Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 18:10 Bart Simpson – Re: Dohny
rybicky.net/nadrze/9449 tohle stačilo si najít ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 18:09 Muž Dohny [4]
jak máš prosímtě to akvárko velký? já mám 45l a nevím jestli to má cenu tam dávat takový pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 18:07 Muž Yirka [9126] – Re: Marekkt (OT)
A proč tam přidáváš chlór? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 16:25 R Muž romant [27987] – Re: Marekkt
Každej den měň vodu, klidně polovinu. Ten bílej zákal je při nalepeným 3D pozadí normální. Za pár dní se to srovná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 16:24 stevo112
ja v 25 litrovom som mal zakal 4 dni (na stvrty den zmyzol)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 16:21 Marekkt
ono je prirodzene ze voda sa zakali a potom sa odkali ked je z kohutiku .. ale takto dlho sa mi neodkalovala ani v 100l ..tam to bolo za 1 den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 16:21 stevo112
tak ked zozenies filter nechaj bezat naplno :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 16:21 Marekkt
filter nemam len bublifuk .. :-D tazee tak no xD filter este len zhanam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 16:19 stevo112
Filter nechaj bezat... zakal by mal zmyznut do tyzdna ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 16:18 Marekkt – Zakalená voda aj po odstáti
Fotka k příspěvku Pred 3 dnami som napustil aqva vodou a dneska ráno boli na skle bublinky chlóru , ako som umiestňoval rastliny do 3d pozadia tak som tie bublinky uvolnil a vyplavali preč. Odvtedy je voda zakalená , zaviedol som bubkifuk no nic to nerobý .. je pustený asi 3 hodini a stale bez efektu. V čom bude chyba? piesok na 3d pozadí je prevareny a prečisteny ako skumavka a nemam tam este ani dno .. to príde v pondelok . V čom to bude? mam aj foto
ˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇ
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 21:09 MeTz
Já mám taky většinu dna zarostlou-neodkaluji a pancíci panda rýpou ve dně a to co oni zvíří nasaje filtr. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 20:54 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Dohny
Mne sa to tiez stava, pri odkalovani sa zviri vsetok bordel zo dna... Ale vodu dolievam uz iba cez male cerpadlo a hadicku, takze potom to uz nerobi. Pri malych akvarkach sa to vraj zvykne riesit dolievanim vody z krhly cez ruzicu, len nie kazdy ma na to nervy... Kazdopadne nicomu to nevadi, filter by to mal vzdy za zopar hodin vsetko precistit. Aspon ten moj to stiha do 2 hodin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 20:24 Muž Dohny [4]
Já mám akvárko 45l a největší svinčík je z artémií. Rybky všechno nesežerou a když jednou za tejden odkaluju při výměně vody, tak je to celkem peklo. Je tam hodně svinčíků z těch artémií a je vidět, že rybkám funguje metabolismus dokonale. I když se snažim jak chcu, tak stejně při dolejvání vody se to hodně hodně hodně rozvíří a přijde mi jako bych nic neodkalil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 20:21 Muž Patrik [0] - Cichlidy
Cau,ja mam taky v jednom akvariu osazeno hodně kytek tak neodkaluji tak casto a s kalem nemam vubec problem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 20:02 Wexelo
Já když potřebuji jednou za čas odkalit mezi rostlinami, tak na hadici nasadím plastovou úzkou rouru, asi 1,5 cm v pruměru, tou se dostaneš kamkoli, ale má to nevýhodu, že nasává i písek, musíš regulovat průtok. Jak už tu psali ostatní předemnou, správně zarybněné a osázené akva netřeba odkalovat, stačí jen pravidelná výměna části vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 19:39 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: vóťa87
Presně tak, nepřerybněné akva nepotřebuje odkalovat, pokud vše funguje =) V práci v nano akváriu 20L měníme 50% vody tak jednou za měsíc a akva je křišťálově čisté. A vše funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 19:32 Muž vóťa87 [207] - Rostliny – Re: Jenick
Když není nádrž přerybněná, rostliny rostou a dno i filtrace funguje jak má tak by to mělo fungovat bez odkalování, já to takhle praktikuju už nějaký pátek :-) ale každá nádrž se chová jinak, takže někdo určitě napíše, že alespoň víří vodu nad rostlinama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 19:26 reddriver
taky s tím mám problémy...s odkalováním se teprve učim ale z písku prostě vyrvu většinu rostlin..a každých 14 dní to není určitě dobré pro rostlinky..a od živorodek tam je fakt humus..zvířit vodu nade dnem nepomáhá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 19:26 stevo112
ja si cucnem :-D alebo su odkalovace,ako tu bolo povedane,s pumpou....aalebo tie co vracaju vodu s5... aalebo napustit,upchat,ponorit a odkalovat... ale pri niektorych odkalovacoch staci jednoducho ponorit zvon pod vodu potriast a voda tecie sama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 18:54 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Jenick
existuji odkalovaci rosty do dna, pripadne se viri voda nad kobercem a odsava se bordel ze sloupce
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2010 18:47 Muž metal [96] - Cichlidy
do odkalovacieho zvonu nalejem z vodovodnej baterie vodu.upcham prstami oba konce.jeden koniec dam do akva druhy do kybla a voda mi samospadom tecie takze nemusim pouzit nasavanie ustami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 18:16 Muž Jenick [9] – 100% osázené dno - odkalování?
