Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 60 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 20:36 Žena Kate [10] – zvon
Já mám plastovej žlutej. Na jedný straně má pravej úhel, takže se s nim dostanu všude. A kamínky v něm jen lítaj a krásně se vyčistěj palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 20:31 Usine – odkalovací zvon
Ten mám taky, jeho nevýhoda je příliš velký průměr .Skoro nenabere žádný písek a dno se tím pádem pořádně nepročistí. Byl poměrně drahý asi 200 kč. Ten můj stál 125 kč. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 20:24 Žena Voloďka [59] - Tetry – odkalovač
Hele, mrkni se ke mě. Já jeden mám a nemohu si ho vynachválit. Teda je spíše pro větší akvárka, ale když se bude odkalovat v menším, tak se jednoduše trochu ucpe hadička na konci prstem a je to... Viz v mém akvárku: New akwa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 11:33 Usine – odkalovací zvon
Je z laboratorního skla a to jen tak nerozbiješ. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 11:25 Muž ivan [15] – zvon
Vipadá dobře,ale já většinou ten plastový rošlápnu,takže mi vyhovuje levný plastový a je i pro mě bezpečnější. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 11:25 Muž ivan [15] – zvon
Vipadá dobře,ale já většinou ten plastový rošlápnu,takže mi vyhovuje levný plastový a je i pro mě bezpečnější. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 11:10 Usine – odkalovací zvon
Bohužel prodávané zvony jsou z velké většiny nefunkční . Dlouho jsem hledal až se mě podařilo najít na burze to pravé. rybicky.net/k/forum/442.jpg :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2006 10:50 Muž ivan [15] – zvon
V každé akvaristice,v Obi nebo Baumaxu tam stojí obyčejný asi 15-20Kč,mají 2 velikosti.Potom jsou třeba dražší do 300Kč,s dlouhým sacím košem.Všechny ale mají společnou funkci-nasávat detrit ze dna a tím i měnit vodu,bez toho aby jsi odsála i štěrk nebo písek.Kdyz budeš odsávat dno jen hadicí,rychle se ti ucpe nebo budeš mít písek ne v akváriu,ale v kýblu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 10:28 Muž [] – zvon
Nevím co si od odkalovacího zvonu vlastně slibujete. Jestli je skvělý to nevbím, ale používám ho s úspěchem. Jedná se v podstatě o širší trubku nasatenou na užší hadici. Širší trubka se ponoří do akvária a nasaje se voda do hadice. Ta potom samospádem vytéká z akva do připraveného kýble a zvonem odsáváme z písku detrit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 10:09 Barča – odkalovací zvon
Jak vlastně funguje,jak vypadá,kolik stojí?A je opravdu tak skvělý? ne
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2006 17:55 Štěpán – .
Jestli vy nemáte ty vaše hadice moc tlustý... Já jsem míval hadici s vnitřním průměrěm 8mm a bylo to akorát.

