Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nepovedenej čtvereček..pozdravit?

 

Články » Nepovedenej čtvereček..pozdravit?   Vytisknout tuto stránku 

Nepovedenej čtvereček..pozdravit?

Publikováno: 08.10.2010 • Autor: © invalida • Rubrika: Zábava

Protože mě celkem potěšil zájem o pár písmen, který jsem v poslední době spáchal a vypustil mezi lidi, tak něco napíšu o tom našem kroužku. Dost lidí mě totiž přesně s tímhle otra.. uke...poprosilo o něco takovýho=)

Jak mnozí vědí, tak se tady nějak samovolně utvořil akva kroužek. Ono vlastně to spíš bylo tak že sem byl lehce vmanipulován do mimoškolní činnosti. PŘÍSAHÁM, že sem nechtěl! V podstatě jsem k tomu přišel jak poslanec k předsednictví a moje funkce je jakoby ten chytrej. Prostě ten co pozná mečovku od sekavce aspon 2x z 10ti pokusů.

Začátky byly drsný i přes všeobecný nadšení a mockrát sem počítal do 150ti. Ona práce s dětma je náročná a nevděčná a pro člověka kterej o tom dohromady nic neví je to naprostej šok. První schůzka, ta jakoby zakládací, mě totálně odbourala. Nejsem totiž zvyklej na slovníček spolužáků a spolužaček mých dětí. To bylo samý, tý krávo, hustý, ty píp a další...Nejstarší jsou třeťáci..co dodat? Marně sem si lámal hlavu jak je možný že moje děti tahle slova nepoužívaj a přitom chodí do stejný třídy... Ale v kolektivu jim to taky občas ujede...ale ty vogo nebo hustý občas překousnu, ale drsnější slovníček fakt ne. Jestli někdo znáte zeměžluč, jak málo a nepřístupně roste, pochopíte jakou sem musel mít silnou motivaci ji svazek nasušit. Prostě místo posílání za dveře jsem dětem nechával vyčistit zuby čajem proti blbosti. (kdo neví, tak vězte že je odporně hořkej) Pak jsem začal občas používat tý vole a hustý sám a dával si záležet aby to bylo ve chvíli kdy děti hltaj informace a aby to hodně rušilo. Celkem se mi to povedlo.

Pak jsem pochopil že děti se ani chovat jinak nemůžou, došlo mi že když někde třeba v čekárně u doktora pozdravím tak na mě koukaj jak na zjevení, ne kvůli mý postavě, ale kvůli tomu že už se takový věci jako je slušnost a poctivost moc nenosí. Zatvrdil sem se, že s tím udělám to co budu moct. Vždyť v tý generaci budou žít naše děti!!!

Jenže se pomaloučku učím jak s dětma něco dělat a jak pro mnohé děti neznající  to co mě a mým dětem přijde naprosto běžný něco pozměnit.. Nakonec sem si uvědomil, že to z čeho si dost často dělám prču..že jako češi umíme jen vymejšlet jak a proč to nejde a naše děti to samozřejmě zdokonalují.. tak tak samozřejmý není. Když sem v práci šel pomoct jedný kolegyni, tak sem potom dostal otázku..Proč? To není Tvoje povinnost!Myslím že mám pravdu.

Takže kroužek je na světě a pro zarytý akvárkáře, nebude to jen o rybách.

Hodně brzo sem pochopil že je to strašně těžký. Pravda je ta že nějakou starší techniku a nádrže jsem dal já..něco známí i neznámí lidé a kytky a ryby byli to nejmenší. Byly 2 větší problémy. Nabízené nádrže byly daleko a doprava neůměrně drahá, jaká škoda..i když některé nádrže jsem opravdu odmítl kvůli síle skla. A pak papírování, což jsem elegantně přehodil na školní zaměstnance se slovy (na tohle já sem tupej).

