Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostlinám se nedaří

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Rostlinám se nedaří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2021 10:16 MPE-65mm Re: Brodys
Ahoj, CO2 na noc vypinam, resp dve hodiny pred zhasnutim svetel. Zapinam vyrazne driv, tak aby bylo dostatek CO2 ve vode nez se rozsviti svetla. Proud mam dostatecny na distribuci CO2 potazmo zivin. Odkaluju minimalne, max jednou za mesic. A ve dne se nehrabu a kdyz odkaluju beru to spis povrchove.

Kdyz se podivas na foto Alternanthery a priblizis si ji, tam ruducha neni. Na starsich listech. Na anubiasu byla ale odeznela. V podstate ani tak ruduchu neresim. Protoze kdyby ty starsi listy prospivaly, tak se tam nevytvori. Proc neprospivaji je duvod proc pisu.

Ok, poridim test na dusik a fosfor. Zmerim, vyhodnotim. Nasledne zvysim cas sviceni o hodinu po tydnu. Popripade poridim jeste jedno svetlo. Tzn 110w na nejaky 170 litru.

Dekuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2021 09:27 Brodys Re: MPE-65mm
vaclav ti dobře poradil, s tím se nedá než souhlasit i s určením řasy, bohužel to ruducha je. Dal jsi se na vyšší akvaristiku,tak opravdu alespoň NO3 a PO4 by chtělo měřit. Alespoň do doby, než přijdeš kolik toho ty kytky potřebují. To, že se jedné kytce daří, neznamená, že je něčeho dost, prostě si to umí vzít na úkor ostatních. V neposlední řadě, ruducha nemusí souviset jen s nepoměrem živin, ale také kolísáním pH(vypínáš na noc CO2?), větším proudem nebo vířením dna(ryby, časté zásahy do dna). A to se zase vracíme o testování, pokud chceš nalézt příčinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2021 08:48 MPE-65mm Re: vaclav
Dropchecker je v poradku, svetle zelena barva. No nejakym testu vody se zatim vyhybam. Zatim nevidim nejaky projevy nedostaku zivin u rostlin az na to cim poukazuju. Rychle rostouci rostliny jako hygrophila polysperma roste ze ji nestacim strihat. Takze zivin se domnivam tam bude dost.

Vodu jsme menil co tyden. Mam reverzni osmozu takze voda je ok. Pridavam pripravek seachem equilibrium na upravu osmo vody.

No puvodne sem si myslel jestli neni 55w na svetle malo. Ale nez udelam nejaky zasah resp zmenu, chtel sem to probrat.

PS: ruducha to neni, mozna to tak vypada. Na nekterych miste kdysi byla a uplne odeznela.

Kazdopadne diky za tvuj cas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2021 21:25 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MPE-65mm
Podle mě málo svítíš a nikde jsem neviděl drop checker abys viděl jak si na tom s CO2. Hlavně si ale založ prezentaci akvária a něco o vodě bys měl taky vědět, aspoň NO3 a PO4 a možná i Fe. Jinak je to klasická ruducha. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2021 19:31 MPE-65mm – Špatné starší listy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem, měl bych prosbu. Pročítam různe diskuze a nemohu nikde najit problem se starsimi listy. Problem tkví v tom, ze starsi listy v podstate u vsech rostlin jsou nepekne, maji na sobe rasu GSA ( flekovita rasa) a tak nejak neprospivaji. Rostliny ale maji vzdy nove prirustky a napriklad stonkova rostlina jede jako z vody. Zaznamenal jsem to predevsim na anubiasu a Alternanthera reineckii mini viz foto. U Ludwigia super red mi v podstate opet stagnuji spodni listy az opadaji.

Info o nadrzi:
90x45x45
Filtr Oase biomaster 250 nabity matrixem
Druhy filtr aqua nova NCF800 ktery ma za ukol sber necistot z hladiny pomoci skimeru a distribuci plyneho CO2 po nadrzi
Svetlo chihiros Led A 55w A901
Jiz zminovane plyne CO2

Svitim 6h a hnojim tekutymi seachem hnojivy dle jejich tabulky, pouze makro vcetne mikro. Bez hormonu atd. Nadrz v podstate prosperuje, je bez ras az na tu GSA ktera se mi po case udela i na skle. Prihnojuji fosforem, jiz delsi dobu cca mesic a stale neni videt vysledek.