S tím vracením vody odčerpané ze dna do akvária bych byl opatrný, může to být docela "nitro bomba"!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2006 22:44 maja – zakalená voda
tři je opravdu hodně stačíla by tak jedna.Aještě něco v takhle malých akvárkách se těžko udělá biologická rovnováha,Idealní je tak od 80litrů výše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.12.2006 22:43 Žena katunka [158] – ...
No stane...teď jde jen o to to co nejrychleji napravit, aby ryby netrpěli...i v zájmu dcery...podle mě je opravdu lepší rybky vyměnit, než pak malé vysvětlovat proč oblíbená rybička umřela. Tím tě teda nechci nijak strašit, ale podle mě má člověk z akvárka větší radost, když ví, že jsou tam ryby kterým to prostředí vyhovuje, než že se tam trápí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2006 22:37 Blanka – ...
Vzduch tam máme, jen ten filtr zatím ne, plánujeme ho koupit. Se ted kaju, že jsem se nejdřív nezeptala tady, blbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2006 22:31 Žena katunka [158] – Blanka
Ještě k tvému původnímu dotazu...pokud máš závojnatky a nemáš filtr tak si opravdu koleduješ o průšvich...potřebují velmi silné filtrování a vzduchování..právě kvůli již zmiňovanému abnormálně vysokému znečišťování vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2006 22:30 Žena katunka [158] – ...
Majo to je možný, ale uznej, že tři závojnatky ve 20ti litrech je šílený!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2006 22:27 Maja – zakalená voda
v takhle malém akvárku ta závojnatka zakrní a zůstane menší.Rozhodně nedoroste do 20cm a ani žádný jiný druh ryb tam nedoroste do normalní velikosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.12.2006 22:27 Žena katunka [158] – Blanka
No já mám 4 závojnatky ve 112ti litrech..jenom přechodně na jaře jdou do jezírka, ale pokud nechceš mít s akvárkem starostí až nad hlavu tak je opravdu radši vyměň. Závojnatky hrozně znečišťují vodu a hlavně je skoro nemožné mít nějaké rostliny...všechno ožírají, důsledek je velmi těžké nastolování rovnováhy. Pokud by sis místo toho pořídila živorodky třeba ty paví očka, tak by dcera měla mnouhem víc radosti...budou se vám totiž neustále množit...toho se u závojnatek asi nedočkáš. A myslím, že objev nově narozených rybiček by se jí neokoukal tak rychle jako jedná velká pořád stejná ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2006 22:23 Blanka – ...
Aha, dík moc, já to tak původně i chtěla, vždycky jsem měla neonky, jenže šel ryby kupovat manžel s malou a ona chtěla závojnatky. prodavač to zřejmě postřehl a už bylo vymalováno. Takže dík za info, já se zařídím, možná i pořídíme větší akvárko, já si totiž už na Kisanku (pojmenovala ju dcera, jinak normální :-) ) zvykla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2006 22:18 Žena katunka [158] – ...
Normálně se doporučuje na jeden centimetr ryby asi 1-2 litry vody. U závojnatek je to jiny...jsou to prasátka takže mnohem víc znečišťují vodu...závojnatka by na se be měla mít minimálně 20 litrů. Tak malé akva je nevhodné i pro jednu jedinou závojnatku...víš, že může vyrůst až 20 centimetrů? Prodavačům v akvaristikách zásadně nevěř, jejich cílem je jen co nejvyšší prodej, nikoli spokojenost ryb. Do tvýho 20ti litrovýho akva bych ti doporučovala hejno menších rybek..např. pavích oček nebo teter, určitě ne velký ryby....ty potřebujou mít prostor na plavání! Pokud ti můžu radit závojnatky vrať a vyměň za něco menšího...takhle by se jenom trápily a za rok bys jim buď musela pořídit větší akvárko nebo je prodat, protože v tom tvém už by se asi ani neotočily. A na skaláry zapomeň rovnou...ty mají mít vodní sloupec minimálně 50 cm-jsou to vysoký ryby, který navíc vyžadují živočišnou stravu, která by ti v tak malým akvárku strašně rychle kazila vodu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2006 22:14 Blanka – zakalená voda
