Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 17:59 Tho0or
Díky, vodu už jsem měnil a budu v tom nadále pokračovat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.06.2009 17:46 Usine – Re: Tho0or
Odkalovat a šahat na filtr nemusíš asi měsíc. Určitě ale týdně vyměň 1/4 až 1/5 vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 17:31 Tho0or – Kdy začít odkalovat?
Zdravim, zajímalo by mě cca, +-, alespoň přibližně za jak dlouho tak začít odkalovat dno, zatim mam v cca 50l 1 bettu, 1 ancika a 1 ampulárku jako "zajížděče" akva je založený asi tejden, kytek cca 10ks ve dně a skoro plná hladina... Měřiče hodnot nemam, momentálně ani fotit nemůžu... Jde mi aspoň o přiblížení jestli mam začí třeba až za měsíc, nebo za tejden...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 20:33 Muž Gerrik [5]
Sakriš, pořád mléčná voda rozzureny Chvílemi je to lepší, pak zase na prd. Krmím jednou denně, vodu skoro neměním (jen trochu, při drobném odkalování). Tak fakt nevím :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 23:05 Jano171
aha....no mne sa tiez robia...zatial male...ale myslim ze to bude aj tym ze mi slnko niekedy kusok svieti do avkarka..hoci zatiahnem zaluzie..ale su tam medzeri..cez ktore sa najde luč...a to nemam rad...mozno tak umiestnene kus blbo akvarko..ale tak som nemal velmy na vyber..ako priestor dovolil..tak som ho dal....je otočene zadnou stranou na juh...a asi 2 metre od okna..v zime tam slnko nesvieti..ale v lete hej..myslim ze aj to je pričina rias...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 22:59 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Jano171
Docela dost dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 22:58 Jano171
riasam sa dari ked nemaju dostatok CO2 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 22:52 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Jrk
Je mnoho rostlin, kterým se i v relativně hustém porostu daří bez umělého sycení CO2 - k životu jim stačí dostatek vázaného CO2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 22:50 Muž Jrk [143] – Re: Jano171
Já třeba dávkuji od té doby, co se mi rozrostly rostlinky tak, že všechen CO2 z vody spotřebovávaly, chyběl jim a proto se u mě začalo dařit řasám a sinicím (popsané v denících mých nádrží). Myslím, že nedostatek CO2 je problémem všech hustě osázených nádrží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 22:31 Jano171
prave som prebehol tu stranku...no a čital som aj toto...presne to o CO 2 .tilmanovej tabulke atd... tak dufam ze to čo som prečital doteraz mi bude stačit...a vydim ze aj vy davkujete CO2..a ak sa mozem spytat..Vas čo viedlo k tomuto?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 22:25 Jano171
no prečitam si ten link..ktory ste poslali...ale ako zistoval som uz okolo toho dost si myslim..aj z bratrancom som to prechadzal ktory ma 400 litrove akvarko a davkoval raz to CO2 ...upozronoval ma na iste veci..ako ochladenie vody pri priamom pustani z CO2 flase...ze jemu namrzala hadička...aby som daval pozor a nepredavkoval to..atd...tak dufam ze nič nepokaslem.a človek sa často uči na vlastnych chybach..no dufam ze ja nie..:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 22:22 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Bardejov je daleko :)

Pred davkovanim CO2 odporucam coto nastudovat, precitat atd.

maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 22:16 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Ono to ide aj bez CO2. Treba hlavne vediet, aka je voda. apropo, odkial si? obcas pretrhavam rastlinky, cize mozem darovat. vyhodit je mi ich skoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 22:05 Jano171
no mam momentalne asi 9 druhov rastlin..a strasne obdivujem tie akvaria čo maju tak nadherne zarastene akvaria...no malo sa stretavam aby mal niekto tak zarastene bez CO2...ale samozrejme som si kupil testy..a zistim aky mam pomer toho CO2 v akvariu teraz...a potom to chcem začat davat do prevratenej nadoby cez sifonovu flasu....a robit postupne testy.az kym nepridem na tu idealnu hranicu kedy bude vo vode akuratne mnozstvo CO2....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 22:01 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Uz si konecne prihlaseny palec A mam otazku, aky dovod vas/ta vedie k tomu, zacat davkovat do vody CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 21:45 Jano171
no skusam či ukaze to R v rohu...:-D ...dnes som kupil testy na Ph a KH...idem skusat...lebo chcem davkovat CO2..tak idem zistit parametre vody... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 23:05 jano171
no mate pravdu..moze to byt aj tym filtrom..ze cez neho prejdu tiem ale nečistoty..ktohovie..no uvidim..a čistim kazdy tyzden..mozno to je tiez hlupost..no človek sa uči...a ako sa tu zaregistrovat do fora?..ani neviem :-( tak sorry...ja sa to naučim...este raz vdaka za nazori...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 23:00 jano171
alebo to bude este tym drevom čo mam v akvarku...nasiel som ho sam..ale mam ho pomerne kratko..tak maximalne 2 tyzdne v akvarku..a mimo neho asi 4 dni...plus vyvareny...ale počul som ze to moze spinit vodu aj pol roka...tak mozno aj v tom je pes zakopany..tazko povedat..ale dakujem za nazori..cenim si to...vdaka....aj niekto v tom chate na začiatku..pisal ze ma taky prach v akvariu...hned prvy prispevok od "rjuliusa"..asi mame rovnaky problem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 23:00 Muž Jrk [143] – Re: jano171
V prezentaci máte psáno, že každý týden čistíte filtr. Jestli to není překlep, tak se mi to zdá zbytečné, sice nedokážu posoudit zda máte přiměřené množství filtrační hmoty, ale čistit jej každý týden je opravdu moc často, já třeba čistím asi po 2 měsících, lehce vyždímám v kýblu s akvarijní vodou a to vždy v jiný den, než když měním vodu. Tady by mohl být ve Tvém akvárku zakopaný pes.
Další, jestli to máš založené teprve měsíc, tak je to normální a časem to zmizí!
Jo, a když budeš příště psát do fóra, tak se přihlas, ať je vidět, že jsi registrovaný, ono se potom třeba bude odpovídat také líp!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 22:53 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Hadat sa nechcem, podla mna ten filter svojimi parametrami a proporciami na vase akva proste nieje. Ale ak mate pocit, ze to stiha, vas nazor. Moj je taky, ze je nedostatocny. Samozrejme sa tu ale bavime o jemnych ciastockach vo vodnom stlpci, a do filtra som sa pustil aj z dovodu, ze proste nemusi byt schopny tieto male ciastocky zachytit, a jednoducho nim prebehnu a su nazad vo vode.

Ale filter nemusi byt prave tym dovodom, preco mate vo vode "prach". Ale je to jedna z moznosti. ;-)

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 22:43 jano171
este ma napadlo...čo keby som dal dole ten kryt s toho filtra..lebo on ako ten molitan ma dost velky..si myslim..ale ten bordel do neho ide len zo spodku..kde je taka mriezka....či myslite ze to uz nebude tak tahat ako do teraz?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 22:38 jano171
no neviem ...ako zase je dost velky...a dost taha do filtra vodu si myslim....a teraz mam ten filter v objeme 260 litrov vody...a predtym čo som mal 80 litorve akvarium som tam mal len taky filter ze hubka..a tlačeny vzduch..ktory často ani nesiel..a v pohode bolo čiste...v tamtom aj keby som nemal filter tak je vsetko v pohode......a ked som dal napriklad drevo do akvarka..tak sa brutalne zmutila ta voda ze nebolo vydno ani plagat poriadne ...a filter som dal na plno...a za dva dni som z neho vyzmikal čiernu vodu a voda bola čista......ale teraz v tom plavaju take somarinky....neviem či to nebude aj tym ze mam 4 pancierničky..a či neryju priliz po dne...a tym mi nedvihaju do vody ten maly bordel..ktory tam plava..neviem..ako nehdam sa...je mozne ze keby som kupil iny filter..vonkajsi...alebo z aktivnym uhlim..mozno by bolo po probleme..ale nemienim zase kupovat novy filter...ked ten som kupil asi pred 2 mesiacmi...pri zakladani tohto väčsieho akvaria...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 22:32 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Lenze schopnost filtra kvalitne filtrovat nespociva v tom, ako rychlo zenie vodu :) Ide tam hlavne o objem a zlozenie filtracnej naplne. A ten Filter FAN-3 plus ma malicku filtracnu napln, na objem vasho akvaria myslim.

