Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvaristika bez kravaty a tajemnej Pepa

 

Články » Akvaristika bez kravaty a tajemnej Pepa   Vytisknout tuto stránku 

Akvaristika bez kravaty a tajemnej Pepa

Publikováno: 17.11.2010 • Autor: © invalida • Rubrika: Zábava

Protože se snažím trochu zabavit děti, a je úplně fuk, jestli kroužek bude akvaristickej nebo třeba sběratelskej, hodně mě překvapilo, jaký to vyvolá diskuse. Dokonce to došlo tak daleko, že se hodnotilo moje iq. Protože  mě jako každý správný celebritě nevadí, že o mně řeknou, že sem pako, ale hlavně, že se vo mě mluví, dál to nebudu rozebírat. Jen se pokusím trošičku osvětlit můj styl psaní. Jelikož nejsem nejmladší, mám problém s krátkodobou pamětí, a proto musím psát rychle. V kombinaci s jednoprstním ťukáním do kláves a špatným zrakem je snad pochopitelný, že nemám čas pořád hledat interpunkční znamínka a jiný podobný méně obsahově důležitý smetí. A to přestože vím, že slova sem, prej, nebo blbej nejsou úplně spisovně, nehodlám psát jinak. Protože já osobně si myslím, že  do češtiny slovo třeba prdel patří. Jestli ho nepoužiju za každým druhým slovem, tak myslím nevadí. Slovu hýždě by asi taky rozuměli všichni, ale takovej musculus gluteus by asi většině lidí nic neřekl. Tolik úvodem.

Že blesk bije jen do opravdovejch velikánů, snesu i nějakou tu pecku. Vždycky sem trošičku vyčníval a bejval vidět. Můj řídící učitel při každý příležitosti vzpomíná na můj první den ve škole. Jdi smazat tabuli Vendo! Nepudu..já ji nepočmáral. Hezky v noci pršelo, já rači pudu na houby..a šel sem. Proto mám dodnes se školou supr vztahy, i když už učí moje spolužačka. A proto mám i možnost se dětem věnovat. Zajímá Vás, proč to dělám? Protože se to smí a taky, aby měly děti na co vzpomínat. Jo a píšu proto, že nám pár lidí pomohlo materiálně, jen proto, že si o našem kroužku přečetli tady na webu ty moje děsný slinty, jak to někdo popsal. Konkrétně nám to vyneslo 3 starší použitelný akvárka, peníze na novej set do třídy a nějakou techniku. Ještě musíme korunu vrátit, protože set ve slevě měl na konci číslovku 99. Samozřejmě nešlo použít všechno, protože, jak je v český povaze, tak nám občas přijde i hromádka starejch nepoužitelnejch krámů. Podle hesla..Tohle už je fakt k ničemu, ale pošlu to harantům a eště budu za samaritána. Takovej je život.

Jak takovej kroužek funguje? Nejsem sice pedagog, ale Škola hrou si myslím je nejlepší charakteristika. Honza Ámos to měl zmáknutý a dodneška na něj nikdo nemá. Úplně na úvod se mi do toho vůbec nechtělo a chvilku trvalo, než sme z dětma našli ten správnej vztah k sobě, ale dneska to myslím klape. Někdy sice i vrže, ale co je dokonalý? Že?

