejdou ke kousání), je to konečná, nebo si prostě jen poměří síly a pak toho nechají?
Jsou samičky co jsou schopný se zabít stejně jako samečci.

Jinak všem co chtějí chovat betty a nechtějí mladé bych opravdu doporučil chovat jen jeden kus samečka. Ty ryby se jsou schopny zabíjet bez rozdílu pohlaví.
Jde vidět, že toho o Bettach moc ještě nevíš.
Ještě jsem napříkalad nikdy nezaznamenal, že by ze společného soužití Páru a nebo ve společenské nádrži někdo odchoval mladé. Neříkám že to není možné, ale i kdyby, asi těch mladých nebude tolik jako u cíleného chovu.

A tvoje poslední věta je pravda, ale zatím nikdy jsme nezaznamenali úhyn jediné Betty po boji.
Pokud docházelo k nějakým potyčkám, tak jsme hned zasáhli a rozsadili je tak, aby si s jinýma soukmenovcema sedli.

Kdo chce vědět víc, ať mi napíše, nebo se mrkne na naše stránky akde jsou další fotečky a kontakty.
Všem rádi poradíme nejen s chovem Bojovnic.

A nebo pro ty co nechtějí riskovat bitky jedinců, pořiďte si Betta imbelis - Bojovnici nebojovou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 20:25 Muž xxviktor [4]
Když se samičky bet začnou bít (tzn. z mlácení ocasama přejdou ke kousání), je to konečná, nebo si prostě jen poměří síly a pak toho nechají?

Jinak všem co chtějí chovat betty a nechtějí mladé bych opravdu doporučil chovat jen jeden kus samečka. Ty ryby se jsou schopny zabíjet bez rozdílu pohlaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2012 17:53 R Muž romant [27982] Re: Ad@m
Jasně, já jsem se jenom držel té linky obchod, doporučení, je k dispozici a z toho mě prostě to aktuálně použitelný akvárium vyšlo jako dobrá volba. Vnímání toho co už je a co ještě není týrání je vždycky silně subjektivní záležitost a je to o těch názorech, jak píšeš a kde jinde než na akvaristickém fóru v příslušném vlákně se k tomu vyjádřit. To co jsem napsal je můj názor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 17:48 Muž Ad@m [1051] Re: corydoras©, romant
corydoras©: 36 l jej asi bude lepšie, ale nerozhodni sa unáhlene - vypočuj si názory a skúsenosti od iných a uvidíš :-)
romant: Určite sa to dá, ale pri pohľade na relatívne veľkú rybu v tak malom akva mi je jej ľúto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 17:45 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: corydoras
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Bettě stačí velice málo i třeba 2l. Samozřejmně pak je náročnější udržba. Pokud nemáš samcu 100 jako já tak proč ne 20l- Ale těch 9 bohatě stačí ano
Takle to mam já a funguje to.
A takle chovám mladé samečky bohužel panelák není nafukovací škoda jinak by moje viděla :-D
Od té doby co odchovávám betty máme nad pruměrnou spotřebu okurek :-D
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 17:40 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: Ad@m
Tak jim asi nechám (zatím) neviužitých 36 litrů, ať se maj dobře :-), ale stejně si myslím, že by tam sám mohl žít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 17:40 R Muž romant [27982] Re: Ad@m
To přirovnání k nádržím v obchodě řekl bych není na místě, to je jiná situace, tzv. dočasná. ;-) Když se o tu dotazovanou litráž bude člověk náležitě starat(to jak, je možné se v tomto vlákně nejen ode mě dočíst nespočetkrát) a beťák tam bude sám, tak bych dotyčného do většího akvária netlačil. Dá se to, funguje to. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 17:38 Muž Ad@m [1051] Re: corydoras©
Áno betta sa dá chovať aj v 9 l akva, ale považujem to skôr za týranie než za chovateľstvo. Ja by som jej doprial aspoň 20 l :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 17:33 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: LiborSprysl
Já si taky myslím, že jo, ale radši se poradím se zkušenějšími...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 17:30 Muž Ad@m [1051] Re: LiborSprysl
Veľa ľudí ich tak chová, ale ja za to príliš nie som. A keď si odrátaš štrk hneď máš objem menší. Oproti tým "nádržiam" v obchodoch bude mať síce prepychovú vilu, ale lepšie by bolo chovať ju vo väčšom akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2012 17:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: corydoras©
Proč ne? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2012 13:22 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...
Ahoj, mohl bych chovat Betťáka v 9 litrech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2012 20:20 R Muž romant [27982] Re: cezarmilan
Ano, podle mě je ta 15 litrová koule opravdu lepší životní prostor než prodávaný speciální pidinádržky pro bety. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 20:18 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: romant
Pokiaľ je podľa teba chov v guli niečo čo je v poriadku, tak potom není o čom.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 20:14 R Muž romant [27982] Re: cezarmilan
Já to tušil, že tu teorii zase někdo vytáhne. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 20:13 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe. Ruff
V guli sa ani rybka kvoli skreslenému tvaru necíti dobre, skôr trpí stresom z tých tvarov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 20:02 Muž xxviktor [4] Re: Ruff
Kouli tak pro kytky. Ryba to sice zvládne, ale pozorování bude stát za prd kvůli deformaci světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 18:44 R Muž romant [27982] Re: Ruff
15 litrová koule je lepší než 2 litrový hranůlek. Máš to dobře promyšlený, bude bu tam dobře. :-)
Edit: Ještě pořeš teplotu na min. hodnotě 25 stupňů a ideál bude když se Ti povede tu kouli mít přikrytou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 18:38 Ruff – koule pro Bettu
Zdravím, mám své jedno akvárko 54l s pár rybičkama a u babičky jsem objevil nevyužitou cca 15l kouli. Zvládne to tam beťák sám? Na to, aby tam měl dvě samičky je to malý, to chápu. Ale ty beťáci se mi líbí a do toho většího akvárka se mi dávat nechce, mam tam i živorodky a zatím jsem ve stavu, kdy obdivuju každou malinkou :)

