Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 12:30 jamajcan Re: MarekP
Já v rostlinných akva.,neodkaluju vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 12:30 Muž MarekP [812] - MalawiRe: VitaValke
To musíš poznat sám, to ti asi nikdo neřekne. Pokud se ti kal moc neusazuje, neodkaluj. To poznáš, až se ti to dno bude zdát zanešený. Máš krevety a s těma já zkušenosti nemám, jestli třeba prohrabávají dno, tak je to zase o něčem jiným. Navíc jsem si všiml, že máš v akva minimálně jednoho Okružáka - rybicky.net/fotogalerie.php… Ten se taky do jisté míry stará o údržbu akva. Je to buď okružák kanadský, nebo ploský (tipuju kanadského).
BTW: V prezentaci máš uvedeno, že máš v akva kružníky, tak nevím, jestli je tam fakt máš nebo jestli jsi je zaměnil právě s tím Okružákem na fotce. Toho tam totiž uvedeného nemáš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 12:20 Muž VitaValke [8] - Malawi
ok a u mého miniakvária co mám v prezentaci by jste doporučili odkalovat jak? víc, míň? tak nějak asi středně zarostlé s Endlerkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 12:16 Muž MarekP [812] - MalawiRe: jamajcan
V odchovnách třeba ne, to je fakt. Tam stačí měnit vodu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 12:11 jamajcan Re: MarekP
Všude určitě ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 12:00 Muž kofejn [963] Re: VitaValke
Já při výměně vody bordýlek odsávám jen z kytek. V blyxe i hnědovce je bobků dost a na anubiasu jsou i vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2014 11:49 Muž MarekP [812] - MalawiRe: VitaValke
Pravidelné odkalování ale neznamená, že je to u každé nádrže ve stejných intervalech. V málo zarostlých, přerybněných akvárií, kde se hodně usazuje kal, je to potřeba častěji, u rostlinných, kde je třeba málo ryb a dává se do vody málo krmiva, není potřeba odkalovat často. Ale pravidelně by se mělo odkalovat všude. Řekl bych, že v takovém obyčejném akváriu jednou za 14 dní je standard a u silně zarostlého akvária i třeba jednou za 2 měsíce. Ono taky u hustě zarostlých nádrží není tak jednoduché odkalovat. Někdo má v akva třeba hodně velkých šutrů, kořenů apod., což taky stěžuje odkalování. Je to naprosto individuální záležitost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 11:47 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: VitaValke
To si nemyslím. Spíše se doporučuje moc do toho nešťouchat. Pokud vám nevadí detrit nad substrátem, tak i když není akvárium hodně zarostlé, tak postrádám v odkalování smysl. Pokud se tedy pravidelně týdně mění voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 11:42 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: Johan
u zarostlého akva se odkalovat nemusí vubec? všude se tady na fóru výrazně doporučuje pravidelné odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 11:26 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: VitaValke
Pokud chcete mermomocí odkalovat, tak berte jen to, co je na povrchu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 11:23 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: MarekP
já taky odkaloval mezi kytkama a ne pod nima ale jen jakoby povrchově, ten substrát je hodně lehoučký a jde to blbě to vzít trochu proudem nebo do hloubky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 10:37 Muž MarekP [812] - MalawiRe: VitaValke
No vidíš, já třeba přímo u kytek neodkaluju, jen mezi nimi. On totiž ten "bordel" pod kytkami je zásobuje živinami. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 10:02 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: VitaValke
Ja si myslím, že odkalovať by sa nemalo až "od skla" a úplne stačí vrchný centimeter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 09:40 Muž VitaValke [8] - Malawi
měl bych dotaz jak správně odkalovat.

