Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 22:20 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Gerrik
Já měním vodu a čistím u toho filtr normálně...Pokud mám podezřeni na nějaký zákal dám UV lampu na 1-2 dny..Zatím vždy pomohla bez jakéhokoliv problému.. Kytky rostou a rybám se také daří..Používám ji tak jednou za 3 měsíce..Vím ,že je tu hodně odpůrců UV lampy ,ale je to opravdu nejjednodušší a nejrychlejší řešení..Aspon u mě vždy pomohla.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 21:29 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Gerrik
Můžete aktualizovat prezentaci - udělat nějaké čitelné fotky? Co torokáti - ještě je máte? Nevrtají do dna?
Šneky bych z vašeho problému nevinil... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 21:03 Muž Gerrik [5]
Pořád zákal, a to je už nějaká doba rozzureny Nemůže to být tím že mám šneky ve filtru?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2009 22:27 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Chico001
taky si řikám že to neni riccie ale spíš neco jako Micranthemum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2009 20:51 Muž Argo [6] - Rostliny
Já bych řek zvířit vodu a odsát tu kalnou vodu pač jinak se to nedá. A myslím si že to platí u jakéhokoliv zarostlého dna

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 10:17 Muž hans55 [3] – Re: filipsi
Pokud nechceš chemii, doporučuju filtr naplno, popř. jak už tu někdo psal přidat dafnie a buchanky z rybníka - vyčistí vodu dokonale a pak je zkrmí ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 02:22 Žena Johanka [57] – zákal
Taky jsem měla tento problém a pohled na zakalené akva nebyl zrovna pěkný.Přidala jsem SERA BIO NITRIVEC a do druhého dne bylo po zákalu.Tento problém jsem měla ještě po vytření ČICHAVCŮ-byla to rychlovka,porodnička jen s vodou tři dny odstátou.Druhý den jasný nálevník.Nejspíš by mi napadl jikry nebo později potěr .Po konzultaci s akvaristikou,jsem opět přidala nitrivec,zákal opět pryč a roste mi spousta pidičichavčíků.Jestli ho zkusíš,tak se nelekej.Vodu ještě víc zakalí do mléčna,do pár hodin je to pryč. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 23:00 Muž filipsi [1295] – Re: Horác
Vsak ja take uz byl skoro zoufaly, akva predtim bylo za tyden kristalove. I akva potom. Stejna voda, podobne postupy, jina dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 22:45 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Já mohu doporučit trpělivost a jako druhou alternativu UV lampu..Zakládal jsem v posledním půl roku 3 velká akvária..Ve všech byl po založení zákal.Nasadil jsem vždy na jeden nebo dva dny UV lampu a akvárium krásně čisté .Zákal se mi nevrátil.Ve všech ryby i rostlinky potom bez problémů rostly a prospívaly .Vím,že se opakuji...Ale toto je má zkušenost...Ono ta trpělivost se může prodloužit i na týdny a měsíce ...Tak proč to nezkrátit na pár hodin nebo dnů.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 22:17 Muž Horác [3942] – Re: susek
..." Jak dlouho to u novězaloženého akva trvá?" ...

Chtěl jsem napsat "pár dní" (osobní zkušenost), ale jak vidíte z filipsiho reakce, každé akvárium je jiné. Stejně jako on, ani já nemůžu doporučit nic jiného než trpělivost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 21:50 Muž Miras [111] – Re: susek
jasně je v záběhu, bude asi lepší ho nechat jak píšeš ale možná denně měnit vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 21:42 susek – Re: Miras
Filtr jsem zatím nepropíral, je v záběhu, zdá se mi to moc brzo. Pár dní asi počkám, pak to zkusím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2009 21:36 Muž filipsi [1295] – Re: susek
Ja bych zkusil nejprve velkou trpelivost. U me v krevetarku jsem na cistou vodu cekal skoro mesic, pokud dobre pamatuju, a do uplne cistoty to jeste par vymen vody trvalo. Kdyz si kytky a ryby nestezuji ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 21:26 Muž Miras [111] – Re: susek
tak řekl bych tohle na nálevníky nevypadá, zkoušels proprat filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 20:18 susek – Re: Horác
Fotka k příspěvku ještě jedna - celkový pohled
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 20:16 susek – Re: Horác
Fotka k příspěvku foto hladiny
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 20:16 susek – Re: Horác
Fotka k příspěvku Jak dlouho to u novězaloženého akva trvá? Moje funguje 14 dní a po přechodném zlepšení, kdy byla voda téměř čirá sa zákal znovu zvýraznil. Dnes odpoledne to vypadalo - viz foto, na hladině velká skvrna. Asi 3 dny znovu krmím (jen minimálně) a dnes je to opravdu horší. Do chémie se mi moc nechce. Rybičky se zdají v pohodě, rostliny také. Co dál?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.06.2009 23:25 Muž Horác [3942]
Chemie? UV-lampa? Zatemňování? Proč?
