Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 22:00 Muž P [125] - Betta splendensRe: Makky
A určitě je to pár a ne dva samci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 17:52 R Muž romant [27982] Re: Makky
Když to nezkusíš, nebudeš vědět že to nejde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 17:46 Žena Makky [101]
Fotka k příspěvku Dobrý den,
mám se vůbec pokoušet tyto dvě Betty dát do hromady, nebo je předem jasné že se to nepovede? Vlevo samička, vpravo samec. (Samec už je přemístěn do 54 l a opět staví pěnové hnízdo). Viděli se cca 10 dní přes akvária a každý den se proti sobě naparovali. Děkuji za odpověď
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.04.2015 17:30 Deepinpeat Re: vaaclav
Já bych byl primárně opatrný co se týče původu listí a jeho sběru. Pokud je to kvalitní čisté listí, sebrané po opadání tak jak má být, tak bych s beťákem moc opatrný nebyl a vrazil bych mu do 12 litrů celý list. Podívejte se někdy na tu barvičku ve které drží ryby thajci. Navíc to vyluhování usušeného tvrdého listu jde dost pomalu a není to stejné, jako když do nádrže vychrstnu dvě odměrky něčeho. Ten výluh ani významně neokyseluje, pH srazí jen ve vodě s velmi nízkou KNK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 17:28 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: LiborSprysl
Ty akvária mají 12 litrů tak bych byl asi opatrný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 17:24 R Muž romant [27982] Re: vlkvlk
Dej tak jak je, jeden velkej list na 100 litrů, k betám rozhodně doporučuji, huminové kyseliny, třísloviny(tanin), antibakteriální účinky a jistě by se našlo daleko více pozitivního. Současná lehce přecitlivělá populace bett(do značné míry dáno zdrojem) velmi často trpívá na různý plísně a bakteriální nezdoby, takže použití listů mandlovníku mořského nejen u cichlidek, ale i u bett vřele doporučuji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.04.2015 16:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: vaaclav
coze A proč ne k beťákovi? ano Používám je zcela běžně k vylepšení parametrů vody...Není třeba jej spařovat, záleží na velikosti nádrže (je třeba dát úměrně velký kus), vyluhuje se do vody sám....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 16:38 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vlkvlk
Kdybys měl cichlidky tak těm listům rozumím ale k beťákovy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 16:29 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: vlkvlk
Dej ho tam,tak jak je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 15:05 vlkvlk – List mandlovniku
Zdravím , mám dotazek. Dnes mi přišly z činy sušené listy mandlovniku k bettam, a jelikož je budu dávat prvně tak se chci optat zda ten list tam mám dat tak jak je nebo ho nejprve spatřit horkou vodou?
Děkuji za reakce hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2015 22:18 Žena niky [13] Re: S.B.
S miminkama jste ji nekoupila. Betta není živorodá, ale rozmnožuje se jikrami. Doporučuji si o těchto rybách něco přečíst.
Ohledně nové samice... těžko říct, může to být novým prostředím.Co považujete za hru také nedokážu odhadnout, ale jestli se nahánějí, otevírají na sebe skřele ( "žaberní víko"- je před prsními ploutvemi, chrání žábra) to zrovna hra není.Pokud má vodorovné pruhování je ve stresu. Fotka by také byla fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2015 22:11 KAKTUS1010 Re: S.B.
