Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvaristickej potěr a co stále překvapí

 

Články » Akvaristickej potěr a co stále překvapí   Vytisknout tuto stránku 

Akvaristickej potěr a co stále překvapí

Publikováno: 27.12.2010 • Autor: © invalida • Rubrika: Zábava

Předem upozorňuju že je tenhle článek neodbornej, hloupej a navíc tendenční. Fuj, to je hrozný slovo.

Jak bych tak řek, společnost se mění. My starý senilníme a mladý blbnou. Právě proto, že už sem staršího data výroby, lehce zasažen stařeckou demencí, snadno jsem podlehl nápadu zasadit v naší škole semínko akvaristiky. Prostě vznikl takový menší kroužek (menší i přes 100%ní účast). Je to taková trošku "andrgrándová" záležitost. Prostě je to na vlastní "denžr", abych byl trochu současnej. Prostě ten útvar funguje v rámečku školní družiny, tudíž bez zbytečnej a hloupejch lejster. Kdybych věděl do čeho du, tak se dobrovolně utopím provazem do hlavy.

Pak začlo to veškerý vyřizování a tak. Eště že paní řídící je normální ženská, která pro děti udělá všechno včetně převlečení se za hrbatou čarodějnici nebo vodníka, kterej vyleze na stezce odvahy ze studenýho rybníka. Aspoň teda mě to normální přijde=). První, co sem teda nemoh pochroupnout, bylo to, že funkční akva, ve škole bejt může, ale protože na něj nemám papíry, bude v bejvalým skládku. Kdyby se někdo ptal, tak si ho pořídila na vlastní pěst uklízečka. Když bude velkej problém, tak dostane důtku. Je to blbý, ale je to tak. Naštěstí je Eliška (koordinátorka lesku dlaždic na hajzlíkách=)) taky poměrně normální tvor. I přestože je to "jen" ženská, tak na to přistoupila. Teda v případě, že se ji nešáhne už na takle mizerný prachy. No ale děti to začlo zajímat, takže co dál? Jedno akvárko je fakt málo a něco by určitě chtěli ve třídě! Hm..a co já s tím? Protože mám většinu vlastních akvárek okolo 800 set litrů, a ty se bojím stěhovat, začíná vlastní boj o sklo atd.

No ale protože mám dost známejch a mám zábavnou hubu ( neplíst si s rychlou, rychlá huba je, že řekneš ještěrka a na druhým konci vesnice je to stohlavej drak), tak se mi povedlo nějaký užitečný věcičky sehnat. Poměr základní sbírky byl 3 nádrže, 16 teploměrů, 3 topítka (jedno dokonce funkční=) ) a žádnej filtr. Ale to už se taky nějak ustálilo a dokonce už dvakrát jsme dostali nějakou korunu! Takže sem koupil i komplet (set mi nějak nejde přez pysky) do třídy. No a aby to bylo trochu drámo..čekal mě další šok. Koupenej set , muší vokouknout eletrikář a hlavně muší dát štempla!! A že sem to já, stačí pětibába. Mizerný lepčí boty u číňana (nejsem šíňan sem vijetnames=)  ) sou zas v nedohlednu a to už začíná padat sníh. Celebrity z řad českejch invalidů už neví, co by na sebe vzali=) Ale sandále už asi frčej jen u mě. No ale zas mi sníh má kudy utýct ven. A nohy moc necejtim, když se zrovna nezouvám takže vo co gou. Vo co gou, je taky boží výraz.

Vono to vlastně vzniklo tak, že se pár spolužáků mejch dětí chodilo dívat na rybičky, nakonec tady byla i úča. Všem se to líbilo, takže sem dostal na vybranou. Buď budeš s dětma dělat akvaristiku a nebo jo... Tak sem v tom až po boltce. Nejdřív se mi do toho nechtělo, ale to už sem psal jinde. Na druhou stranu, sem už dávno myslel na to, jak to zařídit, aby generace našich dětí nebyla úplně ztracená. Ta předtím, aspoň teda tady u nás, je jen banda vyhulenejch palic. Určitě se najde někdo, kdo bude namítat, že je to i léčivá rostlina. Třeba na mazání ekzémů. Tohoto člověka bych se rád zeptal, mažeš nebo hulíš? Odpověz prosím po pravdě!!!

