Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 21:55 Muž pard [5] - Labyrintky – Re: Ljuknes
Taky je odkalovací zvon od Tetry s regulací průtoku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 20:31 Muž Yirka [9126] – Re: texis
V pohodě, akvárko máš zaběhlé, tak když odkalíš půlku nádrže, nic se neděje. Ještě k tomu využití měněné (odkalené)vody, používám ji v zimě na zalévání pokojovek a v létě přímo z akvária zalévám kytka na dvorku (cca 8m hadice).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2009 20:19 Muž texis [3] – Re: Yirka
Dik moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.10.2009 18:41 Muž Yirka [9126] – Re Texis
citace: jestli tomu spravne rozumim tak se timhle zpusobem zcela oddelit odkalovani dna (treba kazdej tyden) a vymena vody (treba 1x za mesic)?


Abych to shrnul, rozumíš tomu přesně obráceně. Täk jak píší ostatní, výměna vody každý týden, odkalování dle velikosti nádrže a zarybnění - u dvoustovky klidně jednou za měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 14:28 Muž Přéma [23] - Amerika – Re: texis
Souhlasím s ostatními,že čím častější výměna vody,tím lépe,proto já jsem tento problém vyřešil systémem kontinuálního průtoku vody akváriem.V 650 litrovém akva (vody 450) se mi denně proteče cca 50 litrů ;-)
Samozřejmě odkalovat jsem nepřestal :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 11:54 Muž Sid [6637] - Rostliny
Výměnu 1/3 vody provádím odkalením dna, ale než stačím kvalitně odkalit, tak 1/3 vody je pryč. Vic vody není dobrý vypouštět.
Proč, resp. co odkalujete v měsíc založeném akva?! coze
Týdenní výměně 1/3 vody rozumím, (nejrozšířenější doporučení stran výměny části vody; já bych se nebál častější výměny a třeba i většího objemu... :)), ale proč vrtáte každý týden do dna? :-)
Jak se daří kytkám teď? Fotky ukazují stav po týdnu od založení... (Na můj vkus málo světla, tak jsem zvědavý. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 11:29 filipsi – Re: texis
Jak casto menit vodu ej u kazdeho akva individualni (jak casto se opravdu musi).
Nicmene zkusenosti rikaji (rust rostlin, treni a zdravi ryb), ze cim casteji, tim lepe. Takze brat to jako prostredek k setreni mi neprijde idealni. Koneckoncu, kdyz pominu opravdu ohromne nadrze (nad 1000l), je to opravdu za tu vodu par korun, ve srovnani s el, atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 11:25 filipsi – Re: Ljuknes
Nebo poridit odkalovac s mensim prumerem (hadic i "nasavace"). Ale jako nejjednodussi bych videl odkalovat trochu mene intenzivne, pokud to bude mozne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 11:21 Muž texis [3] – Re: Přéma
Dik za tip. Ja takhle kazdej tyden vypustim prakticky polovinu z 20 litroveho akva. Dalsi vec je ze se tim aj dost usetri - me 10 litru tydne nezabile ale 1/3 z 200litru je celkem uz dost vody rekl bych :)

jestli tomu spravne rozumim tak se timhle zpusobem zcela oddelit odkalovani dna (treba kazdej tyden) a vymena vody (treba 1x za mesic)?

