Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 17:23 Muž j0hny [86]
Ja som tiez pral na 2x :-) Kazde mrtve dno treba prat, ono aj transportom sa ten piesok omiela a casom je v baliku vela prachu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.02.2011 17:10 Muž kortezhugo [983] – Re: juroxxxxx
neboj vycisti
zalezi len ci sa ti chce cakat?
a takto mozno spotrebujes viac vody ako ked ten piesok preplachnes
ak to mas napustene 4 dni - mozes to kludne vypustit a preplachnut
druhy krat budes vediet X-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 17:03 juroxxxxx – Re: j0hny
nevypral ale som myslel ze ked to je piesok do AQ tak to netreba. a myslite ze sa to vycisti ked budem menit vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 16:57 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: juroxxxxx
Jednoduše hledejte "mléčný zákal"...
To bude nějaké Malawi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 16:53 Muž j0hny [86] – Re: juroxxxxx
Vypral si to dno ? Asi to bude jedno s druhym.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 16:47 juroxxxxx – zakalena voda
Fotka k příspěvku dal som to tam asi tak po tyzdni posledneho nateru. a robil som to s polytyrenu,epoxydu a z piesku a na koniec som ho zneutralizoval. AQ mam napustene 4 dni a uz som menil 3 krat vodu a stale sa zakali.dakujem za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 11:24 R Muž romant [27982] – Re: juroxxxxx
S největší pravděpodobností jde o uvolňování nějaký složky z toho pozadí. S tím se setkal skoro každý kdo má takový pozadí v akva. Tady pomůže jedině měnit tu vodu a čekat. Pokud by se to za 2-3 dny nespravilo, tak je něco opravdu špatně. Nebylo tam to pozadí daný brzy po natření?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 11:14 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: juroxxxxx
A nebo jsi pozadí doma vyrobené, vyrobil špatně a teď to do vody uvolňuje nějaký maras. Avšak to je jen další z možností, mohou to být klidně i jen ti nálevnící a za pár dní to odezní. to poznáš až tam pak dáš ryby.... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 08:17 Muž souky [592] - Rostliny
zkus hledat pod klíčem nálevníci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 23:18 Muž wexli [-4]
a z čeho to pozadí máš? jaký natěr?popiš ho.
Mě to pro příklad dělalo pozadí co měl natřený balakrilem,ale zjistil jsem ze to nijak neskodi ani rybam ani kytkam tak jsem jen menil vodu a cekal az zakal zmizi
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 23:12 juroxxxxx – zakalena voda
dobry den, mam 120 litrove AQ,dal som tam 3d pozadie co som si doma vyrobil. po napusteni sa za 10 hodin uplne zakalilo do mliecnej farby, potom som vymenil vodu a zase sa za par hodin zakalilo, dnes som vymenil vodu 3-ti krat a uz zase je zakalena. co mam s tym urobit?????? dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 19:53 R Muž romant [27982] – Re: Peparafan
Neodkalovat tak často, nevzduchovat(správně nastavený filtr se postará), více rostlin, nechat akvárko v klidu a nezasahovat do něho tak často, jednou týdně úplně postačuje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 19:48 Muž Peparafan [4]
Díky aspon jsem zas o něco chytřejší X-)

Pořád jsme se ale nedostali k tomu jak to udělat aby byla voda čistčí když se na to podívám tak at vidím čirou vodu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 18:40 R Muž romant [27982] – Re: Peparafan
Sklo na hladinu, nebo-li tzv. krycí sklo je praktická záležitost, kvůli odpařování vody, vyskakování rybek a koneckonců na něm může být i položený nějaký to osvětlení. Já mám na krycích sklech taky pložený zářivky. Je pravdou, že to není moc praktický, ale svůj účel to splňuje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 18:35 Muž Peparafan [4]
toho jsem si vědom :-D Je to takové provizorní...plánuji totiž pořídit akva o velikosti toho stolku a podle toho investovat do řádného osvětlení...jelikož se stolek nachází pod šikmou střechou z palubek myslím že zavěšení nad akva nebude problém...nebo dat sklo nad hladinu to ještě nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 18:32 R Muž romant [27982] – Re: Peparafan
Tak než tam budeš dávat další rostliny, tak bych jako prvořadě řešil osvětlení toho akva. Obávám se, že investice do nových rostlin by v současnosti byla vyhozeným penízem, ta lapmička je sice pěkná, ale nedostatečná. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 18:20 Muž Peparafan [4]
Filtr má průtok docelá dost dobrý mám to zaplé na max :-) A když ho dám aby výtok byl těsně pod hladinout tak ji dokáže dobře výřit. rostlinky přidávám jen čekám až se rozrostou akva je v začátcích. A co s tím povlakem když se udělá na hladině ?