Poté přišla na řadu disciplína a to sem málem zplešatěl jak sem si rval vlasy..naštěstí mi bylo od boha dáno=) Takže jen pár vět který padli než se trochu zavedl řád. Když sem řikal ve čtyři tak sem nemyslel ve čtyři deset, každej z Vás má mobil a když bude mít zpoždění tak se ozve, je to slušnost a budete mi volat 2 x za rok a ne třikrát do tejdne. Když myslím nešahat na sklo, tak myslím ani nosem, a tady bude ticho nebo Tě vystrkám pupkem za dveře... A celou dobu jedný schůzky sem postupně vystrkával za dveře..bylo nutný vydržet aby je to omrzelo dřív jak mě..to je jako se štěnaty. Ale byl sem urvanej jak starej pant. A když sem vydržel celou cestu domů říkat neřeknu ..až příště, místo povídání o pruhovanejch přísavnících, který vám možná seženu, sem musel pupkovat to nějak dětem sepnulo a začlo to bejt Únosný.

A pak jedna maminka přišla s tím že by se kroužek taky měl nějak jmenovat. Skoro sem měl chuť ji plivnout do kafe, protože se toho děti chytli, a drželi se toho jak ho..košile. Dobrá tak do příště něco vymyslete, pak vyberem nejlepší návrh. To jsem měl sebou svoji atyopsku na ukázku a nic z toho...musel sem ji stresovat podruhý=(

Na příští schůzce jsme zas řešili jakej názevc je nejlepší. Samý sjůpr a mega, taky padlo hustej kroužek...myslel sem že se vrátím ke kouření..ale po víc jak roce bych byl vůl. Tak sem řek víte co? Budeme mít čtvereček..kroužek má každej blbec na každý škole! Ujalo se to=( ale naštěstí po prázdninách se zase chodí do rybiček a nebo se strejdou=) Odtud název tohoto dílka.

Docela včas mi došlo, že neudržím děti jen v místnosti se sklem a tak jsme začli vyrážet po okolí. Hledat kameny, vhodný dřevo, byli jsme koukat u rybníka po prázdných škeblích a tak podobně. Abych neznechutil i ty nejmenší musel sem vždycky aspoň jednu správnou dutou větev nastražit po cestě. Sem si naběhal...Děti se totiž nedaj moc šidit...strejdo tuhle díru v klacku si měl u vrátek..oblbuješ? A když je nechám sebrat cokoli tak zas nemůžu dopustit aby to někam do akva nehodili. Prostě všechno se má dělat pořádně. Sou to občas legrační diskuse..a strejdo dáš nám aspon jednoho kosatce do třídy? Jakýho kosatce? Tam máte kytky hezký a dost..Já myslela toho hada, kosatce! (sekavec)

Další překvapení mi malí akvaristi připravil v komunikaci! Úplně mě rozhodilo že dokážou poslouchat, kejvat a když se zeptám jestli vědí co znamená tohle slovo tak neví. Proto je dobrý si uvědomit, že slova který nám připadaj běžný, se můžou dětem znát jako z jiný planety. Příkladem může bejt větička : strejdo dej mi číslo na ten nobil na drátě co máš v kuchyni: nobil není překlep=) Snažím se nepoužívat slova jako "rezervní šestkóza, nebo co je to  tam za číslo?" =) ale člověk prostě u dětí neví. Hodně mě překvapilo že spoustu dětí ví kterej herec se rozvádí ale neví co má máma nejradši k jídlu. Takže sem se rozhod že do toho půjdu víc a víc. Chodíme ven, povídáme si ale když řeknu že třeba chodíme i koukat na srnky, tak mi hodně lidí řekne že to sem nepatří..ale číst dál nemusíte!

Zatím jsme byli třeba čistit studánku a to je k akvaristice jen tak blízko jako že aqua je v nějakým starým jazyce voda. Vařili jsme u lesa kotlíkovej guláš, a chutnalo všem. Jen mi prostě přijde divný že si třeťák neumí ukrojit chleba. Prostě je třeba se dětem věnovat a akvaristika je jen zástěrka. Musej se umět zaujmout..