Jak casto potom treba u 126litroveho menit vodu (a kolik) kdyz bych odkaloval timhle zpusobem ale parametry vody nesleduju?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 11:20 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Re: Přéma
A nebo použít menší (užší) odkalovací zvon.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 11:13 Muž Přéma [23] - Amerika – Re: Ljuknes
Odkalenou vodu vracím čerpadlem přes kostku jemného akvacitu zpět do akvária.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 11:11 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Ljuknes
A co třeba odkalenou vodu přefiltrovat a vrátit, pak můžete odkalovat dokud nedosáhnete úplné spokojenosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 11:05 Muž LuckyLjuk [18] - Rostliny – Málo času při odkalování
Zdravím, mám 96l AQ a mám problém při odkalování dna. Výměnu 1/3 vody provádím odkalením dna, ale než stačím kvalitně odkalit, tak 1/3 vody je pryč. Vic vody není dobrý vypouštět. Máte někdo stejný problém? Máte někdo nějaký fígl, jak odkalit dno ,než se vám vypustí 1/3 vody? Odkalovač můžu přiškrtit, ale stejně to nestíhám a když ho přiškrtím moc, tak skoro vůbec neodkaluje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 15:51 helča – Re: Jrk
Hurá už to funguje ještě jednou děkuji potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 15:37 helča – Re: Jrk
Moc moc děkuji jdu na to. Než něco podělat je lepší se zeptat díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 15:34 Muž Jrk [143] – Re: helča
Tak tady tento filtr www.zoo-hobby.cz/… ponořit tak hluboko, aby jeho výtok byl těsně pod úrovní hladiny - filtr by měl hladinu čeřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 15:19 helča – Re: helča
teda ponořit smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 15:17 helča – Filter FAN mini
Dobrý den, prosím o radu. dnes jsem zakoupila tento filtr se vzduchování sestavila a teď nevím jak hluboko filtr ponožit, abych něco neprovedla. Děkuji za odpověď coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 15:07 Muž Fáster [9]
Aby si drahá polovička akvária náležitě vážila, je žádoucí ji do údržby zasvětit a zaúkolovat. Např. tahat kýble s vodou do koupelny a zpět, odkalovat, vytírat podlahu atd. Nápaditosti se meze nekladou. ;-)
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 14:39 Muž Lukasson [40] – Re: Tommys
S tou TV je to celkem dobrý nápad, já se snažím odkalovat v nepřítomnosti mé drahé polovičky, je to přeci jen trochu klidnější :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 13:31 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: Tommys
tak, tak!
také zaléváme pokojové rostliny odkalenou vodou. a je fakt, že je lépe, když drahá nepřekáží a nevidí jak cákám na koberec...:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 13:05 Tommys – Re: mirlun
Poté doporučuji vodu bez krevetek opět promíchat a zalévat s ní pokojové květiny, rostou jak prdlý, vlastní zkušenost, manželka pak ráda vidí, že vedle bordelu v bytě(kyble, hadice, mokro, smradlavá koupelna)přeci jenom ta akvaristika k něčemu je. Teďka trošku OT, taky se při odkalování snažíte svoji pani uvést do stavu ležmo u TV. Takový to, miláčku uvařím ti čajik, nádobí umeju, donesu ti vše co potřebuješ k TV, ale pak si sednu k akváriu a nechci nic slyšet o bordelu:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 21:47 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Re: Tereza
Hadičkou na vzduchování jsem to zkoušela, ale mám asi blbej štěrk, hadička se ucpává. Sítko na čaj taky zkusím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 21:32 Tereza
Odkalím hadičkou a špinavou vou liju do odpadu přes sítko na čaj. Zůstanou i ty nejmenší. Pak to ještě proplachuju, abych tam zpátky nedávala špínu, která se taky zachytí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 21:23 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Re: adraj
Díky za odpovědi. Ty narozené krevetky jsou tak malinké, že tím sítkem asi projdou, ale kouknu se po něm. Asi fakt nakonec nezbyde než donekonečna prohlížet odkalenou vodu :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 13:22 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: Eva_R
pokud máš trpělivost, tak doporučuji odkalenou vodu nechat ve kbelíku sednout, a třeba druhý den pozorovat, jestli se v něm něco neprohání a to pak odchytat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 11:37 adraj – Re: Eva_R
Existují odkalovače, které mají sítka. Případně bych řešil nějak podobně u toho čím odkaluješ a na jeden konec bych přidělal řidčí plastové pletivo, co se používá do rámů proti mouchám. Před časem jsem koupil od firmy Sendy v Rosicích n. L. šikovný odkalovač www.sendy.cz/… má jednak sítko a navíc jakýsi pumpovací měch, který se párkrát zmáčkne a sací zvon saje. Někde jsem četl, že měl kdosi problémy se sací klavpkou. Odkalovač od Tetry, který byl výše jmenován se mi neosvědčil, protože se s ním musím dost razantně a dlouho klepat, aby vodu nasál. Navíc má síto na dně zvonu, které se často se zanáší nasátými kamínky a pískem. Potom se musí vytáhnout z vody, aby se nasáté věci uvolnily. U prvního typu je síto na kraji zvonu, což je podstatně šikovnější a přisáté kamínky jdou zklepnout pod vodou prstem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 21:54 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – krevetky
Prosím poraďte - jak správně odkalovat akvárium s krevetkama? Aby co možná nejmíň docházelo k jejich odsávání.... hlavně mám strach, že přehlídnu mladé a představa, že některé skončí v odpadu je pro mě hrozná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 17:08 Muž pepis [15] - Cichlidy – Re: Moucha
:-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 15:59 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: pepis
s objemem to ma hodne co spolecnyho, ja svoje mini akva odkaluju 5ml nebo 10ml strikackou (samozremne vytahnu pist a zbytek stikacky pouziji jako zvon, gumickou ji chytnu k pinzete) + vzduchovaci hadicka + posuvne skrtitko

