Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostlinám se nedaří

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Rostlinám se nedaří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 21:08 R Muž romant [27982] Re: ladis
Vytahat za pačesy. Jestli jich máš více, tak jednu zasaď a druhou ne a uvidíš, které se bude dařit líp. Někdy mě jde tak a jindy zase tak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 21:05 ladis Re: romant
jako konecky nebo staci za ni jen trochu zatahnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 21:02 R Muž romant [27982] Re: ladis
Můžeš, ale neměla by být tzv. utopená, prostě po zasazení jí povytáhnout, aby byly skoro vidět kořínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 20:45 ladis Re: romant
a to ji nemuzu mit zasazenou v pisku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 20:19 ladis Re: romant
ok juknu na to je ji skoda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 20:15 R Muž romant [27982] Re: ladis
Je to tak, Horácův táta měl pravdu rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_thalictroides mrkni co se o něm píše, jako jeden z možných problémů bez znalosti Tvého akva by mohl být v tom způsobu zasazení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 20:13 ladis
to je ono Ceratopteris siliquosa me bylo receno zaad to tak nevi a to jse mi tam tak hodila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 20:11 ladis Re: romant
Fotka k příspěvku tady je to foto nevim jeslti to pujde poznat
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 20:08 Muž Horác [3942] Re: ladis
Jako mrkev? Mrkvi je dost podobný Ceratopteris (rohatec). (Alespoň táta mu tak říkal) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 20:06 R Muž romant [27982] Re: ladis
Chtěl jsem se podívat na Tvojí prezentaci, ale žádnou jsem nenašel a to bude pro nějaký rámcový určení problému dost zásadní, protože když není z čeho čerpat, tak se těžko někdo bude pouštět do nějakých hypotéz.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 20:03 ladis Re: romant
ok jdu fotit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 19:58 R Muž romant [27982] Re: ladis
No, nedaří se té mrkvi u Tebe, to je z toho co píšeš jasný. ;-) Pro nějakou radu by to chtělo vědět o jakej druh zeleniny jde, třeba nějakou fotku kdyby jsi dal, jinak Ti asi nikdo neporadí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 19:52 ladis – radu
Cus lidicky mam malej problem dostal jsem kytku vypada jako mrkev a kdyz jsem ji dostal tak byla mohutna a ted vypada jak hnuj nemate nekdo saj co jsem udelal spatne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 21:06 R Muž romant [27982] Re: usine
Bude záležet na výkonu toho třeba čerpadla, který bude pohonnou jednotkou a i na rozptylu té vypouštěné vody, velmi dobrý způsob je roztřikovací rampa, čímž se dociluje stejnoměrnějšího pohybu vody v celým akváriu. Takže to filtrační médium by mělo být v odpovídajícím poměru k výkonu čerpadla aby nedocházelo k tzv. pouze honění vody a na druhou stranu se, při slabým výkonu toho čerpadla, přes ten molitan voda jenom velmi pomalu doistávala. Takže např. hlava Atman AT200 a k tomu kostka 10x10x16 a je to tzv. vyladěný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 20:57 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: romant
Jakým způsobem se mě změní cirkulace vody když jen zvětším objem filtrační náplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 20:09 Žena glumča [424] - Labyrintky
já si myslím,že tou drtí to nebude,ani světlem...taky mám černobílou drť,bílé kamínky trochu šumí,světla cca 0,1W/l a ničemu to nevadí....jak dlouho máš to akva založené?půl roku?a jaké rostlinky jsi zkoušela?koukám,máš tam hnědovku,nějaký kryptošky...a ta výměna vody 1/4 je týdně?to se mi zdá dost,na to,že tam není moc rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 19:55 R Muž romant [27982] Re: HankaV