Na úplně první schůzce sme si ukázali akvárko na obrázku a pak 2 prázdný nádržky v místnosti, kterou nám škola přidělila. A pomalu jsme scháněli a založili první nádrže. Vysvětlili jsme si s dětma, že když nerozuměj nějakýmu slovu, že se musej zeptat. Jinak bysme se nikam nedopracovali. Jsou fakt poslušný a chápou. Určitě jsme si řekli, že akvárko je ze skla. Hlavně proto, že je do něj vidět, a to je skoro bych řek to nejdůležitější. Rozhodně sem ji nevykládal, že sklo je přechlazená kapalina vyrobená z...a že na akva se používá takzvaný floatový sklo, vyráběné plavením po hladině rozžhaveného kovu nebo tak nějak. Je o hodně opticky vhodnější, ale já už blbě vidím, takže je mi to celkem fuk. Jednak protože týhle technologii moc nerozumím a za druhý by je to určo nebavilo a v jejich věku by jim to bylo platný asi jako mongolská učebnice fyziky pro 7 třídu pralesnímu indiánovi z kmene Nga-Urubu. Taky sem jim řek, že rybky budou až za tejden, protože akvárko chce čas na uzrání. A hlavně sme založilili první pokus. Ten spočíval v tom, že sme do 2 sklenic dali vodu a uřízli do každý kousek voděnky. To je taková kytka, u který nevím ani českej ani latinskej název. Asi víte, vo čem je řeč. No a do jedný jsem nasypal pár kuliček NPK. To je hnojivo, který používaj jezeďáci a obsahuje natrium fosfor kalcium. Podle Toho název. Fosfor je cizáckým slovem vod p. To jen na vysvětlenou. Není to ideální akvahnojivo, to uznávám, ale nám to stačilo. Po Pár dnech sme zjistili, že sice pohnojená kytí je sice víc povyrostlá, ale je taky bledá a vyčouhlá a ta její sklenice je úplně zelená od řas. Tím sem dětem dokázal, že přidávat hnojivo do nádrže nemusí prospívat ani kytkám, a hlavně můžem docílit zelených skel, a to by se pak blbě čučelo na ryby. A víme taky, že málo rybníků je na kopci, voda teče dolů takže zelený koupaliště má na svědomí pohnojená voda. A hnojivo je vlastně umělej hnůj. Tak sem děti vzal kouknout ke kravínu a ejhle..kolem hnojiště zelený kaluže. Aha ..tomu rozumíme a strejc neblafe. A to je u týhle specifický akvaristiky to důležitý. Tak sem dětem řek, že my hnojit nebudem. Tam na tý hromadě hnoje, co naprděli kravičky, je lebeda, že by se nám do akva ani takle velký kytky nevešly. A do akvárka budou prdět ryby a to stačí.

A tak sme první nádrže založili in natura. Jasně že sme dělali i další pokusy, ale o tom třeba jindy. Možná, že je to scestný řešení, a  možná tu akvaristiku neberu dost vážně, ale...Když na děti vyrukuju s euroasijskou taxonomií vodních rostlin, nebo s pohlavním dimorfismem Xiphophorus nezahualcoyotl a nebo jim vysvětlím ..todle je mečovka a ta s tím dlouhým je kluk. Co myslíte? Co je vhodnější? Já myslím, že pohlavní dimorfismus je pro ně stejně zbytečnej jak námořní mapa sahary. Tohle je dětskej kroužek na vsi.

Ono tady na netu netů=) je ta odbornost poměrně rozšířená..skoro každej, kdo má rybičky, má nejmín 2 chemický vejšky a doma mluví pouze latinsky, místo na záchod chodí na toaletu a jí pouze s míšeňskýho servisu. Dokonce i na banán si berou příbor jako Englická manželka Kinga. A když je to ženská, tak je to tutově blondýna, má 16 let a hrozně velký číslo podprdy. Lidi lidi. Zkuste přemýšlet. Ti, co se berou moc vážně, bejvaj nejsměšnější. Klidně si vopisujte chytrý řeči v latině..nás to až tak nebere. Hodně lidí za tímhle monitorem si připadá dost jinak než ve skutečnosti. Ale každej máme 3 ksichty. Jaký sme, jaký si myslíme, že sme a jaký bysme chtěli bejt. A ohledně těch, co si řikaj akvaristi, je to nemlich to samý. Někdo má akvárko pro radost, někdo pro zlost a někdo proto, aby moh vykládat, jak bylo drahý.  Esli mezi sebe nechcete obyčejný děti, v teplákách nebo starýho kreténa, co se vo něco snaží, jste nemocná parta. Komunita se dycky pozná podle toho, jak se chová k nejzranitelnějším. Ale klidně i odejdem, když se budete Šprajcovat. Úplně normálně vštěpuju lidem, i když jsou ještě malí lidi, zásady a základy akvaristiky a vztahu k přírodě. Věk totiž není zásluho, abych tak řek. A jestli ano, jistě ne vaše, ale vašich rodičů. Nemyslím si že v dnešní době je lehké přesvědčit pár dětí k běhání po kopcích a tak sem celkem rád, že mě se to povedlo. Zkouším jim vysvětlit, že když vím, že je to ryba aktivní v noci, stojí za to si k akvárku vstát. Když mám rybu, která se schovává za kořenem, řekl bych, že nebude spokojená, když ji vezmu kořen. Spíš to chce vylepšit podmínky!!! Jak říkám, i v akvárkaření se použití vlastní hlavy meze nekladou. Raději jedna moje chybná zkušenost než šíření cizích bludů. Hodně mě taky baví lidé..a není jich tady  málo=) kteří pod jedním nickem pokládají přihlouplé dotazy a pod jiným si dokazují, jak jsou znalí. My prostě budeme dělat i nadále to špatný rybičkaření bez kravaty a latiny.