Ale k věc! Jak říkám, děti sou taky lidi stejně třeba jako ženský. Měli bychom brát v potaz i jejich zájmy. Nechápal sem rodiče, který tvrděj, že jejich dejme tomu Maxmilián jenom čučí na bednu. Myslel sem si, že to není možný a že toho kluka znám úplně jinak. Tak jsem začal toho kluka víc pozorovat. Vlastně všechny děti. Děti sou stejný jako my akorát žijou v jinejch podmínkách. My  bysme se chovali naprosto stejně, kdyby jsme byli v jejich věku. Zrovna tak jsme zkoušeli kouřit v první třídě..jedinej rozdíl je v tom, že za nás to byl velkej průser. Neska už se s tím ani neschovávaj. My sme chodili do stodoly nebo do stohu. Kdyby my sme nepozdravili sousedku, byl by voheň na střeše. Neska když si báby všimnou, tak ji maximálně řeknou, uhni Ty krávo! Ale to není v dětech vod přírody... to je tím, že rodina nežije spolu, ale vedle sebe. Lidi čučej na bednu, místo, aby si povídali. Chlap to asi málokdy přizná, ale ženská možná jo ...když půjde partner či partnerka kolem a jen tak mimochodem Ti podrbe záda, má to mnohem větší hodnotu než nová kravinka za těžkou škváru. I když u ženský je většinou větší radost ze zbytečný kytky, i když zrovna potřebuje něco užitečnýho. Jen prostě by ta kytka, hrst jahod nebo třeba lízátko mělo bejt tak často, aby to nenutilo k zavětření průseru. Když je drobnost neobvyklá, většinou to je o žehlení čehosi... Můžem si z toho dělat prču, ale chce to i toleranci, U ženskejch je to vod přírody a u dětí némlich to samí. Vím, že je to naivní, ale snažme se děti přivést k normálu. Kam jsme to dotáhli.. Stydíme se za poměry v naší zemi. Jsme levná pracovní síla, smetiště, a fabrika na špinavý technologie. Vemte děti a ukažte jim, jakej jsme dysneyland...nebo spíš dys-jo-land. Jsme všichni nějak dys a všichni jsme to minimálně dovolili. Vezmu příklad u sousedovic Jirky. Normální kluk..věčně upatlanou hubu..děsně skromnej v jídle. Když je u nás, je nadšenej z jídla. Ne že by byl doma šizenej na jídle, ale nezná skoro nic jinýho než špagety, hamburgry atd. Zato zná všechny seriály a filmy.. kouká na ně s mámou. Z mámy má legraci a o poslouchání nemůže bejt ani řeči. Když je ve škole, v kroužku nebo u nás, tak v rámci klučičích možností poslechne. Protože na tom trvám.. a jde to v klidu. Pak jdeme z rybiček, Jirka mi povídá, jak se mu líběj nový krevetky a jakej má novej bagr. Pak u něj doma klapnou vrátka a on naprosto bez uzardění nakopne psa do žeber a pronese...uhni ty svině. Mám chuť přeskočit plot a nakopnout jeho rodiče zrovna tak. Tohle asi nespravíme, ale zkusit to můžem. Přiveďte ty malí lidičky k něčemu..rybičkám, známkám nebo s nima čutejte merunu. Pokud možno mimo oddíl. Na finance a křivárny maj času dost. Protože byli prázdniny, tak sem se věnoval dětem, ztratil sem myšlenku a dostal sem se někam úplně mimo...Ale nejdřív sme lidi a pak teprve akvárkáři, takže to třeba někdo pustí dál.

Venca

 

Za správnost informací zodpovídá autor článku, dotazy směřujte na autora. Hodnocení článku hvězdičkami provádí redakce. K článku se vyjádřete pomocí palců (líbilo se / nelíbilo se).

Hodnocení
*****

Líbilo se: 23x Nelíbilo se: 3x Zveřejněno: 27.12.2010 Upraveno: 27.12.2010 Přečteno: 1453x

Schválili: Bob66 ** 07.01.13 • Jarka ** 01.02.14 • Rex ** 01.02.14

Související články
Žádné související články
Další články z rubriky Zábava
11.11.2010*****Ukradený dřevo3030x
15.02.2009*****Obří akvárium HK2820x
20.06.2011*****Jak sem žehlil vodu...838x
19.11.2011*****Mříže, francovka, porcovanej medvěd a tak...678x
02.02.2011*****Tuctero zásad k dodržení, při činnosti bohulibé která jest se aquaristikou zove..1051x
03.03.2021*****Soutěž o nejhezčí akvárium Československa459x
09.02.2014*****Rybičky.net aneb pořádná lekce66x
01.11.2011*****Těžká práce redaktora aneb rak...682x
10.01.2012*****Modrý ryby a neboli T.T....1099x
28.09.2011*****ZOO Bráník - akvaristika anebo kafilérie?1850x

Komentáře návštěvníků
Celkem: 27 záznamů přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Reagovat na tento komentář [27] LinaDee® 06.03.13 18:51
A je to horší a horší. dělám v dětském centru a co si děti někdy dovolí....

