Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 51 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 17:45 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Kocajs
Z těch fotek lze usoudit jen že je to bojovnice ;-)

Pokud nebude fotka samce jak se naparuje (např. na samičku, zrcátko), tak to nelze s určitostí říct, ale mohl by to být HM Multicolour (HM - H - half M - moon - půlměsíc).
Znamená to, že jeho ocas rostáhne do písmene D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 17:23 Kocajs
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj chci s take poradit. Jaky je toto druh bojovnic? Platil sem za ni 70 KC ale normalni stoji okolo 45-50, pokud vim. A este se chci zeptat. Nema male plouve? Neni to nejake mlade? Omlouvam se za nekvalitni foto. :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 16:36 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JagerMaister
Fotka k příspěvku Ta fotka je fakt hrozná a nic se s určitostí nedá říct, snad odhadem bych si troufnul řict, že by to mohl být tzv. Koňak.

Asi bude podobný tomuhle našemu že?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 13:36 JagerMaister
Fotka k příspěvku Ahojte. Toto je moj samec betty. A ja sa chcem spýtat či neviete ako sa nazýva jeho farba? Je sivý a plutvy má do žlta, :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 17:04 Žena Kajka99 [229] Re: orlynka
Mě se teda jeho ploutve v pořádku nezdají, alespoň podle fotky. Brp nemusí mít vliv na kondici ryby ale prostě se začnou rozpadat ploutve.
Neřekla jsem že to má ale že jestli vidím dobře (dle fotky to není moc jasné) tak by to brp mohl být. Poškození o ceratophylum se mi zdá dost pravděpodobné.

Jinak - jo ploutve černé olemovaně měl, ale teď ty paprsky má zkrácené tzn. Buď orvané nebo je to brp, za předpokladu že na koncích těch otrhaných částí to vypadá jakoby opálené plamínkem prostě tmavší. Z fotky to prostě nemůžu na 100% určit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 16:44 Žena orlynka [13] - LabyrintkyRe: Kajka99
Sameček je naprosto zdravý. Ploutve má v pořádku, akorát nějáké zcvrklejší :-D Má černé lemování na ploutvích. Měl je lemovány celé, bohužel teďkom to není moc vidět, páč mi přijde trochu otrhaný.
A ano tu rostlinu co píšeš mám, myslíš, že si je mohl zničit o ně? Ale nepříjde mi, že by nějak mezi těma rostlinama plaval, většinou se drží na jedné straně, tak nevím coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 16:21 Žena Kajka99 [229] Re: orlynka
Na ocasní ploutvi vidím na těch paprskách tmavé zakončení. To by mohl být bak. rozpad ploutví. Na té řitní se mi to zdá spíš potrhané. Nemáš v nádrži ceratophylum demersum nebo podobnou rostlinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 16:17 Žena orlynka [13] - Labyrintky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojky,
chtěla bych se zeptat ohledně mého samce. Mám ho cca 1-2 měsíce. Zpočátku měl opravdu nádherné ploutve, teď mi příjde, že se mu o dost zmenšily. Také nemá vůbec chuť do tření. Je sice ve společenském akva, ale před ním, co jsem měla samce se třeli furt, dokonce i ve společenské nádrži se mi podařilo pár mladých odchovat. Bohužel tento sameček vůbec nejeví zájem o samice, ani se před něma nenaparuje, nic...
Druhá fotka je původní stav.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 17:37 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Kocajs
Nutný to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 14:54 Kocajs Re: Semtex
Bettaka mam jenom samce. A mam to teda delat nebo to neni nutne ne?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 17:21 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Kocajs
Pokud je s Beťákem v nádrži samička, tak ani ne, on se bude naparovat na ní.
