Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 59 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2007 17:05 jardik.cardik
Fotka k příspěvku používám tento odkalovač je dobrej pordel se filtruje přes punčochui a tam zůstane jo a je to napojeno na vzduchovací motorek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2007 16:57 misanek
da se to napojit... a můžeš vodu rovnou odčerpávat do kýble
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2007 16:44 Dussy
a de na to napojit hadice? abys to nemusel vracet(tu vodu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2007 15:05 smajlik – odkalovač
Podívej se na foru v sekci výrobky na příspěvek od misanek "Odkalovač-jaký používáte".Je tam vyfocený odkalovač koupený v OBI.Včera jsem si ho taky pořídil a je super.Funguje buď přes punčošku nebo s hadicí přímo do kýble a je to i bezva škrabka na sklo.Stojí nekřesťanských cca 450,- ale je fakt MOOOC šikovnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2007 23:36 Žena kosiska [18] – Pisek
Mame piscite dno a odkalovani vubec nadsena nejsem. Mame obycejny zvon s trubici, na kterou se nasadi hadice. Kdyz hrabnes poradne, abys to procistila, tak nasajes hromadu pisku... A prave nam pisek uplne na dne trochu cerna, takze bych rekla, ze to bude tim opatrnym odkalovanim jen na povrchu :( Takze by me taky zajimalo, jestli s nejakym jinym zvonem to jde lip a bez nasani pisku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2007 22:25 Usine – odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2007 19:50 jardik.cardik
nam.r jsem ja jardik cardik akorad jsem byl přihlášen jako na.m on nema internet a ja mu daval new foto takže koukni na afriku na me nadrží namovi nepiš :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2007 19:49 jardik.cardik
odkalovat musis existuje vysavač ktery pohání vzduch a bordel zustane v ponošce sam tak vysávam tlamovci maji diost hovínek koukni ke mě mam tlamovce a taky vysávam pomoci toho vysavačem je parádni napiš jake chces tlamovce a kolik chces mit litru jsem zvědavej pačko

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2007 19:31 Barča – odkalování písčitého dna
Ahoj,chci si do akva pro tlamovce pořídit na dno říční písek,ale nebude problém s odkalováním?Nikdy jsem neodkalovala a tak se ptám,A ještě by mě zajímalo,je možné,že když budu mít výkonný filtr,tak nebudu muset odkalovat? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2007 19:28 Bobo – akva
Přiměřeně odkalte ze dna kal a doplnte čerstvou(odstátou) vodou.AHOJ
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2007 10:18 Barča – **
Ano,to je pravda,ale ono se mu to prostě daří.Má asi velké kamínky a docela rychle tou hadičkou pohybuje.Nicméně,já jsem to taky zkoušela a katastrofa. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2007 10:13 moribundus – hadicka
barca: a zkousela jsi to nekdy sama? vetsinou se ti stane, ze proud vody ti pricucne nejakej kaminek na tu hadicku a pak to netece vubec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2007 09:26 Barča – **
Víte jak můj známý odkaluje?Umělohmotnou trubičku dá jedním koncem do vody,nasaje pusou,aby trubička táhla vodu do kyblíku a potom trubičkou jezdí po dně akva,dokonce jí i zavrtává do kamínků(zrnitist8-12mm)a nemůže si to vynachválit. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2007 08:15 Muž mirlun [48] - Rostliny – levný malý filtr s molitanem
také mám malé akva a tak jsem po změně filtru z mechanického na vzduchový(princip) dokoupil hadičku a využil mechanický filtr k přečerpávání staré vody zpět do akva současně s odkalováním. molitan nepropustí žádné nečistoty a voda, která se vrací, je co do chemie naprosto stejná, jako byla v akva, protože když sajete vodu "ze dna" není to přesně ze dna, ale ze dna a blízkého okolí. využíváme tak stejného přístupu jako zde prezentované cedění přes silonky. filtrování přes molitanovou kostku považuji za daleko účinnější. dávat pozor však musíte na to, abyste proudem přitékající vody nečeřili jinou část dna akvária a nedivili se pak zákalené vodě. když si na tohle dáte bacha, budete spokojeni. a na závěr: výměnu části vody považuji za samozřejmost. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2007 18:06 Caleb – zkušenost
Tak jsem výše uvedený způsob odkalování zkusil. Nemám čerpadlo, tak jsem použil dva kýble a filtroval jsem přes několik vrstev silonu (2x), nechal usadit a poté vrátil zpět. Poté jsem odkalil zbytek a dolil 30L čisté odstáté vody.
Voda je zakalená (dávám to za vinu Starému dnu, které jsem také trochu vycucl). Mám ale pocit, že by byla beztak zakalená.

