Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostlinám se nedaří

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Rostlinám se nedaří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 16:40 JagerMaister
ahojte mám dotaz mám akvárko 54l a v ňom pekne prerastený lotos osvetlenie 1x 20w teda 0,37w/l
no a chcel by som ho presťahovať do 200ky s osvetlením 2x 36w teda 0,36w/l myslíte že sa mu bude dariť ... možno blbý dotaz ale ... s valisneriami to nevyšlo nechcem sa sklamať ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 12:12 Žena Yasmine88 [0]
Zdravím všetkých :)
Opäť som tu s prosbou.Mala som problém s vláknitou zelenou riasou,odkedy som vyhodila všetky napadnuté rastliny a ostalo mi holé akva a začala som svietiť 9 hod a nie 14 :-D ,zlepšilo sa to,ale nezmizlo to úplne.Pokiaľ som tam mala málo rastlín,neukázala sa,ale akonáhle pridám nové,opäť sa objaví.Začína to na skle malými zelenými bodkami,z kt.trčia drobné vlákna a pravdepodobne prúdom vody sa prenesú na rastliny.Celkovo mi rastlinky rastú,ale akoby im niečo chýbalo,listy sú nahnednuté a najviac sa mi darí Valisnerii.Echinodorus mi stagnuje už asi 4 mesiace.Už dlho ma napadá zmerať parametre vody,ale neviem,čo treba zmerať.Všetky info mám v profile.Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 21:27 Usine Re: rudyfish
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 21:15 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Chtělo by to fotky těch rostlin s kterými máš problém. Ale co jsem viděl tak měníš málo vody, svítíš na hraně a to dno taky není krovíjaká paráda.

Taky koukám že to máš založený chvilku...tak se ti možná jen převádějí emerzně pěstované rostliny na submerzní. Určitě bych vyčkal, stáhni kuchyňskou utěrkou (papírovou) tu hladinu a nehnoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 21:12 rudyfish – Prosim o POMOC som zufaly
rybicky.net/nadrze/12334&kateg=4&typ=0 mam veliky problem nekcem o to vsetko prijst :((( co mam spravit kazda odpoved mi pomoze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 20:08 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: beowulfx
Tím samozřejmě myslím CO2 z bomby, a taky kytky, které běžně pro svůj růst CO2 tak nepotřebujou, osobně CO2 set doma mám ale vůbec jej nepoužívám, nakonec je to lepší bez něj, stačí mít správně nastolenou bio rovnováhu a né tak náročné kytky, které bez CO2 ani moc neporostou. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 20:06 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Libcin
No jo ale růst rostlin není vždy podmíněn CO2 pokud Ti kytky nerostou bez CO2, tak s CO2 to taky žáden zázrak nebude ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 15:12 Libcin – Pomoc
Už jsem chtěl hledat pomoc, protože rostliky chřadly a chřadly. A nakonec jsem zjistil, že mi CO2 uchází za počítadlem bublinek. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 13:15 R Muž romant [27987] Re: Luddek
Přestal bych hnojit do vodního sloupce tím planta minem a pravidelně jednou týdně bych měnil 20 litrů vody a uvidíš jaká bude reakce těch rostlin. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 13:13 Luddek Re: martino5
Děkuju moc za radu, světlo zvýším ještě dnes...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 13:12 Luddek Re: katterinecka
cca 1x za čtrnáct dnů, asi tak do deseti litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 12:29 Muž martino5 [0] Re: Luddek
Klasická 75W žárovka dává cca 1000 lumenů. Na 60l by si potřeboval asi dvojnásobek a to jak již bylo řečeno po dobu min. 10ti hodin denně ;-)
Pokud Ti můžu poradit, nahraď žárovku zářivkou o výkonu alespoň 20W a sviť těch 10hodin denně. Hnojení rostliny využijí právě jen když budou mít dostatek světla, takže je to momentálně mrhání penězi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 12:09 Muž mori79 [6] Re: Luddek
to svetlo by som dal minimalne na 10h
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 12:08 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Luddek
jak často měníš vodu a kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 12:05 Luddek
Dobrý den, milí akvaristé potřebuji poradit. Mám akvárko cca.60 litrů zhruba rok. Osvětlení 75W žárovka, 6 hodin denně. Tvrdost vody kolísá kolem 7, filtr funguje nepřetržitě, teplota 22°C se stádečkem 8 parmiček čtyřpruhých a zelených. Problém je v rostlinách. Nemám čas na přidávání CO2, přesto hnojím (planta-min) a o akvárium pečuji, ovšem nasazené rostliny mi nejdou, listy se rozpadávají, hnědnou, uhnívají dospodu (i na první pohled zdravé listy). Jemnolisté rostliny začnou odumírat do pár dnů, hrubolisté s drží, ovšem dochází u nich k redukci listů a posléze - do třech měsíců k úhynu, nebo zoufalému živoření. Akvárium není zamořené řasou, odněkud jsem přitáhnul šneky, ale myslím, že jsem je víceméně odlovil, takže ani zde nespatřuji problém. Rybky mi akvárum také nějak zjevně neničí. V poslední době však začínám trpět pocity marnosti, protože prostě nepomáhá vůbec nic... Díky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 10:27 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: mizu
Chce to vyplnit v profilu, odkud clovek je. Proc je asi jasne, mnozi z nas sice daji ledacos, ale kazda ochota ma sve meze, muze byt mraz jako ted a poslani je znacne nevhodne, takze nekdy je potreba si prijit a je blbe jak sam pises, kdyz je to 180km daleko ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 10:20 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: mizu
Ja bych to dno uz nechal. Pokud je nejaky svincik na povrchu, to zmizi s odkalovanim a zbytek pochazi z akvaria, takze snad nic vylozene nepatricneho tam nebude a stejne se to muselo jeste zabehnout, takze s vymenami vody se taky neco vycisti.

