Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2009 16:05 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Byl tam člověk, který něco kupoval a říkal mi že na to mé akva potřebuju minimálně 1.5w/l
To jsi musel potkat Sida smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.08.2009 15:59 Muž ČUPR [204] - Tetry
Fotka k příspěvku Sid napsal:


Pohybující se nálevník bývá vidět pouhým okem (zdravým! :)), případně pomocí lupy.


Nálevníci jsou vývojově nejpokročilejší skupinou prvoků. Velikost buněk se pohybuje v rozmezí 10 µm až 4 500 µm.


Sakra Side, Ty musíš mít ale dobrý (zdravý) oko ! :-D potlesk :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 14:32 Maikie
To, že jsem tam dal 1w/l je prostě dezinformace. Všude se píše o tom jak je výborné mít hodně světla. Jednou jsem byl v akvaristice když jsem zakládal akva. Byl tam člověk, který něco kupoval a říkal mi že na to mé akva potřebuju minimálně 1.5w/l, jinak mi tam rostlinky neporostou. Taky říkal, že je zkušený akvarista atd atd... na tolik w se mi tam ani nevešly zářivky tak jsem zůstal u 1w/l. Rostliny tam mám Vallisneria spiralis Rubra, Microsornium pteropus, jávský mech, monoselenium, echinodorus ovalis a ještě nejakou jemnolistou rostlinu ,rychle rostoucí a alternanthera splendida.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 14:17 Žena ustavprochore [567] – Re: Sid
No vida, děkuji moc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.08.2009 14:07 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ustavprochore
Když se zákal usadí, půjde nejspíš o mechanické nečistoty.
Pohybující se nálevník bývá vidět pouhým okem (zdravým! :)), případně pomocí lupy.
Zelené řasy se mohou rozptýleně vznášet a/nebo se zčásti usazovat, sinice tvořit vrstvu ve sloupci vody. "Živý materiál" reaguje na kapku Sava. :) Mikroskop je dobrá věc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 13:58 Muž kortezhugo [983] – Re: ustavprochore
...co je s tou PET-kou...ja som to necital....???-a ja chcem vediet.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 13:54 Žena ustavprochore [567] – Re: Sid
Tomu nevěřím. :)
Radils´ to tu už mnoha lidem, ať dají vodu do PETky a nechají odstát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.08.2009 13:51 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ustavprochore
Co když já taky ne?! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 13:46 Muž kortezhugo [983] – Re: filipsi
...mna zaujima "na co???" tam daval 1W/L??? kvoli"comu???" - ved to nie je sranda!!!!....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 13:42 Žena ustavprochore [567] – Re: Sid
:-)
Ale já třeba doteď neznám přesné řešení, resp. výsledek, toho tvého "slavného pokusu" s PETkou plnou vody... :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 13:39 GP – Re: filipsi
ten nalev.... sem myslel, spis ze maji nalevku jakozto na prijimani potravy. hmmm ale to je jedno. ja bych to asi spis resil, nez vsechno ven...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 13:36 Muž filipsi [1295] – Re: filipsi
OT : Smarja, bidli :) Prosim adminy zdvorile o opravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.08.2009 13:35 Muž filipsi [1295] – Re: kortezhugo
To je dusledek toho, ze si lide prectou W/l u rostlin, diskuze o slabych osvetlenich, a pak nesmyslne nacpou do 250l 250w. To uz musi byt kor slusny zkuseny kytkar, aby takhle osvetlenou 250-ku udrzel na uzde ....
Polovina svetla by byla azaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 13:32 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: kortezhugo
Určitě nezaškodí. :-) I když osobně se domnívám, že na vině je skutečně "přepálené" světlo.
(Ustavprochore! X-) :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 13:27 Muž kortezhugo [983] – Re: Maikie
...a este otazocka ... co tam mas za rastliny ze si tam "valil" 1W/L????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 13:25 Muž kortezhugo [983] – Re: Sid
...a odmerat P-NO2-NO3-Ph-Gh tiez nezaskodi... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 13:22 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Maikie
V první řadě je potřeba pokusit se zjistit, jestli jde skutečně o nálevníky nebo nějaký fytoplankton (řasy).
EDIT: Díky, Ustavprochore! :-) Nechtělo se mi to odbýt tím, že na tomto fóru se podobný problém řešil mnohokrát... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 13:22 Žena ustavprochore [567] – Re: Maikie
Co zkusit nejdřív hledat? Třeba tady: rybicky.net/forum/9008? ;-)
Jinak "valit" do čerstvě založeného akva, které ani není nijak zvlášť hustě osázeno, 1W/l nebyl moc dobrý nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 13:13 Muž filipsi [1295] – Re: ČUPR
Za nalevniky stat muzes, ale nebidli ve dne. Od toho jsou nalevnici nalevniky, ze se vznaseji v nalevu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 13:12 Maikie
Zkuste prosím najít nějaké řešení, dohady mi nepomohou. co si o tom myslíš ty, Side?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 13:09 Muž kortezhugo [983]
...a co tak najprv odmerat P-NO2-NO3-Ph-Gh...??? - co ked to "vymenis" a o mesiac to budes mat znova???...to ta uz nas..e - tak silny zakal musi mat daaku pricinu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.08.2009 13:07 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ČUPR
...POZOR, pokud budeš dávat pod štěrk nějaký výživný substrát, aby neobsahoval nějaké jíly apod. ...
...Jíly ano - ale rozumné množství, které např. DEPONIT MIX mimo jiné obsahuje...

