Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostlinám se nedaří

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Rostlinám se nedaří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 22:48 Muž Ad@m [1051] Re: Nympheas
Ja to tvrdím. Za tých 9 mesiacov, čo som akvarista a chovám ich, mi nepoškodili ani jednu rastlinku hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 22:47 Žena Nympheas [111] - Labyrintky
V pohodě..prostě učinit veškerá opatření..pohnojit a přikrmit ancistrusy. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 22:46 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: romant
Já přece napsala vyjma anubiasů..chtělo by pečlivě pročítat vlákno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 22:46 Muž Ad@m [1051] Re: romant
Ja mám rozhodne šťastie. Mne neožierali ani neožierajú nič, sú slušne vychovaný smich hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 22:45 R Muž romant [27987] Re: Nympheas
Já jsem si myslel, že ta debata jde o problému s anubiasem a dírkama v něm, tak proto jsem se ptal konkrétně na ten anubias, asi jsem to nějak pomotal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 22:44 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Sera
Možná odchylujeme,ale ať mi nikdo netvrdí,že nepoškozují rostliny.Toť vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 22:42 R Muž romant [27987] Re: Sera
O.K. jak jsem psal, nechci to pitvat, mě v tomto konkrétním případě zajímá ta zkušenost s ožíráním anubiasů. To že dovedou zbrousit jiný listy jinejch rostlin, tak tam jsou moje zkušenosti dovolím si říci letité. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 22:41 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: romant
Nemluvím o anubiasech..viz spodní příspěvek.Krunýřovců mám několik druhů,takže nějakou tu zkušenost nimi asi mám,jinak bych to zde neuváděla.Pravidelvě dokrmuji zeleninou.Dokonce jsem jich pár musela odlovit,jinak by mi zlikvidovali všechny kytky a zatím si stojím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2012 22:41 Muž Ad@m [1051] Re: Nympheas
Patentky, mrkva, šalát, uhorka, patentky, mŕtve ryby... Ancíkovia žerú všetko. Ale už sa nejako odchyľujeme od témy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 22:39 Muž Ad@m [1051] Re: romant
Ja ancíkov teraz prikrmujem Seráckymi Wels - Chipsami, ale niekedy som ich neprikrmoval a do rastlín sa mi nepúšťali palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 22:34 R Muž romant [27987] Re: Nympheas
Nechci tady zbytečně rozjíždět nekonečnou debatu na téma akcík a rostliny, ale zajímá mě Tvoje zkušenost s tím okusováním listů anubiasů dospělejma ancíkama. Ptám se na to proto, že jsem se s tím nikdy nesetkal a ancíky zeleninou nepřikrmuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 22:31 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: xXx
Dospělí ancistrusi poškozují listy,můžeš jim přidávat k jídelníčku okurku.Do rána bude pryč. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 22:17 xXx Re: larix
Díky za radu, myslím že ten mangan je nadějný. Pak k té řase, já myslel že právě fosfor způsobuje růst řas. A v akvariu mám docela dost ryb a s čištěním to nepřeháním, tak myslím, že by tam mělo být dosti toho fosforu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 22:16 Muž dimmur [283] Re: romant
to vlakno jsem procetl, koupil sem cerpdlo Atman 201 a zda se mi maly prutok....maly proud, i kdyz je naplno otevreny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 22:15 Muž dimmur [283] Re: savan
je ruzne nastavitelna....1 segment 3 dirky 7,5 cm dlouhy
petdiscont.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 22:10 Žena Nympheas [111] - Labyrintky
Já osobně to vidím na ancíky co se týče měkkých listů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2012 21:08 R Muž romant [27987] Re: dimmur
To jak to kdo má řešený je možný skouknout v tomhle vlákně. rybicky.net/forum/13235
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 21:05 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: dimmur