Další věc která mě jako "velkýho kluka" zaujala je dětskej zpěv. Když 4 kilometry pěšky slyším denně vožralej, nebo něco z reklamy mi taky vadí a připadá mi to jaksi uhozený. Asi je to tím... pusť si telku nebo komp ale hlavně nevotravuj, a tím asi  vyrábíme televizní děti. Zkusme zachovat nějaký akvárkáře, fotbálisty, čtenáře..ale srdcaře ale ne Ty co maj v hubě seno a přiblble se tleměj. Marijána je fakt volovina.

Už slyším že to není akva ale skautskej kroužek.NENÍÍÍÍ!!! Je totiž Úplně jedno jak se to jmenuje ale já nechci aby to někam patřilo. Mám totiž strach že až bude v novinách..skautskej vedoucí naváděl děti okrádat babičky, že by se to zvrhlo proti nám.

Taky ale musím vyzdvihnout naše úspěchy... cesta vesnicí..hledání vyvřelin v českém středohoří. Do akva samozřejmě! Stavěli jsme se v krámku na nanuka a druháček: Doblý den..doblý den..pani plodavačko, dyby si taky žekla ahoj tak by Ti huba neupadla..za to mi to stojí. Akorát že musím na vejlety kupovat buřty za svý. Nesnáším buřty (levný) který napíchneš a rozpadnou se. Která máma na tomhle šetří nechápu. Já bych to nedal psovi! Kous by mě!!!! Ale Děti to sežerou..musim šetřit abych měla na cigára..Tak jsem sponzor buřtů.

Kdyby to čistě náhodou někdo pustil a přečet si to někdo, komu by něco z akvaristiky něco překáželo, tak existují vzkazy..

Vím že je to dlouhý ale zdaleka tam není vše..                                       Václav

P.S Když by se našel dostatečně šílenej redaktor kterej to uvolní ať prosím opraví interpunkci...Nejsem schopen přečíst celý článek najednou. Velmi špatně se soustředím na text..Děkuji 

Za správnost informací zodpovídá autor článku, dotazy směřujte na autora. Hodnocení článku hvězdičkami provádí redakce. K článku se vyjádřete pomocí palců (líbilo se / nelíbilo se).

Hodnocení
*****

Líbilo se: 27x Nelíbilo se: 1x Zveřejněno: 08.10.2010 Upraveno: 08.10.2010 Přečteno: 1629x

Schválili: Bob66 ** 05.01.13

Související články
Žádné související články
Další články z rubriky Zábava
11.11.2010*****Ukradený dřevo3035x
29.06.2014*****Výstava - Pod hladinou Vltavy244x
01.06.2011*****Kterak si aquarium udržovati v čistotě bez velké náročnosti na čas Váš, Choti Vaší neb Vaší panské služebné..1383x
14.09.2010*****Jak sem choval listonoha a dokonce i dva3433x
07.08.2013*****Od parmiček až k pokoji plném zvířat - 1. část - Jak to všechno začalo759x
11.02.2007*****Akvaristický výlet do Hradce Králové-10/02/2007761x
29.01.2007*****Převoz vánočního kapra830x
10.01.2012*****Modrý ryby a neboli T.T....1100x
07.12.2014*****ZOO Bráník: Akvaristika nebo kafilerie - epilog797x
07.04.2012*****Úspěchy a něco jako rodičák...486x

