Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nepovedenej čtvereček..pozdravit?

 

Články » Nepovedenej čtvereček..pozdravit?   Vytisknout tuto stránku 

Nepovedenej čtvereček..pozdravit?

Publikováno: 08.10.2010 • Autor: © invalida • Rubrika: Zábava

Protože mě celkem potěšil zájem o pár písmen, který jsem v poslední době spáchal a vypustil mezi lidi, tak něco napíšu o tom našem kroužku. Dost lidí mě totiž přesně s tímhle otra.. uke...poprosilo o něco takovýho=)

Jak mnozí vědí, tak se tady nějak samovolně utvořil akva kroužek. Ono vlastně to spíš bylo tak že sem byl lehce vmanipulován do mimoškolní činnosti. PŘÍSAHÁM, že sem nechtěl! V podstatě jsem k tomu přišel jak poslanec k předsednictví a moje funkce je jakoby ten chytrej. Prostě ten co pozná mečovku od sekavce aspon 2x z 10ti pokusů.

Začátky byly drsný i přes všeobecný nadšení a mockrát sem počítal do 150ti. Ona práce s dětma je náročná a nevděčná a pro člověka kterej o tom dohromady nic neví je to naprostej šok. První schůzka, ta jakoby zakládací, mě totálně odbourala. Nejsem totiž zvyklej na slovníček spolužáků a spolužaček mých dětí. To bylo samý, tý krávo, hustý, ty píp a další...Nejstarší jsou třeťáci..co dodat? Marně sem si lámal hlavu jak je možný že moje děti tahle slova nepoužívaj a přitom chodí do stejný třídy... Ale v kolektivu jim to taky občas ujede...ale ty vogo nebo hustý občas překousnu, ale drsnější slovníček fakt ne. Jestli někdo znáte zeměžluč, jak málo a nepřístupně roste, pochopíte jakou sem musel mít silnou motivaci ji svazek nasušit. Prostě místo posílání za dveře jsem dětem nechával vyčistit zuby čajem proti blbosti. (kdo neví, tak vězte že je odporně hořkej) Pak jsem začal občas používat tý vole a hustý sám a dával si záležet aby to bylo ve chvíli kdy děti hltaj informace a aby to hodně rušilo. Celkem se mi to povedlo.

Pak jsem pochopil že děti se ani chovat jinak nemůžou, došlo mi že když někde třeba v čekárně u doktora pozdravím tak na mě koukaj jak na zjevení, ne kvůli mý postavě, ale kvůli tomu že už se takový věci jako je slušnost a poctivost moc nenosí. Zatvrdil sem se, že s tím udělám to co budu moct. Vždyť v tý generaci budou žít naše děti!!!

Jenže se pomaloučku učím jak s dětma něco dělat a jak pro mnohé děti neznající  to co mě a mým dětem přijde naprosto běžný něco pozměnit.. Nakonec sem si uvědomil, že to z čeho si dost často dělám prču..že jako češi umíme jen vymejšlet jak a proč to nejde a naše děti to samozřejmě zdokonalují.. tak tak samozřejmý není. Když sem v práci šel pomoct jedný kolegyni, tak sem potom dostal otázku..Proč? To není Tvoje povinnost!Myslím že mám pravdu.

Takže kroužek je na světě a pro zarytý akvárkáře, nebude to jen o rybách.

Hodně brzo sem pochopil že je to strašně těžký. Pravda je ta že nějakou starší techniku a nádrže jsem dal já..něco známí i neznámí lidé a kytky a ryby byli to nejmenší. Byly 2 větší problémy. Nabízené nádrže byly daleko a doprava neůměrně drahá, jaká škoda..i když některé nádrže jsem opravdu odmítl kvůli síle skla. A pak papírování, což jsem elegantně přehodil na školní zaměstnance se slovy (na tohle já sem tupej).

