Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osmadvacet dní...otevřená věc veřejná..

 

Články » Osmadvacet dní...otevřená věc veřejná..   Vytisknout tuto stránku 

Osmadvacet dní...otevřená věc veřejná..

Publikováno: 28.04.2011 • Autor: © invalida • Rubrika:

Právě mi žena řekla, že když mi chcípne ryba, tak to nějak neprožívám! Prej to beru jako že se to stane, ale neplatí to o případech, kdy nejsem doma. To prej hledám způsob, jak to na někoho svýst. Osobně si myslím, že to nebude až tak horký a že většinou řeknu, hele, tohle si neměla. Někdy mě štve její nepoučitelnost. Prostě mi přijde, jako by slyšela něco jinýho než říkám. Prej to slyší nerada. Ale když jí k tomu nic neřeknu, zas prej s ní nemluvím. To je prostě život....S ženskou je to pro mě jako se stínem. Když jdu od ní, utíká přede mnou a když jdu za ní, utíká za mnou.

Ale jako chlap to asi nepochopím nikdy=)

Ale proč to vlastně píšu..čeká mě 28 dní v lázních. Malá školní akvárka obstarají děti a učitelky a větší doma připravím tak, že by měly přežít bez úhony. To už mám vyzkoušený. V menších mi po 14 dnech vymění děti vodu tak cca 80%. Takhle měním stále a i když vím, že se spousta lidí zaklíná jednou třetinou, bude to určitě v pohodě. Ale je mi prostě líto toho času tam, takže plánuju kolo a hubnutí=) No uvidíme...

Ale chtěl bych tam udělat i něco pro vědění o akvaristice. Už o tom přemýšlím dýl. Takže nápad!

V letošních mrazech mi pošta dokázala pozdržet balík s krevetkama celejch 9 dnů. Protože už sem ale pár balíků poslal a celkem namyšleně si myslím, že umím balík celkem slušně zaopatřit proti lidský blbosti, krevetky to přežili bez ztráty kusu. Bylo přes -20 a používám plastovky.

Co když sebou vezmu plastovku s trochou štěrku, kouskem mechu a tak 2-5 krevetek? Ubytovací režim to sice neumožňuje, ale dopoledne plastovku zavřu a schovám do stolku.. To, aby mě uklízečka nepráskla. Myslím, že by to šlo a krevetky přežijou v pohodě. Údržbu neplánuju žádnou maximálně odlití trochy vody a dolití kohoutkový. Dokonce si myslím, že by to přežily i bez krmení, když tam bude co obírat.

Sem skoro přesvědčenej, že to udělám. A to i přes odpor ochránců, protože sem fakt přesvědčenej, že nic neuhyne. Vyberu velký kusy a jistě přivezu zpátky i omladinu. Na pokus můžu obětovat red cherry a palmaty. Vzorkový láhve můžou bejt tak max 3-4, protože se dopravuju drahou a to dost daleko. Když Vás někoho napadne, co mám sledovat, budu rád za podněty. Testy sebou nepovezu.

Snad to není blbej nápad..co myslíte?

Václav

 

Za správnost informací zodpovídá autor článku, dotazy směřujte na autora. Hodnocení článku hvězdičkami provádí redakce. K článku se vyjádřete pomocí palců (líbilo se / nelíbilo se).

Hodnocení
*****

Líbilo se: 12x Nelíbilo se: 4x Zveřejněno: 28.04.2011 Upraveno: 28.04.2011 Přečteno: 1482x

Schválili: Bob66 ** 28.01.13 • Jarka ** 19.01.14

Související články
Žádné související články
Další články z rubriky
23.06.2010*****JBL Bioferm - prirodzená cesta ako sa zbaviť rias vo svojom akva3223x
03.09.2012*****AKVARISTIKA216x
15.12.2014*****E-shop ZOOHOLDING166x
17.11.2012*****Plži v akváriu I.3933x
18.11.2010*****Jak na viřníky1425x
20.05.2012*****Vypiplání krevetek z vajíček mrtvé krevetí samičky698x
09.07.2011*****Zařizuji si KREVETÁRIUM1552x
03.06.2006*****Založení 300l akvária15841x
22.10.2011*****Když si ostatní dělají legraci...511x
21.04.2011*****Žena akvaristka1376x

Komentáře návštěvníků
Celkem: 22 záznamů přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Reagovat na tento komentář [22] LinaDee® 14.03.13 10:45
Já byla v lázních naposledy jako dorost, a tudíž jsme měli daaaleko přísnější režim, než dospělci. Pořád nás někde honili, a večer jsme byli rádi, že jsme mohli spát. Takže bych na žádné tvory ani neměla čas.