Tak jsem postupně osázel celou plochu dna akvária. Určitě to tak má spousta akvaristů... Jak řešíte odkalování? Má cenu se vrtat zvonem mezi rostlinama (kořeny by z toho asi nebyly happy) nebo jednoduše neodkalovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 13:39 Muž charlie [-3] - Labyrintky
pokud se napijes a je ti pak blbe tak chdaci ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 11:24 Muž jeník [54] – Re: Shef
Já to psal v kondicionálu, mě se neekluje - a mám pak tu záminku ;-). A při té delší hadici si cucnu celkem pravidelně, mám to přes roh, někde se zalomí, tak tahám a neuhlídám to. Chutná celkem dobře :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 11:15 Shef – Re: jeník
Delate, jako kdyby voda v akvariu byly hotove pomeje :) Navic nasat do ust se to podari leda uplnemu zacatecnikovi, coz Luke tedy asi opravdu je :-D Takze pokud mas akva na nejakem stolku a kybl postaveny na zemi, proste ponor zvon do vody, natahni vodu a potece to samo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 11:09 Muž ancistrus [25] - Rostliny – Re: Luke
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 10:56 Muž metal [96] - Cichlidy
original odkalovacie zvony ktore predavaju v akva. maju rucnu pumpu ktorou vodu nasajes a potom to us tecie same samospadom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 10:51 Muž charlie [-3] - Labyrintky
to asi mysleli plice ten kompresor. pokud nemas sera odkalovac kterej ti vraci vodu z5 do aqa pres molitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 10:47 Muž jeník [54]
Pokud věříte vlastním plícím, nebo se Vám neekluje trochu akvarijní vody v dutině ústní, stačí na konci hadice nasát a vypouštět do něčeho níže položeného, než máte nádrž, já třeba do záchoda 5metrovou hadicí. Pokud si loknete, máte aspoň záminku na panáka. Nějaké udělátko si samozřejmě koupit můžete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 10:45 Muž metal [96] - Cichlidy
potiahnes pusou a potom to us samospadom pojde same.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 10:27 Luke – odkalování - hadice
Dobrý den, četl jsem si příspěvky ohledně odkalování dna a jediná co jsem nikde nenašel je to, že když mám teda ten odkal.zvon a hadici, tak potom s tou hadicí? Zapojit do nějákého kompresoru co má taky koupit nebo jak, aby to vlastně natahovalo ten bordel?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 13:17 Muž pancéřníček [168] – Re: sapikxxx
A o nálevnících jsi nepřemýšlel? Průběh by tomu docela odpovídal.Zprvu se voda zakalí do bíla,jak koncentrace nálevníků roste,pomalu žloutne a nakonec může být až hnědá.Silně vzduchuj,měň každý den část vody a dej do aq na čas nějaký plevel,třeba růžkatec.Do 14 dní by to mělo být dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 12:47 Muž Dohny [4] – Re: sapikxxx
Jako nejsem žádnej expert, ale logicky to může být jedině tohle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 12:01 sapikxxx – Re: sapikxxx
tak teda skusim vypustit a kvarium a znova ho napustit a uvidim ci sa znova zakali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 11:52 Marekkt
ja mam tiez zakalenu vodu ale menej a ja mam aqva pretazene ale mozno to bude tym filtrom ze ten piesok sa uchitil v molitane co co tam mas a musis vimenit molitan.skus to odkalit X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 11:36 Muž Dohny [4] – Re: sapikxxx
Kdyby to byl bazén, tak to by byl jednoduchej proces, ale tady čoveče nevím. Nemůže ti to dělat ten písek? já mám klasickej křemičitej štěrk a po propláchnutí je to v pohodě. Zkus vyměnit písek, jinak nevim čím to může být, když tam nic jinýho nemáš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 11:31 Bart Simpson
