Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 61 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2006 09:55 Muž [] – lekniny a velikost aqa
bohuzel v jezirku jsou pres leto jenom lekniny, nevim jake druhy, ale jenom lekniny. Navic ty tam prezimovavaji, takze momentalne je horni cast tech rostlin zhnila a na jare a v lete zase zacnou rust od zdrave casti stonku :)

no ja nevim, to akvarko sice neni nejvetsi, verim ze ten typ ryb co tam je jsou pekni bordelari, ale taky verim ze se jich tam jeste vleze, zase tak moc jich tam neni :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2006 09:24 moni – zákal
díky moc za všechny rady, zatím statečně filtruji, voda se zdá být čistčí a zatím jsem jí neměnila. Rybky jsou všechny v pohodě, nezdá se mi, že by jim něco chybělo. Snad budu úspěšná. Asi je v té karanténě nechám déle, abych to nepřenesla do akvárka. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.11.2006 08:57 Muž [] – .
Já vidím velký problém v tom ,že tam máš těch rybek moc.Zlaté rybky jsou asi největší čuňátka mezi rybkami,hrooozně moc kadí :-D .Na těch 100 litrů bys měl mít tak max. 4 rybky ,aby tam nebyla tak znečištěná voda. Ty plovoucí rostlinky jsou dobrý nápad,ty nejvíc pomáhají.ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2006 07:05 Žena sharon [126] – rostlinky
Určitě máš na zahradním jezírku babelku (pistii), ne? Jestli ne, tak to je plovoucí rostlina, které si ryby moc nevšímají a je skvělá na odstraňování rybích "produktů" z vody. V akváriu je menší, než venku, ale roste závratně rychle hlavně v akváriích s podobnými problémy a tím je vlastně čistí. Musíš ale přidat nějakou lampu nebo jiné horní osvětlení. CO2 nepotřebuje, když roste vlastně nad vodou.

Jinak na páchnoucí zakalenou vodu by měl stačit i zaběhnutý filtr, měj trpělivost, měň často část vody a filtr moc nečisti a když tak jen v odebrané vodě z akvária, mělo by se to vyřešit samo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2006 00:34 Muž [] – co papaji kyticky?
Dejme tomu ze si koupim kyticky, co budou papat? Budu muset koupit i nejaky CO2 nebo jak to delate vy s zivyma kytickama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2006 00:19 Žena katunka [158] – teekey
Já používám testy od Rataje jsou nejlevnější a podle mě i celkem spolehlivé. Základem je určitě test na NO2 (přečti si něco o nitrifikačních bakteriích ;-) ) a pH.
Já mám závojnatky a zatím u nich z rostlin vydržely Vallisnerie pro tebe určitě gigantea, Egeria densa, Echinodorus (ale ten jsem koupila už asi 15x20cm) a určitě anubiasy.
Pro tebe je teď hlavní ten koloběh dusíku v akvárku...hodím ti sem nějaký odkazy, důkladně to nastuduj ;-)
http://www.akvarijni.cz/zacatky.htm
http://planta.aquariana.cz/zakl_akvaria.htm
http://www.discus.cz/web/index.php?page=technika&clanek=29
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2006 23:54 Muž [] – jaky kytky a jaky testery?
Dekuji, ale moc si mi nepomohla, to ze karasy zerou vsechno co jim prijde pred tlamku vim uz nekolik let, co rybarim. Zajimaly by me primo teda nazvy tech rostlin, botanika zrovna neni muj nejsilnejsi obor - pokud mi teda neco muzes doporucit :)

Jake testy pouzivas ty a jake se ti osvedcili a nebo jake by jsi mi doporucila? :)

Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.11.2006 23:17 Žena katunka [158] – teekey
O rostlinách se toho píše spousta všude...to bych se upsala :-D .
Sázej je tak do 3-6 mm štěrku...no nejlepší by bylo, kdybys našel někoho kdo by ti dal přebytky z akvárka, aby ty rostliny byly už větší, pokud koupíš malý rostliny tak to jsou vyhozený peníze, ti rozhodně nestihnou zakořenit, karasi je hned vytahají. Chce to nějaký rostliny s tuhýma listama, ale fakt už radši větší, karásci jsou na rostliny moc zlí :-D . Než něco seženeš tak jim tak každej druhej den odkaluj a měň vodu za odstátou. A pořiď si testy na dusitany a dusičnany..když budou hodnoty vysoký tak budeš muset vodu měnit možná i každý den :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2006 23:12 Muž [] – kytky - know how?
nj, ale ja mam v akvarku asi 2-3cm kaminku a nemam ani sajnu o tom jake kytky tam dat, jak je zasadit a pripadne cim je krmit :)