Václave děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2006 22:11 Blanka – zakalená voda
Ježíš ne dopustila jsem se faux pas? :-) takže jsem pochopila že ne? a můžu tam ještě něco přidat, nebo je to prostě moc malý? a té závojnatce to je taky malý? já se zblázním, mě říkal prodavač, že můžu tak tři závojnatky, tak jsem myslela místo nich tu skaláru, uf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.12.2006 22:08 Žena katunka [158] – ...
Chápu dobře že máš ve 20ti litrech závojnatku a ještě k ní chceš přidat skaláru?!!!! No to snad ne!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2006 22:07 Usine – zakalená voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2006 22:05 Blanka – zakalená voda
Ahojky, jsem úplný akvaristický kojenec, tak se ptám. Včera jsme založili pro děti akvárko, jen malé 20l, ale hned se nám zakalila voda, tedy dnes odpoledne, už to bylo poznat. Filtr zatím nemáme, tak se ptám jestli je to tím? Zdá se mě to totiž dost brzo na zakalení, když si vzpomenu jako děcko jsem měla akvárium bez filtru a rozhodně se mě tak brzo nekalilo. K tomu filtru mám další otázku. Takový ty vnitřní od atmanu k tomu je potřeba ještě koupit čerpadlo ja? Chápu dobře? A poslední dotaz jestli se nám podaří zvládnout prolém vody, chtěla bych skaláru, snese se mě ze závojnatkou, nebo se pokoušou? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2006 18:08 Žena Voloďka [59] - Tetry – odkalování
Já taky recykluji vodu, ale stejnak mi to dělá potíže. Jestli se kouknete do mého akvárka (New Akwa), tak zjistíte problém. Když byste měli nápad, tak mi napište jak bych mohla nejsnadněji odkalovat. Kyblíček mám za vteřinku plnej, který drží jen asi na 2cm místečku u akvárka a který držím taktéž břichem když stojím na židli. Je to docela náročné. Ale zase krása se dívat přímo z pohledu očí na akvárko. A jinak, já odkaluji cca jednou za 3-4dny. Je to teda často? Mě se hlavně usazuje vpředu a pak to není moc hezký...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.12.2006 23:48 MRP – kalba:)
Zarostle(holandan) akvarium se odkalovat neda. A na odkalovani trasvniku zapomen :) to jsem zkousel a s vodou slo i dost kytek a to jeste neni tak huste zarostle jak by melo. (taky hodne zalezi na vaze substratu a na velikosti korenu travniku) Pokud je akvarium hodne zarostle spotrebuje taky kupu dusiku a fosforu = kupa detritu. Odkaluju cca 1x za 2 mesice a denne musim pridavat dusik a fosfor navic. Rybicky proste nestihaji. Ovsem zalezi jak jsi na tom se zivinami ty:) Taky zalezi, co si predstavujes pod pojmem zarostle:)
Jinak preju hodne uspechu s rostinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 15:23 Hajná – pro Mrakoplash
To je výborný nápad, to mě vůbec nenapadlo, pro malé nádrže k nezaplacení. potlesk ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 08:46 R Muž Mrakoplash [1776] – odkaleni
Taky mam za chvilku plno ale precedim to pres jemnej hadr a vodu cerpam zpatky takze odkaluju dokola :-D