Bojovnica nie je živoroda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2015 21:25 S.B. – Samička bety se drží dole v kamenech
Dobrý den, chci se zeptat na jednu samičku betty. Mám ji koupenou 2 dny v 60L akváriu s ostatními rybičkami a ještě další samičkou a samečkem betty. Ostatní jsou bez problému, živé, plavou, ale tahle jedna se drží dole v kamenech, jakoby se tam schovává, občas vyplave nahoru, jinak papá normálně a žádný fleky na ní nejsou. Vůbec se nervou, harmonicky si plavou a spíš si ještě spolu hrajou :-D . Ta jedna betka má trochu bříško, ale moc to nepoznám, tak nevím, jestli už jsme ji nekoupili s miminkama a nemám ji přehodit do akvária vedle. ?? Prosím o radu, děkuji. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 22:11 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: mamlon123
Určite áno ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 12:34 Muž mamlon123 [8]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, co myslíte, šel by do této nádrže beťák? je to 40*20*25(20l) a je tam bublifuk a topítko na 25-26°, hladina už zarůstá plovoučkama a jako světlo tam je zatím jen lampička. Měl jsem tam pár kreveťáků delší dobu ale teď je prázdná(teda je tam jedna endlerka z jistých důvodů)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 17:26 KAKTUS1010 Re: Dzuda
Krmieva sa octomilkami (nelietava forma). Neviem akym iným hmyzom by sa ju dalo krmit vzhladom k velkosti tlamky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 16:42 Dzuda – Krmivo
Chci se zeptat, je tady někdo, kdo krmí třeba malýma muškama (nebo jiným hmyzem), který nachytá volně z přírody? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 14:04 R Muž romant [27982] Re: Zuzka11
Podmínky, tedy voda především, měnil bych velmi často, ten termín založení nádrže by mohl svědčit o vyšších dusících a více možností schovávaček, tím bych začal. Fotky dotyčných jedinců jistě budou nápomocny v identifikci, kdo je vlastně kdo, oni se někdy krátkoploutví samci dovedou umě maskovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 13:43 Zuzka11 – Agresivita u bojovnice
Ahoj, mám už delší dobu bojovnice (2 holky a 1 kluka) společně s mollynami, parmičkami atd. Asi měsíc je mám v novém, větším akvárku (112L) a doteď nebyl žádný problém. Dnes jsem si ale všimla, že jedna bojovnice (větší samička) prohání tu menší, a že jí okousala ploutve, a začíná mi napadat i mollyny. Nechápu to, tyhle rybky spolu žijí už asi půl roku a doteď byly všechny klidné. Krmím je min. 3x denně, převážně živýma, když nemám tak mraženýma patentkama a doplňuju tetra minem nebo daphniema. Poraďte prosím, čím to je, nechtěla bych ji dát pryč.. :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 21:35 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Miren
Provizorne muzes dat do akvaria sitovou odchovnicku a nejaky cas tam muze preckat www.akvarista.cz/… .
Reseni na stalo to ale neni.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 21:11 Žena Miren [-4] – Pomoc prosím
Ahoj, problém se týká, že mám 2 betičky a jednoho samečka. Doted vše bylo v pořádku, ale momentálně je betak s jednou stejnou samičkou jak neodlučitelný pár a neustále o sebe třou a tu druhou když se priblíži, okamžitě zažene a navíc po 1 dni jsme si všimla, že je ožraná lehce a chybí ji kus zadní ploutvičky. Nemám je na chov, jen pro potěšení, ale vidím, jak ta druhá trpí. Máte nějaké rady nebo postupy jak se v teto situaci chovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 18:43 Žena Turbínka [2558] Re: leitkepka
Stáhnout na minimum, pokud to bude pokračovat vyměnit za bublifuk, betty nerady mixér, spíše klidnou vodu. Nedávej žádnou jinou rybu k němu, není na to už objem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 13:36 leitkepka
Dneska jsem přendala samečka bojovnice do většího akvárka s filtrací. Zatím je v akváriu sám,ale pořád plave k filtraci a ta ho vždy odfrnkne dolů a tak pořád dokola a plave jako splašený po celém akváriu. Předtím byl v maličkém 7 litrovém a teď je ve větším 25 litrovém. Mám ubrat filtraci na minimum, nebo se beťák zklidní.
A ještě prosím jednu otázku. Kterou rybičku ještě můžeme beťákovi pořídit do toho 25l akvária? Holky by chtěly ještě nějakou rybičku. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2015 15:06 Muž drlift [38] Re: Gabinek
Samice se naparuji taky. Teda alespon u mne to samice zkousela do te doby nez ji samec ukazal, kdo je panem akvaria. Pak uz jen zdrhala :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2015 13:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Gabinek
Samice se umi mezi sebou pekne porvat, dokonce se i zabit. Neni to bezne, ze si primo ublizi, ale stane se. Ze jedna druhou zahani, to uz celkem bezne je.
rybicky.net/fotogalerie.php…

Kdyby sis prinesla dva samce, tak uz bys ted nemusela delat celkem nic... az na hrabnuti fajfkou pro mrtvolky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 23:24 Gabča – Betta
Dobrý den, mám dotaz ohledně chování bojovnic mezi sebou.
