Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostlinám se nedaří

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Rostlinám se nedaří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 19:53 Deepinpeat Re: romant
coze to je pro mě naprosto nová informace. Mydlím s hnědovkami z místa na místo, běžně např. měním vodu tak, že vezmu akvárium a jeho obsah vyleju do kýblu přičemž všechny hnědovky stečou na stranu a po naplnění je rozhodím zase po nádrži. Běžně je taky přehazuji z nádrže do nádrže a nikdy jsem si nevšiml že bych jim nějak ubližoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 18:41 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: romant
Ne, k žádné změně nedošlo. Ani v teplotě vody, ani v osvětlení, ani v době svícení, ani filtrace, ani přemístění nic. Zítra změřím hodnoty vody a snad mi - teda spíš Vám - napoví, v čem může být problém. Prozatím díky za odpovědi a snahu. Zítra sem hodím ty hodnoty vody :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 18:30 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: dvorak
Takhle mi nově koupené microsorum živořilo snad rok, jednou se rozpadlo skoro úplně (a uvolnilo přitom spousty dceřinných rostlinek), ale pak obrazilo a od té doby roste a vypadá krásně. Je to kytka, která potřebuje hodně času na aklimatizaci, ale podle těch nových listů na fotce bych řekla, že se rostlina obnovuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 18:29 R Muž romant [27983] Re: dvorak
Nedošlo k nějaký změně, třeba světelnejch podmínek, už jsem to zažil u akvária, kde se vyměnily zářivky a to více světla znamenalo větší spotřebu živin a problém byl na světě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   01.01.2015 17:58 Muž Tomson [1] Re: romant
Nevim co je to za kytku,,se prichytva na koren,,pry je nenarocna,,ale me se nedari,,je stale stejna a druzi rikaji ze to je plevel,,co na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 17:52 R Muž romant [27983] Re: Tomson
Ano, bejvá tomu tak, ovšem taky to tak bejt vůbec nemusí a už vůbec to nemusí bejt tím přesunem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 17:51 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: romant
Ne, rostlina přichycena na dekoraci je stále na stejném místě už od založení akvária (únor 2014).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 17:44 Muž Tomson [1] Re: romant
Ale pak nahodi novy a jede dal ne,,nebo je uplne hyn?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 17:44 Muž kofejn [963] Re: dvorak
Takhle mi strádají hnědovky windelow už asi rok a půl, co jim chybí netuším hmm . Jestli na něco přijdeš, dej vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 17:43 R Muž romant [27983] Re: Tomson
Ano, chová se jako nově příchozí, tudíž schazuje listy a začnou jí růst nový, který tam u té rostliny vidím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 17:40 Muž Tomson [1] Re: romant
To ma takovy vliv? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 17:30 R Muž romant [27983] Re: dvorak
Nehejbal jsi s tou rostlinou na jiný místo v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   01.01.2015 17:07 Muž Tomson [1] Re: dvorak
Takze zas takovy odbornik nejsem,,ale mam tepl.20 stupnu,,nam par,nad,tak ty to maji rady,,ale nejak se mi uastavil rust,,v lete a na podzim,,to slo o moc lip,,voda byla tak max,do 25..ale ted,,nejak to stoji,,ze by ta teplota?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 17:01 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: Tomson
Co vím, tak teplota vody má vliv na rychlost růstu třeba Anubiasů, ale ne na "zdraví" rostliny. Osobní zkušenost, s tou teplotou vody ... Ale teplotu vody mám cca 23°C, takže tím to nebude .... Rostlinám se dařilo, ale začalo to tím Microsoriem a aji Echinodorům se přestalo dařit, ale to nemám nafocený. včera jsem dělal údržbu, tak jsem Echinodorům špatné listy ostříhal a ke kořenům dal znovu JBL kuličky. Myslím, že účinky JBL pominuly, a tak se Echinodorům přestalo dařit. Ale co s tím Microsoriem? K tomu kuličky dát nemůžu, když jej mám přichycený ke kořenům a nejsou zasazený ... Takže co s tím? Na zítra jsem si naplánoval údržbu znova. Změřím aji hodnoty vody (železo, tvrdost, fosfor, atd.) a uvidím, jestli se něco změnilo .... Ale co s tím Microsoriem? Vypadá to jako okousaný ... Ale osádka akvária, je pořád stejná ... Takže si nemyslím, že by mi šnečci nebo krunýřovci začali okousávat listy až teď ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 16:54 Muž Tomson [1]
Taky se mi nejak prestalo darit katkam,ma vliv na kviti teplota vody pod 20 stupnu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 16:36 Muž dvorak [94] - Rostliny
Fotka k příspěvku Nerozpoznali by jste prosím, co chybí mému Microsorum pteropus ? Takto vypadá většina listů :/
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 13:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Víťa
Kdyz to nakoupis jako chemikalie, udelas z toho cisternu, a taky to stoji par kacek :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 12:34 Víťa – Re: Zoidik
Čau!
PDDM cocteil jsem kupoval malé na vánoce.Stojí 50 kaček,udělá se z toho 0,5l,přidává se každý den.Přikupol jsem i 2x10kaček KNO3,KH2PO4,který jsem přidal(dohromady cca 0,6l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 22:46 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: zeldaWR
Myslím, že preventívna výmena polovice vody by uškodiť nemala (len pozor, aby mala rovnakú teplotu). Bez merania môžeme len tipovať, či je tam veľa dusičnanov alebo dusitanov alebo úplne iný problém. Ale kým hynú krevetky, nehnojil by som ničím. To telíčko - typicky najskôr uhynie a až potom sa do nej niečo pustí.