Aspoň je legrace. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.08.2009 13:05 Muž ČUPR [204] - Tetry
Sid napsal: POZOR, pokud budeš dávat pod štěrk nějaký výživný substrát, aby neobsahoval nějaké jíly apod.
V tomto případě bych raději nevzpomínal žádné výživné substráty!
V ostatních případech potom: proč by neměl výživný substrát obsahovat nějaké jíly?! hmm

Jíly ano - ale rozumné množství, které např. DEPONIT MIX mimo jiné obsahuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.08.2009 13:04 Muž ČUPR [204] - Tetry
Sid napsal: Tak to je fakt síla - nečekej na nic a vyházej to komplet. Ty nálevníci jsou ve dně nádrže a množí se čím dál víc.
ČUPR! Někdo prolomil vaše přihlašovací jméno a heslo a plácá tady vaším jménem nesmysla! :)

To těžko - podobný případ se mi stal kdysi a příznaky byly obdobné. Stojím si za svými nálevníky! Pokud máš lepší radu - sem s ní! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.08.2009 13:02 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ČUPR
POZOR, pokud budeš dávat pod štěrk nějaký výživný substrát, aby neobsahoval nějaké jíly apod.
V tomto případě bych raději nevzpomínal žádné výživné substráty!
V ostatních případech potom: proč by neměl výživný substrát obsahovat nějaké jíly?! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.08.2009 12:58 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ČUPR
Tak to je fakt síla - nečekej na nic a vyházej to komplet. Ty nálevníci jsou ve dně nádrže a množí se čím dál víc.
ČUPR! Někdo prolomil vaše přihlašovací jméno a heslo a plácá tady vaším jménem nesmysla! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.08.2009 12:56 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: Sid
No, vypadá to spíš na ty nálevníky - SORRY za první "odhad" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.08.2009 12:56 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ČUPR
Tak to vypadá na velké rozmnožení nálevníků - tady nepomůže asi nic jiného, než komplet vyházet a pořádně proprat dno nádrže.
coze
Teda - vaše rady zarámovat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.08.2009 12:54 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ČUPR
...To vypadá na rozmnožení rozsivek...
coze
Teda - co se od vás člověk nedoví...?! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.08.2009 12:53 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: Maikie
Rostliny jen řádně opláchni, ale dno celé vyházej a pořádně několikrát proprat až budeš mít v kýblu vodu úplně čistou. POZOR, pokud budeš dávat pod štěrk nějaký výživný substrát, aby neobsahoval nějaké jíly apod. Doporučuji použít DEPONIT MIX Professional - viz rybicky.net/nadrz/6520/27.jpg a rybicky.net/nadrz/6520/28.jpg
NEZAPOMEŇ také řádně omýt skla celé nádrže !!!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 12:22 Maikie
tak to mě moc nepotěšilo:-D rostlinky si můžu nechat ne? proprat je a znovu zasadit do čistého dna:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 11:59 Maikie – foto
