Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 52 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 22:31 Žena Rebbie [71]
Tak, ano, tahle odpověď má pro mě cenu, moc děkuju :-)
A ta voda se dá zastavit když je ten druhej konec ponořenej v tom kýblu na zemi třebas? A ten ventil a mřížka se nedá vyčistit jak tam píšou, prosim tě, eště?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 22:13 Muž Nik [191]
Ano, dá se ta voda úplně zastavit. Bohužel to takhle funguje pouze v případě, když máš i ten druhý konec ponořený ve vodě. Ale na přiškrcení je to fajn a samozřejmě to používám, abych si akva nevycucnul hned ;-)
Ten "ventil" ti za chvíli ucpe jemný písek, takže stejně přestane pořádně fungovat a člověk se s tím pořádně "navergluje" než ta voda začne téct. A tu mřížku zase ucpou odpadlé listy rostlin, takže to nemá žádný tlak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 22:05 Žena Rebbie [71]
Co znamená ta otočná hlavice s uzávěrem regulujícím množství protékající vody, prosim tě? Znamená to, že tim můžu úplně zastavit protékání vody???
Niku, nemůžeš vědět co přesně potřebuju a proč... takže zatim se tvojí rady nebudu držet, nicméně děkuju :-) Nesejde mi na ceně, potřebuju něco co mi bude vyhovovat :-) Mam kapku specifický potřeby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 20:45 Muž Nik [191]
taky se chystám odpreparovat tu mřížku a ten "ventil"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 20:43 Muž Horác [3942]
Mám to samý v bledě modrým od Eheimu a od Hagenu (ten od Hagenu je lepčí :o).
Viz horacovoakvarium.cz/…
Zkušenost: Stejně dobře poslouží jakejkoliv jinej (a patrně i levnější) odkalovač s dostatečně širokým a hlavně vysokým zvonem ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 20:41 Muž Nik [191]
mám, kup si jiný a levnější, zvlášť na ta tvoje akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 20:39 Žena Rebbie [71]
http://www.tetra.cz/akvaristika/ostatni_pomucky/5.html je tam video o používání odkalovače

Máte někdo právě tenhle odkalovač? Zajímaly by mě zkušenosti s nim... Vím, je drahej, ale třeba ho někdo má ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 18:56 :-)
Žádný bubliny jsem nikdy nezažil. :-D :-D
Horác má pravdu
Sid má pravdu
Sokol má pravdu
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 18:48 Sidonius
V hrubém štěrku se toto vlášení tak intenzívně netvoří...
Možná je to jen můj subjektivní pocit? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 18:45 Štěpán
Žádnou... smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 18:44 Žena pavliina [50]
Dobře, tak jakou zrnitost dodat? A stačí když to dosypu a pak jen prohrábnu ano , ju?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 18:26 Štěpán
Proč jen pidirostliny? Nejintenzívněší příjem živin probíhá kořenovým vlášením; tedy nejjemnějšími kořínky. V hrubém štěrku se toto vlášení tak intenzívně netvoří. Nebo má někdo jinou zkušenost?
Tak jsem se zase dozvěděl něco nového... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 18:21 Štěpán
Sokole, já jsem tenhleten štěrk bez problémů používal. Žádný bubliny jsem nikdy nezažil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 18:20 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
jak můžete poslouchat Štěpána?ten ani neviděl akva z dálky,věřte Horác a Sidonius,měl jsem stejnej problém s hrubšim piskem,dosypal sem jemnej a mám klid od bublinek ve dněX-)....nic proti Štěpánovi!!!,má svoje kvality,ale je třeba mit praxi:-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.10.2007 18:20 Sidonius
Proč jen pidirostliny? Nejintenzívněší příjem živin probíhá kořenovým vlášením; tedy nejjemnějšími kořínky. V hrubém štěrku se toto vlášení tak intenzívně netvoří. Nebo má někdo jinou zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 18:16 Štěpán
Nedosypávat!!! rozzureny

Řekl bych, že ten "smradlavý problém" byla jenom náhodná a dočasná záležitost, možná se dostal dolů štěrk s nárostem řasy která bez světla odumřela, možná odumřela část kořenů nových rostlin...

