Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vodní pavouci...

 

Články » Vodní pavouci...   Vytisknout tuto stránku 

Vodní pavouci...

Publikováno: 23.10.2011 • Autor: © invalida • Rubrika: Zábava


Všechno to začalo u doktora. Jako že už sem stará herka a potřebuju generálku, a tak mi napsal lázně. A prej kam to chceš? Tak sem si napsal Třeboň a Bechyni. Obojí už znám a v Třeboni maj u bazénu supr akvárko. Teda je velký, ale přerybněný, ale aspoň něco. Na pojišťovně asi neuměj číst a skončil sem v Jáchymově. =)

Štyry tejdny nudy... tak si musím najít nějakej program, abych se tam nezbláznil! Tak sem se rozhod, že se trochu vodsádlim a vemu si i kolo. A taky vemu pár krevetek do plastovky, protože si myslím, že to v pohodě přežijou. Jen chci ověřit, že i bez techniky je možný něco chovat, a hlavně dokázat, že transport krevetky celkem dobře snášej. Sem už takovej pokustón. A přece jen to bude kousek domova.

A tak sem se začal připravovat. Nejdřív sem začal zařizovat kolo. Přeprava kola vlakem je skoro stejně nepoužitelná služba jako kurýr a posílání rybiček. Musíš to hlásit nějakej den předem a objednat se. Kolo si překládáš sám, jen platbu věnuješ dráhám, tři železničáři Ti vytvořej tři ceny... to jako že každej jinou. A kolo nemá jízdenku jako takovou, sou to 3 částky... to asi pro zjednodušení. Bomba! Jen 2 hodiny vyřizování.

A teď co eště s sebou. Žena se mě ptala, co chci, tak sem ji řek 2je slipy a 60 tisíc. Proč se tak podívala, nechápu... Vybavila mě jak na 2 roky na Aljašce a furt mi připomínala, že... Doufám, že nebudeš chodit v teplákách... Neboj se, znáš mě... Právě že znám... Je drzá. =)

Kamarád dělá na dráze, takže mi tam schová tašku zbytečnejch hadrů na ten měsíc, a já pojedu se svým baťůžkem. Hurá, naplánováno, zařízeno, za 14 dnů odjezd.

Ještě drobná logistika jako předání ryb cestou atd. a jdem na to. Odjíždím ráno v 5, ale vstávám v 1 v noci, abych měl rezervu, kdyby něco šlo blbě nalovit. Šlo to celkem dobře, tak sem i kafe stih.

Na nádraží táhnu kolo, 5 termoboxů s havětí, 4 plastovky s krevetama, batoh, přes dva metry dlouhou dutou větev a obrovskou tašku, co mi připravila žena. Ta ale zůstane na nádraží u Pavla.

Peníze, co sem měl v obálce na jízdenku po ruce, mi nejsou nic platný, musim z tašky lovit peněženku, protože je to dražší. Pavel si včera zlomil nohu a ta cizí paní mi tady tašku nenechá. Supr to začíná.

Narval sem se do vlaku vověšenej jak vánoční stromek, sedřenej jak pata z vietnamský adidasky a lidi po mně blbě čuměj. Co je na mně divnýho, nechápu. =) Už jen 4x přestoupit. Vždycky musím vylízt z prvního vagónu... čekaj na mě lidi a budou si vodebírat ryby a krevety. Teda aspoň doufám. Dřív se lidi domluvili a šlo to. Dneska má každej mobil a často to nevyjde.

Přestup sem zvlád, akorát mě naštval pán v zavazadlovým voze. Kam prej táhnu tu plečku? Moje kolo nazval plečkou, drzoun jeden. Jo a nesmím do prvního vagónu, je to první třída. A pán, co sem s ním domluvenej, nebere telefon... hlavně že se něco děje. =)

Jo a v jednom rychlíku mi bylo oznámeno, že musím mít eště nějakou cedulku za 10 korun... že je ten rychlík mezinárodní. Dobře, tady je 10... to nejde... já Vás bez toho nemůžu vzít a vydat Vám to taky nemůžu. To Vám měli dát na nádraží. 3, vlastně 4 lidi pracovali na vydání jízdenky a pátej řekne, že je to blbě. Co mám teď dělat? Já potřebuju dojet včas! 200 pokuty!!! To si děláš? Tady máš pade na pívo...víc Ti nedám... Tak jo, tu jednu stanici Vás svezu, ale pšššt...