Sice jsem zastancem uplne cisteho dna (vylozene inertniho, jak to bylo oznaceno "drzaku na koreny") a dodat co se chce, ale kdyz uz to tam je, zkusil bych to, je to ten druhy pristup k veci a nemusi byt vubec horsi nez ten co zastavam ja - je to pak ale vice otazka stesti.

At je dno jakekoli, pod vetsi rostliny bych dal hnojivove kulicky, tim se snad nic nepokazi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 10:09 mizu – Re: Designer
Dík za radu. Darujete něco? :-D Já nemám zkušenost kdyby někdo daroval rostlinku, jak je to s poslání, či dopravou. Nechci působit líně nemo spořivě, ale s trochou nadsázky se nevyplatí jet pro kytky třeba 180Km autem. Můžete přiblížit postup jak se to posílá? Jinak s tím samozřejmě problém nemám a pokuď to jde, tak okamžitě zakládám inzerát :-)
A děkuji za tip ohledně rostlinek.
PS: co si myslíte o té výměně štěrku, jak jsem psal výše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 09:47 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: mizu
Spousta lidi udela tu chybu, ze da do akvarka dve nebo tri kyticky, malicke na rozmer akvaria, ze prece porostou, tak nac vic. A ono ouha, neroste nic. Kdyz si ale nekdo donese igelitku plnou rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens (my to stesti meli, obcas nekdo vyhazuje dost rostlin, staci nebyt liny se zeptat) a zasadi i par jinych, klidne i vylozene ubohouckych kyticek, zacnou se dit divy, ono roste i ledacos jineho. Proc? Ja vlastne nevim, ale zkusenost rika, ze cim vic rostlin, tim driv to zacne fungovat.

Ruzni lide, ruzne nazory, takze ne kazdy ted se mnou bude souhlasit. Mne se v akvariu libi obrovska dominanta v podobe rostliny. Takovy poradny kus rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_bleherae , klidne zabirajici pul nadrze je pro mne neco, co obdivuji. Tohle akvarko uz je ale dost male, takze takova dominanta by se musela lepe vybrat. Rekneme neco mensiho, jak koukam, sel by prikladem: rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_ovalis (zkusenost s nim bohuzel nemam).

