Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 57 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 16:35 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: megan
Me sem samce a samici bojovnice ale porad se okusovali, takze sem je oddelil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 16:09 megan Re: Linduš
12 litru, ma to tak stejně i kamarádka a ma taky samičku a samečka - a ti jsou v pohodě.
Edit: Prosim moc o radu. Ted jsem se na ně šla zase podívat... on na ni číhá, s roztaženým vějířem a šel do ní, úplně ji kousl a naštěstí uplavala samička... Jsem z toho špatná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 16:04 Žena Linduš [166] Re: megan
Jak máš velké akvárko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 15:49 megan – Bojovnice samec útočí
Dobry den, včera jsem pořidila samičku bojovnice a přidala ji do akvárka se samečkem bojovnice. Jenže on ju pořád pronásleduje, honí, a furt dělá krunýř. Samička se nechce ani najíst, je stale schovana. Co mam dělat prosim?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 19:02 Luke Re: Bart Simpson, Semtex
Pozadí je 3D z polystyrenu. To nevím jestli je to problém že se vubec naparuje, tomi řekněte vy :) Bude se v tom případě asi naparovat každý den od setmění do cca 23:00 kdy jdu spát. Pristě mě takový reakce na světlo a tmu zaskočila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 18:57 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Luke
To že se naparuje je problém? Je to pro ně přirozený, tak ať si dělá co chce ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 18:53 Bart Simpson Re: Luke
Jaký je pozadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 18:52 Luke Re: Bart Simpson
Nn, žádné zrcátko nikde není. Jen sklo od akvária. Prostě zhasnu v pokoji a ona se hned nafoukne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 18:48 Bart Simpson Re: Luke
Zrcátko je tam pořád? Pokud ano, tak se nedivím. Zrcatko max na 2h denně. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 18:44 Luke – betta - když zhasnu tak se naparuje !
Ahoj, je známo, že když dám před bettu zrcátko tak se naparuje a rozevírá žábra protože si myslí že je tam s ní její sok! Ale me to dělá i když v pokoji zhasnu a nechám svítit jen akvárkko. Jakmile před ní nšco postavím nebo rozsvítím v pokoji tak se sklidní, ale jakmile zhasnu tak se celá nafoukne a vypadá teda hrůzostrašně :) Nevíte čím to je? myslel jsem že se tam něják vidí když už je tma ale pořád mě nenapadá jak....
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 18:49 Žena Kerze [14] Re: sabreman
Díky za instruktáž. Chystám se pořídit páreček, tak asi bude potřeba to přikrýt... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 13:13 sabreman Re: Kerze
Ideální teplotu pro Betty najdeš všude v atlasech i na netu, já udržuju 25°C. Důležité ale je, aby teplota vzduchu nebyla výrazně nižší, než teplota vody. Třeba při 25°C vody je 20°C vzduchu špatná teplota. Rybky, jak určitě víš, dýchají vzdušný kyslík a mohly by se nachladit. V tomto jsou hodně náchylné hlavně mladé ryby. Co se týče vyskočení z akva, neměl by s tím být problém, pokud chováš jednoho samce nebo jen samice. Ale jestli máš párek společně, mohla by samička při úniku před samcem vyskočit. K úkrytu jen tolik, že mé 2 samice se rády schovávají do kořenů a pod listy, a to i když tam teď s nimi samec není. Jsou to prostě klidné rybky, které mají klid i rády. Občas nevidím betku třeba půl dne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 08:39 Žena Kerze [14]
Zdravím všechny, mám dotaz, ideální teplota vody pro Betty je tedy jaká ? Standard kolem 24-25 stupňů ? A - může být akvárko, kde jsou Betty úplně odkryté nebo potřebuje nějaký kryt ? Ptám se kvůli tomu jestli nevyskočí jako třeba Čichavci ? Díky za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 11:29 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Spycee
Škoda, že ty fotky nejsou kvalitnější.