Reagovat na tento komentář [26] roper® 23.01.11 17:36
Jako vždy k tomu není co dodat. Dej ty tvé články do nějaké vazby a hned si jednu pořídím . palec hore :)

Reagovat na tento komentář [25] invalida® 21.01.11 20:03
Já si myslím že akvaristika není jen o rybkách, latinský agua je voda. Voda se řekne i třeba unda, hydor nebo stagnum. A ryba je třeba pistis pistus a to ve slově akvaristika fakt nevidím. Hledal sem pasáž o tom že by jsme si dřív ve fabrikách dělali co jsme chtěli a volili komiky, leč nenašel. Asi čteš něco jinýho než je tam napsáno. Vohon sem už vodmalička a debilita je diagnóza takže si skáknu pro aspirin a zejtra k Chocholouškovi. Hezkej den

Upravit Reagovat na tento komentář [24] ® 21.01.11 18:48
moc hezkej článek o rybkách, kéž by jich tady bylo víc. Ale jednu poznámku si odpustit nemůžu Invalido - do stohu může jít kouřit jen naprostej vohon a nebo člověk s nižším IQ (nechci napsat debil). Koukám, že dřív ta doba byla fakt ujetá, každej si ve fabrice dělal co chtěl, děti chodili kouřit do stohu a každej volil komunisty - zkrátka paráda. Taky mě štve, že dneska každej chce abych makal 12 i 14hod denně a 2x do měsíce mi řeknou, že se bude propouštět. Kde je ta doba, kdy každej měl práci jistou a flákalo se co se dalo...

Upravit Reagovat na tento komentář [23] ® 19.01.11 20:46
Libi se mi, jak redakce ohodnotila clanek 4 hvezdickama, prez to, ze se z nej clovek mnoho noveho nedozvi. Ale jinak naprosty souhlas ;-)

Reagovat na tento komentář [22] koikapor® 19.01.11 20:37
super článok

Reagovat na tento komentář [21] Mirka® 19.01.11 19:04
Super článek!!! Taky mám v družině akva (54l) a když děti poprvé viděly rybičky, seděly před akvárkem celý den. "Paní vycovatelko, to je lepší, než televize". Teď, když marodím a je tam za mě někdo jiný a děti mu každou minutu připomínají, aby nezapoměl nakrmit :o)
Musím říct, že co se týče zájmů, jsou na tom děti opravdu bídně - televize, počítač, mobil, PSPčko,... ale aby se věnovaly něčemu, co je bude aspoň trochu rozvíjet, to ne :o( (ale to už jsem zase někde jinde)
Takže ještě jednou SVATÁ PRAVDA, VELEBNOSTI :O)))

Reagovat na tento komentář [20] Romy® 19.01.11 16:33
Jeden z článků,které mají co říci,a jsou podložené životem.Ta surová čeština se pěkně čte...

Reagovat na tento komentář [19] romant® 19.01.11 16:22
Poetické čtení o mnohdy nepoetických věcech. Hodně síly při výchově akvaristického potěru. Ať se daří, jen tak dále.

Reagovat na tento komentář [18] elko® 19.01.11 11:23
Opět skvělý článek psaný originálním stylem,pod poslední odstavec bych se klidně podepsal,umíš věci skvěle popsat.

Reagovat na tento komentář [17] invalida® 19.01.11 11:02
Sakra fakt se to ubírá jinam...já začal kouřit až když mi to začli zakazovat=)

Reagovat na tento komentář [16] smidakkuba® 19.01.11 10:59
Pro deathbull:Já nevím co by na tom mělo být divného, nevím ale možná jsme ještě rozumná generace nebo co ale třeba u nás ve třídě není nikdo kdo by nasával jak duha a kdo by vykuřoval.Co vím tak kouří 2 holky a to je vše zajímají se normálně o to co je zajímá.Do kolektivu jsem vždy zapadnul dobře možná díky mé veselé povaze ale myslím že v tom problém není ale ti ostatní si myslí že jsou machři když vykuřují.

