Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tři prvňáci

 

Články » Tři prvňáci   Vytisknout tuto stránku 

Tři prvňáci

Publikováno: 23.09.2010 • Autor: © invalida • Rubrika: Zábava

Někdy vloni to vzniklo a já si na sebe ušil bič. Už to slyším ve vzkazech. Bič se plete a ne šije!! No dobrá, tak umotal, ať mám klid. Moje spolužačka učí u nás na vsi a vzkazovala, že dcera furt mluví o rybičkách  a jestli bych nemoh přijít dětem něco říct? No nemoh.. já mám sice hubu nevymáchanou a stydět se moc neumím, ale někam se řadit, to nemám rád. Vždyť i z pionýra mě vyhodili, ale byl sem za to pochválen=)

Jenže dopadlo to úpně jinak, protože ženský to s náma zkrátka uměj a taky ta mládež, co mi chodí blejt do sena, hulí trávu a přiblble se tomu tlemí, mi moc nesedí. Takže sem to vzal jako formu boje..třeba to některý děcko chytne a bude čučet do skla, jezdit na burzy a než se dostane ke canabisu, dostane rozum. Jo jestli se ve slově canabis píše nějaký písmeno 2x tak se omlouvám, za nás se to nebralo.

Začal sem to probírat tady na fóru..jak na děti 1-3 třída? Jak na ně? Co je zaujme? Tak to sem si pomoh!!!!!!!! Ty sou na to malí! To nezvládneš! Vzal sis toho moc! Tak nějak sem si řek. Když už ostuda, tak ať se o ní aspoň mluví!

Takže daný podmínky: půlhodina mluvení o akvaristice. Ach jo. Jak na to vůbec netuším. Ale tak, co už, připravím se na ně. Polovil sem pár oček, mečovek, šneků a krevetek. Uložil do malejch plastovek a hurá do školy. Taky sem vytisk pár obrázků k tématu ve formě omalovánek a koupil asi 3 pytlíky bomparů. Ty bonbóny mě napadli na poslední chvíli. Jako slušnej způsob pro zdělení: už držte klapajzny.

Ve škole bomba...16 dětí, celá trojtřídka, úča, kuchařka, vychovatelka a starej tlustej kretén, co má doma rybičky, má o tom mluvit. A to sou ty ženský ještě k tomu kočky. Situejšn jak v trapný komedii. No nic ...po každým z dětí sem hodil bonbón, po ženskejch taky a začal.

Teď budete cucat a bude ticho. Začal sem tím, že sou ryby různý , různě se dělej. Třeba na živorodý a nebo maj vajíčka co se jím říká jikry. Nebo taky podle toho, co žerou..dravci nebo vége vége. Pak taky třeba podle toho, jestli plavou na dně, u hladiny nebo všude. Pozná se to, jak má ryba vohnutou hubu. Když ryba má tlamku nahoru, tak loví na hladině, ancík naopak žere ze dna atd.. Kupodivu bylo ticho. Když to někde začlo hlučet, tak sem hodil bonbónem. Děti se mohli strhat smíchy. Odpolední vyučování se nekonalo. Na pořadu dne byl život pod hladinou. Dětem se nechtělo, ale domů se musí. Tak trochu mě mrzelo že to nebylo fiasko a že nemůžu dost dobře říct..vidíte nejde to! Z dospělejma holkama sme kecali v šatně do půl šestý. Nakonec jsem zjistil, že kolovalo všechno kromě krevetek. Ty jsem jaksi zapoměl v kapse. Když sem je ukázal, byl můj osud zpečetěn. To jsme ještě neviděli..to fakt máš doma? Atd atd..

Asi po tejdnu druhý kolo..O rybách co moc neuměj plavat..prostě elka. Tam padl návrh na třídní akva...K realizaci bylo ještě daleko.

Slíbil sem, že nějaký akva dám dohromady, jenomže tady teprve začala ta správná prdel, diplomatičtěji řečeno, narazil jsem na první kámen úrazu. Když mám akva, tak nemám filtr a když mám filtr, nemám topení v příslušné velikosti atd. Vůbec sem v to sice nedoufal, ale oslovil pár lidí tady na rybičkách a sešlo se mi docela věciček, kytiček, rybiček, až sem to honem skoro neměl kam ubytovat. Některý věcičky byli duplicitně i vícečetně, takže sem je směnil za vhodnější či potřebnější a tak podobně..

