Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2009 08:52 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: vladislav
Jestli jde o zelenou planktonní řasu, je to otázka jednoho dne i bez UV-lampy. Ovšem UV-lampa je tutovka! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 08:20 chlebník – Re: Yirka
to s těma skalárama vim, když jsem si je kupoval tak jsem nevěděl o akvaristice nic šel jsem do toho po hlavě jak se říká, ale nevim kam je mám dát... ale dík za radu, vyskoušim to a uvidim, dík :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 08:15 Muž Yirka [9123] – Re: chlebník
Jen na okraj podotknu že ta nádrž je pro skaláry nevhodná. Dále bych se pozastavil nad výkonem filtru, je moc vysoký a určitě způsobuje nadbytečné proudění vody (a všeho v ní). Zamysli se nad množství krmiva a jelikož o údržbě nebyla řeč, doporučuji týdně měnit cca 15l vody a 1x za 2 týdny odkalovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 08:13 chlebník – Re: Yirka
jo a čistim to jednou za dva tejdný, protože se ta voda nehorázně špiní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 08:11 chlebník – Re: Yirka
má 50L, 6x parmiky čtyřpruhý, 2x skaláry 3x panceřníky 4x black molly 2x ancistrusi 1x mečovka červená a pár okružáku... Krmim je 2x deně tetra minem a nějaky krmive pro rybi žijící na dně ( voní to jak seno) ... za kytky tak tam mám pár echinodor a zákrutichu asi... filtr má výkon 27OL/h a fouká to tam i dost vzduchu a běží non stop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 07:59 Muž Yirka [9123] – Re: chlebník
Něco děláš špatně, ale na indikaci co je málo informací. Přidej info o nádrži, obyvatelích, rostlinách, technice, údržbě a krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 07:57 chlebník
ahoj, už skoro od začátku co mám akvárium, což je asi půl roku, tak mám vodu lehce bíle zakalenou, když se kouknu z blízka tak to vypadá jako dribný bublinky vzduchu. Je divný že to ttřepa na pět dnů přestane a pak se to zase zakalí... poraďte mi prosim co to je, a jak se tomu mám vyhnout...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2009 07:52 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: xxsharkxx
Už jsem se to snažil poradit na předchozím listě tohoto vlákna..Ale proč něco zkusit udělat jednoduše ,když to jde udělat komplikovaně..Můj názor je ta,že UV lampa to zvládne za 1-2 dny ...Tou druhou cestou to může trvat týdny i měsíc..Mám s tím více jak 2 měsíční zkušenost.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 06:53 Muž xxsharkxx [19]
Stačí na pár dní zapojit UV lampu a je po problemu.Rady typu vybrat vše z aq jsou opravdu duchaplné tone Se ti snaží asi někdo udělat pakárnu :-D .Pujč si lampu a máš po starostech.Jednoduché,nic tim nepokazíš a je to teměř bez práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 06:30 Muž kortezhugo [983]
Po tom peroxide vznikne dalsi odpad...
-moja rada je znizit prietok filtra a zozen si "JBL FilterStart" alebo nieco podobne...
...jedna z najvetsich chyb pri zakaloch - zvysovat prietok filtra...


PS: Vzduchovat mozes s tim nic nepokazis....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 06:11 Muž kortezhugo [983] – ALL
...zoberme to z druhej strany - ako vytvorit takyto zakal...???
NO2+P+dostatok svetla... X-) - idealna kombinacia...
Samotne svetlo "nemoze" sposobit takuto "kalamitu".....
-zacat s 0.5W/L uplne staci...
-a Alternanthera splendida - sa dava do pekne "rozbehnuteho" aqua...-to treba aj daco "odmerat" ak to tam nechces mat mesiac...