Reagovat na tento komentář [15] invalida® 19.01.11 10:02
No..já si osobně myalím že i ten coi nekouří může bejt hajzl..i třeba ve vládě sou nekuřáci...jenže fakt to mělo bejt o smysluplným programu pro děti a ne vo hulení...hulte si ale nelezte zhulený do auta...a vyčnívat a jít proti proudu je fakt těžký....každej na to nemá...zkus jít na pivo a místo poslouchání keců kdo s kým komu a jak si votevři knížku...uvidíš reakce...trošku jiná situejšn bude asi v Praze..tam jsou zvyklí Ti koukat z půl metru přes rameno v tramvaji..tam můžeš v metru zkusit pozdravit....howgh

Reagovat na tento komentář [14] Deathbull® 19.01.11 09:27
článek dobrej jako vždy, být na vašem místě tak zkusím poslat fejetonek do novin, čte se to opravdu dobře. Názory puberťáků v komentáří taky cool, jen si hoši uvědomte, že časem se budete muset trošku přizpůsobit většině a začít vycházet i s pitomcema, čeká vás střední :) mezi vyloučením z kolektivu, izolací, podivínstvím, osaměním a uzavřením do sebe před světem existuje souvislost...

Upravit Reagovat na tento komentář [13] ® 19.01.11 09:00
Jenže závislost na nikotinu se dá přirovnat tvrdejm drogám, kdyžto na marihuanu je závislos opravdu slabá... mluvim z vlastní zkušenosti přestal jsem i kouřit i hulit tak vím o čem mluvím...

Reagovat na tento komentář [12] invalida® 19.01.11 07:46
Jakmile si začneš myslet že máš něco pod kontrolou, jsi v tom až po uši...neházím je do jednoho pytle...taky sem si kdysi dal občas cígo ke kafi...pak sem se dostal k tomu že jsem ve 3 ráno jel na pumpu protože sem neměl co do držky strčit. Pak jich léta bylo kolem 60 denně...pak 2 mrtvice....toť vše

Reagovat na tento komentář [11] cendulka® 18.01.11 22:06
Tvůj článek se mi taky moc líbil!!! Sice psanej dosti autentickým zúůsobem, ale pobavil.Co bych za to dal, jako mladej chodit na základce na tvůj kroužek. Víc takových, jako jsi ty. Akorát se mi nelíbí, že hážeš huliče do jednoho pytle...Já si občas (2krát tejdně) dám joint a neznamená to, že nemám koníčky, ani že jsem totální ignorant. Mám kámaráda, kterej by se mohl z fleku stát someliérem marihuany a jeho hlavním koníčkem je rybařina s akvaristikou.
Jinak je hezké, že se ottlik snaží nezapadnout mezi tu chátru, ale jeho komentář k tvému článku mě taky pobavil. Je mu 12, nekouří a nepije:D, jen tak dál...

Reagovat na tento komentář [10] Žabka® 18.01.11 19:42
Nj, svet už je tak pretechnizovaný.. Nekúpim noviny, lebo je všetko na nete, nepozerám správy v TV, sú na nete..Už sa toľko nestretávam s priateľmi, lebo sú mobily, ICQ a Facebook..Spýtajte sa svojich detí, či robia ešte referáty štýlom idem si do knižnice pre knihy, ako to bolo ešte pred pár rokmi bežné...Prevažná väčšina NIE, vidím to sama na sebe..Dnes je wikipédia aj odborné články, všetko na internete..Za chvíľu už ani nebudeme musieť vychádzať z domu:( A pri tom všetkom majú rodičia na svoje deti stále menej času:( Verím, že je ťažké zaujať dnešné deti. Ale skôr alebo neskôr (skôr za pár rokov), to určite ocenia a povedia si..Hej spomínate na toho chlapa, čo nám zariadil akvárko?? Ten bol super:) Držím palčeky, článok za 1:)

Reagovat na tento komentář [9] smidakkuba® 18.01.11 19:11
Je to pravda kam ten svět spěje.Díky chalybda za pochvalu.Je to hrozný kam to spěje když vidím žáky 4třídy jak vykuřujou na du kolem tak slyším ta P°č° to je ten dváták co nekouří no to mě PO..r to když slyším tak mi pění krev ani nemají snahu někam zalíst a vykuřovat za rohem ale kráčí si po ulici caparti a vykuřují.U mojí generace teda u nás to není až tak hrozné holky co znám chodí na koně taky se chystám a kluci se věnují svým koníčkům např.(jízda ny čtyřkolkách máme vícemistra ČR) a pár jich má akvárko.5 kluků jsem překecal aby si udělali akvárko že je to dobrý všichni si ho založili a 3 z nich už přešli s počáteční 30L akva na větší a dva jsou va začátcích.Chodí se ke mě domů dívat na placky a obdivují je.Dokonce u mě byl i učitel fyziky který se zajíma o akvaristiku. :-) ;-)