Ještě jsem neslyšel o mléčném zákalu (vznikajícím krátce po založení akvária), který by nezmizel sám od sebe ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 23:14 Muž VVV111KKK [61] – Re: Jakub Pelej
Ja mohu doporučit přípravek CLEAR aqua -
www.dajanapet.cz/…
Myslím si , že to není bůhví jaká chemie a funguje. Sice to trvá dva, tři dny, ale voda je pak zcela čistá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2009 22:47 Muž vladislav [106] - Cichlidy
UV lampa ..pomůže proti nálevníkům bez kompromisů..stačí 1-2 dny..Taky jsem s nima bojoval vším různým způsobem ..Zateměni,omezeni krmení atd..atd .Až lampa zabrala.. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 20:46 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: Miras
Zásadně neper filtr ve vodě z jiného akvária! Je to opravdu velké riziko zavlečení nějaké nemoci! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 20:43 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: Agis
Můžeš klidně propírat pod tekoucí vodovodní vodou, ale nesmí být teplá. Nevhodná (pro život nitrifikačních baktérií) je však současná výměna vody a praní filtru. Pokud pouze vypereš filtr BEZ odkalování a výměny vody, zase tolik bakterií nezabiješ a máš je ve filtru dřív, než se naděješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.06.2009 19:56 Muž ČUPR [204] - Tetry
Sůl by vodu zakalit neměla, i když nechápu, proč ji tam dáváš po založení akvária. Sůl má význam pouze pro ryby, kterým vytváří tzv. ochranný sliz na kůži, přes který se pak hůře dostávají paraziti. Ale nesmíš to přehnat. Ten zákal může být způsoben také záměnou soli za cukr (přece jen jsou nádoby v kuchyni vedle sebe a stát se to může). Doporučuji před aplikací "ochutnat". Toto se mi kdysi stalo a zákal jako mléko na sebe nenechal dlouho čekat. Začaly se vytvářet rozsivky a nálevníci ve formě slizu a nepomohla tehdy ani celková výměna vody. Musel jsem přepláchnout znovu celé dno. Jinak pokud přidáváš sůl, NIKDY se přímo nesype do nádrže, ale nejprve se rozpustí ve větší sklenici s vodou a poté se vyleje pomalu do akvária. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 17:34 Muž Miras [111]
no měď a sůl není nutná(sůl spíše zbytečná), ale vím že zatmění akvárka opravdu pomůže, výsledek je vidět již po několika dnech ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 17:33 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Dobrý ničitel nálevníku je plankton z rybníka, ten pak poslouží později rybám jako svačinka. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 17:29 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Jakub Pelej
Když si teď pozorněji čtu tvůj příspěvek, tak to vypadá, že máš nové akvarko. V tom případě to vůbec nemusí být nálevníci. Prostě je to asi jen běžný zákal u nových akvárek. Tady platí neustále filtrovat. Po pár dnech to zmizí.
Edit: Vyměň ale tu zasolenou vodu a buď trpělivý palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2009 17:25 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Jakub Pelej
Na nálevníky platí hlavně jedno: NEKRMIT. Nálevníci nebudou mít co žrát, samozřejmě i ryby. Ryby se z hladu pustí do nálevníků. Je zbytečné dávat chemii, tu jedině až v nejzazším případě. Také žádnou měď a sůl. Zbytečně si tím zasereš akvárko, pro hodně obyvatel akvárka je měď toxická a lehce se to s ní může přehnat. Stínění akvárka také nic nevyřeší, to je tak dobré proti sinicím.
Ze své vlastní zkušenosti vím, že se mi nálevníci objevili v nově založeném akvárku při nadměrném množství krmiva. Rybám jsem nedal skoro 14 dnů žádné krmivo a nálevníci zmizeli. Je důležité potom dodržovat střídmost v krmení. Raději méně než více. Ryby si v akvárku vždy něco najdou, aby nechcíply ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 17:10 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Jakub Pelej
To je Kubo normální reakce po zařízení AQ, jsou to jen neškodní nálevníci. Pokud budeš dostatečně filtrovat vodu tak zákal brzi zmizí.
Hodně zdaru. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 17:05 Jakub Pelej – Jemne nabelala voda
caues vsichni, mam problem s vodou. Akvarium mam napustene asi týden, na dne mam pisek 0,3 oblazky a naky dekorativni kameny! asi prvni 2 dny bylo akva ciste, pak sem dostal asi "blbou" radu, pry mam pridat do akva trochu soli(mam akva na 112l) tak sem nasypal asi 2 lzice soli. Jinak chemikalie jsem pro prevenci pouzil PREVENTAN. A a ted voda vypada jakoby v ní bylo mléko, jemný bíly zákal. Nevím co s tím:-(může to byýt třeba obsahem CL ve vode? Předem diky za rady:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 12:43 Muž Erwen [17]
Pokud ma nekdo vnejsi komorovy udelany z akva ... Tak to delam tak ze pri odkalovani, v te dane vode vyperu jednu komoru nebo dve... a zbyle necham ... a pri dalsim odkalovani zase vycistim zbyle komory filtru...(250l filtr-150l filtr hmota)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 12:10 Agis – Samozdrejme...
