Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rodič neakvarista a jiný pohromy...

 

Články » Rodič neakvarista a jiný pohromy...   Vytisknout tuto stránku 

Rodič neakvarista a jiný pohromy...

Publikováno: 12.12.2011 • Autor: © invalida • Rubrika: Zábava

Tak abych to upřesnil, mělo by to bejt spíš rodička. Vono dneska se poměrně nosí rodina bez papírů a tak. Ale hlavně pozoruju, že, když něco řeším s rodičem, je to většinou ženská. Je to docela škoda, protože i chlap by moh pro děti něco udělat. A hlavně bych se s ním asi domluvil bez překladače.

Třeba, když ženská řekne hned, tak to u ženský znamená postav si na kafe, pomalu ho vypij, dej si cigárko a za čtvrt hodiny bude to hned.

A nebo dotaz na velikost je taky prima... asi takhle. Když vytáhnu metr, naměřím 30 čísel, tak to ve skutečnosti znamená 80. Asi za to nemůžou, ale musí se s tím počítat. Někdy je nám to nesrozumitelný i přes veškerou snahu. Tak by asi bylo dobrý, aby se kluci taky k dětem hlásili.

Někdy je i docela těžký s těma rodičema vyjít. Někdy často je to přímo na vyběhnutí.

Když běháme po kopcích a hledáme šutry do akvárka a nebo to samý v lese, když hledáme kořeny, je nám těžce fuk, co máme na sobě. Teda fuk to neni, boty a hadry musej bejt pohodlný. Ale dalo mi hafo práce hubou přesvědčit maminy, že nemusíme mít stejný trika a podobný nezbytný hlouposti.

Takže sme se prostě dohodli, že oblečení je na uvážení rodičů. Netušil sem, že jsou ženský schopný dítě do lesa vybavit deštníkem, čínskejma sandálama a dokonce i přenosným dývýdýčkem. Prej pro případ nudy. V lese bejváme tak max 4-5 hodin, ale zkrátka pro případ. =)

Radši se nebudu zmiňovat o půldenním vejletě s 12 kilovým batohem. Na Aljašku to fakt trvá dýl. Kdyby bylo fakt ouvej, tak se schováme v krámě, hospodě a nebo jinde. Bouřka vopravdu  nepřichází v 5ti minutách. Někdy je to na zabití.

Pro tyhle případy už máme vyčleněnou krabici na pláštěnky atd. Vždyť je přeci jasný, že některý kytky se před deštěm zavíraj i několik hodin předem. A jsou i jiný příznaky viditelný z vokna. Bohužel pořád platí... v televizi hlásili déšť. =(

Všechny děti maj doma nádržku s něčím. Povedlo se mi přesvědčit všechny, že do tak malýho akva (cca 40-70l) je lepší pečlivej výběr kvůli udržení jistýho stupně hygienickýho komfortu. Máme tedy většinou krevetky plus sem tam drobnou rybku a v poslední době doplňujem o drobnějšího krunýřovce-údržbáře průhlednosti stěn akva.

S tím je někdy potíž, mamina dokázala přikrmit mrkví z polívky a dokonce smaženým file. Po informaci, že zdravý akva si s uhynulou rybou poradí, chtěla nechat chcíplý v nádrži všechny. Při výměně vody vzala skla savem... pro jistotu!!!! A to se nezmiňuju o vyvařeným štěrku a nebo kapka čističe v nádrži... prej pro vůni.

Když sem začal schánět ty elka, tak nejdřív byl problém. Ryby se schovávaj, a když nejsou vidět, tak sou na nic. A neuměj plavat a sou drahý. Přetransformování názoru nastalo až v případě, že sem řek, že je seženu grátis.

Takže se maminy s dětma choděj koukat ke mně na krunýřovce, aby si vybrali podle vkusu a rodinný dohody. Jenže...

Vkus se liší. Já třeba myslel, že děti pudou po červenejch ancíkách a já to vyřeším za pár stovek. Docela šeredně sem se splet. Pamatujou si, že sem jim říkal vo vochranným zbarvení zvaným mimikry. A nedávno sem taky řek, že se mi l205 v dospělosti líbí míň, když změní zbarvení. A u dětí se vyvynul ten vochranářskej instinkt. Většině se líbí 205 s barevným hendikepem. Malá ukázka http://www.l-welse.com/reviewpost/showproduct.php/product/220

Za to maminy dou po červený a po ceně. Když se dozvěděly, že takovej "chcípák" stojí i víc jak pětibábu, tak čuměj do nádrže a nenápadně se ptaj, kolik stojí ten pruhovanej? 200 až 300! A ten tečkoun? 500! Chceme tečkouna, je hezčí. (= Ách jo.

