Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 12:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
No tak jiste, kdyz to vezmu docista docista, ale to se mi nastesti nikdy nemuze pozdeji u zabehleho akvarka povest. Jde o to, aby se neodkalovalo stale jen tak nejak na oko, ze neni nic videt na povrchu, a pritom v pisku se to hromadi a hromadi, pod dekoracemi je ukryt nehorazny zvincik, az v tom nakonec hniji i koreny rostlin... A na druhou stranu prehrabat komplet pisek pri kazde vymene vody udela vic skody nez uzitku.

Chce to mit tu spravnou miru tak nejak v oku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 12:00 R Muž romant [27987] Re: Designer
Dovolím si lehounce nesouhlasit. Když se použije třeba klasickej písek beťoňák, se kterým pracuji velmi rád a moc ho nepropírám, tak tam toho hnědýho bordelu, jak píšeš bude hned od začátku docela dost, ale to je cílem, krmím bakterie. Uvádím to záměrně, neb tazatelka má čerstvě založený akvárium, kde nepředpokládám výskyt detritu, jenž je právě té hnědé barvy, jak uvádíš. Oba dva víme že není špína jako špína a v určitých fázích provozu akvária je to třeba lehce odlišit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 11:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Lucajz
Strc prst do dna a v jednom miste ho prohrabni trosku do hloubky. Zaroven u toho drzis odsavaci hadici. Jak z toho dna jde hnedy svincik, odkalovat. Jak z nej jde bily zakal, nenicit, ten tam patri, nicis si jen bakterie a je skoda jim moc ublizovat :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.08.2013 20:50 R Muž romant [27987] Re: Lucajz
Až bude co. Až ryby nakálejí a bakterie nestihnou spracovat, což bude odvislé od rybí osádky, od množství znečišťovatelů. U živorodek se bude muset odkalovat orbou častěji, u teter o poznání méně často, to pro příklad. Obecně lze říci, že jednoměsíční polechtání dna odkalovačem u běžného společenkého akvária, je rozumný standart.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 20:44 Žena Lucajz [3] - CichlidyRe: romant
To dělám, ale po jaké době tedy začít? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 20:43 R Muž romant [27987] Re: Lucajz
Hovoříme-li o odkalování v čerstváčku, tak bych se uchýlil k pouhému sběru event. bordelu, jako jsou tlející zbytky rostlin apod. a do dna nerejpal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 20:41 Žena Lucajz [3] - Cichlidy – Kdy začít odkalovat?
Ahoj, mám chvíli založené akvárium, po jaké době mám začít odkalovat? Nechala jsem to do teď tak, nechtěla jsem do toho moc zasahovat, když je to nové. Možná se ale pletu, poradí mi někdo, prosím? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 17:08 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Tomiino
Pokud rostliny dobře rostou a není problém s kvalitou vody, tak bych bral jen to, co je nad dnem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 10:54 Muž Tomiino [43]
Ahoj lidi,chtel bych se zeptat na toto tema :-) kdyz odkaluji je spravne odkalovacem brat vykaly a dalsi bordel z cele tloustky dna nebo jen lehce pod povrch .Mam v akva rostliny,tak kvuli zivinam??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 19:27 R Muž romant [27987] Re: BettaFan
Klasickej odkalovací zvon s kusem hadice bude to pravé na čištění - odkalování pískového dna. Za nějakej čas se člověk naučí manipulovat se zvonem tak, aby ani nenasával písek a jenom probíral bordel, jenž spolu strhává odtékající voda, chce to trošku potrénovat. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 19:02 BettaFan – Písek jako dno
Zajímalo by mne, jak se čistí dno, když je z písku. Je mi jasné, že to nebude snadné. Máte s pískovým dnem nějaké zkušenosti? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 21:22 Muž fido16 [631] Re: kamenstav
Tak nápad to není špatný ale využití nějak nevidím. Mě stačí hadice, odkalovač a šroubení na kohoutek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 20:02 Muž kamenstav [-1] Re: fido16
mno uvažuji že si to po vzoru JBL vyrobím, jen mne zajímá jestli je to vůbec k čemu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 19:27 Muž fido16 [631] Re: kamenstav
No nevím jestli je to parádní věc za ty prachy :-). Já používám tohle fntu už od té doby co mám akva. Mám 10 m hadice s rychlospojkou a šroubením na kohoutek. Hodím hadici do sprcháče a na druhý konec hodím odkalovač a zaškvrdlám s ním v akva a voda teče pěkně do sprcháče, Nakonec nasadím rychlospojku na kohoutek a napouštím :-). Za mě to jsou vyhozené peníze :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 14:14 Muž kamenstav [-1] – JBL Aqua In-Out
Zdravím na netu jsem našel parátní odkalovací zvon od JBL Aqua In-Out sada k výměně vody. Více na www.zoohit.cz/…. Zajímají mne vaše názory, hlavně teda na účelnost a výkon odkalování. Nemáte někdo tento set? díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 08:07 georg Re: acik
No, při odkalování do wc, za předpokladu,že ti nestojí akva na zemi, to půjde samospádem, bez použití čerpadla a pro napuštění ti stačí běžně používaná malá čerpadla pro akvaristiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 07:28 Muž acik [416] Re: KarlosS
vypadá to zajimavě,řeší to z části můj problém při odkalovaní,vodu do akva z kohoutku pouštět nebudu,takže i tak bych tedy musel pořešit čerpadlo na napouštění vody z barelu do akva,ale to bych tedy už našel,stačilo by ponorné
KarlosS napsal: jsou odkalovače, které připojíš na vodovod, přepnutím i saje.
petdiscont.cz/…
ale někde jsem viděl i vymakanější, jo to je on:
rybicky.net/clanky/1031-jbl-aqua-inout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 01:10 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: acik
jsou odkalovače, které připojíš na vodovod, přepnutím i saje.
petdiscont.cz/…
ale někde jsem viděl i vymakanější, jo to je on:
rybicky.net/clanky/1031-jbl-aqua-inout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 21:39 Muž acik [416]
Fotka k příspěvku ahoj lidi,potřeboval bych menší radu,v akvariu měním týdně 120-150L vody a nebaví mě odkalovat do 25L kanystru a lítat sem a tam a chtěl bych to vyřešit viz obrazek,nějaké čerpadlo na kterém bych mohl regulovat výkon,abych při odkalování nevysál veškeré ryby :) samozřejmě bych tim čerpadlem napouštěl z barelu i čistou odstátou vodu... nevíte o nějakém čerpadlu? Žádné jsem nenašel, jen na vrtačku a to se mi nechce,pak ponorné,ale to nepotřebuji... jo a hadice bude dlouhá cca 7metrů
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 20:06 vanilka
oproti seznamu tam máme navíc akorát dvě ramirézky, o ty mám největší strach, sinice tam snad nejsou, jen trochu řasy na skle, ale ty otřu stěrkou.. akvárko je bezmála 3 měsíce od založení a doteď se problémy nevyskytovali.. každý týden měníme 25 l vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 18:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vanilka
Jestli je ten seznam ryb v akvariu z prezentace platny, jako ze jsou tam napsany vsechny co tam jsou, tak nevidim problem. Akvarko celkem cerstve zalozene, ale mesic a pul uz ma, nejakou zakladni stabilitu uz ziskat mohlo, a dno bude jeste stale dost ciste. Myslim, ze by to vydrzelo, i kdybys na to akvarko na tu dobu zapomela. Ale pokud jednou za tyden vymenis cast vody, jedine dobre ;-) .