Po mesiaci by už mala byť filtrácia zabehnutá, takže ja by som odporúčal premerať spomínané dve hodnoty, aby sa zistilo, či nefunguje dobre filtrácia alebo nestíhajú rastliny. A RomanT asi ešte odporučí meniť každý druhý deň vodu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 21:58 zeldaWR Re: Sid
Neprinese, ted jsem si vsimnul ze jsou mrtve dve krevety. Z jedne jsem nasel jen telicko (takze ji bud neco sezralo nebo zabilo a sezralo). Druha lezi u dna, skoro se nehybe ale kdyz kolem ni projedu sterkou tak uskoci, tj. jeste zije..rak a ryby jsou zatim v pohode..v lednu chci zakladat druhe akvarium, vetsi, tak tam by to melo jit snaz. Kazdy vecer sedim tady na foru a ctu informace co a jak, a mam pocit ze jakykoliv krok udelam tady s tim tak je to spatne..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 17:55 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Deepinpeat
Hnojit do vodního sloupce takto poskládané nádržky, založené před měsícem a provozované absolutním začátečníkem, to nepřinese nic dobrého... :-O
Spíš by to chtělo poskytnout kolegovi radu/návod, jak takovou nádržku založit, čím ji osadit a jak ji provozovat, aby naděje na úspěšný start byla co největší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 13:39 Muž rybka1 [178] Re: zeldaWR
Fotka k příspěvku Lugwigia je fajn rastlinka,pekna,zaujimava,jednoducha,rychlo rastie a nieje obtiazna na pestovanie.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2014 13:37 Deepinpeat Re: zeldaWR
No to svícení je právě k něčemu jen tehdy, když ty rostliny mají z čeho brát. Pokud tam něco chybí tak můžeš svítit horem dolem. Nejlepší asi bude začít nějakým komplexním hnojivem s cheláty a hnojit maličko ale denně, v závislosti na parametrech vody totiž ty i ty prvky v chelatované formě můžou celkem rychle přecházet do stavu kdy pro ty rostliny nejsou využitelné, takže lepší je hnojit často malými dávkami abys tam zbytečně neládoval něco co za pár hodin už k ničemu nebude. K tomu je právě dobré PMDD, můžeš si koupit základní směs, vzhledem k velikosti akvária a hustotě ryb asi bez KNO3 a pak když uvidíš že tam podle těch projevů chybí ještě něco tak si můžeš koupit tu složku zvlášť a přidat jí navíc. Vypadá to složitě ale vůbec to tak strašné není, časem se naučíš do toho akvária dívat všímat si spousty věcí které teď třeba hned nevidíš. Jinak změny je potřeba sledovat na mladých listech, ty staré už nerozfunguješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 13:28 R Muž romant [27983] Re: zeldaWR
Třeba rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens , jak doroste k hladině, šmikneš a znovu zasadíš, nesázej hned vedle sebe, bude mít taky tendenci ztácet spodní listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 13:23 zeldaWR
O rybi osadce to vim, nechal jsem si ,,poradit" ve zverimexu. Nicmene, v lednu bude nove akvarko (40 l) kam pujdou ryby a mozna rak, male zustane jen pro krevety. Ma smysl kupovat misto teto rostliny nejakou jinou mensi? jakou pripadne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 13:10 R Muž romant [27983] Re: zeldaWR
Třeba je to řešení jednodušší než si myslíš. ;-) Tu rostlinu, kde pozoruješ to co pozoruješ, bych vyměnil za jiné, teré si svým rozložitým listovým systémem nebudou tak stínit spodním partiím, stejně tak jako bych se zamyslel nad rybí osádkou, což je už do jinýho vlákna. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 13:03 zeldaWR
Zdravim panove, diky za rady. Asi jde videt, ze teprve zacinam a je to prvni akvarko. Az do nedavna bylo vsechno v pohode, problemy zacaly pred nekolika dny. odpoledne zajdu koupit nejake testy a pripadne hnojivo, tak pak uvidime. Jeste bych dodal, akvarium mame v obyvaku kde moc denniho svetla neni, svitim zarivkou vzdy od 9-12 a pak 14-21.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 10:02 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Loosos
Přečti si složení biofloru, železe v něm je dost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 23:48 Muž Loosos [6] - AsieRe: zeldaWR
Jestli žloutnou, blednou a pomalu rostou a nemáš testy, mohlo by to být nedostatkem železa. Měl jsem podobný problém protože ratajův bioflor železo nedodal, tak jsem na dno hodil kus železa a rostliny rostou jak nikdy. Pozor ale na pozinkovaného hřebíky, ty tam rozhodně nedávej no .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 18:37 Deepinpeat Re: Deepinpeat
To se omlouvám, já jsem samozřejmě nemyslel hnojení na slepo, proto jsem přidával odkaz na článek, který rozebírá projevy nedostatku jednotlivých prvků. Naprosto souhlasím s tím, že přidávat dusík s největší pravděpodobností nebude nutné. K nedodanému hnojivu se samozřejmě vyjádřit nemůžu, ale měl jsem MRPa vždycky za renomovaného prodejce který té problematice navíc skutečně rozumí. Pořád bych předpokládal, že to může být spíš nedopatřením. Zkoušel jste mu napsat?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 17:03 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Deepinpeat
S tým hnojením opatrne - akvárium má len 10 l vody a je tam (vraj do januára) relatívne husté osídlenie. Lepšie by bolo najskôr zmerať, koľko je v akváriu dusičnanov, či ich je naozaj nedostatok, lebo krevetky a rak by to nemuseli pri prehnojení zvládnuť. Záleží dosť aj na tom, koľko čoho je vo vstupnej vode. Hnojiť len tak naslepo nemusí skončiť dobre a spoliehať sa len na príznaky nedostatku pri tak novom akváriu, nemusí byť spoľahlivé.

