Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostlinám se nedaří

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Rostlinám se nedaří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 19:35 Muž larix [1420] Re: vaaclav
Václave, normálne by som súhlasil a aj mňa to napadlo, no Morticia svieti 20W LED do 190 litrového akvárka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 16:25 Žena vero-ni [134] Re: Morticia
Taktéž brněnská, nejspíš s tou samou blbou tvrdou vodou, protože kytky s jakýmsi "vodním kamenem" mám úplně stejné :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.01.2018 16:24 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Většinou stačí tolik nesvítit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 16:24 Žena vero-ni [134] Re: MichalV
Prezentace hotová, akorát ta hlavní fotka je teda provizorní (jak se koukám na Vaše, tak i celá nádrž :) fotky rostlin by tam snad měly být taky vidět. Díky za pomoc. Ještě mi teda žloutnul a rozpadal se ten okřehek, jestli by to mohla být další indicie..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 16:07 Maq Re: romant
No dobrá, věřím. Jenže Morticia má tu blbou brněnskou vodu a céóčkem nesytí. Tak jsem usoudil, že když to nějak neodstraní, tak to tam zůstane nafurt. Co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 15:34 R Muž romant [27987] Re: Maq
Není potřeba žádný jiný řešení, než uprava podmínek v akváriu aby se to netvožilo, zmizí to samo, bez dalších experimentů. Obvykle tam jsou i hnědý řasy, sloužící jako podklad pro ono odvápnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 09:02 Maq Re: Morticia
Biogenní odvápnění: Rostlina získává uhlík z uhličitanů rozpuštěných ve vodě, uhlík si vezme a zbytek se vysráží na listech jako vodní kámen. Hanácky řečeno...
Čili je to vodní kámen. Normálně se sundá kyselinou citronovou (nebo jinou kyselinou). Jenže to máme na listech, tak je potřeba nějaké citlivější řešení.
Perlivá voda (hanácky: sifón) to určitě rozpustí, ale trvá to. Slabší roztok kyseliny citronové taky. Potíž je v tom, že jsem to nikdy nedělal, a tak neumím poradit, jakou koncentraci, aby to zabralo a rostlinám neublížilo.
Prevence: Nepoužívat brněnskou vodu. Mít vodu měkčí a kyselejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 22:23 Žena Morticia [118] Re: vero-ni
Okružáky ti jistě někdo nabídne, lidi je dávají většinou zadarmo, snadno se množí. Odkud jsi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 22:22 Žena Morticia [118] Re: Maq
Však píšu,že to dolů nejde, ani nehtem. Je to takový drsný povlak. Biogenní odvápnění? Nevím, o co jde. A citronovku - zředěnou asi? A sodovky, jako perlivé vody? U nás se říká sodovka limonádě, to asi nebude to pravé. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 21:55 Muž MichalV [327] Re: vero-ni
Kde sa dajú tie fotky vidieť? Denné svetlo je niekoľkonasobne silnejšie než bežne používané akva osvetlenia, tak neviem, či to bude stačiť, ak je problém práve tu. Najlepšie bude, ak si zriadiš prezentáciu. Ak nemáš v blízkosti akvaristu, ktorý by ti dodal okružiakov, tak sa skús poobzerať po predajniach. Do niektorých dodávajú aj akvaristi svoje prebytky (nie z pestiarne) a na takýchto rastlinách býva často nejaký pasažier, resp. vajíčka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 21:54 Maq Re: Morticia
Mně se zdá, že tam je ve hře biogenní odvápnění.
Rozsivka by měla jít dolů. Jestli je to kalcit, tak by měla fungovat kyselina. Ale nikdy jsem to nedělal.
Takový relativně šetrný pokus by snad bylo vhodit ten anubias do sodovky. Nebo na kousíček kápni citrónovou šťávu, co to udělá.
Savo nee.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 21:42 Žena vero-ni [134] Re: MichalV
Díky, to světlo bych mohla zkusit vyměnit za trošku silnější. Na okružáky jsem zatím nikde v obchodech nenarazila, jen jsem si vyhandlovala ty piskořky, ale určitě se jim nebráním :) nahrála jsem dvě fotky (no nejlepší z těch, co se mi podařily :) tam ty dírky i to žloutnutí jde trochu vidět. se sinicí je to opravdu asi dlouhodobý vztah.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 21:42 Žena Morticia [118] Re: RE5PEK7 a Marian
Přesně to mám na Anubiasech taky. Stále rostou, snad nejlépe z celého akva, ale ty starší listy jsou s tímto. Dolů to nijak nejde a je to fakt nevzhledné.
Pomohla by koupel v Savu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 21:04 Muž MichalV [327] Re: vero-ni
Ak máš umelé svetlo slabé, tak to teraz rastlinám nemusí stačiť. Teraz premiestniť akva na slnečnejšie miesto bude hrať do karát aj sinici, tak je to risk ale možno aj zisk. :-P
S tou sinicou to je zvlaštne, možno sa o nej dočítať, že lúbi fosfor a silné a nevadí jej ani málo NO3, lebo dokáže využiť N2.
V mojej experimentálnej nádrži je svetlo 1,2W/l LED + keď je pekne aj cca 1h priame slnečné svetlo, mám PO4 cez 2 mg/l a NO3 do 10 mg/l. Vzduchujem, takže keby jej chýbal dusík, môže si pomôcť a aj tak sa mi ju za 3 týždne nepodarilo "vypestovať".