PS: s Peroxidom opatrne - to je uz "radikalne riesenie"...a zabere...-len to neriesi pricinu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 00:32 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
...lebo problem vznikol "nieco+svetlo"........ :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 00:13 Muž kortezhugo [983] – ALL
...ja len vravim ze v tak "velkom" aqua uz treba-"lepsie povedane sa oplati" aj "daco" merat - ak nechce mat problem....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 23:53 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: filipsi
Já to tipuji na zelené planktonní řasy. Ale jenom hádám! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 23:51 Muž kortezhugo [983]
...no ja som za radikalne riesenie... - a odmerat to a potom nr.1-JBL FilterStart...kto to vyskusal tak to potvrdi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 21:53 Muž filipsi [1295] – Re: Sid
Muj je u sinic, v kombinaci s nalevniky. Ale nejaci ti nalevnici se najdou vzdy, jako hlavni pricinu tipuji sinice. Vy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 21:02 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: filipsi
Jj, nálevníků je jako máku. :-) Ještě se dobrat nejčastější příčiny jejich přemnožení, způsobující zákal v akva... Já si myslím, že na 1. místě jsou na vině přemnožené bakterie.
(Pozor - tím netvrdím, že si myslím, že zákal u Maikie způsobují nálevníci! Můj tip je jinde. :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 20:52 filipsi – Re: Sid
Nalevnici jsou ruzni.
Ja myslim, ze za jejich razantnim boomem stoji neuveritelne mnozstvi svetla, ktere je oproti vasemu 100W/100l mnohem vyssi. A hlavne, to svetlo tam "huplo" razantne, hned na zacatku.
Zcela vyhubit nalevniky je nemozne, oni kdyz budou mit podminky, opet "narostou". Ja bych jeste u tohohle akva volil trpelivost, zkusil treba tu lupu, nakolik je to sinice a nakolik nalevnik, pokud nejsou ryby, nechal bych byt tak jak je, nekolik tydnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 20:50 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: pavel
...opravdu to funguje, jak jsem napsal. To zkalené akv. je čerstvě založené a není přerybněné. Opakovaná výměna vody je cesta do pekel...
O opakované výměně vody nebyla z mé strany ani čárka. :)
Ptal jsem se: "Skutečně stačí nalít asi 2 l vody ze zdravého akvária?" (Psal jste, že se tak nasadí užitečné bakterie...)
A skutečně je třeba za přemnožením nálevníků vidět minerály? (Psal jste, že v čerstvé vodě je hodně minerálů, které jsou živnou půdou pro růst drobných řas. Pak jsou nálevníci hned na světě...) Není to spíš o přemnožených bakteriích? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 20:34 pavel – Re: Sid
opravdu to funguje,jak jsem napsal.To zkalené akv.je čerstvě založené a není přerybněné.Opakovaná výměna vody je cesta do pekel.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 20:06 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: pavel
...v čerstvé vodě je hodně minerálů, které jsou živnou půdou pro růst drobných řas. Pak jsou nálevníci hned na světě...
Helemese, to jsou věci! :) A já myslel, že za přemnožením nálevníků jsou bakterie... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 20:00 Muž Yirka [9123] – Re: Sid
Do toho bych šel, mohl by to být zajímavý byznys. :-) (OT)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 19:55 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: pavel
...Tak do 3. dne je nutno nalít do akv. asi 2l vody ze zdravého akv. Nasadí se tak užitečné bakterie...
Skutečně stačí nalít asi 2 l vody ze zdravého akvária? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2009 19:34 pavel – Re: kortezhugo
v čerstvé vodě je hodně minerálů,které jsou živnou půdou pro růst drobných řas. Pak jsou nálevníci hned na světě. Zhoršuje se to opakovanou výměnou vody = další přihnojování minerály.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 19:24 Muž kortezhugo [983] – Re: pavel
"mají v drogerii" - alebo Farby Laky...-ale neriesi to pricinu...a premerat to aj tak bude treba...-je to 250L aqua...aspon zakladne hodnoty - oplati sa to.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 19:17 Muž kortezhugo [983] – Re: Jrk
ahoj lebo "len" silne svetlo bi nemalo sposobit tak silny zakal....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 19:00 Muž Jrk [143] – Re: kortezhugo
Nepředběhl, pouze jsem věcně rozvinul Tvůj příspěvek, ve kterém jsi se ptal na to, jestli se měřily základní parametry vody.
To, co jsem popsal je metoda ke snížení vysokého NO2. Že mi zmizel vždy zákal stejně jak se NO2 stalo neměřitelným je taky pravda.
Třeba to i v tomto případě pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2009 18:55 pavel – Re: Maikie
Vypadá to na nálevníky.Vše se nechá v akváriu,nalije se 12ml 30%peroxidu vodíku (mají v drogerii) na 100 litrů vody. Druhý den je čistá voda. Tak do 3. dne je nutno nalít do akv. asi 2l vody ze zdravého akv. Nasadí se tak užitečné bakterie. Jinak se voda zkazí. Tato kléčba neohrozí ani rostliny ani malé rybičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 18:50 Muž kortezhugo [983] – Re: Jrk
...ma predbehol... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 18:49 Muž kortezhugo [983] – ALL
...tak silny zakal sposobilo "nieco+silne svetlo" - to "nieco" treba odmerat ako som uz pisal...
...ak chces chemiu tak "Acriflavin" alebo "General Tonic" to moze zastavit...-taka jednorazova davka neuskodi ani rastlinam...len co potom - to netusim....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 18:43 Muž Jrk [143] – Re: Maikie
Když jsem měl podobný problém já, tak jsem měl zároveň zvýšenou hodnotu NO2. Jestli je to i tento případ, tak bych navrhoval:

1. Změřit NO2
2. Jestliže je hodnota zvýšená, tak vyměnit 1/2 vody.
3. Obden kontrolovat NO2, dokud bude zvýšené, tak měnit 1/2 vody.

Takto se mi zákal obyčejně do týdne ztratil. Byl přítomen buď při zřizování nové nádrže nebo při výpadku filtrace. Co na to ostatní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 18:28 Muž kortezhugo [983] – Re: Maikie
...ee dno je v pohode...a "Nejlepší bude, něco s tím udělat." :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 17:51 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: marsz
Moje řeč! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 17:49 marsz
Nejlepší bude, něco s tím udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 17:35 Maikie
Voda není rosolovitá. Dno je nové dno od rataje, to by snad mělo být v pořádku, nebo byste mi doporučili něco jiného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2009 17:29 Muž ČUPR [204] - Tetry
Sid napsal: ...řada lidí už pochopila, že sem chodíš spíš pro zábavu...
Tak snad na tom není nic špatného. Představa, že sem chodím z donucení a s odporem... hmm :-D

Nic takového ale netvrdím - naopak Forum bez Sida by nebylo Fórum - a to myslím úplně vážně bez ironie! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2009 17:21 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ČUPR
...řada lidí už pochopila, že sem chodíš spíš pro zábavu...
Tak snad na tom není nic špatného. Představa, že sem chodím z donucení a s odporem... hmm :-D
A co se týče těch nálevníků, kteří zhusta mohou za zákaly vody - zkuste si vyhledat, co jsou to zač. (Mimochodem - s mýma očima to bývávalo lepší... :-O Taky proto jsem si pořídil mikroskop! :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.08.2009 17:06 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Maikie
Pokud jsou to nálevníci co takhle zkusit UV lampu.. ;-) Je to účinné a rychlé řešení při boji s nálevníky.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2009 17:03 RAP
Maikie napsal: Ryby i rostliny dám vedle a nasypu tam chlor do bazenu, to mi kdysi pomohlo, zabije to vse zive:-D pak stahnu vodu na 0% a znovu to napustim, zasadim a uvidime.
To už ho rovnou založ znovu. Lépe použít Savo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2009 17:03 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: Maikie
A co to dno? Já osobně bych ho vyměnil - nebo řádně propral. S tím chlórem (máš na mysli asi přípravek Chloramin) opatrně! Pokud ho použiješ do nádrže, určitě bych celé dno vyndal. Nezapomeň pak skla řádně opláchnout. Ptal jsem se, zda je ten zákal rosolovitý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 16:57 Maikie
Ryby i rostliny dám vedle a nasypu tam chlor do bazenu, to mi kdysi pomohlo, zabije to vse zive:-D pak stahnu vodu na 0% a znovu to napustim, zasadim a uvidime.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 16:47 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: filipsi