Reagovat na tento komentář [8] jajaapaja® 18.01.11 18:54
Taky souhlasím.Taky jsem to při DDM dělal ,ale to byla jiná doba.Nebylo tolik PC.Kuřba byla teprve v začátku.A ani žádný kontroly přes elektriku.Jó to se ten kroužek vedl.To měli děti ještě nějakej zájem.A dnes když ve škole sonduju kolik jich vlastní akvárka,tak se mně ptají ses probudil?Pár se jich najde co nějakou tu nádržku vlastní ,ale opravdu pár.:-(

Reagovat na tento komentář [7] petr85® 18.01.11 17:48
Super článek jako vždy. U prvního článku jsem si říkal, co je to za člověka, vždyť to nemá hlavu ani patu, ale stačilo si ho přečíst podruhé a od té doby vždycky kliknu, když vidím nový článek, protože to má vždy myšlenku a naprosto exkluzivní styl psaní :-)
Když jsme tak u toho, je něco co byste v tuto chvíli do akvakroužku potřebovali?

Reagovat na tento komentář [6] Chalybda® 18.01.11 17:44
Zase to máš pravdivý a vtipný i smutný dohromady.***** Koordinátorka lesku dlaždic mě teda fakt dostala... :c)
Jinak kluci (ottik a smidakkuba) maj u mě taky hvězdičky.

Reagovat na tento komentář [5] sivon® 18.01.11 17:36
Až z toho trochu mrazí, protože je to bohužel pravda. Díky za každou aktivitu, která ten stav trochu změní.

Reagovat na tento komentář [4] ottlik® 18.01.11 17:09
Tak tenhle článek se mi opravdu líbí. Vím ze vlastních zkušeností, jak to u jinejch rodin chodí. Vím to moc dobře. Je mi 12 a všichni kluci od nás ze třídy kouří a někteří ne jen cigarety. Většina třídy a to i holek neví a asi jen tak vědět nebude co je to např. paví očko, krevetka či substrát dna. Nedavno jsem se vrátil z lyžáku. Asi den před odjezdem mi od rodičů přišla smska z mojí odchovny na betty, že je na hladině asi 20 jiker. Dal jsem jim instrukce co a jak a snad každému kdo tam byl jsem to řek. Polovinai řekla že sem úchyl, pár lidí mě poslalo do onoho místa a zbytek řikal, že mi prcaj ryby, nebo že už vidí jak ho tam ta podle nich za**aná strká tý druhý. A já si proti nim tedy opovažuju tvrdit, že sem normální. Hodinku a půl asi ob den na počítači, nekouřim, nepiju alkohol a neříkám za každym slovem vole. Když se tak kouknu na naší třídu, tak si řikám kam ten svět spěje....

Reagovat na tento komentář [3] smidakkuba® 18.01.11 14:53
MOc pěknej článek.Rozuměl by sis s mými rodiči ti říkají že než abych vykuřoval (podle mě nejhnusnější zlozvyk) tak at radši mám tento krásný koníček.A taky neprosedím celý den na kompu i když 90% informací mám právě s internetu ale lepší než sestra které je 10 a když přijde ze školy tak sedí do 22:00 u počítače a kecá s kámoškama na facebooku místo aby šly spolu ven.

Reagovat na tento komentář [2] lucius® 18.01.11 14:27
Takže jedině palec nahoru. Uprostřed je trochu zlom, že jsem nevěděla, co z toho bude (chvíle napětí...) a ono to přišlo. Mám 3 děti a jedině souhlas a zase souhlas. Pustit jim bednu je pro nás rodiče jednoduchý, ale jednou se všechno vrátí, takže i tohle. Obdivuju a držím palce každýmu, kdo se pustil do jakékoli akce s dětma, doufám, že ti vydrží nervy a jednou se ti všechno v dobrém vrátí. PS: Jako vždy jsem se nasmááála a spravila si náladu. Díky

Reagovat na tento komentář [1] ciza® 18.01.11 12:19
Teda musim rict opravdu supr pocteni, naprosto svami souhlasim.

