Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úspěchy a něco jako rodičák...

 

Články » Úspěchy a něco jako rodičák...   Vytisknout tuto stránku 

Úspěchy a něco jako rodičák...

Publikováno: 06.04.2012 • Autor: © invalida • Rubrika: Zábava

Tak se zase budu snažit psát podle nějakejch pravidel. Mám totiž v poslední době hodně radilů češtinářů. Tak abich zase nebil za debyla. Proto teda musím začít nějakým úvodem, aby to bylo správně. Jenže jak se takovej úvod píše? Dobrej den už sem zkoušel, takže pro originalitu třeba čusinky businky?

Jestli se Vám to zdá strašný, tak v tom nejste sami. Ale tohle sem fakt dostal  jako oslovení v mejlu a upozorňuju, že od mámy 2 školou povinnejch. Musim přiznat, že sem si říkal, že to kluci asi doma nemaj jednoduchý. A jestli to někdo dáte přečíst Markétě Pešků, tak Vás nebudu mít rád. Jak jí znám, tak se zase pozná a bude na mě děsně ječet... a ta její fistule je snad horší, než když poslanec mluví o snaze něco udělat pro obyčejný lidi.

Úvod je vokecanej, a tak konečně můžu k věci. Jak už někteří víte, tak chodím do kroužku s malejma rybičkářema a mám tam funkci všude byl, všechno zná a navíc je to maskot.

Nedávno jsem se jedný kolegyně tady na webu zeptal, co si jako myslí o mým přiblblým psaní. Tak sem se dozvěděl, že je to na jedno brdo... blbý rodiče a jak je to s dětma nelehký. A pořád dokola. Tak je tam teda napsaný to, co jsem chtěl. Jasně, chápu otravnost opakovný informace... ale jak se říká "opakování matka..."! Jenže to musím trošku upřesnit. Nikde není napsaný, že rodiče sou blbý. Já se jen pokouším propašovat do povědomí informaci, že jak se chováme k našim starejm rodičům nebo sousedům, tak se jednou naše děti nejspíš zachovaj k nám.

Taky bych si dovolil myslet, že když máme živý tvory jako dekoraci do bytu, měli bysme se k nim chovat o trošku dost jinak než jako k dekoraci. I když si třeba můžem dovolit drahou rybu nebo psa koupit 2x, 3x za měsíc. Třeba ze zaslouženýho poslaneckýho "úplatu". Prostě si myslím, že je dobrý vštípit dětem, že vycpanýho žraloka stačí voprášit, ale živej krunýřovec potřebuje i podrbat za ploutví. Ale taky je dobrý vysvětlit ňů dženerejšn, že takový pálení liščích kožichů je sice myšlený dobře, ale vede to ve svým důsledku jen k další proměně živejch lišek v kožichy. A nebo tuleních kojenců v boty, kabelky a jiný nezbytnosti.  http://www.protisrsti.cz/zachrante-tulene/  Tady bych vám chtěl ukázat, jak jsme v tom dobrý, i když to sem asi nepatří. Tuleň se totiž vejde jen do fakt velkýho akvária v zoo. To video si pusťte, ta muzika k tomu je fakt skvělá!!!

Ale na druhou stranu jsem potěšenej, že je to povětšinou zařazený jako zábava. Je to jak je vidět opravdu zábavný. Jako všechno v životě. Tady na vesnici se lidi sejdou taky akorát na zábavě. Taková vesnická zábava je totiž od slova zábava. Kdeže by se tam našly výrazy "vožrat se" a nebo "dát si do držky".

Jednoduše jako jednoduchej chlap si myslím, že je potřeba s naší omladinou něco dělat. To, že po večerech dřepíme před bednou a rafem se vo čipsy (česky brambůrky), je supr. Naši haranti v tý době dělaj v lepším případě to samý a čuměj třeba na Kačera Donalda. Pak se ale nesmíme divit, že sme dopustili takovejdle Dyznylend. Dyť tady to stačí voplotit... ani se nemusí nic upravovat. A dyž začnem vybírat vstupný tak ekonomicky převálcujem i Emiráty. V horším případě utloukaj důchodkyni vod vedle... mařena přece není na ksicht a bába třeba v kabele má ňáký chechtáky.