Ta tvoje filtrace taky není žádnej sukces. Šel bych do klasiky v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu, čímž získáš násobně větší filtrační objem než máš doposud(daleko větší prostor pro osídlení nitrifikačníma bakteriema) a zlepší se Ti i cirkulace vody po akváriu, čímž dosáhneš lepší distribuce živin k rostlinám. Akvaristika je o souvislostech a všechno souvisí se vším, proto na tu filtraci upozorňuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 19:54 Muž Treeman [249] Re: HankaV
Ještě stojí za zmínku výška akvária mě připadá že to je něco takového 45x45x výška50cm a to potom může stagnace a odumírání květin být i nedostatkem světelných podmínek protože záleží nejen na Watech spolu s délkou svícení ale i na umístnění světla a délce trubic nad vodním sloupcem a hlavně výšku vodního sloupce. Možná by stálo zamyslet se nad tím udělat si prezentaci s technikou a dalšími nacionály pak by bylo řešení tvého problému snažší dle počtu indícíí. Protože Akvárium se skládá z více částí a pokud něco z toho nefunguje tak se to dříve nebo později projeví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 19:36 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: HankaV
Co je to přibližně. Doufám že máš spínací hodiny nebo jen mačkáš vypínač. Písku máš v akváriu hodně slabou vrstvu chce to aspoň 5 - 10 cm .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 19:31 Žena HankaV [0]
To s tím octem jsem už zkoušela dávno, tím to nebude. Tvrdá voda je u nás normálně. Ale stejně se chystám písek časem vyměnit, protože se mi ta barva už nelíbí. Jo a svítím tak přibližně 13 hodin.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 19:28 Libcin Re: HankaV
Světla je málo! Jaké jsou hodnoty Fe a P04?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 19:26 Žena pindruskaP [3] - Tetry
Řešila jsem ten samý problém.... černé kamínky jsou v poho, ale ty bílé neprošly testem s octem.... Takže budu muset vyměnit dno taky.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 19:23 R Muž romant [27982] Re: HankaV
Vem několik těch bílejch kamínků a vhoď je do octa, nebo je tím octem polej a když to bude šumět, tak to není moc dobrá zpráva a budeš mít jistotu, že to Tvoje dno opravdu obsahuje vápenec a bude to chtít se nad tím dnem zamyslet. To osvětlení se dá posílit tím, že se přidají tzv. odrazové refektory, který jsou umístěný nad těma zářivkama a světlo, který by tzv. uniklo odrážejí zpátky do akvária. www.shopakva.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 19:06 Muž Poweres [59] - Živorodky
Bilo-černa drt neni dobra,..taky sem ji hned po mesici po zalozeni akva vymenil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 18:47 Arthur Re: HankaV
2*15W na 100L není moc, ale těm nejméně náročným rostlinám by to stačit mělo. Raději bych ale přidal. Základní chyba lae bude v něčem jiném. Máš dost tvrdou vodu, z čeho je to dno? Na fotce to skoro vypadá jako nějaká mramorová drť. Pokud ano, zakopaný pes bude tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 18:15 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: HankaV
Jak dlouho svítíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 17:25 Žena HankaV [0] – Co chybí mým rostlinkám?
Fotka k příspěvku Rostliny v mojem 100l akváriu prostě nerostou. Problém je hlavně s těma vzadu. Zkoušela jsem tam všechny možné drudy a všechno mi vždy chcíplo. Teď tam mám už tak půl roku echinodorus bleherae a zatím se drží. Pořád je ale hrozně malý. Někdy na podzim jsem zkusila CO2. Dokud svítilo sluníčko, rostliny krásně rostly (a taky řasy). Pak přestaly růst rostliny. Napadlo mě, že to chce víc světla. Taky jsem začala měnit víc vody (předtím jsem měnila jen 1/4). K vánocům jsem dostala nové světlo s 2 15W sera plant color zářivkama. Mají mít nějaké správné spektrum pro rostliny, teď už jsem si zjistila, že je to asi na nic. Ale hlavně přestaly růst řasy a rostlinky se trochu zlepšily. Napadlo mě zkusit nějaké hnojivo. Pod ty potvory vzadu jsem dala kuličky Bivoj od Rataje a ještě jsem do vody nalila hnojivo Colour Fe+. Nové lístečky jsou teď trochu zelenější, ale pořád to roste strašně pomalu až vůbec.
