Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 18:45 R Muž Silent [5949] – Re: Jansa
Pokud všechno selhalo tak ještě zbývá zkusit UV lampu. Ta spolehlivě odstraní nálevníky i vznášející se řasy. Ale je to jen pomůcka. Hlavní je mít v nádrži takové podmínky aby ten sajrajt neměl šanci se množit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 18:40 Jansa – Nálevník
Ja sa tejto pliagy neviem zbaviť už asi dva mesiace. Skúšala som nemeniť vodu, filtrovať na plno, vzduchovať, menej kŕmiť, potom aj meniť vodu a aj filter (ten bol za dva týždne plný neskutočného bordelu) a NIČ sa nezlepšuje, dokonca je voda ešte viac špinavá. Mám malawi, niektoré rybky majú v papuľkách mladé, tak sa bojím nekŕmiť viac ako 2-3 dni. Čo mi ešte poradíte? Molitan z iného zabehnutého akva momentálne nemám k dispozícii.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 19:11 Vendula – Re: Sid
Jaké živorodky to jsou, to nevíme, zdědili jsme je :-).Vypadá to na paví očka a jedna je taková větší oranžová - nevim. Přeci ty rybyčky nevyleju do WC, aby tam ubylo místo. A ještě jedno akva, nevim, nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 10:00 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Vendula
...třeba se tam ještě teprve vytváří klima...
Jestli akviško zapáchá, spíš se v něm vytváří žumpa, než klima...
Jenomže - když vy se nemůžete nějakých rybek zbavit... hmm
Co kdybyste to přeci jen zkusila a chovala v tak malém akvišku nějaké jiné, vhodnější druhy rybek? (Nebo krevetek?) :-)
V krajním případě můžete při stávající osádce zkusit i 2x týdně měnit část vody. Klidně i polovinu. Samozřejmě za vodu několik hodin odstátou a vytemperovanou.
O jaké živorodky jde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 20:32 Vendula – Re: Leitlik
Filtr pereme ve vodě z akvárka, normálně odkalujeme, máme tam asi 5 kytek. Ty ancíky dát jinam nemůžu, tak uvidíme, třeba se tam ještě teprve vytváří klima. Nebo to s tím zápachem nemůže souviset? díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 19:15 Muž Leitlik [9]
To já právě setkal a od té doby co ho peru v odsáté čisté vodě z akvárka, tak mám klid. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 18:13 Zdenek58
Leitlik napsal:A perete filtr ve vodě z akvárka ?? Určitě na to používáte čerstvou vodu, co ?? ano
Já peru filtr v čerstvé vodě přes 20 let a se zapáchající vodou jsem se ještě nesetkal... :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 17:28 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Vendula
...stále zapáchá akvárko - 22 l, máme v něm 4 živorodky a dva ancistrusy. Je to hodně ryb na toto akvárko?...
Je to hodně ryb a možný důvod, proč akviško zapáchá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 12:37 Muž Leitlik [9]
Vendula napsal: Zdravím, chtěla bych se zeptat z jakého důvodu nám stále zapáchá akvárko - 22l, máme v něm 4 živorodky a dva ancistrusy. Je to hodně ryb na toto akvárko? Může na to mít vliv i počet rostlin v akvárku? Akvárko máme založené 6 týdnů, měníme pár litrů jednou týdně. Filtr máme, světlo máme. Když starou vodu vyléváme do záchodu, tak je ta vody hnědá. Díky.
A perete filtr ve vodě z akvárka ?? Určitě na to používáte čerstvou vodu, co ?? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 11:24 Muž chicko [124] – Re: miloon
vodu musíš měnit stejně, to zařízení které myslíš prodávají v OBI nebo Hornbachu a stojí okolo 350Kč a podle mě je lepší klasický odkalovací zvon a hadice za pár korun palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 10:49 Muž miloon [4]
poradte mi kde zohnat...skor na internete...nieco na odkalovanie,niekde som videl taky system s vreckom...tak aby som nemusel menit vodu v aqa...dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 10:34 Muž chicko [124] – Re: Vendula
Je to jak píšeš, vodu v akváriu ovlivnuje mnoho faktorů a 6 ryb ve 20 litrech je docela hraniční počet, spíš bych ubral ty ancíky a nechal živorodky(pokud máš tu možnost). Zápach naznačuje, že je v akváriu něco špatně. Zkus to více rozepsat(počet rostlin, filtrace, případně fotku) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 20:34 Vendula – Zapáchající akvárko 22 l
Zdravím, chtěla bych se zeptat z jakého důvodu nám stále zapáchá akvárko - 22l, máme v něm 4 živorodky a dva ancistrusy. Je to hodně ryb na toto akvárko? Může na to mít vliv i počet rostlin v akvárku? Akvárko máme založené 6 týdnů, měníme pár litrů jednou týdně. Filtr máme, světlo máme. Když starou vodu vyléváme do záchodu, tak je ta vody hnědá. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2008 00:24 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: Igor
Ok v tom případě by mělo být pozadí OK a nejspíš jde o nálevníka.Nechtěl bys hodit foto i teď s tím zákalem?Na tom pozadí je spíše takový bělavý sliz ne?
Pokud to je nálevník tak samozřejmě neměnit vodu,nekrmit a hodně vzduchovat.Do týdne by měla být voda čirá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 20:34 Muž Igor [0] - Cichlidy – Re: wladys
určite áno - vytvrdnuté, zneutralizované a riadne opláchnuté, potom som pre istoru nechal preschnúť ešte 5 dní, teraz neviem či to mám nechať tak v akva, nie je to až také strašné, keď zmizne nálevník pridám foto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2008 19:39 Muž wladys [291] - Cichlidy
Igor napsal: nainštaloval som si do akva pozadie vlastnej výroby PU pena a epoxy, po tomto sa mi zakalila voda do biela, toto neustupuje ani po 4 dňoch a 3 výmenách vody, zbledlo mi aj pozadie. Teraz neviem čipozadie odstrániť, alebo postupovať, ako je uvedené v tomto príspevku. Pri inštalácii som použil pôvodnú vodu z akva, piesok po usadení viac krát odkalil a dolial som cca 30 percent novej vody.Akva bolo dosť osadené, teda boli aj veľa korienkov a aklu v piesku. Myslím, že takto prepukli dusikaté látky, lebo som počast tohto nechal na skúšku gold moly, ktoré plávajú, sú však apatické a plácajú pri hladine. Je to nálevník?
ďakujem za radu, prosím poštou