Snad to nebude pro rybky problém. Do budoucna si nejsem touhle metodou jistej ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2007 21:36 Muž Horác [3942] – to Kydd
A jak jsi spokojený s jeho výkonem (sací silou)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2007 21:26 Kydd – Volil jsem EHEIM
Jelikož jak už bylo zmíněno u odkalovacě na obrázku níže je čára ponoru na 45 resp. dle obalu na 40cm z těchto důvodů jsem volil Eheim Bateriový odkalovač 3531. Je to poněkud dražší záležitost ale vyplatí se. Je kompletně ponořitelný, kazetu s nazbíranými nečistotami lechce vyjmete a odnesete vyprat, znovu nasadite bez nutnosti vytahovat pristroj z akvária. Zatím se sním docela bavím. Poukázal bych také že v dnešní době je skoro všude nabízen za bezmála polovinu běžné ceny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2007 16:37 Muž [] – odkalovač
Já osobně při odkalování hned měním vodu, takže podobné vymoženosti nepoužívám. Dovedu si ale představit uplatnění třeba v odchovných nádržích, kde se hned po krmení odsaje zbytek a nemusí se běhat s kýblema. Taky se mi hodí, že si reguluju odtok vody tak, abych nenabral písek. To tady asi moc nejde. A ještě jen pro zajímavost, není jedno, z jaké hloubky to tahá vodu, když to nemusí mít žádný výtlak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2007 16:37 Rorejs – Prizpusobeni
A da se ten vrsek toho odkalovace nejak zahnout ??? My mame nad akvarkem maximalne tak 20cm prostoru, takze v tehle podobe bych to tam asi nedostal sad

BTW: Na kolik to prislo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2007 16:20 misanek
vypada to jako vodni dymka, ale neni... a fakt to funguje, akorat jeste musim zmerit prutok vody, ale sloupec 40-45cm vytahne, "bordel" jde do te bile puncochy a voda zpet do akva... docela dobre vymysleny a zatim funkcni, dneska budu zkouset vic
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2007 15:13 Muž [] – ?
To je vodní dýmka? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2007 12:50 misanek – Odkalovač - jaký používáte?
Fotka k příspěvku Ja jsem vcera koupil v OBI, rekl bych docela dobry odkalovac. je na 2 1.5V baterie, maximalni hladina je cca 45cm a co je super, ze ma perfektni "pytlik" jako sberac necistot, takze vodu hned vracite zpet do akva, zatim funguje dobre, dneska budu pokracovat v odkalovani, ale uz ted jsem spokojeny... fakt dobra vec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2007 12:35 Muž Horác [3942] – to blek
Caleb už vlastně odpověděl za mě ... Tebou navrhovaná řešení určitě fungují taktéž, ale já jsem sáhl po té recyklaci vody právě proto, že jsem
1) nechtěl snižovat "sací sílu" při odkalování 2) nechtěl měnit víc než čtvrtinu vody týdně . Používám odkalovač s vnitřním průměrem 10 mm a občas si docela pěkně zanadávám, jak málo saje. Nedovedu si představit, že bych šel do ještě subtilnějšího ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2007 10:49 Caleb – to blek
Tohle jsem samozřejmě zkoušel....buď má pak odkalovací zvon malý tah a při použití menšího odkalovače zůstane dost detritu ve dně => oboje je tedy neefektivní.