Abych to zkrátil... pán dorazil a i ostatní si přišli, jen si 2 zapomněli peníze, se kterejma sem počítal... jako obvykle se přestanou ozývat ... a mmě zbyly jen 2 láhve krevetek navíc. Přestupy sem zvlád a stojím na nádraží s kolem, batohem, příšerně těžkou taškou (tam je určo i kravata), 3ma plastovkama krevet a čeká mě 12 km po cyklistický stezce.

Koukám po ceduli kudy a tady píšou 16 a vypadá to do kopce (= , ale na netu fakt psali 12... blbej sem, ale ne tolik. Asi 800metrů sem statečně šlapal... pak sem hrdinství zrušil... ten kopec je děsnej a taška těžká a překáží. Navíc nemůžu najít značku. Třikrát sem se vrátil k poslední a pak se začal vyptávat. Tři lidi netušej, ale čtvrtá paní ví! Tady stezka končí, není dodělaná. Ptám se, jak je to možný, když v mapě je? A mapu mám 3 roky starou. Prej si starosta vzal dotaci v milionech, převed majetek na ženu atd... běžná česká realita. A paní, jak je to daleko? Asi 18... čím víc ujdu, tím je to dál... perfektní, pohyb je zdravej a já tam musím bejt v poledne... začíná to bejt zajímavý!!!

Tašku sem 100x zahodil a zase zved... začlo pršet a u silnice maj všude plastový trpaslíky, šneky, sněhurky a jiný ohavnosti..., plechovku piva za 40 a je teplý... sakra. Každý 2 kiláky podle cyklokompu se ptám, jak je to daleko... když mi po čtvrtý pán řekne asi 18, tak na sebe zkoušim dejchnout... to neni možný... já už nemůžu. Serpentiny, asfalt a každejch pár metrů pomačkaný svodidla, jak se někdo nevešel... moc příjemná cesta. (=

Dolez sem a prvního člověka se ptám, kde je tenhle lázeňskej dům... ukazuje mi barák úplně na kopci... už mě to nepřekvapuje... 20 kiláků do kopce, tak už ten kilák zvládnu taky.

Rozhovor na recepci byl stručnej... Pán je na kole? Jak se Vám jelo? Nemám Tě rád!!!!!!!!!!!! Potřebujete poradit s programem na dnešek? Ne, já si akorát voběhnu konťáky! Mám s sebou krevety...

Jeho pohled byl všeříkající... Ale já fakt musím sehnat pár plastovek na přelejvání vody. A přece nebudu tu vodu kupovat, když ji nepiju. =) Pán to má placený pojišťovnou takže zdarma, jen mi dáte za dejchání, za jídlo atd... ani 12 tisíc to není... a zas mám ho...

Sem ubytovanej jinde a sem budu chodit na jídlo... tenhle kopec 3x denně plus na procedury, tak 6x... Dám si malý kyselý pívo za 35 a jdu se zabydlet. Budu bydlet s chlapem, co vypadá sympaticky... první dojem ale klame. Ten pán spí s pistolí pod polštářem... 24 hodin denně sleduje televizi, vedle má puštěnej noťas s jiným programem, neustále přepíná a komentuje... jeho nejoblíbenější věta je "já bych to vystřílel...Tady já nebudu!!!!"

Kouká na krevetky ve flašce... na co máš vodní pavouky? To nechávám neokomentovaný... asi si myslíme svý navzájem.

Zjišťuju, co mám s sebou... asi 50 triček, holení, fakt i kravatu a jiný nezbytnosti. Eště že zbytečnosti jako sou berle, léky atd. sem nechal doma. Takže zařídit balík s lékama a jít někam uříznout hůl.