Dekuji za jakoukoliv fundovanou radu

V priloze posilam i nadrz v ranem stadiu ( 3-4mesice). Nadrz je k dnesnimu dni cca pul roku po zalozeni
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2021 22:51 Žena Icestar [595] Re: KarásekLut
Tyhle mi jdou jen v písku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2021 22:23 Muž Lojza007 [1212] Re: KarásekLut
Mně se tohle dělo, když jsem je asi zasadil příliš hluboko. Časem se to spravilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.05.2021 18:18 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KarásekLut
Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Něco podobného platí i o rostlinách v akváriu. Asi bych hned nestrkal hnojivo k rostlině, která je čerstvě zasazená. Pokud se nepřijmou zkus zasadit něco jiného. Vždycky je lepší pěstovat skupinu rostlin, kterým se daří, než se snažit o ty s kterými to nejde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2021 18:05 Muž KarásekLut [94] – Sagittaria subulata
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, mám dotaz.

mám v akvárku několik výše zmíněných rostlinek a jedné se nedaří (viz. foto). Nevíte někdo čím to je? Ostatním se daří. Stejně vypadají listy cca 2 - 3 rostlinky Hygrophila polysperma. Rostlinky jsou v akváriu od 12.5.2021 a mají u kořenů NPK kapsle hnojiva.

Díky za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2021 19:39 R Muž afc1886 [14718] Re: Ubru
Vyhledej si rozsivky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2021 12:52 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ubru
Udělej si prezentaci nádrže s co nejvíce informacemi a fotkami. Vypadá to na rozsivky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2021 12:25 Ubru – Prosím o pomoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Po pár dnech se mi začala většina věcí v akváriu zabarvovat do žluta, rostliny uhnívají a jsou na nich bíle kousky jak kdyby plíseň, prosím o radu co by to mohlo způsobovat a jak to zlepšit děkuji moc.

Pro ryby použivám klasické krmení (malé granulky) + kytky 2-3x týdně lehce hnojím pomocí Boiflor (Rataj).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.05.2021 21:28 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: doda
Tak pokud jsou na špici jakoby mírně průhledné tak je to znamení že rostou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2021 20:08 Muž doda [134] Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku No nevím . Kvůli problému na foto.1 jsem začal přidávat fosfor . Po cca 1 měsíci jsem listy odstranil foto.2 .A v pondělí začal růst ten malý .Rostlinu mám cca 1rok a až po provedení změn v březnu (světlo , CO2 ) se začali objevovat takovéto listy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2021 19:25 R Muž romant [27987] Re: doda
Tvoje hnědovka nemá žádný problém. Takto se normálně listy vyvíjí a tím jak stárnou se postupně ty průhledný konce tzv. dotahují. Mylím si, že rostlina je zdravá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2021 16:37 Muž doda [134] – Microsorum pteropus
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravým , jsem tady nový a potřebuji poradit. Moje hnědovka má problém. Sice 1,5 roku pročítám kde co , jenže už nevím co dělat. První rok skoro nic nerostlo (až na řasu)a proto jsem se rozhodl hnojit ,přidat CO2 a zesílit světlo. Jenže teď nejsem schopen to hnojení vyladit. A taky Myriophyllum mattogrossense se po poledni začne částečně barvit do rezava. Ráno je normálně zelený. Voda před výměnou PH-7 , JBL NO3 - 15 a Easy PO4 - 0,2. RO nechci a hnojit EI taky ne. Děkuji za rozumné návrhy
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2021 14:36 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Korny
Tak používáš tekuté CO2 což je vlastně zředěná desinfekce podobná savu a ta může poškozovat listy rostlin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2021 14:08 Žena Korny [72] Re: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku No za týždeň porástla asi 2 cm čo je dosť si myslím, prikladám fotku 8 týždeň a 9 týždeň. Myslím že problémom by mohla byť aj tvrdá voda, ale neviem ako by sa to prejavilo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2021 13:12 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Korny
Tak je několik velice podobných rostlin z různými názvy a některé z nich nejsou zrovna jednoduše pěstovatelné. Tahle k nim zrovna patří a klidně se může stát, že ti neporoste. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2021 12:50 Žena Korny [72] Re: vaclav
Rotala sp. Vietman H'ra, áno uz je v prezentacii
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2021 09:15 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Korny
Nevím, o jaké rotale mluvíš v prezentacích žádnou na seznamu nemáš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2021 09:05 Žena Korny [72] Re: vaclav
Aký problém ma potom rotala keď je dobre zasadená , ma svetlo aj co2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2021 12:57 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Korny
Proč ho nemáš zasazený? Potřebuje živiny ze dna, protože z vody to moc neumí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2021 11:50 Žena Korny [72] – Lotos
Fotka k příspěvku Mám problém s lotosom, uz asi 2 týždeň dava listy ale maju na sebe take priedlahne flaky, je v akavriu divocina, NO3 je 20, NO2 je 0,fosfor 0,4mg/l,voda je tvrdá, co2 v norme okrem neho to ma ja rotala, ostatne rastliny su v poriedku,bojujem tiez so zelenou riasou(GDA, GSA,)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 09:05 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: dandy75
Měl bys mít měřitelné pouze NO3, ostatní by mělo být nula. Pravidelná výměna vody je určitě lepší, než jen dolévat, co se odpaří. Jednak "vyvětráš v AQ a i v té čerstvé vodě jsou živiny. Být tebou, tak ale začnu trochu hnojit. Přisadil jsi další rostliny, jestli jsem tomu dobře rozuměla, tak jim to už nemusí stačit.