Už jsem psal grimimu v SZ že to nemusí být ostříhané, ale krátkoploutví samec. Pokud ovšem si všichni jste jistí, že to není samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 11:04 Muž Spycee [9] - Rostliny – betta
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ted sem videl neco podobneho ve zverimexu v Teplicich. Normalne 2 betty vypadali jako ze maji ostrihane plutne. Podle me by to laik nepoznal.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 13:11 čichavec27 Re: janmacu
V tepločku je. Teplota vody kolem 25stupnů a vzduchu 26-27. :) Takže se natu teplotu brzo dostane i ta voda. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 13:02 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: janmacu
Moc nepřehánějte, nebýt Merkurka, tak to sám budu těžko zvládat. Ale dík za to, že se vám ty miláčci líbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 07:51 Muž janmacu [18] Re: čichavec27
Od Semtexa mam taky bojovnice a krevetky, spokojenost nejvyšší, super chlap. A sera baktopur by mohla stačit. Hlavně ať ma teploučko. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 21:57 čichavec27 Re: janmacu
Díky moc. Jen mimochodem moje betta je jinak v naprostém pořádku mám ji už asi rok.
A mám ji od skvelého chovatele-Semtex :-)

Jo a mám jen sera baktopur, myslíte že to postačí nebo mám jít zítra něco koupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 21:49 Muž janmacu [18] Re: čichavec27
Mohl se taky poranit sám o něco ostrýho v tvém akva. Radši ho dej na samotku a dej mu něco pro prevenci na zranění. V tvé prodejně ti poradí. Ale mohla by stačit zeleň či modř. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 21:39 čichavec27 – divný beták
Dobrý večer.
Když už se tad ybavíte o zmrzačeném samečkovy tak byste mě mohli poradit.
Můj beták má nějakou divnou tlamku jako kdyby se sněkým pral a ten někdo mu kus tlamky ukousl,jenže v akváriu už žádného jiného samce nemám a ikdyž ho pořád sleduju tak nemůžu přijít nato ským by se mohl poprat jelikož je tetka pořád zalezlý v chumlu plovoucí trávi.A taky nějak hůř žere(nebo spíš skoro vůbec nežere)
Asi bych ho měl dát na marodku že?a je nutné mu to nějak ošetřit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 20:01 grimmi Re: Semtex
Fotit už jsem zkoušel, leč všude je jen modrá čmouha, foťák mi to nějak zblízka nepobírá. Samce poznám, tady jsem však pro jistotu vyzkoušel reakci na jiného samce (nechtělo se mi věřit, že je tohle ve zverimexu možné, ať už úmyslně nebo jen z neznalosti), roztáhl typický krční vějíř a než jsem řekl švec šli po sobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 19:39 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: grimmi
Můžeš sem dát jeho fotku? A jak jsi poznal že je to sameček? A jak vypadalo to ostříhání?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 19:34 grimmi Re: janmacu
Díky. Bál jsem se, aby nezůstal takto opižlaný. Dávám mu do akva výluh Aloe Vera. Rány jsou docela zhojené, kdyby nešlo poznat jednotlivé střihy nůžek, myslel bych si chvíli, že je to vážně samička. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 19:05 Muž janmacu [18] Re: grimmi
Ploutve by neměly být problém,ale bych ho hned preventyvně zaléčil,protože se mu mohly ploutve rozpadnout nemocí X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 18:58 grimmi – Zmrzačená Betta
Zdravím, i když jsem myslel, že mě už nedokáže nic překvapit, stalo se. V sobotu jsem kupoval dvě samice Bojovnice pestré pro mé samce, měli poslední dvě v akva, tak jsem si ani nevybíral. Doma jsem nevěřil svým očím. Jedna z avizovaných samic byl zmrzačený sameček s ostříhanýma ploutvema aby vypadal jako samice. rozzureny Dostal ihned vlastní akva (k jinému samci samosebou nemohl).