Mám profi Soil od Rataje který je hodně lehoučký, do toho zvon který má tak 3-4cm v průměru a tak 5cm na výšku takže nemám šanci substrát ve zvonu proprat, dostanu se tak do poloviny hloubky a pak už to saju se substrátem

stačí jen povrchové odkalení + tak 1-2cm do hloubky nebo je lepší to vzít až od skla?

včera jsem vyndaval zakořeněné rostliny a přesazoval a když jsem viděl jaký bordel jsem ze dna vytáhnul tak jsem začal přemýšlet o nějakým jiným odkalovači, pomohl by mi třeba 10-15cm vysoký zvon nebo to je zbytečnost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 12:46 Muž acik [416] Re: grunda
takhle přesně odkaluji i já,pouze hadicou a pěkně nad dnem,do dna jsem snad ještě nevrtal

EDIT: rád bych se přidal s grundou :)

grunda napsal: hadice bez zvonu, před hadicí si vířím vodu nad dnem rukou a odsávám co vyplave, a vždycky něco vyplave ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 12:41 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: grunda
Šetřte tedy výroky typu odkalovat musíš vždy. Jsou situace, kdy je odkalování více než doporučeníhodné, ale rozhodně takové situace nenastávají "vždy".

Přijet můžete ještě dnes. V SZ posílám mobil - můžeme si upřesnit čas. :-)
EDIT: Jamajcan je taktéž vítán, můj mobil už má. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 12:33 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Sid
pozvání beru, dopravu si hradím sám ;-) na akvaristice je fajn, že ke stejnému výsledku vede více cest, já prostě razím cestu uklizeného akva (odkalování, pravidelné čištění filtru atd.) Kdybych hnojil jen přes ryby, tak mám v akva bažinu místo zahrádky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 12:28 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: grunda
No, asi máte potíže se zrakem. (Pravděpodobnější je ale vaše charakteristika, že když šlápnete do lejna, místo, abyste si decentně botu očistil, ještě si v něm začnete podupávat. :))
Přijeďte mi ukázat, jak byste v mém akváriu bez poškození rostlin "odstraňoval zbytky listů odkalováním". (Náklady na dopravu hradím. :-))
BTW: Váš výrok, že "odkalovat musíš vždy", je pro mne asi tak hloupý, jako pro vás ten můj o zbytečném používání metody EI tam, kde to jde i jinými formami, třeba tou přirozenou přes ryby.
Jak napsali Johan s Jamajcanem, ani nemusíte mít dno hustě zarostlé kobercovými rostlinami, abyste neměl potřebu po celou řadu let odkalovat. Pár takových akvárií taky provozuji. A určitě nejsme sami... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 12:11 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Sid
Side Side, sice si Vás vážím pro vaše znalosti, ale občas trošku plácáte. Mám v akva koberec ze Staurogyne - má na výšku asi 4 cm a z něj vysávám bordel. Stejně tak z hodně hustého porostu kryptošek, uklízím i kolem stonkovek, občas se do nich něco zamotá. A na tu hloupou poznámku o EI ani nebudu reagovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 12:05 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: grunda
...před hadicí si vířím vodu nad dnem rukou a odsávám co vyplave...
Takže nad dnem... To asi nebudete mít dno tak zarostlé, jak jste před chvílí tvrdil.
To nemůžete myslet vážně, abych šmrdlal rukou nad kopcem rostlin a čekal, jestli něco vyplave, abych to mohl odsát?! coze
Navíc - i kdyby to šlo, proč bych to dělal?! Proč bych se zbavoval živin? Abych je tam pak mohl vracet, nejlépe metodou EI?! :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 11:58 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Sid
hadice bez zvonu, před hadicí si vířím vodu nad dnem rukou a odsávám co vyplave, a vždycky něco vyplave ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 11:54 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: grunda
...mám dno zarostlé stejně a stejně odkaluji, a vždy něco posbírám...
A jak to děláte? Nějaké foto nebo lépe video by nebylo? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 11:46 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: souky
vždycky něco zapadne a do koberečků se ryby nedostanou, takže šneci mají hody :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 11:42 Muž souky [592] - RostlinyRe: grunda
nesmíš tolik krmit:-D ne, je jasný že každý akvárium je jiný a každej to umí jinak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 11:22 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: souky
víš kolik bych jich musel v 800 litrů akva mít, aby stačili uklidit všechno? Nehledě na to, že šneci se raději pustí do žrádla pro ryby, než do opadaných listů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 11:19 Muž souky [592] - RostlinyRe: grunda
a na co sou šneci a podobná havěť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 10:47 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: souky
otrhávat kobercovky v 800 litrů akva? To bych nedělal nic jiného :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 10:45 Muž souky [592] - RostlinyRe: grunda
jeden čas sem neodkaloval, nebylo co a kde, a fungovalo to líp než teď když mám víc ryb a míň zarostlý dno a musim odkalovat(sem tam)
špatný listy taky můžeš trhat a zbírat, když jich máš tolik, já sem hlavně trhal moc velký listy echinodoru, na nějaký špatný listy si moc nepamatuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 10:45 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Sid
mám dno zarostlé stejně a stejně odkaluji, a vždy něco posbírám. snažím se udržet akva v max. čistotě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 10:26 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: grunda
Fotka k příspěvku ...odkalovat musíš vždy...