Tak to berem přes rybičky. Ale do nedávna s námi chodil i pes. Slyšel sem názor, že rybičkologie a čoklologie je jiná diagnóz,a ale já si myslím, že každá ie je stejně jenom bájeslovnej útvar jako další ie... např. demokracie, utopie nebo historie. Třeba historie je jakejsi pevnej útvar s pohyblivým vobsahem. A nikde se nepíše, že nelze diagnótzy slučovat. Každej lapiduch Vám potvrdí, že není zdravýho jedince... jen špatně vyšetřenýho. Z vlastní zkušenosti vím, že mě bolej hnáty, mám v pr plíce a i chocholouzšek by si možná smlsnul.

Tak to prostě funguje. Díky kroužku a snaze zaujmout sem pochytil strašně moc novejch informací o akvaristice ať už použitelných, tak i hovadin. Dokonce sem se i něco naučil z praktický pedagogiky. Z toho sem byl vobviňovanej vod začátku.

To celý mě nutí k myšlence návratu k širšímu záběru. Už mi je jasný, že každej nemůže bejt Amáno. Takže, když udíme ryby (ne terčovce, ale makrely), tak studujem kostičky. Může do bejt základem anatomie a doktorský kariéry... možná. Když odkalujeme, tak se snažím vysvětlit princip spojenejch nádob. Může to bejt začátkem zájmu o fyziku... či technickýmu vzdělání? Myslím, že i to je možný. Ale je taky možný, že to může bejt platný jako Kníže Kárl von Švarcnberk v zásahový jednotce. Ale snaha byla.

Že bych napsal něco vo těch úspěších? Nebo úspěchách? Ani nevim, co je správně. Moc toho nejni. Držíme si celkem slušný známky, ať máme hubu bílou nebo černou. Umíme zdravit a nekradem v krámě lízátka, ani když je prodavačka votočená. Děti už mi skoro vůbec neříkaj ty vole, ty kráso, ty pí... atd. Jo a když dem do krámu, tak každej zaťuká na nějakou bábu v ulici jestli nechce něco koupit. Za velkej úspěch považuju to, že se báby nebojej a daj nám třeba stovku na kvasnice. Ale jinak nic neobvyklýho. Možná tu měly bejt akvaristický úspěchy... Těch taky není moc, ale přece jen. Krevetky množíme, krunýřovce taky, plevelný kytky nám taky rostou a žádný akva neteče. Ale i ráčci žijou beze ztrát v počtu kusů..., takže v podstatě jsme borci a borkyně. Ale asi se ženský píšou napřed.

Bohužel ale práce s dětma vobnáší i komunikaci s jejich výrobcema. (někdy výrobcema (Zplodit haranta neznamená automaticky bejt táta (2 stejně znějící teorie o různých významech))) Co to v praxi znamená? Setkání s rodiči je většinou náhodný... v krámě, na zahradě atd. Ale ovlivňuje to spousta faktorů. U ženskejch třeba protivnej tejden, Jirkovo fotřík Pepa je zrovna pod vlivem (jako obvykle, nezaměstnaný maj času a peněz) Jarda je, na rozdíl vode mě, slávista a mě fotbal nebaví.

Začíná to bejt dlouhý ,takže, když mě Rex nezastřelí, tak o rodičáku napíšu příště. Zatím zmíním jen pár bodů, který bych chtěl projednat.

1. K půldennímu vejletu nepotřebujeme vejbavu na půlroční pobyt poblíž Achnorage.

2. Sandále do lesa sou vo ukopnutej palec.

3. Odrbaný triko je vhodsnější než nový der Puma, nebo DAS ÁDY Ty ády se asi píšou vobráceně. Rodičovstvo má krecy, když přinesem triko zasekaný vod borovycovýho pryskejře nebo šlucnu po lezení na starou krušinu u rybníka.