hej tak to newim... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 10:46 sapikxxx – zakalena voda
Fotka k příspěvku Dobri den prosim vas o radu spravil som pozadie do akva s polystyrenu potrel epoxydom a na to daval piesok potom som to umyl v octe a oplachol v cistej vode nalepil silikonom do akva a na druhy den som napustil vodu prve 3 dni bola krystalovo cista a po 3 dnoch sa tam spravil biely zakal po 6 dnoch sa ten biely zakal zmenil na zlty tak som pridal svetlo filter ale nic to nepomohlo ryby som tam nedaval iba 1 gupku ktoru som po tych 3 dnoch vytiahol lebo ta gupka bola kotna a mam tam teraz male gupky ale pochybujem ze tie gupky to zakalili mozte mi poradit ci mam tu vodu vymenit alebo ci sa to po case prefiltruje ??
zakladne info o nadrzi:
rozmery 200cm dlhe; 40cm siroke; 50cm vysoke
objem 400L ; cisty objem 360L
ryby 6 malych gupiek
filter vnutorny 700L/h ,ale chcem si kupit vonkajsi aspon 1200L/h
osvetlenie neonky 120cm dlhe dve 36vatove
Biotop: chcem spravit malawi alebo tanganika mozno to zmiesam do kopy
novozalozene piesok vahovi niekolko krat premyty az kym nebol uplne cisty
prosim poradte
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 18:52 Muž karelpavel [18]
čistit filtr 3x za 2 měsíce je opravdu dost, takže jak zde bylo řečeno


ustavprochore napsala: Moc do toho šaháte. Zkuste alespoň na týden zapomenout, že akva existuje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 18:39 adis – Re: ustavprochore
neviem ci sa ubranim :) ale pokusim sa :).. asi mi nic ine neostava...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 18:37 Žena ustavprochore [567] – Re: adis
Moc do toho šaháte. Zkuste alespoň na týden zapomenout, že akva existuje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 18:36 miso21
kup nejaku chemikaliu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 18:34 adis – Re: ustavprochore
nie je tam vidiet nic.... pozeram do akvarka asi tak 4 hodiny denne... ako puk...

a filter som cistil uz asi 3x..... zdal sa mi ze je riadne spinavy....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 18:28 Žena ustavprochore [567] – Re: adis
Když se na ten zákal kouknete zblízka nebo ještě líp lupou, je tam něco vidět? Pokud by to byl nálevník, tak aspoň týden nekrmit vůbec a vodu taky neměnit vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 18:25 Muž Yirka [9126] – Re: adis
Kořen je pěkný, ale 22 euro? To je dost neobvyklá cena. Normálně bys ho koupil tak za polovic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 18:15 Muž karelpavel [18]
Jestli jsi filtr od založení čistil víc jak 1x ( a to nejdřív až teď někdy ) , tak se není čemu divit že máš furt zákal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 18:14 Muž karelpavel [18] – Re: adis
každý týden čistíš i filtr ?!! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 18:12 adis – Re: karelpavel
koren tam je od zaciatku... kupovany v chovprodukte za 22 euro.. co som zistil neskorsie ze je dost...
..inac filter je z casti vidiet v prezentacii a kazdy tyzden ked menim vodu tak je dost zaneseny... tak asi funguje poriadne... vytok z filtru mam tak 2 cm pod hladinou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 17:59 Muž karelpavel [18]
zelvik58 napsala: Málo krmit, vymněňovat vodu.
Přesně tak, chce to ještě vydržet, a ten kořen to je co zač ? jak je tam dlouho a v jakým byl stavu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 17:55 adis – Re: obok
filter mam spraveny so starsieho SHARKU 2 - pridana pena o velkosti kocky 15x20 cm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 46009x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345?od=1101