Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 15:48 Muž RBeil [174] Re: garggi
a co hydroxid sodný ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 14:35 radim Re: garggi
Nemáš náhodou tu čirou hadici? Mám jednu kratší na menší operace s vodou a ta mi zčervenala zhnědla jen díky tomu, že jsem ji nechal na světle... Vypucovat mi taky ničím nejde...chemii jsem nezkoušel, ikdyž prolit to litrem solné, tak bude jak nová :-D
U vapky nejspíš ztroskotáš na te delce. U druhého metru už to zas bude jen protékající voda hadicí, jak z řádu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 14:08 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: radim
Já to dělám stejně a jak to do napouštím, tak to ještě provalím proudem vody do vany(na max) cca 7-8 sec. a nic moc, neva zkusím tu vapku .
Už jsem to zkoušel projed i roztokem (ocet + sůl + soda) je to lepší, ale pořád to není úplně ono.
Ještě jsem zkoušel to procpat drátem (že by jsem pak na konci zatáhl kousek žínky na nádobí a vytáhl), ale dostal jsem to jen do cca 4m.
Zatím díky a jakýkoliv nápad vítám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 13:19 radim Re: garggi
Ničím, nejdřív s ni vodu odsaji a pak tou samou i napouštím. Stále čistá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 13:13 R Muž afc1886 [14703] Re: garggi
Asi bych to střelil vapkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 11:04 Muž garggi [65] - Tanganyika – Odkalování
Čím čistíte hadice na odkalování?
Jedna má 8m druhá má 14m.
díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 21:47 Muž mamlon123 [8] Re: Lukehofarma
Já stím taky zkušenost nemám, mě to stojí na stabilní komodě a taky mám jen prcka(54l), ale ostatní už ti odpověděli :-D Každopádně se to dá sestrojit za pár kaček, na ten rok to určitě postačí ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 20:57 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Lukehofarma
1.
Tři hranoly, přes to dřevotříska nebo lamino a stáčí.
2.
Dva polystyrény(15) na sebe a je to.
3.
Když plánuješ větší?
Pokud znáš rozměr plánovaného akva, tak to udělej na hotovo skříňku, stejně pak nějaká bude? ;-) X-)
A za rok, jak když najdeš?
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 20:42 Muž Mislow [304] Re: Lukehofarma
Tak tech 200 l neni zas az tak moc, to se da postavit na kde co a jen vyztuzit v pripade potreby, jde jen o rozlozeni vahy apod., staci i stary kus nabytku, par hranolku na vyztuzeni, ... Kdyz se mrknes, na cem stoji Juwelacke sety, tak pochopis .... treba takove Rio 400 ... :-) Ale jinak nez utracet za neco, co bys pak stejne vyhodil, tak uz radej ten odkalovac, pri dnesnich cenach materialu, pokud bys to nemel zadara, te ten odkalovac mozna vyjde i levnejc. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 20:01 Koště Re: Lukehofarma
Když je to dobře vymyšlené, tak dřevotříska stačí. Normálně na ní stojí i 500l akva :-) Jen nevím, jestli by tak sestavený stolek ještě odpovídal dočasnosti toho řešení, když chceš jít na větší :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 19:52 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: mamlon123
Uvažuji nad tím. Stačí dřevotříska na 200l? Myslím že jo ale víš jak némám v tom zkušenost :-D Jsem začátečník a co jsem měl jako dítě se za zkušenosti nepočítá.:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 17:10 Muž mamlon123 [8] Re: Lukehofarma
Ono by šel udělat nějakej stolek, třeba z trámků za pár kaček, aspoň 40cm od země a hned by bylo veseleji a možná levněji jak stím odkalovačem. Ale nevím jak jsou možnosti no, to byl jen nápad :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 11:32 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Mislow
Děkuji za upozornění. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 10:43 Muž Mislow [304] Re: Lukehofarma
Ahoj, bateriovym odkalovacem muzes provest i vymenu vody. A zaroven odkalit. Je treba s nim byt velmi opatrny, pokud nedavas pozor a moc casto nasajes vetsi kaminky a seka se nebo nedavas pozor aby se voda nedostala tam kam nema, tak ti rychle odejde, ale pri opatrnosti vydrzi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 08:57 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Yirka
Jo všechno dobrý děkuji za reakce. ahoj Napsat jsem to mohl to je fakt. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2015 08:51 Muž Yirka [9126] Re: Lukehofarma
Kdybys napsal hned že se jedná o rok, odpověděl bych v duchu následovníků. Ale pochop, že nějká doba se uchopí těžko a dobré akvárium opravdu klidně vydrží 3 měsíce bez odkalování. Na přesnou odpověď to chce přesnou otázku. Taky nic ve zlém. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 08:34 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Horác
Děkuji za radu. Ten bateriovej teda pořídím a na vodu mam kyblík který bude jen k tomu účelu nikoli i na vytírání chodby. A vzhledem k tomu že máme rodinnou pekárnu tak kyblíků je mraky z marmelád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2015 08:16 Muž Horác [3942] Re: Lukehofarma
Budeš potřebovat obojí - na vlastní odkalování ten (bateriový) odkalovač a na výměnu vody čerpadlo ... teda pokud to nechceš dělat ručně (nějakým hrnkem nebo miskou) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 07:43 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Yirka
Kdyby to bylo na chviličku tak se neptám. Ale asi rok než se přestěhuji. Stačila spíše přímá odpověď jestli je dobré koupit třeba nějaké cenově levné čerpadlo a nebo jestli postačí třeba ten odkalovač na baterie. Nevím nemám s tím zkušenosti. Nemám bohužel skříň a nebudu ji pořizovat pod akva které za cca rok vyměním za větší. Ale rozumím Vám chcete poradit a já nechci prudit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.06.2015 05:08 Muž Yirka [9126] Re: Lukehofarma
Bylo by dobré definovat jakou dobu. Nějaký čas mimo obvyklé odkalování stabilní nádrž určitě vydrží bez následků.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 02:05 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetky – odkalovani
Ahoj musím mít 200l akvaa bohužel nějakou dobu jen 6cm od země jak odkalovat? Když je tak nízko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 15:17 Muž TRULY [164] Re: Strojek
tak v tom 60 mam bublinkovač dvojramenny to je pravda a v 120l mam eheim pickup 140, takže odpoved je zrejme jasna, len som to chcel mať potvrdene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 15:14 Muž Strojek [141] Re: TRULY
podle me zalezi hodne na fitraci... ten filtr ve vetsim akva kvalitneji premenuje detrit..aspon si to myslim ale muzu se mylit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 15:10 Muž TRULY [164]
Chcem sa este spýtať na jednu vec.
Mám dva akva.