myslim, ze kytky by meli mit nejaky substrat, ne? Alespon nase letni jezirko, respektive lekniny v nem to vyzaduji :-D Jak procitam ruzne weby, cim dal casteji koukam na pojem CO2, chemii jsem studoval, akorat nevim jak se to zavadi. Zvlastni kompresor a bombicka se stlacenym plynem a nebo snad tablety, nebo vapenec v prasku (uhlik jako uhlik)? Spis me desi to sazeni. Muzete mi poradit? Hladina je asi ve vysce 35cm, jake rostliny by tam byly vhodne, pripadne zda se daji sehnat pomoci eshopu apod. Je treba je nejak prizivovat?

diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.11.2006 22:58 Žena katunka [158] – ...
Souhlas se sprachysem...určitě je to tím, že tam nejsou kytky...kytky totiž spotřebovávají detrit a tím vodu čistí...a pokud tam máš navíc kaprovitý ryby tak to máš znečištěný hned...to bys musel odkalovat každej den
Chemii tam určitě nedávej jenom to tím zhoršíš. Pokud je akvárko nově založený tak to může být taky nálevník, ale ten by určitě nesmrděl...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2006 22:10 Muž [] – ty kytky
podle toho co pises tak se ti voda urcite kali kvuli tomu, ze tam nemas zadny zivy kytky... ty totiz pomahaj castecne filtrovat kal. vetsi filtr bych urcite nekupoval! myslim ze by mel prefiltrovat za 1 h cely objem akvarka... mam totiz set 100l akva a k nemu uz byl pribalenej filtr 100l/h a s zivejma kytkama mne to uplne staci.. muzes se podivat na my akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2006 22:03 Muž [] – kal v akvarku?
potreboval bych poradit, zalozil jsem akvarko a s umelymi kvetinami, prece jenom na ty zive si zatim netroufam, ale doufam ze behem pristiho roku by se to mohlo zmenit. Nicmene po trech dnech od zkonstruovani se voda nepekne zakalila (pudovne byla krasne cira) a okolo akvarka je peknej puch - rybina. Mate nejaky tip? Mam tam filtr, ktery zvlada 200l/h (pry) ale nevim esli to staci na akvarko o realnem objemu 98l (celkove 120l), napadlo me prikoupit stejny filtr, jenom vysi tridu ktery zvlada 700l/h a dat je kazdy do protejsiho rohu. V akvarku neni zadna ziva rostlina, jenom umele.

Napadlo me pouzit nejakou chemii, ale nejsem si jisty, co vubec hledam a nebo co potrebuji :/ Napada nekoho neco? Rybky jsou jenom kapri a karasy, co nejdriv chci koupit nejakeho cistice (krunyrovec apod.).

Momentalne tam mam jenom stropni svetlo, originalni akvalampa prijde v patek, ale nechce se mi verit, ze by nedostatek svetla mohl zpusobyt takove zkaleni vody :(

aktualni obrazky:
http://laterp.net/pic/HPIM2187.JPG
http://laterp.net/pic/HPIM2188.JPG
http://laterp.net/pic/HPIM2189.JPG

puvodni kvalita z pondeli:
http://rybicky.net/nadrz/629/8.jpg
http://rybicky.net/nadrz/629/7.jpg

vice v mem profilu:
http://rybicky.net/nadrz.php?c=629
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2006 17:05 jardik.cardik – nalevnik
zadnej problem to sedne je to nalevnik filtr si s tim poradi ano ahoj tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2006 16:37 Lucík – hm
nevim nevim vymenit kvuli tomu vodu...to je blbost zakal se sam ztrati opravdu mrkni sem na forum na dotaz cistita vody,vymenit vodu je blbina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2006 14:22 Hajná – zákal
zkus si přečíst tohle, třeba ti to v něčem pomůže

