Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 55 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 16:28 Muž Miky [14] – Ahoj
Ahoj na tý stránce je odkalovač Sera www.moje-akvarium.net/… já mám něco podobnýho ale asi od Hagen nebo tak něco akva mám 200l a při odkalování vysaju max 20l vody do kanistru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 16:02 Lukáš
cawko, ja odkalujem casto ( asi kazdy druhy den), ale tenkou hadickou. strk nevtahuje, len tie hovna , a miniem mozno liter vody..a ked mas strk vecsi ako prierez hadicky, tak v pomere vytiahnes viac hovien ako vody..mozes na koniec hadicky dat napriklad nejaky dlhy a uzky stary lievik alebo nieco ine..no neviem..sak skus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 15:54 kraťas
Asi to bereš až moc důkladně, já mám akv. 240L a při odkalování vypustím asi 80L.Úplně to stejně nikdy neodkalíš.Myslím, že existují odkalovačky u kterých se voda vrací zpět do akv., nečistoty se zachytávají v hadrovém pytlíku, ale nikdy jsem ji v ruce neměl. Vyhovuje mi ta moje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 15:46 Muž Horác [3942]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 15:26 Jerome – Odkalování dna
Ahoj,jsem naprostý začátečník a dnes jsem prvně asi po měsíci od založení akva odkaloval dno. Asi něco dělám špatně, ale než jsem dostatečně vysál nečistoty a rybý výkaly, tak jsem skoro vypustil akvárko, což jistě není správné. Máte někdo vypracovaný nějaký postup jak to zvládnout bez tak velkých ztrát vody? Díky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2007 22:26 Kilas
ja mel podobnej problem..byl to koren. nechal sem ho asi 8x poradne odmocit a stejne to neprestalo....(mozna proto byl tak levnej :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 18:40 DavidCZ
Jestli do bela, do mlecna , tak jsem take pro nalevnika a prestan tedy uplne menit a priodavat vodu, za mesic vyhyne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 18:39 DavidCZ
Jestli si si koupil nový kořen a voda se ne az tak kali ale spise tmavne do hneda, avsak je cira, tak je to korenem, prejde to po trech ctyrech vymenach vody. Nekali se ti protoze prekrmujes ??? zlus sypat jen co hned sezerou. Jestli se kali do zelena , nehnojis ?? neobjevils nake super hnojivo ? a chces jim doprat ?? Napis alespon do jake barvy se ta voda kali a jak se kali ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 17:41 mirhal – to Roman
jo díky toto určitě vyzkouším potlesk potlesk potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 17:30 Muž Roman [100] - Cichlidy
Na nálevníky platí déle nekrmit.do týdne většinou pojdou hlady a rybkám se vyčistí střeva :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 17:23 mirhal
jo jo díky moc palec palec palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 17:18 Muž Eff [417] - Rostliny
Neměň tolik vody, neper filtr ve vodovodní vodě. Když předěláváš, nebo znovuzakládáš akvárko nech si trochu sajrajtu ze starýho a nalej do filtru. Když už se stane, tak mazej do akvaristiky(prověřené), nech si do pytlíků vymáchat molitan z filru a nalej to do akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 17:05 mirhal – nová otázka
Jak vypudit z akvárka ''nálevníky'' já bych je tone tone tone tone tone .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 16:50 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
hm takže on to nebude kal,ale nálevnici!:-) poštuduj tohle rybicky.net/forum/739
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 16:48 mirhal – Effec
Filtr mám na minimum, nekrmím, kal má bílou barvu a je to barva vody, může to být i ten kořen, nehnojím, v zadu mám větší vrstvu štěrku vepředu mám jen kamínky, protože tam nemám rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 16:40 Muž Eff [417] - Rostliny
Tak tak, stáhni průtok filtru na minimum, nekrm. Jakou barvu má ten kal? Je to barva vody nebo je v tom hafo částeček? Nemůže to být ten tvůj kořen? Nehnojíš? Taky tam máš šílěně tenkou vrstvu štěrku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 16:34 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
tak stáhni filtr a nefiltruj jak blbej :-O a zkus miň krmit!nebo spiš vůbec aspon dva dny..nic jinýho mě nenapadá X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 16:33 mirhal – ne
vůbec ne. smich možná z kořenu rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 16:31 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
a tušiš čim to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 16:30 mirhal – Čím dál tím kalnější voda.
Prosím vás potřebuji pomoc. Voda v mém akváriu je pořád víc a víc kalnější už jsem ji vyměnil a filtruji jak blbej, ale nic a dnes jsem koupil i přípravek na odstranění kalu z vody, ale pořád se zakaluje víc a víc.