Svete div se, obcas se najde nekdo, kdo vyhazuje z nadrze veliky Echinodorus, sam jsem ted mel jeden v ruce, je to par dni. Takova velika rostlina, submerzne vypestovana (z pestiren je emerzni), to je radost, protoze se zasadi do akvaria a ona roste, vyrazeji ji nove listy, a ona mezi tim koreni.

Jak se rika: "Lina huba, hole nestesti!" Spousta lidi daruje ledacos, clovek si musi rict. A kdyz si rekne, muze byt leckdy prekvapeny, ze zcela zdarma dostane neco, co nejen ze normalne nekoupi, ale i kdyby koupil, prachy by jen litaly ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 09:05 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: mizu
Zacnu tim svetlem.
rybicky.net/clanky/561-osvetleni-akvaria-rostliny-a-watt-lux-lumen

Co se tyce usporek, na zarivky se to prepocte snadno. Kdyz to delam zhruba z hlavy, prikon usporky podelim tremi a vynasobim dvemi, abych to prirovnal k zarivce. Takze 18W usporek je asi jako 12W zarivkovych trubic.

Pri pouziti usporek nad akvarko z prezentace bych sel k vyssim prikonum, klidne okolo 2x 20W. Ono pro zacatek by mohlo stacit i co je ted, nez to zacne rust a at to nezaroste silene rasou, ale ne-li hned, po case to bude chtit pridat urcite, pokud tam nemaji rust jen rostliny, ktere rostou jak nekdo napsal "snad i pri svicce", treba Anubias ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 08:49 mizu – nový štěrk?
OK. Přemýšlím tedy, že bych vyndal ty bílé chorvatské kameny. Asi bych pořešil také osvětlení, protože jak jsem se dočetl, tak to co se člověku zdá, že svítí, tak pro potřeby fotosyntézy to může být nedostačující.
A co dno? Říkal jsem si, že když bych to dělal celé na novo (znáte to "od základu"), tak bych po tom 1,5roce co mám akva vyměnil i štěrk, jenž se mi zdá být už hodně "znečistěný". Ale zase nevím jestli bych neudělal chybu, jestli to není třeba ideální (dobře zahnojená) živná půda pro sázení nových rostlin. Kdybych dal nový štěrk, tak by se v něm museli potřebné živiny asi chvilku vytvářet. Asi to píšu blbě, ale víte jak to myslím. K té výměně štěrku za nový mě vede hlavně estetická stránka. Nebo třeba, část starého odtranit a doplnit novým?? (půl na půl). Jako, že bych třeba tu nejspodnější vrstvu ponechal z původního štěrku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 06:43 Žena ustavprochore [567] – Re: mizu
Myslela jsem to tak, jako jak jsou ty úsporky staré. :-)
Moje zkušenost je taková, že hlavně levnější "no name" úsporky moc dlouho pro kytky svítit nevydrží. U mě je to necelý rok, pak se prostě kytky "kousnou" (...a řasy mají pré).

