Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 21:01 MarkétaČ – Čistidlo
Používáte někdo čistici prostředek do akvária od subio eko? Mame doma sladkovodni akvarko a rybicky uz mají zanesenou vodu. Je to moje první akvárium a nechci aby rodiče říkali ze se o nej spatne staram, tak hledam co bych si objednala na čisteni vody. Ale aby to nebylo moc pracne nejlepe :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 20:43 Muž RBeil [174] Re: majklbeer
Zelený povlak ? takový slizotvitý ? Jestli jo tak to je Sinice....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 18:31 Muž beermajkl [3] Re: Designer
Pěstuju smich nedobrovolně,ano,takový zelený povlak na skle.Přemýšlím že pořídím krunýřovce horolda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 18:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: majklbeer
A proc pestujes tolik rasy? Copak je to za rasu? Jestli zelena prisedla, pridej fosfor a pockej az to vzda :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 17:57 Muž beermajkl [3]
Zdravím,mohl by mi někdo poradit nějaký fígl ohledně odkalovaní? :-) Při každotýdení udržbě cistím žiletkou skla od řas a je z toho strašnej bordel plovoucí všude,nějakou dobu počkám až to trochu sedne a odkaluju ale stejně ne vše,mám pocit že po této činosti je stav akvária jako předtím.Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2014 20:23 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Iwet
Rovnako si treba ustrážiť počet a vhodné druhy rýb. Neprekrmovať. Ak by to šlo tým smerom, tak odkalovanie nebude treba. Pekných pár rokov neviem čo to je ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 21:44 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Iwet
Pri odkalovaní nie je nutné rozrývať dno a ani za každú cenu sa dostať zvonom do každého kúta. Ja húštiny v akváriu neodkalujem, iba keď raz za čas vyťahujem aj s koreňmi a skracujem (stonkovky). Záleží asi dosť od konkrétnych rastlín. No a pri napúšťaní novej vody prúd smerujem do húštin, kam sa neviem dostať - neporiadok sa vyplaví inde a nabudúce ho odsajem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 21:26 Iwet – Odkalování
Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, jak odkalovat akvárko, kde mám hodně rostlin? Když odkaluju, tak se bojím, abych neponičila rostliny, anebo i nějaké vyplavou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 09:59 Muž ondrejfojtik [1]
Jak (čím) odkalujete když máte dno Rataj ProfiSoil?
Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.05.2014 17:04 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: terev
Taky záleží, jaký máš odkalovač. Můj by třeba písek nasával, tak musim prstem na konci hadičky regulovat. Nasaju trochu víc, pak prstem lehce přiškrtim a písek padá dolu. To lehce vychytáš ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 15:12 Žena toni [68] Re: terev
ja si myslim ze pokud odkalujes pravidelne tak povrchove lehce staci:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 14:39 terev
Dobrý den, chci se zeptat jak mám odkalovat dno akvária, ve kterém je na dně substrát, na substrátu je vrstva jemného písku a ten je ještě pokrytý pískem o zrnitosti 2-3mm? Bojím se to odkalit nejak do hloubky, abych nesála ten jemný písek. Odkaluji jen lehounce. Spíš seberu zbytky rostlin a výkaly. Mám 126l. Předem děkuji za odpověď Tereza :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 16:27 Muž Horác [3942] Re: romant
No ... výkaly masožravců jsou toxičtější, než výkaly býložravců ... proto také mají mnohem (mnohonásobně) kratší trávicí soustavu než býložravci ... (btw. častý argument vegetariánů :o) ... Ale hledat analogii u takto fylogeneticky vzdáleného druhu ja asi blbost :o) ... Takže jako bych nic nenapsal :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 16:14 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: romant
Já jim tedy jenom zelený nedávám, živočišnou stravu mají taky. A co vyprodukujou, tak i částečně "recyklujou", to jsi jistě taky už viděl :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 16:12 R Muž romant [27987] Re: Horác
A ještě jedna kacířská. Zamyslel se někdo nad tím, jaký odpad vlastně krevetky produkují? Tedy mám na mysli, tím že konzumují to zelený, zda-li jejich výkaly nevykazují tak trochu "toxičtější" parametry než masožravců? Jenom taková úvaha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 16:09 Muž Horác [3942] Re: ivaha
Však tak jsem to taky myslel (koneckonců i napsal) ... krevetky (hodně krevetek) plus flákání údržby (ať už jsou ty důvody jakékoliv) ...