Pomoooc! sad sad sad sad sad
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2007 21:18 Čistič
Díky za rady. Bohužel, než jsem stačil cokoli podniknout, navždy nás opustila. Asi už bylo moc pozdě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2007 07:50 Muž Jura23 [6]
Já jsem měl něco podobnýho u Skaláry a té to oko uplně vyhnisalo,ale jinak v pohodě žila, akorád viděla na jedno oko. Ale minulej týden jsem si toho všiml u kančíka příčnopruhého, u kterýho jsem si toho všiml včas, tak jsem zkusil zvednout teplotu a už je v pohodě. Ale taky nežral a držel se stranou od ostatních ryb. Zkus to taky. Tím nic nepokazíš :-O Ať se daří ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2007 21:49 tonik666
Také bych se přiklonil k plísni. Nechtělo se mi lít do akvária drahá léčiva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2007 17:01 Muž Roman [100] - Cichlidy
Zkoušel jsi ji odléčovat????
bych ji dal do karantény a přidal 3*C na teplotě.Nejspíše jde o zaplísnění.Pokud by to byly v horším případě oční motolice, tak to nemá cenu léčit.
Do karantény můžeš dát přípravek na plísně na bázi acriflavinu či FMC.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2007 19:42 tonik666
U těch mých to přetrvávalo a nic se s nimi nedělo. Žraly v pohodě, a to v dlouhém časovém horizontu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2007 15:08 Čistič
No a jak to dopadlo? Ta moje už pátý den nežere, takže předpokládám, že asi uhyne. Pořád plave na jednom místě a mám pocit, že i docela hubne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2007 13:07 tonik666
Setkal jsem se s tím u více teter císařských, které jsem měl. Nijak jsem to neřešil a ryby zřejmě také ne.
Ryba na obrázku vypadá spíš jako tetra královská.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2007 12:36 Čistič – Šedý zákal?
Fotka k příspěvku Mám problém s jednou Tetrou císařsou. Najednou přestala žrát a na očích se jí udělaly takové bílé tečky (viz. foto). Vypadá to jako šedý zákal. Nevíte si s tím někdo rady. Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2007 19:34 m.zuzovka – kal
Ahoj me se zakalila voda a nevim co s tim? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2007 16:59 Mirasek
To dělaj ty ryby měl jsem je dal jsem je pryč a bylo po problému je to jezerní ryba do akvárek ne moc vhodná a když potřebuje hodně dobrou filtraci dle mě nikomu to nenutím ;-) ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2007 16:55 ultima
oldkiwi:nejaka ryba ti asi stavi penove hnizdo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2007 14:38 oldkiwinka
Fotka k příspěvku já sice nemám zakalenou vodu, ale na povrchu-no spíše u skla a jenom někde;asi jen na 2%%hladiny okolo skla, je bílá a voda nijak nezapáchá. Zajímalo by mě, čím to asi je. Předem děkuji za odpověď. coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2007 14:13 kulik
Akvárko má rozměry: délka 55 cm, hloubka 30 cm a výška 35 cm. Ryby jsou tam dvě - karas a karas křížený se závojnatkou, tak jak jsou na fotce. Kytky nemám, protože mi je ryby sežerou nebo vytrhaj, dekoraci nemám, protože by měli málo místa. Filtr otočí 300 l za hodinu(Trio 3000). Akvárko je založené už přes pět let, ale před asi 3 měsící jsem ho téměř vypustil a propral písek, takže vlastně je založené 3 měsíce. Pořádně jsem ho propral všechno bylo v poho, ale nastal zvrat:-(. Všechno drhu vždycky od řas jak nejlépu svedu;-). Já doufá že jo:-)
Zatim díky všem ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2007 10:15 Vítek
A kdy jsi akvárko zakládal? Propral jsi pořádně písek na dno? Často se to stává když zapomeneš pořádně promýt písek a dekoraci taky raději vezmi kartáčem. Ale dobrý filtr a čas si s tím poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2007 08:56 langosh
Jak velké je AQ....kolik a jaké jsou tam ryby....jaký je tam filtr....atd. Chtělo by to více informací.