Další články tohoto autora
09.06.2014*****Pes akvarista...585x
30.12.2012*****Ženská neakvaristická.....aneb, jak dostat opušťák...1253x
23.10.2012*****Další rozměr akvaristiky...868x
05.08.2012*****Chtěl/a bych akvárko... jsem tady dobře?1270x
17.07.2012*****Detektivka...762x
07.06.2012*****Lojzovo "Paků" a jiný pralesní rybky...1436x
17.05.2012*****Cyprinion macrostomus a trocha asociací...346x
12.04.2012*****Moderní komunikační kanály a jejich význam pro akvaristy507x
10.04.2012*****Proč si nepořizovat mořský akvárko...1155x
07.04.2012*****Zavřenej akvarista1067x
07.04.2012*****Akvabrejle, iluze nebo fakt?650x
07.04.2012*****Úspěchy a něco jako rodičák...485x
15.03.2012*****Akvarista, tvor z jiný panety, aneb když to člověk myslí dobře...2231x
24.02.2012*****Trojky, aneb když se daří...1311x
15.02.2012*****Brazílie a krajiny okolo...914x
13.01.2012*****Amazonie, domov oblíbených krunýřovců trochu jinak...1319x
12.01.2012*****Obchodování čili směna krunýřovce510x
10.01.2012*****Modrý ryby a neboli T.T....1099x
04.01.2012*****Kreveta Ostravská pruhovaná...1007x
04.01.2012*****Říše zvaná akvaristika a její hranice...644x
03.01.2012*****Jak snadno zbohatnout na rybičkách...1150x
01.01.2012*****Bilance...513x
12.12.2011*****Rodič neakvarista a jiný pohromy...772x
06.12.2011*****Vesnická akvaristika v severním teritoriu aneb po česku...961x
19.11.2011*****Mříže, francovka, porcovanej medvěd a tak...678x
10.11.2011*****Proč? Proč ? Proč... aneb běžná schůzka s capartama...1350x
01.11.2011*****Těžká práce redaktora aneb rak...682x
23.10.2011*****Vodní pavouci...798x
21.10.2011*****Doprava krevetek...998x
10.10.2011*****Kýma, Bíma hárvestr... aneb téměř po prázdninách!751x
19.08.2011*****Jak se vyplácí práce s dětma...989x
22.06.2011*****Kratičkej reklamní...730x
20.06.2011*****Jak sem žehlil vodu...838x
15.06.2011*****Vejlet a jak se něco povedlo a něco mínˇ...583x
01.06.2011*****Kterak si aquarium udržovati v čistotě bez velké náročnosti na čas Váš, Choti Vaší neb Vaší panské služebné..1368x
27.05.2011*****Dětskej den aneb jak prudit rodičovstvo...a taky jak ho pumpnout...916x
28.04.2011*****Osmadvacet dní...otevřená věc veřejná..1483x
24.04.2011*****Jazykem, srdcem a jak na akvárko s omezeným rozpočtem.2198x
18.03.2011*****Tolerance1163x
01.03.2011*****Akvaristickej bůh....1812x
24.02.2011*****Souvislosti v akváriu2404x
22.02.2011*****Ekonomicky a různý jiný fígle...1407x
16.02.2011*****Teoreticky...1526x
06.02.2011*****Bludy abo i somariny, abo co sebe ja dovoľujem myšlec....1077x
05.02.2011*****Tak vám pěkně děkuju...1189x
03.02.2011*****Kterak si dobré rady k srdci neberu a o výhodách netu..1003x
02.02.2011*****Tuctero zásad k dodržení, při činnosti bohulibé která jest se aquaristikou zove..1051x
01.02.2011*****Cabarius morbus vernum anguiila především druhu anguilla anguilla.982x
26.01.2011*****Šupleroidní psaní a akvaristika jako taková ...912x
25.01.2011*****Akvaristi na chatě..1476x
24.01.2011*****Biochemická autoregulace vodních rostlin...1182x
02.12.2010*****Zaměněný písmeno a vězni skla1826x
25.11.2010*****Svátky mrtvejch stromečků, ochotnej prodavač a konec akva.2479x
17.11.2010*****Akvaristika bez kravaty a tajemnej Pepa1795x
11.11.2010*****Ukradený dřevo3030x
08.10.2010*****Nepovedenej čtvereček..pozdravit?1625x
03.10.2010*****Pěstování ryb aneb akvaristika včera dnes a snad i..2312x
23.09.2010*****Tři prvňáci1411x
14.09.2010*****Jak sem choval listonoha a dokonce i dva3427x© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/clanky/562-akvaristickej-poter-a-co-stale-prekvapi