Ohledně rozdělení odkalování na více dní (např. na dva dny): Tím bych ale vyměnil více něž 1/3 vody což také neni zrovna ideální... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2007 08:58 blek – To Horác
Nestálo by za úvahu třeba snížit rychlost průtoku odkalovací soupravičkou? Například použitím zvonu i hadice menších průměrů, nebo snížením rozdílu hladin nádrže a kbelíku do kterého voda odtéká? Nebo odkalovat na dvakrát – 1 den půl, dolejt čistou vodu a druhý den půl a zase dolejt čistou vodu??? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2007 07:36 Štěpán – .
Horác, třeba ty skaláry zavětří náhlé zhoršení kvality vody, a tak se honem rychle vytřou, co kdyby k tomu náhodou v budoucnu už příležitost nebyla... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 23:13 Muž Horác [3942] – odkalování a recyklace vody 3
to blek: Snažil jsem se odpovědět na otázku, "jak vyřešit situaci, kdy člověk nestihne odkalit vše, co by chtěl". Následnou výměnu vody
(po odkalování) považuji za samozřejmou. X-)
to Štěpán: recyklace vody při odkalování mi s kvalitou vody v akváriu nedělá vůbec nic (dusitany neměřitelné, dusičnany 10mg/litr). palec
(I když ... něco by se přece jenom našlo ... téměř po každém odkalování se mi totiž vytřou skaláry ... ) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 21:15 Štěpán – .
Kdysi jsem svoje 80l akvárium odkaloval odkalovačem napojeným na hadici o vnitřním průměru 8mm a vždycky mi tam víc jak půlka vody zůstala. Tu hnusnou ze dna jsem vylil. Ani mě nenapadlo jí tam vracet, takže jsem nezkoumal, jestli je kvalitní nebo ne.

Akvárium které je tak malé že ani nejde odkalit by se snad k chovu ryb ani nemělo používat! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 20:40 blek – proč
vždycky jsem si myslel, že důležitšjší je dostat z akvárka tu starou vodu než kal. zvlášť u malých nádrží?
člověk se pořád učí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 20:31 Caleb – voda
No Štěpáne to je další věc, která mě zajímá :-)

Máš s tím nějaké zkušenosti nebo připomínky? ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 19:58 Štěpán – .
všichni optimisticky předpokládáte, že ta voda ve dně je stejně kvalitní jako nahoře v akváriu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 17:44 Muž Horác [3942] – odkalování a recyklace vody 2
U maličké nádrže bych to samozřejmě řešil jiným způsobem, než který popisuji na svých stránkách. Asi bych odkalil, co by šlo (aby ryby ještě měly kde plavat :o), detrit v kýblu bych nechal usadit, vodu bych "zfiltroval" např. přes silonovou punčochu a vrátil zpět do akva ... To celé lze opakovat několikrát - dokud není odkaleno dočista dočista ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 17:32 Havel-st – odkalování
To je pravda i když na těch 18 litrů by to stačilo. Horší je, že co to vozí se zn. "made in china", jsou dost mizerné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 17:11 Muž Horác [3942] – odkalování a recyklace vody
Odkalovače na vzduch mají většinou mizerný výkon ... zkuste www.horacovoakvarium.cz/…
(kapitola odkalování nádrže)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 16:40 Havel-st – odkalování + čerpání
A odkalovač s punčoškou?
... na vzduchový pohon, voda se vrací okamžitě zpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 15:19 Muž danrycka [56] – *
to by me taky vazne zajimalo, mam tak 18l nadrz prichystanou na krevetky, jenze zatim slouzi jako odchovna pavich ocek :) vzdycky kdyz ji chci odkalovat tak mam vsechnu vodu pryc uz nez stim poradne zacnu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 14:48 Caleb – odkalování + čerpání vody zpět
Zdravím,

rád bych se Vás zeptal, jaké máte zkušenosti s odkalováním dna a po přefiltrování následným přečerpáním vody zpět....výměna za čistou vodu proběhne až po odkaleni.

Mám totiž stejný problém, jako zde pár lidí: Abych dobře odkalil dno, musel bych odsát celou nádrž.

Akorát mám strach, jestli nemohu "zamořit" vodu...přece jen je ve dně spousta látek...a navíc o téhle vychytávce se nikde moc nepíše :-)

Jaké na to máte technické vybavení (jak odkalovanou vodu filtrujete, čím čerpáte, atd...).