Reagovat na tento komentář [21] Kaala® 06.05.11 09:38
počuj ja som prežila 28 dni v kupeľoch bez rybičiek ... chybaju mi ale už idem domov a som zvedava ako to vydržali s udržbou od rodičov a uplne sa tešim nato prekvapenie pretože vraj sa im krasne dari... ver mi podľa mňa ti to zato nestoji

Reagovat na tento komentář [20] haka® 30.04.11 13:03

ahojky,koukám že jedeš do Aurory,tam sem byl loni:-)Nic si sebou neber,v Třeboni je krásně,zvlášť v pivovaru :-)a než sedět na pokoji a koukat na pár krevet,radši obejdi Svět(rybník) :-)

Reagovat na tento komentář [19] invalida® 29.04.11 21:24
Obojí mám v plánu...chování krevet lze předpovědět...spolubydlících může bejt inspirativní.=)

Reagovat na tento komentář [18] sivon® 29.04.11 21:19
Neber krevety, buděš sedět na pokoji a koukat do flašky :-). Vyraž do okolí, je tam nádherně, případně se můžeš vrtat v bahně vypuštěného Světa. Můžeš zkoumat, co by se ti hodilo do akvária, tam se najde věcí :).

Reagovat na tento komentář [17] invalida® 29.04.11 21:08
Nemám s tím problém jen nevím jestli se to hodí...ale tady to je


Přiznám se že když se diskutuje jsem rád...takovejch prezentací tady je...jasně že ne ve flašce...tak jako že tady srnčí nebo černá žije to jo..ale nemá nepřítele..a to je špatně...potkan patří do přírody..ve městě to je skoro pohroma...spíš to byla provokace jestli někdo přijde s nápadem Ptal sem se Rexe jestli to není blbý...se neptal a pustil to...já se zas přiznám že sem čekal jiný reakce. Jo znám tam u Vás jednu akvaristku zubařku...když se tam dostanu dáš si se mnou třeba pivo?
======= Původní zpráva =======
Od: Rom
Datum: 29.04.2011 20:28
Předmět: RE:

Ahoj. Pro vysokou už to dávno přirozené prostředí je. Včetně přítomnosti traktorů na poli, dřevařů a i mou nebo tvou maličkostí při procházce. Budu upřimný. Myslím si, že pouze chceš rozvířit jakoukoliv debatu (proč taky ne - to je v pohodě), ale proto si myslím, že by to mělo být někde jinde než v článcích, kde z toho může být někdo zmaten. Bych se ani nedivil, kdyby tady nějaké dítko hodilo prezentaci zelené PET láhve s neonkama
Příjemný pobyt v lázních.
======= Původní zpráva =======
Od: invalida
Datum: 29.04.2011 20:18


Tak to mě mrzí...nějak sem si neuvědomil že to vypadá jako manipulace...jenže vysoká taky nežije v přirozeným prostředí..teda většina území v čr tomu neodpovídá....jen sem prostě myslel že by to mohlo bejt zajímavý a možná i přínosný v případě že by šlo cosi vyzvědět. Toť celý. Kdyby se našlo dost

Reagovat na tento komentář [16] Pepan® 29.04.11 21:03
V lázních si spočni a hlavně si vem papír a tužku na poznámky, protože vydržet celý měsíc bez Tvých článků půjde těžko. Takže po návratu očekávám záplavu článků se super tématy. Jo a mimochodem, v lázních obvykle bývá nějaká ta internetová kavárna, tak by ses mohl občas ozvat aspoň s nějakou zmínkou o tom, jak se krevetkám daří. Něco jako krevetí deník. No však Ty si s tím určit poradíš. Tak hezký pobyt.

Upravit Reagovat na tento komentář [15] ® 29.04.11 20:59
Ještě jeden malý dodateček k nabuzení tvé radosti z diskuze, která zde probíhá. Proč tedy reaguješ prostřednictvím osobních vzkazů a ne tady? Byl by jsi formát, kdyby jsi tu naši třeba tady překopíroval.