Kamarát sa o nádrž nestaral, mal ju zamorenú sinicou a zelenou riasou, na dne kopec detritu. Vysadil som mu pár rastliniek ale hlavne zavliekol kotulku(okružiak). Cca za 3 týždne sa kotulka premnožila a sinicu doslova vyžrala. Musel ich spočiatku vyhadzovať po hrstiach ale potom sa to ustálilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 20:49 Žena vero-ni [134] Re: MichalV
Umístění akva mě taky napadlo, ale předtím na něj svítilo slunce a nyní je u stěny, kam slunce nesvítí.. mám tam dvě neritiny a jednou za čas vidím jednu levatku. akva snad obývají ještě čtyři piskořky, ale od vložení jsem je už ani v noci neviděla.. zkusím to vyfotit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 19:44 - Re: vero-ni
Nadbytok niektorých prvkov môže blokovať príjem iných.Na tie mikroprvky môžeš skúsiť Tenso coctail.
akvaland.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 19:42 Muž MichalV [327] Re: vero-ni
A čo umiestnenie akva predtým a teraz vzhľadom na prirodzené osvetlenie? Slimákov (kotulky) máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 19:27 Žena vero-ni [134] Re: prasan
Díky za odpověď. Lístky, které shazují, jsou ovšem kdekoli, jen ne dole- nejprve jsou dírkované- pravidelné, černé, a pak od kraje začínají žloutnout až zhnědnou a odpadnou. Lístky ve spodních partiích stonkovek drží a jsou zelené.. ještě jsem si uvědomila, že na hodně osvětlených částech rostlin je jakoby takový bílý drsný prášek. snažila jsem se zjistit, co a jak, ale jsem začátečník a jsem v koncích..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 19:21 - Re: vero-ni
Dierkované listy - nedostatok mangánu - mikroprvky.Sklovité nedostatok CO2.No pri rýchlorstúcich rastlinkách je zhadzovanie spodných listov normálne.Rozpadla a stratila sa ti Lemna - najčastejšia príčina je príliš nízke pH.Sinica - veľa svetla a živín.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 19:15 Žena vero-ni [134] Re: slavko
No, celkové, ale v rámci vzdálenosti pouze kolem 2 km, takže voda by asi měla být nejspíš stejná.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 19:12 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: vero-ni
Ja som len zvedavý... Ide o presťahovanie len akvária alebo celkové, vrátane zmeny vstupnej vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 19:08 Žena vero-ni [134] – Rostliny x sinice- rovnováha
Dobrý den,
chtěla bych Vás zkušené, prosím, požádat o radu. Akvárium je 2 roky staré, vše fungovalo celkem dobře..Po přestěhování, a tedy i patrně po kompletním rozhození aspoň nějaké rovnováhy už zhruba 4 měsíce bojuju se sinicí. Zpočátku odstraňování ručně, častější výměny vody, dosazení dalších rostlin, přihnojení (dříve nehnojeno vůbec), vyměněny úsporky. Asi před měsícem jsem akva zatemnila na 5 dnů, zvýšila proud vody, přidala vzduchování- a po odkrytí byla sinice pryč. Ovšem jak se dalo čekat, znovu se vrací- tedy opět odstraňování, častější výměny.. Zatemňovat znovu nemá smysl, pokouším se nastolit nějakou rovnováhu, ale tápu.. Jinak jsem sehnala okřehek a tato nezničitelná rostlinka sešla během 2 týdnů (zežloutla, začala se rozpadat). Rostliny jsem začala přihnojovat asi před 2 měsíci (Tetra PlantaMin)- sag. plathyphylla začala vyhazovat nové listy, ale u stonkovek některé starší listy dírkovatí (černé kulaté), až začnout žloutnout a odpadnou a nové lístky teď rostou velmi pomalu. Hygr.siamesis shazuje starší listy, jsou sklovaté.. valisneria roste velmi dobře, i sag. subulata, nyní i hygr. polysperma; ludw. repens má vrcholky červenavé. Vodu jsem měřila pouze papírkovým testem JBL- NO2 "0" a NO3 max "25". Bude potřeba přihnojit dusíkem? Děkuji za jakoukoliv odpověď :) (omlouvám se, pokud jsem dotaz špatně zařadila)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2018 16:57 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Marian
To je řasa na pomalu rostoucích anubiaskách. Můžeš se pokusit to opatrně očistit a pak je přesuň někam níž víc do stínu ostatních rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 16:53 Muž Marian [0] – Tmavé fleky na rostlinách
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku dobrý den, chtěl jsem se prosím zeptat, jestli nemá někdo s tímto zkušenost, začalovali se mě objevovat tmavé fleky na rostlinách viz. foto děkuji za odpověď.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.01.2018 14:43 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: rajcik
Vyprdni se na ty drahý a barvený srágory. Dno budeš mít nebo aspoň chceš mít celé porostlé a pak na barvě nezáleží. Kup si klasiku www.bazenovachemiepraha.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 13:48 Maq Re: rajcik
Doporučuji, sám používám:
e-pisky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 13:11 Angus68 Re: RE5PEK7
Zrna jsou obaleny v černé stálé pryskyřici ;-) Mám ho ve 160ce ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 13:05 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: rajcik
Flexiobklady 1-3 nebo 2-4 mm (zadej do googlu flexiobklady a najdi nejbližšího prodejce). Já jsem spokojený s 1-3 mm.