60l - 5ks mečun + 1ks paví očko + 2ks ancistrus = 9 rýb
125l - 8ks parmička, 8ks neonka, 8ks ancistrus, 2ks panc. trindadsky, 3ks mečun, 5ks black molly, 3ks pancierniček, = cca 30 rýb

Moja otázka. Ako je možne že ak idem odkalovať napr. po 2 ťýždnoch, tak v 60l akva je tolko bordelu že je to neskutočne a v 125l akva aj ked odkalujem dno, tak absolutne žiaden trus, akurat trocha je za 3D pozadim.
Ako je to možne?
Ako je možne že 5ks v 60 vyprodukuje oproti 30ks v 120 totálne viac bordelu. Voda ma síce rovnake parametre NO3 ale čo sa týka čistoty dna tak v 120l je to absolutne ine ako v tom 60 litrovom.
Obe akvaria su stredne zarastene. + krmim primerane, neprekrmujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 14:40 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: TRULY
Jo souhlasím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 14:35 Muž TRULY [164] Re: NHKG
1. týžden 30% čistej vody + jemne umytie filtra
2. týžden 30% čistej vody
3. týžden 30% čistej vody + jemne umytie filtra
4. týžden 30% stredne odkalenie dna
5. týžden 30% čistej vody
6. týžden 30% čistej vody + jemne umytie filtra


Môže byť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 14:27 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: TRULY
Vodu měnit každý týden pokud ta dolívaná má dobré paramerty. A měnil bych 30%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 14:23 Muž TRULY [164] Re: Koště
Nie nič, odkedy som sa dočítal že sa to nemá robiť naraz, tak jeden týžden vyčistím filter a druhý týžden odkalím akva. ALE ZJAvne sa nemá odkaľovať tak ako to robím. Síce to dno nepreooriem komplet cele ale začnem to robiť ináč.

1. týžden vyčistenie filtra
2. týžden odsatie 40% vody
3. týžden vyčistenie filtra
4. týžden odkalenie stredne hlboke + 40% vody

Je to takto správne?