EDIT: a pokud neprosívají růžkatec a morovinka, tak to je nejspíš nedostatkem živin (velmi často dusík) a případně i slabým osvětlením. Nějakou dobu jim růst vydrží, ale pak to nezvládají a chřadnou, až úplně odejdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 07:43 Muž Bujda54 [12] Re: Sid
teď se ještě nabízí otázka, jestli to dá, nebo ne... uvidíme :-D minimálně teď mají krevetky co zpracovávat :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 07:08 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Bujda54
...behem par dni... se mi dost pokazil anubias... pred tydnem jsem delal prestavbu akva, anubias jsem nalamal na kousky a zakratil mu i korinky... predpokladam, ze je to tim...
Předpokládáte správně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 07:03 Muž Bujda54 [12] Re: Buldr
Fotka k příspěvku Urcite co rikas muze hrat roli, ale...

1) Nikdy jsem neprihnojoval a ten anubias o kterem mluvim pred upravou vypadal takhle (viz. Foto).

2) ze jsou rostliny nevybarvene a celkove slabsi je prevazne nedostatkem svetla (do tohoto tydne tam vyrazne stinil prave ten anubias na korenu a svitilo se tam jen jednou 60cm zarivkou floraglo.

Takze pokud se mam priklonit k nejakemu nazoru asi to bude ten delsi pobyt na sousi a studena voda (ikdyz ta studena voda se mi taky nezda, ale muze byt, vymenoval jsem vic vody nez obvykle, takze se mohlo stat nahle ochlazeni o nrkolik stupnu).

Kazdopadne diky za nazor, vzhledem k tomu, ze neprihnojuji dost pochybuju, ze vsechny rostliny maji dostatek vsech zivin, ale prave anubias a kryptokorny c. Tam sly i pri nizke intenzite svetla vic nez slusne.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 00:52 Muž DanS [77] Re: Bujda54
Připojuji se k Václavovi s domněnkou se studenou vodou. Nedávno se mi stalo úplně to samé, co je na obrázku. Měl jsem anubias cca 3 hodiny ve vodě, kterou jsem napustil moc studenou.
A další má osobní zkušenost je ta, že submerzní anubias na suchu začíná chřadnout docela rychle. Takže tři hodiny mohou být taktéž příčinou.
Nechal bych ho v klidu žít a on se postupně opět dostane do formy. Zdravých listů má dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2021 22:50 Muž Bujda54 [12] Re: vaclav
nic nepoužívám, parametry vody jsou taky prakticky totožné, při přestavbě akva ta cca 1/2 až 2/3 zůstala... zbytek jsem dopustil jako vždycky. Jediný co mě napadá je fakt to, že ten anubias byl další dobu na suchu (cca třeba 3 hoďky, ale to byly všechny a zrovna anubias tohle zvládá docela dobře)... pak to, že jsem zakrátil kořínky... a to, že teď má víc světla, ale taky i to příjde dost divný :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2021 22:39 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bujda54
Tak normální to není jsou to odolné rostliny, musel jsi mu něco udělat třeba moc studená voda při napouštění nebo jestli nepoužíváš tekutý uhlík tím jdou rostliny dost dobře popálit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2021 18:53 Muž Bujda54 [12] – Anubias
Fotka k příspěvku Ahoj, behem par dni (cca tyden) se mi dost pokazil anubias (viz. foto). Prisuzuju to tomu, ze jsem pred tydnem delal prestavbu akva, anubias jsem nalamal na kousky a zakratil mu i korinky (taky ma ted vic svetla), takze predpokladam, ze je to tim, ale radsi se zeptam jestli neni chyba jinde, protoze jeden se mi zda, ze se docela drzi. Diky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2021 16:10 Muž dandy75 [6] Re: Jája
brambora velikosti 1/2 palce a masa kuřecího jako nehet, ancistrusům to chutná a jednou týdně to nemůže ničemu uškodit
akvárko je 3 metry od jižního okna kratší stranou