3mm jsou nejlepší pro růst rostlin a 1mm na nezapadávání bordelu mezi štěrk. Takže zrnitost určitě kolem 2mm.

1) dyzajnovka, která se špatně odkaluje
2) nemám zkušenost.. nevěřil bych té technologii (každé zrnko je nabarveno načerno)

Staré dno můžeš a nemusíš použít, na substrátu nezáleží.. spíš co chceš. To staré dno ti do vody uvolňuje živiny = nemusíš se moc starat o složení vody (jednodušší, ale nemáš kontrolu).
Každý vyživuje rostliny jinak, někdo kape tekutá hnojiva, přidává jílové kuličky, někdo zase neodkaluje dno a spoléhá s hnojením na ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 12:57 Angus68 Re: rajcik
2. je správně ;-
edit: bez starýho dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 12:46 rajcik Re: romant
Díky za radu. Štěrk je jediná věc v akva co jsem si nechal poradit ve zverimexu (Super zoo) a souhlasím s tím že je to jak kamenolom. I tady někde v diskuzích jsem četl že je vhodný do akva, což samozřejmě neznamená že je vhodný pro rostliny. Naštěstí mě kolem baráku chybí kousek zadláždit, tak tento štěrk mám kde využít :-D. Prosím o radu jaký štěrk by byl vhodný (rád bych se držel černé barvy)? Protože podle prodejců a eshopů je samozřejmě vše z jejich nabídky perfektní.