Jo a ten tajemnej Pepa v názvu..Nevím, jestli ho nemám nechat dál v utajení. Dobrá, já ho tedy  prásknu. Tajemnej Pepa mi pomáhá na úřadech. Tam, kde to na úřadech nechce jít, používám osvědčenou větu. Jestli jste si fakt jistý, že to nemůžem vyřídit, tak mi vraťte papíra a já si s tím skočím za Pepou. A tajemnej Lojza nebo Jiří..který samozřejmě neznám, mi pomůžou můj problém dotáhnout. Poseroutkovství českýho národa mi ulehčuje život!!! A proč je v názvu? Zištnej důvod, jako marketingovej tah. Lidská zvědavost nutí lidi přijít věcem na kloub, a blbej název funguje stejně. Hodně lidí to otevře a o to mi šlo. A třeba když to dočtou do konce, zjistěj, že jim přebejvá kus tapety nebo něco jinýho použitelnýho pro děti.

V šest v práci! I když já osobně sem pro půl devátou. Lehká korektura provedena..Na víc už sem blbej, i když sem klidně moh napsat "přehlédl"

 

Za správnost informací zodpovídá autor článku, dotazy směřujte na autora. Hodnocení článku hvězdičkami provádí redakce. K článku se vyjádřete pomocí palců (líbilo se / nelíbilo se).

Hodnocení
*****

Líbilo se: 21x Nelíbilo se: 1x Zveřejněno: 17.11.2010 Upraveno: 17.11.2010 Přečteno: 1796x

Schválili: Bob66 ** 07.01.13 • Jarka ** 18.01.14 • Rex ** 18.01.14

Související články
Žádné související články
Další články z rubriky Zábava
16.02.2013*****Řasokoule surprise38x
15.02.2009*****Obří akvárium HK2820x
28.10.2010*****Ve městě je nový šerif aneb jak jsem se stal spolupracovníkem :-)1985x
11.11.2010*****Ukradený dřevo3031x
29.06.2014*****Výstava - Pod hladinou Vltavy244x
24.01.2012*****Sehnala jsem akvárko706x
05.02.2011*****Tak vám pěkně děkuju...1191x
05.08.2013*****Jak jsem vypustil poplašnou zprávu536x
25.11.2010*****Svátky mrtvejch stromečků, ochotnej prodavač a konec akva.2479x
07.04.2012*****Akvabrejle, iluze nebo fakt?650x

Komentáře návštěvníků
Celkem: 42 záznamů přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Reagovat na tento komentář [42] LinaDee® 06.03.13 19:05
Tohle čtení já prostě potřebuju k životu.

Reagovat na tento komentář [41] sirPavol® 28.05.11 19:30
opäť super

Reagovat na tento komentář [40] miklaras® 19.12.10 16:40
Ty články by si zasloužily samostatnou rubriku, abych je nemusela lovit...Jakákoli chytrá nadsázka je dneska vzácnost a když se to prošpikuje humorem, ironií a zdánlivým neumětelstvím, klobouk dolů, to je umění. Souhlasím s FreeDale, až se bude vydávat kniha, ráda přihodím do kasičky :)

Upravit Reagovat na tento komentář [39] ® 23.11.10 22:03
Hezkej článek, s prckama držim palce, jejich výchova záleží na jejich rodičích a lidi jako jseš ty je dokážou akorát dobře ovlivnit do života, maj potom aspon trochu toho nadhledu a nejsou znich povrchní materialistický blby.

Reagovat na tento komentář [38] Tomas Enderson® 19.11.10 20:20
Super článek jako vždy. Jen nedovedu pochopit jak někdo může kritizovat někoho kdo se o něco snaží. Tak přeji pevné nervy jelikož nejhorší srážka je s Bl... no ale to každý zná. [b]Jó abych nezapomněl až uvidíš Pepu tak ho pozdravuj.[/b]

Martin Honzejk

Reagovat na tento komentář [37] sivon® 19.11.10 19:44
K těm kritikům. Každý má možnost napsat článek, ale články typu "koukněte, takhle to dělám já, mistr světa a neberu žádné připomínky ke své práci" nikoho doopravdy nezaujmou. Takže my, obyčejní lidé, si rádi počkáme na další super články.