a je zaděláno na malér :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 16:05 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: romant
Tak ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 16:04 R Muž romant [27987] Re: ivaha
Prostě hodně malých producentů dokáže hravě nahradit několik větších a jak známo v jednotě je síla a jak píšeš, když se trochu flákne údržba, kumuluje se kde co a roste taktéž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 15:59 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Horác
Já neříkám, že krevetky toho moc nenadělají. Vím moc dobře, kolik toho dovedou vyprodukovat. Dokonce v akvárku, kde mám jen je a elegansky, je víc odpadu od krevet než od těch rybek ano Ale přítomnost krevetek není příčinou ruduchy, na to jsem reagovala. Při velkým počtu živočichů v akváriu bude tou příčinou nejpravděpodobněji nedostatečná údržba, kterou majitel nepřizpůsobil množství producentů odpadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.05.2014 15:06 Issa
Souhlasím s Horácem, já mám dokonce dojem, že z krevetkárka odsaju víc kalu než od živorodek.
A už mě přes nos taky jednou praštil sirovodík :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.05.2014 15:02 Muž Horác [3942]
Teď budu trochu "čůrat proti větru" ... ale já bych ty krevetky zase tak nepodceňoval ... Ona krevetka, to je takovej malej kombajn ... ze předu to do ní leze, vzadu padá ... a když je pořádně přemnožíno ... Já jsem v krevetkáriu (v tom malém, název lampička) moc neodkaloval (abych nepřišel o maličké) a docela mi tam černalo dno ... Odkalený bordel pak dokonce smrděl po sirovodíku ... takže fakt nic moc ... Řasy jsem tam teda neměl, ale i tak ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 14:58 Muž konrad [45]
Ta špejla by mohla pomôcť dostať sa pomedzi listy a zmenšiť veľkosť hadice, teraz mám 8mm vnútorný priemer a to nasáva viac kreviet ako odpadu, skúšal som aj sieťku primontovať s +mm okami ale to zas nesalo vôbec nič.
Super, vďaka, skúsim to s malou hadičkou na vzduchovanie

Práve som odlovil 70 krevetiek a idem ich odniesť do predajne v druhom okrese (u nás odoberajú len od veľkododávateľov vraj...) ale na kavárku ani moc nevidno, žeby nejaké chýbali :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.05.2014 13:10 Muž PaYoch [134] Re: konrad
Někde v diskuzi jsem viděl ještě zlepšovák - tenkou hadici přivázanou na špejli, špejle má přesah, a tou trochu porejpat dno a rozvířit kal, který následně hadička odsaje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2014 12:53 Žena Karnal [196] Re: konrad
Dá se odkalovat i jen hadicí bez zvonu. Chce to trochu cviku, ale s hadičkou se dostaneš kamkoliv. Je tedy třeba na druhém konci hadice držet prst a brzdit jím vodu tak, aby šel pryč kal a ne substrát. Takže hodně zvolna. Já takhle odkaluju všude u krevet, do zvonu mi pořád lezou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.05.2014 12:44 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: konrad
Máš-li hodně "znečišťovatelů", tak tomu logicky musíš uzpůsobit hygienu nádrže. Můžeš měnit třeba 40 litrů místo 27-mi. Nebo to dělat dvakrát týdně místo jednou. Ovšem pokud se Ti dělá malá troška řasy na jednom místě v akváriu, tak bych z toho nedělala kovbojku, pokud všechno ostatní prospívá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 11:56 Muž konrad [45]
naštudované toho mám docela dosť a ak ideme napr. podľa horáca (www.horacovoakvarium.cz/…) tak nemám prerybnené, neprekrmujem, pravidelne odkaľujem(na miestach kde sa dá) aj s výmenou vody(viď. môj denník), svetla mám dosť, rastlín taktiež, ktoré na môj vkus rastú až príliš rýchlo, drevo síce mám ale na ňom ruducha nie je, železa podľa testov mám cca 0,5 ?mg?/l. Filtrácia príliš výkonná nie je, ani nevzduchujem a rozhrabávačov štrku tiež nemám v akva.