Upravit Reagovat na tento komentář [14] ® 29.04.11 20:04
Milý Invalido. Jde ti to úplně báječně. (myslím manipulaci s lidmi). Teprve u tvého posledního komentáře jsi se rozhodl, co tady chceš sdělit, i když mám pocit, že to s původním obsahem článku nemělo nic společného. Nicméně v zoufalém kroku přesvědčit ostatní čtenáře ke smyslu článku a hledání pointy tvého vyjadřování, jsi se rozhodl srovnat vysokou zvěř, žijící ve svém přirozeném prostředí (i jejich generace je již navyklá na výtvory stvořené lidmi, včetně jejich přítomnosti) s akvarijními živočichy žijícími v PET láhvi. Snahou nás všech, dle mého názoru, je co nejlépe přiblížit AQ především přirozeným podmínkám. Asi by tady měli založit fakt nějaký blog, kde bych se na tvé předávání myšlenek rád podíval. Do sekce článků mi to fakt nějak moc nepasuje.

Reagovat na tento komentář [13] invalida® 29.04.11 18:19
Poslední povzdech: čekal sem úplně jiný reakce, třeba že budou řvát rádoby ochránci. Znám jich moc co hladili čerstvě nakladený srnčí...sice s láskou ale taky z rozsudkem smrti...nebo ježky nakrmený mlíkem a podobně, taky v dobrým úmyslu. Už sem měl i na dveřích plakát zastřel si svého myslivce...To že 7 hlavý stádo srnčího ráno vyleze z lesa přeběhne paseku a každej kus si 5x ukousne vrcholovej pupen loni sázenýho stromku a tím ho odepíše, za 2 hoďky jdou zpátky a to samé. Potom odpoledne kolem 5hodiny znovu a pupeny jim chutnaj cca 50dnů v roce není pro ně argument. A proč nestřelíš starýho ale střílíš mladý? Na starým už poznáš kvalitní exterier..víš.. Dyť je to stejný jako v akvaristice...litujeme potěr a chceme zdravou populaci.V přírodě přece přežívá jen mizivý % potěru. Ten nejšikovnější!!!!!!!!
S trochou nadsázky sem fakt čekal že se ozve někdo koho bude zajímat konkrétní věc...Že se kamarádovi rozmnožili raci v misce pod kytkou, že krevetka přežila v kýblu s trochou vody na balkoně téměř do zámrzu sou věci známý. Já dokonce vyndal žijící krevetku z vlhkýho hadru až ráno po večerní údržbě...Trochu mě mrzí že se nenašel nikdo přemejšlivej a dál budem psát...podle Chrise Lukhaupa, Jenda Dvořák napsal..podle Amanova výkladu...Na popud profesora Ikebary nebo dle soudruhů z NDR....škoda fakt jsme na tom jako lidi dost bídně. Pora´d jak to mám dělat a když to zkurvím eště Ti vynadám...Myslím že mám co dělat s další generací ale fakt to rači budu dělat blbě než vůbec. Až tady někde na mě zabliká vzkaz poraď prosím...celkem budu váhat ho otevřít...Vždyť už není co zkoumat? Nebo jo? Když si potřebuju něco ověřit klidně to udělám doma v soukromí a potichu...nikdo mi nevynadá když kus uhyne...Třeba nás je 1000 a uhyne 1000kusů...Proč se nedomluvit po 10 lidech a uhyneme jen 100kusů? No nic mám jinou práci...jdem s dětma kontrolovat obsazenost loňských budek.

Reagovat na tento komentář [12] Kajka99® 29.04.11 12:12
čili něco takového shopiq.cz/…/ ? ne dělám legraci, ale už je to takové do extrému vedené mi připadá...i když, možná.... ale ne, do cestovní verze "bedny na vodu" bych nešla :) já kdybych měla jet na měsíc za klidem tak si vezmu beletrii, pak nějaké knížky o hvězdách a botanický klíč, ve dne bych určovala taxony a v noci bych se pokoušela najít souhvězdí a četla bych si o mytologii (ale jen kdybych byla sama jinak by se mi smáli :D) :) jů, měsíc bez učení, to by byla paráda!!