Reagovat na tento komentář [36] DrBolíto® 19.11.10 18:35
Omluvu přijímám a už to neřeš. Věnuj se raději dalšímu článku ať je co číst.

Upravit Reagovat na tento komentář [35] ® 19.11.10 18:01
Parádní článek... Přesně jak řikáš Latina je pro ty co chtěj bejt důležitý =) A prostě máš to propracovaný a to se cení

Reagovat na tento komentář [34] astro® 19.11.10 09:08
Odborných článkov a latinských názvov si na internete nájdem tisícky ale takto prirodzene a ľudsky napísaných perál je poskromne. Preto som rád, že "invalida" sa do toho pustil a píše. Ľudia ak vám chýba humor a nadsázka, ak ste závislí na pravidlách a dogmách, ak neviete čo je to žaburinka alebo okřehek ale keď vám niekto povie slovo lemna zvoláte "ahaaaaaa" tak ste stratení. Som slovák ale čeština je mi veľmi blízka keďže časť rodiny "bela z Hané" a časť rodiny býva na Vysočine (asi som to už niekde písal) a nemám najmenší problém si článok prečítať a porozumieť mu a zabaviť sa na ňom a odniesť si z neho často veľké a už zabudnuté pravdy a častokrát aj poučenie. Na invalidove články sa vždy teším, majú srdce, ducha, oduševnenie a ja by som bol vďačný pane invalido keby sa mi do rúk dostali Tvoje články ešte pred jazykovou korektúrou. Držím prsty Tebe a vášmu "čtverečku".

Reagovat na tento komentář [33] janmacu® 19.11.10 08:53
invalido,invalido ty jeden zatracenej chlape,ty dovedeš udělat pěkný článek i tady v odpovědi na komentáře ....všichni ostatní ti mužou jen závidět to,jak umýš psát články,a těm co vadí malí chybky ,tak asi maj malo rozumu,že jim to vadí při čtení a nemužou to přelousknout,dyk ten náš český jazik je tak nádherně složitej a rozmanitej,že se v něm většina chybiček stejně stratí a ti co tu věčně brblou,ať si skusí taky napsat článek,určitě to nebude těžký,ale bude ho číst tolik lidí ???? jen tak dál a hooušť

Reagovat na tento komentář [32] RadioactiWe® 19.11.10 00:46
Mne sa o tomto Vašom krúžku dnes dokonca už aj snívalo
Inak články sa mi páčia

Reagovat na tento komentář [31] invalida® 18.11.10 23:49
Pro doktora..omlouvám se veřejně za svou blbost..víc bohužel nemůžu

Reagovat na tento komentář [30] FreeDale® 18.11.10 21:36
Pokud by měla vyjít kniha tohoto autora, jsem ochoten přispět na náklady na vydání, pokud budu moct být hrdým vlastníkem podepsaného výtisku.
A soudruzi kritici: Kdo umí, umí, kdo neumí, ten do toho aspoň kecá...

Reagovat na tento komentář [29] miro03® 18.11.10 20:25
Je to originálne,vtipné a hlavne pravdivé.Moja poklona Václave.

Reagovat na tento komentář [28] DrBolíto® 18.11.10 19:10
Tak sorry, beru na vědomí a příště budu užívat místo dis raději to, že chyby dělám úmyslně abych popudil a vybočil z davu. Takhle aspoň nebudu vypadat jako blbec, ale jako provokatér, díky za tip.

Reagovat na tento komentář [27] invalida® 18.11.10 18:48
Korekce provedena...někomu to nevadí a tomu co se přepočítá o 200litrů ve vlastní nádrži a pak to svede na obsah filtru to klidně vadit může..to zas nevadí mě=) Ale dneska se na blbost a lenost nikdo nevymlouvá..svádí se to na disfunkce...Jsou tu velcí akvaristé a chemici a pouze jeden si všiml že jsem složení hnojiva těžce změnil...Co když ten blb chyby nedělá neůmyslně? Pro DRauvajs...Ty Tvý fotky vlastně celej kroužek rozjeli a chytli děti první slinou..dík

Reagovat na tento komentář [26] DrBolíto® 18.11.10 18:29
Když ta čeština vadí co do toho zatáhnou učitelku a poprosit o pomoc s částečnou korekcí?
Je mě hanba, ale mě ty články nevadí a možná díky dis... to přelouskám jedním dechem a nevnímám co kde chybí, přebývá.
A nebo komu to takhle vadí, ať se nabídne s pomocí při konečné úpravě článku, místo urážek a pohrdání. Vím, že to nelze nijak poznat, ale jsou i lidi co za to nemohu. A věřte, že to bolí když se snažíte a někdo vás setne jednou větou o idiotovi a češtině.
Nicméně se přimlouvám o alespoň částečnou korekci ať je klid.