Poté přišla na řadu disciplína a to sem málem zplešatěl jak sem si rval vlasy..naštěstí mi bylo od boha dáno=) Takže jen pár vět který padli než se trochu zavedl řád. Když sem řikal ve čtyři tak sem nemyslel ve čtyři deset, každej z Vás má mobil a když bude mít zpoždění tak se ozve, je to slušnost a budete mi volat 2 x za rok a ne třikrát do tejdne. Když myslím nešahat na sklo, tak myslím ani nosem, a tady bude ticho nebo Tě vystrkám pupkem za dveře... A celou dobu jedný schůzky sem postupně vystrkával za dveře..bylo nutný vydržet aby je to omrzelo dřív jak mě..to je jako se štěnaty. Ale byl sem urvanej jak starej pant. A když sem vydržel celou cestu domů říkat neřeknu ..až příště, místo povídání o pruhovanejch přísavnících, který vám možná seženu, sem musel pupkovat to nějak dětem sepnulo a začlo to bejt Únosný.

A pak jedna maminka přišla s tím že by se kroužek taky měl nějak jmenovat. Skoro sem měl chuť ji plivnout do kafe, protože se toho děti chytli, a drželi se toho jak ho..košile. Dobrá tak do příště něco vymyslete, pak vyberem nejlepší návrh. To jsem měl sebou svoji atyopsku na ukázku a nic z toho...musel sem ji stresovat podruhý=(

Na příští schůzce jsme zas řešili jakej názevc je nejlepší. Samý sjůpr a mega, taky padlo hustej kroužek...myslel sem že se vrátím ke kouření..ale po víc jak roce bych byl vůl. Tak sem řek víte co? Budeme mít čtvereček..kroužek má každej blbec na každý škole! Ujalo se to=( ale naštěstí po prázdninách se zase chodí do rybiček a nebo se strejdou=) Odtud název tohoto dílka.

Docela včas mi došlo, že neudržím děti jen v místnosti se sklem a tak jsme začli vyrážet po okolí. Hledat kameny, vhodný dřevo, byli jsme koukat u rybníka po prázdných škeblích a tak podobně. Abych neznechutil i ty nejmenší musel sem vždycky aspoň jednu správnou dutou větev nastražit po cestě. Sem si naběhal...Děti se totiž nedaj moc šidit...strejdo tuhle díru v klacku si měl u vrátek..oblbuješ? A když je nechám sebrat cokoli tak zas nemůžu dopustit aby to někam do akva nehodili. Prostě všechno se má dělat pořádně. Sou to občas legrační diskuse..a strejdo dáš nám aspon jednoho kosatce do třídy? Jakýho kosatce? Tam máte kytky hezký a dost..Já myslela toho hada, kosatce! (sekavec)

Další překvapení mi malí akvaristi připravil v komunikaci! Úplně mě rozhodilo že dokážou poslouchat, kejvat a když se zeptám jestli vědí co znamená tohle slovo tak neví. Proto je dobrý si uvědomit, že slova který nám připadaj běžný, se můžou dětem znát jako z jiný planety. Příkladem může bejt větička : strejdo dej mi číslo na ten nobil na drátě co máš v kuchyni: nobil není překlep=) Snažím se nepoužívat slova jako "rezervní šestkóza, nebo co je to  tam za číslo?" =) ale člověk prostě u dětí neví. Hodně mě překvapilo že spoustu dětí ví kterej herec se rozvádí ale neví co má máma nejradši k jídlu. Takže sem se rozhod že do toho půjdu víc a víc. Chodíme ven, povídáme si ale když řeknu že třeba chodíme i koukat na srnky, tak mi hodně lidí řekne že to sem nepatří..ale číst dál nemusíte!

Zatím jsme byli třeba čistit studánku a to je k akvaristice jen tak blízko jako že aqua je v nějakým starým jazyce voda. Vařili jsme u lesa kotlíkovej guláš, a chutnalo všem. Jen mi prostě přijde divný že si třeťák neumí ukrojit chleba. Prostě je třeba se dětem věnovat a akvaristika je jen zástěrka. Musej se umět zaujmout..