A jak to mám udělat, když mám případné zbytky listů pod silnou vrstvou zdravých listů a na dno není vidět? Určitě nejsem sám, kdo má tento "problém". :-D
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 10:24 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: grunda
Já naposledy odkaloval před 5 lety, a před tím dalších 5 let, a jsem plně spokojen. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.03.2014 10:14 jamajcan Re: grunda
Neodkaloval jsem už asi tři roky.Dno z páleného,porézního jílu,je osídleno tolika bakteriemi,že to,co nezlikvidují krevety,stihnou hravě zpracovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 10:09 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: souky
odkalovat musíš vždy, třeba zbytky listů rostlin, není to jen o rybách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 09:59 Muž souky [592] - RostlinyRe: grunda
nebo vůbec, podle ryb..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 09:38 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: QQQQ
jen lehce těsně nad dnem, žádná orba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 09:20 QQQQ
Fotka k příspěvku Ahoj, chtěla bych si pořídit akvarium, dno kterého by bylo plně pokryté rostlinami. Jak se akvárium tohoto typu udržuje, odkaluje?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2014 15:30 Muž Horác [3942] Re: MarekP
MarekP napsal: Daleko jednodušší je totiž normální hadici nasát normálně pusou nebo napustit předem vodou. moje řeč :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 15:21 Muž MarekP [812] - MalawiRe: georg
Nasazený to bylo správně, jsou tam dva průměry. Kdyby tam byl jeden průměr, tak ten plastovej kousek s tou kuličkou vydělám. Už se mi to povedlo. Na stopadesátý pokus se to dokonce samo nasálo. Je to bazmek, neměl jsem to ani kupovat. Daleko jednodušší je totiž normální hadici nasát normálně pusou nebo napustit předem vodou. Takhle s tím člověk musí hrozně máchat, aby to fungovalo. Příště na to asi kašlu, stejně se v mým akváriu prakticky nikam nedostanu kvůli rostlinám. Dřív jsem neodkaloval totiž vůbec. Každopádně díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 15:13 Muž georg [112] - AfrikaRe: MarekP
Tak to teda netuším, kde je zrada. Jediné co mě napadá, jestli ten kus s tou kuličkou nemáš nasazen na ten zvon obráceně - pokud teda ty výstupy na zvon i hadici jsou stejného průměru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 15:06 Muž MarekP [812] - MalawiRe: georg
To jsem si taky myslel, že to je na to, aby to samo teklo, ale neteče to. Snažil jsem se to nasát pusou jako normální hadicí, ale ani přes to, že jsem měl plnou pusu akvarijní vody, tak to nezačalo téct a ta kulička to ucpala ten proud, vyteklo jen trochu. Kýbl mám samozřejmě pod akváriem i s hadicí. A ta kulička tam je a je to tento odkalovač, co je v odkazu. I na té fotce to je www.levnaakvaristika.cz/… Vlevo nahoře to, co trčí z toho zvonu, v tom je ta kulička. Tady, jak mi to došlo - rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 14:58 Muž georg [112] - AfrikaRe: MarekP
No, pokud máš koupený odkalovač co máš na tom odkazu, mám za to, že tam žádná kulička není. Nasaj ústy jak víno z demižónu a poteče to. Ta kulička na tom odkalovači JBL, slouží k tomu, abys nemusel nasát ústy a má funkci jako zpětný ventil, tím špoucháním se dostává voda nad tu kuličku a až je jí dostatek přes hranu nádrže, začne téct samospádem do toho kýblu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 14:48 Muž MarekP [812] - Malawi
Můžete mi někdo, prosím, co nejrychleji poradit, jak se odkaluje? Koupil jsem si tento odkalovač - www.levnaakvaristika.cz/… a za boha to nejde. Mám teď vydělaný filtr z akva, tak to potřebuju co nejrychlejc udělat. Chtěl jsem odkalit dno, kde to půjde a udělat normální údržbu. Důvod, proč to nejde, je ta kulička, co je v tom odkalovači mezi zvonem a hadicí. Ono to tu hadici totiž ucpává. Může mi někdo vysvětlit, k čemu tam je a proč mi to nejde. Hrkám s tím jak, nechci říct co, vlny v akváriu jak na moři, ryby ve stresu, voda všude kromě kýblu, do kterýho vede hadice z odkalovače atd. Zkouším to stejně jako tady a nejde to - www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 20:01 Muž JaM [1] Re: Yirka
jéééžiš tak to mě fakt nenapadlo, to trochu přimáčknout :-D sem vůl....říkal sem si že to je blbost, jak by se to jinak čistilo... :)
díky za pomoc palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.02.2014 19:57 Muž Yirka [9118] Re: JaM
Dá se i tak tou hadičkou jak popisuješ, jen musíš ten tah vody regulovat na výstupu prstem. Chce to jen trošku cviku a i velejemný písek se vrátí z hadička do nádrže. Vylepšit se to dá přiděláním nějakého malého zvonu, třeba z injekční stříkačky. Pak je to zcela bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 19:32 Muž JaM [1]
Ahoj,