Reagovat na tento komentář [25] smidakkuba® 18.11.10 15:49
Je to perfektně napsaný.A s tím kdo si hraje nezlobí ůplně souhlasím.Sám to na sobě pozoruju :-)

Reagovat na tento komentář [24] invalida® 18.11.10 09:30
Bohužel ten příspěvek někdo máznul takže by to bylo zbytečný dohadování. Napsals že mám max iq 50. To je tuším někde na hranici mezi debilitou a imbecilitou. To bys jako velkej psychiatr snad moh aspoň tušit že tato část iq spektra písemnou formu vylučuje. Když Ivulík napsala několik slov v pozitivním duchu, téměř okamžitě jsi hodnotil její psychosexuální narušené chování! Jsi geniální! Jistěže děti chodí na internet, ale nějak se mi nechce věřit tomu že zrovna sem do článků. I když je pravda že se tady malá Verča projevila. Jasně, každej kdo má co společného s omladinou je ovlivní. Myslím že absence čárek opravdu v tomto případě není tak důležitá. Ale právě mne napadl další pokus který hned zítra uskutečním. Články vytisknu a nechám je dětem opravit=).. Myslím že je to bude bavit. Mě dost ovlivnilo několik lidí, tátův kamarád který mne naučil hrozně brzo číst a paní učitelka která mi věnovala individuální péči i v době kdy se to vůbec nenosilo. Já místo slabikování četl pod lavicí pohádky. Můj učitel říkával tátovi, Václave mě ten Tvůj kluk štve. Mě ani nevadí že si pořád čte pod lavicí, ale mě štve že když ho vyvolám ví kde jsme. Pouze jednou, v první třídě jsem přinesl podepsaný čtení. Bylo mně to zakázáno jako provokace. Ale to můžem řešit mimo..tady je to o dětech. Tvoji poslední větu nechápu, tak ji zkus prosím přeložit pro jednoduchýho. Dík. Mimochodem máš v ní češtinský zvěrstvo. A i když to vůbec není důležité a už vůbec ne moji zásluhou, v odhadu iq ses zmýlil o více jak 100 bodů. Takže možná že jsem tak chytrej že sem z toho úplně blbej. Měj se jak chceš a nebuď naštvanej. Ještě se pokusím vysvětlit, ne obhájit hrubky. Maturu jsem dělal až po revoluci při práci a za svý. Už mi bylo moc let na školu zdarma. Paní co nás měla na psací stroje poměrně brzo prohlásila, Ty piš svým jedním prstem, bude to rychlejší=) Já prostě nemám zažitou klávesnici, nás učili perem. Ručně bych nikdy takový zvěrstva nenapsal. Běžně chyby nedělám, ač neumím obhájit proč je kde jaký i. Prostě vizuelně načteno. Ještě se vyjádřím k latiníkům jimž dlužím omluvu. Jistě že latina je úžasná i když plyně jí hovořit bych nezvládl, tuto řeč ovládám. Jen sem chtěl upozornit na zdejší nešvar poučovatelů kteří neustále kopírují název i s chybou. Prostě mějme se rádi ač si vjedem do drdolu. Přesto dál budu dětem tolerovat název zmrzlinovej šnek místo piskořka. Prvňákům určitě!!! Vše používat vhodně. Vím že by mým chybám prospěla korekce ale prodělal jsem cmp a text mi tančí, proto neopravuju. Doufám že tímto příspěvkem ukončíme hloupou debatu. Raději budu když někdo napíše líbí nebo nelíbí, je to kravina. Nechci bejt ani Hrabal ani nikdo jiný. Chci pomoct dětem s akvárky. KDO SI HRAJE NEZLOBÍ! Nějak se mi nezdá proč sem chodí lidi kteří si myslí že to dělám blbě opakovaně? Připadá mi to jako když si milion lidí denně koupí blesk a 900tisíc lidí řekne že tam píšou blbosti a zbylých 100tisíc to kupuje kvůli ženský na zadní straně. Odcházím k lékaři takže bez recenze..Chyby prosím omluvte. Václav