Protože něco takového jsem skutečně ještě neřešil, mám jeden zásadní dotaz. Dorostou mu ty ořezané ploutve? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 17:28 Žena Bainah [3] Re: grimmi
To mě samička betty samečka uhnala až k smrti. Okousala mu všechny ploutvičky a nedala mu ani minutu pokoj. Musel chudák před ní pořád utíkat. Tak nevím teď, jestli byl třebas moc starý a jestli bych jí měla koupit samečka nového? Fakt nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 15:51 grimmi Re: motýlek
Ještě jeden postřeh ke zmíněnému chovu samce a samičky spolu. Mám jednu samičku Betty, kterou musím chovat samotnou, neboť je agresivní nejen vůči samcům Betty, kteří se jí nemohou rovnat, ale napadá vše co se hýbe v jakémkoliv akva. :-( Má holt pro sebe své vlastní akva a je spokojená. ano
Jen tím chci říct, že u Betty je opravdu vždy všechno individuální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 13:52 Muž motýlek [275] Re: Jerra
Doporučuji nádrž co nejdelší. Pokud by k samečkovi přibyla i samička, tak ať má kam uplavat až bude sameček hájit hnízdo. Vhodné by bylo něco tak 80cm dlouhé a jen 25cm vysoké. Tam by klidně pak mohly být i ty p. pandy. S filtrem to nepřehánět - při silném proudu bety dlouho nevydrží. Leda v silně zarostlé nádrži to nějak šikovně nasměrovat přes amatérskou hadičku a nebo ten zde již doporučovaný molitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 11:15 Jerrra Re: grimmi
O velikosti nemluvím, je mi jasné, že kdybych měla beťáka ve 20ti litrech tak tam pancéřníčky dát nemůžu ;-) Jinak všem moc díky :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 11:05 grimmi Re: Jerrra
Při jakémkoliv soužití záleží na povaze samce Betty. Mě pancéřníčci zelení s jedním Betťákem šli a jiný je nesnesl a honil se za nima, sice je nechytil, ale stresoval je tím. Každopádně pokud máš samce Betty v nějakém akorát akváriu, pak pro pancéřníčky je to malé! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 11:03 Muž EMSI [3] Re: Jerrra
Samozrejme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 10:49 Jerrra – Pancéřníček a betta
Poradí mi někdo,zda můžu dát k sobě do jednoho akva pancéřníčka pandu a bojovnici pestrou? Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 15:17 Žena swatty [0] - CichlidyRe: JSvoboda
JJ molitanový (bublinkový) filrt uuplně postačí, stačí jen, aby trošku hejbal s vodou, klidně uuplně nejmenší velikost. Sama ho tam mám na 30l? akva se samcem a dvěma samicemi ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2010 14:41 grimmi Re: JSvobodacz
U filtrů pozor, i ty relativně nejslabší jsou v tak malém akva pěkné průtokáče. Pokud nechcete laborovat jako já (vyzkoušel jsem asi 8 filtrů a všechny letěli do koše, než jsem našel správné řešení), tak vsaďtě na bublifuk s biomolitanem. Bioiltrace je vhodná už pro udržení rovnováhy v akva, takže rozhodně filtrovat. Topítka osobně v Bettáriích nepoužívám. V místnosti vytápím na stabilních 22°C a to stačí i pro akva, přes léto je teplota podobná.
A ještě k tomu osvětlení. Stačí třeba i toto www.levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 14:28 JSvobodacz Re: Utahraptor
Myslíte, že molitanový filtr by postačil? Jaké topítko byste mi doporučila do 12l akv.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 14:17 Žena Utahraptor [91] Re: JSvobodacz
No, beta se bez filtru i obejde, ale když jí budete přitápět, tak je dobré aby tu vodu něco promíchávalo, malý filtr se dá pořídit od pár stovek. Jinak bych tam koupila pár nenáročných rostlinek (hygrophila difformis, pista stratiotes, např.).
Topítko bude nezbytné, jinak ještě lampičku aby rostlinky měly světlo. No a na dno písek nebo drobné kamínky a máte vystaráno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 13:53 JSvobodacz Re: grimmi
No řekněme kdybych koupil 20l akvárium. Co bych měl ještě dokoupit pokud bych tedy choval zatím pouze jen jednu Bettu? Například, je nutný filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2010 13:33 grimmi Re: JSvobodacz
Zdravím. 9L akva za luxus nějak nepovažuju. Pro chov samotného samce, 6-9l = podle mne rozumné minimum. 12-16l = podle mne solidní standard s více možnostmi co se týče rostlinstva a uspořádání nádrže, no a za luxus beru 20-30 litrové nádrže na jednoho samce, kde je možné už dle povahy dopřát Betťákovi třeba samičku a taková nádrž už taky nějak funguje po stránce vnitřního ekosystému a lépe se udržuje. ;-)
Jinak v tom Marina Betta kitu by ti přežít měl. Když jen pomyslím na to, jak chovají Betty v některých akvaristikách u nás -mají je v kelímkách od lipánka na poličce- , nejradši bych jim tam něco řekl, to už je lepší ta lahev. rozzureny

Co se týče světla, stačí závěsný klip s PL trubicí. Já používám třeba Ferplast Arclight Mini 13W dvojtrubice, půlka s modrým, půlka s červeným světlem, u nás možná hůře sehnatelné osvětlení, ale jsem velmi spokojen s vlivem na rostlinky i na vybarvení rybky a prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 13:19 JSvobodacz Re: Lada2
No chtel bych aby ta ryba jen tak nepřežívala a aby to bylo i hezký. Právě bych chtěl koupit něco lepšího ale nevím jak velké. Co jsem se dočetl tak pro 1 Bettu je 9l akvárium luxus, takže uvažuju, že ho koupím ale nevím, co bych měl ještě koupit co se týče techniky. Filtr, světlo atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 13:17 Muž Lada2 [11] Re: ancistrus
Uprimne, na jednu stranu strasne bych chtel neco takoveho videt -zvedavost- a na druhou stranu asi by mi tech ryb bylo lito.
