Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tři prvňáci

 

Články » Tři prvňáci   Vytisknout tuto stránku 

Tři prvňáci

Publikováno: 23.09.2010 • Autor: © invalida • Rubrika: Zábava

Někdy vloni to vzniklo a já si na sebe ušil bič. Už to slyším ve vzkazech. Bič se plete a ne šije!! No dobrá, tak umotal, ať mám klid. Moje spolužačka učí u nás na vsi a vzkazovala, že dcera furt mluví o rybičkách  a jestli bych nemoh přijít dětem něco říct? No nemoh.. já mám sice hubu nevymáchanou a stydět se moc neumím, ale někam se řadit, to nemám rád. Vždyť i z pionýra mě vyhodili, ale byl sem za to pochválen=)

Jenže dopadlo to úpně jinak, protože ženský to s náma zkrátka uměj a taky ta mládež, co mi chodí blejt do sena, hulí trávu a přiblble se tomu tlemí, mi moc nesedí. Takže sem to vzal jako formu boje..třeba to některý děcko chytne a bude čučet do skla, jezdit na burzy a než se dostane ke canabisu, dostane rozum. Jo jestli se ve slově canabis píše nějaký písmeno 2x tak se omlouvám, za nás se to nebralo.

Začal sem to probírat tady na fóru..jak na děti 1-3 třída? Jak na ně? Co je zaujme? Tak to sem si pomoh!!!!!!!! Ty sou na to malí! To nezvládneš! Vzal sis toho moc! Tak nějak sem si řek. Když už ostuda, tak ať se o ní aspoň mluví!

Takže daný podmínky: půlhodina mluvení o akvaristice. Ach jo. Jak na to vůbec netuším. Ale tak, co už, připravím se na ně. Polovil sem pár oček, mečovek, šneků a krevetek. Uložil do malejch plastovek a hurá do školy. Taky sem vytisk pár obrázků k tématu ve formě omalovánek a koupil asi 3 pytlíky bomparů. Ty bonbóny mě napadli na poslední chvíli. Jako slušnej způsob pro zdělení: už držte klapajzny.

Ve škole bomba...16 dětí, celá trojtřídka, úča, kuchařka, vychovatelka a starej tlustej kretén, co má doma rybičky, má o tom mluvit. A to sou ty ženský ještě k tomu kočky. Situejšn jak v trapný komedii. No nic ...po každým z dětí sem hodil bonbón, po ženskejch taky a začal.

Teď budete cucat a bude ticho. Začal sem tím, že sou ryby různý , různě se dělej. Třeba na živorodý a nebo maj vajíčka co se jím říká jikry. Nebo taky podle toho, co žerou..dravci nebo vége vége. Pak taky třeba podle toho, jestli plavou na dně, u hladiny nebo všude. Pozná se to, jak má ryba vohnutou hubu. Když ryba má tlamku nahoru, tak loví na hladině, ancík naopak žere ze dna atd.. Kupodivu bylo ticho. Když to někde začlo hlučet, tak sem hodil bonbónem. Děti se mohli strhat smíchy. Odpolední vyučování se nekonalo. Na pořadu dne byl život pod hladinou. Dětem se nechtělo, ale domů se musí. Tak trochu mě mrzelo že to nebylo fiasko a že nemůžu dost dobře říct..vidíte nejde to! Z dospělejma holkama sme kecali v šatně do půl šestý. Nakonec jsem zjistil, že kolovalo všechno kromě krevetek. Ty jsem jaksi zapoměl v kapse. Když sem je ukázal, byl můj osud zpečetěn. To jsme ještě neviděli..to fakt máš doma? Atd atd..

Asi po tejdnu druhý kolo..O rybách co moc neuměj plavat..prostě elka. Tam padl návrh na třídní akva...K realizaci bylo ještě daleko.

Slíbil sem, že nějaký akva dám dohromady, jenomže tady teprve začala ta správná prdel, diplomatičtěji řečeno, narazil jsem na první kámen úrazu. Když mám akva, tak nemám filtr a když mám filtr, nemám topení v příslušné velikosti atd. Vůbec sem v to sice nedoufal, ale oslovil pár lidí tady na rybičkách a sešlo se mi docela věciček, kytiček, rybiček, až sem to honem skoro neměl kam ubytovat. Některý věcičky byli duplicitně i vícečetně, takže sem je směnil za vhodnější či potřebnější a tak podobně..