Reagovat na tento komentář [23] LiborSprysl® 18.11.10 06:28
Je pravda, že ne každému "voní" poezie Magora a raději si poslechne Jirku Dědečka, ale tohle jsem přečetl docela v klidu:-). Protože jsem vyvolal posledně tu polemiku zda ano či ne taková tvorba, pak jako zpověď to bylo fajn. (Mimochodem, pokud se nepletu tak nešlo tak úplně o vaše IQ:-)... Protože se však neznáme a nevím, kterou ze svých tří tváří právě prezentujete, pak přesto si dovolím souhlasit s tím, že pokud máte co dočinění s dětmi, pak to nijak nelze zlehčovat a ani si to zjednodušovat omlouváním, že jsou malé...A už vůbec bych se neutěšoval tím, že by třeťáci nelezli na internet:-). Každý, kdo s dětmi dělá - pokud nedělá je - je něco od ped...i kdyby nechtěl. Tak jako jsou rodiče, kteří jsou skvělí, jsou i ti, o nichž se to říci nedá. A totéž je s učiteli. A i tajemnej Pepa, kterej se vjenuje dětem z hlediska informačního přísunu je pedagog, i kdyby nechtěl...

Reagovat na tento komentář [22] Kajka99® 17.11.10 21:41
pane invalido, doufám že víte, že i lidé, kteří umí latinsky, vyznají se v chemii a chodí na toaletu a ne na záchod, to s rybkami myslí také dobře.

Reagovat na tento komentář [21] invalida® 17.11.10 20:59
Jasně že latina je prima věc..jenže prckům musím nejdřív vysvětlit že tam nemůžem sázet kopretiny...pak třeba tím že měsíček ja calendula..jsou fakt o 6ti let a nakukuje i školka...

Reagovat na tento komentář [20] filipsi® 17.11.10 20:56
Moje deti tedy znaji slovo prdel asi tak od doby, kdy zacali mluvit. Neshledavam na nem nic zvlast poburujiciho, zvlast kdyz se pouziva s mirou. Ono "sedli si z toho na hyzde" zni fakt blbe. Nevim - mozna jsem jen dlazdic a pohonic (nechci se ani domyslet spravneho smyslu slova :) ), a hrube jsem vychovu zanedbal :).

Reagovat na tento komentář [19] Maza® 17.11.10 20:38
Zase velice příjemný článek. Nemusí se vždy psát spisovnou češtinou, ale za i a y, tam kde mají být, se tady budu prát. Mimochodem, že bych zkusil napsat článeček v hantecu? No, radši ne.
Jinak za používání latinského názvoslová se taky přimlouvám. Ona třeba Řečanka nebo Kalužník mi moc neřekne, ale Najas a Didiplis ano.
Tož zdarec, Václave!

Reagovat na tento komentář [18] navik® 17.11.10 19:47
Ahoj Václave, článeček mě pobavil a držím Ti s prckama palce.
Jen pro pořádek hnojivo NPK (Nitrogenium-Phosphorus-Kalium) = dusík-fosfor-draslík. A raději se hned napráskám chemickou vejšku nemám ani jednu, latinsky doma nemelu, banán si klidně oloupu v ruce a smrtelně vážně se taky neberu ;-).

Reagovat na tento komentář [17] Danila® 17.11.10 19:46
Je to skvělý, vtipný, originální a je tam pár hodně pěkně napsaných věcí k zamyšlení.
Moc se mi to líbilo.
A rybičkaření bez kravaty? Bezva. Jen za tu latinu se přimlouvám:-)

Reagovat na tento komentář [16] Gabro® 17.11.10 14:42
Knihu beru všemi 20, ale s jednou podmínkou (musí tam být podpis autora :-)))))... Za mne jsem pro, je to čitelnější (i když některé pasáže si musím přečíst dvakrát, abych to správně pochopil - i když kdybych začal psát v rodné Valaštině, tak mi polovina lidí nerozumí)...Ale má to svoje kouzlo a celý text (nejen tento od Václava) má takový šmrncovní spád...

Jen piš dál, vždy si tvoje články rád přečtu, zasměju se nad nima a zapomenu na škrobené saka (i text)...jen tak dál a houšť.

Reagovat na tento komentář [15] Snofrev® 17.11.10 14:22
Tleskám Vám "plác, plác, plác, plác" a přeji pevné nervy s ubohými rejpaly a úředním šimlem.
Prckum závidím.