Na druhej strane, 9 W svetlo tu znamená veľmi silné osvetlenie a je naozaj možné, že sa všetky živiny minuli. No skôr by som tam čakal biogénne odvápnenie (stvrdnuté listy a niečo ako vodný kameň na nich), aspoň nám to v takej situácii kedysi bez CO2 skončilo. Keď by aj chýbali nejaké živiny a začali by sa pridávať, rastliny by síce ožili, ale pri takom silnom svetle pravdepodobne začne chýbať CO2.

Čo sa týka akvarijni-hnojivo.cz - ešte nedávno som i sám odporúčal nakúpiť tam, ale teraz mi už ubehli takmer 2 mesiace od poslednej objednávky a zaplatenia a tovar som neobdržal, tak neviem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 13:03 Deepinpeat Re: zeldaWR
To je asi snadná rada. Začít hnojit. Tady se můžeš podívat na projevy nedostatku různých prvků a případně si objednat laciné a velmi dobře funkční hnojivo. akvarijni-hnojivo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 11:19 zeldaWR
Fotka k příspěvku Ahoj vsem :-),
v poslední době se mi přestalo dařit rostlinám v akvárku, žloutnou a jsou docela prožrané. Poradíte co s tím?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2014 22:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bednysek
Prijde mi to jako odchazejici starsi list, porostly zelenou prisedlou rasou, coz by znamenalo, ze svitis moc k tomu, cim Tve akvarium je (jaky je prisun zivin rostlinam), ale protoze je list starsi, nemusi to byt zadny problem. Muze take byt, ze Ti porustaji prisedlou rasou az listy blize k hladine, ze mas akvarium hodne nerovnomerne osvetleno (coz ma kazdy, ale da se to aspon trosku "vylepsit", nebo mit ve vyssich vrstvach spis rychlerostouci rostliny, ze kterych nechavas vzdy nove vyhony, takze jsou bez viditelne rasy).