A toto neni argument pro chov ryby v par deci. To na obrazku je jen prodej. Pokud se ryba neproda, tak chcipne. A to druhe je jen masakrovani se samcu navzajem. Tedy pravy opak toho co chteji akvariste dosahnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 13:10 Muž ancistrus [25] - RostlinyRe: Lada2
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Kdyz jsme u toho Thajska a bet, tak tady je foto jak se bety prodavaji na vikendovem trhu v Bangkoku. V prepoctu to vychazi za 1 Kc na kus :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 12:59 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Lada2
Oni v těch flaškách nejsou od začátku. Jen na dobu nezbytně nutnou.
Každy den čerstvá voda a živé krmení.
To kolikrát nemají ani tady u chovatelů ve vřtších nádržích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 12:54 Muž Lada2 [11] Re: JSvobodacz
Ono jde spis o to co od toho cekas. Pokud chces aby to bylo dekorativni, tak by to asi vetsi chtelo. Navic ve vetsim ziskas lepsi rovnovahu muzes tam dat i kytky, coz do ty Marine, at mas tu vetsi nebo tu mensi, asi moc nedas. Pokud je ti jedno jaky to je, tak prezije dle meho i v tom marine kitu. Jen budes muset casto menit vodu. Nedavno jsem nekde na netu cetl clanek a byli tam i fotky jak pestujou Betty v thajsku. Ve flaskach od Whisky:-) Byla to velka pestirna bez jedineho akvaria samy flasky :-)
Nicmene i kdyz je betta leniva a spatnej plavec, jsem taky nazoru ze v malym prostoru se musi citit depresivne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 12:12 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JSvobodacz
Hledej třeba tu: www.splendenspower.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 12:05 JSvobodacz – Betta akvárium
Dobrý den, potřeboval bych nějaké rady ohledně chovu Betty. Prošel jsem si tento web a názory jsou tu rozdílné a já nevím čím se mám řídit. Dostal jsem od přítelkyně Bettu s Marine Betta Kittem ale dočetl jsem se zde a i sám jsem si to hned myslel, že ta ryba tam asi celkem trpí a moc dlouho nepřežije, proto bych chtěl od vás nějaké rady co mám dělat. Přemýšlím o koupi dejme tomu 6-12l akvária a nějaké doplňky ale nechci do toho moc investovat, protože zatím ani nevím jestli by mě bavilo starat se o to a jestli budu mít také čas. V bytě mám teplotu okolo 21-22 C, a dopoledne ve všední dny netopím vůbec, takže je rybě asi zima :/.Chovat chci pouze tuto 1 rybu, popřípadě časem dokoupit 2 samice ale víc nic, než získám nějakou zkušenost. Nerad bych aby mi tady rybka hned umřela. Děkuji za vaše rady :) . Btw dávám Betta kit zatím na topení nebo k topení, přičemž je v něm neustále teploměr jako kontrola. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 21:54 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Mike
Opravdu 27°C? To je spíš už na odchov, lepší je je mít tak na 24-25°C no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2010 19:52 Žena Danila [4489] - SumciRe: ion
Dporučuji se obrátit na specializované fórum: www.splendenspower.cz
Ať se daří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2010 17:39 Muž Mike [3] Re: ion
Aspon 23 l. A chtělo by to topítko. Beztoho se vážne neobejdeš. Potřebují aspon 27C. A filtraci, kup bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 16:10 ViktorLicek Re: ion
V atlase je napsaný 10 l na kus. takže pro chov bude větší akvarko asi zapotřebí. :) A jestli nemáš filtraci, tak živý rostlinky bych taky nějaký pořídil.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [57] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67766x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov?od=2801