Pokud je to osobní TIP, tak to beru! ;-) Jinak jsem nepsal, že nálevníci žijí ve dnu, ale dno je zalité vodou smich - tedy i s nálevníky. Vypuštění vody a její nové napuštění čerstvou tedy problém neodstraní. Nálevníci, kteří zůstanou v mokrém dnu se okamžitě začnou množit znovu. Už jsi zažil jakou rychlostí se dokáže zakalit čerstvá voda např. ve 100 l akváriu? Já ano!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 16:40 Muž filipsi [1295] – Re: ČUPR
Nebudu rozvijet debatu o etomologii, nicmene muj osobni tip je, ze nazev nalevnik ma puvod ve slovu nalev, ne nalevka. Zdaleka ne vsichni ji maji.
Nicmene, abychov se vratili ke korenu, to, ze by nalevnici (skoro vsichni) planovite zili ve dnu (samozrejme, ze tam jsou, jako ve zbytku vody, ve filtru, vsude), je pitomost. A na tom puvod slova nic nemeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 16:37 Muž ČUPR [204] - Tetry
vanis napsal: 4 500 µm je pul centaku to vidim i ja
No jo - samozřejmě sis vybral toho největšího kusa :-D potlesk Dovedeš si představit "jeden vedle druhého" ve 230 litrové nádrži? Tak to musí být už slušný sulc - aspik - nebo už tlačenka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 16:25 Muž vanis [2]
4 500 µm je pul centaku to vidim i ja
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 16:21 KarelV
ČUPR napsal: Sid napsal:


Pohybující se nálevník bývá vidět pouhým okem (zdravým! :)), případně pomocí lupy.


Nálevníci jsou vývojově nejpokročilejší skupinou prvoků. Velikost buněk se pohybuje v rozmezí 10 µm až 4 500 µm.


Sakra Side, Ty musíš mít ale dobrý (zdravý) oko ! :-D potlesk :-D


A proč ne? Takové plazivenky Spirostomum jdou krásně vidět i bez lupy, jak lezou třeba po skle akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 16:19 RAP
Pánajána vy jste to zase rozjeli hmm .
pro Maikie: Jen jestli to nebylo nedorozumění. Pač co já vím, tak je poměr 0,5W na 1litr. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 16:12 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: Maikie
Ještě ale k původnímu dotazu:
Je ta zakalená voda rosolovitá? Nálevníci totiž při podráždění vystřelují obsah, který tuhne v rosolovité vlákno. Z toho by se dalo vyvodit, že se jedná skutečně o nálevníky způsobující Tvůj zákal vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.08.2009 16:09 Muž ČUPR [204] - Tetry
Sid napsal:
Aspoň je legrace. :-)

No, řada lidí už pochopila, že sem chodíš spíš pro zábavu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.08.2009 16:06 Muž ČUPR [204] - Tetry
filipsi napsal: Za nalevniky stat muzes, ale nebidli ve dne. Od toho jsou nalevnici nalevniky, ze se vznaseji v nalevu ...
Tak to mám doma místo okurek a nakládaných hub taky nálevníky.... :-D
U některých druhů je ústní dutina na předním konci rozevřena v tzv. příústní pole, tj. peristom. Kromě peristomu se vyskytuje nálevkovitý útvar, tj. infundibulum. Od toho tedy název, nikoliv že se "vznášejí" v nálevu!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 45997x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345?od=1551