Teplota 24°C, pH 7,2 , KH 10, GH 20, NO2 0 mg/l, NO3 25 mg/l
Co dělám špatně?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 10:26 Žena Žabka [387] Re: Michaldvd
Proste jar je jar, na jar to v akvárku vyzerá vždy inak ako v zime..Rovnako ako izbové rastlinky vyzerajú na jar a v lete lepšie ako na jeseň a v zime...Aspoň u mňa to tak je :-) Ty si si nikdy nič také nevšimol? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 10:24 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Žabka
V zime stagnujú rastlinky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 10:21 Žena Žabka [387] Re: honzek
Tým to tiež nebude si myslím...Ak sa ti zvýšilo NO2 a NO3 na vysokú hladinu, proste vymeň vodu..Okrem toho, v zime to stagnuje veľa ľuďom..Na jar to bude lepšie..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 19:21 Muž honzek [8] Re: formik
Dalsi vec ktera je mozna, tak to, ze jsem prestal bublat CO2 z burcaku, a zacal bublat z CO2 hasicaku (s puvodni CO2 naplni)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 19:13 formik Re: honzek
Není, příčinu třeba hledat jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 19:01 Muž honzek [8] – Vliv NO2 a NO3 na rostliny
Ahoj, poslední měsíc mi akvárium začalo stagnovat, akvarijní rostliny až uhnívat.
Začalo to rostlinou kosokvět, no a po ní následovaly další a další rostliny.
Tento jev si nedovdu vysvětlit, snad jediné co mě napadá, že uhnívající kosokvět způsobil zvýšení NO2 a NO3 což škodí ostatním rostlinám.
Myslíte si, že je toto reálné vysvětlení?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 20:23 jogr
Nekape ti náhodou na ty rostlinky voda?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 22:23 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Zoidik
...S tím odkalováním bych měl něco udělat...
Taky bych řekl. On má detrit v akváriu svůj význam, ale čeho je moc, (a když se to "moc" navíc slehává), toho bývá příliš... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 10:04 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Sid
S tím odkalováním bych měl něco udělat.

Tak místo vám ty jestli můžu prosit ;-) Prostě mi tykat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 09:40 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Zoidik
...Zahnípaným máš namysli neodkalování dna asi co...
Tak nějak. :-)
...Taky bych si vyprosil tykání...
Nikde vám netykám, tak jaképak vyprošování?! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 21:01 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Sid
Zahnípaným máš namysli neodkalování dna asi co.... hmm Taky bych si vyprosil tykání ;-)

Kusma: příjemné zjištění, že testem na NO2, PO4, FE, zjistím jenom přítomnost nebo nepřítomnost, ale možná lepší než nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 19:05 Muž Yirka [9118] Re: Zoidik
Nemyslel jsem v grafech zde v prezentaci, ale v samostatně vytvořeném grafu k jednoduché tabulce. Omlouvám se za nepřesné vyjádření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.01.2012 16:55 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Zoidik
Podle fotek v prezentaci to (kromě již zmíněného osvětlení atd.) vypadá i na "syndrom zahnípaného akva". :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 16:46 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Zoidik
...na netu mi to vykání vyadí, takež něco proti tykání?
Vůbec ne! :-) Klidně mi tykejte. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 16:25 HaDaS Re: Zoidik
Zoidik napsal: ... Spotřebuju veškerý zbytek biofloru který mám, už ho moc není a najedu čistě jenom na výměnu vody ... bez jakéhokoliv hnojení a měřit a měřit. ...
Dej si pozor na to vynechání hnojiva. Bioflor sice neznám, ale něco tím do akva asi dodáváš ? Živiny, prvky ? Když to jednorázově vynecháš, tak bych ti doporučil, alespoň ze začátku, tu výměnu vody častější. Dojde totiž k rozhození současného stavu, což by ti mohlo nastartovat růst řas, sinic a jiného nechtěného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 15:13 Muž exit [116] - RostlinyRe: Kusma
Souhlasím s tím že testy od Rataje na po4 ,fe,no3 atd. jsou na prd.Nedá se podle nich určit nic.Ja před i po přihnojení třeba fosforečnanem draselným nepoznám rozdíl.Pořád to vypadá jako by tam žádný nebyl.Zkoušel jsem i pokus kdy jsem do zkumavky odlil 5ml fos.draselného zakápnul pár kapkami vody a změřil a až teprve mi ukázal nějaké hodnoty které stejně neodpovídaly stupnici.Bylo to mezi dost a až moc.Tak a potom se orientujte podle testu. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.01.2012 14:41 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Zoidik
jen bych ještě k vaší diskusi podotkl, že důležité je i dostat živiny (hnojivo a CO2) ke kytkám dobrým proudem, heldejte, nejen já to mám prakticky ověřeno, voda v akva musí cirkulovat, neměla by stát.