Z te fotky jsou to ale jen domenky. Pokud chces lepsi radu, udelej si prezentaci, coz sice chvili casu vezme, ale mas to pak uz jednodussi kdykoli dostat lepsi odpoved, kdyz prezentaci udrzis aktualni.

A co muzes udelat i kdyby se Ti do prezentace nechtelo, precti si neco o vyzive rostlin, a o svetle a o rasach. Ne ze bys po precteni par radku poznal prvnim pohledem aspon na 80%, co ze se to deje, takovou dokonalost odhadu asi dosahne malokdo, ale aspon zaklady muzes pobrat dost rychle. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 21:56 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Bednysek
To chce lepší popis akvária, alebo rovno foto celého akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 20:54 Muž Bednysek [0] - Amazonie – Těžko říct
Fotka k příspěvku Ahoj, chtěl bych se zeptat, co chybí mojí rostlince. Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 15:41 Muž Pepator [9] Re: Zoidik
Poštovný je 70 Kč při platbě na účet.
Ještě jsem našel jedny stránky, tam jsem objednával PMDD jílové kuličky a mají i směs mikroprvků pmdd-hnojivo.cz/… a při platbě předem je poštovný 40 Kč. Ale není to asi přímo tenso.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 12:31 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Pepator
Tyto stránky jsem našel. Čemu říkáš slušné poštovné? Kdybych pořídil 100g, takmě to vyjde na stovku, s poštou do cca 50Kč včetně balného bych to akceptoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 12:00 Muž Pepator [9] Re: Zoidik
Třeba tady, akvarijni-hnojivo.cz/…
Naklikáš si kolik chceš gramů a i poštovný je slušný. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 10:33 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Designer
Sice jsem se přihnojování chtěl vyhnout, ale budiž, zkusím to. Teď jenom kde tenso coctail sehnat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 21:41 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Zoidik
To, čo napísal "Designer" bude to, čo rastlinám chýba a to živiny. Určite začni tým Tensom pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 21:01 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Marcel G
...Co třeba nedostatkem světla? Pokud se nepletu, tak Aqua Glo má o dost menší světelný tok (lm) než klasické zářivky...
Já bych se naopak přikláněl k názoru Designera, že po výměně (kdo ví, jak moc "jetých") zářivek maji rostliny dost svetla ve vhodnem spektru, pro oko je to treba mene, ale rostliny rychleji spotrebovavaji ziviny. A ty nehnojis.
Ona taková SUN GLO si na tom stojí až překvapivě dobře, co se PUR týče (ne pro vás, jen pro ty, co možná ještě neznají: PUR = Photosynthetic Usable Radiation), přitom její světelný tok v porovnání s 8xx trubicemi opravdu nestojí za nic...
A AQUA GLO na tom taky není až tak špatně; řekl bych, že srovnání s 8xx minimálně snesou.
Asi bych zkusil, co píše Designer.
Na výměnu trubic zpátky k 8xx se v případě potřeby čas vždycky najde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2014 18:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Zoidik
Ono to cele muze byt i opacne, nez si myslis. Rostliny maji dost svetla ve vhodnem spektru, pro oko je to treba mene, ale rostliny rychleji spotrebovavaji ziviny. A ty nehnojis.

Ludwigie a Hygrophyly jsou drzaci, nedostatek makroprvku snaseji treba mensim a zakrnelejsim rustem, zvysenym opadavanim spodnich pater atp., nicmene nejak prezivaji celkem dlouho. Dlouho ale nesnesou nedostatek mikroprvku, a ac jsou normalne nenarocne, odchazeji bez nich dokonce drive, nez jine rostliny, oznacovane za narocnejsi.

Delal jsem celkem dost pokusu s hnojenim, a tohle je jeden z mych zaveru, i kdyz v akavriu je vzdy vlivu spousta, bylo by nerozvazne neco tvrdit na 100%.