Komentáře návštěvníků

x Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Další články tohoto autora
09.06.2014*****Pes akvarista...596x
30.12.2012*****Ženská neakvaristická.....aneb, jak dostat opušťák...1265x
23.10.2012*****Další rozměr akvaristiky...873x
05.08.2012*****Chtěl/a bych akvárko... jsem tady dobře?1291x
17.07.2012*****Detektivka...769x
07.06.2012*****Lojzovo "Paků" a jiný pralesní rybky...1451x
17.05.2012*****Cyprinion macrostomus a trocha asociací...352x
12.04.2012*****Moderní komunikační kanály a jejich význam pro akvaristy510x
10.04.2012*****Proč si nepořizovat mořský akvárko...1172x
07.04.2012*****Zavřenej akvarista1078x
07.04.2012*****Akvabrejle, iluze nebo fakt?653x
07.04.2012*****Úspěchy a něco jako rodičák...486x
15.03.2012*****Akvarista, tvor z jiný panety, aneb když to člověk myslí dobře...2267x
24.02.2012*****Trojky, aneb když se daří...1323x
15.02.2012*****Brazílie a krajiny okolo...928x
13.01.2012*****Amazonie, domov oblíbených krunýřovců trochu jinak...1328x
12.01.2012*****Obchodování čili směna krunýřovce512x
10.01.2012*****Modrý ryby a neboli T.T....1100x
04.01.2012*****Kreveta Ostravská pruhovaná...1009x
04.01.2012*****Říše zvaná akvaristika a její hranice...646x
03.01.2012*****Jak snadno zbohatnout na rybičkách...1171x
01.01.2012*****Bilance...513x
12.12.2011*****Rodič neakvarista a jiný pohromy...780x
06.12.2011*****Vesnická akvaristika v severním teritoriu aneb po česku...976x
19.11.2011*****Mříže, francovka, porcovanej medvěd a tak...682x
10.11.2011*****Proč? Proč ? Proč... aneb běžná schůzka s capartama...1375x
01.11.2011*****Těžká práce redaktora aneb rak...689x
23.10.2011*****Vodní pavouci...800x
21.10.2011*****Doprava krevetek...1016x
10.10.2011*****Kýma, Bíma hárvestr... aneb téměř po prázdninách!752x
19.08.2011*****Jak se vyplácí práce s dětma...994x
22.06.2011*****Kratičkej reklamní...730x
20.06.2011*****Jak sem žehlil vodu...840x
15.06.2011*****Vejlet a jak se něco povedlo a něco mínˇ...583x
01.06.2011*****Kterak si aquarium udržovati v čistotě bez velké náročnosti na čas Váš, Choti Vaší neb Vaší panské služebné..1383x
27.05.2011*****Dětskej den aneb jak prudit rodičovstvo...a taky jak ho pumpnout...917x
28.04.2011*****Osmadvacet dní...otevřená věc veřejná..1487x
24.04.2011*****Jazykem, srdcem a jak na akvárko s omezeným rozpočtem.2205x
18.03.2011*****Tolerance1165x
01.03.2011*****Akvaristickej bůh....1821x
24.02.2011*****Souvislosti v akváriu2456x
22.02.2011*****Ekonomicky a různý jiný fígle...1410x
16.02.2011*****Teoreticky...1535x
06.02.2011*****Bludy abo i somariny, abo co sebe ja dovoľujem myšlec....1082x
05.02.2011*****Tak vám pěkně děkuju...1196x
03.02.2011*****Kterak si dobré rady k srdci neberu a o výhodách netu..1004x
02.02.2011*****Tuctero zásad k dodržení, při činnosti bohulibé která jest se aquaristikou zove..1054x
01.02.2011*****Cabarius morbus vernum anguiila především druhu anguilla anguilla.983x
26.01.2011*****Šupleroidní psaní a akvaristika jako taková ...913x
25.01.2011*****Akvaristi na chatě..1482x
24.01.2011*****Biochemická autoregulace vodních rostlin...1185x
27.12.2010*****Akvaristickej potěr a co stále překvapí1460x
02.12.2010*****Zaměněný písmeno a vězni skla1830x
25.11.2010*****Svátky mrtvejch stromečků, ochotnej prodavač a konec akva.2482x
17.11.2010*****Akvaristika bez kravaty a tajemnej Pepa1800x
11.11.2010*****Ukradený dřevo3035x
03.10.2010*****Pěstování ryb aneb akvaristika včera dnes a snad i..2322x
23.09.2010*****Tři prvňáci1415x
14.09.2010*****Jak sem choval listonoha a dokonce i dva3433x© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/clanky/519-nepovedenej-ctverecekpozdravit