Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 53 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.09.2007 18:26 R Muž Silent [5949]
Do 10 litrů v žádným případě ancistrus nepatří! Nevím kolik rybek tam máš, ale voda musí být přesycená odpadními látkami. To žádný filtr není schopný vyčistit. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2007 18:19 Muž Onďa [32]
gregory: koupil jsem nový filtr, vydezinfikoval dno, umělou rostlinku i samotné akva.¨

Bez živých rostlin nebude mini ekosystém nikdy fungovat, jestli se teda u 10l akva dá hovořit o ekosystému. :-O ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2007 18:07 Gregory – kalná voda
Hojte, taky mě trápila kalná voda. Absolutně ale netuším jak se vyčistila. Mám dlouhodobé problémy s rybičkama. Mám malé akva (menší než si myslíte - 10l ano ) a vždy mi zůstala jen jedna ryba po útoku krupičky. Pak jsem zjistil, že ta jedna je bacilonosič, tak jsem ji klepnul tone . Ale celou dobu jsem měl i ancistrusy a vždy po 3-14 dnch pochcípali. Myslel jsem, že to taky bylo krupičkou, ale když jsem založil nové akva, koupil jsem nový filtr, vydezinfikoval dno, umělou rostlinku i samotné akva. I tentokrát jsem koupil ancistrusy a zase pochcípali do 14 dnů. Chcípl i jeden karas (ten druhý přežil) a panceřníčci přežili. Navíc jsem měl pořád šíleně mléčnou vodu hned od začátku nedávno založeného akva.

CHtěl bych se zeptat, jak se chránit proti mléčné vodě a co myslíte frází: "nenapoštět vodu z vodovodu"?
Pokud je to ten nálevník, tak nechápu, proč mi kdysi nic v akváriu neudelal.

Jsem akvarista začátečník, vím, že podmínky jsou nevyhovující, ani nepřisvicuji. Už jsem chtěl to akvárko vyhodit, ale když jsem se ptal v akvaristice, tak mi řekli, že to bude asi tím nálevníkem, tak to ještě zkouším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2007 16:15 Johny
ale jak mam tie riasy znicit ked si necktem doskrabat akvarko lebo mam umele