Žiadne iné riasy( ani hnedé, ani zelené) sa v akva nevyskytujú, okrem pár bodiek GSA, ktorú nevidno, lebo je to asi jediná poživeň neretín u mňa.

Jediný podôa mňa problém je v premnožení krevetiek, ale ak vravíte, že v tom problém určite nie je, tak poraďte
Ako som už spomenul jediné miesto kde sa ruducha vyskytuje je pár guličiek aquaclayu pod hustým porastom pogostemonu kde sa odkaľovacím zvonom nedostanem (a kam sa nedostanú ani neretiny).
takže naspäť k pôvodnej otázke - ako odkaľovať pod takým porastom?
A nie krevetky mi ju žrať nechcú :(

Ďajkujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 11:16 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: konrad
Pokud je v akvárku ruducha, chyba je určitě někde jinde než u krevetek. Asi by stálo za to si pročíst vlákna, která se řešení této tématiky věnují a teprve pak přijít s konkrétními dotazy. Tady totiž byla vina hozena na někoho, kdo se sice nemůže bránit, ale je v tom zaručeně nevinně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2014 10:26 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: konrad
Ve stejně velké nádrži mám víc ryb, spoustu krevet a šneků, ale ruduchu ne, Tvůj problém bude někde jinde než v krevetkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 09:56 Muž konrad [45]
To znamená?
v112l akvarku je krevetok minimalne 200 + ryby. Detrit ktorý odsávam pri odkaľovaní ma v 90% vzhľad krevetích výkalov viac ako od rýb.

Ale budem rád za každú radu ak sa mýlim.
Pre časť kreviet sa mi už podarilo nájsť odberateľa naštastie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   06.05.2014 16:55 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: konrad
Krevetky příčinou ruduchy? Pojala bych to asi trochu jinak ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 14:28 Muž konrad [45]
no, v mojom prípade by som povedal, že krevetky sú práve príčina tých rias. Rýb mám "málo" ale krevetky sa premnožili do extrému (dokonca prestali rásť) a ruducha im moc nechutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 08:38 Muž P [125] - Betta splendensRe: konrad
Zkus pod rostliny opatrně sáhnout nějakou slabší hadičkou, abys je nepoškodil nasátím, a odsát nepořádek. Musíš si s tím trochu pohrát. Na řasy jsou supr krevetky, ale to už je jiná kapitola ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 20:27 Muž konrad [45]
Zdravím
Potreboval by som poradiť s odkaľovaním hustozarastených akva. V mojom mám asi len 10% dna prístupného na čistenie zvonom. Pod porastom pogostemonov sa na guličkách aquaclayu objavuje ruducha a aj detrit hromadiaci sa pri rastlinách nie je moc okulahodiaci, a ani nemám moc dobrý pocit, že to akva nie je "čisté"

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 22:14 ladka Re: romant
koupila jsem to najednou, protože jsem akvárko zakládala...nechale jsem to podle návodu odstát, ale ted se to děla toto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 22:11 R Muž romant [27987] Re: ladka
Tohle nebudu komentovat. Super je na točení vody a případně do akvária kde bude minimum znečišťovatelů, ale ne do takto exponované nádrže jakou máš. Měň tu vodu a pořeš tu hlavu a až to vyměníš tak stále měnit vodu, neb se připravíš i o to málo nitrifikačních bakterií, jenž v tom minifiltru jsou.