Když už tady mám ty krevetky na pozorování, tak do jedný láhve dávám místní léčivou radioaktivní vodu. Ode dneška kontroluju krevetky ráno a večer... co 3 dny dávám jednu tabletku pro ancíky do láhve... rozdělený sou asi po 5ti a nepozoruju žádnou újmu... i barevnost ukazuje na pohodu.

No a když už sem tady, tak Vás provedu po okolí a všimnu si i toho, co zaujme jen nás dostatečně švihnutý rybičkama. Město samotný je kruhák, pár lázeňskejch domů... po zhruba 300-400 metrech začíná část, kterou sem pracovně nazval Bronx. Horší jak Žatec, přísahám. Skoro na každým baráku je napsáno... vystaven kolem roku 1540... a ruina... někde metr odpadků. Akvaristika tu není a hospody drahý. Takže budu courat po okolí. Nejbližší akvaristika je ve Varech, ale tam probíhá festival, takže spousta lidí, a na to zvědavej nejsem. Jo, sou tu dvě jezírka s ukázkovejma chorobama ryb... tohle je celý nějak špatně postavený. To druhý eště hůř... ryby sou nejspíš jen vo rohlíkách, co jim lidi házej. =(

Na recepci sem se ptal, kam se dá jít a jak je to daleko....asi sou ovlivněný ruskou klientelou a maj to ve verstách, kilometry tady neseděj, sou jaksi delší. Tady to sváděj na horskej terén,  ale já jim nevěřim... chodit sem zvyklej a vodhad bych řek, že mám... ale lidi toho nakecaj. Jak se tam dostanu? To sednete na tenhle autobus... Já chci jít pěšky! To je strašně daleko... obvykle 2-3 hodinky chůze. Takže sem utvořil skupinku lidí, co chodila. Já, arabskej obchodník se zlatem žijící ve Švédsku, australskej obchodník se strojema na výrobu uzenin a jedna hluchá bába. Plus občas někdo jinej... třeba autobusák důchodce... Prostě parta hic.

Časem si i zvykli, že vobčas honím motejla nebo brouka kvůli fotce. Šutry tady v okolí sou břidlicovýho typu, řek bych laicky, a tady vo tom něco je http://www.zdarbuh.cz/dejiny-hornictvi/historie/doly-v-okoli-jachymova-doly-u-boziho-daru/. Prostě řečeno, dá se tu najít spousta šikovnejch placáků a je tu spousta starejch spadlejch baráků. Ty byly krytý břidlicí a to se tady všude válí... jen koukat. Barvu černou i hnědou a některý fakt tenký. A bagrujou tu v kopci parkoviště, takže šutrů dost.

Takže jeden den sem si přines šutry, druhej den sem si přines šutry... ty první sem vodnes vyhodit, protože tu mám kolo a ne tatru a přemejšlel, jak se vymluvit. Žena říkala... ne, že zase přivezeš šutry. Taky říkala něco vo dříví. A tady je starejch polámanejch stromů... To nepoberu. To mi eště večír ta hluchá babča nosila šutry na pokoj! Tenhle si musíš vodvýzt, je v něm kočičí zlato...nebo tohle je krásná placka, když sbíráš placáky(umělá moderní napodobenina břidlice, co se dává na střechu. =))

Prostě krevetky přežily, cestou domů sem je rozdal, protože tam měli internet a tak sem je nabíd. Sice počítač eště na kliku pro zrychlení (kliku sem nenašel, asi ji někdo štíp =)), ale po kafi se i Rybičky otevřely. Domů sem dojel... dříví a šutry přivez a pak 3 dny ležel ztrhanej.

Věnováno Pavlovi z Práglu, zubařce z Moravy, Tereze z Mostu, Marušce z francovkovejch hor, češtinářce, co dělá korekturu a vůbec všem, co dostali nebo dostanou obrázky od dětí, kterým pomohli kačkama nebo materiálně...