zkousel jsem zvon + 8mm hadici a to mi malem vycuclo cely akvarko! To vite male objemy, male naradi
a taky zalezi jake je prevyseni (samospad), cim vetsi vyskovy rozdil tim tenci hadice, nebo se to musi skrtit a to nejni ono
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 15:35 Muž pepis [15] - Cichlidy
Tak správně, s objemem jde nahoru většinou výška ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 15:20 Muž NASREDDIN [1383] – Re: pepis
Tudíž vlastně stejně o objem akvária, ale o jeho výšku, čím vyšší akvárko tím delší trubice.
Aby se neplašily ryby, nebo si člověk nemáchal ručičky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 15:12 Muž pepis [15] - Cichlidy
Něco společnýho má, já třeba odsávám otvorama v krytu, abych neplašil ryby, tudíž potřebuju o dost delší odsávací trubici, u malého akva by stačila kratší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 14:38 Muž NASREDDIN [1383] – Re: xOB
Nejlepší zvon je PETlahev a kus hadice.
Ovšem co má výběr zvonu společného s objemem akvária mi není moc jasné .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 14:10 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: Emipov
Zrovna tento typ nedoporucuji, zanasi se to sitko (nastesti jde vyndat), ta zaviraci packa je taky na nic (zrusit nejde) a ten plovak se lehce ucpe (nastesti sel odvrtat rozzhavenym vrtakem).
Zatim nejlepsi zvon, co jsem zkousel (zkousel jsem jich cca 10, mam ruzne veliky akva), tak akva od 170 vys je super ten jiz zminovanej easyclean (ale taky je potreba vydelat sitko a klapku)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 12:09 Emipov – Re: PrincPrincessen
Fotka k příspěvku Ja by som odporucil aj GC50 od TetraTec. Nie je nejako priserne drahy, okolo 13 EUR na Slovensku.
Tento typ je pre 200-400 litrove akva, su aj ine modely pre mensie akva.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 05:49 Muž Miras [111]
každopádně pokud nechcete aby nasával písek tak ho stačí krapet přiškrtit a fertig ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 21:45 Muž PrincPrincessen [19] - Cichlidy
Já mám tuším 60cm zvon a mám dno písek do filtrací u bazénů tak že jemnej a s ním to jde jedna báseň shop.miga.cz/… jen jsem z něj musel odstranit takové sítko co zabraňuje větším nečistotám se dostat do hadice bo se to futr ucpávalo X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 16:13 Muž MrHahaha [1] - Tetry – Re: pepis
ja mam zase moc hrubej a musim hodne hrabat smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 15:44 Muž pepis [15] - Cichlidy
Já odkaluju obyčejným menším zvonem a písek mám převážně 1-2mm, jde o to se naučit odsávat trochu nade dnem aby šel jenom bordel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 15:28 Muž Honz [7] - Tetry
přesně zvon :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 09:37 kreten – Re: vaclav
Firma Marina teď vrhla na trh docela vylepšený model, dovážejí jej Plačci, zkuste své obchody, aby je objednali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 22:19 Usine – Re: kadli666
Musíš si koupit vysoký odkalovací zvon aby ti jemný písek voda z kalem neodnášela pryč a drobet se to naučit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 22:14 Muž MrHahaha [1] - Tetry – Re: kadli666
odkalovacim zvonem,nasajes a samospadem jede bordel do kyble pod AQ palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 21:52 kadli666 – Odkalování písku
Hoj!
Sehnal jsem a nasadil do akvárka velmi jemný písek, ale chtěl bych se zeptat, jak ho čistíte, respektive odkalujete.
Díky za každou odpoved.
Diky. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 21:01 Muž ApacheBa [0]
ta pet flasa je zaujimavy napad,avsak u mna nepouzitelna, nedostal by som sa do kazdeho kuta akva, ja pouzivam klasicky plastovy zvon / cca 0.80€ / a nasadeny na hadicu 12/16 , hadicu mam cca 10 metrov, teda druhy koniec strcim rovno do vane :) ktoru predtym este zastoplujem/po odkaleni skontrolujem , ci mi vo vani nahodou neplava kreveta ci rybka :) / a klasicky odkalujem, ponorim zvon do strku a krasne sa to prepere, takto mozem este dodatocne presuvat dno na vhodne miesto,take male terenne upravy,takto obsiahnem cca 80% dna, akurat do husteho porastu valisnerii a cabomby sa nedostanem, ale to by nemalo vadit, aspon rastlinky maju vyzivu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 19:05 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Teflon
To bude asi tím, že neumíš odkalovat.
Nasaj vodu, a prstem na konci hadice reguluj průtok,
jakmile se písek nadzvedne, tak přicpni hadici.
Písek se bude hezky vznášet a propírat a nic ti neucpe.
Je to jen o praxi. ;-)

Proto radši nekupuji odkalovače ale radši používám PET lahev,
podle toho jaké akva odkaluji, volím délku lahve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 17:35 Muž avast [49] – Re: Teflon
No to sítko vytáhni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 16:38 Teflon – Re: Sid
Jak co jineho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 16:09 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Teflon
Tak co jiného už? :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 46009x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345?od=1351