http://aviaservis.cz/soukrome/o_rybach_rodu_tropheus/Nemoci/Zakal_vody.htm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2006 13:17 Jirka – zákal
Jestli voda divně smrdí,tak ji hned vyměň.Nálevníky odstraníš jedině živými dafniemi nebo vyměnit vodu a nekrmit alespoň týden. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2006 12:04 moni – zakal
ještě jsem zapomněla doplnit, že jsem tam dala trochu soli kvůli dezinfekci a taky preventan.
ale to dávám i normálně a tohle se mi nikdy nestalo. smrdi to fakt divně ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2006 11:37 Lucík – nalevnici
to vypada opravdu na nalevniky..nevim teda jake lecivo by si tam mela davat :-O ,ale ja to mela take staci pustit filtr na plnej vykon a uvidis voda se prefiltruje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2006 09:50 moni – mléčný zákal
ahojky, mám potíž, koupila jsem nové rybky a dala do karanténního akvárka. Přidala jsem vodu z velkého a zbytek normální z kohoutku. Pak jsem tam rybky s částí vody z pytlíku vypustila. Do druhého dne se mi v karanténě voda zakalila, je taková jako mléčná a je divně cítit. Rybky jsou ale čilé a zdá se, že jim nic nechybí. V knize jsem našla, že by se mohlo jednat o nálevníky, že se má použít léčivo z obchodu a nekrmit. V karanténě mám vzdruch, filtr i topení. Můžete mi někdo prosím poradit? Díky :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 20:08 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – snad
taky si myslim,máme v tej tricitce topeni od začátku a furt dobrý a ted sem i filtr pořidil a spokojen..... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 19:53 Štěpán – .
Polsko je v pohodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 18:44 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – ..
pravda :) Polsko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 18:22 R Muž Mrakoplash [1776] – Stepan
Made in Poland
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 17:55 Štěpán – .
aquael made in .... ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 17:54 snoopy – Filtr molitanovy
Ja ze tenhle mi tady byl taky nabizen.K tomu je potreba dokoupit komresor.(nebo co je ten bublifuk)Prosim popsat vse co je potreba k molitanovemu filru zhruba cenu. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 17:53 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – nevim no
Já vše mám od aquael a nemám jedinej problém.nic profi to nebude,ale myslim že službu to udělá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 17:49 Štěpán – .
Filtr na obrázku je pravděpodobně čínskej, a čínský výrobky my vlastenci nekupujeme! Vlastenec koupí filtr Doležel a bublifuk Silenta Liberec!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 17:07 snoopy – Filtr molitanovy
www.akvapet.cz/…
A tento filtr je i z tim bublifukem ,nebo se musi dokoupit popripade kolik stoji.Tak me napadlo slouží to i jako vzduchování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 16:42 Štěpán – .
Upozorňuju, že s filtrem z biomolitanu nemám žádný zkušenosti!!!
Takže mě neberte moc vážně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 16:37 Štěpán – .
filtr z normálního molitanu odfiltruje i malý částečky, takže je asi nutnej když se někdo chce zbavit zákalu, musí se pravidelně čistit. biomolitan má velký póry a nezanáší se a je skoro bezúdržbovej, ale se zákalem si asi neporadí...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 16:11 Muž mirlun [48] - Rostliny – odkalovač
já mám tohle to(mini)
http://akvahumble.cz/store/goodsdetail.asp?strGoodsID=101-11060
jsem spokojen, nemusím nic tahat pusou(je tam zpětná klapka), aby tekla voda a kameny mi to neucpou(vysoká tlustá část) a není to široké. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 16:01 snoopy – Akvarium stale kalne
Tot pravda ono se na necem musi vydelavat.Jeste bych poprosila o jednu radu jak cistit dno od necistot.Za koliks e da poridit takovy ten zvon.Nebo jestli mate lepsi zpusob. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 16:00 Muž mirlun [48] - Rostliny – raději biofiltr?
takže se vyplatí připlatit za biofiltr nebo ani ne? v čem je výhodnější?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 15:53 Štěpán – .
Ono taky hodně záleží na tom, jestli je jemnej nebo víc pórovitej biologickej. Pórovitej bio filtr se doopravdy prát skoro nemusí, ale když má někdo problém se zákalama vody tak musí použít ten jemnej a ten MUSÍ prát pravidelně!!!! tone
A taky záleží na tom, jakje to akvárium zaběhnutý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.10.2006 15:40 Štěpán – .
Normální "molitanovej filtr"! Nediv se, že ti ho neporadil, když Doležal F13 stojí 42 korun, pokud není šílenec tak by ho mohl prodávat maximálně za 60. Na eletrickým vydělá třeba i stovku nebo víc. Když člověk nemá informace tak ze sebe udělá oslíčka otřes se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 15:34 Muž mirlun [48] - Rostliny – přesné pojmenování?