Mám jednoho samce bojovnice pestré už druhým rokem a před 14 dny jsem mu přinesla dvě (údajně) samičky, celkem malinké, jen nějak moc nerozumím jejich chování. :-(
Sameček je už celkem starý a tak si jich moc často nevšímá a když už tak mezi nimi nedělá rozdíly, a útočí na obě ale spíš mi přijde že je jen zastrašuje. Mezi samicemi to bylo tak že ze začátku proháněla tmavší samice tu světlejší a přišlo mi divné že na ní jakoby roztahuje žábry, jak to dělají samci mezi sebou když se ,,naparují", nikde nedočetla zda to samice dělat mají a nebo je to známka toho že jsem si domů přinesla samečka. Po delším pozorování jsem tmavší samici na noc dala do menšího akvaria aby si ta druhá alespoň odpočinula a když jsem ji vracela zpátky tak jsem zjistila že to umí i ta světlá, která okamžitě zaujala pozici té nadřazenější, což ale po pár hodinách přešlo a vše bylo při starém teď si už nějak zvykly a ta tmavší pořád na té světlé nevisí. Ale dnes jsem si všimla velmi zvláštního chovaní samce a tmavší samičky, oba se naparovali a pluli rovnoběžně vedle sebe celkem pomalu a dlouho. přišlo mi to jako by se poměřovali kdo je větší. A tak mě napadlo jestli to nakonec vážně nebude samec a nezkouší jestli už si může začít vyskakovat i na starého samce.
Zkoušela jsem na samicích najít bílou bradavičku kterou by měli mít mezi spodními ploutvičkami ale celkem bez úspěchu.

Achjo jestli jsem si domu přinesla dva samce tak vážně nevím co budu dělat sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 13:33 vlkvlk Re: Klára
zkusit živé krmení (jsou to mlsouni) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 11:13 Klára – Bojovnice
Dobrý den,mám takový problém,bojovnice mi nechce už 6 den žrát,mám ji týden a zkouším ji dávat jak granulky přímo pro bojovnici tak vločky.. když si vezme vločku tak ji okamžitě vyplivne a tak to udělá klidně i 4x za sebou a granulky ji taky nešmakuji. tak co s tím? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2015 16:09 R Muž romant [27982] Re: majklbeer
Měň velmi často klidně plovinu vody a klidně obden v tom 10 litrovým, založ to 30 litrový, nech to 3 týdny zaběhnout, použij k naočkování filtru bordel ze dna toho 10 litrovýho, vymáchej v tom odkaleným bordýlku nová filtrační média. Toho krunýřovce předpokládám ancáka, budeš muset řešit podarováním, neb ani do těch 30 litrů k páru bet není vhodným společníkem pro svoje superbordelářký schopnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 07:57 Muž beermajkl [3] Re: jozkablack
Počítal jsem s tím že dostanu kartáč,jsem v tomhle úplnej babral,rybky jsem zachránil před spláchnutím do záchodu takže v tom tkví vězen'ský rozměry dosavadního akvária.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 07:50 Muž jozkablack [0] Re: majklbeer
Já mám na tyhle flašky od okurek svůj názor. A tos měl krunýřovce v těch 10l? Já bych tam rači už nic necpal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 07:45 Muž beermajkl [3] Re: jozkablack
Dobře,kdyby to neklaplo tak si samečka nechám,mám tam jěště krunýřovce,mohl bych jěště něco k nim do 30l?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 07:37 Muž jozkablack [0] Re: majklbeer
Hlavně to akvárko zajeď, než tam dáš co koliv živého. A pak je celkem jedno co tam dáš dřív. Hodně rostlinek a úkrytů je základ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 06:46 Muž beermajkl [3] Re: jozkablack
Ahoj,je 10l ale dnes budu mít 30l a samičky jsem oddělil,přemýšlím koho tam dát dřív do nového,jestli samce nebo samičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 13:34 Muž jozkablack [0] Re: majklbeer
Jak velké je akvárko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 08:46 Muž beermajkl [3] – agresivita samce
Zdravím, mám společně samce a samičku. Včera jsem je poprve krmil nitěnkama a od té doby, co se přiblížím k akváriu samec prohání samičku jak šílenej. Mám strach aby ji neuhnal, před krmením živou potravou byl celkem mírnej. Můžete mi poradit? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 21:27 vlkvlk Re: Barakainus