Zrcátko se jim dává jak už jsi napsal pro lepší růst plotví, pokud to jsou mladé kusy a ne krátkoploutvé. Pokud je to už dospělej samec, tak zrcátko pro udržení si majestátneho vzhledu a pevných ploutviček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 15:58 Kocajs – Bettak
Ahoj, chci se zeptat jastli je nutno davat bettakovy zrcadlo? Prej mu lepe porostou ploutve. Tak se chci zeptat jestli je to nutne. Dekuju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 17:19 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Tesinka
Nejlepší je pro Betty živé krmení, pokud není, tak mražené. Po Patentkách se většinou můžou utlouct, po Artemii též.... taky sem tam nepohrdnou komáříma larvama, jak černé, tak i sem tam ty bílé.
Vločky to vezmou jen opravdu, ale opravdu jen když mají hlad. Pokud je chce někdo trápit hladem a nechat je zeslábnout až k smrti, tak vločkama krmte dál.
Vločky pokud si vezmou, tak jen jako doplněk. Lepší už je to s granulkama, pokud to bude Atison Betta Pro tak i jako hlavní jídlo a mražené jim dát jednou 2x do týdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 21:47 Žena Tesinka [0] Re: romant
Rozkaz o> Vodu měnim obden a dnes jsem vybrala nesněděné vločky, co jsem tak našla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 21:29 R Muž romant [27987] Re: Tesinka
Nech toho beťáka vyhladovět a tak 3 dny mu nic nedávej a hlavně mu tam měň vodu, protože jestli tam sypeš vločky a on to nežere, tak by to mohl bejt průšvih. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 21:25 Žena parisse [4] - CichlidyRe: Tesinka
Já krmím vločkovým UNIVERSALem od RATJe a jednou týdně mražené nitěnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 21:09 Žena Tesinka [0]
Takový malý průzkum, čím krmíte betty? Mám ji od soboty a ještě podle mě nejedla, zkoušela jsem jí zatim dávat jen vločky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 10:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Gogo
Pokud se chces zabyvat odchovem, pak vyber vhodne samice je stejne dulezity, jako vyber samce. Ale o to Ti asi nejde, takze jinak je uplne fuk, jake ploutve a barvu budou samice mit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 10:34 Muž Gogo [1] – Chov
Mám beťáka var. crowtail a chtěl bych se zeptat,jestli když mu koupím samičky,jestli to musí být taky tyto varianty??? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 19:07 R Muž romant [27987] Re: sirPavol
V tomto složení a objemu akva se ta agresivita spíš bude stupňovat. Nad tou osádkou se to chce rozhodně zamyslet, pokud se nechceš nadít nějakých úhynů a posléze se ptát v jiným vlákně proč se tomu tak stalo. Ono by úplně stačilo si před dalším nákupem nových rybek pročíst třeba zdejší atlas, kde je dostatek relevantních informací pro správná rozhodnutí. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 19:06 Muž sirPavol [6] Re: Yirka
Ano tak to bolo podla predavaca. nebol k tomu ziaden papier tak som to premeral
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 16:38 Muž Yirka [9126] Re: sirPavol
Před měsícem jsi psal, že máš litrů 70? rybicky.net/forum/12818…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 16:34 Muž sirPavol [6] Re: Merkur
Daujem za obsiahlu odpoved. Trocha mam pocit, ze sa to ukludnuje. Skusim este trocha pockat. predpokladam, ze skalarov nedokaze "zabit". V akva je relativne dost rastlin. Niekedy mam pocit, ze utoci nahodne - jednoducho koho stretne na toho sa najezi... Snad okrem neoniek. Na tie kasle. Je sanca ze si zvykne a ukludni sa? Podobne mi na skalara utocil v prvy den jeho kolega ktory uz bol v akvarku a potom sa to ukludnilo... Pobratali sa :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.01.2011 16:21 Žena Merkur [99] - LabyrintkyRe: sirPavol
Zdravím!