proud, světlo, živiny a CO2 musí být v rovnováze, to jsou hlavní parametry, pokud máš dobré dno atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 14:30 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: Yirka
Dobře a když mám test od Rataje na NO3 a škála stupnice je od 0-50mg po 10mg přičemž barevný rozdíl je téměř minimální, mi tak maximálně řekne, jestli je hodnota mírně nad nulou 10-40 nebo kolem 50++. Pokud by změna parametrů vody nebyla markantní řekněme +20mg tak se to z tohoto testu poznat nedá. A to si myslím, že mám dost dobré oči.

U hnojení metodou PMDD se udržují všechny prvky na potřebném minimu.
Řekněme tedy, že by moje akvárko sežralo denně 3mg/l dusíku, tím pádem nepoznám z testu rozdíl mezi 0,5mg/l nebo 5mg/l. Jak mám tedy vědět, jestli je hodnota dostačující nebo ne?

Proto tvrdím, že testy jsou spíš na stanovení kvality vody pro ryby než pro stanovování potřeb hnojiva. Nedostatek prvků je potřeba vyčíst z rostlin a né testů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 14:19 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Yirka
Nastavit trend line? Teď jsem zkusmo přidal nějaký záznam do měření a jak tam mam dva, tak se mi zobrazil graf. Ten trend line zapnu kde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.01.2012 13:58 Muž Yirka [9118] Re: Zoidik
Je to jak píšeš. I těmi jednoduchými kapkovými testy se lze něčeho dopátrat. Pokud opakovaně budeš dodržovat postup a podmínky měření, určitě se dá vypozorovat nějaký trend (v grafu se dá nastavit i Trend line, což určitě znáš). A z toho se pak dá dlouhodobě vycházet. Naučíš se tak jak se voda za určitých podmínek chová a pak teprve dojdeš k tomu, že měřit netřeba, stačí pozorovat chování rybek a rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 13:41 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Kusma
V jedné diskuzi zde bylo zmíněno, že se těmato testama dá alespoň orientačně sledovat jak se prvky pohybují nahoru a dolů. Bylo to v souvislosti s přidáváním PMDD, že se dá aspoň trochu upravovat množství přidávaných látek. Nicméně ten důvod, který ty zmiňuješ byl pro mě z počátku důvod, proč nic v akvárku neměřím. No ale když už nic, tak aspoň zjistím, jestli se mi hodnoty nějak před a po výměně vody hýbou a nebo v nejhorším prostě vyhodím 3*69Kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 13:36 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: Zoidik
abys mohl měřit parametry vody - a to kvalitně - potřeboval bys profesionální chemickou laboratoř... testama za 50Kč nenaměříš pořádné parametry ani za nic, nehledě na to, že různé testy od různých výrobců naměří různé parametry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 13:30 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: romant
No, klidně podceňuj, ale v práci jsem si zvykl nejdřív pozorovat a potom něco měnit. Takže bych to viděl tak, že změřím vodu den před výměnou a den po výměně. Třeba měsíc dva to takto dělat a pak pátrat dál co je kde eventuelně špatně, co zlepšit co nechat atd. Měnit vodu víc jak jednou týdně nemám čas, takže zůstanu u současného stavu.

Světlo přidávat budu určitě, ale musím kvůli tomu předělat celé svítidlo, takže to je práce tak na půl dne a ještě "koupit" materiál. Zatím jsem se snažil pomoct tak, že jsem nalepil na holé dřevo alobal, tak snad se trochu víc odráží do vody. O růžkatci mi ani nemluv. Přes vánoce kdy jsem na akvárko ani nesáhl se mi rozrostl tak nehorázně, že třetina akvárka byl jenom růžkatec. Uvažuju že ho vyhodím, ale zase rády se tam schovávaj mladé...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 41 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 47877x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15083-rostlinam-se-nedari?od=1551