Další věc která mě jako "velkýho kluka" zaujala je dětskej zpěv. Když 4 kilometry pěšky slyším denně vožralej, nebo něco z reklamy mi taky vadí a připadá mi to jaksi uhozený. Asi je to tím... pusť si telku nebo komp ale hlavně nevotravuj, a tím asi  vyrábíme televizní děti. Zkusme zachovat nějaký akvárkáře, fotbálisty, čtenáře..ale srdcaře ale ne Ty co maj v hubě seno a přiblble se tleměj. Marijána je fakt volovina.

Už slyším že to není akva ale skautskej kroužek.NENÍÍÍÍ!!! Je totiž Úplně jedno jak se to jmenuje ale já nechci aby to někam patřilo. Mám totiž strach že až bude v novinách..skautskej vedoucí naváděl děti okrádat babičky, že by se to zvrhlo proti nám.

Taky ale musím vyzdvihnout naše úspěchy... cesta vesnicí..hledání vyvřelin v českém středohoří. Do akva samozřejmě! Stavěli jsme se v krámku na nanuka a druháček: Doblý den..doblý den..pani plodavačko, dyby si taky žekla ahoj tak by Ti huba neupadla..za to mi to stojí. Akorát že musím na vejlety kupovat buřty za svý. Nesnáším buřty (levný) který napíchneš a rozpadnou se. Která máma na tomhle šetří nechápu. Já bych to nedal psovi! Kous by mě!!!! Ale Děti to sežerou..musim šetřit abych měla na cigára..Tak jsem sponzor buřtů.

Kdyby to čistě náhodou někdo pustil a přečet si to někdo, komu by něco z akvaristiky něco překáželo, tak existují vzkazy..

Vím že je to dlouhý ale zdaleka tam není vše..                                       Václav

P.S Když by se našel dostatečně šílenej redaktor kterej to uvolní ať prosím opraví interpunkci...Nejsem schopen přečíst celý článek najednou. Velmi špatně se soustředím na text..Děkuji

 

Za správnost informací zodpovídá autor článku, dotazy směřujte na autora. Hodnocení článku hvězdičkami provádí redakce. K článku se vyjádřete pomocí palců (líbilo se / nelíbilo se).

Hodnocení
*****

Líbilo se: 28x Nelíbilo se: 1x Zveřejněno: 08.10.2010 Upraveno: 08.10.2010 Přečteno: 1626x

Schválili: Bob66 ** 05.01.13

Související články
Žádné související články
Další články z rubriky Zábava
03.10.2010*****Pěstování ryb aneb akvaristika včera dnes a snad i..2312x
06.02.2011*****Bludy abo i somariny, abo co sebe ja dovoľujem myšlec....1077x
02.12.2010*****Zaměněný písmeno a vězni skla1826x
03.03.2021*****Soutěž o nejhezčí akvárium Československa459x
10.06.2014*****Můj první rak58x
02.02.2011*****Tuctero zásad k dodržení, při činnosti bohulibé která jest se aquaristikou zove..1051x
10.01.2021*****Udělala jsem kopanec, ale dobře to dopadlo - ministory3x
30.12.2012*****Ženská neakvaristická.....aneb, jak dostat opušťák...1253x
11.11.2010*****Ukradený dřevo3030x
11.01.2010*****Akvaristiko, jaká si byla a kam kráčíš ?1375x

Komentáře návštěvníků
Celkem: 27 záznamů přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Reagovat na tento komentář [27] LinaDee® 06.03.13 18:23
To s tím druháčkem je dokonalý :)

Reagovat na tento komentář [26] Doublecow® 24.02.13 12:57
Bezvadný a inspirativní článek, který by se měl publikovat i jinde a i když je k dispozici, tak i po těch letech by nebylo marné ho znovu aktualizovat.
Docela by mne zajímalo, jak se to dál vyvíjí. Doufám, že dobře.

Jen tak na okraj bych si myslel, co se Marfy zastává huličů, tak že ti velmi pravděpodobně nepřestali a spíše pokročili k něčemu tvrdšímu, proto také chápu Invalidu a cením si jeho názorů a toho, co dělá bez ohledu na kategorizaci.