Byla pryskyřice řádně vytvrdlá a poté řádně zneutralizovaná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 18:13 Muž Igor [0] - Cichlidy – Re: vaclav
nainštaloval som si do akva pozadie vlastnej výroby PU pena a epoxy, po tomto sa mi zakalila voda do biela, toto neustupuje ani po 4 dňoch a 3 výmenách vody, zbledlo mi aj pozadie. Teraz neviem čipozadie odstrániť, alebo postupovať, ako je uvedené v tomto príspevku. Pri inštalácii som použil pôvodnú vodu z akva, piesok po usadení viac krát odkalil a dolial som cca 30 percent novej vody.Akva bolo dosť osadené, teda boli aj veľa korienkov a aklu v piesku. Myslím, že takto prepukli dusikaté látky, lebo som počast tohto nechal na skúšku gold moly, ktoré plávajú, sú však apatické a plácajú pri hladine. Je to nálevník?
ďakujem za radu, prosím poštou

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 20:36 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: verča
Nechápu,že někdo stále řeší,,,staré dno",,,nové dno",ježiš,jen aby se to nesmíchalo...
Tyto předražené věci,ať už to jsou dna,nebo různé přípravky,slouží jen k tomu,aby Vám všem vytáhly peníze z kapsy.Je to jen za to,že urychlíte růst rostlin,ale o kolik?.Pokud si počkáte,netrvá to o mnoho déle,a je to zadarmo.Je to jen o trpělivosti,nebudete sice mít Echinodorus ve velikosti 50 cm za půl roku,ale třeba za rok.Ono to má i své klady,máte míň práce s protrháváním... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 20:27 verča
Zdravím,nedávno jsem byla ve Sklorex akvaristice, protože mám stejný problém. Chci na celkem velké kamínky, které už mám v akváriu hoděn dlouho nasypat 2-4mm písek. Bylo mi řečeno, že se to promíchá a že tam mám nasypat jen ten písek. Ten prodavač tomu očividně rozuměl. Navíc,pokud se to promíchá, rozhodně to nebude hezké. Nedělala bych to! Ale jak chcete....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 20:26 marsz
Jde odkalovat vělice zlehka. Třeba takovu tou vzduchovací hadičkou a na ní nasazenou stříkačkou. Egeria je nezmar. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 20:06 Muž Yirka [9126] – Re: Napster10
Mám staré dno, odkaluji natvrdo a nikdy se mi nic nezkalilo....Nejrychleji mi roste Egeria densa, půlmetru stříhám každé dva tři týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 20:01 Napster10
No kdyz se to promicha a dostane se to k tomu pisku, tak to znecistuje vodu.... Jo a prosim vas, poradte mi nejake rychle rostouci rostlinky do maleho 30l AQ. A nejake nenarocne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 19:56 Muž Yirka [9126] – Re: Napster10
Pokud ho máš už nějakou dobu tak máš už jen staré dno a jinak, pokud se pomíchá-čemu to vadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 19:51 Napster10
No ano. Je na tom jeste vrstva pisku. Ale presto si myslim ze by se to mohlo promichat. Nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 19:40 marsz
Sem myslel, že to „staré dno“ se zasype tím „novým“. Potom by se k němu člověk nemusel dostat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 19:34 Napster10 – Odkalovani stareho dna
Zdravim,
Mam na dne Stare dno od rataje a kdyz budu chtit odkalovat, tak se mi to urcite promicha a pak se mi zakali voda ne?? Nebo jak bych to mel delat. dekuji za odpovedi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 13:32 Muž Patris [1]
Já jsem si udělal vlastní. Vzal jsem víčko od plastové flašky,udělam jsem to něj díru akorát pro hadici,tu jsem prostrčil víčkem..Pak jsem si vzal 1/2 flašku,rozřízl na polovic..(samozdřejmě tu ze závitem jsem si nechal..A to víčko s tou hadicí našrouboval na flašku.. a odkaluje to taky.. potlesk palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 22:43 0 – Re: Vodník
Už jsem to tak i měl a pro množství rostlin neviděl na ryby , natož je v případě nutnosti lovit. K tomu se hodí větší nádrž a ne nějakých - pouhých 47 litrů , ale když Ti to nebude vadit , tak co by ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 21:30 R Muž Silent [5949] – Re: Vodník
Pokud nebude detrit vyditelný a hodnoty vody v pořádku tak stačí tak 1x za dva měsíce. Je třeba to odpozorovat a přizpůsobit údržbu aktuálnímu stavu nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 21:25 Vodník
Nebo třeba odkalovat 1 nebo 2 za měsíc?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 21:11 R Muž Silent [5949] – Re: Vodník
Odkalovat se nemusí v přípradě, že se žádný detrit neusazuje. Což se stává dost vyjímečně. Pokud je v nádrži málo ryb a dostatek destrituentů a rostlin, tak by se teoreticky odkalovat nemuselo. Stačí pozorovat dno a podklad. Pokud zůstává čistý není co řešit. Stejně si ale myslím, že jednou za čas by to chtělo dno prohrábnout a vyčistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 21:04 Vodník – Zrušení odkalování