"V hrubém štěrku mají s kořeněním rostliny potíže."
Možná nějaké pidi rostliny?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 18:16 Sidonius
To Pavliina:
Raději se nevyjádřím, co bych s těmi kameny udělal na vašem místě... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 18:12 Muž isamik [180]
Ten strek je stale stejne barvy? Taky hezky bubla sinice v sterku, a taky obcas hezky smrdi :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 18:11 Sidonius
To Štěpán:
2-4 mm není jemný písek. :-) Za ten považuji zrnitost cca 0,7-1,4 mm. Přesto i této zrnitosti by substrát mohl nebo měl část obsahovat. V hrubém štěrku mají s kořeněním rostliny potíže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 18:11 Žena pavliina [50]
Dobře, tak jsem to asi popletla s velikosti toho písku :-( Opravdu to nemá 4 mm :-) Takže dosypat tak 2-3 mm písek? Půlku a jen dosypat? Tak je to správně? A nebudu tam mít toho písku až až...?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 18:08 Štěpán
Jemný písek - bordel se nevzhledně válí na povrchu, musí se častějí odkalovat. Hrubší písek (štěrk) - bordel zapadává dolů ke kořenům, možná že ho rostliny dovedou lépe využít, ale zase se musí pořádně odkalit. Myslím si, že problém vzniknul tím, že bylo odkalováno příliš opatrně a na povrchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 18:07 Žena pavliina [50]
:-D Dosypávat či nedosypávat :-D
Štěpáne, já jsem teď odkalovala po týdnu a před tím jsem odkalovala pečlivě, protože jsem zasazovala nové kytičky, tak jsem to pořádně projela ale zarazilo mě, že teď se mi tam udělaly ty bubliny a smrděla mi ta voda :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 18:04 Sidonius
Pavliina: Ale tohle jsem kupovala jako říční písek velikost 4 mm...
Říční "písek" č. 4 jsou "šutry", ne písek velikosti 4 mm!
Já se přikláním k doporučení přisypat jemnější písek. Nejlépe, jak už zmínil Horác...
Předtím dokonale odkalit; i za cenu, že budete sázet rostlinky znovu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 18:00 Štěpán
Ale NE, nic tam nedosypávat! Stačí jen pořádně odkalovat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 17:59 Radka – .
To si nakonec udělal Horác jen legraci. ;-) Ten písek tam opravdu dosypte jemnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 17:59 Žena bucliik [99]
pořádně odkaluj a nepřekrmuj...podle fotky to vypadá že ty kamínky jsou opravdu veliký, já bych řekla že kořeny můžou zahnívat i v dně o velké zrnitosti, mezi ty menší kamínky napadá daleko míň bodrelu hluboko a líp se mi pak odkaluje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 17:57 Štěpán
Štěrk je OK, odkalovat se má právě že pořádně a z hluboka. Jen tak to opatrně šolíchat na povrchu, aby se neuvolnila ani jedna rostlinka, nejde. Holt se potom musej zase zasadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 17:46 Muž Horác [3942]
O.K. ... beru zpět. Tak tam dejte ještě hrubší štěrk ... musim běžet X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 17:44 Muž tau [14]
me zahnivaj odumrely casti korenu.. v jemnym dne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 17:43 Muž Horác [3942]
Jak by se do jemného dna dostalo něco, co by mohlo zahnívat?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 17:38 Štěpán
Máte dost hrubé dno a to může být náchylnější k zahnívání ... Doporučuji když ne kompletně vyměnit, tak alespoň dosypat jemnějším pískem (2-4mm).
To je nějaké divné, ne? Vždycky se uvádí, že k zahnívání je náchylnější jemné dno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 17:36 Muž Horác [3942]
4mm ??? Já myslel, že to jsou tak centimetrové valounky ...