Az po odkaleni vymenim cast vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2006 14:10 blek – jak
dej si kýbl na nějakou židli, aby byl rozdíl hladin menší, poteče to pomaleji ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2006 13:54 Hajná – odkalování
Mám podobný problém , když vezmu zvon, tak mám natotata plný kbelík a odkaleno kousek nádrže a ještě mi to vytrhá rostliny, proto jsem si udělala menší ze vzduchovací hadičky na 30 l líhňovou nádrž a na velkou používám zvon jen na předek, kde není tolik kytek je tam nejvíce zbytků a na zbytek kolen rostlinek používám hadičku na stáčení vína, Na sací konec mám přivázaný kousek síťě do oken, protože se mi ucpávala štěrkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2006 10:51 blek – rezera
Rostliny nejsou zas tak cimprlich jak se mnozí domnívají. Člověk se samozřejmě nesmí chovat jako hroch, ale bát se dloubnout hned vedle stonku není třeba. Písek se musí odkalovat hluboko. Pokud nemáš ostrý štěrk nemusíš se o kořeny kytek bát, Detritu je v naprosté většině nádrží víc než dost a k nějakého nedostatku živin způsobených odkalením nemůže dojít. Proto neponechávej žádnou rezervu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2006 10:10 Muž pantany [7] – dodatok
no kobercek si zakladat v akva nemienim, vela prace a hlavne starostlivosti, taktiez narocne na svetlo. ja skor som to myslel tak ze ked je akva husto osadene rastlinami ako echinodorus tropica, e. scaber, e. tenellus anubiasy, ako v takom pripade odkalovat. behat zvonom po dne kde su rastliny sa mi nevidi vobec vhodne, mozem vytiahnut rastlinky popripade narusit ich korenovy system, a na vyse ked dokladne odkalim tie rybie sracky tak rastlinky stratia ziviny, nie? ako som to pisal, vcera som to odkaloval, tak 1/3 vody ale stale tam boli nejake tie hovinka, takze to som nechal pre rastliny. odkalujem kazde dva tyzdne. otazku som myslel tak ze behate zvonom tesne pri rastline, alebo tam nechate nejaku tu rezervu co neodkalujete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2006 09:04 blek – odklalování
Odkalovat optimálně zarybněnou nádrž bys měl jednou za 2-3 týdny a to důkladně. Jinak se ti akvárium změní na pěstírnu řas.
Zvlášť vysněné „koberečky“ se bez opravdu poctivého, hlubokého odkalování velmi snadno změní v ruduchový háj.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2006 07:56 Muž pantany [7] – ako odkalujete husto zarastene akva?
vcera som odkaloval nadrz zvonom a kedze mam v akva dost rastliniek chcem sa vas spytat akym sposobom a ci vobec odkalujete nadrz s husto osadenou florou, alebo len menite vodu bez odkalovania. (a to este uvazujem dokupit zopar rastliniek). dakujem za odpovede. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 16:03 Muž [] – kdo ma koho za blbce?
Nevim co se komu nelibi, nektere rybky jsou v akvarku jenom pres zimu a jine tam budou celorocne, jinak samotny "program" zde na rybicky.net mi podle rozmeru akvarka vyhodil pomerne slusne cislo rybek. Ty KOI kapri jsou opravdu pomerne maly, jedina velka rybka je tam dvoulety Karas Zlaty. Ja jsem psal ze mam problem s kalem v akvarku a ten jste mi pomohly vyresit -> zadne zive rostliny a mnoho ryb, ted sadim zive rostlinky a koukam jake rybky tam prijdou a jake naopak pujdou pryc = jako rybar pri vysokem mnozstvi pouziji karasy a nebo i kapriky na chytani dravcu (esli se vam to zda nehumalni, tak se to proste dela).