Reagovat na tento komentář [14] Sewer® 17.11.10 13:57
Venca zase nezklamal :-)
"platný asi jako mongolská učebnice fyziky pro 7 třídu pralesnímu indiánovi z kmene Nga-Urubu" ... to sem se málem počůral :-D

Reagovat na tento komentář [13] janmacu® 17.11.10 13:42
jen tak dál,tvoje články sou přínosné a hlavně hezky česky napsaný,jen sem přidávej další postřehy ze života a komu se nelíbí ,tak ať si ......,taky bych to hezky česky dopsal,ale bylo by to asi nemravné....

Reagovat na tento komentář [12] invalida® 17.11.10 13:24
Jestli si myslíš že dětem tyhle slova předvádím tak nee...spíš naopak...myslím že děti 1-3 tí třída sem nepřijde. Asi si nepochopil že naopak svejma chybama nutím přemejšlet o češtině...vadí mi totiž používání (vtipných) spřežek a nebo anglicismů. Nevím jak se slovensky řekne spřežka..takže jde třeba o slovo czestina nebo kůl...pokud nejsi odsuzovatel s principu jukni na jinší můj výplod kde se o tomhle píše. Jsem ze zásady slušnej a vyčnívající...Prdel neříkám už jen protože toto slovo používá většina lidí běžně..a já nechci být standartní...přesto myslím že do češtiny patří. Jo o tom D ve standartním vím..leč nesedí mi tam...a toto je můj koment)

Reagovat na tento komentář [11] roper® 17.11.10 13:20
tomas120: představ si, že tu budou všici psát jen odborně s nádhernou češtinou. Polovina lidí by na tyto stránky nevlezla. Myslím, že nejsem sám kdo má rád humor a trochu odlišné věci standardu :)

Upravit Reagovat na tento komentář [10] ® 17.11.10 13:09
Článok je omnoho lepší, než ten pred tým. Nemám z neho pocit vtieravosti a trápnosti za každú cenu, ako to bolo u predošlého článku. Argumenty, ktoré ste na písali, prečo netreba písať gramaticky správne, sú dosť úbohé... Nič v zlom, ale aj keby ste písali nosom, nemalo by sa to na gramatike odzrkadliť. Zoberte si, že niektoré dieťa z vášho krúžku, si to prečíta a bude sa toho držať. Začne interpunkčné znamienka považovať za "méně obsahově důležitý smetí". Bez ohľadu na to, či ste Mgr., alebo nie, pôsobíte na tie deti výchovne, resp. nevýchovne. A ešte jedna vec, slovo "prdel", je síce české, no nikde nieje napísané, že to treba používať a podobné slová hrubšieho zrna. To používate aj pred deťmi slovník pohoniča? Ak hej, tak to musia byť rodičia detí radi...

Reagovat na tento komentář [9] Amy01® 17.11.10 12:31
Perfektné :)

Reagovat na tento komentář [8] roper® 17.11.10 12:20
Do knihy od Vény, bych šel hned :)

Reagovat na tento komentář [7] BranoN® 17.11.10 12:00
Ked citam vase clanky tak sa mi vidi, ze ste rebel. Taky ludia posuvaju hranice. A hranice treba posuvat.

Reagovat na tento komentář [6] Chalybda® 17.11.10 11:57
Jo, tak tak ... úplnej bezcelér!

Reagovat na tento komentář [5] Bob66® 17.11.10 11:38
U mě za plný počet jako u všech tvých článků :-)Tenhle styl psaní mě k tobě prostě sedí a kdyby to bylo spisovně a odborně ztratilo by to své kouzlo. Věřím že kdybys napsal knihu tak půjde na dračku :-)))

Reagovat na tento komentář [4] stetinka® 17.11.10 11:25
sím, sím, já ne točetla kvůliví Pepovi, ale kvůlivá ověřenýmu autorovi, za tí kopyrajtem :-)
A Vendo, tu tabuli nemazej, máš recht, co bys uklízel po jinejch, když venku je tááák krásně! ;-)

Reagovat na tento komentář [3] doklwnik® 17.11.10 11:13
Krásnej článek, kde se po přečtení člověk nadlehčí nad současnou situací a zjistí, že místy paskvil má silnýho konkurenta. :)

Reagovat na tento komentář [2] MGK® 17.11.10 11:04
Super článek :-)

Reagovat na tento komentář [1] roper® 17.11.10 10:14
Dobrá práce chlape :)
Třeba to už konečně někdo přečte :)