aká je tá rampa dlhá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 21:04 Muž larix [1420] Re: xXx
Dierky v listoch väčšinou spôsobuje deficit draslíka ale tie bývajú drobnejšie a býva ich viac. Toto by som tipoval na mangán. Tie tmavé fľaky sú GSA (typ zelenej riasy) ako píše romant. Jej výskyt je najčastejšie spôsobený nedostatkom fosforu, prípadne nesprávnym pomerom obsahu fosforu a dusíka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 20:57 Muž dimmur [283] Re: Moucha
dirky jsou 2 mm a 2 cm od sebe....mam tedy dirky zvetsit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 20:47 R Muž romant [27987] Re: xXx
Šneky ani ancíky bych jako způsobovatele těch děr neviděl. To, že je mohou zvětšovat, to ano(živí se odumírající tkání), ale nevytváří je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 20:23 xXx Re: romant
Fotka k příspěvku Ta řasa, to je možný, a nebo mě napadlo že ten list je načnutý a pak se tam udělá dirka, k těm prvkům, tak pravidelně hnojím plantaminem od sery, tam by mělo být skoro všechno, já sem si ale nejvíce myslel že ty díry v listech způsobují šneci viz foto, nebo ancistrusy (mám i potěr).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 20:18 R Muž romant [27987] Re: xXx
Ty tmavý tečky, to je podle mě zelená přisedlá řasa a ta se na pomaleji rostoucích rostlinách jako jsou anubiasy velmi často objevuje. Mrkni se třeba sem, těm rostlinám bude zřejmě chybět nějakej prvek maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 19:44 xXx Re: Sera
Fotka k příspěvku Potom na těch anubiasech jsou takové tmavé tečky viz foto, nevím jestli to souvisí s těmi dírkami.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 19:42 xXx Re: Sera
Fotka k příspěvku Mam díry i ve Valisneria Gigantea jsou ale trochu jiné ty díry viz foto. Jiné rostliny už nemám, takže jsou narušeny všechny rostliny v akvariu, potom ty Valisnerie stříhám tak jetli to u nich není kvůli tomu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 19:37 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Neználek
jsi z Kladenska? jaky kytky jsi zkousel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 19:32 Neználek Re: Moucha
Filtraci mám tuhle www.mamejeradi.cz/…
Rybku sem měl s umělejma kytkama už půl roku a dařilo se jí dobře - filtraci jsem zapinal tak jak jsem psal a nebyl problem - po práci cca od 15-23hod. Jen když sem vyměnil ty umělotiny za živý kytky, tak začal bejt problem, že chcípali kytky, ryba se má furt dobře. Dík za rady, zkusím tu lampu a uvidim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 18:10 Muž Ad@m [1051] Re: xXx
Na anubiase? Nemáš náhodou diery v listoch aj na iných rastlinkách? Lebo anubiasy sú tvrdolisté, nikomu moc nechutia. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 17:41 xXx – Dírky v listech "anubias barteri"
Fotka k příspěvku Ahoj nevíte někdo, proč se dělají v anubiasech dírky v listech? V akvariu mám "ancistruse hnědé" i mláďata, nějaké šněky nevím jestli to jsou okružáci a taky "clea helena", krevetku a paví očka. Rostliny hnojím Tetra Planta min.Kromě těch dírek (viz. foto) rostou hezky a rychle.Předem děkuju za odpověď
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 16:14 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Neználek
filtrace musi bezet furt, nebo bez filtrace a dostatkem kytek.... jako kazdej zivej organismus i kytky potrebujou mit vhodny podminky.... fakt nastuduj si neco o akvaristice at tu betu netrapis (zavru te do bedny od lednicky a bez svetla a bez jidla a jak se ti to bude libit? hm).... porid si filtr umernej velikosti akva... asi nejlepsi bude nejmensi bublifuk, musi bezet furt, kvuli uzitecnejm bakterkam, krety potrebujou staly prisun vody (potrava, kyslik), jinak chcipaj a cely to jen zhorsujou

stolni lampicka se zárivkou DPZ 9W-11W (barva tusim 825) je idealni v Ikea ji ma za cca 700,-

treba i mala hnedovka muze plavat u hladiny, je to velice nenarocna kapradina
kytky je potraba vybirat podle toho jaky podminky jim muze nabidnout a jen podle toho ze se ti libi a nic o nich nevis....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.06.2012 16:14 R Muž romant [27987] Re: Neználek