Ledová sprcha..Akva je supr ale...nemá homologaci. A kurva..na nový nemám domů, natož do školy. Jo a je kolem toho děsně papírů. Ale ředitelka navrhla, že se akva koupí ze školních peněz. Máme pětaosmdesátku=)¨

To jsem ovšem ještě netušil, že akva ve třídě, který je koupený jako set, musí bejt zkontrolovaný eště dráteníkem, esli to ve fabrice třeba blbě nezapojili. A razítko stojí prachy. Snad mi ani nevadí dvojí kontrola, jako spíš to, že světlo je nedostatečné..nemoc setů! Kdyby se děti tak neangažovali, tak sem se na to vyflák. Za dobrotu  za blba nebo jak se to říká.

Po dalších požadovaných lejstrech sem prohlásil, že budu šedá eminence..akvárku rozumím, ale papírům ne. Všem to přišlo ohromně zábavný, jak můžu bejt šedá, když pořád chodím v khaki a to je zelená.

Ale akvárko ve třídě funguje a máme i kroužek. Akvárka bez papírů, ale kontrolora uchvátili ryby, takže bez zápisu. A dokonce, když sem řek, že kdo nezlepší známky a chování, toho v kroužku nechci, tak se snažili snad všichni. Jenom s tím tý vole a hůůstýýýý sem si nějak nevěděl rady. Až jednou blik...začal sem říkat tý vole děti můžu mít nový, ale fakt vole hustý ryby, Ty sou ale hustý...Jo zabralo to...začli se smát a vod tý doby jen vobčas hustě vybarvený..

Na papírech mě zaujalo, že k práci s dětma potřebuju snad i číslo ponožek, ale že by se někdo  ptal nebo chtěl třeba razítko, jestli nejsem třeba úchyl, tak to ne. Jsme zvláštní země.

Do kroužku chodí celejch 14 dětí, což je celá škola. Třeťáci šli do jiné školy a letos přibyli jen 3 prvňáci..vlastně, co to kecám, prvňačky a ty už se taky zůčastňujou schůzek. To je v kostce celý moje poučení...s dětma a ouřadem to není jednoduchý!

Jo v kroužku máme krevetky, sekavce , l 270 a l 205 a běžnější druhy rybek. O těch elkách neříkejte mý ženě..platil sem je ze svýho. Já totiž vyhodil sponzora..on po mě chtěl samolepku na každý akva a o dětským dnu se o něm zmínit, jakej je borec. Za to koupí krmení za 200 měsíčně.

No přežil to..byli tam lidi =)

 

V dávných dobách, svrchní křída to sice už nebyla, ale když se rohlíky ještě vyráběli v pekárně a ne v gumárně a pámbů se ještě jmenoval Lenin, jsem si pořídil  první akvárko a doufám, že to některému z dětí taky vydrží taky tak dlouho.

 

Václav

 

Za správnost informací zodpovídá autor článku, dotazy směřujte na autora. Hodnocení článku hvězdičkami provádí redakce. K článku se vyjádřete pomocí palců (líbilo se / nelíbilo se).

Hodnocení
*****

Líbilo se: 37x Nelíbilo se: 1x Zveřejněno: 23.09.2010 Upraveno: 23.09.2010 Přečteno: 1412x

Schválili: Bob66 ** 05.12.12 • Jarka ** 16.01.14 • Rex ** 16.01.14

Související články
Žádné související články
Další články z rubriky Zábava
07.04.2012*****Akvabrejle, iluze nebo fakt?650x
29.06.2014*****Výstava - Pod hladinou Vltavy244x
11.02.2007*****Akvaristický výlet do Hradce Králové-10/02/2007758x
08.10.2010*****Nepovedenej čtvereček..pozdravit?1625x
03.01.2012*****Jak snadno zbohatnout na rybičkách...1151x
16.01.2007*****Páteční výlet Praha-Mělník-Tábor756x
28.09.2011*****ZOO Bráník - akvaristika anebo kafilérie?1851x
10.04.2012*****Proč si nepořizovat mořský akvárko...1156x
15.02.2009*****Obří akvárium HK2820x
06.02.2011*****Bludy abo i somariny, abo co sebe ja dovoľujem myšlec....1077x

Komentáře návštěvníků
Celkem: 18 záznamů přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Reagovat na tento komentář [18] LinaDee® 06.03.13 17:02
Tak takhle to začalo...?

Upravit Reagovat na tento komentář [17] ® 13.06.12 12:53
Také mě to napadlo udělat, ale zatím děti "tahají" kamarády k nám domů.

