Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 13:54 R Muž romant [27987] Re: invalida
Lidi jsou různý a různý koníčky maj. To co popisuješ to bude vlastně takovej půdní filtr naruby. Místo toho aby nasával ten bordel skrz to dno, tak ho bude vypuzovat do akvária a je jenom na Tobě jak se ho(bordelu) efektivně dokážeš zbavit. Já bych s tím problém naprosto neměl, ale podle mě se to nehodí do více rostlinama zarostlýho akvária a zláštěpak, když tam budou nějaký jemnolistý rostliny, který po takovýhle operaci(zvíření dna) budou vypadat jako jedličky z Mrazíka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 13:44 S Muž invalida [3881]
Ahoj, mám takovouhle zkušenost a zároveň teorii. Mám obyčejný oblázky z betoňáku a celkem členitý akva. Blbě se to odkaluje a časem se dno jakoby utemuje. Tento problém léčím takhle. Hodně dno prohrábnu prstama a vypustim co nejvíc zkalený vody. No a druhej den vyčistím filtr protože to napouštím ne po skle ale s úmyslem dno ještě víc zvířit. Ničemu to nevadí a akvárku to očividně prospívá. Na netu sem narazil na takovou věc. Levná perličková koupel. Prestě dutá mřížka s dírkama pod prdel do vany a vzduchovací motorek mimo vanu...čtverce jdou skládat k sobě. Nevím jak se ty spoje na kraji ucpávaj ale to jistě výrobce vymyslel. A mě napadlo(asi nebudu první) Tuto mřížku umístit pod substrát a před výměnou vody vždycky probublat dno. Snad je princip srozumitelnej..Co si o tom myslíte? Venca

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 11:34 Muž kortezhugo [983]
Pokial ide o cenu vody?
nedavno som bol u kamosa -ten ma WC priskrtene tak -ze don voda len kvapka a tak maly prietok z vodomerom ani nehne :)
asi za hodinu bola nadrzka plna tj.cca 5L -tak ze za 24h mozno 120L -a to je vcelku dost :)
len ked som to preratal -tak ja osbne miniem kubik za 10 tyzdnov -tak ze cena je tiez v podstate zanedbatelna -hlavne ked clovek "vyhodi" peniaze za kadeake sprostosti

PS:Tiez nebrat ako navod :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.12.2011 10:43 Muž kortezhugo [983] Re: MartyD
este dodam (nebrat ako navod)
boli casy ked som aj ja menil vodu a odkaloval raz za pol roka -a len dolieval odparenu vodu
plne akva cr.affinis a machu + daake 4 neonky v 100L akva -takto to slo
problem je v tom ze je malo rastlin ktorym takyto "rezim" vyhovuje

tak ze ak o to co v tom akva mas -nechces prist -tak tu vodu pekne men
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 10:13 Muž kortezhugo [983] – Re: MartyD
MartyD napsal: Jednou za dva až čtyři týdny by to mohlo být v pohodě.

...no mohlo aj nemuselo
tou vymenou sa hlavne problemom predchadza -a to je lepsie ako potom riesit kalamitu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 01:22 Muž exit [116] - Rostliny – Re: vaclav
vaclav napsal: Je to lenost, nebo finanční důvody co vás vede k takovému kroku. Není to jen o dusíkatých látkách. přečtěte si něco o tom proč se má voda hlavně měnit. Paradoxně můžete výměnou vody dusičnany do vody dodávat. :-)