Jinak na kytkách určitě nešetřte, chce to ze začátku zkusit víc druhů než jen 2, převaha by měla být rychle rostoucích. V prodejně si dejte pozor, v jakém stavu kytky kupujete, některé prodejny mají kytky v dost zuboženém stavu. Fajn varianta jsou přebytky od někoho z akvária. ;-) Taky zvažte rybí osádku, ancistrus není ke kytkám nejšťastnější volba, do malého akvária už vůbec ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 18:19 mizu – Re: ustavprochore
Ty dvě úsporky mám na časově spínanou zásuvku. Svítí každý den od 08.00hod do 17.00hod, tzn. 9hodin. Jinak když přijdu třeba večer, tak osvětlení už nezapínám, abych nezpůsobil rybkám šok. Nevím jestli by jim to vůbec vadilo nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 17:55 Žena ustavprochore [567] – Re: mizu
Jen drobnost k těm úsporkám, jak dlouho s nimi svítíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 16:02 Muž jeník [54] – Re: mizu
Zkuste vyndat ty velké chorvatské šutry, co hrozí vápencem. O tom zde polemika, zda vadí a jak, ale proč sdružovat potenciálně nepříznivé faktory. Když nic jiného, alespoň bude víc místa pro kytky, ryby a vodu.
Dno by mohlo být jemnější, ale mě to na stejné frakci roste ok.
Světlo obecně Vám posoudit neumím, z úsporek už vůbec ne, ale do večera určitě nějaký machr napíše…alespoň můj příspěvek ten Váš aktualizuje, takže nezapadne. Svítíte přes aspoň nějakých 10hod denně, nebo jen večer na koukanou (to je špatně)?
Problém s egerií – ta koření špatně spoustě lidí, stačí jí volné vznášení.
V nehnojení doporučuji pokračovat – dostačujícím je pro začátek výměna vody.
Píšete, že jste čerpal info z těchto www - já začínal stejně - zkuste to ještě jednou a pořádně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 15:17 mizu – Rostliny se mnou nekamarádí
Fotka k příspěvku Ahoj. Již před zhruba 1,5rokem jsem založil společenské akvárium (43l). Těšil jsem se na to a pěčlivě se připravoval. Čerpal jsem info zejména z těchto stránek. Chtěl jsem se vyvarovat zejména chyb ohledně obyvatel akva. A nepouštět se neuváženě do něčěho náročného. První osazenstvo sestávalo z neonek obecných (9)a pavích oček(4)+ancistrus a ampulária. Po čase jsem koupil i pár cichlidek Agasziho(?), ale ty mi bohužel po nějaké době uhynuly. Ale abych se dostal k tématu.
Dno akvária jsem pokryl navršením cca 4-5cm říčního štěrku(0,2-0,5cm). Po napuštění jsem na týden zapnul filtraci a koupil a vpustil rybičky. Myslím, že než jsem nasázel rostliny, tak jsem tam měl asi týden paví očka. Chtěl jsem do začátku nenáročné, rychle rostoucí rostliny, abych se mohl kochat jak se mi akva vyvíjí. Bohužel si již nevzpomenu na jejich názvy, ale po studiu na těchto stránkách a odsouhlasení prodejcem jsem vybral. Jeden druh (stonky s většími zelenými listy) a druhý (něco jako kapradí asi). Ten druhý mi začal patro po patře odhnívat a u toho prvního opadávali listy až z nich také nic nezbylo. Takže po živoření bylo po rostlinkách. Poté jsem pořídil egeriu densa, jakože úplně nenáročnou rostlinu. Té se v celku dařilo, ale neustále jsem měl problémy s jejím zakořeněním. Neustále nějaké vyplavaly na hladinu a já je furt sázel do dna o furt dokola. Myslím, že my je vyškubával ancistrus, než vůbec stihli zakořenit. Pořídil jsem si i hnojivo, které jsem se snažil v rozumné míře dávkovat, no spíše než rostlinám to pomáhalo řasám. Výměnu vody jsem prováděl poctive 1/3nádrže jednou za 10dnů. Nyní jsem ve stádiu, kdy bych chtěl akva zkusit napodruhé a proto Vás prosím o rady a postřehy. Kde třeba dělám chybu, co za rostliny bych si měl pořídit, aby se jim při troše snahy dařilo a tak obecně. Mé akvárium v současné podobě je na těchto stránkách zveřejněno, takže můžete kouknout. Jak udělat aby bylo zarostlé? Je mi jedno čím, hlavně ať tam je toho hodně. Už bych nejradši rostlinky protrhával a formoval :-) Děkuji všem a ahoj.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 23:19 Žužu
Rybkám by to mohlo vadit.Rostliny večer spotřebovávají kyslík.Mě to jede furt(filtrace).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 20:24 luk – Re: Jarik
ahoj no me bezi porad s rasou bojuji uspesne mene krmim a a kazda 4 dny menim 3 beliky vody zmena je videt svitim od 10 do 21 pouzivam jen cerpadlo a molitan vse rozte zkousej uvidis hodne zdaru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 20:21 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Jarik
Rostlinkám ani ne. Bakteriím a rybám by to vadit mohlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 20:20 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Ted me treba napadlo nemuze rostlinkam vadit ze na noc vypinam filtraci??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 22:50 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Jarik
Máte v akváriu (pravděpodobně mimo jiné) ruduchy, na obrázku to skutečně vypadá na tzv. "jelení paroh".