Filter je upchaty po cca 2 týždnoch. Samozrejme ho umývam vo vode v akva a odstraním len hrube nečistoty. Neprepieram ho do uplnej čistoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2015 08:55 Koště Re: TRULY
Ano, výměnu vody můžeš provádět i bez odkalování a předpokládám, že tak to bylo myšleno :-)

Neprováděl jsi něco s filtrem? Třeba čištění hmot s odkalováním zároveň?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 08:41 Muž TRULY [164] Re: NHKG
jasne rozumiem ale tu som asi nepochopil jednu zasadnu vec. Kazdy radi vymenu vody cca 1/3 za tyzden az dva. Ty mi pises odkalovat raz za mesiac. Znamena to ze kazdy tyzden mam len odsat 1/3 vody cistwj vody bez rytia v dne? Alebo odsat je myslene aj zo strku? Teda raz za tyzden odsajem 1/3 vody z akva a raz za mesiac odsajem 1/3 ale uz sposobom ze preryjem aj dno?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2015 23:31 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: TRULY
Nevíme přesně kolik a jakých ryb je v akváriu. Jak přesně probíhá údržba a podobně. Pomohla by prezentace
Rájovcům sice vysoké teploty nesvědčí, ale 27°by je nemělo zabít. Leda pokud byl hodně starý nebo nemocný, tak ho to teoreticky mohlo dorazit. Okysličení moc nepomůže, dýchají kyslík, málo okysličená voda Rájovcům moc nevadí.
Na odkalení to každopádně svádět nejde, je to činnost kterou by jsi měl provádět pravidelně minimálně každý měsíc a voda se mění dle osádky co týden až 2...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2015 23:07 Muž TRULY [164]
Zdravim. Tak pred 3 dnami som z akva 126 litrov odsal 1/3 = 40l vody. Dnes pozeram a uhyn jeden rajovec dlhoplutvy. Predtym bol v relativne dobrej forme ziadne zvlastne problemi ale samozrejme mal uz nejakych oar rokov za sebou. Zaujima ma vsak ci som uhyn mohol sposobit doslednym odkalovanim dna. Teda strk som preryl odsavacou trubicou ale miesta kde som pre rastliny nemohol odsat som odsal len letmo. Mohol som narusit rovnovahu? Alebo mozem uhyn pripisat horucavam vonku. Ryby boli zvyknute na 25° a teraz pre horucavy je teplota v akva 27,5 co je dost. Ryby maju aj mierne zacervenane ziabre. Ako postupovat? Mam zvysit okyslicenie alebo nejaka ina dobra rada? Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 12:45 Muž Miky1981 [57] Re: ihora007
...odkaloval bych jenom štěrk...proto se asi substrát překrývá štěrkem aby se to nemíchalo ve vodním sloupci a zůstalo to u dna pro kořeny rostlin, pokud se nepletu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 12:27 ihora007 – Odkalovani
Zdravím, mám dotaz. Když odkaluju dno, mám zajíždět odkalovacím zvonem až do substrátu, který mám pod štěrkem? Nepromíchá se to dohromady? Teď odkaluju jen štěrk, ale mám NO na 100mg/l což je hodně a rostlinám se extra nedaří. Díky za radu... Ivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 14:39 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Lebka
Pokud máš dobrou vodovodni vodu, tak bych menil 10l týdně. Odkalovat netřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 14:38 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Lebka
Odkalovat nemusis (nebude co), ale mas tam rybu, tak vodu men. Ja prvni mesic nemenim v akvariu vodu vubec, ale to jen proto, ze tam necham neco vyhnit a zabiham ho drsneji, s rybou to ale nejde (to mam ted taky), takze menit vodu a trpelivost se zabehem, bude delsi nez nejakym drastickym vyhnitim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 14:34 Žena Lebka [0] - Poskytnout to nejlepší pro nového rybího kamaráda – údržba nového akva
Ahoj :-) omlouvám se jestli píši do nevhodného tématu, ale potřebovala bych se na něco zeptat. Přečetla jsem x témat ale stále jsem na vážkách :-(

Zítra je to týden, co mám čerstvě založené 30l bettárium. Osázeno hodně rostlinami, filtrace, topení, hodnoty vody jsou podle testů perfektní, rostlinky rostou, nikde se nic neválí nebo neuhnívá, zdá se, že akvárko zatím dobře šlape. Problém je v tom, že v této nádrži mám jednoho samce Bojovnice, proč jsem ho dala hned do čerstvě založené nádrže a nepočkala na zaběhnutí akva, tak to mám napsáno u sebe v prezentaci, nechci to tu zdlouhavě rozepisovat (ve zkratce : do nádrže jsem dala zdevastovanou Bettu ze zverimexu) každopádně "zatím" v akváriu je prostředí dobré, Bettáček se po týdnu zotavil :-)

O co mi jde je to, že nevím, co dál. Jestli vodu měnit a odkalovat jako u zarybněného fungujícího akva, nebo jestli to nechat takhle a vodu neměnit a neodkalovat. Nepřekrmuji, Bettákovi dám vždycky jen tolik, aby to hned slupnul, na dně žádný odpad není. Přečetla jsem hodně diskuzí kde jsou dva tábory, jedni radí měnit a čistit, druzí zase ne. Jsem z toho zmatená a nerada bych, abych něco zpackala :-O Zatím se zdá že v akva je nastartované dobré prostředí...