Cize ja by som mozny problem zo zakalom hladal aj tam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 22:25 jano171
praveze dostačujuci....ja som kupovla filter vnutorny....ktory prefiltruje 700 litrov/hodinu...mam ho este priskrteny lebo az vyry vodu...takze filter určite nieje slaby na objem akvaria 300 litrov.a čisty objem 260 litrov.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 22:20 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Lebo mne sa na hladine tvoril dost silny povlak, ktory ked som zbieral do kelinku, mal zeleny nadych. Cize jednoznacne dajaka riasa. Vyriesil som to pridanim odsavaca bordelu z hladiny a pekne to prebehne cez filter a vsetko je ciste. Odvtedy viditelne zakal ustupuje, cize spojitost tam dajaka bola.

Mozno skusit vymenit filter, lebo ten co mate je urcite nedostacujuci na objem vasho akvarka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 22:16 jano171
hladina je v pohode..nie dno :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 22:14 jano171
nie..dno je v pohode..ono nemozem povedat ze ten tzv. zakal je stale.....raz je pekne čiste..a inokedy take akoby zmutene...cez den vyzera čiste.a večer ked je tma..a svieti svetlo..tak vtedy to vydno najviac..taky prach mi tam plava...neviem odkial..ma napadlo ze či nahodou to nemoze byt aj s toho ze mam nizke dno....asi tak 1,5 cm .....myslim ze dost malo strku....ale neviem no...asi v tom to nebude......voda nezapacha...inak je vsetko ok..len ten prach..ktory musim čistit tymi magnetmi.....ako v pohode ide vyčistit..no ale take to je...blbe...niekto by si to mozno ani nevsimal ze to je len hlupost..ale mal som predtym akvarium 80 litrove..a tam som s tym problem nikdy nemal...voda bola stale pekne čira....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 22:07 Muž Michal J. [37] - Rostliny – Re: jano171
A na hladine sa ti netvori taky povlak? tzv slepa hladina?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 21:31 jano171
no ja mam nadrz nafotenu tu na tejto stranke....hladaj pod nickom jano171....velke nadrze....nazov 300 vka :-)...tam mam par informacii...a chcem si este pomerat pH a Kh ako si mi vravel...musim kupit niečo na meranie vody...neake pasiky....alebo neviem ....a dnes som čistil filter...dakujem za rady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 21:13 Muž Jrk [143] – Re: jano171
Ono by bylo vůbec nejlepší, kdyby jsi si tady zavedl prezentaci a k ní alespoň trošku údajů o nádrži a její údržbě, potom se daleko lépe radí, když se vidí kdy jsi tam co a jak dělal.
Zákal může být způsoben z několika příčin, co mě tak napadá:
1. Nově založená nádrž, někdy to trvá i déle jak měsíc, než se poměry v akva ustálí. Většinou v takovém bývá zákal způsobený nálevníky.
2. Razantní čištění filtru, nebo jeho čištění a následná výměna vody, případně výpadek proudu, který by mohl způsobit jeho nečinost a následné usmrcení nitrifikačních bakterií.
Napadá ještě teď někoho něco?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 20:59 jano171
a ako sa mam zbavit toho zakalu???...čo to moze byt..to je v podstate taky prach v tom..mne tam stale niečo plava v tom akvarku..miniaturna spina...ktora mi az sklo z vnutra zanasa ..ale mam tie magnety...tak to vyčistim..a potom to je fajn...ale aj tak ma to stve....odkial je ten prach...Mam 300 litrove akvarko..a tam filter aqael 700 litrov/h ale nemam ho pusteny na plno....ale ako pohyb vody tam je..a ten prach tam kruzi a kruzi....neviem prečo nespadne na dno....pomohla by mi rada od skuseneho..kto vie o čom hovorim..dakujem... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 22:12 Muž Jrk [143] – Re: Jano171
Hodnoty vody je třeba měřit pro zjištění potřeby CO2. Změříš pH a KH a pomoci Tillmanovy tabulky (najdeš na internetu) zjistíš množství CO2. Když použiješ kapkové testy od Rataje, tak Tě to přijde asi na 140,-Kč.
Když zjistíš, že potřebuješ přidávat CO2, tak začni s PET-CO2: 2 l láhev + hadičky + vzduchovací kamínek. Asi tak 70,-Kč. Do toho 1,5 l vody + 2 ml kvasnic sušených + 200 g cukru. To by mělo na 14 dní určitě vydržet. Cena cca 20,-Kč. Podrobné návody na internetu určitě najdeš.
Myslím si ale, že zákal Ti přidáním CO2 nezmizí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 21:45 Jano171
no ako čitam...tak aj ja mam ten probelm ze mam tak jemne zmutenu vodu..a akoby mi tam plaval taky prach..v čom to moze byt???..akvarium mam zalozene asi 2 mesiace...Uvazujem nad davkovanim CO2..a hodnoty vody som nemeral...nemam nato prostriedky....a neviem kolko by ma to stalo...kedze nemam chut vyhadzovat prachy...dakujem za odpoved ..Jano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 22:25 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Podobny zakal mam aj ja v mojom akvariu. Mne to robila kompletna vymena vody za vodu studnicnu. Bohvie aky sajrajt v nej bol/je. Po vymene vody to vzdy mierne ustupi.