SVATÁ PRAVDA
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   05.12.2011 23:30 Usine Re: MartyD
Je to lenost, nebo finanční důvody co vás vede k takovému kroku. Není to jen o dusíkatých látkách. přečtěte si něco o tom proč se má voda hlavně měnit. Paradoxně můžete výměnou vody dusičnany do vody dodávat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 22:27 Muž MartyD [1] - Asie – Odkalování
Zpočátku jsem odkaloval jednou týdně a s tím jsem měnil cca. 20% vody, ale zkouším intervaly prodloužit. Voda je pořád krásně čirá, rybky jsou čilé a nečistot v akváriu nijak dramaticky nepřibývá. Krmím opatrně, aby mi rybky všechno snědly. Po dvou týdnech od posledního doplnění vody zkusím udělat testy na dusíkaté látky, a pokud to bude dobré, ještě s odkalením a výměnou vody počkám :) Jednou za dva až čtyři týdny by to mohlo být v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 17:54 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: invalida
já tam šnečí ulity nechávam, ale pokud je nutně chceš vybrat, tak může fungovat klasický odkalování, pokud máš správnej průměr zvonu proti průměru hadice, resp.výšce vodní hladiny... Muj doma dělanej odkalovač mi takle sbírá i živý šneky, i ulity, zatimco štěrk se ve zvonu jen otočí a spadne zpět na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 16:32 S Muž invalida [3881]
Nemáte někdo fígl jak dostat ven větší množství prázdnejch piskořek...vybrat ručně je šílená nimračka :-O dÍK Venca
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 16:13 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: muťa
niekde som to čítal aj ja.. no uvidím ako to v skutočnosti bude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 15:39 Muž muťa [554] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
...jsem zvědav jak to bude s odkalováním Aquaclay. Někde jsem četl, že snad není ani třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 08:07 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Johan
chybný kus od výroby :-D , ja ho mam cca 4 roky v spokojnosti, ale trebalo by už asi aj väčší keďže som vymenil akvarko s vyšším vodným stĺpcom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2011 19:48 Muž Johan [4945] - Rostliny
Já s ním mám teda jen blbé zkušenosti. V tom husím krku začal rychle téct, blbě to nasává a docela se mě ucpával. (teda u známejch :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 17:09 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: beowulfx
Ako píšeš..ja mám GC 30 a taktiež som veľmi spokojný..žiadny problém som s ním nikdy nemal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 19:48 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: 1Jirina
TetraTec GC50 mám dva u obou akva již několik let a jsem s ním naprosto spokojen, je naprosto perfektní a kvalitní, za celou dobu se na něm nic nepoškodilo a nemám co bych mu vytknul, funguje perfektně, nevím jaké informace jsi o něm načetla, ja jej všah mohu vřele doporučit! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 19:44 R Muž romant [27987] Re: katterinecka
A to je přesně ono, já ten můj nedokonalej, taky používám jenom párkrát do roka. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 19:43 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: romant
stejně neodkaluju, tak to je asi jedno :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 19:42 R Muž romant [27987] Re: katterinecka
To nevadí, jseš mladá, nadějná a šikovná akvaristka, tak si ten lepší třeba vyrobíš a budeš mít dvojnásobnou radost. :-D (OT)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 19:40 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: romant
já jsem ho sama vyhrála v tombole a spokojená s ním nejsem, v tom bude asi ten problém, že jsem si ho nekoupila :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 19:35 R Muž romant [27987] Re: katterinecka
Já jsem s ním spokojenej, asi proto že jsem si ho koupil sám. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2011 19:33 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: romant
mě by se třeba líbíl k vánocům nějakej lepší odkalovač, ale kdo mi ho dá :-D Ten co radíš zrovna moc dobrej není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 19:32 R Muž romant [27987] Re: 1Jirina
Kup mu třeba tuhle klasiku a za zbytek pěněz ještě nějakou láhev s dobrým mokem. ;-)
www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 19:28 Muž Lucky005 [197]
ja bych za sebe doporucil www.aquapage.cz/…
vyrabeji se ruzne dlouhe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 19:22 1Jirina – Odkalovač dna pro 300l akva
Chtěla bych koupit švagrovi odkalovač dna pro 300-litrové akvárko. Můžete mi prosím poradit nějaký solidní do 500,-Kč? Původně jsem chtěla Tetra tec GC50, ale po přečtení fóra už si nejsem jistá a vůbec nevím, co mám koupit. Díky za rady a doporučení. hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 13:15 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: petulinakk
navic se to da snadno nahradit pridanim cerpadla (vraci vodu do akva, pres molitanovy filtr) do odkalovaciho kyble, pouzil jsem to pri odsavani sinice.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 13:11 Žena petulinakk [2016] Re: afinko
osobní zkušenost s tím nemám, ale... funkce zavěšení na stěnu akvaria by při odkalování asi nepřišla moc často ke slovu :-) pokud by se to nechalo zavěšené čistě jako filtr, zajímalo by mne tam jak douho to vydží jet na baterie :-) dokupováním pořád nových baterií by se to mohlo dost prodražit, a případně dobíjení dobíjecích baterií zprotivit... :-)
celkový dojem z toho je, že kdyby to byl takový hit, tak už by byl ve standardní nabídce většiny akvaristických obchodů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 13:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: afinko
uvedom si ze pri klasickym odsavani odstranujes jak mechanicky castice (i ty nejjemnejsi) tak chemicky latky (vymena vody)