Jako filtraci do takovéhoto akvária bych použil klasiku v podobě bublifuku www.akva-exo.cz/… k tomu potřebuješ ještě vzuchovací motorek a budeš mít velmi slušně regulovatelnou filtraci, která bude běžet neustále a bude plnit svůj účel, protože tak jak to praktikuješ, to tam radši neměj filtraci žádnou a obden měň vodu a bude to pro akvárko lepší. Filt potřebuje běžet nonstop, jinak v něm začnou postupně zastavovat a posléze odumírat bakterie který Ti tu vodu čistí od škodlivých dusíkatých látek, tak proto ten důraz na ten nonstop provoz. Rostliny tam pořiď nějaký plovoucí, to se bude beťákovi líbit nejvíc a měnit vodu se nemusíš bát, tím nic neskazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 15:56 Neználek Re: Zoidik
Filtraci nemůžu nechat běžet furt, protože do tak malýho akva jsem sehnal malou jen do 30l a je moc silná. Mám to omotaný lepící páskou,aby mi to nevodhánělo rybu do kouta. Proto to zapínám jen na pár hodin denně, aby z toho nebyl lauf - rozuměj vysílenej. Namířený to je na zadní stěnu, i přesto to má výkon jak kráva... Vodu měním 1 týdně 1/4, tak přidám no. Lampičku koupím kancelářku a uvidím, když se kytky nevzpamatujou, tak tam prdnu zpátky ty umělý, jsou sice hnusný, ale ty živý jsou koukám nějak moc náchylný. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 15:20 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
spis bych prekontroloval jestli tam nejsou nejaky otrepky ci neco co zabranuje proudeni, jak veky to ma dirky? (a to huz se ptam potreti kurna fix)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 14:57 R Muž romant [27987] Re: dimmur
No vida, tak to opravdu vypadá na tu rampu. Zvětšil bych jednu, dvě dírky a uvidíš, jak to pofičí z nich a když to bude o.k. tak to udělej u všech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 14:54 Muž dimmur [283] Re: romant
na konci rampy je gumova zatka.....dirky jsou male mam tedy zvetsit?
momentalne to mam bez rampy a to musi byt priskrcene..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 14:52 R Muž romant [27987] Re: dimmur
Odpojil bych tu rampu a skontroloval výkon bez rampy a pokud to pofičí, tak bude problém v té rampě, jmenovitě ve velikosti dírek. Konec rampy máš utěsněnej nějakou zátkou?
Edit: Prosím správce aby tuto diskusi přesunul do vhodnějšího vlákna, zřejmě tohoto rybicky.net/forum/12067
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 14:51 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: dimmur
a co vyzkouset jen cerpadlo bez vseho, pak cerpadlo s houbou (bez rampy), bez houby s rampou
tak zjistis, ktera cast dela problem
nic jsi porad nenapsal o ty rampe... nejni tam nejakej blbej otrepek je pruchodna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 14:47 Muž dimmur [283] Re: Moucha
propran byl, pak vypran ve vode ze stareho filtru a pak dan do akva...zksuim protrepat a houbu zmacknout....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 14:35 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
no proprat molitan pred vlozenim do akva jsem bral jako samozrejmost... zaklad higieny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 14:32 R Muž romant [27987] Re: dimmur
Ve vodě s ním pořádně zatřep a jestli je úplně nová houba, tak jí před tím promačkej, aby se líp nacucala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 14:31 Muž dimmur [283] Re: Moucha
ok vim, ze patri jinam, ale neumim ho presunout....vrtulku sem mel vyndanou a je OK, vzduch zkusim jestli v nem neni....a priskrceny to nemam to bych se neptal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 13:47 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: dimmur
tohle patri jinam, nemas v tom cerpadle vzduch? zkontroluj vrtulku, nemas to uskrceny? jak velky diry ma ta rampa (samodomo, nebo kupovana?), jo a udelej si prezentaci nadrze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 13:38 Muž dimmur [283] Re: romant
poridil sem cerpaci hlavu Atman 201 a molitan 10x10x20. Mam problem s tim, ze i kdyz jede hlava na plnej vykon, tak mi pouze "ucurava" voda z rozstrokovaci rampy.....