Aku davate vodu?

EDIT: v prezentacii mate, ze davate vodovodnu, tak moja otazka pada :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 19:33 Muž Jrk [143] – Re: rjulius
To máte pravdu, musím potvrdit, já když měl zákal způsobený problémem s filtrem, byla zvýšená hodnota NO2...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 19:31 Muž rjulius [17] – Re: Jrk
Filtr jsem otevřel za ten měsíc čistil pořádně jen jednou (tedy ještě jednou jsem se do něj díval, ale to bych nepočítal) a to po ukončení léčby. To bylo samozřejmě zároveň s výměnou vody, ale to jinak nešlo.
Nicméně zákal se chová pořád stejně i před léčbou i po. Po výměně vody 2-3 dny se začne objevovat.
Filtr už zaběhnutý být musí... pokud tedy tak mohu soudit podle NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 19:29 Muž rjulius [17] – Re: Jrk
Já vím, toho jsem se bál, ale ten zákal se stále opakoval už předtím.
Podle mě... kdyby se s bakteriemi něco stalo, poznal bych to na zvýšené hladině NO2 a v nejhorším i na chování ryb. Myslím že to důvod nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 18:51 Muž Jrk [143] – Re: Jrk
K zákalu: V deníku uvádíte léčbu Flagellolem dne 24.5.2009. Nevím jaké má toto léčivo účinky, některá léčiva zabíjí i nitrifikační bakterie ve filtru... To by mohla být taky příčina...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 18:40 Muž Jrk [143] – Re: rjulius
Dle pH a KH máte CO2 asi okolo 3 mg/l (odvozeno podle Tillmanovy tabulky), což je velice málo! Hodnota by měla být 15 - 40 mg/l. CO2 určitě přidávat! Dobře rostoucí rostlinky Vám jej spotřebovávají, mají ho málo, což může mít za následek bujení řas nebo sinic. Sám jsem tento problém řešil ve svých nádržích - shlédněte mé prezentace, pročtěte deníky, třeba Vás to inspiruje.
Odpověď na první otázku: Kdyby to vypadalo jako "nastříhané vlasy", mohlo by jít o sinici, jinak bych to viděl na zákal způsobený nálevníky, ještě nezaběhlý filtr. Nečistíte náhodou při odkalení i filtr - to by byla jistá příčina a velká chyba!
Druhá otázka: COčkujte!!! Okamžitě!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 18:28 Muž rjulius [17] – Re: lachon
Fotka k příspěvku tak tady je, jestli to pomůže...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 18:12 Muž lachon [8] - Cichlidy
pošli foto jestli můžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 17:40 Muž rjulius [17] – Dvě otázky - zákal a CO2
Ahoj, čtu a čtu a pořád v tom tápu, prosím poraďte.
Akva jsem založil před měsícem a půl.
Rostlin mám snad dost? a ryb asi tak akorát.
Týdně měním tak 1/4 až 1/3 vody a odkaluji.
Nedávno jsem rybky musel přeléčit tak jsem měnil 80% vody.
Parametry vody (kapkové Tetra testy)- NO2 0, NO3 15, 26-27 C, GH 6,5, KH 3,5 pH 7,5-8 (to se lehce zvedlo, přijde mi že po zasazení obrovské kryptokoryny aponogetifolie).