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 22:03 kulik
Fotka k příspěvku tak to vypadá v akvárku:-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 21:50 kulik
ty jo dík a zatim čau;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 21:45 kulik
filtruju jak divej a měnim po několika kýblech;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 21:42 smejd
Nazdarek, taky sem mel akvo zakaleny do běla. Neměl sem tam teda hnědou pěnu. Chce to filtrovat non stop a pravidelne měnit vodu, ale ne všechnu, ale jen cca 30%. A zkoušel sem i různý přípravky od Sery a nic. Filtrovat a měnit vodu!!!!!! Stačí. Ať se to zlepší. ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 21:30 kulik
přece si ty ryby nedám do vany:-D:-D:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 21:26 kulik
ale když tam byla na hladině ta hnědá pěna a trochu zápach, tak proto jsem to vyčistil. a teď je to týden po té druhé výměně a jde spíš k horšímu, tak nevim. snad to dobře dopadne. Zatim díkes za rady;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 21:08 solem – zákal
to je tím že čerstvá voda se vždycky zakalí než zprůzrační, ale nesmíš do ní dávat nic žicého jinak to bude ještě horší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 21:06 Muž Jammes [72] - Afrika
neměň vodu a nech pracovat filtr, asi za 10-14 dnů by to mělo být v pořádku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 21:03 kulik – zakalená voda :-(
ty jo mám problém s vodou v akvárku...z ničeho se mi akvárko zakalilo bíle a udělala se na hladině pěna. Vodu jsem vyměnil, vyčistil jsem filtr a zákal se vrátil. Je takovej mléčnej, ale voda nesmrdí a tak jsem vodu vyměnil znova a zákal je pořád:-( a nevím co s tím, ryby jsou v poho a normálně žerou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2007 20:19 DanMan
To dělá hnojivo bivoj, mrkni jestli ti ho nějaká ryba nehrabe ven. Jinak to vůbec nevadí, vyčistí se ti to samo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2007 19:27 Endli – zakalená voda
Fotka k příspěvku Dobrý den,začala se mi z něčeho kalit voda a nevím,čím to může být.Dno jsem odkaloval,filtr jsem taky propral a jinak jsem v akvárku nic neměnil.Mám ve štěrku hnojivo Bivoj od Rataje,ale to už je tam aspoň měsíc a po tom,co jsem ho tam dal,byla voda čistá.Nevíte,co to může dělat?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2007 14:10 SVETLUSKA222
Stačí normální zahradní hadice!!Ta se ucpe na jdnom konci špuntem a naleje se do ní voda-spojene nádoby-viz fyzika!Pak druhý konec dáš do akva a špunt,který je v kýblu odšpuntuješ.Ještě na druhém konci jsem dala sítko,nebo přigumičkovala obvaz-aby s enena sávaly rybky,či kamínky-funguje to a dělám to čtyři roky takto :) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2007 21:56 Muž []
Dobre, predevsim diky za odpovedi. Zkusim tedy sehnat ty testy a podivam se nato zblizka :-)
Jinak řasové koule jsou v akva 2 a hygrophila dimorffis taky, jenze ta nejak stagnuje. Nově jsem také pořídila Ceratophyllum demersum (růžkatec), taky kvuli tem řasam,aby sebral nejaky ty ziviny, ale neni to moc znat. Jinak uz pred tydnem jsem nastavila spinaci hodiny tak, ze v poledne maji 2 hodky pauzu..takze nevim :-( JInak dneska se akva zacalo totalne zarasovat, na rostlinach se vytvoril takovy souvisly zeleny povlak, jde to odstranit rukou a je to takovy slizky, musim se kouknout o jakou rasu jde, ale uz se mi to na rostliny dlouho nechytalo, tak nevim co se zase deje.
Myslite, ze pridani dalsi zarivky by pomohlo? Dostala jsem
ji tedka k narozkam, ale mam docela strach ji tam pridat, co kdyz se to zarasi jeste vic nez ted?
JEste na tech fotkach je ten zakal vsechno to zeleny, neni to nekvalitou fotky, naopak fotka zachytila vsechny ty zeleny chlupy viříci ve vodě a na hladine se to taky usazuje. Tam kde ceri hladinu filtr je to ok, ale v druhy pulce akvarka se to dobre hromadi, zkusim to sundat tema ubrouskama....jinak dik moooc ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2007 22:34 Sidonius – To Lupendo
Na těch fotkách, bohužel, žádný zákal nebo řasy nejsem schopen rozpoznat...

"... 2*18W, 830... Menila jsem je tedka na zacatku ledna. Akvarko je dost vysoky 60 cm, 5cm je dno..."
Otázkou - jak dlouho svítíte - bylo myšleno, kolik hodin denně...
Čím jste svítila dřív a jak vypadalo akva v té době?
Mohla byste si zkusit vybavit, kdy se váš problém objevil a jestli s ním nemůže souviset nějaká změna v akva?

Jakákoli "chemie" v akva je vždy kontroverzní a především - uvažovat o jejím případném použití můžete až tehdy, budete-li mít 100% jistotu, že víte, oč se jedná!
Obecně se dá konstatovat, že proti zákalům způsobeným živými organismy se používají např. UV lampy nebo v případě sinic ATB.
Ovšem radit vám, abyste použila to nebo ono a přitom nevědět, oč skutečně jde, to by bylo hodně nezodpovědné.
Zkuste se podívat na toto téma rybicky.net/forum/2156 - je zde řeč o sinicích.
A povšimněte si zejména možnosti, kterou využil Smajlik - dát vzorek posoudit na hygienickou stanici.
Taky by někteří jistě ocenili, kdybyste jim poskytla info o hodnotách dusičnanů a fosforu, naměřené alespoň běžnými akvatesty. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2007 22:16 Usine
Pěkný článek je na klub.akva.sk v jejich časopise č1 je článek o sinicích. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [55] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 45997x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345?od=2701