chtěl jsem při výměně vody odkalit dno, protože začíná být špinavý..
Poradil by mi někdo jak na to? Přidělal jsem si pár očkama na tenkou dřevěnou tyčku hadičku, kterou upouštím vodu, ale jak jsem se s tím přiblížil ke dnu, tak to bralo i ten štěrk...jde o miniAQ 20 l s jednou bettou a tenhle štěrk akvaria-ante.cz/…

díky za pomoc..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 20:45 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: glpetr
glpetr napsal: ahoj kup si tyto rybičky www.sparkys.cz/…Nebuďte zlí! :-) Sasanka, ale vážne by bolo dobré trochu života vniesť do akvária, takto to nebude fungovať. Treba veľa živých rastlín namiesto chémie (Nitrivec a pod.) a umeliny, akvárium má byť kúskom prírody a nie lunaparkom, či chemickou továrňou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.01.2014 19:33 R Muž romant [27982] Re: Sasanka1999
Je zapotřebí aby jsi utrpěla alespoň nějaká základní vzdělání a proto se začti do těchto odkazů, určitě budeš potom více chápat souvislosti. rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 19:23 Muž Dawe_CZ [34]
Hodně krmím?? Tak to asi není moc rozumný. Já krmím jednou denně tolik, co rybky spořádají do 20 vteřin... Zkus to taky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 19:22 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Sasanka1999
Nadměrné krmení, velký počet ryb, rybky, typu závojnatka a živorodka dost kálí. Záleží na okolnostech. Pokud máte jemný substrát je možné, že nepropadává dolů a drží se na povrchu. Více rostlin. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 19:18 Sasanka1999 – Exkrementy ryb na dně
Hezký večer, poraďte prosím, co s bordelem na dně? Každý den jsou na dně rybí exkrementy.. Ačkoliv je odkalím, tak druhý den tam jsou znovu. Co s tím? Nevypadá to esteticky a taky si myslím, že každý den odkalovat je blbé rozzureny Je ale pravda, že rybkám dopřávám a hodně je krmím, tak jestli to není tím... :-| Děkuji!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 45997x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345?od=451