Moc velkou vrstvu substrátu tam stejně nemáte, já bych k tomu stávajícímu hrubšímu dosypal tak polovinu jemnějšího - na vyplnění těch velkých mezer (Aby nedocházelo k tvorbě hnilobných ložisek). Ryby to přežijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 17:34 Žena pavliina [50]
No jasně ano ... ale chudáčci rybky.. ale jinak to asi nepůjde. A opravdu není jiná možnost než celé akva předělávat??? :-O A ty ryby pak můžu hned vypustit? Vždyť to bude zakalený jak blázen coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 17:31 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
to neni nikde nákej kyblik,kam se nechaj odlovit? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 17:29 Žena pavliina [50]
Ale tohle jsem kupovala jako říční písek velikost 4 mm :-( A kolik bych tam toho jemnějšího písku měla dosypat? Půlku a půlku toho hrubšího vyndat? To znamená znovu přesázet všechny kytky sad A rybky taky nemám kam dát, to můžu udělat takhle "zaživa"? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 17:24 Muž Horác [3942]
Máte dost hrubé dno a to může být náchylnější k zahnívání (nespotřebované krmivo + detrit + málo kyslíku). Budete muset pořádně (do hloubky) odkalovat, jinak hrozí, že otrávíte celé akvárium. Doporučuji když ne kompletně vyměnit, tak alespoň dosypat jemnějším pískem (2-4mm).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 17:16 Žena pavliina [50] – Při odkalování zapáchá voda
Dnes jsem po týdnu odkalovala dno a vodu, kterou jsem odpustila strašně zapáchala. Než jsem odkalila, všimla jsem si, že jdou ze dna bublinky, tak jsem při odkalení pořádně ten písek "přeryla", abych uvolnila všechny bubliny, co tam byly. Čím to je? Co je špatně? sad A jak mám správně odkalovat? Tak, že písek jakoby znovu převrátím a nebo jen jemně po povrchu? Když jsem teď ten písek prohrábla, tak se mi uvolnilo pár kytiček a musela jsem znovu sázet :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 19:08 Muž Nik [191]
www.tetra.cz/… je tam video o používání odkalovače
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 18:53 Muž georged [44] - Živorodky
Hadice ti bude vysávat i kamínky(takže je budeš muset z kýble vyndavat), což zvon nebude. A navíc zvon odsává najednou z větší plochy, takže na odkalení je mnohem lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 17:54 Prawn
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 17:38 007
Jde to i hadicí,ale se zvonem je to podstatně jednoduší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 17:37 Page
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 17:36 OMG – Odkalování
Jak se odkaluje? Mám akva teprve chvíli, tak vlastně není co. Ale až budou ryby, tak jak se to dělá? Musím mít zvon nebo to jde i hadicí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 10:11 Muž filipsi [1295]
Mam stále zakalenou vodu nevíte čím to může byt :-(

Podival jsem se k tobe, a ano, vim :


www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/rady/zakladame-akvarium-krok-za-krokem
rybicky.net/rady/ryby-vhodne-pro-zacatecniky
www.horacovoakvarium.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 10:07 jjjjj
Mam stále zakalenou vodu nevíte čím to může byt :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 21:52 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Jak čistíš filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 21:37 marianzero
mam skoro ten samy problem jak tady čtu mam přes leto jezirko ale co v zimě chovam kvuli dětem 3 zavojnatky a 3 karasky a mam 100l akvarko kopil jsem filtraci o vykonu 120l. měnil jsem dva krat vodu a po druhe se mivoda zakalila do tmava ale jen trochu krmim je 1 krat denně a zakal je zpatky mam tam jednu řični řasu a jinak nic vše sežerou. Filtraci čistim co dva dny a pořad to neni ono. koupil jsem 3 čistici velke šneky a dva ancitrusy a je to lepši ale neni to ono .Poradite někdo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2007 08:07 Muž Horác [3942] – gregory
www.akvarijni.cz/… ... doporučuji pečlivě nastudovat hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.09.2007 23:09 Muž filipsi [1295] – gregory
Neuveritelne. Psat umis, gramatiku ovladas, jiste umis take cist? Zkus precist vsechno mozne co na netu a v knihovne najdes, a pak se ptat (ale myslim, ze po prvnim clanku pro zacatecniky nebude uz otazek treba)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.09.2007 21:19 Sidonius
Už jsem chtěl to akvárko vyhodit.
Škoda, že jste to už dávno neudělal... Tak už dál neváhejte a zrušte ho. V zájmu všech ryb, které se tak k vám nedostanou. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [52] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 46009x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345?od=2551