Na téma "ruduchy a metody jejich likvidace" jsou tu kilometry informací, tak bych vám poradil - přečtěte si je. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 22:41 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Byl bych rad za dalsi rady,kdo ma zkusenosti piste prosim.Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 21:01 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: beowulfx
...To bude tím, že červená řasa není zrovna moc obvyklá, je to snad jen nějaká další forma ruduchy...
Spíš to bude tím, že "červené řasy" je jedno z regulérních pojmenování "ruduch". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 20:10 luk – Re: beowulfx
jo ted jsem si vzpomel kamarad ma 200lit.akva a ma tam stejne osvetleni jako ja a vsecho mu tam roste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 20:09 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Fotka k příspěvku Jo a jeste sem zapomnel zminit ze mi v akvarku roste rasa, videl bych to na tvz. jeleni paroh ale kdyz sem si o nem cetl nezada se mi to protoze prej roste v akvarijich ktere maji hodne zivin a hodne svetla a starych listech a me roste na kamenech!ale podle obrazku je to ona(nejlip je videt v cervenem kolecku)co si o tom myslite vi?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 20:09 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Jarik
Nevím čím svítíte (snad nějakým normálním světlem). Dno je trošku hrubší, ale co už. Podle mě mají nedostatek živin. Nevím jak a jestli odkalujete. Zkuste týdně, či dvakrát, vyměnit půl a nebo i víc vody. (pokud pozitivně zareágují, jde opravdu o nedostatek výživy - v vodovodní vodě bývá dostatek živin) Musíte hledat proč vám to neroste, né to pořád zkoušet od začátku - to by vás mohlo za čas omrzet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 19:55 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek – Re: Johan
A jak jinak to mam delat kdyz vsechny rostlinky uhinou?ja bych to ted chtel udelat tak ze jak mi dojdou rostlinky novy tak ty kterejm se nedari vytrham a dam tam ty novy a tem kterejm se dari tam necham a pridam asi nejaky hnojivo z akvaristiky na rozjeti tech rostlinek.co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 19:37 luk – Re: beowulfx
diky ta cervena rasa ja dalsi nejaky poddruch cerne us vim jak na to tak budu zkouset diky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 19:29 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Jarik
Předělávat akvárium pořád dokola není moc vhodné. Pořád se pak začíná odznova a furt se to točí dokola.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 19:28 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: luk
a co myslíte tou červenou řasou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 19:25 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: luk
To bude tím, že červená řasa není zrovna moc obvyklá, je to snad jen nějaká další forma ruduchy, čili pravidla a podmínky pro eliminaci této řasy budou obdobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.02.2011 19:22 R Muž romant [27987] – Re: luk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 19:20 luk – Re: beowulfx
to ano ale o cervene tam nic neni treba zmizi sama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 19:07 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: luk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 19:01 luk – Re: beowulfx
jo navite co a jak o cervene rase??? mam ji na dekoraci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 19:00 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
No jinak jak sem psal ze to budu tak za mesic celi predlavat az me dojdou rostlinky.Tak by me treba zajimalo ceho se mam vyvarovat nebo co udelat.Jinak diky moc za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 18:59 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Johan
I to je samozřejmě možné, proto jsem se zmiňoval o tom přihnojování, avšak jednodušší by bylo jistě přikoupit pár dalších...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 18:58 luk – Re: beowulfx
to mas pravdu kazdymu vyhovuje neco ty zarivky budu resit as nejaka odejde zatim jsou novy na oko to je akorad tak uvidim jak to bude pokracovat kazdopadne us na to nesahnu at to dela svi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 18:53 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: beowulfx
bzvláště, když tam má jen 5 ryb Možná právě proto. ;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 18:53 luk – Re: Jarik
kazdy to ma jinak zalezi asi jekou kde maji vodu ted jsem koukal ja mam zas cervonou rasu a nevim co s tim cerna me prijde ze ustupuje a nastupuje cervena

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 41 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 47879x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15083-rostlinam-se-nedari?od=1651