Reagovat na tento komentář [16] Eve® 22.11.11 18:08
děkuji za skvělé počtení :DDD jdu se juknout na Váš profil...a u nás ve školce chtěj taky zařídit akvárko a prej se mám o to postart já...čeče dělám do akvarií rok a půl. To je krátka doba :)

Reagovat na tento komentář [15] Gunguy® 11.11.10 15:57
To dneska nebývá, kdybys tohle navrhl u Nás na škole, tak by tě asi vynsli v zubech... ale ja bych to taky chtěl, ale asi bych neměl trpělivost, každý by to zníčil... máš to dobrý, když Vám ten kroužek jde.... mimochodem, ryby od tebe jsou fajn, už maji i děti :)

Reagovat na tento komentář [14] PrefectFord® 08.10.10 19:51
opět jsem se dobře pobavil a konečně mě napadlo podívat se taky na váš profil.... brečím smíchy. Super, jen tak dál a hodně štěstí s "čtverečkem"....:D

Reagovat na tento komentář [13] NASREDDIN® 28.09.10 19:12
Děkuji za příjemné čtení a držím palce, ať rybičky plavou a kroužek funguje.

Reagovat na tento komentář [12] koyack® 26.09.10 11:48
Tak jsem se opět skvěle pobavil.Chtělo by to každý ráno jeden článek a den by byl hnedle veselejší.

Reagovat na tento komentář [11] stetinka® 25.09.10 20:18
Mám děti v tomhle věku, tak tomuhle moc fandím. Už několikrát mě napadlo tohle udělat třeba ve školce,ale neuměla bych to. Supr! :-)

Reagovat na tento komentář [10] Bak® 25.09.10 19:29
Super slohovka Venco, musíš začít psát víc !

Reagovat na tento komentář [9] Maza® 24.09.10 13:08
Za mých mladých let se sice už bůh nejmenoval Lenin ale Husák, ale do "pionýrského zájmového kroužku" jsem chodil moc rád. Hlavně kvůli tomu "starýmu tlustýmu kreténovi" co nás učil co a jak. Držim palce a fandím.
Jo a pokud pošleš do vzkazu nějaké iniciály, tak nějakou stokorunkou můžu přispět.

Reagovat na tento komentář [8] Krkovička® 24.09.10 11:49
Super článek a hlavně super záslužná čonost. Komu čest tomu čest.

Reagovat na tento komentář [7] Landvir® 24.09.10 07:14
Nevím co říct, ani bych neřekl, že už je to rok co jsme to zde řešili. Jinak článek mě úplně vyrazil dech a to říkám upřímně. Tvoje hlášky jsou fakt super a strašně jsem se nasmál. Jinak slovo canabis vůbec neznám tak si z toho nic nedělej, jestli se to píše tak nebo tak ;-)
Kéž by takovech článků bylo víc.

Upravit Reagovat na tento komentář [6] ® 24.09.10 01:08
Super článek, přečet jsem ho jedním dechem a vskutku jsem se pobavil. Jsi borec ;o)

Reagovat na tento komentář [5] Sewer® 23.09.10 23:24
No Venco, klobouk dolů :-) ... Tvoje články se dobře čtou a člověk se u nich parádně nasměje. Navíc děláš dobrou věc a aspoň se tolik nenudíš ;-)

Reagovat na tento komentář [4] Gordon® 23.09.10 22:07
Jako mladší jsem strašně rád četl Deník ostravaka a tohle mi ho celkem připomnělo. Vím jaký to musí bejt donutit děti na něco se soustředit, ale pokud tě budou poslouchat tak pohoda. Neboj tomu Cannabisu nepodlehnou zdaleko všichni, většinou se to týká jen pár případů :D
U nás na základce něco podobnýho bylo, ale já o tom bohužel nevěděl. Potom se to přestěhovalo na druhej konec města.

Pokud má některý to dítě za rodiče podnikatele, tak by se daly ukecat nějaký menší sponzorský dary na chod kroužku, protože oni si to můžou odepsat z daní :)

Reagovat na tento komentář [3] invalida® 23.09.10 22:02
Neřikej hustej..vem si bombon a nemlaskej

Reagovat na tento komentář [2] sivon® 23.09.10 21:58
Hustej nápad, hustej článeček :-D. Přeji mnoho úspěchů s dětmi.

Reagovat na tento komentář [1] Pepan® 23.09.10 21:38
U mě dobrý! Tohle se fakt dá číst. Bude i pokračování? A hlavně se nenechejte otrávit puristy, kteří Vám budou vytýkat nespisovné a výživnější výrazy. Jste normální chlap a ne guvernantka vyšší školy dívčí.