Reagovat na tento komentář [25] hlavson® 19.10.10 23:05
dobrej článek

Reagovat na tento komentář [24] Marfy® 12.10.10 12:02
OT: Dratenik ma uplnou pravdu, navic vrazdy, kradeze...tohle nejsou moc specifikace co by sedeli na hulice...to spis nejaka troska co cucha toluen, bere peri atd. Statistiky hulici/ozralci vedou ve vsem ozralci. Mne je fakt lito OT, prosim redaktory at to tady pak po me promazou, ale jde o to, ze bezni lidi kteri nevi, tak na zaklade dezinformaci popularnich /informacnich/ kanalu - radeji nejmenuji -kategorizuji lidi (coz je samo o sobe zle) do zlych skupin. Hulic nemusi byt fetka, to je jak bych rek ze kazdy jednou jedinkrat ozraly je alkac atd. Me to zvedave ze zidle tahle kategorizace, protoze hulici co znam ja (a je jich vic nez 2:)) jsou inteligentni, vzdelani lidi, zamestnani, zodpovedni, kteri teda nezabiji mimina kvuli 100kc, spis naopak, jsou to lidi kteri ziji sporadany zivot. Proto me tak stve tahle kategorizace a to jak lidi odsuzujou neco, k cemu krom medialni masaze neni duvod. A myslim si ze je hodne dulezite aby si tohle lidi uvedomili, proto to pisu sem a ne do vzkazu. Klidne muzem v tehle diskuzi pokracovat pres zpravy. Nedelam to kvuli tomu abych se do nekoho navazel nebo ventiloval svuj nazor, jen se snazim lidem vysvetlit, ze ne vsechno co jim naserviruje tv stara, hrom apod je pravda.

Reagovat na tento komentář [23] Moucha® 12.10.10 10:12
ja mejch mladejch let se takovy nevhodny sluvka na taborech resily pomoci drepu, pripadne kliku vetsinou v poctu deseti kousku za slovicko (dneska by z deti byly asi pekni svalovci).... a dokonce i deti se pak hlidali mezi sebou... ale byla taky trosku jina doba..... fandim ti a drzim ti palce, skoda ze nejsi bliz, nejakymi drobnostmi bych te urcite obdaroval... a treba bych mohl detem ukazat jak lze vyuzit par fyzikalnich zakonu ku svemu prospechu (myslim tim svuj hydrostaticky zasobnik CO2)

Reagovat na tento komentář [22] Sewer® 12.10.10 06:38
Já k tomu už nemám Venco co dodat :-) ... Tvůj styl psaní je úžasnej a takovým stylem vedeš i čtvereček, škoda že mi není o několik let míň a nebydlim někde poblíž :)

Reagovat na tento komentář [21] invalida® 11.10.10 20:55
Jo jezděj tu vožralý...a to jsem nenapsal že se nedá spát kvůli muzice..proč by vstávali do práce že..ale že skoro zabili mimino pobodali ženskou utloukli pár psů ukradli pár sekaček pil loni byli 5x v hospodě po zavíračce nechali auto narazit vlak do auta aby zdrhliu a nenadejchali a nenalízali..,v podstatě není o čem mluvit...jo žiju tady přes 40 let a za poslední 3 roky 3 vraždy...2 2huliči a jednomu to nedokázali....sorry tohle není matematika kterou chápu..