Fotka k příspěvku přidávám další foto pro představu, přidal jsem osram lumilux aby to mělo jiný barevný tón;)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 11:51 DeathAngell
já když měl zákal v akvárku (20L) tak sem pustil silně vzduchovaní a vyměnil pulku Objemu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.08.2009 11:50 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: Maikie
Tak to vypadá na velké rozmnožení nálevníků - tady nepomůže asi nic jiného, než komplet vyházet a pořádně proprat dno nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 11:48 Maikie
ten zákal se objevil cca měsíc po založení. i když je pravda , že lehce kalné to bylo od začátku, ale to si myslím bylo kvůli tomu , že jsem nepropral štěrk. teď už je štěrk proprán. Nepřidal jsem sůl ani cukr:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.08.2009 11:44 Muž ČUPR [204] - Tetry
Ten zákal se Ti vytvořil za jak dlouho po založení akvária, případně je již od samého začátku? To vypadá na rozmnožení rozsivek. Nespletl ses event. při přidávání soli a nedal tam omylem cukr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 11:37 Maikie – Strašný zákal, začínám být bezradný
Fotka k příspěvku Dobrý den, už si nevím rady, v akva se mi vytvořil tento bílo-zelený zákal, který se každý den zhoršuje, a to velmi viditelně. Pokaždé, když vyměním jednou za cca 4 dny jednu pětinu vody můžu očekávat, že druhý den skoro neuvidím na rybky:-( Filtruji vnějším filtrem eheim pro akva do 250l, včera jsem přidal i vnitřní biofiltr s čerpací hlavicí. Osvětlení jsem měl asi 1w/l, ale to jsem teď snížil na 0,2w/l . mám tam asi jen 18 rybek, z toho 5 parmiček černopruhých, které se výborně zbavily řasy na stěnách, dekoracích a rostlinkách. Co2 jsem přidával, ovšem teď už ne, jelikož mám pocit, že se to díky němu zhoršuje. Akvárium má čistý objem vody asi 230 l . použil jsem i přípravek algacid proti řasám, měl takovou modrou barvu. Je to sice teprve den, ale ani po něm nevidím žádnou změnu.Akva je asi 2 měsíce po založení a tento problém trvá už měsíc. Začínám uvažovat o koupi UVC lampy. Poraďte mi prosím, jsem bezradný.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 11:52 Muž filipsi [1295] – Re: Olivietta
Skocte nejdriv pro nejake ty snecky, ampularie, podle toho, jak je akva velke. Proc zakladate ponekolikate?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 11:33 Olivietta
Ahoj.. Moc prosím o radu.. Zakládáme už po několikáté nové akva a už jsme se chystali pro ryby. Ale dnes jsem si všimla,že je tam taková jakoby plíseň. Nevím to jistě,jestli je to plíseň,ale je to jakoby takový bílý závoj z tenkých nitek. Je to i na skle,filtru,rostlinách i na kamínkách.. Rostliny tam máme asi týden. Není možné,že bysme si s nimi neco přitáhli?? Už jsem zoufalá sad prosím pěkně. Poraďte mi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 08:15 Muž filipsi [1295]
Sid napsal:
Otázkou je, jak by dopadla tato úvaha v případě, že by se někdo pokusil spočítat, zda, (jak GP rovněž uvedl!), je možné, aby "standardní" UV-lampa o "přiměřeném" výkonu dokázala díky produkovanému ozónu oxidovat amoniak a dusitany...?!