Venca

 

Za správnost informací zodpovídá autor článku, dotazy směřujte na autora. Hodnocení článku hvězdičkami provádí redakce. K článku se vyjádřete pomocí palců (líbilo se / nelíbilo se).

Hodnocení
*****

Líbilo se: 41x Nelíbilo se: 1x Zveřejněno: 23.10.2011 Upraveno: 23.10.2011 Přečteno: 787x

Schválili: Bob66 *** 28.01.13

Související články
Žádné související články
Další články z rubriky Zábava
25.11.2010*****Svátky mrtvejch stromečků, ochotnej prodavač a konec akva.2467x
20.01.2012*****Kterak správně urážeti oponenta svého slovem či písmem aneb průvodce tvorbou trefných urážek563x
10.01.2012*****Modrý ryby a neboli T.T....1092x
28.09.2011*****ZOO Bráník - akvaristika anebo kafilérie?1790x
07.04.2012*****Akvabrejle, iluze nebo fakt?638x
01.03.2011*****Akvaristickej bůh....1803x
01.06.2011*****Kterak si aquarium udržovati v čistotě bez velké náročnosti na čas Váš, Choti Vaší neb Vaší panské služebné..1335x
15.02.2009*****Obří akvárium HK2807x
12.12.2011*****Rodič neakvarista a jiný pohromy...753x
11.11.2010*****Ukradený dřevo3001x

Komentáře návštěvníků
Celkem: 14 záznamů přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

[14] LinaDee® 04.03.2013
Vždycky přemýšlím, odkud přesně jsi, někde tady, ale kde?

[13] Benghenk® 15.02.2012
Moucha-Severní Čechy fakt ale západní :D.Jáchymov je celej Bronx,nevim zda si narazil i na poštu...

[12] DaD® 30.10.2011
Báječný článek jako vždy. Aspoň už vím, co odpovědět, kdyby snad někdo nabízel lázně :-D.

[11] elko® 28.10.2011
Venco ty jsi fakt číslo.Supr článek,přečetl jsem to jedním dechem...

[10] NASREDDIN® 25.10.2011
Článek se mi velice líbí :-).

[9] Žabka® 24.10.2011
Vašku, vyzerá, že máš nového stúpenca :) Fajn počtení

Upravit [8] ® 24.10.2011
Dnes jsem četl Tvůj první článek a už vím, že si přečtu a ty staršího data. Byl super!!!

[7] Moucha® 24.10.2011
Jo severni cechy... "Kraj vecneho deste a deprese" ... to stoupani z Ostrova do Jachymova a dal, az na Klinovec moc dobre znam.... a kdyz si te predstavim s kolem a bagazi.... to musel bejt vykon... me se nastesti vzdycky podarilo nekoho stopnout....
a bud rad ze jsi tu Jachymovskou vodu z vodovodu nemusel ochutnat, horsi jsem jeste nepil, brrrr

Upravit [6] ® 24.10.2011
paráda :) na pobavení i zamyšlení...

[5] sirPavol® 24.10.2011
Presne ako napísal Mrakoplash :)

[4] koyack® 24.10.2011
Hlavně, že jste ten ozdravnej pobyt ve zdraví přežil. Díky za článek.

[3] Mrakoplash® 24.10.2011
Na pobavení super, horší že většina z toho je realita :-/

[2] pajaman® 24.10.2011
Zase jsem se pobavil:-)

[1] TomV® 23.10.2011
Supr článek :))