Upravit Reagovat na tento komentář [20] ® 11.10.10 20:42
v každým případě když shrneš vaší vesnici, tak ze všech blbců co tam žijou (jak píšeš), tak pouze jeden vlítnul do vrat a druhej někoho pobodal. Myslim, že to neni zas tak zlý. Když zvážíš počet let, co tam žiješ a porovnáš to "pouze" se dvěma incidenty, tak to docela jde ne? Možná kdyby si zjišťoval, kdo se kde porval a nebo kdo pod vlivem sednul za volant, tak bys byl určo překvapen. Takže problematiku marihuany bych v každým případě na lehkou váhu nebral, nadruhou stranu její uživatelé v porvnání se zbytkem nepůsobí zas tak velký škody :)

Reagovat na tento komentář [19] Bak® 11.10.10 18:33
Venco, za našich mladých let byl sice pionýr a kroužky, stáli jsme pod podstavcem Klementa Gottwalda a mávali červenými šátečky. Ale taky jsme jezdili na letní tábory a na škole běhaly kroužky jaksi dobrovolně, prostě se vždycky nějaký ten dobrovolník na organizování našel ( jakto že jich je dnes sakra tak málo ?).
Venco, držím palce ať to pokračuje i na jaře lovem živé potravy venku u rybníka a dál a dál a dál !

Reagovat na tento komentář [18] invalida® 11.10.10 17:56
Klidně mě zastřelte ale tohle sem prostě nevydržel..i když to sem nepatří. Do nikoho se nenavážim jen kategorizuju na blbce co hulej třeba tady ve vsi...Vím že o tom nic nevím jen jeden z nich projel vraty a zastavil půl metru od kočárku se spícím miminem..další přišel požádat paní o 100korun...když odmítl bodl ji nožem...co si to dovolila..nezavřou ho..je to chudinka feťák...Jasně o marijáně nic nevím...A just se na to nevyseru

Reagovat na tento komentář [17] Marfy® 11.10.10 15:29
Clanek moc hezky, libi se mi co delate pro ty deti, tohle dneska strasne chybi, decka uz se vubec nezajimaji o prirodu.
Jedina vec me fakt vytaci a to vase navazeni se do marihuany. Taky mi vadi kdyz vidim decka a vymlete debilky na sidlistich hulit, ale to je asi tak, jako mi vadi nizsi (a)socialni zivly s krabicakem na lavicce. Tohle je OT a proto to nechci nejak rozvadet, jen s tim mam proste problem, jak lidi kategorizujou a odsuzujou neco cemu nerozumi/nemaji dostatek relevantnich infromaci. Preju hodne uspechu s detma a tesim se na dalsi claneky. Marek

Upravit Reagovat na tento komentář [16] ® 11.10.10 15:08
pěknej blog... Asi budu muset taky něco napsat. Zrovna mě napadlo, že bych mohl popsal cestu do práce a z5. Si nemyslete, je to pěkná fuška. Už jen to pravidelný vstávání a následná cesta divokým městem mě každej den stojí spoustu sil. Kolikrát do práce dorazim v takovým stavu, že bych šel nejradši znovu spát. Jak říkám, drsnej kraj, drsný město, drsný lidi, zkrátka je to tady takový celý drsný :)

Upravit Reagovat na tento komentář [15] ® 11.10.10 11:01
Naprosty souhlas s Avonou. Je to smutny :-(
Tak at se dari, ja bych na to nervy nemela.

Reagovat na tento komentář [14] koyack® 11.10.10 08:22
Takových těch báječných bláznů, kteří se věnují našim dětem už moc není a proto je skvělé, že ještě úplně nevymřeli. Ale když k tomu umí ještě
ty děcka něčím zaujmout, něco jim předat a ve zdraví to přežít! Tak to je senzace. Čtverečku zdar! Pevné nervy! A pište, pište a pište. Diky.

Reagovat na tento komentář [13] sivon® 08.10.10 22:10
100 % souhlas s Deathbull. Jednou z toho budou sebrané spisy (doufám):-)

Upravit Reagovat na tento komentář [12] ® 08.10.10 22:06
Jako blog se mi to moc líbí. Je to podobné jeko "Deník rostoucího bříška" nebo "Deník zasloužilého otce". Takových lidí by mělo být ve školství víc. Co byste zrovna potřebovali?

Reagovat na tento komentář [11] Deathbull® 08.10.10 21:15
Tak a teď jste v pytli, protože už budete muset psát furt:) Líbí.