EDIT: Pochopitelne v pripade, ze v akvariu neni nejaky problem, jako nemoc, bujici sinice, a take za predpokladu, ze ryby neprekrmis, ze by se tam kazilo krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 17:59 vanilka – odkalení
Zdravím všechny a omlouvám se, jestli se už to tady výše řešilo a já se ptám znova, ale máme doma akvárium 125 l viz prezentace a chci se zeptat, jestli by vadilo, když bych cca 14 dní - 3 týdny vynechala odkalování... samozřejmě vodu měnit budu, ale jde o to, že přítel je v nemocnici a já to odkalení sama nezvládnu, tak se bojím, aby než se vrátí nám ty rybky nevychcípaly :-( díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 14:38 S Muž invalida [3881] Re: Moucha
Udělej fotku až budeš naštvanej...To si neumím představitMoucha napsal: pisu zbytecne, co neznamena ze vubec... kdyz potrebuju tak si tu rucku namocim, ale musim opatrne, aby nepretekla voda na pracovni stul... to vis my kancelarsky akvaristi....
navic ma chlupanejsi okoncetiny, takze musim davat pozor na okolni dokumentaci a elektroniku
Takze toho bezkontaktniho akvarystu hodne rychle odvolej nebo se nastvu rozzureny rozzureny rozzureny rozzureny
stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 12:45 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: lucie.aqua
naprosto stejnou pinzetu ma v nabidce tescoma za daleko vyssi cenu...
skvele se s ni pripravuji napriklad nudlicky v testicku...