Naposledy tady byla Marcela s Kubíkem. Na moji 850 zůstala čumět s vodevřenou ústama. Taky sem si 3 roky ukládal za vobědy a svačiny, abych ho moh pořídit. A než zarostlo atd., bylo taky náročný... a doladit světla a vejbavu. A za 12 let ani škrábanec.

Filtrující krevetla... co je tohle za potvoru? Vysvětluju... Ráček... co je todle vošklivý? Vysvětluju... Otevřená škeble... To je co za hajzla? Vysvětluju. A todle? (magnetická stěrka, kterou nemusím díky osádce používat)Čistění na sklo, to je na magnet.

Vteřinu a drc do písku. Ta kráva mi poškrábala sklo!!!!!!!!! Já jí urazím palici!!!!!!! Ale protože jsem rozenej diplomat řeknu jen, Ty kráááávo, Tys mi vodřela sklo. To se nesmí!

Aby si se nepo... sem to nevěděla. A stejně, to není ani vidět. Dopila kafe, řekla si eště vo skleničku vína (prej je dobrý) a šla domu... A mezi dveřma mi laskavě oznámila, že "Ten za těch 700 je hezkej".

Do mý smrti nebo do prasknutí akvárka (v podstatě totéž, manželka mě utluče ihned po klesnutí hladiny v obejváku) Tu rejhu uvidím minimálně 3x denně. Že já se na to...

 

Venca


 

Za správnost informací zodpovídá autor článku, dotazy směřujte na autora. Hodnocení článku hvězdičkami provádí redakce. K článku se vyjádřete pomocí palců (líbilo se / nelíbilo se).

Hodnocení
*****

Líbilo se: 48x Nelíbilo se: 1x Zveřejněno: 12.12.2011 Upraveno: 12.12.2011 Přečteno: 774x

Schválili: Bob66 ** 15.01.13

Související články
Žádné související články
Další články z rubriky Zábava
19.11.2011*****Mříže, francovka, porcovanej medvěd a tak...678x
12.01.2012*****Obchodování čili směna krunýřovce511x
07.04.2012*****Úspěchy a něco jako rodičák...485x
03.03.2021*****Soutěž o nejhezčí akvárium Československa499x
27.12.2010*****Akvaristickej potěr a co stále překvapí1454x
15.06.2011*****Vejlet a jak se něco povedlo a něco mínˇ...583x
07.12.2014*****ZOO Bráník: Akvaristika nebo kafilerie - epilog778x
09.02.2014*****Rybičky.net aneb pořádná lekce67x
07.04.2012*****Zavřenej akvarista1069x
01.01.2012*****Bilance...513x

Komentáře návštěvníků
Celkem: 17 záznamů přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Reagovat na tento komentář [17] Damillo® 29.12.11 12:21
To by ses milý Sime, měl nejdříve naučit aspoň základy češtiny, protože takhle to rozhodně na nějaký článek nevypadá...

Upravit Reagovat na tento komentář [16] ® 26.12.11 20:08
no invalido ti tvoje články shrnutojedním slovem kvantita.kdo chce abych tito články zveřejnil at mi napiše nad 10 dopisu zveřejnim

Reagovat na tento komentář [15] sollik® 16.12.11 17:39
12 let bez škrábance? Čím se to čistí?

Reagovat na tento komentář [14] Avona® 13.12.11 19:33
U nás je to naopak, akvaristka jsem já a přítele se snažím pomaloučku, polehoučku nakazit a asi se mi to daří :-) To sklo je smůla, ale tebe neučili v autoškole předvídat ? :-) Zvlášť pokud máš výše popsané zkušenosti :-) Ahoj a ať se daří.