4. Když nejdou mraky vod Mirvaldojc rokle, tak pršet nebude, i kdyby to tvrdila nova, prima, bí bí sí dohromady.

5. Deštník do lesa je ohromně praktickej.

6. Do muzea je noutbúk na 2 věci.

7. Atakdále, atakdále.

Venca

 

Za správnost informací zodpovídá autor článku, dotazy směřujte na autora. Hodnocení článku hvězdičkami provádí redakce. K článku se vyjádřete pomocí palců (líbilo se / nelíbilo se).

Hodnocení
*****

Líbilo se: 35x Nelíbilo se: 1x Zveřejněno: 06.04.2012 Upraveno: 07.04.2012 Přečteno: 485x

Schválili: Bob66 ** 13.01.13

Související články
Žádné související články
Další články z rubriky Zábava
25.11.2010*****Svátky mrtvejch stromečků, ochotnej prodavač a konec akva.2477x
24.02.2012*****Trojky, aneb když se daří...1302x
26.12.2010*****Kapr na štědrovečerním stole akvaristy ?1222x
18.03.2011*****Tolerance1161x
10.06.2014*****Můj první rak58x
03.01.2011*****Zakrslý (trpasličí) terčovec2123x
20.06.2011*****Jak sem žehlil vodu...835x
16.01.2013*****Jací jsme, aneb akvarijní abeceda...63x
10.04.2012*****Proč si nepořizovat mořský akvárko...1146x
04.01.2012*****Říše zvaná akvaristika a její hranice...640x

Komentáře návštěvníků
Celkem: 8 záznamů přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Reagovat na tento komentář [8] LinaDee® 06.03.13 17:10
fungovat tady u nás, tak hned pošlu děti akvárčit :)

Reagovat na tento komentář [7] Zoidik® 10.04.12 08:10
Venco, by ses měl nechat naklonovat a Tvoje přítomnost alespoň jednoho klonu v každém okrese by byla vyloženě přínosná.

Reagovat na tento komentář [6] Treeman® 09.04.12 09:12
Jo jo Václave možná by se měli rodiče rozpomenout na to jak to fungovalo když sme vyráželi do přírody za poznáním "na čundr"(spacák,celta,ešák,1/2chleba,lanšmít+polívka z pytlíku, a hadry co měl člověk na sobě:-). Ale je pravda že v dnešní uspěchané době je to těžké vzpomínat natož se chvíli zastavit. Obdivuji tvou práci s dětma.

Reagovat na tento komentář [5] JUCHA® 08.04.12 20:25
Jo jo jo práce s dětma je snad to nejtěžší co může být. Když vidím jak se kolikrát chovají tak bych je musel... Holt jsi se dal na těžkou cestu ale vidím, že s kloudnými výsledky, takže hodně pevný nervy a chápající lidičky ve Tvém okolí ;-) Drž se a piš jak Ti to jde pod prsty

Reagovat na tento komentář [4] tomikku® 07.04.12 21:15
tak jsem se prokousal k jádru věci, které je až nakonci ;), no venco neboj se špatně oblečené děcka do lesa nechodí jen k tobě, je to celorpublikový problém, já lesem protáhnu cca 250-500 děcek ročně a vhodně obečené jsou tak 4 za celou sezónu a čím starší tím horší.

Reagovat na tento komentář [3] Žabka® 07.04.12 12:58
dnes je to dohne zmatený....:D

Reagovat na tento komentář [2] deCORF.OBRAEN® 07.04.12 12:44
palec hore

Reagovat na tento komentář [1] maru® 07.04.12 11:09
Václavovská klasika :-), dávám palec nahoru a přeji i nadále dostakek sil a pevné nervy. jj s rodičma je to někdy těžký...taky jedny mám :-)a je jedno jestli jsou vlastní nebo tvých svěřenců