Další články tohoto autora
09.06.2014*****Pes akvarista...586x
30.12.2012*****Ženská neakvaristická.....aneb, jak dostat opušťák...1253x
23.10.2012*****Další rozměr akvaristiky...868x
05.08.2012*****Chtěl/a bych akvárko... jsem tady dobře?1271x
17.07.2012*****Detektivka...762x
07.06.2012*****Lojzovo "Paků" a jiný pralesní rybky...1437x
17.05.2012*****Cyprinion macrostomus a trocha asociací...347x
12.04.2012*****Moderní komunikační kanály a jejich význam pro akvaristy507x
10.04.2012*****Proč si nepořizovat mořský akvárko...1156x
07.04.2012*****Zavřenej akvarista1068x
07.04.2012*****Akvabrejle, iluze nebo fakt?650x
07.04.2012*****Úspěchy a něco jako rodičák...485x
15.03.2012*****Akvarista, tvor z jiný panety, aneb když to člověk myslí dobře...2231x
24.02.2012*****Trojky, aneb když se daří...1311x
15.02.2012*****Brazílie a krajiny okolo...914x
13.01.2012*****Amazonie, domov oblíbených krunýřovců trochu jinak...1319x
12.01.2012*****Obchodování čili směna krunýřovce510x
10.01.2012*****Modrý ryby a neboli T.T....1099x
04.01.2012*****Kreveta Ostravská pruhovaná...1007x
04.01.2012*****Říše zvaná akvaristika a její hranice...644x
03.01.2012*****Jak snadno zbohatnout na rybičkách...1151x
01.01.2012*****Bilance...513x
12.12.2011*****Rodič neakvarista a jiný pohromy...773x
06.12.2011*****Vesnická akvaristika v severním teritoriu aneb po česku...961x
19.11.2011*****Mříže, francovka, porcovanej medvěd a tak...678x
10.11.2011*****Proč? Proč ? Proč... aneb běžná schůzka s capartama...1350x
01.11.2011*****Těžká práce redaktora aneb rak...682x
23.10.2011*****Vodní pavouci...798x
21.10.2011*****Doprava krevetek...999x
10.10.2011*****Kýma, Bíma hárvestr... aneb téměř po prázdninách!751x
19.08.2011*****Jak se vyplácí práce s dětma...989x
22.06.2011*****Kratičkej reklamní...730x
20.06.2011*****Jak sem žehlil vodu...838x
15.06.2011*****Vejlet a jak se něco povedlo a něco mínˇ...583x
01.06.2011*****Kterak si aquarium udržovati v čistotě bez velké náročnosti na čas Váš, Choti Vaší neb Vaší panské služebné..1368x
27.05.2011*****Dětskej den aneb jak prudit rodičovstvo...a taky jak ho pumpnout...916x
28.04.2011*****Osmadvacet dní...otevřená věc veřejná..1483x
24.04.2011*****Jazykem, srdcem a jak na akvárko s omezeným rozpočtem.2198x
18.03.2011*****Tolerance1164x
01.03.2011*****Akvaristickej bůh....1813x
24.02.2011*****Souvislosti v akváriu2406x
22.02.2011*****Ekonomicky a různý jiný fígle...1407x
16.02.2011*****Teoreticky...1526x
06.02.2011*****Bludy abo i somariny, abo co sebe ja dovoľujem myšlec....1077x
05.02.2011*****Tak vám pěkně děkuju...1190x
03.02.2011*****Kterak si dobré rady k srdci neberu a o výhodách netu..1003x
02.02.2011*****Tuctero zásad k dodržení, při činnosti bohulibé která jest se aquaristikou zove..1051x
01.02.2011*****Cabarius morbus vernum anguiila především druhu anguilla anguilla.982x
26.01.2011*****Šupleroidní psaní a akvaristika jako taková ...912x
25.01.2011*****Akvaristi na chatě..1477x
24.01.2011*****Biochemická autoregulace vodních rostlin...1182x
27.12.2010*****Akvaristickej potěr a co stále překvapí1452x
02.12.2010*****Zaměněný písmeno a vězni skla1826x
25.11.2010*****Svátky mrtvejch stromečků, ochotnej prodavač a konec akva.2479x
17.11.2010*****Akvaristika bez kravaty a tajemnej Pepa1795x
11.11.2010*****Ukradený dřevo3031x
08.10.2010*****Nepovedenej čtvereček..pozdravit?1625x
03.10.2010*****Pěstování ryb aneb akvaristika včera dnes a snad i..2313x
14.09.2010*****Jak sem choval listonoha a dokonce i dva3427x© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/clanky/444-tri-prvnaci