u takovych to "vysavacu" odstranujes jen mechanicky castice (a to jen do urcice hrubosti, podle jemnosti zachytnyho pytliku) a navic dostavas chemicky latky ze dna do vodniho sloupce.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 12:51 Muž afinko [27] – BATERIOVÝ ODKALOVAČ
Co poviete na toto?
aukro.cz/…
vyzera to byt pekna somarina :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 18:21 Muž MarekP [812] - Malawi
Tak jo, díky všem za informace.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 17:01 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
jj :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 17:00 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: katterinecka
katterinecka napsala: . Detrit se ve dně sám částěčně rozloží, a poslouží jako hnojivo pro ryby.

rastliny si asi chcela napísať ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 16:59 HaDaS – Re: souky
souky napsal: ... a pozor na tento, www.akva-exo.cz/… je to nekvalitní šunt
Tak přesně tento používám jeden rok a vše v pohodě ;-) . Jsem spokojený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 16:57 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: MarekP
širší zvon třeba s petflašky nebo širší trubky ti nebude nasávat tolik písku, protože v něm voda proudí pomaleji. Když budeš regulovat prstem, časem se to naučíš, když nasaješ písek tak jednoduše zacpeš a počkáš až vypadne zpátky do akvárka. Tu trocha co se dostane do kýblu normálně nasypeš zpátky.
Čistit celý akvárko rozhodně není dobrý ani prohrábávat celej písek a všechno odsávat. Detrit se ve dně sám částěčně rozloží, a poslouží jako hnojivo pro rostliny. Takže odkalovat jen zlehka a nerýt to všude, ne u kytek nebo je kvůli tomu nevytahuj.
Kdysi měly odkalovače právě takový nízký tvar a šlo to v pohodě, i když písek se používal spíš hrubší.