Reagovat na tento komentář [11] invalida® 29.04.11 11:33
Skoro jste mě přesvědčili...ale fakt to není závislost...spíš sem chtěl něco v klidu pozorovat. Jinak tam maj u bazénu velký přerybněný akvárko s tlamovcema a za barákem takovou menší nádrž...myslím že se to jmenuje Rožmberk=)

Reagovat na tento komentář [10] Designer® 29.04.11 10:04
Jestli nechces sve zene pusobit dalsi traumata, vybodni se na to, a jak pise uz filipsi, jed se laznovat a chvili se snaz vypadat jako dospely clovek bez psychickeho postizeni zavislosti na akvaristice. :)

Reagovat na tento komentář [9] RadioactiWe® 29.04.11 06:43
Keby idem do kúpelov ja, tak si asi vezmem plastovku prázdnu, k tomu nejakú sieťku a ak by bola príležitosť tak by som si požičal nejaké tie Garra rufa :)

Reagovat na tento komentář [8] Deathbull® 28.04.11 22:20
Skoro měsíc? Já to chápu úplně přesně o co jde, proč si nevzít koníčka ssebou že? :)

Já bych si zabalil menší akva, všechny věci do "pytlíčků" včetně cherryn a třeba pávčat a na ten měsíc si to poskládal na místě, ono se cítit alespoň trochu doma přeci nezaškodí.) Ale já jsem občas magor, raději nebrat jako inspiraci :)

Reagovat na tento komentář [7] filipsi® 28.04.11 21:29
Fakt ne :), dej si v laznich pokoj od vseho, kochej se okolim, hubni, jezdi na tom kole, maluj, fot, odpocivej, cti knizky. Proste zmena.
Odpozorovavej maximalne mlade sestricky (ne ve spatnem smyslu slova).

Reagovat na tento komentář [6] invalida® 28.04.11 21:17
Ale právě že ne...spíš bych chtěl něco odpozorovat atd...jen to asi byla spíš prosba o inspiraci...taky mě nějak nic nenapadá. A poslední den by vnuknutí bylo pozdě=)Nápad nemáš?

Reagovat na tento komentář [5] filipsi® 28.04.11 20:59
Ale co by neprezily. S dobrou peci urcite, a pri trose stesti asi i bez pece. Porad jako pokus nechapu, co presne ma dokazat. Kdyz prezijou, bude to znamenat berte sebou lahev s peti krevetami do lazni na 28 dni? Nebo i berte si deset na prodlouzeny vikend na horach?

Reagovat na tento komentář [4] invalida® 28.04.11 20:49
No něco mít sebou je možný...že by ta úchylka? Spíš pokus ..ale odhad bych že v pohodě přežijou. Normálně mi nepřišlo důležitý psát že mám kontakt na přátele a kdyby byl problém tak je předám. I když někdo je i krmí..teda krmí s nima=) To poslední bych neriskoval..ne že by nebyla prča to ženě říct ale už mi to tak neběhá=)

Reagovat na tento komentář [3] filipsi® 28.04.11 20:30
Nejak mi unika smysl. Ne ze by mi vadila nejaka ta kreveta na oltari vedy, nebo treba dokonce proste jen na oltari. Ale ma to byt pokus o co? Nebo pouze touha vzit si sebou kousek akvarek na poteseni? Nebo po navratu vynadat manzelce za tu uhynulou rybu a pysne ukazat lahev se slovy: "to me kreveta ani jedna"? (teda kecam, u posledni moznosti smysl a nasledky jasne vidim.)

Reagovat na tento komentář [2] Moucha® 28.04.11 20:25
javskej mech, par tablet pro panciky a pravidelne cichat jestli voda nesmrdi
jen bych mel obavu z toho schovavani do supliku pres den.... mohlo by chybet svetlo
taky bych se juknul jaka voda tece z kohoutku v tech laznich, kdyby byla moc mekka, vzal bych kus kridy

Upravit Reagovat na tento komentář [1] ® 28.04.11 19:58
Jako blbej nápad se to jeví už jen proto, že píšeš "můžu obětovat Red cherry a palmaty". Vezmi si raději sebou tužku a papír, aby jsi nás mohl zase potěšit nějakým počtením. Osobně si myslím, že k žádné újmě nedojde - není důvod. Trošku mi to začíná zavánět úchylkou :))). Nic ve zlém samozřejmě.