Takže odkalovat a výměna vody stačí 1 týdně jo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2011 17:54 R Muž romant [27982] – Re: Peparafan
3x týdně odkalovat není nutný. Stačí jednou za týden až 14 dní. Ten filtr nastav tak aby výtok vody lehce čeřil hladinu a to vzduchování si myslím, že nebude nutný. Chtělo by to přidat i nějaký rostliny. S takto intenzivní výměnou vody nemám problém, hlavně rostliny by to mohli ocenit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 17:47 Muž Peparafan [4] – Částice ve vodě
Fotka k příspěvku Měl bych takový problém... 3x týdně odkaluji a tím i vyměnuuji asi 1/3 vody z akva a když mám zaplé bubliny do akva tak se to docelá dá ale po vypnutí se mi udělá zákal na hladině tlustý jako papírek na balení cigaret asi.

Jinak ve vodě plavou jakoby malé částice a nemůžu docílit čisté vody at se snažím sebevíc.

Rostlinky a rybičky mám na mém profilu v akvárku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.02.2011 19:01 Muž Yirka [9118] – Re: davidus
Myslím že na to jdeš trochu obráceně. Jednak bych řekl, že v nádrži s rostlinami se prostředí a rovnováha udržuje snadněji než v nádrži holé. A pak, stálé zasahování do nádrže její stabilizaci také nepomáhá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 14:48 Žena Kajka99 [229] – Re: Daveedek
já ty svoje vždycky snažím z okolí odehnat koncem hadice. ale ty moje krevety jsou hrozní flegmouši, lezou mi po rukách i po hadici, vždycky pak stejně musím čučet do kýblu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 13:58 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: katterinecka
To ano, terčovce mám už rok a pořád je ještě neumím chovat. A jedna z chyb bylo i špatné odkalování.Myslel jsem si že v zaběhnutém akváriu jim nebude nic scházet a sházelo.
Potřebují mít svoje parametry vody a tak se pořád snažím jim je nějakým způsobem vytvořit.
Někteří si to nekomplikují a nechávají je v holých nádržích nebo nádržích bez rostlin. Podle mého soudu i za rok budu pořád na začátku chovu terčovců protože to je dost složitý koníček. Možná to jde pěstovat terče v rostlinném akváriu ale já to určitě neumím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 13:46 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: davidus
promiň že pochybuji o radách ohledně terčovců o někom kdo před děma týdny napsal
davidus napsal: Jsem na úplném začátku chovu terčovců
Podle mě to jde i jinak ;-)
Btw.: písek vzlínat nemůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 13:34 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: katterinecka
A tady je ten rozdíl.Ty preferuješ malé rybyčky a rostlinky. Já tam mám velké ryby a terčovce. Mam tam jen odolné rychlerostoucí rostliny a kořeny,kameny, písek. Potřebuji často a dost odkalovat a sledovat vodu. Je to akva cesta kterou jsem si vybral a tady jsem potřeboval vědět jak vzlíná ten písek. Neberu nikomu jeho akva cestu a taky bych byl rád kdybych odkaloval jednou za půl roku.Jenže u terčů by to muselo být akvárko o rozměrech v metrech aby se udržela stejná rovnováha. Takže každá akvaristika je trochu jiná a každý si vybere to co se mu líbí.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 13:18 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: davidus
nejsem takovej debil abych tam dávala 12 terčovců ;-) chci aby se moje ryby měly dobře i bez toho abych týdně odkalovala tuny kalu. Ale jestli má někdo akvárko jen kvůli rybám tak aď si to dělá jak chce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 13:15 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: katterinecka
Tak si dej do něj 12 terčovců a po roce mi řekni jak jsi na tom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 13:12 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Daveedek
tam kde nejsou :-D neboj pod pískem se schovávat nebudou. Takže buď opatrnost nebo pak prohlídnout kýbl jestli tam nějaká neplave
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 13:11 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Yirka
Ale když chováš terčovce je to něco jiného. Tam je odkalování týdně nutností a tak třetinu vody. Krmí se čtyřikrát denně a odsát se to musí.Nejlépe je odkalovat obden. Nemám rostlinné akvárium a protože ryby jsou u mě na prvním místě mám tam jen rostliny které tohle snesou. Zjímá mě jestli není ten písek moc lehký nic víc nic míň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 13:07 Daveedek
Dobrý den,
potřeboval bych radu... Jak důkladně odkalovat písek v akváriu aniž bych ohrozil malé krevetky?
Děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 12:53 Muž Yirka [9118] – Re: davidus
Akvafirmy vyrábějí (a bohužel i prodávají) spoustu zboží nad nímž opravdu zůstává rozum stát. ;-)
Nedávno jsem před výměnou dna skoro půl roku neodkaloval. Dno bylo poměrně hrubé. Při výměně bylo staré dno zcela hnilob prosté.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 12:42 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Re: davidus
Zaujímalo by ma čo na také odkalovanie hovoria rastliny, ako tam s tým v tom videu okolo nich behala :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 12:25 Žena katterinecka [2146] - Rostliny
davidus napsal: U větších akva je pořádné odsávání nutností.
Neříkám že se takhle odsávat nemůže, jen tu nerozšiřuj bludy, ještě by to někdo mohl vzít vážně.

(a to moje velké akvárium rozhodně nepovažuji za rostlinné)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 12:17 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: katterinecka
U akvárií s terčovcema je to trochu jinak než u rostlinných. Máte samozřejmě krásná ale u mě jde i o ryby a tak je v nich trochu jiný režim hlavně co se krmení týká. A jen selským rozumem na co by 6 předních akva firem vyrábělo takové odkalovač kdyby nebyli potřeba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 12:12 Žena Kajka99 [229] – Re: davidus
jo, však jsem taky nereagovala na vás :-) ve velkém akva jdu až na dno a v menším to vůbec není potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 12:11 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: davidus
a jestli myslíš že je u větších akvárií odsávání nutností, tak mám i 400litrů, které odsávám minimálně a když už tak jen zbytky z povrchu. Už funguje třičtvrtě roku, nemá problémy s řasami ani se zahníváním dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 12:10 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: davidus
písek se musí proprat? Je zajímavé že mi akvárka fungují i bez odkalování. A takových lidí je jistě víc. To by podle té tvé teorie moc nefungovalo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 12:00 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Kajka99
To právě není to pravé čištění písku ten se musí proprat.Vy jen odsajete opatrně povrchové nečistoty a to co zapadlo v písku zůstává. U větších akva je pořádné odsávání nutností.