Reagovat na tento komentář [13] Damillo® 13.12.11 18:22
to Zoidik: Ty.. raději snad ani ne. To by mi zas mohl stoupnout tlak a mamina by pak řvala. A nebudu Vencovi dělat rivala :-D

Reagovat na tento komentář [12] maru® 13.12.11 18:05
jj, ženy a akvárko :-))) trošku urážlivý, ale přitom vtipný. bezva článek jako vždycky. (kyž my jsme holt už od přírody takový, tak to s náma prosím vydržte) :-D

Reagovat na tento komentář [11] invalida® 13.12.11 18:01
Jo z důchodu se to kupuje samo=)

Reagovat na tento komentář [10] JuraH.® 13.12.11 17:06
Taky se přidávám k názoru, že je nejlepší mít tu stěrku schovanou. škrábnout mi někdo akvárko, tak bych si nejspíš koupil nové :D

Reagovat na tento komentář [9] snehulda007® 13.12.11 16:43
Já nevim,že ty ženský ty škrabky tak drážděj.Já jí v aq radši nenechávám,protože dokud tam byla, tak si to chtěl každej skusit.Jinak na ty nenechavý ruce existuje jednoduchej recept:koukej se, ale musíš u toho tleskat nebo mít ruce v kapsách..:) Článek opět super.

Reagovat na tento komentář [8] exit® 13.12.11 16:30
za dobrotu na žebrotu.... tak už to u nás čechů chodí :(

Reagovat na tento komentář [7] Žabka® 13.12.11 16:08
Pekné, ja už som dostala akva celé poškrábané, tak ma to tak nebere :D

Reagovat na tento komentář [6] deCORF.OBRAEN® 13.12.11 15:20
to že mám momentálne zvýšenú teplotu, priedušky mi ide roztrhnúť sa dá ešte prežiť..ale pri čítaní tohto článku mi skoro vyskočili aj oči a pri predstave, že by sa to stalo mne sa zvýšil aj tlak :))))..inak super

Reagovat na tento komentář [5] Tomas Enderson® 13.12.11 14:42
Re: JJaanca - Jako narážku na ženský to neber i mezi ženskejma jsou takový co přemýšlej stejně jako mezi chlapama se najdou ti co nepřemýšlej. Můj příspěvek je jen povzdechnutí a vyjádření soucitu s Vencou.

Reagovat na tento komentář [4] JJaanca® 13.12.11 12:51
Doufám, že tohle nejsou narážky vysloveně na ženský ale obecně na NEakvaristy. Ono totiž s chlapama neakvaristama je to úplně to samý s tim malym rozdílem že jim nevaděj nítenky v lednici :o)))

Článek je moc hezkej :o))

Reagovat na tento komentář [3] Tomas Enderson® 13.12.11 12:30
Venco nic si z toho nedělej, že ti ta kráva poškrabala sklo. Doma mi něco podobnýho provedli taky. Je pravda, že na o dost menším, ale člověk se s tím piplá a hejčká. Pak příjde nějaká bůůů, a jediné vysvětlení je, že to bylo uvnitř zařasený v tom písku, tak jsem to vzala tou magnetkou a máš to čistý. Jo, ale ty pruhy na skle v rohu, kde se vracela magnetem nahoru, jsou vidět prej jen trošku a to vůbec nevadí a kdo o tom neví tak si toho ani nevšimne. No tak není lepší bejt sám bez ženský.

Reagovat na tento komentář [2] Zoidik® 13.12.11 10:43
Venco, Venco, ses měl dát na spisovatele....

Danillo, nechtěl bys to taky rozepsat do nějaké rozsáhlejší podoby? Rád bych si počet ;-)

Reagovat na tento komentář [1] Damillo® 12.12.11 23:57
Venco, opět super :-) hele, nic si z toho nedělej, vím moc dobře, o čem mluvíš. Nedávno jsem tu kousek od nás dával známý dohromady nádrž. Nic velkýho, ale taky to poprvý vzala nějakým svinstvem, takže všechny ryby do jedný naučila plavat na znak. To jsem jí sprdnul. Pak měsíc brečela, že má furt kalnou vodu. Když jsem se přijel mrknout, málem mě vezli na prkně. Nádrž 72L,v ní tri ancíci, kolem dvacky dlouhý, mrtě gupek, sumeček velikosti nukleárního hovada a třešnička na dortíku... závojnatka ze zahradního jezírka. na dně hromada škebliček od moře a asi kilo barvenýho písku. No udělal jsem co se dalo, ale ta mrcha z jezírka tam prudí furt. Prej "táta je měl taky v akvárku a bylo to ok" Holt některý věci nevysvětlíš :-))