...Ja odkluji jednou tydne ...Do lavoru pod akvarie odkalovackou :) ...V te vode pak preperu filtr ...Me se to timto zpusobem zda nejpraktictejsi a nejefektivnejsi ...Alee rozhodne bych molitanovy neprepirala pres vodovodni neodstatvou vodu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 09:24 Muž Miras [111]
taky neni špatný, no ještě jsem přemýšlel, že když budu měnit vodu v jednom akva tak v té vodě můžu vyprat molitan z druhého akva - při tom ale podle mě hrozí že pokud v té vodě z prvního akva bude nějaká nemoc či něco, zanesu si tím i ten filtr tudíž i druhé akva :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 08:43 visek – Re: Miras
me kolega poradil.ma 2 filtry 1 elek a 1 molitan.elektriku meni 1x za14 dni a molitan mu v akvarku dela bio rovnovahu.aje spokojeny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 23:31 zrada – Re: Chico001
Ricii neodkalíš, glosu celkem snadno.
Amano staví nádrže jen pro tu finální fotografii, ryby tam dává až na poslední chvíli. Neodkaluje.
Na takový to domácí akvaristění, doporučuju zvolit nějakou jednoduší a udržitelnější disciplínu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 23:19 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 23:07 Chico001
Asi to na te fotce neni Riccie, ale to je jedno:) Hlavni je ze nevim jak odkalit dno :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 23:04 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: zrada
Asi to tak bude. :-) Já na té fotce vidím něco zeleného, možná s bublinkami. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 22:51 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: zrada
A já to zase vidim na HC :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 22:42 zrada
Sid napsal: jak je vidět na té fotce? ;-)

Mě se zdá, že tam je glossa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 22:27 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Chico001
Takto zarostle akva jsem mel, a na koberci z riciie se zadny dedrit nedrzel, ale pod dlazdicemi, na kterych byla riccia uvazano ho bylo až moooc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 22:26 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Kaphiler
Ne každá trhutka je nutně plovoucí :) a i ta plovoucí se dá (alespoň na čas) "donutit", aby se držela při dně.
Jak jinak by ji moh mít Amano tak nádherně naaranžovánu, jak je vidět na té fotce? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 22:21 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Chico001
1. Zrovna na toto téma tu bylo napsáno dost.
2. Není potřeba odkalovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 22:20 Kaphiler – Re: Chico001
Takové dno se odkaluje hooodně blbě. Teoreticky se odkaluje tak, že to z toho porostu "vymačkáš". Ale je hodně těžké zasadit Riccii tak, aby byla přichycená na dně. Je to spíš plovoucí rostlina. Na 95% ti vyplave k hladině. :)
Ale přeji hodně štěstí všem pokračovatelům pana Amana. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 22:07 Chico001 – Riccie odkalovani
Fotka k příspěvku Zdravim, potreboval bych malou radu, chci zalozit nove Akvarium ve stylu Takashi Amano. Cele dno bude zarostle nejspise Riccii, vse uz mam vymyslene, ale jednu vec nechapu, jak se pak takoveto zarostle dno odkaluje? Asi je to hloupa otazka ale nejak to nechapu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 19:33 Muž Miras [111] – Re: vaclav
no to jsem si myslel, jelikož jak jsem psal, já a asi i ostatní to tak dělají :-D jasně voda s chlorem neee
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 19:32 Muž Miras [111] – Re: Snowy
no jasně ale i odkalování je výměna vody, tudíž pak měním vodu a přitom čistím filtr, dělám to tedy stejně tak, ale tak mě právě napadla ta kombinace jak jsem psal(vyprat filtr v akva vodě, kterou nemám :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   16.06.2009 19:30 Usine
Když není akvarijní voda stačí odstátá. Pokud ale filtr vyčistíš pod tekoucí vodou z obsahem chlóru odvděčí se ti tím že se ucpe podstatně dříve, než když ho vypereš v odstáté vodě. To že se nemá čistit filtr při výměně vody, je ale podle mě jen stále 1000 x opakovaný blábol. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 19:13 Žena Snowy [24] – Re: Miras
Dřív se mi zanášel takovým "blátíčkem" (měla jsem tam rašelinové rohože, pořát tam poletovaly takové jemné kousky), tak jsem ho v té odkalené vodě akorát vyždímala. Vyměnila jsem dno, tak se mi teď tak nezanáší, takže vlastně jenom odkaluju a občas ten filtr v té vodě "properu". Ještě bych teda dodala, že mám jako tu náplň houbičku.

Jestli chceš teda vyčistit filtr a neměnit vodu, tak mě tak akorát napadá si prostě kousíček do nějaké malé nádobky odpustit a ten filtr v tom vyráchat. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 19:05 Muž avast [49]
To je zajímavá uvaha.. No mě napadá jediný.. Někde tu vodu schovat a pak za tejden v tom byprat filtr a za další tejden zase vyměnit vodu a tak to pořád opakovat.. smich smich Ale já to vždycky propláchnu pod kohoutkem.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 19:02 Muž Miras [111]
no všeobecně se říká že se nemá měnit voda a přitom vyprat i filtr, přesto se filtr má prát v akvarijní vodě,teď otázka: jak čistíte filtr když se má prát v akva vodě ale tu nemám že pokud ji neměním :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 46009x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345?od=1701