Další články tohoto autora
09.06.2014*****Pes akvarista...557x
30.12.2012*****Ženská neakvaristická.....aneb, jak dostat opušťák...1227x
23.10.2012*****Další rozměr akvaristiky...860x
05.08.2012*****Chtěl/a bych akvárko... jsem tady dobře?1205x
17.07.2012*****Detektivka...748x
07.06.2012*****Lojzovo "Paků" a jiný pralesní rybky...1406x
17.05.2012*****Cyprinion macrostomus a trocha asociací...336x
12.04.2012*****Moderní komunikační kanály a jejich význam pro akvaristy501x
10.04.2012*****Proč si nepořizovat mořský akvárko...1134x
07.04.2012*****Zavřenej akvarista1049x
07.04.2012*****Akvabrejle, iluze nebo fakt?638x
07.04.2012*****Úspěchy a něco jako rodičák...477x
15.03.2012*****Akvarista, tvor z jiný panety, aneb když to člověk myslí dobře...2140x
24.02.2012*****Trojky, aneb když se daří...1282x
15.02.2012*****Brazílie a krajiny okolo...885x
13.01.2012*****Amazonie, domov oblíbených krunýřovců trochu jinak...1303x
12.01.2012*****Obchodování čili směna krunýřovce499x
10.01.2012*****Modrý ryby a neboli T.T....1092x
04.01.2012*****Kreveta Ostravská pruhovaná...998x
04.01.2012*****Říše zvaná akvaristika a její hranice...631x
03.01.2012*****Jak snadno zbohatnout na rybičkách...1113x
01.01.2012*****Bilance...506x
12.12.2011*****Rodič neakvarista a jiný pohromy...753x
06.12.2011*****Vesnická akvaristika v severním teritoriu aneb po česku...934x
19.11.2011*****Mříže, francovka, porcovanej medvěd a tak...672x
10.11.2011*****Proč? Proč ? Proč... aneb běžná schůzka s capartama...1306x
01.11.2011*****Těžká práce redaktora aneb rak...673x
21.10.2011*****Doprava krevetek...962x
10.10.2011*****Kýma, Bíma hárvestr... aneb téměř po prázdninách!743x
19.08.2011*****Jak se vyplácí práce s dětma...975x
22.06.2011*****Kratičkej reklamní...725x
20.06.2011*****Jak sem žehlil vodu...827x
15.06.2011*****Vejlet a jak se něco povedlo a něco mínˇ...577x
01.06.2011*****Kterak si aquarium udržovati v čistotě bez velké náročnosti na čas Váš, Choti Vaší neb Vaší panské služebné..1335x
27.05.2011*****Dětskej den aneb jak prudit rodičovstvo...a taky jak ho pumpnout...908x
28.04.2011*****Osmadvacet dní...otevřená věc veřejná..1475x
24.04.2011*****Jazykem, srdcem a jak na akvárko s omezeným rozpočtem.2162x
18.03.2011*****Tolerance1155x
01.03.2011*****Akvaristickej bůh....1803x
24.02.2011*****Souvislosti v akváriu2287x
22.02.2011*****Ekonomicky a různý jiný fígle...1399x
16.02.2011*****Teoreticky...1501x
06.02.2011*****Bludy abo i somariny, abo co sebe ja dovoľujem myšlec....1070x
05.02.2011*****Tak vám pěkně děkuju...1183x
03.02.2011*****Kterak si dobré rady k srdci neberu a o výhodách netu..990x
02.02.2011*****Tuctero zásad k dodržení, při činnosti bohulibé která jest se aquaristikou zove..1044x
01.02.2011*****Cabarius morbus vernum anguiila především druhu anguilla anguilla.976x
26.01.2011*****Šupleroidní psaní a akvaristika jako taková ...905x
25.01.2011*****Akvaristi na chatě..1455x
24.01.2011*****Biochemická autoregulace vodních rostlin...1170x
27.12.2010*****Akvaristickej potěr a co stále překvapí1440x
02.12.2010*****Zaměněný písmeno a vězni skla1816x
25.11.2010*****Svátky mrtvejch stromečků, ochotnej prodavač a konec akva.2467x
17.11.2010*****Akvaristika bez kravaty a tajemnej Pepa1786x
11.11.2010*****Ukradený dřevo3001x
08.10.2010*****Nepovedenej čtvereček..pozdravit?1617x
03.10.2010*****Pěstování ryb aneb akvaristika včera dnes a snad i..2301x
23.09.2010*****Tři prvňáci1402x
14.09.2010*****Jak sem choval listonoha a dokonce i dva3416x

© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/clanky/777-vodni-pavouci