Díky moc ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 08:40 procha – 1.B
Dík za optání. Zatím to ve třídě docela šlape. Chystám se hned v lednu koupit menší filtr. Prý je tenhle moc silný a rybičky to nemají rády. Jen se u nás nelíbí mečovkám. Zbyla jen jedna, ale je to pořádný kus. Paví očka se zdárně množí a neonky si taky nestěžují. Teď o prázdninách jsem docela napnutá, jak to dopadne. Stará se o ně pan školník. Je moc hodný. Už se vidím, jak ve středu ráno letím a počítám, kolik jich tam je. Doufám, že budou všechny a možná tam bude i nějaký přírůstek. Fotky snad budou. Musím pana ředitele poprosit, aby mi půjčil foťák. Jen škoda, že to zatím nevychází s tím větším akvárkem. Pan ředitel se tvrdě brání. No, uvidíme. Zatím neházím flintu do žita. ;-) palec potlesk ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 23:44 zoo – to procha
diky ;-)
funguje skvele

a jak to postupuje ve vasi tride, budou fotky?
hodne zdaru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 20:30 procha – zvon
Hezký. Šikulky. palec potlesk ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 17:43 zoo – hand made
ja jsem s kolegou v praci vyrobila odkalovac ze 60 strikacky a hadice

http://rybicky.net/k/forum/450.jpg

palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 14:21 procha – odkalení
Díky. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 14:08 Usine – odkalování - jak na to?
Já to dělám jednou za 14 dní. Zvon mám z burzy, ale i v akvaristikách se něco podobného z plastu sežene. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 14:02 procha – zvon
Díky za radu. Dá se tenhle zvon sehnat i ve zveráči? V něm se štěrk neodsaje? To se mele jen v té silné části a pak se vrátí zpátky? Jak často je potřeba nadzvednout i písek? Jinak moc děkuji za přání. I já Vám přeji hodně štěstí, úspěchů nejen akvaristických a hlavně to zdravíčko. (Čím jsem starší, tím to myslím upřimněji.) Pevné nervy ani moc nepotřebuji, neboť mám ve třídě jen samá zlatíčka. ;-) palec potlesk ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 13:16 Usine – Mgr
Všechno nejlepší a hodně zdraví a pevné nervy v novém roce vám přeji. Sežeňte si asi takovýhle odkalovací zvon. Písek se musí občas nadzvednout .http://rybicky.net/k/forum/448.jpg :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 13:09 procha – zvon
Jo, ale jaký? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 11:20 Dussy – zvon
kup si jinej zvon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 11:19 procha – odkalování - jak na to?
Ahojík. Prosím, všude čtu, že se má odkalovat. To je celkem jasné. Ale prosila bych konkrétní radu, jak to udělat. Budu mít dno z drobounkého štěrku, místy písek. Chci si ho udělat panoramatické. Nevím, jestli při odkalování stačí sbírat něčistoty z povrchu nebo se musí dno rozvrtávat. Mám obavy, že si ho zničím nebo se mi odsaje i štěrk. Mám odkalovací zvon z plastu, který má kryt s malými dírkami. S tím se ani do dna zavrtávat nedá. Hadičkou se sice zavrtám, ale zase si odsaju štěrk. Jak na to? Poraďte. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2006 10:53 Usine – odkalovací zvon
Účel je aby se nabral písek ale žádný neodsál pryč z akvária. Do poloviny i dvou třetin musí pěkně vířit ve zvonu když ho přiložím na dno. Jakmile ho ze dna vyndám musí vypadnout ven a přitom nemusím škrtit hadici. Odsaje se tak hodně nečistot, dno se nadlehčí a jde to rychle. Když je dno příliš ulehlé začne většinou černat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 10:18 Žena Voloďka [59] - Tetry – to václav
Však to je účel aby nenabral žádnej písek! To by každej pak měl v kybly všechen písek a v akvárku žádnej! V tom zvonu lítá nanejvíš tak do 6cm výšky a pak letí zase dolů. A dno se výborně čistí. Zkus ten zvon zarýt tak 2cm do dna a uvidíš kolik bordelu se Ti bude vznášet! U mě to funguje na 100%, až s takovou intenzitou, že si myslím, že bych měla odkalovat každej den kolik toho nasbírám!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [59] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 45997x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345?od=2901