Tedy mě napadá:

1. VOLCANO BLACK 8l (alespoň 3 balení, spíš 4) www.rataj-spk.cz/…

k tomuto přidát staré dno od Rataje nebo Aquaclay Ground - Staré dno?

2. PROFIPLANTS-Písek akvarijní černý 2-4mm (40-50kg) www.profiplants.cz/…

k tomuto písku je asi lepší přidat
Staré dno od rataje (4l stačí??) www.rataj-spk.cz/…

Dále doporučujete v případě těchto variant přidát ještě do dna "Tablety NPK+mikroprvky"?

Budu rád ikdyž mi moje varianty zavrhnete a doporučíte něco jiného. Pokud to jde rád bych se vlezl do částky cca 2000 Kč za substrát=štěrk, není to úplně podmínka, jen jsem si řekl že si dám na akva rozpočet 20tis což se asi nepodaří a trochu se přesáhne :).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 11:59 rajcik Re: Angus68
Tak jsem rád že to nemusí být žádný problém. Je pravda že se to dělá jen na 2 velkých listech a těchto rostlinek tam mám 5. Dělal jsem jen PH test s výsledkem 7,4. Ostatní testy zatím ne, objednal jsem jich víc už 20.12.2017 a pořád jsou někde na cestě :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2018 06:56 R Muž romant [27987] Re: rajcik
Ach jo. :-( Když už konečně někdo, kdo nešetřil na rostlinách, tak zase ten kamenolom na dně. :-O V drtích jakou máš ty, toho moc neporoste a když tak jenom chvilku, než dojde k zasycení toho dna odpadem, protože ty to nebudeš schopen efektivně odkalovat. Za mě vyndat, vyměnit za materiál který bude na bázi říčního štěrku, tedy ty jednotlivý kamínky jsou kulatý a zanoříš do tohto v pohodě odkalovač. Jinak to co napsal kolega v tom jsme ve shodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 01:16 Angus68 Re: rajcik
Na rostlině Microsorum pteropus, se tyhle hnědočerné fleky dělají běžně. Jsou to starší listy a některých se budou tvořit dceřinné rostlinky. Máš to čerstvě založené, tak si rostliny zvykají na nové růstové podmínky. Měřil si vodu? Ta egeria má vysokou spotřebu vápenatých solí, tím pádem změkčuje vodu. Má taky ráda dostatek světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 23:11 rajcik – Fleky na rostlinach
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu. Mám čerstvě založené akva (od 29.12.2017). Vše se teprve zabíhá. Na některých rostlinách se objevily černé fleky, viz foto. Může to být tím, že rostlinám něco chybí (hnojivo, světlo...)? Rád bych problém zjistil včas. Některé stonkové rostliny už stihly slušně poporůst, jen Egeria densa vůbec neroste. Listy se rozpadly a zbyl poslední stonek. Dále jsem si všiml že na listu anubiasu vznikají takové sice malé ale hnědo černé vykrojení na listech (taky jde vidět na fotce). Jinak ostatní rostliny rostou slušně i po pár dnech.

Do akva jsem dával tekuté CO2 od Rataje-to byla asi blbost.
V akva je staré dno od Rartaje- jen 4 litry (bylo mi doporučeno ho moc nedávat bez CO2).
Hnojivo používám PROFITO od EASYLIFE.
Světlo používám Chihiros A 901 (55W)- nesvítím na plný výkon podle doporučení z aqua daho.
Filtr mám JBL e 1501 zdá se mi že má silný proud (i přes rozstřikovací rampu) nemůže v tom být taky problém?