Jak si v jiném vlákně řešil že máš v tom akvárku řasy, tak to může být způsobeno právě nesprávnou údržbou dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2011 16:56 Usine Re: MarekP
Fotka k příspěvku Chce to jen cvik a správný odkalovač. Já používám skleněný, ale už jsem ho dlouho neviděl prodávat. Zaboříš ho do písku jakmile začne písek stoupat k hrdlu tak ho ze dna vytáhneš a on většinou padá zpět, pokud ne trochu hadici zaškrtíš. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 16:46 Muž MarekP [812] - Malawi – Re: muťa
Já jsem si to už četl, díky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 16:41 Muž muťa [554] - RostlinyRe: MarekP
Přečti si odkaz níže! Dej hadici s menším průměrem a sílu sání reguluj prstem na výtoku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 16:37 Muž MarekP [812] - Malawi
Tak já jsem odkalovač nikdy neměl, tak se nedivte, že tomu nerozumím. Vždycky, když jsem akvárium čistil, tak jsem z něho všechno vydělal (kromě ryb), písek jsem rozvířil a špinavou vodu normálně odsál hadicí. Jenže to není zrovna nejlepší řešení, tak jsem se začal dívat po nějakem tom odkalovači.
Nejlepší asi bude, když si nějaký vyrobím sám. Jak jsem se díval, tak je to jednoduchý. Stejně mi ale není jasný, jak ho použít, aby naodsál zároveň i písek. K čemu mi to je, když odsaju písek, ten mám v kýblu, písek tím pádem musím omýt a pak ho vrátit do akvária. To můžu rovnou udělat se vším pískem a pak jen odsát všechnu vodu z akvária, ale to je přece nesmysl.
V tomhle videu: www.youtube.com/… víří písek, ale odsávají jen vodu. Jen mi není jasný, jak je to možný. Chápu, že to lze, když ten písek je o velké zrnitosti a je těžký, sání prostě nemá takovou sílu, aby ho vcuclo, ale já mám v akváriu jemný písek a když z akvária vypouštím hadicí (o průměru 1 cm) vodu, tak se nemůžu přiblížit dnu na méně než 2 cm. Pak to začne odsávat i písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 15:06 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: souky
já ho vyhrála na burze a použila jsem ho tak jednou, už nikdy víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 15:04 Muž souky [592] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
já si ho kdysi koupil na nějaký burze, abych uspokojil přítelkyni, která už nechtěla nasávat, hadice hrozná a děravá po prvním použití a v tom měchu se zachytával bordel zbytek taky nic moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 15:00 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: MarekP
ten easy clean mini je tak na miniakvárko, to už je lepší tenhle www.akva-exo.cz/…, i tak ta cena je poloviční, pokud chceš takovýhle "modernější"
Jinak já taky používím tento www.akva-exo.cz/… jen je potřeba líp regulovat průtok, protože může víc nasávat písek (protože ten zvon je nižší)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 14:13 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: souky
ten druhý je pokiaľ som ho videl naživo v Baumaxe čínskej výroby cena bola 4,50 €
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.11.2011 14:11 Muž souky [592] - Rostliny
bohatě stačí tento www.akva-exo.cz/…

a pozor na tento, www.akva-exo.cz/… je to nekvalitní šunt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 13:59 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: MarekP
Můžu se zeptat, podle čeho posuzuješ jestli ten daný zvon je dobrý nebo ne? Pořád to je kus plastu s nějkým rozměrem. Navíc tam může mít nějaký pohrabáč nebo hrot na menší zvýření dna. Výrobní náklady +/- stejné a pak tam hraje roly značka pod kterou se prodává. Plně souhlasím s tím co napsala katterinecka. Mě dokonce stačí jenom kus hadice uříznuté ze staré vodováhy. O zvonu uvažuju a jestli ho budu dělat, tak samo domo nějaká petka 0,5l nebo něco takového. Fakt nemám potřebu si tohle kupovat jako "značkové" zboží. Buď si udělám, nebo koupím za pár korun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 13:53 Muž MarekP [812] - Malawi – Re: deCORF.OBRAEN
Jenom do 100 korun? Já jsem se díval různě po internetu a většinou mi přišlo, že ty levné za nic nestojí. Mohl byste mi dát nějaký odkaz na některý dobrý a zároveň levnější? A ostatním díky za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.11.2011 13:22 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: MarekP
Radil bych vám spíše investovat peníze světla a čas do čtení, aby ste si časem mohl v akváriu hrát jinak než odkalovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 11:17 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: katterinecka
presne tak..niekedy zbytočná modernizácia niečo stojí..ja som tiež v minulosti kupil Tetratec GC30..kus plastu za extrem cenu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 11:16 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: katterinecka
Ty klipsny na kýbl i na akvárko jsou použitelný při měnění kýble, stejně jako zastavení průtoku..protože to má na konci kohout. Také ten "hřeben" na začátku odkalovače je dobrá věc, člověk může do hloubky aniž by totálně změnil svah dna atd. Regulace..no ta mi také nepřijde zbytečná, odkalovač je tak použitelný pro více objemů akva. Ano, cena je dost vysoká, ale jak se říká...jen proto že mě Felicie odveze z bodu A do bodu B si nemám pořizovat BMW? Jde o to jak že X-) Myslím že pořízení tohoto odkalovače se vzhledem ke kvalitě provedení časem vyplatí.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 46009x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345?od=751