Ja myslim (tim se elegantne pocitani vyhybam), ze ho moc neni. Nicmene nejaky se tam tvori. A v tom vidim prave ten problem dlouhodobeho nasazeni. V beznem akva je takovych veci k zoxidovani, ze se ten ozon daleko od mista sveho vzniku nedostane. Ale kdyz ta lampa pobezi nonstop, dlouho, pak se teprve projevi, ze zoxidovala i to, co by za beznych okolnosti zustalo netknute. Ozon je totiz tak agresivni "oxidovadlo", ze se moc nepta co jde snadno a co hure.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 23:24 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Bob66
Na mě taky. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 23:21 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Sid
To už je na mě vyšší dívčí :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 23:18 Muž Sid [6629] - Rostliny
Možná jsem se spletl s tím že UV lampa ohrozí bakterie ve filtru když bude namontovaná před filtrem, ale zatím jsem nečetl žádný logický argument že tomu tak není...

Aha! :-O No, já myslel, že si na nás chystáte pojednání o oxidaci amoniaku, resp. dusitanů, jak se o tom posléze zmínili GP a Filipsi...
GP: "...tak mne napadlo... nemohlo by uv-c menit kyslik na ozon, ktery by pak oxidoval cpavek a nitrity na nitraty a tim odebiral "potravu" nitrifikacnim bakteriim..."
Filipsi: "...Take si myslim, ze puvodcem vseho "zla" UVC lamp je ozon. Ze vetsinou podle ohlasu ma dlouhodobe nasazeni uvc v rostlinnych nadrzich negativni vliv na rust, nepricitam primarne diskutovanemu rozpadu chelatu vlivem uvc, ale produkci ozonu, se vsemi jeho negativnimi dusledky..."

V této problematice se nevyznám tak, jak by se mi líbilo :), ale jak já tomu rozumím - myšlenka to není úplně od věci... :-)
Otázkou je, jak by dopadla tato úvaha v případě, že by se někdo pokusil spočítat, zda, (jak GP rovněž uvedl!), je možné, aby "standardní" UV-lampa o "přiměřeném" výkonu dokázala díky produkovanému ozónu oxidovat amoniak a dusitany...?!
Zvlášť u toho amoniaku se mi to zdá být málo pravděpodobné, neboť na rozdíl od oxidace dusitanů je oxidace amoniaku "náročnější záležitost" a "hmatatelně funkční" je teprve při pH 9 a výš...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 22:13 Muž Gerrik [5] – Re: marsz
coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 22:09 marsz
Aha, to ne, myslel jsem celé akvárko rozebrat. Je to asi u 112 litrů čertovská práce tak odhadem na pět hodin, ale výsledek by měl jít vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 21:46 Muž Gerrik [5] – Re: marsz
Myslíš jako filtr? Jen to asi nepomůže, musel bych tam dát nějaký sajrajt proti šnekům a chvíli to prohánět v kýblu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 21:26 marsz – Re: Gerrik
Než dumat, proč je ten zákal, je určitě rychlejší rozborka - zborka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 20:29 Muž navik [908] - Sumci
Bob66 napsal: ...stejně budu doporučovat UV lampu za filtr, i když už ne z důvodu ničení bakterií ve fitru :-D

.... on už se nějaký jiný důvod najde ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 20:08 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: navik
Tohle zní logicky ano Ale stejně budu doporučovat UV lampu za filtr, i když už ne z důvodu ničení bakterií ve fitru :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 19:39 Muž navik [908] - Sumci – Re: Bob66
UV lampa působí na jednoduché živé organismy (bakterie, viry, jednobuněčné organismy) unášené proudem vody KOLEM baňky ze speciálního křemíkového skla obklopující samotný UV zářič UVNITŘ UV LAMPY. Jelikož nitrifikační bakterie žijí přisedle na filtrační náplni filtru (povrchu substrátu dna, stěnách akvária a zařízení) nemá tedy UV záření lampy na ně negativní dopad - tedy pokud toto vysvětlení jako argument bude postačovat. (nicméně pro úplnost uvedu, že z ryze praktických důvodů - na čerpací hlavě ženoucí vodu do lampy je nasazen "biomolitan" - mám UV lampu nainstalovanou rovněž ZA filtrem :-) ).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 45997x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345?od=1601