Díky za jakoukoliv dobrou radu :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 23:35 - Re: CZAntik
A nedostávajú sa ti z dna pri odkalovaní von látky z Bivoja?
Ja by som povedal,že to máš až moc prehnojené,na to,že si to zakladal nanovo.I keď si použil zabehnutú vodu atď....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 22:26 Muž MichalV [327] Re: CZAntik
Každopádne, nech už si si z tohoto odniesol čokoľvek, bolo by fajn, ak by si sem o pár týždňov napísal report, aké zmeny si spravil a aký to malo efekt, aj keby si s výsledkom nebol hneď spokojný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 22:19 CZAntik Re: Anthrax
Pravda, nejsem v dobré konvici, asi jsem se dal do jiného hrníčku. Každopádně děkuji za opravu mého příspěvku, aby i ostatní pochopili co jsem tím chtěl říci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 22:08 Muž Kubaa [718] Re: NHKG
Nemusí ale může. To asi není úplně koser osádka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 22:07 R Muž Anthrax [4787] Re: CZAntik
Jedna technická. Symbiózu bych do toho opravdu nepletl. Slovo koexistence je adekvátnější. ;-) Je rizoto používat cizí termity, pokud nejsi v dobré konvici.

Prosím OT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 22:04 CZAntik Re: MichalV
No tušil jsem to, asi se něčeho zbavím, vím, že keříčkovci by byli ideální na odsun, ale to bude s těžkým srdcem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 22:02 CZAntik Re: Kubaa
Díky za odkaz. Jak píše NHKG, také jsem měl jednoho v cca 80l akváriu a nyní je mám ve 100l ani v jednom případě mi nenapadali ryby (žili v symbióze s např. neonkami), v mém akva mají nyní cca 15cm, je jasné, že maximální velikosti nedorostou a zakrní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2017 22:01 Maq Re: CZAntik
Ano, podle fotky to vypadá, že šutry Ti zabírají hodně místa, kde by namísto nich mohly být rostliny.
Já vím, ony se dají vysadit ve skupinách mezi šutrama. Když to zakládáš. Pak něco roste, něco neroste, něco budeš chtít přidat, nařízkovat, a bude chybět místo.
Tak proto jsem doporučil dešutrizaci. Ale základem je omezení ryb a přidání rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 21:51 Muž MichalV [327] Re: CZAntik
Musíš si vybrať, buď chces zariasené akva a trápiť miláčikov pre ktorých máš slabosť, alebo znížiš osádku.
Ja som rovnakú dilemu riešil vo svojom akva. Odkedy som dal preč sumčekov žraločích a mrenky žraločie riasy pozvolna zmizli samé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2017 21:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kubaa
Nemusí lovit ryby. Měl jsem jeden cca 30cm kousek v 325l akváriu, kolem huby mu plavaly 2cm velké tetry krvavé. Marně jsem doufal, že mě těch teter zbaví. Nezmizela ani jedna tetra, tak jsem to po pár měsících vzdal a tetry jsem věnoval synovci.
Ve svých akvaristických začátcích jsem měl 3ks v 112l a ti vyrostli poloviční proti tomu v 325l, ale jinak byli taky bezproblémoví.Takže 100l je určitě málo a zakrní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 21:46 Muž Kubaa [718] Re: CZAntik
Když se podíváš na seriouslyfish, což je mnohem spolehlivější zdroj než místní atlas, tak ti doporučí 240 litru pro jednoho. Možná prekrmujes a proto jsou líní lovit. Možná jsou ještě malí.

www.seriouslyfish.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 21:43 CZAntik Re: Kubaa
Tak už mají půl roku nechutenství. Možná je to tím, že jsou v malém akvárku..:-) No nic, to byl nejapný vtípek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 21:42 Muž Kubaa [718] Re: CZAntik
Až dostanou chuť, tak sežerou. Ideální imho není ani ten údaj v atlase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 21:32 CZAntik Re: Kubaa
Tak ideální to samozřejmě není, udávaná minimální velikost je 150 litrů. Každopádně ryby mi nežerou, co jsem pročítal diskuze než jsem si je pořídil, tak někdo říká žerou, někdo nežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 21:29 CZAntik Re: MichalV
Jj používám meziflašku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 21:26 Muž MichalV [327] Re: CZAntik
Máš na ten burčiak medziflašu?
niečo je k tomu aj tu: rybicky.net/forum/19481-organicke-znecisteni-vody

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 41 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 47885x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15083-rostlinam-se-nedari?od=601