co se ti nelíbí s dusíkem a nedostatkem živin ?
mám přidat molitan do filtru aby se zvýšilo množství bakterií ? můžu tam dát celkem 90 litrů
nebo mám zase měnit pravidelně vodu ?
když jsem měl osvětlení na 110 watů, tak bylo doporučeno ubrat, zkusím teda opět přidat 30W RBW
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2021 10:33 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: dandy75
Řekla bych, že to vázne na nedostatku živin. A dusík se mi taky nelíbí. Asi i pokulhává nitrifikace. Na fotkách mi přijde, že je tam i málo světla. Oprav si rozměry akvária určitě není vysoké 185 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2021 00:30 Muž DanS [77] Re: dandy75
Netuším, kolik brambor (škrob?) a masa (jakého?) je dodáváno a jak se s ním osazenstvo popasuje, ale nemohlo by to mít se vším spojitost? Hlavně ve spojitosti s poměrně novým akváriem?
Přijde mi, že na akva jde přímé sluneční světlo.
Toť mé prvotní domněnky a postřehy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2021 16:12 Muž dandy75 [6]
Fotka k příspěvku Konečně jsem to nafotil a udělal prezentaci, fotky nic moc, bude to chtít polarizační filtr. Zákal po dosypání písku, kterého jsem se nemohl zbavit je konečně pryč. Důvod prostý, ve filtru jsem zapomněl zapřít molitan co drží vatu a škvírou se kal neustále cirkuloval. Po ucpání se voda vyfiltrovala během 3 dní dočista.

Jenže po měsíci rostliny opět přestávají růst a růžkatec demersum začal opadávat. Egeria densa se moc nezvětšila. Anubiasy rostou, Už nevím co s tím. Ryby krmím 2x denně, filtrace jede na dvojnásobku objemu, teplota 25 stupňů a údaje za poslední 3 týdne se drží na hodnotách:
ph 7-7,4 nh4 0,05-0,07 no2 0,05-0,1 no3 7-10 fe 0,05 po4 0,03

Doposud jsem měnil pro jistotu asi tak 60 litrů denně, ale s tím končím, uberu na 30, to by mělo stačit.
Aktuální fotky jsou v prezentaci. Nevíte co zase dělám špatně ?
Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2021 23:22 Muž DanS [77] Re: mt.masak
Dobrý večer,
nejprve jeden fakt : kolega "vlka" vám ihned v prvním, po založení prezentace, komentáři k vaší nádrži dne 23.1.2021 napsal:
"...čauky, použil jsi na dno : ,,Speciální substrát obsahující živiny pro růst akvarijních rostlin. Je bohatý na organický materiál a huminové kyseliny,, snad nebudeš mít časem problémy a nečeká tě spousta měření, hnojení a chemie. Jinak vypadá AQ velice dobře, držím palce..."

Ve fóru : "NO2, NO3" jsem vám 23.1.2021 14:05:35 napsal :
"Dle prezentace bych se zaměřil na dno jak psal do komentáře nádrže vlka, dále na Budha (cement) a v první řadě na rostliny a jejich prosperitu formou sledování. Méně bych se stresoval měřením. Jde o akvaristiku, ne laboratorní chemický pokus. Můj osobní názor."

Můj záměr byl ten, abyste se více soustředil na prosperitu akvária a rady velmi zkušených matadorů a ne na výsledky testů. Když jsem si zpětně přečetl všechny rady od nich vůči vašim dotazům, tak se neustále opakují a vesměs všichni vám radí totéž. Proto to mé rozčarování, že se "divíte" tomu, že vám akva neprosperuje.

Profesorských rad jsem prost, ale snažím se říkat (psát) to, co si myslím. Chápu, že se někomu nemusí líbit. Mé první přání je opravdu to, aby se vám začalo dařit. A mé druhé, abyste dal na rady, které i mně velmi pomohly a neustále pomáhají.