pokud bych doma smazil nejaky hmyz, tak by me nejspise ma draha polovicka vyhnala minimalne z kuchyne, mozna i z domu....
a temito inpertinecemi laskave obstastnujte sve pratele, ja na ne nejsem zvedavej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   18.01.2013 12:39 Žena lucie.aqua [511] Re: Moucha
Moucha napsal:jinak mam jeste jednu tuhle pinzetu, v kuchyni na smažení


...cvrčků? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 12:31 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Beastie
Fotka k příspěvku naproti nuselsky radnici jsou zdravotnicky potreby, je to chirurgicka pinzeta, takže kvalitni nerez!!!
a u rouska na sinkaci se muzes juknout na ty hadicky

jinak mam jeste jednu tuhle pinzetu, v kuchyni na smažení
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 10:19 Žena Beastie [320] Re: Moucha
dobře dobře, promiň :))
to s tou pinzetou je ale skvělej nápad, mohla bych to využít
normálně v lékárně, nebo přes internet jenom? neklouže to? není to třeba hliník nebo něco toxického, co by se rozpouštělo do akva?.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 09:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Beastie
pisu zbytecne, co neznamena ze vubec... kdyz potrebuju tak si tu rucku namocim, ale musim opatrne, aby nepretekla voda na pracovni stul... to vis my kancelarsky akvaristi....
navic ma chlupanejsi okoncetiny, takze musim davat pozor na okolni dokumentaci a elektroniku
Takze toho bezkontaktniho akvarystu hodne rychle odvolej nebo se nastvu rozzureny rozzureny rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2013 20:55 Žena Beastie [320] Re: Moucha
Jéééžišmarja, bezkontaktní akvarista....to je jako wireless !!! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 20:11 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Beastie
no ja odkalovac upnu do pinzety.... takze si zbytecne nemacham ruce
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 16:28 Žena Beastie [320] Re: Moucha
takze myslis, ze mam misto obvykleho odkalovani vzit tu malou hadicku, odsat tim tu sinici ( klidne i s tim piskem, to preziju, mam ho tam jak na beach volejbal) a zbytek vymeny vody poresit zahradni hadici? to by mohlo jit.

Ja v tanganice kytky nemam, byly zniceny rasou, tak jsem jim ostrihala vsechny listy. uz rasi nove :) a sinice uz neni ani na stenach ani na dekoraci, uz jen tech par fleku na pisku. Prijde mi, ze uz se nesiri, od te doby co jsem vyndala ty kytky. je to paradoxni.
Dik za typ, zkusim o vikendu...

taky mas problem s tim, ze kdyz stric ruku s odkalovacem do maleho akva, tak pak na ruce vyndas 3/4 okrehku? spatne se mi tam vraci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 16:24 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Beastie
tak vem vzduchovaci hadicku + pruhlednou spojku ( static.akvarista.cz/… ) funguje jako uzky nastavec u vysavace a pak je dobra tahle skrabka-sazec ( static.akvarista.cz/… ) do ty vydlice krasne pasuje ta hadicka se spojkou, da se to zajistit gumickou

a tahle souprava umizni odsat sinici i z listu bez jejich vetsiho poskozeni

ale pokud ji mas jen na dne a nejak se nesiri, tak urco pomuze zatemneni nadrze na par dni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 16:15 Žena Beastie [320] Re: Moucha
to kdyz se mi to takhle zasekne, tak odpojim strikacku a ono se to vycisti samo. Nejhorsi je, jednou rukou napojit hadicku na strikacku, dve ruce uz se mi do akva nevejdou, chudinky rybicky z mych mamutich rukou uz takhle maji stres. Pisek taky nenasavam, ale to tak yznamena, ze ho moc neprohrabuju, ze uklizim jen na povrchu. Dnes si jdu ale pro piskorky, takze by to mohlo stacit.