Reagovat na tento komentář [10] Tessee® 08.10.10 20:30
Parádní počteníčko, zase jsem to zhltla najednou :-) Doufám, že se v tomto psaní o čtverečku bude pokračovat, moc se těším na další příběhy, postřehy a průběh dění :-) přeji mnoho úspěchů a co nejmenší kyblíček na nervy :-D

Reagovat na tento komentář [9] Landvir® 08.10.10 19:56
Nevím Václave, co bych řekl, ale můj názor vlastně znáš... ;-)

Reagovat na tento komentář [8] JuraH.® 08.10.10 19:50
Opět jsem si dobře početl :) lepší jak kniha... když to tak čtu tak závidím těm malým - mají moc velké štěstí že je někdo vede k akvaristice a přírodě. Ale jak už tady někdo psal: chtělo by to i sem tam nějakou tu fotku ;-)

Reagovat na tento komentář [7] Amy01® 08.10.10 17:44
Opäť skvelý článok, ja som tak rada, že som nevyrastala v tomto svete počítačov a rôznych vymožeností, že som vedela ako vyzerá naozajstné prasa či krava a nie len z obrázkov či z TV :))

Reagovat na tento komentář [6] Tomas Enderson® 08.10.10 16:40
Krásnej článek a držím ti pěsti aby jsi měl nervy ten čtvereček udržet a nemusel jsi ho stlouct do kostičky.

Martin Honzejk

Reagovat na tento komentář [5] Avona® 08.10.10 16:04
Hodně mi to připomíná myslivecký kroužek, do kterého jsem jako malá chodila a dodnes na to noc ráda vzpomínám :-) Věřím, že i na tyto chvíle budou dětičky vzpomínat. Je mi smutno z toho, že strejda supluje vliv rodičů, ale smekám, že se do toho pustil !! Držím palce, ať váš čtvereček funguje co nejdéle.

Upravit Reagovat na tento komentář [4] ® 08.10.10 13:51
Moc se mi líbí ten přístup k celkovýmu pojetí toho čtverečku, přeju hodně úspěchů a ať to děti baví co nejdýl.

Upravit Reagovat na tento komentář [3] ® 08.10.10 13:45
Tak opět pěkný článek. I když nejsem zrovna nejstarší taky se my zrovna některý věci na mladší generaci nelíbí. Např, že ani neumí vylezt na blbej strom atp. :-) A co se týče krájení chleba, znám i některý dospělí, kteří to nezvládnou.

Upravit Reagovat na tento komentář [2] ® 08.10.10 13:19
parádní čtení..stal mi je důvěrně známý..jedna prastará knížečka tak byla napsána...nějaký fotky čtverečku by se hodili..

Reagovat na tento komentář [1] filipsi® 08.10.10 13:15
Hezka cteni o praci s detmi, je videt, ze Te to opravdu bavi. A kdyz se deti spravne zaujmou, bavi je take cokoli (i tanecni ctverecek prolozeny burty, gulasem, a malovanim tancicich postav v nejblizsi /nepamatkove/ jeskyni). Puvodne jsem se chtel rozepsat o jidle a jeho kvalite (mam hlad), "burty", ze by to pes nezral, a o tom, ze ani to seno s tlemenim nemusi byt znakem chudeho zivota bez zajmu ... ale uz to necham tak, jen s pranim spousty dalsich radosti a uspechu.