Rozmichej si Tenso, a pridej ho tak, at zelezo ve vode prizvednes o 0.2mg/l. Je-li to trefa, uz za tyden budes mile prekvapen. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 16:30 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Kouknu co tam je přesně zač, kouknu na lumeny a podle toho se nějak zařídím. Přidat by by se teoreticky dala, ale předělávání krytu bych si horko těžko objájil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 11:58 Muž Lubosc [5] - RostlinyRe: Zoidik
ja bych trubice zpet nemenil v nejhorsim nejakou pridat světla podle fotky mi prijde vice než podle starsich fotek světlo a barva ma vliv na spoustu věcí takže za ten uhyn dle mého amaterismu může ta prudká změna podmínek . Studeného světla bych se nebal v nejhorším rašelinovej vyluh uděla svoje :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 11:34 lesek Re: Zoidik
Zdravim ja mam taky v akva klasicke trubice 2x 18W jenom že ony existuji s teplym a studenym světlem. Mam ty studene a daři se mi pouze anubiasum a ludvigii rapens red. ostatni květiny mi nějakou dobu vydrži a potom pomalu odumřou. taky nevim co stim dělat. když jem vyměnil trubice za teple vysledek byl po čase znatelny: množstvi dlouhe řasy a problemy z likvidaci. Na dně mam pouze vrstvu štěrku cca 7cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 11:34 Marcel G Re: Zoidik
Zoidik napsal: Napadá někoho něco čím by to mohlo být?Co třeba nedostatkem světla? Pokud se nepletu, tak Aqua Glo má o dost menší světelný tok (lm) než klasické zářivky. Je proto docela možné, že ty zázračné nové zářivky prostě některým rostlinám neposkytují dostatek světla. Každá rostlina má určité minimální nároky na světlo. Je možné, že světlo z původních zářivek těm rostlinám ještě stačilo, zatímco s novými zářivkami už kleslo pod tzv. "kompenzační bod světla".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 10:58 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Fotka k příspěvku Ahoj.

Mám otázku. V tatikově akvárku se přestalo z nějakých důvodů dařit rosltinám. Dokud se tam svítilo "klasikou" žářivkovýma trubicema 2×18W 830 a 840, tak rostliny rostly a dalo by se říct, že nebyl problém. Viz tato fotka z prezentace rybicky.net/nadrz/17060/0.jpg… 27.8.2014 si pořídil v akvaristice zázračné trubice 2×18W aqua glo a aqua sun (prostě filová a studená modrá) a v současné době v akvárku není jediná ludwigia repens ani rotala ani hygrophyla. Bocapy caroliniany zbyly dva stonky, které se potýkají s existenčními problémy. Jediné co tam roste, tak je Sagittaria subulata, Cryptocoryne aponogetifolia, Echinodorus grisebachii 'Bleherae' a pár anubiasů, které mají problém se přichytit ke kořenu. Aktuální foto akvárka v příloze. Zásadní změny v osádce nebyly. 19.10. se přidaly nějaké 4 platy a 4 ancíkové. minulý týden jsem udal cca 10 endlerek. Parametry vody neměřím, ale v případě potřeby bych mohl koupit u rataje testy a začít sledovat nějakou dobu. Hnojení ani jiná chemie se do akvárka nepřidává, svítí se 12h denně. Tento úpadek rostlin pozoruju od doby výměny trubic. Napadá někoho něco čím by to mohlo být, nebo nějaký nápad co zkusit aby se rostliny vrátily do normálního stavu? Nejjednodušší by v současné chvíli zřejmě bylo vrátit původní klasické trubice co se bude dít, teda jenom je koupit, staré se vyhodily. tone

Díky za náměty.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 06:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Horác
Jak jsem psal, jsem nanosil drevo do lesa, muzes zacit tezit :) .

To ze mi v elektronice trvalo navrhnout nejake schema 5minut (tedy ze jsem vlastne nic nedelal), jeste neznamena, ze je horsi nez jine, ktere se navrhovalo cely den, nekym kdo nema "cit pro vec", nebo rekneme zkusenost. A tady je to totez. Sezenu novy Echinodorus, dam kousek Vaclavovi, a nove rostlinky rozdava o dve setkani driv nez ja, nejmin. Cim to asi tak muze byt? Delam vic zasahu, ale mene ucelne. At clovek dela cokoli, a jakkoli si mysli ze dobre, vzdycky je nekdo lepsi, a to nejvic co muze clovek pro sebe udelat, je nenechat se tim odradit to delat ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2014 21:28 Muž Horác [3942] Re: Designer
Designer napsal: ... Zadny rozumne dostupny rozbor nerekne vsechno ... šak právě proto jsem napsal detailní rozbor vody :o) ... (že je pro "vobyčejnýho" člověka nedostupnej, to už je zase jiná věc) ...

... Nekterych prvku prece staci uplne minimum, skoro nic, ale jak nejsou, stejne je zle ... a právě proto jsem napsal včetně mikroprvků :o) ...


EDIT: Jinak vaaclav na to kápnul ... 200 gupek a vykašlat se na testy, PMDD, CO2 :o))) ...
si nepamatuju, že by táta někdy řešil nějaký dirky v listech :o) ...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 41 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 47877x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15083-rostlinam-se-nedari?od=1101