Ledová sprcha..Akva je supr ale...nemá homologaci. A kurva..na nový nemám domů, natož do školy. Jo a je kolem toho děsně papírů. Ale ředitelka navrhla, že se akva koupí ze školních peněz. Máme pětaosmdesátku=)¨

To jsem ovšem ještě netušil, že akva ve třídě, který je koupený jako set, musí bejt zkontrolovaný eště dráteníkem, esli to ve fabrice třeba blbě nezapojili. A razítko stojí prachy. Snad mi ani nevadí dvojí kontrola, jako spíš to, že světlo je nedostatečné..nemoc setů! Kdyby se děti tak neangažovali, tak sem se na to vyflák. Za dobrotu  za blba nebo jak se to říká.

Po dalších požadovaných lejstrech sem prohlásil, že budu šedá eminence..akvárku rozumím, ale papírům ne. Všem to přišlo ohromně zábavný, jak můžu bejt šedá, když pořád chodím v khaki a to je zelená.

Ale akvárko ve třídě funguje a máme i kroužek. Akvárka bez papírů, ale kontrolora uchvátili ryby, takže bez zápisu. A dokonce, když sem řek, že kdo nezlepší známky a chování, toho v kroužku nechci, tak se snažili snad všichni. Jenom s tím tý vole a hůůstýýýý sem si nějak nevěděl rady. Až jednou blik...začal sem říkat tý vole děti můžu mít nový, ale fakt vole hustý ryby, Ty sou ale hustý...Jo zabralo to...začli se smát a vod tý doby jen vobčas hustě vybarvený..

Na papírech mě zaujalo, že k práci s dětma potřebuju snad i číslo ponožek, ale že by se někdo  ptal nebo chtěl třeba razítko, jestli nejsem třeba úchyl, tak to ne. Jsme zvláštní země.

Do kroužku chodí celejch 14 dětí, což je celá škola. Třeťáci šli do jiné školy a letos přibyli jen 3 prvňáci..vlastně, co to kecám, prvňačky a ty už se taky zůčastňujou schůzek. To je v kostce celý moje poučení...s dětma a ouřadem to není jednoduchý!

Jo v kroužku máme krevetky, sekavce , l 270 a l 205 a běžnější druhy rybek. O těch elkách neříkejte mý ženě..platil sem je ze svýho. Já totiž vyhodil sponzora..on po mě chtěl samolepku na každý akva a o dětským dnu se o něm zmínit, jakej je borec. Za to koupí krmení za 200 měsíčně.

No přežil to..byli tam lidi =)

 

V dávných dobách, svrchní křída to sice už nebyla, ale když se rohlíky ještě vyráběli v pekárně a ne v gumárně a pámbů se ještě jmenoval Lenin, jsem si pořídil  první akvárko a doufám, že to některému z dětí taky vydrží taky tak dlouho.

 

Václav

 

Za správnost informací zodpovídá autor článku, dotazy směřujte na autora. Hodnocení článku hvězdičkami provádí redakce. K článku se vyjádřete pomocí palců (líbilo se / nelíbilo se).

Hodnocení
*****

Líbilo se: 38x Nelíbilo se: 1x Zveřejněno: 23.09.2010 Upraveno: 23.09.2010 Přečteno: 1403x

Schválili: Bob66 ** 05.12.12 • Jarka ** 16.01.14 • Rex ** 16.01.14

Související články
Žádné související články
Další články z rubriky Zábava
19.11.2011*****Mříže, francovka, porcovanej medvěd a tak...672x
12.12.2011*****Rodič neakvarista a jiný pohromy...753x
01.01.2012*****Bilance...506x
25.01.2012*****Vzpomínky536x
02.02.2011*****Tuctero zásad k dodržení, při činnosti bohulibé která jest se aquaristikou zove..1044x
06.02.2011*****Bludy abo i somariny, abo co sebe ja dovoľujem myšlec....1070x
27.03.2011*****Ruducha - mňamka pro akvarijní ryby2610x
10.04.2012*****Proč si nepořizovat mořský akvárko...1134x
07.12.2014*****ZOO Bráník: Akvaristika nebo kafilerie - epilog749x
12.04.2012*****Moderní komunikační kanály a jejich význam pro akvaristy501x

Komentáře návštěvníků
Celkem: 18 záznamů přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

[18] LinaDee® 06.03.2013
Tak takhle to začalo...?