První dotaz... neustále se vrací zákal vody. Není tedy extrémně silný, ale po 3 dnech cca po výměně vody se to zase začne zhoršovat a zhoršuje se až do výnměny. Ve vodě plave jakoby velmi jemný prach. Ze začátku mi to nevadilo, říkal jsem si čerstvá akva, to je jasné. Ale nepřestává to. Co s tím?

Druhý dotaz... rostliny jako egerie, valisnerka a ech. bleherae celkem rostou, ale nijak výrazně. Na egerii se projevuje odvápnění. Mám začít uvažovat o CO2?

Díky moc za rady, Roman

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 18:30 Muž Jrk [143] – Re: Gerrik
Zcela určitě bylo chybou čištění filtru při současné výměně vody. Když "peru" filtrační vložku, tak ji zlehka vymačkám v akvarijní vodě. Teď musíte počkat, až se Vám znovu zaběhne, vytvoří se a namnoží nitrifikační bakterie. Možná by pomohlo napustit vložku filtru prodávanými bakteriemi - Biologický startér filtru, např. Filter Start (JBL). Určitě to neublíží. Co ale znovu zdůrazňuji: Měřit NO2 a NO3, v případě potřeby vodu měnit! No a jinak čekat, čekat, čekat... Nebojte, jednou se zákal ztratí a budete mít akva krásné jako dřív!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 18:10 Muž Gerrik [5]
Aqva běži dlouho, a bez problémů. Až jednou, já blbec jsem čistil filtr a navíc měnil vodu, moje chyba. Ještě mně napadá, zvyšoval jsem průtok filtru, mám EX 700 a je puštěná naplno, neni to taky důvod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 16:11 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Wrata
Mně se bublinky v předešlém akváriu tvořily jen v místech, kde jsem na hrubý štěrk dosypal jemný písek kvůli kobercovým rostlinám. Předpokládám, že jsem tím uzavřel v mezerách hrubého štěrku již usazený kal, který začal zahnívat. Asi se tam tvoří metan a CO2. Teď, u předělaného akvárka, mám hrubší kačírek a žádné bublinky se mi již netvoří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 15:06 Muž Wrata [21] – Bublinky z dna
Tak mi taky jdou bubliny ze dna...ale akvarko vubec nesmrdi, voda je v poradku, bubliny jdou odevsad nejenom z mista odkud krmim,tam vlasten nedjou vubec.. Zpredu je videt,ze je sterk trochu porostly necim zelenym nejspise rasou.Pod sterkem je ricni pisek.
Je fakt,ze odkaluju jemne po povrchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 15:47 MartinPHX
Jestli nemá zajetý filtr nebo ho propral špatným způsobem, tak se mlíko tak rychle neztratí. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 15:13 Muž Jrk [143] – Re: MartinPHX
Není nadto, když se pořádně vyčistí filtr a vymění voda... To se pak tak stává...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 14:06 MartinPHX – Re: MartinPHX
Blbě jsem se podílal na to datum, druhou větu beru zpět.
Ale stejně nezakládal jsi znovu nádrž nebo vložku filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 13:56 MartinPHX – Re: Gerrik
Jak dlouho jsi měl AQ v záběhu než jsi tam přidal chovance?
Podle datumu které uvádiš v profilu, tak moc dlouho asi né co!?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [36] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 46006x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345?od=1751