Edit:
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 22:10 ladka Re: vaaclav
ano koupila...je to špatně??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 22:09 ladka Re: romant
ve zverimexu mi tvrdila jak je super:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 22:08 R Muž vaclav [14602] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ladka
Předpokládám že jsi všechno koupila najednou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 22:06 ladka Re: romant
na dně mám písek a bílý štěrk...dočetla jsem, že to může být štěrkem, dělala jsem i test s octem a nešumí...jinak rybka je čila a není u hladiny...ach jo:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 22:05 R Muž romant [27987] Re: ladka
Ano, nepletu se, je to honič vody a ten s nitrifikací nemá moc společného. Takže buď použít ten vršek a na to nabastlit kostku biomolitanu a nebo pořídit čerpací hlavu s tou kostkou, třeba www.akva-exo.cz/… www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 22:02 ladka Re: romant
filtr mám...
www.tatrapet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 21:57 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: ladka
Mohl by to být nálevník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 21:57 R Muž romant [27987] Re: ladka
Měň denně 1/3 vody a zřiď prezentaci předmětnýho akvária, neb takto se možno jenom domnívat a třeba ten filtr bych, aniž to akvo znám, tipoval jako nedostačující, ale možná se pletu. Nestydět se velmi často odkalovat dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 21:54 ladka – kalné a zapáchající akvárko
Dobrý den, prosím o radu, jsem začátečník, mám závojnatku a akvárko 70l, vím, že bude potřebovat větší, ale momentálně voda stále zapáchá a je kalná, filtr jede, bakterie máme taky, předevčírem jsem měnila vodu a dnes to zase smrdí a je to kalné...prosím o radu...děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   28.03.2014 13:46 R Muž romant [27987] Re: Pítik
Odkalovat když je co(ne dočista dočista) a když je kde, to že některý místa zůstávají odkalovacím zvonem nedotčený, to je normální, stejně tak je normální neprohrabávat substrát s hustě zakořeněnejma rostlinama. Hloubkový odkalení je někdy taky třeba, ale já zastávám názor, že lehký stažení dna z horní vrstvy je dobrou prevencí. Samozřejmě, že to bude vždycky o znečišťovatelích a o spotřebitelích. Prostě obecná poučka o originalitě každá nádrže se bude i zde dobře uplatňovat a každý si to musí podle svého akvária odladit, tak aby to všem vyhovovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.03.2014 08:48 R Muž Silent [5949] Re: Pítik
Pokud je výkonná filtrace nebývá kolikrát třeba odkalovat vůbec. Já už neodkaloval u vruboušů snad tři roky. Co je ve sloupci nasaje filtr a zbytek detritu se mineralizuje v propustném dnu takže vlastně není co odkalit ;-) . Hlavní je nepřekrmovat, kvalitně filtrovat a mít propustné dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 08:25 Muž Pítik [14] - Amerika
já jsem teda po výměně filtru neodkaloval šest neděl a myslim si že to dobře nebylo. Myslim že my z toho pošla i největší pancéřnička a na foru sem dostal rady, at to vezmu do hloubky, takže z neodkalován mám ted trochu strach. kytky by to logicky měli potřebovat. a co odkalování pod filtrem a co pod kořeny a kameny? mě se tam třeba kal usazuje taky... ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 12:53 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: MarekP
šneky jsem si pritáhl z burzy na kytkách, nejspíš Okružák ale podle velikosti tu byl v atlase nejpodobnější Kružník čínský což je zmenšenej okružák tak nevim, no je jich 5 a pucujou slušně, dno je na pohled čisté

tak edit: fakt to budou asi ty Kanadský Okružáci, oni už přece jenom povyrostli :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2014 12:47 jamajcan Re: MarekP
Kytky spotřebují to,co bakterie v substrátu a všude jinde, připraví ke spotřebě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 12:46 Muž MarekP [812] - MalawiRe: jamajcan
Kytky všechno spotřebují?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 46009x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345?od=401