A velké OT : Škoda, že bylo od "kárání" upuštěno. Bývá i prospěšné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.03.2021 19:15 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mt.masak
Pozor na akvarijní testy spíše sledujte trendy, než okamžité výsledky někdy může být chyba dost velká. Bohužel grafy v podobě, jaké jsou teď v prezentaci nejsou moc šikovné ukazují maximální a minimální naměřené hodnoty a nejde nastavit rozmezí, jak to bylo dříve. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2021 18:13 Muž mt.masak [3] Re: DanS
Okomentuji pouze dvě věci a možná Vám jedna z nich bude taky k užitku. Vehementní měření, jak uvádíte jsem dělal z několika důvodů. Zaprvé jsem vcelku analytický typ a baví mě sledovat změny v akváriu na datech z měření, za další je pro místní (kteří vidí pouze fotku z mobilu v prezentaci a o kvalitě vody se mohou domnívat pouze z popisu autora) určitě jednoduší se podívat a chytrým okem si udělat realistický závěr a v neposlední řadě věřím, že vehementní měření určitě nemá negativní vliv na funkci rostlináře :-)
Tak druhá věc míří přímo k textaci Vašeho poselství. Podobné vzkazy spoustu uživatelů odradí od dalších dotazů. Rozumím, že některé začátečnické dotazy mohou být otravné, ale stačí je prostě ignorovat, než glosovat podobným způsobem. Pokud Vás člověk nezná, může lehce nabýt z textu dojmu, že jako zkušený profesor káráte žáka způsobem, který již (naštěstí) v našem školství není tolik populární. Určitě nevede člověka k dalšímu bádání a naopak spíše na podobnou komunitu rezignuje. Což je za mě určitě škoda.

Podle posledního odstavce však doufám, že jste v pohodě chlap a děkuji za Vaše přání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2021 18:03 Muž mt.masak [3] Re: vaclav
ano, přemýšlel jsem nad tím. Myslím, že to zmiňuje i pan Rataj ve své knize, že teplota pod 21 je poměrnou stopkou pro růst. Mále topítko by nebyl asi problém, ale v současném bytě je naopak problém opačný. Jakmile se objeví první pořádné slunce, byt se velmi ohřívá a teplota v akváriích jde také vcelku rychle nahoru. Zamyslím se. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2021 10:54 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mt.masak
Něco bych asi udělal s tou teplotou 21 stupňů je dost málo a zpomaluje to to růst rostlin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2021 23:32 Muž DanS [77] Re: mt.masak
Dno, rostliny, hnojení, chemie, dekorace, světlo = totální nerovnováha.

Borci ze zdejšího fóra na vaše dotazy opakovaně radili, leč poučení prakticky nulové.
Řekl bych, že proto již nereagují.

Doporučuji pročíst zpětně všechny rady.

Ode mne jedna zásadní rada ... přestat vše vehementně měřit a zjednodušit.

A jedna glosa. Dítě také nejdříve leží a až poté se postupně otáčí, zvedá, plazí, leze, stoupá si a až poté chodí ... no a při tom všem se z něj stává osobnost. A ve všech oborech, akvárka nevyjímaje, je to prakticky stejné.

Upřímně, zažil jsem podobné nezdary. Držím palce a hlavně to nevzdávat. Poté se i malý úspěch promění ve velkou radost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2021 20:55 Muž mt.masak [3] – Pomalý růst květin
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám 15 dní vysazenou Hydrocotyle tripartita a její stav stagnuje, spíše se zhoršuje. Listy nové nerostou a stávající naopak mírně žloutnou.Už mi takhle odešla Littorella Uniflora (po měsíci jsem ji vyndal, kořeny skoro stejně velké jako při zasazení). Celkově mi přijde, že rostliny rostou velmi pomalu. Udělal jsem testy vody, deník mám vyplněn. Budu rád, za doporučení zkušenějších.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2021 06:52 Muž Waly [0] Re: vaclav
Dropchecker je světle zelený, ale rostliny bublají dost neochotně. Uvidím až klesne kh co to provede. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2021 22:28 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Waly
Ty bych řekl že jsou v pořádku nevidím barvu v drop checkeru měla by být světle zelená. Rostliny pak musí bublat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2021 21:54 Muž Waly [0] Re: vaclav
Díky, to mi nedošlo stydim. Jinak ostatní hodnoty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2021 21:49 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Waly
Ta to dělat může. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2021 21:42 Muž Waly [0] Re: vaclav
Písek, ani kámen nešumí, ale mám ve filtru sépiovou kost. Zkusil jsem ji tam dát když mi odcházeli okružáci. Může to dělat ona?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2021 21:30 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Waly
Tak jak to že máš v akváriu KH 7 znamená to, že se ti tam něco rozpouští. Nejsem si jistý, ale už jsme to tu jednou řešili. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2021 21:11 Muž Waly [0] Re: vaclav
ve vstupní mám kh 5,5.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 41 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 47888x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15083-rostlinam-se-nedari?od=201