Další články tohoto autora
09.06.2014*****Pes akvarista...565x
30.12.2012*****Ženská neakvaristická.....aneb, jak dostat opušťák...1240x
23.10.2012*****Další rozměr akvaristiky...863x
05.08.2012*****Chtěl/a bych akvárko... jsem tady dobře?1241x
17.07.2012*****Detektivka...759x
07.06.2012*****Lojzovo "Paků" a jiný pralesní rybky...1427x
17.05.2012*****Cyprinion macrostomus a trocha asociací...343x
12.04.2012*****Moderní komunikační kanály a jejich význam pro akvaristy504x
10.04.2012*****Proč si nepořizovat mořský akvárko...1143x
07.04.2012*****Zavřenej akvarista1059x
07.04.2012*****Akvabrejle, iluze nebo fakt?644x
07.04.2012*****Úspěchy a něco jako rodičák...482x
15.03.2012*****Akvarista, tvor z jiný panety, aneb když to člověk myslí dobře...2189x
24.02.2012*****Trojky, aneb když se daří...1298x
15.02.2012*****Brazílie a krajiny okolo...902x
13.01.2012*****Amazonie, domov oblíbených krunýřovců trochu jinak...1314x
12.01.2012*****Obchodování čili směna krunýřovce507x
10.01.2012*****Modrý ryby a neboli T.T....1097x
04.01.2012*****Kreveta Ostravská pruhovaná...1005x
04.01.2012*****Říše zvaná akvaristika a její hranice...637x
03.01.2012*****Jak snadno zbohatnout na rybičkách...1131x
01.01.2012*****Bilance...509x
12.12.2011*****Rodič neakvarista a jiný pohromy...764x
06.12.2011*****Vesnická akvaristika v severním teritoriu aneb po česku...947x
19.11.2011*****Mříže, francovka, porcovanej medvěd a tak...676x
10.11.2011*****Proč? Proč ? Proč... aneb běžná schůzka s capartama...1330x
01.11.2011*****Těžká práce redaktora aneb rak...678x
23.10.2011*****Vodní pavouci...795x
21.10.2011*****Doprava krevetek...983x
10.10.2011*****Kýma, Bíma hárvestr... aneb téměř po prázdninách!748x
19.08.2011*****Jak se vyplácí práce s dětma...981x
22.06.2011*****Kratičkej reklamní...729x
20.06.2011*****Jak sem žehlil vodu...834x
15.06.2011*****Vejlet a jak se něco povedlo a něco mínˇ...581x
01.06.2011*****Kterak si aquarium udržovati v čistotě bez velké náročnosti na čas Váš, Choti Vaší neb Vaší panské služebné..1350x
27.05.2011*****Dětskej den aneb jak prudit rodičovstvo...a taky jak ho pumpnout...914x
24.04.2011*****Jazykem, srdcem a jak na akvárko s omezeným rozpočtem.2182x
18.03.2011*****Tolerance1159x
01.03.2011*****Akvaristickej bůh....1809x
24.02.2011*****Souvislosti v akváriu2352x
22.02.2011*****Ekonomicky a různý jiný fígle...1404x
16.02.2011*****Teoreticky...1520x
06.02.2011*****Bludy abo i somariny, abo co sebe ja dovoľujem myšlec....1074x
05.02.2011*****Tak vám pěkně děkuju...1185x
03.02.2011*****Kterak si dobré rady k srdci neberu a o výhodách netu..995x
02.02.2011*****Tuctero zásad k dodržení, při činnosti bohulibé která jest se aquaristikou zove..1049x
01.02.2011*****Cabarius morbus vernum anguiila především druhu anguilla anguilla.981x
26.01.2011*****Šupleroidní psaní a akvaristika jako taková ...908x
25.01.2011*****Akvaristi na chatě..1466x
24.01.2011*****Biochemická autoregulace vodních rostlin...1176x
27.12.2010*****Akvaristickej potěr a co stále překvapí1447x
02.12.2010*****Zaměněný písmeno a vězni skla1823x
25.11.2010*****Svátky mrtvejch stromečků, ochotnej prodavač a konec akva.2475x
17.11.2010*****Akvaristika bez kravaty a tajemnej Pepa1792x
11.11.2010*****Ukradený dřevo3015x
08.10.2010*****Nepovedenej čtvereček..pozdravit?1621x
03.10.2010*****Pěstování ryb aneb akvaristika včera dnes a snad i..2305x
23.09.2010*****Tři prvňáci1407x
14.09.2010*****Jak sem choval listonoha a dokonce i dva3425x© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/clanky/689-osmadvacet-dniotevrena-vec-verejna