80l pro 1 samce Betty je ok, pro Skaláry je to málo, souhlasím. Důvodů, proč se tak Beťák chová může být více. Necítí se tam dobře, proto odlovit do minim. 10l akva, ideálně, aby tam byl sám, aspoň načas. Teplotu udržovat neustále i přes noc na 25-26 stupních. Kryt a plovoucí rostlinky určitě!! Pak jen čistit od zbytků jídla a pod.. Může jít o samce, kterému vyhovuje samota nebo mu prostě vadí to akvo se Skalárami atd. My Betty máme i s ryby, co máte Vy a není problém. Takže nechce-li být tam kde je, odlovte ho. Je-li to už dospělý, starší samec, nemusí být zvyklý na nádrž plných ryb. Chce mít asi klid. To je můj názor a pohled z venčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 15:49 Muž sirPavol [6] Re: jose
Takže ta agresivita neprestane? Vsetci mi hovorili ze by to nemal byt problem a vidim ze je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 15:42 jose Re: sirPavol
80 l je málo aj pre tie skaláre
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 15:01 Muž sirPavol [6] – Re: romant
No má 80 litrov. Myslim ze miesta je celkom dost. Nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 12:05 R Muž romant [27987] Re: sirPavol
Jak je to akvárko velký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 10:08 Muž sirPavol [6] – Agresivita bojovnice
Prosim poradte. Mam v akvarku 2 skalarov (relativne väčších), neonky, par gupiek, prisavnickov a parik cichavcov. Vcera som doniesol nadherneho samca bojovnice a od vtedy ako je v akvarku v kuse nahana skalarov aj ked su od neho ovela vacsi... Je to normalne? Alebo sa to časom upravi? Skalare su z toho paf. Respektive ako sa teraz pozeram utočí na všetkom okolo. Alebo musi isť von?
Dakujem za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 10:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: parisse
Cim vic samic, tim vic se rozdrobi samcova agrese. Na druhou stranu, i nektere kusy samic umi byt mezi sebou agresivni, mne se stihly dve samice zabit jeste v karantence. 2 dny spolu plavaly, zraly, nic se nedelo... a dalsi den jsem se vratil z prace, a obe na cucky. Pritom i schovat se kam bylo, proste se do sebe pustily tak, ze neprezila ani jedna.

Zacal bych tim, ze na hladine poplave dost rostlin, aby se i tam bylo kam schovat, az pak ty samice.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 10:05 Žena parisse [4] - Cichlidy – Kolik samiček
Kolik samiček bych měla dát k beťákovi do 54 l společenského akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 17:03 Caballero Re: Semtex
No testnu to a uvidim.
Dik za radu. Ale nevidim to moc slavne. Jeste pred karantenou samecka ho samice okusovala. Bylo to tak stridave v pohode a obcas se potrhali navzajem.
Ovsem dneska co sem videl to byl extrem. Moc tomu neverim ze by se to srovnalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 16:35 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Caballero
Samečkovi ploutve dorostou, otázka je, jestli se i stejně vybarví, nebo budou průsvitné.....

Samička to je, a po dvou dnech bych jí o5 zkusil dát k samečkovi. Ale sledovat chování.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 15:12 Caballero Re: Semtex
Nadrz je 52x28x28 cm, viz fotky rybicky.net/k/forum/313004.jpg
rybicky.net/k/forum/313814.jpg .
Samicka je opravdu samicka. Jak uz sem psal brisko plne jiker a mezi ploutvickama bila tecka znacici, ze je pripravena. Velikostne asi stejne jako samecek a koupena pozdeji nez on. Vybrana jako nejmladsi a nejmensi.
Agresivni opravdu je, co si pamatuju tak na zrcatko reagovala daleko vic nez samec, Ale nikdy by mne nenapadlo ze se takhle bude chovat i k samci.
Absolutne nevim co ted s tim. Samecek je nenavratne potrhanej a samicka odlovena do maleho akva.
Jedine co mne napada, ze ji daruju do nejakeho zverimexu nebo pokud ma nekdo zajem z tohoto fora klidne napiste. Kazdopadne k sobe uz je nedam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 14:52 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Caballero
Jak máš velkou tu nádrž? Víš jistě že je to samice?
Není ta údajná samička větší než sameček?