V tom dlouhém zvonu se musí písek protočit a vyprat. Třeba takto: www.youtube.com/… Mám strach že na tohle bude ten písek až moc lehký. Potřeboval bych někoho kdo odsává podobně aby se vyjádřil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 11:42 Žena Kajka99 [229] – Re: Jitule
mě můj přítel zvon rozsedl tak od té doby odkaluji pouze hadicí...zrnitost 1-2mm nasávám do hadice a propírám (prstem reguluju odtok), zrnitost 0,2mm odkaluju tak, že to toho písku jenom tak drbnu a okamžitě odsaju uvolněné nečistoty. Nakonec jsem i ráda že ten zvon rozsedl, teď mi jde odkalování mnohem líp, mám miniakvárium a větší nádrž hustě zarostlou a je to takhle lepší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 10:34 Žena Jitule [27] – Re: davidus
Já mám jen jednoduchý systém na odsávání - zvon (opravdu to vypadá jako zvon) + hadice . Jasně, nadzvedne se a točí se chvíli ve zvonu ve víru , a když zanořím hlouběji, tak pár zrnek nasaju, ale nic tragického. Jde to i bez nasání písku ;-) , jen se musím víc soustředit :-D . Co vím i u našich ostatních akvarií, tenhle písek se čistí nejsnadněji. Hadici mi totiž nemůžou zablokovat nasáté větší kamínky, oproti dnu u ostatních AQ . ;-)
Není v tom problém :-) . Jak říkám, jde to i bez přečeprání písku, jen pořádně sledovat co se děje ve zvonu :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 08:42 Muž davidus [41] - Cichlidy
Jak je to z odsáváním nečistot? Zdá se mi ten písek na pohled lehký nemáte problém s tím že by ho odkalovačka přečerpala. Mám Easy Clean a ta má docela tah.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 16:30 Muž tomas3000 [15]
ale tak chce to zkouset,co vyhovuje no...jak se rika...kazde aqua je jine a jedinečné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 16:23 Muž tomas3000 [15]
právě se mi zdá, ze uz za ten tyden mam u predniho skla toho detritu uz jakz takz:-) ono je to i tim, ze se mi mirne svazuje dno a u skla nemma rostliny, ktere by detrit zpracovavali...ale myslim, ze kdybych odkaloval co druhy tyden plus kazdy tyden menil vodu, tak by to taky fungovalo...nejde mi o to, ze bych byl liny..akvaristika me bavi...prave se spis bojim, ze do toho aqua hrabu spis vic, jak min:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 16:12 Muž konopnik36 [42] – Re: GP
www.youtube.com/… při hnojení tabletami či tekutými prostředky,obojí ve vodě zůstane,nemůžu si ho vynachválit a to ho má jen chvilku,(dno je čisté),jen ta cena je poněkud vyšší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 15:26 GP – Re: shreder9
imho v kontextu rostlin je to spi o tom, co v te vode uz neni, nez co se tam hromadi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   16.01.2011 15:14 shreder9 – Re: tama
myslim si ,ze menit vodu kazdy tyzden je prilis casto,ak mas dobry filter,ten zvladne udrzat vodu v prijatelnej norme dlhsie,odkalovat ano inak sa nahromadi vela toho oneho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2011 11:17 Usine – Re: tomas3000
CO2 je teď jako zaklínadlo. I když ho používám už roky jde to samozřejmě i bez něho. Pokud je ho v nádrži nedostatek, není to ale nic špatného, rostliny si ho dokáží vyrobit sami z hydrogenuhličitanů. Je to ale pracnější způsob a proto rostou pomaleji. Umělé zvyšování obsahu CO2, které je nerovnoměrné a hodně kolísá, je pro rostliny problém, protože se neustále musí přeorientovávat ve způsobu jeho přijímání. Toho využijí samozřejmě řasy a co z toho vznikne za problém známe všichni. Týdenní výměnu 1/3 vody všem doporučuji a odkalování 1 x za 14 dni při větším počtu ryb je podle mě také velmi důležité. Dělám to i u svého 500 litrového akvária a už nějaký ten rok. Člověk nesmí být prostě líný, jakmile jsem si myslel že už to nemusím dělat vždycky přišel zasloužený trest. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 10:42 Muž tomas3000 [15]
Zdravím a předem se omlouvám, jestli jsem toto někde přehlídl...mam 112 L akvarium, nepouzívam CO2, ktere by bylo mozná trochu potreba...chci se zeptat, jak casto mam odkalovat...pocitam, ze kdyz budu odkalovat treba 1 x za 2 tydny a kazdy tyden menit 1/3 vody, tak se hladina CO2 zvysi diky detritu...ted odkaluju kazdy tyden spolu s menenim vody...je to vubec potreba odkalovat kazdy tyden...mrknete prosim na moji prezentaci...kytek si myslim, ze mam dost...nebo bych mel jeste par kytek pridat treba po stranach? dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 21:24 Usine – Re: žakelin
Nevím jak odkaluješ ale žádný velký bordel by se zvedat neměl, ten by měl být odsátý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 21:09 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: žakelin
tak nemáš odkalovat kompletně ;-) jestli máš dobře fungující akvárko a nepřerybněno tak by se měla většina "bordelu" sama rozložit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 21:06 žakelin
Nevadí rybám ten bordel co se zvedne ze dna, při kompletním odkalování ? Jako občas je to vážně síla :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 45997x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345?od=901