Další články tohoto autora
09.06.2014*****Pes akvarista...586x
30.12.2012*****Ženská neakvaristická.....aneb, jak dostat opušťák...1253x
23.10.2012*****Další rozměr akvaristiky...868x
05.08.2012*****Chtěl/a bych akvárko... jsem tady dobře?1271x
17.07.2012*****Detektivka...762x
07.06.2012*****Lojzovo "Paků" a jiný pralesní rybky...1437x
17.05.2012*****Cyprinion macrostomus a trocha asociací...347x
12.04.2012*****Moderní komunikační kanály a jejich význam pro akvaristy507x
10.04.2012*****Proč si nepořizovat mořský akvárko...1157x
07.04.2012*****Zavřenej akvarista1069x
07.04.2012*****Akvabrejle, iluze nebo fakt?650x
07.04.2012*****Úspěchy a něco jako rodičák...485x
15.03.2012*****Akvarista, tvor z jiný panety, aneb když to člověk myslí dobře...2231x
24.02.2012*****Trojky, aneb když se daří...1311x
15.02.2012*****Brazílie a krajiny okolo...914x
13.01.2012*****Amazonie, domov oblíbených krunýřovců trochu jinak...1319x
12.01.2012*****Obchodování čili směna krunýřovce511x
10.01.2012*****Modrý ryby a neboli T.T....1099x
04.01.2012*****Kreveta Ostravská pruhovaná...1007x
04.01.2012*****Říše zvaná akvaristika a její hranice...644x
03.01.2012*****Jak snadno zbohatnout na rybičkách...1151x
01.01.2012*****Bilance...513x
12.12.2011*****Rodič neakvarista a jiný pohromy...773x
06.12.2011*****Vesnická akvaristika v severním teritoriu aneb po česku...961x
19.11.2011*****Mříže, francovka, porcovanej medvěd a tak...678x
10.11.2011*****Proč? Proč ? Proč... aneb běžná schůzka s capartama...1350x
01.11.2011*****Těžká práce redaktora aneb rak...682x
23.10.2011*****Vodní pavouci...798x
21.10.2011*****Doprava krevetek...999x
10.10.2011*****Kýma, Bíma hárvestr... aneb téměř po prázdninách!751x
19.08.2011*****Jak se vyplácí práce s dětma...990x
22.06.2011*****Kratičkej reklamní...730x
20.06.2011*****Jak sem žehlil vodu...838x
15.06.2011*****Vejlet a jak se něco povedlo a něco mínˇ...583x
01.06.2011*****Kterak si aquarium udržovati v čistotě bez velké náročnosti na čas Váš, Choti Vaší neb Vaší panské služebné..1368x
27.05.2011*****Dětskej den aneb jak prudit rodičovstvo...a taky jak ho pumpnout...916x
28.04.2011*****Osmadvacet dní...otevřená věc veřejná..1483x
24.04.2011*****Jazykem, srdcem a jak na akvárko s omezeným rozpočtem.2198x
18.03.2011*****Tolerance1164x
01.03.2011*****Akvaristickej bůh....1813x
24.02.2011*****Souvislosti v akváriu2408x
22.02.2011*****Ekonomicky a různý jiný fígle...1407x
16.02.2011*****Teoreticky...1528x
06.02.2011*****Bludy abo i somariny, abo co sebe ja dovoľujem myšlec....1077x
05.02.2011*****Tak vám pěkně děkuju...1191x
03.02.2011*****Kterak si dobré rady k srdci neberu a o výhodách netu..1003x
02.02.2011*****Tuctero zásad k dodržení, při činnosti bohulibé která jest se aquaristikou zove..1052x
01.02.2011*****Cabarius morbus vernum anguiila především druhu anguilla anguilla.982x
26.01.2011*****Šupleroidní psaní a akvaristika jako taková ...912x
25.01.2011*****Akvaristi na chatě..1477x
24.01.2011*****Biochemická autoregulace vodních rostlin...1183x
27.12.2010*****Akvaristickej potěr a co stále překvapí1454x
02.12.2010*****Zaměněný písmeno a vězni skla1826x
25.11.2010*****Svátky mrtvejch stromečků, ochotnej prodavač a konec akva.2479x
11.11.2010*****Ukradený dřevo3031x
08.10.2010*****Nepovedenej čtvereček..pozdravit?1625x
03.10.2010*****Pěstování ryb aneb akvaristika včera dnes a snad i..2313x
23.09.2010*****Tři prvňáci1411x
14.09.2010*****Jak sem choval listonoha a dokonce i dva3427x© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/clanky/545-akvaristika-bez-kravaty-a-tajemnej-pepa