Další články tohoto autora
09.06.2014*****Pes akvarista...585x
30.12.2012*****Ženská neakvaristická.....aneb, jak dostat opušťák...1253x
23.10.2012*****Další rozměr akvaristiky...868x
05.08.2012*****Chtěl/a bych akvárko... jsem tady dobře?1270x
17.07.2012*****Detektivka...762x
07.06.2012*****Lojzovo "Paků" a jiný pralesní rybky...1436x
17.05.2012*****Cyprinion macrostomus a trocha asociací...346x
12.04.2012*****Moderní komunikační kanály a jejich význam pro akvaristy507x
10.04.2012*****Proč si nepořizovat mořský akvárko...1155x
07.04.2012*****Zavřenej akvarista1067x
07.04.2012*****Akvabrejle, iluze nebo fakt?650x
07.04.2012*****Úspěchy a něco jako rodičák...485x
15.03.2012*****Akvarista, tvor z jiný panety, aneb když to člověk myslí dobře...2231x
24.02.2012*****Trojky, aneb když se daří...1311x
15.02.2012*****Brazílie a krajiny okolo...914x
13.01.2012*****Amazonie, domov oblíbených krunýřovců trochu jinak...1319x
12.01.2012*****Obchodování čili směna krunýřovce510x
10.01.2012*****Modrý ryby a neboli T.T....1099x
04.01.2012*****Kreveta Ostravská pruhovaná...1007x
04.01.2012*****Říše zvaná akvaristika a její hranice...644x
03.01.2012*****Jak snadno zbohatnout na rybičkách...1150x
01.01.2012*****Bilance...513x
12.12.2011*****Rodič neakvarista a jiný pohromy...772x
06.12.2011*****Vesnická akvaristika v severním teritoriu aneb po česku...961x
19.11.2011*****Mříže, francovka, porcovanej medvěd a tak...678x
10.11.2011*****Proč? Proč ? Proč... aneb běžná schůzka s capartama...1350x
01.11.2011*****Těžká práce redaktora aneb rak...682x
23.10.2011*****Vodní pavouci...798x
21.10.2011*****Doprava krevetek...998x
10.10.2011*****Kýma, Bíma hárvestr... aneb téměř po prázdninách!751x
19.08.2011*****Jak se vyplácí práce s dětma...989x
22.06.2011*****Kratičkej reklamní...730x
20.06.2011*****Jak sem žehlil vodu...838x
15.06.2011*****Vejlet a jak se něco povedlo a něco mínˇ...583x
01.06.2011*****Kterak si aquarium udržovati v čistotě bez velké náročnosti na čas Váš, Choti Vaší neb Vaší panské služebné..1368x
27.05.2011*****Dětskej den aneb jak prudit rodičovstvo...a taky jak ho pumpnout...916x
28.04.2011*****Osmadvacet dní...otevřená věc veřejná..1483x
24.04.2011*****Jazykem, srdcem a jak na akvárko s omezeným rozpočtem.2198x
18.03.2011*****Tolerance1163x
01.03.2011*****Akvaristickej bůh....1812x
24.02.2011*****Souvislosti v akváriu2404x
22.02.2011*****Ekonomicky a různý jiný fígle...1407x
16.02.2011*****Teoreticky...1526x
06.02.2011*****Bludy abo i somariny, abo co sebe ja dovoľujem myšlec....1077x
05.02.2011*****Tak vám pěkně děkuju...1189x
03.02.2011*****Kterak si dobré rady k srdci neberu a o výhodách netu..1003x
02.02.2011*****Tuctero zásad k dodržení, při činnosti bohulibé která jest se aquaristikou zove..1051x
01.02.2011*****Cabarius morbus vernum anguiila především druhu anguilla anguilla.982x
26.01.2011*****Šupleroidní psaní a akvaristika jako taková ...912x
25.01.2011*****Akvaristi na chatě..1476x
24.01.2011*****Biochemická autoregulace vodních rostlin...1182x
27.12.2010*****Akvaristickej potěr a co stále překvapí1452x
02.12.2010*****Zaměněný písmeno a vězni skla1826x
25.11.2010*****Svátky mrtvejch stromečků, ochotnej prodavač a konec akva.2479x
17.11.2010*****Akvaristika bez kravaty a tajemnej Pepa1795x
11.11.2010*****Ukradený dřevo3030x
03.10.2010*****Pěstování ryb aneb akvaristika včera dnes a snad i..2312x
23.09.2010*****Tři prvňáci1411x
14.09.2010*****Jak sem choval listonoha a dokonce i dva3427x© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/clanky/519-nepovedenej-ctverecekpozdravit