se divím, že mi prodejce neporadil:
molitanovou kostku s trubkou a vzduchovací motorek ?
jak se tomu přesně říká?( taky bych si něco takového rád pořídil)(20l akva)
dík za inspiraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.10.2006 15:18 Sidonius – Čištění
Čištění takového filtru se provádí co nejméně. Bakterie vám budou vděčné, když je necháte v klidu. :-)
Také jsem nucen čas od času provést údržbu filtru, spočívající ve vyčištění ucpaného nejužšího místa přívodu vzduchu.
Vlastní molitanovou kostku s citem vymačkám 2x-3x do roka ve kbelíku s odpuštěnou akvarijní vodou. Vzniklým hnojivým roztokem zalévám kytky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.10.2006 15:05 Sidonius – Filtr
Ano, jak napsal Sid, je nutné zbavit se toho přístroje na honění vody.
(Buďte ráda, že stál jen 250,- Kč.:-))
Má příliš malý objem filtrační hmoty na to, aby poskytl podmínky pro život koloniím nitrifikačních bakterií.
Doporučil bych vám molitanovou kostku s trubkou, pohon - vzduchovací strojek, tzv. "bublifuk". ;-)
Něco podobného:
http://www.akvapet.cz/obchod/velke/231-50.jpg
do menšího akva, a toto třeba do toho většího:
http://www.aquapage.cz/Technika/Molitanovy-filtr_mini.jpg
Nemusí to být přesně tyto typy.
V tomto případě ale neplatí, že na velikosti nezáleží! Čím větší, tím lepší. ;-) Ale tak, aby se ještě vešel! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 15:01 Štěpán – .
možná i F15
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 14:59 Štěpán – .
Pohon vzduchovacím motorkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 14:59 Štěpán – .
www.akvadolezal.cz/…
Třeba tento?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 14:40 snoopy – Akvarium stale kalne
Ve vnitr ve filtru je take molinat.Stal me 250kc a povidate ze by stacil za 60 :-O .Budu rada když mě trošku molitanový filtr popíšete jeho lepší funkčnost.A poradíte jaký přestne by byl vhodný do mého menšího akva(25L),Jestli nejsou molitanově i na jinem systému.Předem Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 14:27 Štěpán – .
Molitánový filtr čisti jednou za týden ve vodě nabrané z akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 14:16 Štěpán – .
Sidonius pravil: Tvůj filtr je k ničemu! Poběž do akvaistiky a kup si obyčejný molitánový filtr za 60 korun a tvoje voda bude zase průzračná!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 14:06 snoopy – Akvarium stale kalne
Fitr jsem čistila už asi 3krát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 14:04 snoopy – Akvarium stale kalne
Dno jsem proprala ,větši kameny jsem vyvařila(cca 3).Akvarium pred napustením bylo očištěno a nechala jsem odstát vodu(10 dnu).To byla voda pruzračná.Pak se to zacalo zhoršovat až zde byly ryby .Měním vodu 1 tydně asi 1/3akvaria.Tě jsem si rikala jestli to neni vodou,používám prípravek Tetra AquaSafe.(Přípravek na upravu vodovodní vody, odstanuje chlor atd.Adodavá vitamín B).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 13:49 Muž mirlun [48] - Rostliny – možná...
vyprala jste štěrk?(dno) jak často jste kontrolovala filtr(houbu)? (zanešení) omyla jste sklo před napuštěním akva? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 13:36 Kate – Kořen a kytka
Chtělo by to určitě živé kytky. Zakalení se snad alespoň trochu zlepčí a vůbec, rostlinky jsou prospěšné :) Ten kořen je potřeba vyvařit, pak pouštět nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 13:29 snoopy – Akvarium stale kalne
Mam zde 1 zavojnatku 8 neonek.King mini filter ,přikon 5W,výkon 200L/H,max. vytlak 0,5M ,Pro obsah akvaria max.60L. Nevim jak bych ho mela nachavat puštěný dlouho ,ryby stále musí plavat,dělá vesti proud.(aby je to moc nevysilovalo)Voda je taková mdlá jakoby nabělalá.Pozadí se mi ztraci je nevyrazdne i po výměne vody se to o moc nezlepší.Osvětlení mam zařivkou zakoupený set Resum SA-09.Skla jsem čistila magnetickou sterkou jestli na nich neni velky povrch necistot a proto je spatne videt ,ale i po vycisteni skel ze to nezlepsilo.Kytku mam pouze jednu umělou.Nejake vetsi kameny A tet se jim chystam dokoupoit skalku ,protože z kořenem to nevyšlo(stale poustel ,ale žluteho nadechu jsem se už zbavila).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 20:19 Sidonius – Zákal
Váš filtr má minimální filtrační hmotu. To by mohla být jedna z příčin. Napište toho o svém akva více - dno, rybky, rostliny, jak vypadá ten zákal... Co fotka, nebyla by?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [61] 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 46006x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345?od=3001