Další články tohoto autora
09.06.2014*****Pes akvarista...586x
30.12.2012*****Ženská neakvaristická.....aneb, jak dostat opušťák...1253x
23.10.2012*****Další rozměr akvaristiky...868x
05.08.2012*****Chtěl/a bych akvárko... jsem tady dobře?1271x
17.07.2012*****Detektivka...762x
07.06.2012*****Lojzovo "Paků" a jiný pralesní rybky...1437x
17.05.2012*****Cyprinion macrostomus a trocha asociací...347x
12.04.2012*****Moderní komunikační kanály a jejich význam pro akvaristy507x
10.04.2012*****Proč si nepořizovat mořský akvárko...1157x
07.04.2012*****Zavřenej akvarista1069x
07.04.2012*****Akvabrejle, iluze nebo fakt?650x
07.04.2012*****Úspěchy a něco jako rodičák...485x
15.03.2012*****Akvarista, tvor z jiný panety, aneb když to člověk myslí dobře...2231x
24.02.2012*****Trojky, aneb když se daří...1311x
15.02.2012*****Brazílie a krajiny okolo...914x
13.01.2012*****Amazonie, domov oblíbených krunýřovců trochu jinak...1319x
12.01.2012*****Obchodování čili směna krunýřovce511x
10.01.2012*****Modrý ryby a neboli T.T....1099x
04.01.2012*****Kreveta Ostravská pruhovaná...1007x
04.01.2012*****Říše zvaná akvaristika a její hranice...644x
03.01.2012*****Jak snadno zbohatnout na rybičkách...1151x
01.01.2012*****Bilance...513x
06.12.2011*****Vesnická akvaristika v severním teritoriu aneb po česku...961x
19.11.2011*****Mříže, francovka, porcovanej medvěd a tak...678x
10.11.2011*****Proč? Proč ? Proč... aneb běžná schůzka s capartama...1350x
01.11.2011*****Těžká práce redaktora aneb rak...682x
23.10.2011*****Vodní pavouci...798x
21.10.2011*****Doprava krevetek...999x
10.10.2011*****Kýma, Bíma hárvestr... aneb téměř po prázdninách!751x
19.08.2011*****Jak se vyplácí práce s dětma...990x
22.06.2011*****Kratičkej reklamní...730x
20.06.2011*****Jak sem žehlil vodu...838x
15.06.2011*****Vejlet a jak se něco povedlo a něco mínˇ...583x
01.06.2011*****Kterak si aquarium udržovati v čistotě bez velké náročnosti na čas Váš, Choti Vaší neb Vaší panské služebné..1368x
27.05.2011*****Dětskej den aneb jak prudit rodičovstvo...a taky jak ho pumpnout...916x
28.04.2011*****Osmadvacet dní...otevřená věc veřejná..1483x
24.04.2011*****Jazykem, srdcem a jak na akvárko s omezeným rozpočtem.2198x
18.03.2011*****Tolerance1164x
01.03.2011*****Akvaristickej bůh....1813x
24.02.2011*****Souvislosti v akváriu2408x
22.02.2011*****Ekonomicky a různý jiný fígle...1407x
16.02.2011*****Teoreticky...1528x
06.02.2011*****Bludy abo i somariny, abo co sebe ja dovoľujem myšlec....1077x
05.02.2011*****Tak vám pěkně děkuju...1191x
03.02.2011*****Kterak si dobré rady k srdci neberu a o výhodách netu..1003x
02.02.2011*****Tuctero zásad k dodržení, při činnosti bohulibé která jest se aquaristikou zove..1052x
01.02.2011*****Cabarius morbus vernum anguiila především druhu anguilla anguilla.982x
26.01.2011*****Šupleroidní psaní a akvaristika jako taková ...912x
25.01.2011*****Akvaristi na chatě..1477x
24.01.2011*****Biochemická autoregulace vodních rostlin...1183x
27.12.2010*****Akvaristickej potěr a co stále překvapí1454x
02.12.2010*****Zaměněný písmeno a vězni skla1826x
25.11.2010*****Svátky mrtvejch stromečků, ochotnej prodavač a konec akva.2479x
17.11.2010*****Akvaristika bez kravaty a tajemnej Pepa1795x
11.11.2010*****Ukradený dřevo3031x
08.10.2010*****Nepovedenej čtvereček..pozdravit?1625x
03.10.2010*****Pěstování ryb aneb akvaristika včera dnes a snad i..2313x
23.09.2010*****Tři prvňáci1411x
14.09.2010*****Jak sem choval listonoha a dokonce i dva3427x© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/clanky/809-rodic-neakvarista-a-jiny-pohromy