Mam 112 l akva...

cim by to mohlo byt? nebo jsem natrefil na smejd?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 12:49 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Neználek
Tak v první řadě bych nechal filtr běžet nonstop. Pokud nemáš vzduchování, tak filtr dej tak aby ti čeřil hladinu. Kamínky máš jaké? Stolní lampička se zářivkou by měla stačit. Světlo 12 hodin denně. Měň taky vodu 1/3 týdně, můžeš začít hned, momentálně bych ale měnil víc a častěji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 12:11 Neználek – Málo světla?
Ahoj,nevím do kterého tématu to napsat - je jich tu k chřadnoucím rostlinám nějak moc. Mám akva 11l s jednou betou (jen tak pro děcka), filtraci zapínám na pár hodin denně,vzduch nemám,podklad mám kamínky. Už mě nebavili umělé kytky, tak jsem pořídil na zkoušku dvě živé, jména bohužel nevím,vyhodil jsem jmenovky. Jako světlo jsem dal tři takový malý ledky- zapínám na pár hodin denně - akva je v dost tmavém rohu,ale asi je to málo, kytky odumírají - hnědnou a rozpadají se jim listy. Nechce se mi kvůli takovýmu malýmu akva do toho moc vrážet,doporučte nějaký levný zdroj světla - stačí na to třeba kancelářská lampička? Nejsem žádnej mega akvarista... ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   15.05.2012 08:02 Muž Yirka [9126] Re: michal958
10 dní není několik týdnů. Svícení 14 hodin denně je docela dost. Přidávání CO2 do úplně čerstvého akvária je pro začátečníka hazard. Vypínání filtru každý den na půl dne k nastolení určité rovnováhy v nádrži nepřispívá, naopak. Doporučuji: www.akvarijni.cz/… , www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   14.05.2012 23:37 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: michal958
problém může být v tom že je na ně moc jemný písek ve kterém je málo "mezer" - tzn rostliny se "dusí"..
další možný problém je že podle fotky jsou ty rostlinky v tom písku dost "utopené", tzn moc hluboko zasazené - zkus je povytáhnout..
a třetí problém - jelikož je to jen pár dní založení, tak je písek nový, nezajetý, bez živin.. zkus použít nějaké hnojivové tabletky nebo kuličky co se dají do substrátu ke kořenům, po malinkých dávkách krm i prázdné akvárko, a nebo holt počkej než se ti to trochu zajede a dej tam pak rybičky.. ty už to zahnojí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 20:26 michal958 – růst rostlin
Hezký večer,před několika týdny jsem si pořídil akva.viz moje nádrže. zasadil sem rostlinky a rostliny nechtějí růst, sem tam hnědnou listy,nevíte někdo jak je to možné? nebylo by potřeba hnojit? Objem je 30l, svítím zářivkou 25 w, skoro 14 dodin denně, filtrace jede tak 12 hodin denně teplota je stálá.24 stupnů,rostliny mi prodali v akvaristice, že prý jsou minimálně náročné na světlo atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 22:33 ladis Re: romant
ja jsem ji presadil do druheho akva tak uvidime jak tam poroste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 21:08 R Muž romant [27987] Re: ladis
Vytahat za pačesy. Jestli jich máš více, tak jednu zasaď a druhou ne a uvidíš, které se bude dařit líp. Někdy mě jde tak a jindy zase tak. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 41 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 47879x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15083-rostlinam-se-nedari?od=1501