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku děkuji za reakci, právě toho se obávám. sice mám malý difuzor který roztříští bubliny co2 na hodně drobný bublinky které než doputují k hladině tak jsou miniaturní , ale celé se do vody nerozpustí. proto to také zvážím než pořídím bettku, aqua se zatím zajíždí , je tam hotový prales ;-) tak co2 pouštím o 106 :-D . ale mám objednaný nový akvária, takže budu ještě předělávat. pod rampou budou dvě akvaria cca 15-16 litrů každé (jsou objednané) ,na dva samce betty ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.03.2015 19:42 Muž jiri609 [91] Re: ondralomnice - Beta
K tématu Beta - za videem jsou diskusní příspěvky, doporučuji je opalcovat, snad si to ČT prohlídne a uvědomí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 19:27 R Muž romant [27982] Re: vlkvlk
Jeden ancák nadělá slušně odpadu, natož tři, i když malý a to se beťákovi, jakožto milovníkovi čistý vody, dobrých podmínek, rozhodně nebude zamlouvat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 19:24 vlkvlk Re: romant
Z tvého příspěvku usuzuji že to tedy problém bude , (tak dám na radu a než donesu bettku tak je přestěhuji ke známému ;-) Alespoň bude mít radost z nových obyvatel ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 19:13 R Muž romant [27982] Re: vlkvlk
Tak je daruj. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 19:12 vlkvlk Re: ondralomnice
Tak takhle to mít nebudu. Chci aby se cítili dobře a aby prospívaly. Proto také sháním informace kde se dá než se do něčeho pustím. Mám připravené akvárium 25L s krycím sklem, biofiltr (bublák), živé rostliny , topení. Čekám až se trochu zaběhne a poporostou rostliny. Momentální osazenstvo 3x malý ancistrus, a chtěl bych 1x samec betty a když mu budu chtít pořídit samici tak rovnou i s větším akváriem. Ty ancistrusi pokud to bude špatné tak mám možnost je darovat známému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 19:01 Muž klepáčovi [2] Re: ondralomnice
Dezinfekce, chemie, ziva rostlina = potřebujeme filtr...mam dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.03.2015 18:03 Muž ondralomnice [81]
Pokud chcete vědět jak se to dělat nemá tak www.ceskatelevize.cz/… bojovnice pestrá cca.37m.30s slečna je volako málo informovaná rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 13:52 vlkvlk Re: LiborSprysl
Takže dubový list stačí , jelikož náklady jsou nulové... potlesk Předpokládám že množství listu do akva je podobné jako u listu z mandlovníku. Jen mě napadá zda ty dubové nebudou jinak ovlivňovat kvalitu vody. Aby třeba víc nesnižovaly PH atd. Než je tomu u dražší varianty z mandlovníku.
Děkuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 13:50 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: vlkvlk
Me se to stalo, takze bettu v male akva s co2 a s plnym zakrytim bych uz nedaval. Ona se neotravi hned, ale postupne chradne az chcipne (nekolik tydnu). Bohuzel mi to nedoslo vcas, ze to muze byt tim co2. co2 je tezsi nez vzduch a tak se drzi u hladiny.
Pokud ho nepoustis hodne a nebo se poradne rozpousti ve vode, muze to byt v pohode, coz bohuzel u me nebylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 13:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: vlkvlk
Obě tvrzení jsou pravdivá... :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 13:26 vlkvlk Re: Legionix
Děkuji za odpověď, ještě jsem se dočetl že je výborné sehnat listy mandlovníku pro blahodárný vliv na rybky a přidávat je do aquva. Cca 1ks/100l vody. A jinde jsem se dočetl že stačí dubový listy že to má podobné účinky jako listy mandlovníku, co je na tom pravdy? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 11:10 Muž Legioix [574] Re: vlkvlk
Z CO2 pod krycím sklem neměj obavy. Vždy je tam nějaká ta škvírka (vede tam kabel, hadice, atd.) kudy vzduch nad hladinou cirkuluje. Nikdy to není hermeticky utěsněno, takže směle do toho pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 16:15 vlkvlk Re: romant
Má obava spočívá v tom aby se nehromadilo co2 pod krycím sklem a následně se bettky neotrávily (což bych opravdu nerad). Chtěl bych jim dopřát tzv. džungli. Pokud by se dospělo k názoru že by to problém byl tak bych volil buď méně náročné rostliny nebo úplně jiný druh ryb. Chtěl bych akvárium lahodící na pohled, nechtěl bych aby mi tam skomírali rostliny a už vůbec né rybky. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67622x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov?od=851