Sameček byl koupený současně s samičkou?

Někdy jsou samičky Bojovnic agresivnější než samci, pokud je sameček slabší, menší, nebo byl do nádrže se samičkou vpuštěný později. Potom je samička schopná samce i zabít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 14:50 Caballero
Fotka k příspěvku Ahoj vsem,
Muze mi nekdo vysvetlit, proc mi ta samice tak buzeruje samecka? Nechapu jak je to mozne ale behem noci s nim udelala tohle.
Driv z krasneho fialoveho samce s bilym pulmesicem, mi jedna podelana samice udela trhaci kalendar. To bych se na to opravdu... A mam sto chuti s ni flaknout o stul.
Poradte mi co v tehle situaci....
Mam sice jeste jedno male akva jen na samce. Ale tak neporizoval sem si spolecne akva abych ve finale mel kazdou rybku zvlast.
DIKY za reakce
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 14:49 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Tomáš
Velikost nádrže je OK.
To že se ti naparuje před zrcátkem je taky dobré, ale nesmi se to přehánět. Stačí, když mu zrcátko dáš tak 2-3x deně na 10-15 minut. Zrcátko se dává úmyslně, to proto, aby jeho ploutve mohutněli a zůstali pěkné, nesplihlé......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 11:38 Tomáš Re: Palac15
Aha, já myslel, že se chovají v malých akvárkách vedle sebe samci, právě proto, aby mohli přes sklo soupeřit a že tím rostou a zbarvují se...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 10:46 palac15 Re: Tomáš
Já bych to zrcadlo tam nedával. Samci jsou vůči sobě agresivní a kdyby byl vedle něho zbytečně by byl znepokojený. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 10:19 Tomáš – zrcátko
Poradí mi někdo, mam beťáka v akvarku cca 25*15*15 a hrozně rád se naparuje před zrcátkem (malinkaté cca 8*3), prostě pluje okolo a jakoby útočí. Mno a chtěl bych se zeptat, jestli je to dobře, jestli mu to neškodí. Případně mu mohu celou jednu stěnu prozrcadlit. Ale to se bojim, aby nedostal nějaké psycho. Co si o tom myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 07:47 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Kocajs
Ten Gamarus není zrovna idealní krmivo pro bojovnice. Pokud ti to nežerou, tak je jima nekrm. Jo něco jiného by mohlo být, kdyby byli živé, to by něco sem tam slupli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 07:34 palac15 Re: Kocajs
A jak to je velký (zrnitost toho krmiva)? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 06:12 Kocajs
Zdarvim chci se zeptat, jesli muzu bettaka krmit timto Gamarus-PILEX? Dik za odpoved
www.akva-exo.cz/…
Protoze me se zda se to asi neji :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 00:33 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: bajush97
Do malého stvorcového jen samce, jinak je jasné, že s největší pravděpodobností bude samičky napadat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 22:49 bajush97 – Re: Semtex
V malickom stvorcovom. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 08:18 Žena parisse [4] - CichlidyRe: Gogo
Co sežere během 10-15 vteřin je akorát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 22:04 Muž Gogo [1] – Krmení
Kolik mám dávat beťákovi granulek? Nechci ho zbytečně překrmovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 15:36 Maťa Re: Caballero
Tak jsem toho "agresora" vypustila do velkého. Je pod stálým dohledem a zatim to vypadá že je vše O.K. Kolem bettky proplul v pohodě, tak snad už si to rozmyslel. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 21:48 Caballero Re: Maťa
Taky sem ho ted odlovil. Nevim jestli by se s tou samici dozil rana. Kazdopadne akva maji vedle sebe a vidi jeden na druhyho. Tak se zase snad srovnaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 20:05 Maťa Re: Caballero
Asi je to pravda. Dala jsem je nachvilku do malého akvárka, aby se "očuchaly". A celkem to šlo. Zítra odpo ho vypustim řádit do velkýho, tak snad to bude O.K. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [51] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67766x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov?od=2501