Zdarec mám čistý obsah vody 47L 5 drobnějších rybiček,+1 ancistruse,+1 měchýřovku východní vše v profilu.Napadlo mě když mám tak menší osátku živočichů a přes 50 rostlin že bych ještě třeba 10-20 rostlin přikoupil a když bych měnil 1 týdně 12L vody ale neodkaloval.Samozřejmě dělal údržbu akva ale bez toho odkalování.Jestli by ty rostliny kdybych jich tam měl 60-70 ztrávily ty výkaly z těch mích pár živočichů ,rostliny nějaký to hnojivo potřebují.Jestli by to akva fungovalo zdravě-ryby by žily a rostliny rostly.Jaký máte na to názor vy kdybych neodkaloval v tomto případě.dík :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 14:31 Archa – Re: DrBolíto
Tak urcite súhlasím s Tokuschewem. Je to napísané v návode, ze ten odkalovac je plne ponorný. V mojom ponozka nie, je tam filtracný nadstavec a je z velmi jemného materiálu, akoby sitka, ktoré zachytí naozaj vsetky aj tie najjemnejsie necistoty. Vybrat a prepláchnut ho je naozaj velmi jednoduché. Odkalovac moze pocas prác v akvárku ostat vo vode.
Ono sa tá technika naozaj vyvíja. Ja mám jeden Eheim filter spred 10 rokov a je to trochu rozdiel. Na tých nových sú uz rozne vylepsenia a je to z roka na rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 10:28 Jirka88
tak sem dneska koupil novej odkalovač easy clean mini tak sem na to zvědavý.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 09:34 Muž Tokuschew [22] - Rostliny – Re: DrBolíto
Nedalo mi a musel som skočiť pre krabicu. Citujem popis výrobku: "S batériovym odkalovačem (dodávan včetně tužkových batérií) pohodlně odkalíte dno akvária nezávisle na síťovem napětí a na vami naplánovaném intervalu čištění akvária. Tento odkalovač je plně ponorný a proto je vhodný pro všechna akváriá bez ohledu na výšku hladiny.......Vysoce kvalitní filtrační materiál zadrží nečistoty a přitom voda snadno odtéká zpět do akvária. Odejmutí a vyčistění filtračního nastavce je velmi jednoduché a to i pro děti."
Toľko citát z krabice.
DrBolito: nuž, bat.odkalovače Eheim sa vyrábajú určite viac ako 10 rokov a pripúšťam, ale nie som si istý, že predchádzajúce modely nemusely byť vyslovene vodotesné, tak ako je tomu dnes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 21:13 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Archa
Rozhodně neponořovat je tam ryska, mám tento odkalovač z dob kdy jsem začínal, párkrát se my podařilo ho ponořit. Samozřejmě do něj nateklo, vše železné vč. motoru zrezlo.
Je to tak do těch malých akvárek, spíše je to taková hračka. Kal to vysaje čast vrtulka rozmělní a putuje to do takové jakoby ponožky, kde větší části zůstanou a jemný bordel se opět vrací s vodou zpět do akuva, a přispívá k možnému bujení řas. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 20:40 Archa – Re: psek
Mám baterivý odkalovac Eheim a je vhodný do vsetkých akvárok, výborne sa s ním odkaluje aj v miniakve 20 litrov, piesok nenasáva ani ten najjemnejsí. Som s ním spokojná. Mám tam nabíjacie baterky a vydrzia aj mesiac. potlesk Len tá cena, ale je to super vecicka, uz ziadne kýble, len to povysávam a je to X-) X-) Vodu vracia sám spat do akva. Nenasáva nejakým prudkým prúdom, je to akoby tocivý vír, a tá voda ide do akoby sitka a odtial sa vracia do akva, kal ostáva v sitku. Dlzka odkalovaca sa dá prisposobit, povedala by som ze od výsky akva 20 cm do xxl moze sa aj úplne ponorit do vody. Mozem doporucit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 17:45 Muž Yirka [9126] – Re: RichardBB
Nebo s ní zaliješ domácí kytičky a partnerka tě pochválí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 16:44 RichardBB – Re: V
To je tiež dobré riešenie, ale čo s vodou, keď ju nechcem - nemusím meniť. Vyliať späť do akvárka? Aj tak sa dá... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 16:41 RichardBB – Re: Tokuschew
Ten odkalovač mám tiež a je to vynikajúca vecička. Mal som aj iný, ale nestál za nič. Pravidelné používanie tohto odkalovača šetrí náplne vo filtroch, čo nie je cenovo zanedbateľná vec. A nie je nutné tak často čistiť filter. hop potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 15:14 Muž Tokuschew [22] - Rostliny – Re: psek
Odkalovač stojí u nás 1699,-Skk a ak sa nemýlim tak je to ca 1330,-Czk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 15:11 Muž Tokuschew [22] - Rostliny – Re: vejvar
Jakou rourou?
Ty asi nemaš tušenia aky má ta "roura" dobrý ťah.