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 20:33 Žena kosiska [18]
Záleží na tom, jaký druh řasy máš. Zkus taky pohledat tady na fóru a zkus přečíst třeba i tohle:
planta.aquariana.cz/…
www.moje-akvarium.net/…
horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 18:26 Johny
a co mam spravit z riasami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 14:14 Žena bucliik [99]
akvárko se nemá umývat celé, narušíš biologickou rovnováhu, mění se jen čast vody, pročti akva stránky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 23:20 Muž filipsi [1295]
Moc nerozumim. Ale nicmene zde, rubrika rady, se najde par uzitecnych clanku. A kdyz si prectes jeste par knih a ostatnich akva serveru, take nic nezkazis. Pak to snad bude jasnejsi, a ptat se budes na nejakou konkretni vec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 23:04 Johny
sak stem kupit 200 litrove akvarko a zato som kupil tie ryby takze sa to akvarko nema celkom umyvat a co z riasami???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 22:40 Muž filipsi [1295]
.. no a jsme tam. Klasicky zakal po zalozeni noveho akvarka. Namnozeni nalevniku atd. Pokud jsi vsechno umyl, je akvarko v podstate nove. Procti si clanky a diskuze o zakladani akvaria, takhle je to spatne a mimochodem, ty ryby nejsou do 60l prave vhodne (moc velke)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 22:22 Johny
pred zakalenim som cistil cele akvarko tak som vipustil secku voda a premil som kamene a rybu som mal karasa zlateho ale teraz mam tri rybi toho karasa zlateho a este dvoch karasov ale ti neviem aki su ale su velki
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 21:36 Muž filipsi [1295]
60l s jednou rybkou a dost zarostle kytkami se nijak odkalovat nemusi. Teda pokud to neni velika zavojnatka.
Odkaluje se hadici s tzv. odkalovacim zvonem (rozsirenim) na konci, normalne tim jezdis po dne, voda odteka do kybliku niz polozeneho a v tom rozsireni se proudem vody propira pisek. Bud si to udelas sam z hadice a (treba) nejake malicke plastove lahve, nebo koupis.
Jo, a trouchnive drevo do akvarka nepatri.
A jak menis vodu? Nevymenil si pred tim zakalem nejake velke mnozstvi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 21:25 Johny
a jak sa da odkalovat to akvarko treba tam neco kupit?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 21:24 Johny
sak mam tam normalne drevo zo ziveho stromu len uz bolo prachnive nemoze to byt z toho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 20:49 Žena kosiska [18]
Pokud chceš poradit, udělej si tady prezentaci svého akvárka. Takhle ti asi nikdo nic moc kloudného neřekne. Jsem byla nedávno v akvaristice a došel tam pán koupit krmení rybkám a jen tak mezi řečí se prodavačky zeptal, že se mu zakalilo akvárko, jestli neví, čím by to mohlo být. Prodavačka řekla, že to může být ze 100 důvodů a jako první se zeptala, jestli pán akvárko odkaluje...A on na ni koukal, o čem že to mluví. Takže když nikdo neví, jak akvárko vypadá nebo jak se o něj staráš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 20:44 Johny
60litrov filter je penovi akvarko ma dva roki
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 20:22 Muž Jestr64 [8]
tak napiš něco víc o tom akvárku, třeba kolik litrů má, jakej je tam filtr, jak dlouho už je založené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 19:33 Johny
akvarium neni nove jedna rybka tam bola aj predtim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 14:08 holenda
a akvarium je cerstvo zalozene? potom je to normalne. zapni filtraciu a cakaj. niekto tvrdi, ze pomaha aj nesvietit. prip. sa predavaju privpravky do vody, ktore urychlia rozmnozovanie bakterii a tym urychlia ustupenie tohto zakalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 13:46 Anonym – Bila zakalena voda
kupil som dve nove rybka jednu rastlinu a voda sa mi zakalila
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 12:42 Radka – .
Mám v akva taky hodně krevetek,většinou při odkalování utíkají z dosahu. Potom kontroluji odkalenou vodu a chycené krevetky přelovím zpátky,případný tobogán jim tak moc nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 22:29 Muž Jestr64 [8]
Maxim: nechovej krevetky s rybama a nemusíš odkalovat :-), ale jestli těch ryb není hodně tak ani nemusíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 22:23 Muž Sprachys [48]
a co dat do zvonu kousek filtracni vaty?... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 22:15 Žena Rebbie [71]
Nezabrání ta silonka odsátí detritu a bordýlku ale? ... bych myslela teda......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 17:02 Žena petrys [107]
myslím, že když vše funguje, tak není třeba odkalit, ovšem jednou za čas to taky neuškodí, někde jsem četla, že si na odkalovací zvon můžeš nasadit silonku, aby ti to nevcuclo krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 17:00 Maxim – Nutnost odkalování
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli je nutné odkalovat. Mám 55 litrové akvárko a už rok jsem ho neodkaloval. Je to hlavně z důvodu, že je hustě zarostlé a také v něm chovám krevetky, které se mi krapet přemnožily a pokrývají spolu s malýma ancistrusama prakticky celé dno. Akva funguje již rok bez jakýchkoli problémů (řasy, zákal, nemoci), voda je průzračně čistá a bez zápachů. Detrit usezený ve štěrku však hodně hnije (až do červena). Mám to nějak odkalit nebo pokud vše funguje to mohu takto nechat? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 15:13 Štěpán
Zanedbal jste konzumenty - rostliny!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 14:53 langosh
Jistě, ale oni permanentně nepřehrabují 100% volného dna - mají své oblíbené fleky a naopak jsou místa, kam se dostanou jednou ja čas. Nicméně podle toho, co píšete vy by potom měly být výrazně vyšší hodnoty dusíkatých látek v celém AQ. A tak tomu prostě není - mám obdobou výši NO3 i v AQ s cichlidkami a ti žádní velcí čuníci nejsou...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 14:27 Štěpán
Problém je v té neustálosti. Protože tím neustálým prohrabáváním způsobují ve dně tak silný průtok vody že ke zvýšení koncentrace prakticky nemůže dojít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.09.2007 14:21 langosh
Na tento topic jsem narazil náhodou, při hledání úplně něčeho jiného a i když už vypadá celkem mrtvý, dovolím si též menší poznámku. Nebojte se nebude se pohybovat na tak akademické úrovní jako množství výše (níže) uvedených příspěvků. Takže něco z praxe...

Zajímám se tak trochu o chov geophágů a jak už napovídá latinský název, jde o ryby, které vyhledávají potravu neustálým přesíváním dna (btw anglický je eartheater a např. polsky je to ziemiojad). Současně se jedná o ryby, které jsou mimořádně citlivé na jakékoliv zvýšení dusíkatých látek. Přesto je zřejmé, že jim neustálé prohrabávání dna (a tím myslím i v AQ) nijak neublíží.