Další články tohoto autora
09.06.2014*****Pes akvarista...567x
30.12.2012*****Ženská neakvaristická.....aneb, jak dostat opušťák...1246x
23.10.2012*****Další rozměr akvaristiky...865x
05.08.2012*****Chtěl/a bych akvárko... jsem tady dobře?1251x
17.07.2012*****Detektivka...761x
07.06.2012*****Lojzovo "Paků" a jiný pralesní rybky...1427x
17.05.2012*****Cyprinion macrostomus a trocha asociací...344x
12.04.2012*****Moderní komunikační kanály a jejich význam pro akvaristy504x
10.04.2012*****Proč si nepořizovat mořský akvárko...1146x
07.04.2012*****Zavřenej akvarista1061x
07.04.2012*****Akvabrejle, iluze nebo fakt?644x
15.03.2012*****Akvarista, tvor z jiný panety, aneb když to člověk myslí dobře...2197x
24.02.2012*****Trojky, aneb když se daří...1302x
15.02.2012*****Brazílie a krajiny okolo...906x
13.01.2012*****Amazonie, domov oblíbených krunýřovců trochu jinak...1314x
12.01.2012*****Obchodování čili směna krunýřovce508x
10.01.2012*****Modrý ryby a neboli T.T....1097x
04.01.2012*****Kreveta Ostravská pruhovaná...1005x
04.01.2012*****Říše zvaná akvaristika a její hranice...640x
03.01.2012*****Jak snadno zbohatnout na rybičkách...1136x
01.01.2012*****Bilance...509x
12.12.2011*****Rodič neakvarista a jiný pohromy...766x
06.12.2011*****Vesnická akvaristika v severním teritoriu aneb po česku...953x
19.11.2011*****Mříže, francovka, porcovanej medvěd a tak...676x
10.11.2011*****Proč? Proč ? Proč... aneb běžná schůzka s capartama...1335x
01.11.2011*****Těžká práce redaktora aneb rak...679x
23.10.2011*****Vodní pavouci...795x
21.10.2011*****Doprava krevetek...983x
10.10.2011*****Kýma, Bíma hárvestr... aneb téměř po prázdninách!749x
19.08.2011*****Jak se vyplácí práce s dětma...985x
22.06.2011*****Kratičkej reklamní...729x
20.06.2011*****Jak sem žehlil vodu...835x
15.06.2011*****Vejlet a jak se něco povedlo a něco mínˇ...582x
01.06.2011*****Kterak si aquarium udržovati v čistotě bez velké náročnosti na čas Váš, Choti Vaší neb Vaší panské služebné..1354x
27.05.2011*****Dětskej den aneb jak prudit rodičovstvo...a taky jak ho pumpnout...914x
28.04.2011*****Osmadvacet dní...otevřená věc veřejná..1482x
24.04.2011*****Jazykem, srdcem a jak na akvárko s omezeným rozpočtem.2185x
18.03.2011*****Tolerance1161x
01.03.2011*****Akvaristickej bůh....1809x
24.02.2011*****Souvislosti v akváriu2362x
22.02.2011*****Ekonomicky a různý jiný fígle...1405x
16.02.2011*****Teoreticky...1521x
06.02.2011*****Bludy abo i somariny, abo co sebe ja dovoľujem myšlec....1074x
05.02.2011*****Tak vám pěkně děkuju...1185x
03.02.2011*****Kterak si dobré rady k srdci neberu a o výhodách netu..1001x
02.02.2011*****Tuctero zásad k dodržení, při činnosti bohulibé která jest se aquaristikou zove..1049x
01.02.2011*****Cabarius morbus vernum anguiila především druhu anguilla anguilla.981x
26.01.2011*****Šupleroidní psaní a akvaristika jako taková ...908x
25.01.2011*****Akvaristi na chatě..1468x
24.01.2011*****Biochemická autoregulace vodních rostlin...1179x
27.12.2010*****Akvaristickej potěr a co stále překvapí1448x
02.12.2010*****Zaměněný písmeno a vězni skla1824x
25.11.2010*****Svátky mrtvejch stromečků, ochotnej prodavač a konec akva.2477x
17.11.2010*****Akvaristika bez kravaty a tajemnej Pepa1792x
11.11.2010*****Ukradený dřevo3017x
08.10.2010*****Nepovedenej čtvereček..pozdravit?1623x
03.10.2010*****Pěstování ryb aneb akvaristika včera dnes a snad i..2307x
23.09.2010*****Tři prvňáci1408x
14.09.2010*****Jak sem choval listonoha a dokonce i dva3426x© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/clanky/939-uspechy-a-neco-jako-rodicak