postreh zákazníka z južného Slovenska: "Pán Tokušev, ten odkalovač nie je dobrý, to je zázračná vecička".

Môj názor je: osobne by som ani neprispieval do témy s názormi o veci, ktorú som nikdy nevyskúšal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 10:46 Muž Venca [25]
www.spokojenypes.cz/… tyhle jsou taky dobrý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 10:29 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
ja bych rekl, ze pokud nemas 500litrove akvarko aspon, tak si s takovou rourou uděláš v akváriu akorát bordel. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2008 22:19 psek – Re: Jirka88
jo, vsiml jsem si....ale ja bych ocenil rady na ten bateriovy eheim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2008 20:10 Jirka88
Vejvar mluví o easy clean mini od Hagenu ke kterému bylo založeno tohle téma...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2008 20:02 psek – Re: vejvar
a o kterem ted mluvis.....ten bateriovy stoji temer dva tisice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2008 17:36 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
myslim ze sem ho koupil od akvarius minařík, nechci dělat reklamu, ale je super, že tato firma doveze zboží až do domu (brno a blízké okolí myslim) a uplně zadarmo

používám ho jak v 37 litrovem tav ve 140ce(u toko musim do akvarka strčit celou ruku, ale nehodlam mit na kazde akvarko jiny odkalovač)

funguje skvěle, akorat v mensim akvarku je potreba si rukou regulovat prutok a efektivně, jinak ti vysaje cely akvarko.

stal me mysli asi 100kc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2008 16:42 Muž Tokuschew [22] - Rostliny
Skutečne sa jedná o mimoriadne vydarený odkalovač od Eheimu. Referencie od zákazníkov sú dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2008 15:45 Psek – Re: apinek
prave ze ja mam 540L je mi to sympaticky....hlavne aby to fungovalo
palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 46009x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345?od=2051