Myslím si tedy, že v průměrně udržované nádrži nevzniká v horní vrstvě substrátu žádná výrazná koncentrace dusíkatých látek, která by mohla nějak negativně ovlivnit podmínky v nádrži (např. při zmíněné „recyklaci“ vody)...

Roman X-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2007 15:44 Žena Alena.sv [89]
Ahoj.Mám taky problém s vodou ve svém největším akva. sad Minulý pondělí jsem odkalila,vyčistila filtr ve vodě z akva(docela poctivě) a manžel mi aktivně i přes můj zákaz vypláchl kyblík od filtru ve vodovodní vodě.Během dvou dnů se začala docela dost :-( voda kalit.Navíc se na konci týdne objevila na dvou nových čichavcích tečka krupičky.Dala jsem již dvě dávky Exitu.
Už třetí den nekrmím(myslela jsem na nálevníky).Bohužel voda se nelepší,už se na to nemůžu koukat.Koupila jsem si od Aquaru Terap fag na zákaly a dnes jsem už nevydržela a dala jsem tam dávku podle návodu.Měla bych ještě dát třetí dávku Exitu.Můžu ji tam k tomu přidat,nebo raději ne a přidat sůl?
Vzduchuju,vodu jsem od té doby nemněnila,ph O.K.,NO3 min.,No2 nemají zatím test.
Co mám dělat???? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2007 14:56 Muž Johns [30] - Cichlidy – to Miky
Ahoj easy clean je supr takhle čistý akva sem snad jěště neměl a je naškodu když thorakát se přehrabuje v kamínkách a lítá okolo něj bordel?? myslím si že to asi bude normál ne?? protože víc odklalit už to nejde ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2007 00:06 Muž Miky [14] – Johns
Ahoj tak jakej je Easy Clean?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2007 14:49 pansuu – TAMY 10.6.2007
Fotka k příspěvku Přijmy mojí omluvu. V akvariu s hodně rostlinami se opravdu hůř odkaluje hmm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.07.2007 13:45 R Muž Mrakoplash [1776]
uz to nereste usadi se to ;-)
a chemii jak tu nekdo radil, bych tam osobne nedaval hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2007 13:41 kittie
jen tak mimochodem tak dno jsme propírali, pěkně dlouho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2007 12:55 Muž filipsi [1295]
Jasne, nalevame vodu, tak podle toho se jmenuji nalevnici, ne :)?. Proste kazdopadne to zmizi, at je to co je to, a priste proper poradne dno, bude toho min.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2007 10:34 Muž Nik [191] – Nálevníci?
Ještě při napouštění akvária a už nálevníci? To se ti vážně povedlo potlesk palec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2007 09:20 Žena Markii [10]
mohli by to byt nalevnici ne? ti zmiznou pokud nebudes menit nejakou dobu vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2007 07:01 Greksa
V pohode sa to usadi len vyckaj, pridaj nejake roztoky a tak pre vytvorenie vhodnych bakterii a prostredia a ono sa to usadi resp. vycisti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2007 13:12 Žena Vesnach [56] – ..
Kdybych neproprala sterk, byla bych na tom stejne. Jak uz bylo receno, zapnout filtr a cekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2007 12:54 Nik – Usad se to
Přidávám se k názoru, že se to usadí. Jestli jste před tím neproprali štěrk, tak teď už víš, že to příště máte udělat:-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2007 22:17 kittie
ta voda už je dopuštěná až nahoru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2007 22:09 jonathane – re
No a taky tam mas malo vody, ne.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2007 21:09 R Muž Mrakoplash [1776]
ja bych to moc neresil, to sou stopro ty jemny castecky kterych se zbavuje pri propirani. Urcite se usadi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2007 21:08 Muž Jammes [72] - Afrika
vydrž, během týdne až 14 dnů by se to mělo zlepšit, je potřeba nechat zapnutou filtraci a zatím nedávat ryby (až po 14 - 20 dnech)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2007 21:07 kittie
no já nevím vypadá to dost bledě, teda spíš tmavě hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2007 21:05 R Muž Mrakoplash [1776]
ja bych pockal co bude dal ;-) Hodne pravdepodobne se to usadi palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2007 21:04 kittie
Fotka k příspěvku tady je dost nepovedená fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2007 21:03 kittie – zakalenén akvárium
no tak jsme konečně založili akvárium :-) , ale co se nestalo na dno jsme přidali substrát aquabasic plus JBL a přikryli to štěrkem velikosti 4 - 6 mm a napustili jsme celé akvárium no a voda je celá kalná vytvořil se tam jakýsi mrak :-( máme 300litrové akvárium a nevíme co s tím sad poraďte nám prosím, děkuji

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [53] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 45997x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345?od=2601