Upravit [17] ® 13.06.2012
Také mě to napadlo udělat, ale zatím děti "tahají" kamarády k nám domů.

[16] Eve® 22.11.2011
děkuji za skvělé počtení :DDD jdu se juknout na Váš profil...a u nás ve školce chtěj taky zařídit akvárko a prej se mám o to postart já...čeče dělám do akvarií rok a půl. To je krátka doba :)

[15] Gunguy® 11.11.2010
To dneska nebývá, kdybys tohle navrhl u Nás na škole, tak by tě asi vynsli v zubech... ale ja bych to taky chtěl, ale asi bych neměl trpělivost, každý by to zníčil... máš to dobrý, když Vám ten kroužek jde.... mimochodem, ryby od tebe jsou fajn, už maji i děti :)

[14] PrefectFord® 08.10.2010
opět jsem se dobře pobavil a konečně mě napadlo podívat se taky na váš profil.... brečím smíchy. Super, jen tak dál a hodně štěstí s "čtverečkem"....:D

[13] NASREDDIN® 28.09.2010
Děkuji za příjemné čtení a držím palce, ať rybičky plavou a kroužek funguje.

[12] koyack® 26.09.2010
Tak jsem se opět skvěle pobavil.Chtělo by to každý ráno jeden článek a den by byl hnedle veselejší.

[11] stetinka® 25.09.2010
Mám děti v tomhle věku, tak tomuhle moc fandím. Už několikrát mě napadlo tohle udělat třeba ve školce,ale neuměla bych to. Supr! :-)

[10] Bak® 25.09.2010
Super slohovka Venco, musíš začít psát víc !

[9] Maza® 24.09.2010
Za mých mladých let se sice už bůh nejmenoval Lenin ale Husák, ale do "pionýrského zájmového kroužku" jsem chodil moc rád. Hlavně kvůli tomu "starýmu tlustýmu kreténovi" co nás učil co a jak. Držim palce a fandím.
Jo a pokud pošleš do vzkazu nějaké iniciály, tak nějakou stokorunkou můžu přispět.

[8] Krkovička® 24.09.2010
Super článek a hlavně super záslužná čonost. Komu čest tomu čest.

[7] Landvir® 24.09.2010
Nevím co říct, ani bych neřekl, že už je to rok co jsme to zde řešili. Jinak článek mě úplně vyrazil dech a to říkám upřímně. Tvoje hlášky jsou fakt super a strašně jsem se nasmál. Jinak slovo canabis vůbec neznám tak si z toho nic nedělej, jestli se to píše tak nebo tak ;-)
Kéž by takovech článků bylo víc.

Upravit [6] ® 24.09.2010
Super článek, přečet jsem ho jedním dechem a vskutku jsem se pobavil. Jsi borec ;o)

[5] Sewer® 23.09.2010
No Venco, klobouk dolů :-) ... Tvoje články se dobře čtou a člověk se u nich parádně nasměje. Navíc děláš dobrou věc a aspoň se tolik nenudíš ;-)

[4] Gordon® 23.09.2010
Jako mladší jsem strašně rád četl Deník ostravaka a tohle mi ho celkem připomnělo. Vím jaký to musí bejt donutit děti na něco se soustředit, ale pokud tě budou poslouchat tak pohoda. Neboj tomu Cannabisu nepodlehnou zdaleko všichni, většinou se to týká jen pár případů :D
U nás na základce něco podobnýho bylo, ale já o tom bohužel nevěděl. Potom se to přestěhovalo na druhej konec města.

Pokud má některý to dítě za rodiče podnikatele, tak by se daly ukecat nějaký menší sponzorský dary na chod kroužku, protože oni si to můžou odepsat z daní :)

[3] invalida® 23.09.2010
Neřikej hustej..vem si bombon a nemlaskej

[2] sivon® 23.09.2010
Hustej nápad, hustej článeček :-D. Přeji mnoho úspěchů s dětmi.

[1] Pepan® 23.09.2010
U mě dobrý! Tohle se fakt dá číst. Bude i pokračování? A hlavně se nenechejte otrávit puristy, kteří Vám budou vytýkat nespisovné a výživnější výrazy. Jste normální chlap a ne guvernantka vyšší školy dívčí.