Omlouvám se za takový dotaz a budu moc ráda když mi někdo poradí love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 11:21 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: koyack
No hej, to je dobrý postreh - ale oni celý deň ohlodávajú čosi. Domnievam sa, že vďaka nim nemám také hnedé povlaky (možno rozsievky) nikde, mimo miest, kam sa nedostanú (permanentný CO2 test zo strany pri skle). Tablety sú len aby netrpeli hladom a nepúšťali sa do rastlín - dávam im na noc. Ancíkovia mi všeobecne na riasy kašlú (ruducha, i zelené, keď niekedy boli) - zaujímajú ich len tie povlaky. Nejako to s nimi funguje, i napriek prikrmovaniu (o ktoré sa delia s otíkmi a krevetkami).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 08:23 Muž koyack [87] Re: zervan
Tak na co potom ty ancíky na řasu, když je podplácíte tabletami ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 10:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zervan
Netrinu jsem nikdy nemel, ale Clithoni si to u mne ted pekne rozlili, ackoli nikdy s nimi problem nebyl. Holt moc ciste akvarium, a nebylo nic jineho, tak nasli nejchutnejsi Echinodorus - aspon uz vim, ktery to je, a zaplatpanbuh je dost silny na to, nez aby mu nejake to poskozeni vadilo :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 10:30 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Designer
No tým slimákom som myslel hlavne Neritinu - či aj tá by sa pustila do Echinodora? Moje sa správali priam vzorne, rastliny nechali na pokoji, ale to aj ancíkovia - podplácal som ich dobrými tabletami, aby dali pokoj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2015 10:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zervan
zervan napsal: Každopádne si myslím, že do každého akvária by to chcelo nejakého prísavníka (napr. ancík alebo skupinu otíkov) alebo slimáka, či aspoň krevetky v mini.Nesouhlas. Zjistil jsem, ze nejchutnejsi rostlina je Echinodorus 'Gabriel', jinak zcela neskodni Clithoni po nem pri hladu vystartuji, udelaji na listech probrousne pasy. Nic jineho jim nechutna. Ancistrus, to je k Echinodorum kapitola sama pro sebe a do malych akvarii nepatri (moc hnoji), a co se tyce krevet, v mych akvariich jedine jako krmeni. Zbyvaji okruzaci a spol, a Ti ti s rasou nijak vyrazne nepomuzou. Snad jen otici jsou fajn, ale ze by nutne museli byt, treba se do nich nekomu do kazdeho akvaria nechce, nutni nejsou.

Jsou akvaria, kam ani jedno z toho nepatri, a neni jich uplne malo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2015 09:22 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: majklbeer (už OT)
Záleží, aká je to riasa. Niektoré by mohol zoškriabať aj sám rovno zo skla. Každopádne si myslím, že do každého akvária by to chcelo nejakého prísavníka (napr. ancík alebo skupinu otíkov) alebo slimáka, či aspoň krevetky v mini.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 08:47 Muž beermajkl [3] Re: zervan
myslíš že je dobré koupit krunýřovce herolda na řasu kterou zeškrabu ze skla a neodkalí se všechna? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 08:30 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: majklbeer
Pokiaľ má nová voda rovnakú teplotu, tak neurobí nič zlé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 07:37 Muž beermajkl [3] Re: zervan
Neuděla to nic rybám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 22:24 Muž lemming46 [327] Re: MarkétaČ
A máš tam filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.03.2015 21:14 Muž RBeil [174] Re: romant
Nebo odkalovací zvon s hadicí, která je 15m dlouhá až do sprcháče v koupelně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 21:03 R Muž romant [27987] Re: MarkétaČ
Na čištění vody je nejlepší odkalovací zvon s hadicí a kýbl. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2015 21:03 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: MarkétaČ
Na čistenie vody je najlepšia hadica ;-) Rybky patria do akvária až mesiac po jeho napustení vodou a zabehnutí. Ak sa tam nejakým omylom dostali skôr, treba aspoň každý 2. deň vymeniť polovicu vody a nečakať na zázračné prášky / kvapky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 46009x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345?od=351