Stim nadranim huby, je fakt ze tak to proste chodi. Je fakt ze davat tam spoustu rybek je asi velka posetilost, ale planuji nechat trvale v akvarku z nynejsiho poctu kapru max 1-2 a karasy spis zadne.

Nevim kde maji ostatni problemy, esli pestujete ve 300l akvarku dve rybicky je to vase vec, jestli tam mate 50 rybicek, je to vase vec. Takze prosim, komentare o tom kdo je blby a kdo ma koho za blbce si nechte, protoze jsou mimo tema. Osobne nemam nikoho za blbce, ale fakt nemam rad lidi, kteri proste musi vsechno za kazdou cenu komentovat :-(

Jak jsem uvedl i v profilu, s akvaristikou ve vetsio mire zacinam az nyni, takze jdu do toho s vedomim ze mi muze spousta veci hasnout z ruznych duvodu, ale fakt me berou ty pripominky treba na kapry - KOIak celorocne? Ten pojde, on musi zazimovat. - no to ze vetsina lidi nechava kaprovite ryby zazimovat jeste neznamena ze to musim delat taky :)

Problem s kalem teda vyresen - vyresena pricina, jake rostlinky a jake mnozstvi do realnych 100l vody a celkoveho 121l akvarka? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 15:31 Aqua – funguje to
Měla sem v akva to samí,co ty.Normálka sem jenom filtrovala,vzducovala a týden nekrmila.A voda už je zase křišťálová!! potlesk ;-) :-) X-) smich :-D ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.11.2006 14:58 Sidonius – To Radka
V tomto případě platí: "Komu není rady, tomu není pomoci."
Jsou prostě lidé, kteří si potřebují nabít "ústa", než pochopí, co jim druzí chtěli sdělit...
(A někteří si je potřebují nabít opakovaně...)
A je zajímavé, že takoví lidé považují zhusta ty ostatní, kteří se jim snažili poradit, za blbce...
Nechal bych to tak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.11.2006 13:31 Muž memeo [15] – mléčný zákal
Je to na 99% nálevník.
Vodu neměň.Je to zbytečný,protože se ti nálevník opět rozmnoží.Stačí do toho akvaria vymáchat molitan ze zajetého akvaria a do dvou dnů máš křišťál.Já to udělal taky.
Jiank dobrý je mít filtraci puštěnou naplno a hodně vzduchovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.11.2006 12:26 Muž [] – Pro teekey
To chce dát ještě další rybky do toho přerybněného akva.? no Ty problémy s vodou máš přeci kvůli množství rybek.Tohle fakt nechápu. :-( ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 09:44 Muž [] – Hornbach
Doufám, žes dal všechny rybičky do karantény - s Hornbachem nejsou dobré zkušenosti, co se týče zdraví ryb! :-( tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2006 22:30 Muž [] – hornbach
tak jsem nakupoval dneska v Brne v Hornbachu a skoda ze jsem nemel vice casu, ten vyber co tam meli :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2006 18:14 Muž [] – akvashop
Úplně nejlepší akvaristika nejen v Brně (a okolí) je Sklo-Rex.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2006 18:09 teekey – epipremnum pulchrum
epipremnum pulchrum - jsem koupil v akvaristice a vytahovala me ho slecna z akvarka, takze jestli se ve vode nepestuje, jeste nezanamena, ze to tam nebude zit - uvidime :-D

no, ty kapri jsou pekne potvory, ale myslim ze to snima celkem pujde, jenom shanim nejake ryby na dno - Krunyrovec a nedari se mi nic kloubneho najit, neznate nejaky akvashop v Brne a okoli? Nechat si jej posilat postou je asi blbost, co? :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2006 17:24 janko – da sa aj bez rastlín
Zdravím. Mať v akva rastilny nie je bezpodmienečne nutné , len je potom náročné udržať ho v dobrom stave. Sú prípady , kedy sa ani vzhľadom na ryby rastliny pestovať nedajú. Kaprovité ryby treba krmiť striedmo , lebo inak dokážu behom 12 hodín zamoriť akvárium. Odporučil by som na ne väčšie akvárium. Rastliny Ti určite pomôžu , ale všetko nevyriešia. C-óčkom sa zaoberaj až potom ,ak by sa bez neho rastlinkám nedarilo. Niekedy stačí vypnúť prídavné vzduchovanie a vodu len filtrovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2006 17:03 Havel-st – epipremnum do květníku
Jo a leda z nouze pak strčit šlahoun do akvárka. To jsem teď udělal rasborkám v karanténce a líbí se to tomu šlahounu (roste i pod vodou), rasborám i ampuláriím.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2006 13:03 blek – epipremnum pulchrum
epipremnum pulchrum není akvarijní rostlina, tu si zasaď do květníku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2006 12:30 Muž [] – rostlinky a kvalita vody
nakoupil jsem hned neco dopoledne v akvashopu:
epipremnum pulchrum 1x
echinodorus amazonicus 2x
vallisneria gigantea 1x
echinodorus tropica 1x
echonodorus apari 1x

rostlinky budu sazet o vikendu, bohuzel dokonce tydne nemam cas :/


hodnoty Cl:
0-0,1 mg/l

hodnoty PH:
7,6

hodnoty NO3:
cca 12,5-18 mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2006 11:23 tomino1978 – zakalení
Ahoj to já měl akva jak z Blat neviděl jsem nic :-D no a fakt si to sedne samo kytky a filtr si s tím poradí X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2006 11:08 jardik.cardik – voda
nic nepreneses ryby tam klidne nechej nedavej zadnou chemii je to na nic

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [60] 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 45997x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345?od=2951