Trapi me spis ta 360tka, mam tam zbytky sinice na pisku, kteoru mi odkalovac nebere vubec, rotuje to pisek, ale sinici ne, kdyz odkaluju do kyble mam ho plnej za mene nez minutu. A kdyz odkaluj uzahradni hadici primo do vany, tak to ma zas strasne malej tah a prijde mi, ze to meni vodu, ale zadnej bordel...nemuzu na to porad prijit a to uz to delam po kolikate ( 5te :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 16:08 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Beastie
daj se sehnat PVC hadice odstupnovane po dvou mm takze do sebe pasuji....

pri odkalovani se snazim neodsavat zadnej pisek.... natoz okrehek, ale kdyz se ucpe, tak pomuze kancelarska sponka.... prehnu hadici a zajistim ohyb navlecenim 5mm strikackou (hezky to drzi na okraji akva a nemusim znovu nasavat), odpojim hadicku a prostouchnu to, pripadne properu v kyblu s odsatou vodou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 16:05 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Beastie
já používám normální hadici na odkalování, jen to nakonci zaškrtím prstem, aby nebyl tak velký proud.
Dobrým řešením je toto akvarijni-odkalovace.heureka.cz/… i když dražší než ze stříkačky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 15:58 Žena Beastie [320] Re: Moucha
no já trpěla, když jsem měla štěrk - to se mi pořád kamínky zasekávali v hadičce :)

Ted mám písek a je to lepšíˇ, jen by to chtěl ovětší průběr té hadičky, čast ose to zasekne i nějakym okřehkem :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 15:55 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Beastie
vzduchovaci hadicka ma rozmer 4/6mm, ale ta PVC me vysla levnejc a ma hladsi steny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 15:51 Žena Beastie [320] Re: Paťa
já používám hadičku do vzduchování ( tu tenkou 3mm nebo tak) a 5ml stříkačku ( jen tu část, bez toho modrého posunovátka :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 15:43 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Paťa
10ml strikacka+gumicka+pinzeta(30cm, anatomicka cca 80-120kc)+PVC hadicka 4/6mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 14:19 Paťa – odkalovanie 1-2mm 20l
Ahoj, mam podobny dotaz ako uzivatelka ittsick zo dna 30.10.2012. Tiez chcem dno od flexiobkladov 1-2mm. Mam vsak 20l akvarko a odkalovac, ktory bol poradeny ittsicke, je vhodny pre 200-400l. Mozete mi prosim tiez poradit nieco vhodneho? Vdaka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2012 10:37 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Yirka
O.K. :-)
Raději zůstanu u své metody - kvůli přeměně plic na vývěvu mě nikdo nedonutí byciklovat. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 08:13 Muž Yirka [9126] Re: Sid
Asi mám z toho byciklu vytrénované plíce a tak mi to ani nepřjde :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.12.2012 21:23 S Muž invalida [3881] Re: sikula
Mám to vylepšený odtok řeším kýbl ve škopku, škopek ve vaničce vaničku ve vaně kvůli chovancům v odpadu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 21:20 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetky
nasadím hadici na baterii, začnu napouštět (plné) akvárium, v momentě kdy se celá hadice zavodní vypnu baterii a sundám hadici do vany. Nic nenasávám. Tím je hadice plná vody a samospádem teče. Když je dost vody vypuštěno, opět hadici nasadím a napouštím. Pro větší "komfort" používám zavírací ventil na hadici ( tenhle www.shrubs.co.uk/… ), ale je na hovno - podchází.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 21:17 S Muž invalida [3881] Re: Sid
Stalo se mi že sem řešil nasátej "kamínek" a těch 30 metrů prolez krunýřovec pozpátku a vyhnal sem ho až tlakem zahradního čerpadla po 2 hodinách. Přežil to ve zdraví ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 21:13 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: invalida
U velkých akva používám k výměně vody hadice s velkým vnitřním průměrem a také nechávám "nasátí" na vodě. (Naplním hadici vodou atd. ...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 21:11 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: threat
...Jak odkalujete vy?
Nijak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 21:06 threat Re: invalida
Taky,pokud to neuhlídám a hadice se zvedne nad vodu a přestane téct,tak jen při ponořené hadici v akvárku ji zvednu a jdu kousek ke koupelně a natáhne se taky samo:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 21:03 S Muž invalida [3881] Re: Sid
V létě to pouštím do sudů cca 30 metrů. Napustím hadici oba konce ucpu. Jeden dám do akva a druhej otevřu až v sudě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 20:59 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Yirka
...No, já nasávám cca 8mi metrovou hadici 16/18...
Tak hlavně že stačí trošku nasát. :-)
(Netvrdím, že to nejde, ale něco vzduchu vycucnout musíte. :))

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 46009x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345?od=551