Do té koule bych mu dal kytky, šoupnul tam i vzduchování a snad by se mi tam podařil naaranžovat i filtr, nějaký starší tu mám.

Bude se tam mít dobře, nebo to je pro něj malý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2012 20:00 R Muž romant [27982] Re: smart734
Osobně bych v takovémto akváriu měl buď ty bety a nebo živorodky, ale nekombinoval bych je dohromady. Živorodky jak známo jsou dost bordeláři a bety si naopak potrpí na kvalitní prostředí a tak to trošku nejde dohromady. Bude třeba opravdu dodržovat pravidelný týdenní min. 30% výměny vody, dno odkalovat dle potřeby a ryby moc nepřekrmovat. Výkonná a hlavně účinná filtrace bude taktéž dobrým pomocníkem. Jinak samozřejmě s názorem kolegů stran té přirozené redukce populace živorodek lze jen souhlasit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 17:31 Muž trnorep [43] Re: smart734
Za chvilku by jich ta 30l nadrzka byla preplnena :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 16:13 smart734 Dobry
Rychle jsem skocil koupit nejake plovouci rostliny a bettak ted obcas vyjede jen na samicky. Navic jsem na bok aquaria prilepil zrcadlo a on si ho obcas vsimne, kdyz ho popadne vztek. :) Pravda je, ze zivorodky se ted na jare zacinaji nejak vic mnozit. :-| Diky za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 14:55 Muž Ad@m [1051] Re: smart734
Živorodky sú ako burina - Bette sa môžete poďakovať. A Betty zas až tak mierumilovné ryby nie sú ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 11:38 Muž NASREDDIN [1383] Re: smart734
Buďte rád, že vám pomohou zredukovat počty aspoň ty ryby nebudete týrat, navíc živá potrava je pro ně přirozená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 11:28 Muž trnorep [43] Re: smart734
Protože jsou menší než bety, proto v nich vidí kořist.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [39] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67622x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov?od=1901