Další články tohoto autora
09.06.2014*****Pes akvarista...557x
30.12.2012*****Ženská neakvaristická.....aneb, jak dostat opušťák...1227x
23.10.2012*****Další rozměr akvaristiky...860x
05.08.2012*****Chtěl/a bych akvárko... jsem tady dobře?1205x
17.07.2012*****Detektivka...748x
07.06.2012*****Lojzovo "Paků" a jiný pralesní rybky...1406x
17.05.2012*****Cyprinion macrostomus a trocha asociací...336x
12.04.2012*****Moderní komunikační kanály a jejich význam pro akvaristy501x
10.04.2012*****Proč si nepořizovat mořský akvárko...1134x
07.04.2012*****Zavřenej akvarista1049x
07.04.2012*****Akvabrejle, iluze nebo fakt?638x
07.04.2012*****Úspěchy a něco jako rodičák...477x
15.03.2012*****Akvarista, tvor z jiný panety, aneb když to člověk myslí dobře...2140x
24.02.2012*****Trojky, aneb když se daří...1282x
15.02.2012*****Brazílie a krajiny okolo...885x
13.01.2012*****Amazonie, domov oblíbených krunýřovců trochu jinak...1303x
12.01.2012*****Obchodování čili směna krunýřovce499x
10.01.2012*****Modrý ryby a neboli T.T....1092x
04.01.2012*****Kreveta Ostravská pruhovaná...998x
04.01.2012*****Říše zvaná akvaristika a její hranice...631x
03.01.2012*****Jak snadno zbohatnout na rybičkách...1113x
01.01.2012*****Bilance...506x
12.12.2011*****Rodič neakvarista a jiný pohromy...753x
06.12.2011*****Vesnická akvaristika v severním teritoriu aneb po česku...934x
19.11.2011*****Mříže, francovka, porcovanej medvěd a tak...672x
10.11.2011*****Proč? Proč ? Proč... aneb běžná schůzka s capartama...1306x
01.11.2011*****Těžká práce redaktora aneb rak...673x
23.10.2011*****Vodní pavouci...786x
21.10.2011*****Doprava krevetek...962x
10.10.2011*****Kýma, Bíma hárvestr... aneb téměř po prázdninách!743x
19.08.2011*****Jak se vyplácí práce s dětma...975x
22.06.2011*****Kratičkej reklamní...725x
20.06.2011*****Jak sem žehlil vodu...827x
15.06.2011*****Vejlet a jak se něco povedlo a něco mínˇ...577x
01.06.2011*****Kterak si aquarium udržovati v čistotě bez velké náročnosti na čas Váš, Choti Vaší neb Vaší panské služebné..1335x
27.05.2011*****Dětskej den aneb jak prudit rodičovstvo...a taky jak ho pumpnout...908x
28.04.2011*****Osmadvacet dní...otevřená věc veřejná..1475x
24.04.2011*****Jazykem, srdcem a jak na akvárko s omezeným rozpočtem.2162x
18.03.2011*****Tolerance1155x
01.03.2011*****Akvaristickej bůh....1803x
24.02.2011*****Souvislosti v akváriu2288x
22.02.2011*****Ekonomicky a různý jiný fígle...1399x
16.02.2011*****Teoreticky...1501x
06.02.2011*****Bludy abo i somariny, abo co sebe ja dovoľujem myšlec....1070x
05.02.2011*****Tak vám pěkně děkuju...1183x
03.02.2011*****Kterak si dobré rady k srdci neberu a o výhodách netu..990x
02.02.2011*****Tuctero zásad k dodržení, při činnosti bohulibé která jest se aquaristikou zove..1044x
01.02.2011*****Cabarius morbus vernum anguiila především druhu anguilla anguilla.976x
26.01.2011*****Šupleroidní psaní a akvaristika jako taková ...905x
25.01.2011*****Akvaristi na chatě..1455x
24.01.2011*****Biochemická autoregulace vodních rostlin...1170x
27.12.2010*****Akvaristickej potěr a co stále překvapí1440x
02.12.2010*****Zaměněný písmeno a vězni skla1816x
25.11.2010*****Svátky mrtvejch stromečků, ochotnej prodavač a konec akva.2467x
17.11.2010*****Akvaristika bez kravaty a tajemnej Pepa1786x
11.11.2010*****Ukradený dřevo3001x
08.10.2010*****Nepovedenej čtvereček..pozdravit?1617x
03.10.2010*****Pěstování ryb aneb akvaristika včera dnes a snad i..2301x
14.09.2010*****Jak sem choval listonoha a dokonce i dva3416x

© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/clanky/444-tri-prvnaci